DE ZEEUW Stop dien hoest ABDIJSIROOP TWEEDE BLAD Een belangrijke regeerings- periode. HET KINO VSN TREFUSA Openbaar en Bijzonder Onderwijs. AKKER's verstèrkte Het geval-Duys. Wat er deze week voorviel Koop eerst een andere tandpasta Kerknieuws. F E U L L E T O N VAN ZATERDAG 13 AUG. 1938, Nr 266. Als straks Hare Majesteit Koningin Wilhelmina mag herdenken, dat zij veer tig jaar geleden tot den troon "werd geroe pen, dan mag iZij en met Haar heel ons volk op een zeldzaam 'belangrijke regee- ringsperiode terugzien. Want er is wat gebeurd in deze veertig jaren. De politieke kaart van Europa beeft een radicale wijziging ondergaan. Oude Vorstenhuizen, die onwankelbaar schenen, zijn ondergegaan en nieuwe machten zijn opgekomen. Odk voor ons land wasi het een tijd van ontwikkeling en van groote spanning tevens. Terecht kon 'C. K. E1 o u t in zijn „Fi guren en Momenten" in het „Alg. Han- 1" schrijven: Geen Nederlandsoh Staatshoofd heeft, sedert het herstellen van onze onafhan kelijkheid, een zoo belangrijken en bewo gen, maar ook zoo uiterst moeilijken tijd beleefd als Zijl. De ondergang van een regime, dat een halve eeuw oud was, de opkomst van een geheel nieuwe regeeringsmeerderheid en, daartegenover, van een geheel nieu we, deels revolutionaire en tot v<5ór kort, anti-monarohalle en anti-nationale oppo sitie. De opkomst ook van nieuwe lei dende maatschappelijke klassen: die van de arbeiders onder de stuwing der soci aal-democratie en die van de kleine bur gerij1 door de werking van den wereld oorlog. En het wegzinken van de oude leiders en, met hen, van veel' traditie. D'rie grondwetsherzieningen, een revo lutionaire staking, een wereldoorlog, die vier jaar duurde, met herhaalde gevaren voor ons 'land en met een revolutie-poging en nieuwe huitenlandsche dreigingen daarna, een wereldcrisis met het „um- werten" van affile financiëele, economische en mo reele waarden in het ver keer der volkeren, een nationale smaad als die van de Zeven Provinciën, het ver val en het herleven van ons nationaal be* sef, het omwentelen, dichtbij1 ons en ver af, van oude staatsvormen en -begrippen, en het verrijzen van geheel nieuwe maar gelukkig, daartegenover, 't behoud van onze onafhankelijkheid, het gespaard blijven voor de hel van den oorlog en de in alle opzichten bewonderenswaardige ontwikkeling van Nederlandsoh-Oost- Imdië. Het is een ontzaggelijke tijd ge weest en hij' is dat nog steeds. En nu is het één der grootste zegeningen geweest misschien wel de grootste die ons land in heel dit veertigjarige tijdperk onder vonden heeft dat het altijd dezelfde figuur bleef die, als Staatshoofd, daar als een 'vaste rots bleef staan te midden van al wat woelde en wentelde en viel en op rees. Mannen die tot de grootste politieke figuren hebben behoord laat ons alleen maar denken aan Kuyper, Lobman, No- lens, Cort van der Linden, Treub, Co'lijn zijn gekomen en, op den laatste na, reeds weer van ons heengegaan, politieke machten zijn verkruimeld en politieke machten zijn ten troon gestegen, partijen hebben elkaar in verbond gevonden en partijen hebben elkaar soms tot gouverne- menteele machteloosheid toe bestreden... maar de Koningin is, boven dat alles, on wrikbaar gebleven: Saevis tran- guilla in undis. De kracht der constitntioneele monar- ohie op haar best is, in de figuur van de Koningin Wilhelmina, waarlijk wel bui tengewoon sprekend gedemonstreerd. Zóó zelfs, dat zij allengs, uitsluitend door haar strikt constitutioneel regeeren, zelfs een door S. K. HOCKING. 2D >,Ik wist, dat jelui vreeselijk verbaasd zoudt zijn", zei Abram eindelijk, „en als ae zaken stonden zooals in den beginne, zouden jelui 't misschien nooit hebben ge- weten. Maar er is een verandering geko- fflen en jelui moet bet dus weten." «Dus is een van ons niet uw zoon?" vroeg Edie met trillende stem. »Dat is zoo, Edie, zuchtte Abram. Het was zoo en hij vertelde haastig de geschiedenis, die de lezer al kent. Edie en ed zagen elkander en toen Abram aan, et bleeke, angstige gezichten, maar geen a beiden durfde de vraag te doen, die P hun eigen lippen was, en Abram had ^en moed niet het hun ongevraagd te eggen. „Jullie ziet, dat er sprake is van ^?°te bezittingen" vervolgde hij1, als 1 "e hij tijd winnen. „Pendormic is een ooie plaats. In mijn jonge dagen woonde er niet ver vandaan. Het is of ik alles er terugzie, „Heide Hoek" was een dorrrr E nu behoort het bij Pen- od ^ram stond van zijn stoel en ging twee- of driemaal de kamer groot deel (waarschijnlijk wel de meerder heid) van de sociaal-democraten tot dezen regeeringsvorm bekeerd heeft. Ja, zoo is het. Koningin Wilhelmina rustig temidden van de woedende baren. Omdat zij' zich als haar grooten voorganger verbonden weet met den Potentaat der potentaten. In verband met de wonderlijke uit latingen van den voorzitter van bet Ne- derlandsch 'Onderwijzersgenootschap ves tigen wij de aandacht op wat deze week „De School met den Bijbel" schreef: Openbaar regel; Bijzonder aanvulling. Zoo is de ware toestand nog steeds. 'Het omgekeerde van ons ideaal. Maar: Zoo wil de Wet op het L.O. het nu eenmaal. Dat leert Amsterdam ons bij vernieu wing. In deze gemeente zal men binnen af- zienbaren tijd in een bepaald stadsdeel aanvangen met den bouw van 2250 wo ningen. Verwacht wordt, dat ze om streeks Mei 1939 gereed zullen zijn. Nu was het de gewoonte om in der gelijke gevallen reeds van te ivoren een aantal openbare scholen te bouwen. Daarbij ging men dan gewoonlijk niet al te karig te werk. Noch in kwaliteit, noch in kwantiteit. Met het gevolg, dat verscheiden van deze scholen nimmer voor hun bestemming, t. w. bet geven van openbaar onderwijs, zijn gebruikt. Dat heeft de hoofdstad tonnen gelds gekost. Door deze ervaring geleerd, willen B. en W. nu anders handelen. Als er 2250 woningen gebouwd wor den, moet er natuurlijk schoolruimte zijn. Naar schatting voor ongeveer 700 leer lingen o|pi openbare scholen. Daarom stellen B. en W. den Raad voor om in dat stadsdeel een definitief gebouw te stichten, zijnde een dubbele school met tweemaal zeven klasselokalen en een gym nastieklokaal. Kosten in totaal f 174.000. Bovendien zal een houten hulpscbool ■gebouwd worden met tweemaal acht k'as- se-lokalen en een gymnastieklokaal. Kos ten.neen, lezers, schrik nu maar niet, als de 'hoofdstad iets doet. doet ze 'het goed, ook al is het een houten hulpischool kosten f 136.700. Vraag me als het u belieft niet, dat cijfer toe te lichten. 't Moet alles zoo zuinig mogelijk beke ken zijn door den dienst van Publieke Wenken.Dat zegt toch genoeg? In totaal vragen Burg. en Wethouders alvast f 310.700 aan voor den bouw van openbare scholen in een nieuw aan te leg gen stadsdeel, waar in Mei 1939 de eer ste bewoners zich komen vestigen. En ik meen bet in vollen ernst B. en W. doen niet anders dan hun plicht 'Grondwet en L.O.-wet leggen hun dezen plicht op. Immers: Openbaar o nderwijaregell En het Bijzonder Onderwijs? Och, dat kunt ge nu zelf wel aanvul len. Als in Mei 1939 'de nieuwe wonin gen betrokken worden en de Openbare scholen hun deuren wagenwijd openzet ten, dan zijn daar ook evengoed on Iers, die Christelijk onderwijs voor hun kinderen willen. Maar voor hen geldt de regel: Eerst wachten tot de „groote broer" verzadigd is en de drie-ton-kostende- openbare-soholen bezet raken. Eerst wachten tot er 125 handteekemn- gen bij elkaar „gescharreld" kunnen wor den dan 'gelden aanvragen dan een school bouwen en dan is het stellig 1941 Dat is de regel. Zoo willen 'Grondwet en L.O.-wet het. Immers: Bij zonder onderwijs aanvul ling I rond. „Houden ze daar paarden en rijtuigen en zoo meer?" vroeg Ned met schitteren de oogen „Ja, een menigte. 0, ik kan je zeggen. Pendormic is een mooie plaats!" „Maar u heeft ons nog niet verteld", zei Edie, eensklaps moed vattend, „wie wie van ons beiden het is." En zijn gewoonlijk kalme oogen schitterden van opgewondenheid. „Dat zal ik jullie zeggen", bracht Abram met moeit uit, terwijl hij de hand in de zij drukte. „Ik verwacht mijnheer Carve hier elke minuut." Abram's lippen bewogen zich, maar er kwam geen geluid. Hij had een gevoel, alsof hij stikken zou. Hij wierp de deur open en ging in den kleinen tuin. D'e fris- sche lucht en de heldere zonneschijn scheen het wilde kloppen van zijn hart tot kalmte te brengen. De jongens volgden hem, want zij wa ren bijna even opgewonden als hij. „Het is Ned, is 't niet vader?" vroeg Edie, naar Abram gaande en zijn harde hand in de zijne nemend. Abram wierp een smeekenden blik van den een op den ander. „Ben ik het vader?" vroeg Ned met be vende lippen. Het bleeke gezicht van den armen man was pijnlijk verwrongen, maar hij beheerschte zich. i De schrijver wijst er dan verder op, dat er, sinds nu 50 jaar geleden dank 'zij de wet-Mackay de eerste subsidie voor de Bijzondere scholen toegekend werd, zeer veel veranderd is. Het Bijzonder onderwijs toen nog 'klein wat betreft het aantal scholen en leer lingen, telt nu ruim 2/3 van het aantal scholen en ruim 2/3 van het aantal leer lingen. IHet 'Openbaar onderwijs telt nog 1/3 deel. D'ie verhoudingen zijn precies omge keerd. En wat is er in ander opzicht voor het onderwijs veel veranderd. Aleen: In de wetgeving is het principe gelijk gebleven: Die Openbatri'e ischiool regel'; de Bijzondere aanvulling. Wanneer zal dat principe veranderen? Wanneer zal onze oude leuze werkelijk heid worden? Nadert die Lijd? welke U overdag kwelt en 's nachts belet te slapen. Stop dien hoest direct, maar bedenk dat die hardnekkige hoest-buien alleen maar kunnen worden verdreven door een krachtig en doeltreffend werkend mid del: de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop, Abdijsiroop ls vanouds een natuurlijk kruiden middel, bereid uit oude beproefde geneeskruiden, Welker verrassende werking op aandoeningen der edemhallngs-organen wordt erkend en geroemd. Bovendien echter ls ln de nieuwe Abdijsiroop nu nog toegevoegd de krachtigste hoest-bedwingen- de stof welke er bestaat, namelijk de „codeïne". De nieuwe versterkte Akker's Abdijsiroop ver- eenigt dus nu in zich de zachte maar grondige werking der geneeskruiden en de snelle zeer kTachtige werking der codeïne en daarom noemt men Abdijsiroop: ,,'s Werelds béste Hoest-slroop". Placon 90 ct., f 1.50, f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. D'e jongste omzwaai vain den heer Duys, die ten slotte bij de N. S. B. schijnt te recht gekomen te zijn, geeft „De Mor gen" deze kantteekening in de pen: „Het geval-Duys zal op zichzelf weinig belangstelling meer trekken. Het verdient nochtans belangstelling, onrdat men bier weer een sprekend geval heeft van het einde van onbeheerschte, onevenwichtige geesten. De man, die eerst een van de meest populaire figuren was in de S.D. A.P., de afgod van debatvergaderingen, eindigt met toe te treden tot een bewe ging, wellke alle staatkundige vrijheid aan den staatsburger ontneemt Het is niet het eenige geval van het verdwijnen van luidruchtige en fanatieke figuren uit het milieu, waaruit zij zijn voortgekomen, om ofwel gpheel en al uit 'het oog te ver dwijnen, ófyvel hun bedil ih de vlucht te zoeken aan den overkant. Men vindt zul ke gevallen ook in andere partijen, ook bij ons zelf. Figuren, 'die om 'hun talent een aanwinst voor de partij1 zouden kun nen zijn of worden, zijn door hun onbe- beerschtheid terecht gekomen bij onbe duidende groepjes of geheel uit bet oog verdwenen. „Jongeren" van tien of meer jaren geleden, die toen bun kracht het meest zochten in het uitschelden van tal van politieke en andere figuren onder ons, kan men thans vinden onder de vul gaire penvoerdeis in scheldblaadjes van fascistische bewegingen. Al wat zijn kracht zoekt in 'het nega tieve en blijk geeft van onbeheerschtheid, van gebrek aan die matiging en dien christelijken geest weïken ons levensbe ginsel vraagt, verloopt uiteindelijk in bet moeras." „Neen, Ned", bracht hij met moeite uit. „Edie moet weg." „Ben ik de kleinzoon van mijnheer Tre- fusa?" vroeg de knaap met een vreem den, vragenden blik in zijn oogen. Abram knikte, want hij kon niet spre ken. Edie stond onbeweeglijk, met neerge slagen oogen en lippen, waaruit alle kleur was verdwenen. Ned vloog onstuimig op hem toe en kuste hem. „Ik ben blij, dat jij rijk zult worden, Edie!" zei hij. „D'an kun je naar de aca demie gaan en alle boeken koopen, die je noodig hebt. Maar ik zal je vreeselijk missen", en zijn oogen vulden zich in een oogenblik met tranen, die hij dapper wegveegde. Edie sloeg de armen om hem heen en zijn eigen oogen werden vochtig. „Jij hadt het moeten zijn, Ned. Je houdt toch zooveel van paarden, en „Neen, Edie, ik zou nooit een heer wor den", antwoordde Ned. „Ik ben een ruwe, wilde jongen, geschikt voor Australië, maar ik zou nooit gepast hebben voor heer van een kasteel." „Maar heb je dan juist niet gehoord, dat mijn vader ook wild was? O, het is vreemd, dat ik niet op hem gelijk." „Maar je bent een heer, Edie. Je bent altijd netjes en vriendelijk geweest. Het is je natuur. En ik ben erg trotsoh op je." Er is in den internationalen politieken toestand althans op één punt eenige ont spanning gekomen. De opmerking, de vorige week gemaakt, dat 't den schijn bad, dat R u s 1 a n d en Japan aan een minnelijke schikking van het gerezen conflict de voorkeur zou den geven, is juist gebleken. Nadat er in de afgeloopen dagen vrij hevig gevochten was en beide partijen om bet hardst verkondigden, dat hunne eischen moesten worden ingewilligd, is het gister tot een voorloopige wapenstilstand gekomen. En dat geeft hoop, dat het zal gelukken in onderling overleg, een oplos sing te vinden. Dat nu voorloopig de strijd gestaakt is, kan niet worden toegeschreven aan de vre delievendheid van beide landen, maar het moet meer worden gezien als een bewijs dat het thans niet het geschikte oogenblik wordt geacht om de zaak uit te vechten. Japan heeft al moeite genoeg met China en naar verluidt zou gebleken zijn, dat bij' een eventueel conflict met Rusland, Japan wel op den moreelen steun van Duitschland kan rekenen, maar dat het daarbij dan ook zal moeten blijven. En Rusland heeft den laatsten tijd het leger van zóóveel leidende krachten beroofd, dat het niet onwaarschijnlijk is, dat ook dit land vooralsnog liever geen oorlog wenscht. O'p één punt is er zoo eenige ontspan ning ingetreden. Maar dit wil niet zeggen, dat de algemeene toestand zooveel beter zou zijn. Integendeel. De oorlog tusschen Ja pan en China krijgt een steeds hef tiger karakter. Er wordt in sommige stre ken op leven en dood gevochten. Niemand kan zeggen hoe hier de uitslag zal zijn evenals ook niemand kan weten welke ge volgen dit conflict voor het overige deel van de wereld zal hebben. In Spanje woedt de burgerkrijg nog altijd voort en naar bet beet is het nu!, na de successen die de Regeeringstroepen wisten te behalen, wel zeker dat het einde van den oorlog nog lang niet in zicht is. Een veel grooter gevaar voor den we reldvrede is echter misschien de nog steeds voortdurende spanning tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije. Lord Runciman, een Engelschman met zeer veel ervaring en tact, zal nu een poging doen beide partijen tot elkaar te brengen. De kans dat hij zal slagen schijnt ons niet groot, gezien het optreden van Duitschland en de Duitschgezinden in Tsjecho-Slowakije. Het blijkbaar voorop gezette doel is een herhaling te krijgen van wat met Oostenrijk gebeurde. Teeke nend is ook al, dat er groote groepen Su- deten-Duitschers over de grens trekken, zoogenaamd om in Duitschland te werken, maar waarschijnlijk om daar gevormd te worden tot een militair corps. En intus- schen wordt door allerlei oorlogstoebe reidselen een sterke druk uitgeoefend, om de Slowaken tot een toegeeflijke houding te nopen. En als dat nu niet lukt? Als bet nn tocb tot een uitbarsting komt? Voorloopig schijnt de kans daarop niet zoo groot te zijn, maar als het zoover komt, dan ziet het er donker uit in de wereld. Daar voor is ook de uitdagende taal van een Mussolini wel een waarborg. Het is dezer dagen 24 jaar geleden dat de groote wereldoorlog uitbrak. Eén oor log, die ook dit geleerd heeft, dat zijl die op hun groote macht, hun sterke legers on hun machtige bondgenooten hun vertrou wen stellen, beschaamd kunnen uitko men. Want het blijft zooals het was: de HE'ERE regeert! In ons vaderland was het een rustige week. De politieke molen staat zoo goe,d als stil, nu ook de Eerste Kamer weer met vacantie is gegaan. Het Prinselijfe Echtpaar is Maandag met Prinses Beatrix in goede gezondheid op het paleis Soestdijk teruggekeerd. Alles leeft nu in afwachting van de veelbelovende feestelijkheden in verband met bet a.s. regeerings jubileum van onze Vorstin. Een dankbaar volk hoopt straks op treffende wijze aan zijn dankbaarheid uiting te geven. en liefst de duurste die er is en probeer daarna Ivoroi (volgens Nieuw recept). Dan neemt U waar boe Ivoroi in reinigend-, witmakend- en schuimend ver mogen alle andere verre overtreft. HUWELIJKSBEVESTIGING VAN GESCHEIDEN PERSONEN Bij de vergadering van de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk was van de ver- eeniging voor geestelijke volksgezond heid een rapport ingekomen, over wegingen bevattend op vragen, die door het Class. Bestuur van Leiden waren in gediend betreffende de kerke lijke bevestiging van het hu- wel ij k van iemand, die geschei den was, terwijl de andere par tij nog in leven was. Dit rapport wil enkele lijnen trekken, uitgaande van de Heilige Schrift, van de opvatting der Chr. Kerk en speciaal van de Geref. opvatting. Het noemt het huwelijk principieel onontbindbaar. Al leen overspel wordt als grond voor echt scheiding aangegeven. Om huwelijksbe vestiging toe te staan moet de Kerk de overtuiging hebben, dat overspel de grond van echtscheiding is geweest. Daarnaar moet de Kerk onderzoek instellen. Naar aanleiding van deze overwegin gen bracht namens de Commissie voor de stukken Prof. Sevenster rapport uit. Hij spreekt uit zeer erkentelijk te zijn voor dit antwoord. Wat hij wil geven zal slechts een voorloopige beantwoor ding zijn, die op nadere behandeling wacht. Voor diepere behandeling ontbrak de commissie in deze paar weken den tijd. Enkele punten aanstippend, spreekt hij uit, dat vooral aan het Nieuw-Testa- mentisch getuigenis aandacht moet wor den geschonken. Het huwelijk moet als onontbindbaar worden beschouwd. Wat God samengevoegd heeft, scheide de mensch niet. De mensch zal vader en moeder verlaten en zijn vrouw aanhan- „Maar ik vind het ellendig om van hier weg te gaan", antwoordde Edie. „Zou ik hier niet kunnen blijven?" Intusschen was Abram op den drempel gaan zitten en haalde zwaar adem. Ein delijk had hij den onherroepelijken stap gedaan. De strijd van vele jaren was beslist, het woord was gesproken, de teerling was geworpen en hij moest de gevolgen afwachten. Zooals gewoonlijk in die gevallen, was er onmiddellijk een reactie ingetreden. Er scheen een nieuw licht te vallen op het geen hij had gedaan, hijl scheen de toe komst anders in te zien. Met een zucht drukte hij zijtn rug stevig tegen de deurpost en staarde naar de heu velen in de verte, met een onrustige uit drukking in zijn oogen. Toen ging plotseling het hek open en de heer Carve kwam vlug nader. HjO'O'FDSTTTK VIH. Ascheidswo orden. Manheer Carve was een vlugge man van ongeveer 40 jaar. Hij was slank ge bouwd, waardoor hij1 langer scheen, dan hij' was. Zijn gezicht was aangenaam, hoe wel de uitdrukking van zijn mond wat hard was. Zijn haar was dun bovenop zijn hoofd en licht van kleur, zijn blonde knevel had meer een militairen dan een gen en deze twee zullen één vleesch zijn. Met Calvijn belijdt hij, „dat man en vrouw zoo nauw zijn verbonden, dat ze één mensch zijn. De band van het huwe lijk is heiliger dan de band tusschen kinderen en ouders. Alleen na den dood van de andere partij, is een nieuw hu welijk geoorloofd". Als tweede punt geeft hij aan: De eeni ge "restrictie, die gemaakt moet worden is: overspel. Zoo spreekt Christus volgens Mattheüs. Wel koesteren sommige nieu were exegeten de meening, dat dit een invoeging van den evangelist is. Maar dit is geen algemeen gevoelen. Met Cal vijn achten velen dit woord een woord van Christus Zelf. De Commissie ver klaart zich voor deze exegese. Bij het derde punt merkt hij op: In dien op dezen grond de echtscheiding plaats grijpt, dan komt de vraag: mag dan de andere partij trouwen? Calvijn oordeelt van wel. Waar in het Oude Testament het doodvonnis over den over speler voltrokken werd, welk vonnis on der het Nieuwe Verbond niet uitgevoerd wordt, daar geldt toch de overspeler voor dood. Samenvattend spreekt hij uit: H e t h u- welijk is onontbindbaar. In geval van overspel is het ech ter ontbonden, en is dus echt scheiding geoorloofd. De huwe lijksinzegening is geen sacrament: de Kerk bidt Gods zegen af over de huwen den, en vermaant ze met God, in Chris tus, door het leven te gaan. Die hande ling is zeer heilig. Wanneer de Kerk al te gemakkelijk aan de wenschen van hen, die de inzegening vragen, tegemoet komt, berokkent ze geestelijke schade. De Kerk mag niet in alle gevallen van echtscheiding, de bevestiging van een nieuw huwelijk toestaan. Als vo'orloopig rechtsgeleerden snit. Hij sprak zooals hij' liep, vlug en kort. Abram stond op, en ging hem tegemoet. Ned vluchtte het huis in. „U is mijnheer Foy natuurlijk", zei hij, zijn hand uitstekend. „En dit is zich tot Edie wendend. „Maar ik zag daar nog een anderen jongen." „Ja, hij is mijn eigen zoon", zei Abram. „0 ja? En dit is de zoon van Edward Trefusa! Hij! lijkt niet veel op zijn vader, zou ik zoggen te oordeelen naar wat ik van hem gehoord heb." „U kende zijn vader dus niet?" vroeg Abram. „Neen, dat niet." „Eln zijn moeder dus ook niet?" „Neen, ik had niet bet genoegen." „Ik heb al de noodige documenten", zei Abram op harden toon. „Als u wilt bin nengaan, kunt u ze op uw gemak nazien." „Dank u, dat is natuurlijk het voor naamste van mijn opdracht", antwoordde de advocaat en met een doordringenden blik op Edie, volgde hij Abram in huis. Abram kwam een oogenblik later weer aan de deur. „Misschien was het beter, dat jij en Ned als gewoonlijk naar school ging", zei hij vriendelijk. „Dat is beter voor jullie, dan hier te zitten treuren." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5