Uit de Provincie. HET KIND VAN TREFUSA Kerknieuws FEUILLETON NOORD-BEVELAND. Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen van Geelkerken en graaf De Marchant et d'Ansembourgh, aangevraagde audiën tie geweigerd. De grond van deze weige ring zou zijn gelegen in de wijze, waarop de N.S.B. in Nederland de regeering pleegt te bestrijden. Zooals men zich zal kunnen herinne ren, heeft de vorige gouverneur-generaal jhr mr B. G. de Jonge, in 1935 ir Hus- sert wel ontvangen. Minister Colijn heeft toen desgevraagd in de Tweede Kamer een verklaring afgelegd, welke inhield dat jhr De Jonge het nuttig kon hebben geoordeeld den leider van de N.S.B. te ontvangen om hem een en ander mee te deelen. Dit is ook geschied. De gouver neur-generaal heeft ir Mussert n.l. ge zegd, dat de N.S.B. ongemoeid zou wor den gelaten zoolang zij niet zou ingaan tegen de openbare orde in Indië. RUBBERUITVOER VAN NED.-INDIE. In Juli uitvoer van bevolkingsrubber sterk gestegen. Naar uit Batavia wordt gemeld bedroe gen de voorloopige telegrafische uitvoer- cijfers van rubber over de maand Juli: Ondernemingsrubber 14.168 tons (v, mnd. 12.878), waarvan uit Java en Ma~ doera 7096 (4621) tons en uit de Buiten gewesten 7072 (8257) tons. Dle productie van ondernemingsrubber bedroeg over Juni 14.087 tons. De uitvoer van bevolkingsrubber be droeg 21.483 (11.941). De uitvoer van on- dernemings- en bevolkingsrubber te zamen bedroeg derhalve 35.651 (v. mnd. 24.819) ton. De voorraden bevolkingsrubber bij er kende exporteurs in de buitengewesten per ultimo Juli bedroegen. 11.598 (16.051) tons. DE MOSSELHANDEL MET BELGIê. Onze correspondent te Ierseke schrijft: De mosselhandel is nu goed op1 gang. De kweekers krijgen op beurte hun orders en voeren die dankbaar uit. In België is de handel over de geheele linie hervat: schippers varen weder op Brussel, Meche- len en Antwerpen, terwijl de leurders de kleine tusschenplaatsen met hun sche pen aandoen en hun waar uitventen. De handelaars van Filippine bedienen hun klanten in België als van ouds, maar mogen niet meer via Bouchaute maar moeten via Selzaete België binnen. In ge zaghebbende kringen te Brussel is men niet meer voornemens de oude toestand te herstellen. Toen de Belgische regeering zich met den invoer van mosselen ging bemoeien, hebben ze als grens-invoersta- tions aangegeven te land Putte en Selzaete en te water Lillo. Daar zullen geen wijzigingen in worden aangebracht. Nu mag dit voor de hande laren in Zeeuwsoh-Vlaanderen onplezierig zijn, groote nadeelen levert het niet voor hen op. Voorheen konden ze zoowel des daags als des nachts hun mosselen via Bouchante invoeren, alles zonder papie ren rompslomp of kosten. Dit is en blijft afgeloopen. Nu gaat het ook voor hen al leen op bepaalde uren en tegen invoerver gunning, die 5 francs voor ieder ingevoerd quantum bedraagt. Zij deelen nog in het voorrecht te wor den gerekend tot de 43 pet. die den Hol- landschen handelaren is toegewezen en hebben dus geen 4 francs p. 100 kg invoer rechten te betalen. Reeds jaren, zoo zegt men te Brussel, hebben de Filippinsche handela ren door een verkeerde interpretatie van art. 18 van het aa.nvullingsverdrag van 1843 hun producten België ingevoerd, dat is nu voorgoed klaar. Alleen als men goed kan maken, dat de mossels, het in te voeren product, werke lijk uit den Braakman afkomstig zijn, dan zou het oude artikel zijn te handha ven. Aldus onze Brusselsche zegsman. DE VIJFDE SCHELDEVLUCHT Begunstigd door prachtig zomerweer had Zaterdag vanaf het vliegveld Haam stede de jaarlijksche Scheldevlucht plaats, welke ieder jaar wordt uitgeschre ven door de Zeeuwsche Vereeniging voor Luchtvaart. Aan den wedstrijd werd deelgenomen door 12 vliegers, t.w. 6 beroepsvliegers, waaronder 4 van Soeburg en 6 sportvlie gers. door S. K. HOCKING. 16,) o— HOOFDSTUK VI. De vrucht rijpt. Een week na de in het vorige hoofdstuk beschreven gebeurtenis ontving Ahram een brief van een procureurskantoor uit CornwalUs, die den strijd, dien hij tien jaar lang angstvallig met zich zelf had gevoerd, tot een crisis bracht. Zoodra hij (het adres „Den heer A, Foy" zag, voelde hij bij instinct, dat nu het beslissende oogenblik voor hem was gekomen. Hij opendo den brief niet, voordat hij op zijn eigen kamer was, waar hij geen nieuwsgierige blikken had te vreezen. Het was een lange brief op groot blauw pa pier geschreven met een breeden rand door lijnen in rooden inkt afgezet. Het stuk herinnerdo hem aan een brief, dien zijn vader meer dan twintig jaar geleden had ontvangen, waardoor al hun hoop en schoone droomen waren vernietigd. Zou i De uitslag was, dat de wisselbeker ge wonnen werd door den heer F. G. Bik van de opleiding voor verkeersvlieger, terwijl de Scheldemeeuw werd gewonnen door den heer H. Rollmann. Met een toepasse lijk woord werden deze prijzen aan de winnaars uitgereikt door den voorzitter der Zeeuwsche Vereeniging voor de Lucht vaart, den heer G. A. van Woelderen, bur gemeester van Vlissingen. De volledige uitslagen luiden: Prijswinnaar van de Scheldemeeuw (ca tegorie sportvliegers): H. Rollmann met 3.3 strafpunten; 2. J. Heymans met 5.5 strafpunten; 3. H. J. P. van Heek met 6.45 strafpunten; 4. Tjalling Visser met 14.15 strafpunten; 5. Mr F. W. Telders met 75 strafpunten; 6. Mr J. Vriesendorp met 82.6 strafpunten. Prijswinnaar van den Scheldebeker (ca tegorie beroepsvliegers)F. C. Bik met 0.4 strafpunten; 2. J. G. Plesman met 4.39 strafpunten; 3. P. Kool met 5.5 strafpun ten; 4. H. W. Guyt met 10.95 strafpunten; 5. A. H. Smoelnaars met 14.95 strafpun ten; 6. P. Heyen met 19.06 strafpunten. BOOTTREIN DEN HAAG-VLISSINGEN Het is den laatsten tijd eenige malen voorgekomen,, dat te 'is-Gravenhage en Roterdam plaatsgebrek bestond in het rij tuig le en 2e klasse Amsterdam-Vlissin- gen, dat om 11.02 uit Den Haag vertrekt en te Rotterdam aan den boottrein naar Vlissingen wordt gehaakt. De Spoorwegen hebben inmiddels dit inconveniënt onder vangen door van Den Haag af een extra rijtuig le en 2e klasse in te leggen en het beginpunt van genoemden boottrein met ingang van 6 Aug. tot nader order te ver plaatsen naar Den Haag H. S. Vertrek aldaar 11.07 uur. Reizigers voor alle klas sen kunnen nu dus zonder overstappen van Den Haag naar Vlissingen reizen. Zeeuwsche auto bij Antwerpen tegen een boom. Zondagavond om 8 uur is te Zwijndreoht bij Antwerpen een auto, waarin gezeten waren de directeur der Landbouwwinter- school te Hulst, dhr E. Langenhorst, diens echtgenoote en drie kinderen, door het slippen bij het uitwijken voor een autobus tegen een boom gebotst. Het zoontje van den heer Langenhorst kreeg een lichte hersenschudding en eenige lichte verwon dingen, terwijl ook Mevr. Langenhorst niet ernstig gewond werd. De overige in zittenden van den wagen kwamen met den schrik vrij. De auto werd vrij ernstig be schadigd. MIDDELBURG. Concert op de Markt. Woensdagavond geeft het Middelb. Mu ziekkorps het eerste van de vier concer ten die het in samenwerking met de buurtcommissie en Vreemdelingenverkeer geeft tijdens de belichting van het stad huis. Dit concert vangt aan om 9 uur. ZUID-BEVELAND. SPORTWEDSTRIJDEN TE WEMELDINGE. Zaterdag werden alhier in verband met het 50-jarig bestaan der Gymnastiekver- eeniging „Willen Is Kunnen", groote gymnastiekwedstrij den georganiseerd, waaraan door een 8-tal vereenigingen werd deelgenomen. Even na 2 uur werd afgemarcheerd vanaf de kleedlokalen en werd vooraf gegaan door het fanfare gezelschap „O.K.K.", een kleine rondgang door het dorp gemaakt, waarbij bij het gemeentehuis gepauzeerd werd voor de officiëele ontvangst. Het gezelschap werd door Burgemees ter Willemsen hartelijk welkom geheeten. Spr. richtte speciale gelukwenschen tot de jubileerende vereeniging en sprak de hoop uit, dat dit concours zou bijdragen tot meerdere ontwikkeling van het lichaam en veredeling van den geest en het karakter der deelnemers. De heer F. K. Geluk dankte als voor zitter van het feestcomité allen, die di rect of indirect tot het welslagen hebben medegewerkt en de heer D. P. Pieterse, als voorzitter van het bestuur voor de ontvangst door het gemeentebestuur. Hij biedt namens het bestuur den heeren deze brief nu een omkeer ten goede bren gen? Hij was bijna bang om hem te lezen. Hij voelde, dat een nieuwe teleurstelling hem allen moed zou benemen. Bij den eersten zin echter slaakte hij reeds een zucht van verlichting. Tom Trefusa was dood, zijn zoon ook. Verdronken bij het omslaan van een jacht. Onder zijn papieren waren twee brieven gevonden, behelzende de mededeeling, dat zijn broeder Edward in Australië was ge storven, maar een zoon. had nagelaten, die door den heer A. Foy, Goolong Kreek, tot zich was genomen. Aan de datums had men gezien, dat deze brieven meer dan tien jaren tevoren waren geschreven. Waarom deze brieven aan den heer Tho mas Trefusa waren gezonden en niet aan zifn vader, was niet bekend. Waarom Thomas Trefusa de mededeeling geheim had gehouden, was zeker moeilijk te zeg gen, maar dat deed hier niets ter zake. De hoofdzaak was te bewijzen, dat de brie ven echt waren. Peter Trefusa was na tuurlijk zeer verlangend dat te weten, daar hij voor het oogenblik zonder erfge naam. was. Als zijin zaakwaarnemers had den zijl de heeren Wittle Carve) de op dracht ontvangen, het noodige onderzoek te doen. Dat was in hoofdzaak de inhoud van A. C. Willemsen, J. A. Dominicus en P. J. J. Dekker het eerelidmaatschap aan, hetwelk onder dank wordt aanvaard. De zustervereeniging „U.D.I." uit Wol- faartsdijk bood de jubileerende vereeni ging een mooie mand met bloemen aan, terwijl verder de vereenigingen uit Ier seke, „V.Z.O.S.", uit Kapelle „Olym- pia" en „D. A. W." uit 's-Gravenpolder, haar felicitaties aanboden. De heer Pie terse dankte voor de gelukwenschen. Hierna werd afgemarcheerd naar het sportterrein, waar direct een aanvang werd gemaakt met het algemeen optre den, waarbij keurig gewerkt werd. Direct hierna volgden de athletiek- wedstrijden en na de pauze de gymna- stiekwedstrijden, terwijl om plm. 10.30 uur de prijsuitreiking plaats vond. De jury, bestaande uit de heeren Krauss en Bakker te Goes, de Dreu te Krabben- dijke en Felius te Hillegersberg heeft de prijzen als volgt toegekend: Athletiek: Driekamp heeren: le pr. U.D.I., Wolfaartsdijk; 2e pr. D.A.W., 's-Gra venpolder; 3e pr. W.I.K., Wemeldinge. Athletiek Driekamp dames: le pr. U.D.I., Wolfaartsdijk; 2e pr. W.I.K., We meldinge; 3e pr. D.A.W., 's-Gravenpolder. Estafette 4 X100 M. heeren: le pr. W.I.K., Wemeldinge; 2e pr. Olympia, Ka pelle; 3e pr. U.D.I., Wolfaartsdijk. Estafette 4 X 80 M. dames; le pr. Zee- landia, Hansweert; 2e pr. U.D.I., Wol faartsdijk; 3e pr. W.I.K., Wemeldinge. Extra prijs voor de beste athletiek- prestatie: mej. Lous, Oudelande. Gymnastiek Driekamp heeren: le prijs Olympia, Kapelle; 2e pr. U.D.I., Wolfaarts dijk; 3e pr. V.Z.O.S., Ierseke. Gymnastiek Driekamp dames: le pr. W.I.K., Wemeldinge; 2e pr. Olympia, Ka pelle; 3e pr. V.Z.O.S., Ierseke. Extra prijs beste gymnastiekprestatie: Olympia, Kapelle. Pyramide's: le pr. W.I.K., Wemeldinge; 2e pr. Olympia, Kapelle. Personeele wedstrijden jongens: 1. M. Felius, 2. M. Bal, 3. H. de Groene, allen Wemeldinge. Personeele wedstrijden meisjes: 1. N. Lindenbergh; 2. A. Schouwenaar; 3. R. Minnaar. In verband met het vergevorderde uur moest het nummer Hindernisbaan heeren van het programma geschrapt worden. Alles bijeengenomen was het een mooie sportdag, die zoowel wat betreft het ge- bodene als de financiëele uitkomsten, zeer bevredigend genoemd kan worden. Naar schatting hebben pl.m. 1000 personen het terrein bezocht, en heerschte er tot heel laat in den avond een gezellige drukte in het dorp, waarbij geen enkele wan klank werd vernomen. Ierseke. Zaterdagmiddag vonden voor bijgangers een man bewusteloos aan den kant van den grintweg liggen. Dr Polder man bracht hem per auto naar het politie bureau, waar bleek, dat de man, die aan toevallen leed., een zwerver, zekere P. uit Rotterdam, was. Hij werd, na bekomen te zijn, door medelijdenden aan wat geld en kleeren geholpen, waarop hij verder naar Goes ging. Zaterdagmorgen bleef de met grit geladen motorboot YE 170, schipper J. C. Sinke, zitten op den dam van een oester put Daar het water reeds gevallen was, zou bij blijven zitten de boot veel schade hebben opgeloopen. De YE 62, die in de buurt was, verleende spoedig assistentie, waarop het schip vlot gesleept werd. Het 8-jarig dochter je van den heer J. D. v. d. E., dat op een auto-ped reed, kwam Zaterdagmiddag op den hoek van de Juliana- en Wilhelminastraat in bot sing met mej. J. M. De botsing was zoo hevig, dat het kind aan een der beenen ernstig werd verwond en ter behande ling naar Dr Polderman werd gebracht. De schuld trof beiden, daar ze allebei midden op de straat reden. Wemeldinge. Zaterdagavond gaf de mondorgelclub „Coucordia" alhier een concert op de tent aan het kanaal. Dit concert, dat voorafgegaan werd door een muzikale wandeling door de gemeente, was bedoeld als een repetitie, in verband met het deelnemen aan het festival te Bodegraven, op Woensdag 10 Aug. a.s. den brief. Ahram las den brief tweemaal zeer zorgvuldig en zat toen met gefronste wenkbrauwen en -de handen diep in de zakken. Wel had het lang geduurd, maar eindelijk was de vrucht rijip en zou hem in den schoot vallen. Twintig jaar geleden had Peter Tre fusa door een wettig bedrog de kleine hoeve gestolen, die hij en zijn vader met zooveel moeite hadden verworven. Nu deed zich de kans voor die terug te krij gen, met interest op interest. Het scheen wel, dat de wereld ten slotte toch door rechtvaardigheid werd geregeerd, en hij zou een dwaas zijn, als hij deze gelegen heid om het zijne terug te krijgen, niet aangreep. Hijl zou echter met de grootste voor zichtigheid moeten handelen. Zijn geheim werd gedeeld door twee anderen Daan en Betje en tenzij hij erin slaagde hen om den tuin te leiden, zouden alle goede kansen voor hem verloren zijn. „Ik heb het!" zei hij eindelijk, opsprin gende. „Ja, dat moet ik doen. Ik heb een goede reden ook. Het zou niet beter kun nen treffen. Maar de eerste dagen zeg ik niets tenminste niets bepaalds. Ik zal wel nu en dan eens een woordje laten ontvallen, om hen voor te bereiden; na hetgeen er gebeuïd is, zal het hen niet Voor het concert bestond buitengewoon i groote belangstelling. Kapelle. Ten kantore van de N. V. Mij. „Spaarstroom" alhier werd een verlich tingsdemonstratie gegeven onder leiding van dhr A. J. Schipper, directeur van deze N. V. Bij deze demonstratie waren verschil lende autoriteiten op luohtheschermings- gebied aanwezig, o.a. burgem. Bierens, Dr Pfeiffer, de luit. ter zee le kl. W. H. van Zadelhoff, die zich op het gebied van luchtbescherming zeer verdienstelijk maakte en die vooral ook op lichttechnisch gebied goed georiënteerd is; ook merkten we op dhr Salomons, luchttechnisch ad viseur van het bureau Schiefelbusch, dhr J. G. Kram, res. le luit. der Veldartillerie en anderen. Dhr Schipper, die zich uitsluitend toe legt op het gebied van lichtreclame, met lichtgevende verf, waarvan we reeds eer der melding maakten, gaf aan wat op dit gebied door hem was bereikt. Bij deze demonstratie werd gebruik ge maakt van een uit vier deelen bestaande ronde plaat (Unieplex), welke was bespo ten met lichtgevende verf en de Philips Analyselamp H. P. W. met zwarte ballon 75 Watt. Deze lamp zelf gaf geen licht, doch en kel ultra-violette stralen, waardoor de lichtgevende zoodanig werd geactiveerd, dat de kamer geheel werd verlicht en men in alle hoeken de courant kon lezen. Aldus werd aangetoond, hoe men van binnen een gebouw kan verlichten, zonder dat het van buiten te zien is. Wij hebben dan ook kunnen zien, dat er door dhr Schipper veel is bereikt op dit gebied, doordat wij in het volle licht stonden in de kamer en het licht bij open ramen niet vanaf buiten waarneembaar was. Feitelijk onbegrijpelijk, waar nog bij komt, dat het licht rustig en aangenaai\ is. Het voornaamste is, dat, wanneer do lamp uitgeschakeld is, men nog zóóveel licht heeft van de lichtgevende platen, dat ieder herkenbaar is, waarbij Dr Pfeiffer opmerkte, dat hieraan groote waarde moet worden toegekend, vooral in tijden van oorlog; wanneer hij bommenwerpen licht- storingen plaats hebben enz., dan kan zelfs nog goed een verband worden aange legd, temperatuur opgenomen enz. Ook luit. Van Zadelhoff stemde hiermee in; zelfs zou de stafkaart nog kunnen ge raadpleegd worden ter oriënteering. Burgemeester Bierens wees er op, dat vele menschen in donker zich niet op hun gemak voelen, er komt een gevoel van alleen zijn en dit is op deze wijze weg. De prijs van deze lampen kan dan ook geen reden zijn om dit niet toe te passen. Wij vernamen dat dhr Schipper is uit- genoodigd te Brussel een demonstratie te houden vanwege den Belgischen Bond van luchtbescherming tot het verlichten van verschillende openbare gehouwen met het vermelde systeem, waarhij door Prilips gloeilampen afdeeling Philora inmiddels medewerking is toegezegd. 's Heer Abtskerke. Tijdens het onweer van Zondagavond werd een koe van den landbouwer B. Harinck, door het hemel vuur gedood. 's-Gravenpolder: Gisterenavond ontlast te zich boven deze gemeente een zware on weersbui. Zware donderslagen en felle bliksemstralen gingen gepaard met over- vloedigen regen. Het hemelvuur sloeg in een klamp gerstestroo van den landbou wer C. Boogerd. Het was pas gedorsoht en geperst, de opbrengst van 7 gemeten. Daar het ver van alles verwijderd was, is geen moeite gedaan om te blusschen. WALCHEREN. Rittem. De uitslag van de ringrijderij welke Zaterdag onder veel belangstelling van het publiek en met veel animo door de rijders werd gehouden, is als volgt: le pr. W. J. Gevaal Pz. 24 r.; 2e pr. J. J. Schout 21 r.; 3e pr. G. Baas 19 r.; 4e pr. Joh. de Visser 19 r.; 5e pr. A. Barent- sen 19 r.; 6e pr. W. Gevaal Jz 18 r.; 7e pr. J. Marijs 18 r.; 8e pr. W. de Visser 16 r.; 9e pr. J. de Pagter 16 r.; 10e pr. I. Ovaa 13 r.; lie pr. A. Koole 13 r.; 12e pr. Js. Kwek- keboom 12 r.; 13e pr. J. Jacobse 12 r.; 14e pr. And. Breel 11 r.; 15e pr, G. Janse 9 r.; 16e pr. I. Janse 9e r.; 17e pr. H. Janse 6 r.; 18e pr. D. Boogaard 5 r. Bij gelijk aantal ringen is om de volg orde geloot. De ambachtsheer van Ritthem toonde verwonderen." En hijl stak den brief in zijn zak en ging de kamer uit. Twee dagen daarna zei Daam tot Betje: „Het zou me niet verwanderen of de baas zal den boel hier opdoeken." „Ik wou, dat hij het deed," zei Betje kortaf, „het verveelt me hier al lang." „Een verandering zou mij ook wel be vallen," antwoordde Daan, „al heb ik zelf niet te klagen." „Dat zou ik niet denken," zei Betje, „je kon in bijina alles je eigen zin doen." „Ik klaag niet," zei Daan, zijn kleine oogen toeknijpend. „Maar ik kan zien, dat de baas niet heelemaal tevreden is met den boel hier." „Hijl heeft veel verdriet gehad, de arme man," zei Betje. „Denk eens aan, die vrouw, die om zoo te zeggen voor zijn oogen verdronk. De baas is er erg door ontsteld. Ik heb al verwacht, dat haaT geest hier zou ronddwalen, dat zeg ik je, en ik zal geen rouw hebben, als we bier vandaan trekken." „Maar wat zou je doen?" vroeg Daan. „Dat is mijn zaak," antwoordde Betje kortaf. „Mlaar ik kan je wel zeggen, dat ik wel een kleinigheid heb en dat er in Melbourne een zuster van me woont, die graag gezelschap heeft." „In elk geval zullen we zien, wat we zullen zien," antwoordde Daan orakel i zijn belangstelling door het geven van een gift. De wisselbeker van den burgemees ter werd met 5 van de 8 ringen gewonnen door G. Baas. De potlepel viel W. Cevaal Pz. ten deel, die ook den prijs voor de meeste, n.l. acht, volgringen won. Domburg. Der gewoonte getrouw is ook dit jaar op Zaterdag de ringrijderij voor gehuwden gehouden. Zulks speciaal ais attractie voor de bad gasten. De belangstelling van die zijde was dan ook zeer groot. De prijs van den burgemeester werd ge wonnen door W. Provoost Jz. De Heringa-beker door P. de Pagter Az. De Van Voorthuysen-beker door L. Dour- leyn. De Amstel-Brouwerijbeker door W. Brand. De le prijs voor de badgasten door dhr Risselade; 2e pr. dhr Ramshorst. De le prijs voor de ongehuwden door P. v. d. Welle Jr; 2e pr. J. Provoost. De Potlepel door G. de Pagter Jz. Hoogste serie met 23 ringen W. Pro voost Jz. Volgorde: W. Provoost 34 ringen; J. Maas 32, P. Maljaars 27, W. Brand 26, L. Dourleyn 26, W. Geldof 26, L. de Voogd 26, G. de Pagter 24, A. Provoost 23, J Brand 20, P. Passenier 19, R. de Pagter 18, P. Geldof 18, L. Roelse 18, A. Trieller 17, A. Maas 17, J. Geldof 16, A. Roelse 11. Kolijnsplaat. De harmonie „Apollo" van Wissekerke gaf Zaterdagavond onder groote belangstelling een concert op de muziektent alhier. Kortgene. Loop der bevolking over de maand Juli 1938. Ingekomen: Jozina Amperse geb. Kos ter van Wissekerke. Jaapje Koster geb Rebel van Huizen. Vertrokken: Tobias de Looff en gezin naar Scheemda. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Tolen. Donderdagvoormiddag zullen door den reinigingsdienst langs de huizen weder scherven enz. worden opgehaald Mlen wordt verzocht, de bakken tijdig bui ten te plaatsen. Visscherij. Ondanks het zeer warme weer is de botvangst in de afge loopen week weer zeer gering geweest Dertien vaartuigen brachten een besom ming binnen van een tot drie tobben. Een tob is 40 pond. D'e omzet van mosselen voor het buiten- en binnenland, welke vanaf Don derdag j.l. is vrij gekomen, heeft hier be dragen 1500 ton of 150.000 kg. De kwa liteit der mosselen is prima. Door eenige oesterkweekers uit deze gemeente is deze week een onderzoek in gesteld naar de broedval op de pannen op bun perceelen in de Eendracht. Naar wij' vernemen, laat het zich aanzien, dat deze dit jaar veel beter zal wezen dan he; vorige, daar nu al van 20 tot 50 stuks broed duidelijk op de pannen waarneem baar was. Door den controleur van het Brug- bedrijf alhier, werd tegen een bewoner uit Barendrecht proces- verbaal opge maakt, wegens het met een auto de brug passeeren zonder betalen van bruggeld Postduivensportberichten. Middelburg. Zaterdag j.l. hield de P.V. „De Telegraaf" te Middelburg een wedvlpcht met jonge en oude duiven van uit LÜbramont (België) plm. 215 km. I)e duiven werden om 11 uur met Z.O. wind in vrijheid gesteld. Eerste jonge duif 14.46.32; eerste oude duif 14.49.34 u. De prijzen werden als volgt behaald: Jonge duiven (in concours 46); A. v. d. Ouden 1, 5 en 8; K. Scbroevers, Arnemui- den 2; R. Dirven 3 en 9; S. Kodde, Vere 4, 10, 11 én 12; W. Hendriks 6 en Y. Lamain 7e pr. Oude duiven (in concouors 31): Gebr. Walraven 1; R. Dirven 2; S. Kodde, Vere 3, A. J. Kuypers, Vlissijagen 4, 5 en 6, A. v. d. Ouden 7 en Y. Lamain 8e pr. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ilpendam, M. Foeken, cand. te Wijk aan Zee. Aangenomen naar Ierseke, M. Bons te achtig en ging heen. Een dag of wat later kwam Daan weer op bet onderwerp terug. „Ik geloof toch vast en zeker, Betje/ zei hij, dat de baas bier vandaan gaat. „Zoo, heeft bij iets gezegd?" vroeg Betje blijkbaar nieuwsgierig. „Hij zegt niet veel," zei Daan, „maar hij maakt wel eens toespelingen. Zijn er sinds kort nog meer brieven gekomen? „Me dunkt," zei Betje met een ruk van haar hoofd, dat zijn brieven jou niet aan gaan." „Natuurlijk niet," antwoordde Daan vriendelijk. „Ik was alleen maar nieuws gierig, of er iets van buiten af was, dat hem zorg gaf." „Em als dat zoo was, zou hij bet jou nog niet vertellen," was bet antwoord, en Betje draaide zich om en ging been. Den volgenden dag begon ze echter zelf weer een gesprek met Daan. „Ik geloof, dat je dit keer gelijk hebt, zei ze. „De baas heeft vanmorgen met me gesproken." „Welzoo!" En Daan's kleine oogen flikkerden. (Wordt vervolgd) dit verzacht onmiddellijk en geneest spoedig. Tube 45, doos 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2