Oe „opvoeding" in Rusland. Gemengd Nieuws. Het Vrouwenhoekje Radioprogramma. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Koning. God zal dezen arbeid te zijner tijd beloonen en de 'hermetisch gesloten harten openen. In de plaats van Ds Hoogendoorn van Zierikzee, die verhinderd was, trad daarna op Ós L. de Bruyne van Zwolle, die wees op de noodzakelijkheid dat de liefde en het gebed voor de 'zen ding bij ouderen en jongeren vermeer deren. In de middagvergadering, die mede zeer druk bezocht was, werd nog het woord gevoerd door D s K. G. v a n S m e- den van Enschedé, die de aandacht be paalde bij den rijkdom van 't Evangelie voor arme zondaars en Ds W. F. La- man van Middelharnis, die tegenover de goden dezer eeuw, de dictatoren der wereld, stelde het Koninkrijk des Hee- den, tot de komst van welk Koningrijk de gemeente mag en moet medewerken. Nadat vervolgens Ds J. Jongeleen van Apeldoorn zijn gehoor bepaald had bij. den zendingszegen en de zendingszor- gen, waarbij allen werden opgewekt het zendingswerk daadwerkelijk te steunen, werd de goedgeslaagde 'zendingsdag door Dis Nieuwenhuyze met een kort slotwoord en dankzegging gesloten. Valkenheide Speldjesdag. Zaterdag 13 Augustus zal te Soeburg, Koudekerke, Biggekerke, Zoutelande en Westkapelle een speldjesdag worden ge houden ten bate van Valkenheide. Ge kent „Valkenheide" het opvoedings gesticht voor verwaarloosde jongens, uit gaande van de Nederl. Herv. Kerk? Welnu, dat mooie werk lijdt onder de crisis. Door inkrimping van regeeringssubsi- dies, door achteruitgang der giften en contributies is een groot deel van zijn in komsten teloor gegaan. In het gesticht worden niet alleen Her vormde, doch ook Gereformeerde, Luther- sohe en Doopsgezinde jongens opgenomen. Het is dus een nationaal belang, dat hier gediend wordt. Heel Nederland belpe! Niemand blijve achter, nu 'het er om gaat dit goede werk in stand te houden. Geeft u beden op als collectant aan het Plaatselijk Comité, mondeling of schrif telijk. Orgelbespeling op Dinsdag 9 Augustus 1938, des nam. van 23 uur, in de Groote- of Maria-Magdalenakerk te Goes, door den heer Adr. Kousemaker, met medewerking van den heer Wim Steinz, viool. Programma 1. Fantasie in d kl. t., Jan Pz. Sweelinck. 2. Vioolconcert in g kl. t, Vivaldi. Allegro largo allegro. 3. a. Koraalvoorspel: „Vater unser", Joh. Seb. Bach. b. Largo. 4. Uit de 2de partita voor viool-solo. Allemande Sarabande, Joh. Seb. Bach. 5. Fantasia in g kl. t., Joh. Seb. Bach. NS, elk nummer is er gelegenheid tot verlaten der kerk. Rilland Bath. De landbouwersknecht G. de J., werkzaam op de hofstede „Midden hof" in den Bathpolder alhier, kreeg gis termorgen een zóódanige klap van een paard in zijn gezicht, dat Dr Moree alhier overbrenging naar het ziekenhuis te Ber gen op Zoom noodzakelijk achtte. D'aar den bouw van het nieuwe raad huis alhier zoover is voltooid, dat binnen enkele weken dit in gebruik kan worden genomen, besloot de Raad der gemeente om bet oude Raadhuis publiek te verkoo- pen. Deze verkoop zal op 17 Aug. a.s. plaats hebben. Het gebouw, dat de gebre ken van den ouderdom begint te vertoo- nen, werd in September 1885 in gebruik genomen. Tot dien datum heeft het te Bath gestaan, is aldaar afgebroken en naar Rilland gebracht. Onder het bestuur van vijf burgemeesters zijn vele gewich tige besluiten in het gebouw genomen. Vele honderden paren zijn er in door den echt aan elkander verbonden, terwijl van de meeste nu nog in leven zijnde Rillan- ders en Batschenaren hun geboorte aldaar is aangegeven. Door de enorme uitbrei ding der gemeente-administratie in al die jaren voldoet het gebouw niet meer aan de eis'chen welke aan een Raadhuis wor den gesteld. En zoo zal het nieuwe Raad huis' in een lang gevoelde behoefte voor zien. Vrouwenpolder. Gemeenteraad. Vrijdag vergaderde de Raad onder voor zitterschap van 'burgemeester J. Louwerse Wzn. Afwezig met kennisgeving de beer P. van den Rosse. De voorzitter deelt mede, dat 6 Sep tember e.k. zal worden beschouwd als na tionale feestdag, dat het aandeel der ge meente in de kosten van verpleging krank zinnigen voor bet 3e kwartaal 1938 is vastgesteld op f 142, en dat met ingang van 1 November a.s. in de plaats van Jhr G. de Graeff, tot woningwet-inspec teur, met standplaats Middelburg, is be noemd de heer Jhr. Ir J. de Rauitz. Be sloten werd tot goedkeuring van de door het gemeentebestuur van Oostkapelle vast gestelde begrooting voor 1989 van den vee- en vleescbkeuringsdienst. Het verzoek van den Ned. Bond van Hotel- en Koffie- buishouders e.d., om tijdens de regee- rings jubileum!eesten tap verboden, slui tingsuren e.d. op te heffen, werd voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd het verzoek van het bestuur van de afdee- ling Zeeland van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren, betreffende wijzi ging instructie gemeente-ontvauger, in DROEVE VRUCHTEN VAN EEN SLECHTEN BOOM. Onderwijzers getyranniseerd door leerlingen. Reeds meermalen is gewezen op de scherpe scheiding tusschen de jeugd in Rusland, die door de ouders nog gods dienstig wordt opgevoed, en de jeugd, die aan zichzelf of liever aan de straat is overgelaten. 'Over deze jeugd kun nen wij hier, zegt de Maasbode, en kele berichten publiceeren, die wij aan de Russische pers zelf ontleenen. In de middelbare school van Nowoeo- widowslk kwam tijdens de les een 16- 'jarige jongen veel te laat binnen. Hij had een geweer bij zich en toen de on derwijzeres vroeg, wat hiervan de reden was, zeide hij', dat 'hij, met haar wilde af rekenen. Een van de meisjes, die erg geschrokken was, vroeg, de klas te mo gen verlaten, en alle leerlingen volgden haar. 'Om hulp roepend trachtte ook de onderwijzeres de deur te bereiken, maar een schot weerklonk en doodelijk getrof fen zeeg zij' ineen. Bij bet verhoor ver klaarde de jeugdige moordenaar, dat hij zich op de leerares gewroken had, om dat zij' hem slechte punten gegeven had. Naar de „'Sa Kommunistischoskole Prosvesc'htonio" meldt, kan men regel matig 'dronken scholieren op straat vin den. Een van deze scholieren verklaarde, dat hij korte metten maakte met de onge- wenschte leeraars, door hen af te ran selen. De leerlinge Ti-mukov, van de 5de 'klas, diende een klacht in tegen den school- d'okter, omdat deze bij het voethalspel tusscbenfoeide was gekomen. Nog erger is de toeneming van de mis dadigheid onder de jeugd, die zulke af metingen heeft aangenomen, dat zelfs 'be kende en leidende communisten er over versteld staan. Men verwondert zich er over, hoewel het de logische gevolgen zijn van een opvoeding zonder God en moraal'. Afschuwwekkend is het epiormenstel- sel. Het opleiden van alle kinderen tot spionnen en Verklikkers behoort tot de bolsjewistische opvoeding. Het eigenlijk doel is reeds opgesteld op het Komin- tereongreis van 1924, waarop gezegd wordt: „De revolutie is machteloos, zoo lang het begrip van familie en familie- opvoeding nog bestaat." Dit doel wordt bereikt door de opvoeding tot het ver klikkerssysteem. De oudere kunnen 'hun eigen kinderen niet meer vertrouwen en als ziji hen over God spreken, loop en zij kans door hun eigen 'kinderen in de ge vangenis terecht te 'komen. Het tweede doel was, dat de Gepoe over een uitmuntend spionnenleger zon beschikken en wat volwassen agenten van de 'Gepoe 'dikwijls niet konden te weten komen, werd door kleine kinderen afge luisterd. Maan de gevolgen hebben geleerd, welke onverwachte uitwerking dit stelsel had. De laatste sprankel van moreel gevoel werd uit de ziel van de jeugd geroofd; wanneer jongens onder elkaar ruzie heb ben, gaan ziji elkaar bij de politie als „volksverraders" aangeven. Hetzelfde ge beurt met hun ouders, naaste familie, on derwijzers enz. De ge'heele samenleving gaat gehukt onder dezen vloeik. Dat het bestaan van God in Rusland ontkend 'en bestreden wordt, is een feit. Mlaar laat ons eens luisteren naar het geen de Rus'sisc'he jeugd over God denkt. Een Fransc'h journaliste, die onlangs een bezoek bracht aan Moskou, beschrijft haar onderhoud met enkele sovjetstuden- ten in den trein. „Waarom wordt in Rusland de gods dienst vervolgd?" vroeg zij'. „Dat is geen vervolging, dat is ophel dering!" antwoordde een jongen, die ver wonderd stond over haar vraag. Iedere leerling weet 'dat er geen God bestaat!" „1b 'ken bekende intellectueelen, inge nieurs en politici, die aan God gelooven", zei de journaliste. De studenten begonnen daarop luid te lachen. Later begreep zij, dat degenen, die hier in God gelooven, eenvoudig als dom wor den aangezien. handen van B. en W. te stellen tot bet uitbrengen van advies. Besloten werd tot voorloopige vaststel ling van de gemeenterekening 1937 voor den gewonen dienst in ontvang op f 23.379,49, in uitgaaf op f 23.569,52 en een nadeelig slot van f 181.03 en voor den kapitaaldienst in ontvang en uitgaaf op f 1521,90. Vervolgens kwam in behandeling bet verzoek van bet bestuur der vereen, voor Chr. Onderwijs te Gapinge, om beschik baarstelling van gelden tot een bedrag van plm. f 1110 ten behoeve van de uitbreiding van de bij bet schoolgebouw behoorende speelplaats. De voorzitter deelde mede, dat B'. en W. voorstellen op het verzoek afwij zend te beschikken, op grond dat h.i. de bestaande speelplaats aan de de wettelijk gestelde eischen voldoet en licht het voor stel nader in den breede toe. Het voorstel van B. en W. werd door denb eer A r e n d s e bestreden; deze licht in den breede toe waarom bet schoolbe stuur met bet verzoek komt. Het school bestuur kan op de thans bestaande wijze, door toename van bet aantal leerlingen en het steeds drukker wordende verkeer, de verantwoording voor do bij de school spelende kinderen niet langer dragen. Nadat weth. Maas en bet raads lid Maas hieromtrent nog bet woord hadden gevoerd, werd bet voorstel van B. en W. in stemming gebracht en met 4 te gen 1 st. en 1 blanco aangenomen. Ver volgens werd overgegaan tot behandeling van de door B. en W. voor het jaar 1939 opgemaakte begrooting der gemeente, waarna m.a.st. tot vaststelling dier be grooting, aanwijzende voor den gewonen dienst in ontvang en uitgaaf f22.399,86 en voor den kapitaaldienst in ontv. en uitg. f 500, werd besloten. M.a.st. werd besloten de over 1939 aan de beide- in de gemeente aanwezige schoolbesturen, ingevolge art. 101 der L.O. wet uit te betalen vergoeding vast te stel len op f 9 per leerling. Voorts werd met alg. st. besloten, over het boekingstijdvak 1939'40 wederom 60 opcenten ten behoeve der gemeente te doen heffen op de hoofdsom der Gemeen tefondsbelasting. Na bespreking werd m. a.st. besloten, naast de uitreiking van ge meentewege van een passend boekwerkje, voor tractatie der schoolkinderen ter ge legenheid van de viering van het 40-jarig regeeringsjuhileum van H. M. de Konin- ging, 25 ct. per kind uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. Na breedvoerige bespreking werden B. en W. gemachtigd stappen te doen, die kunnen leiden, dat met een bijdrage uit het te stichten fonds tot beschikbaarstel ling van gelden vóór verbetering van ter tiaire wegen, zal kunnen worden overge gaan tot verbetering van den Gapingschen straatweg. Nadat de voorzitter nog bad medege deeld, dat hij', in verband met het berei ken van den 65-jarigen leeftijd, ingaande 1 October a.s. aan H. M. de Koningin ontslag uit zijn ambt heeft gevraagd, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze door hem gesloten. HOE STERK IS EEN ZWERM BIJEN? Het is een voortdurend gezoem in de buurt van den bijenkorf. Wat hebben ze het druk op zoo'n mooien zomerdagl Hoe veel leden zou deze ijverige familie eigen lijk wel sterk zijn? Op deze vraag ant woordt bet „Hbld.": Tellen doet men de bijen niet, men weegt ze en naar het ge wicht wordt hun aantal berekend. Het eene bijenvolkje telt veel meer le den dan het andere. In vroeger tijd meen de men, dat zoo'n zwerm op z'n minst uit tienduizend en ten hoogste uit dertigdui zend werk-bijen bestond, maar bij later onderzoek is gebleken, dat deze getallen veel te laag waren. Tienduizend bijen wegen samen onge veer een kilo; zijn het werk-bijen, die den honing, uit de bloemen gepuurd, nog bij zich dragen, dan moet dit aantal terug gebracht worden op negenduizend. Bij nauwkeurig onderzoek is gebleken, dat sommige zwermen 3 a 4 kg. wegen; zoo'n zwerm telde tusschen de 27.000 en 36.000 bijen. Bedenkt men daarbij, dat meer dan de helft der familie niet is uitgevlogen, dan blijkt dat een bijenfamilie tusschen de 60.000 en 75.000 leden kan tellen, die samen gehuisvest zijn in één korf. DE VERDRUKKING. In Rusland worden nieuwe maat regelen tegen de Russische Kerk geno men. En uit D u i t s c h 1 a n d bericht Ha- vas: D'r Martin Niemöller bevindt zich nog steeds in een concentratiekamp, evenals D's Schneider en een predikant uit Oldenburg. „Zes andere geestelijken, o.w. vier uit D'ortmund bevinden zich in preventieve hechtenis. 83 Predikanten van de belij- deniskerk zijn thans uit hun functie ont heven, 41 mogen niet prediken, terwijl een 40-tal predikanten een verblijfplaats is aangewezen." Over deze dingen zegt „Patrimonium"; wordt in de N.S.B.-perS' ten onzent niet gesproken. In Duitschland wordt bet optreden te gen de belijdeniskerk ongetwijfeld verge makkelijkt door de principieel onjuiste verhouding tusschen kerk en staat, die ook voor 1933 wel eens tot enkele moei lijkbeden leidde. Maar een rechtvaar diging voor het optreden der Overheid tegen de belijdenisgroep iigt in die, door ons principieel gewraakte, verhouding toch niet. De moeilijkheden van de kerken in Duitschland en elders leiden velen tot een nadere bezinning op het vraagstuk der verhouding tusschen Kerk en Staat. Zooals blijkt uit bet adres van Prof. van R b ij n e.a. aan de Hervormde Sy node. Intusschen heeft men nu ook weer in Duitschland aan een Luthersch Jonge lingsverbond bet werken onmogelijk ge maakt. Ontbonden werd eveneens de Ver- eeniging tot bevordering van het Evan gelie in Spanje, naar bet heet, omdat een deel van de Spaansche Protestanten niet aan den kant van Franco staat. De dictatuur deinst voor niets terug. En de Gestapo is machtig. Groot is toch de verblinding van man nen als D'r Boissevain e.a.l Dissenterie te Emmer- oompasouum. Te Emmeroompas- cuum is vermoedelijk dissenterie uitge broken. In bet gezin van' den arbeider D. Smit is een 7-jarig kind, na een dag ziek te zijn geweest, overleden, terwijl drie andere leden van het gezin ernstig ziek waren. Toen in de omgeving aan bet Wester- diep zich vervolgens dagelijks meer soort gelijke ziektegevallen voordeden, beeft Dr Belksma uit Emmeroompasouum de inspectie van de volgsgezondheid te Gro ningen en den burgemeester van Emmen ingelicht, zoodat thans een nader onder zoek wordt ingesteld. Alle verschijnselen wijzen er op, dat men te doen heeft met een epidemie vein dissenterie, hetgeen met de warmte vooral zeer gevaarlijk kan worden. Er worden dan ook maatregelen genomen om uitbreiding te voorkomen. Zoo is bet zwembad te Emmercompas- cuum gesloten. De ziekte komt in een van die deelen van de gemeente Emmen voor, waar de woningtoestand zeer veel te wen- schen overlaat en behoorlijke drinkwater voorziening ontbreekt. Hoe een automobilist in Hongarije zijn reiskosten dacht te dekken. De bestuurder van een auto met een Nederlandsch nummer is er met behulp van een origineelen zwendeltruc in geslaagd, niet minder dan dertig 'Hongaarsche houders van benzine tanks op te laten draaien voor de kos ten van zijn veertiendaagsche vacantie- reis door het romantische Hongaarsche landschap. Het geheim van den zwendel lag in een dubbele benzinetank. Die stelde den bedrieger in staat om den houder van een tankstation in gebroken Duitsch opdracht te geven zijn benzinetank met water te vullen. Dan baalde bij uit een blikken doos een pasr witte pillen, wierp deze in de tank en zette vervolgens den motor weer aan. Dertig malen, voor zoover de politie beeft kunnen vaststellen, is daar na gebeurd, waarop de bedrieger specu leerde. D'e verwonderde vraag van den houder van het tankstation, hoe men op water in plaats van benzine rijden kon, lokte het grif geopenbaarde geheim uit, dat de elegante reiziger een chemische uitvinding had gedaan om benzine in vas ten toestand in pillen te concentreeren. Deze reis was een proef om de duurzaam heid der pillen na te gaan, waarna het product in den handel zou komen. En in dertig gevallen was de reiziger zoo vrien delijk ook den depothouder een doos ben- zinepillen af te staan tegen een kleinig heid van tusschen de 10 en d'e 20 pengo. De bedrieger heeft dat spelletje zoo lang kunnen volhouden, omdat eerst een van zijn laatste slachtoffers, een depot houder aan den Weenschen Weg bij Raab den moed bad, naar de politie te gaan. Eerst toen kwam de politie ook op bet spoor van de andere slachtoffers, die maar gezwegen hadden om niet uitge lachen te worden door bun dorpsgenoo- ten. Gewoonlijk schudden we de gaarge- kookte boontjes eenvoudig even door el kaar met een klontje boter. Maar ook verschillende sausjes passen goed bij de slaboonen: een tomatensaus b.v., een zure eiersaus of een kaassaus. Stoven we daarin de boontjes, dan mag de boeveel heid saus eigenlijk niet méér zijn dan on geveer V2 d.L. per persoon of b.v. K liter saus voor een portie voor 4 personen: de bedoeling is dan n.l. dat de groentedeeltjes er juist even door worden gebonden tot een samenhangend geheel. Als vloeistof kunnen we bet afgegoten water van de boontjes gebruiken, waarin een Maggi's bouillonblokje wordt opgelost. Voor ii L. van dien bouillon rekenen we dan 20 Gr. (1 afgestreken eetlepel) bo ter en 20 Gr. (2 afgestreken eetlepels) bloem; we roeren die op een zacht vuur door elkaar, gieten er dan geleidelijk den bouillon bij, laten het sausje even doorko ken en maken het af met één óf twee volle- lepels tomatenpurée, of 2 volle lepels ge raspte kaas óf twee volle lepels azijn en een geklopt ei. Even de warme boontjes er door geroerd, en het gerecht is klaar om te worden opgedaan. Door de toevoeging van een grootere boeveelheid kaassaus kan nog een andere variatie worden aangebracht. We rekenen dan b.v. op de dubbele portie saus en leg gen de gare boontjes laagsgewijs, met tel kens wat saus ertusschen, in een vuur vast schoteltje. De 'bovenste laag, die uit saus bestaat, wordt bestrooid met nog wat geraspte kaas en eenige kleine klontjes boter; bet schoteltje wordt dan in den oven gezet, tot het bovenste kaaslaagje goudbruin is geroosterd. Ten slotte laten we nog een bereiding volgen, die uit Z.-Frankrijk stamt en die ook hier zeker in den smaak zal vallen, n.l. de Slaboonen la lyonnaise (4 personen). 1 kg Slaboontjes (liefst een dunne soort), 1 uitje, 50 Gr. (V2 ons) boter, 1 eetlepel gehakte peterselie, 2 a 3 theele peltjes Maggi's Aroma, wat peper en zout. Hlaal de boonen op de gebruikelijke wijze af, wasch ze en kook ze gaar in wat water met zout. Laat ze op een vergiet uitlekken (het overtollige water kan wor den opgevangen, om nog dienst te doen in de een of andere soep of saus). Hak het uitje fijn en laat het in de dichtgedekte pan zachtjes in de boter gaar smoren en lichtbruin worden; voeg er de uitgelekte boontjes bij en laat alles samen nog een oogenblik zachtjes doorstoven. Schud er bij1 het opdoen de gehakte peterselie door en maak bet gerecht op smaak af met Maggi's Aroma en de peper. Vliegende vrouwen. Steeds meer vrouwen vliegen in de Ver. St'aten. In de laatste twee jaren is daar bet percentage zelfs met 30 pet. gestegen. Vele vrouwelijke passagiers nemen baar kin deren mede. Er is een instituut in het leven geroepen, dat dames er op uit stuurt om reclame te maken voor het reizen per vliegtuig, door lezingen, persoonlijk bezoek etc. Wanneer een bekende vrouw zich over het vliegen beeft uitgelaten, kan ze er 'zeker van zijn, spoedig een propa gandiste te zien verschijnen, die tracht, haar tot vliegen over te balen, wanneer haar uitlatingen minder gunstig zijn ge weest. Er wordt speciaal hard gewerkt na een vliegongeluk, dat altijd een ont- moedigonden indruk maakt. Naar algemeen wordt aangenomen, zou velen zakenmannen door bun vrouwen bet vliegen worden afgeraden, om de daaraan verbonden gevaren. Het is intusschen meermalen gebleken, dat de mannen, die er maar niet toe vielen te brengen, om hun zakenreizen per vliegtuig te volbren gen, zich kinderachtig achter hun vrouw verscholen. Juist in verband met het sterk geste gen percentage vrouwelijke passagiers is vooral de inrichting der vliegtuigen ver beterd. Wat comfort en luxe betreft, stond Amerika tot voor koTt over bet algemeen bij Europa ten achter. Er valt thans een streven naar verbetlering in dit opzicht te cons-tateeren. De directies der luchtvaartmaatschap pijen breken er zich ook het hoofd over, 'hoe ze onder de dames bet best een goed begrip kunnen verspreiden aangaande verschillende elementaire dingen, die noo- dig zijn, om een luchtreis naar genoe gen te maken. Men heeft o.a. een boekje met instructies voor de vliegende vrouw uitgegeven, waarin deze er op gewezen wordt, dat 'thet beste is, kleine hoedjes te dragen en zooveel mogelijk kleeding uit lichte stof mee te nemen. Dan blijft men binnen de dertig pond, bagage li miet. Het boekje somt een heele garden robe voor een luchtreis op. Heel veel aandacht heeft men besteed aan het feit, dat vele vrouwen haar man nen van het vliegen zouden afhouden. Vijftig procent van de vliegende vrouwen doen zakenreizen. Slaboonen-variaties. Er zijn weinig groenten, die zoo alge meen in den smaak vallen als de slaboo nen, ook wel princesseboontjes of spercie- boontjes genoemd. Van dat ze als jonge groente de plaats van hun voorgangers, de doperwtjes, in nemen, totdat ze als dikke herfstboonen, opgevuld met gezellige meelige witte boontjes, aan hun afscheid toe zijn, ver schijnen ze in elk gezin wel minstens een maal in de week opi tafel en ze worden tot het laatste toe met plezier gegeten. Toch kan ook bij zoo'n geliefkoosd ge recht een beetje variatie geen kwaad, vooral niet, als die afwisseling met heel weinig kosten en moeite bereikt 'kan wor den. Eeieren In waterglas. De in waterglas ingelegde eieren behou den hun smaak beter en zijn voor alle doeleinden geschikt. Bij één liter waterglas doet men tien liter water en roert dit goed om, daar wa terglas veel zwaarder is dan water. Tij dens het staan wordt de vloeistof ondoor schijnend en witachtig. De eieren moeten vooral goed onderstaan. Waterglas beeft bet voordeel, dat de eieren uit den pot te halen zijn zonder dat men spierwitte handen krijgt. Groote, z.g. Keulsche potten leeneD zich het beste voor eierinmaak. Men zet de .potten met eieren op een koele, maar vorstvry'e plaats. Inmaken kan men eieren alleen als ze versch zijn. Maandag 8 Augustus 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. Al gemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram. Om 8.30 Ber. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gram. 10.30 Aeolian-orkest (opn.). 11.15 Orgel en viool. 12.00 „The Romancers". Om 12.15 Berichten.. Van 12.451.15 Gram. 2.00 Zang en piano. 2.30 Kovacs Lajos' orkest. 3.15 Repor tage. 3.40 Ensemble Jetty Cantor. 4.30 Causerie „Music-Hall" (met gram.). 5.30 Orgelspel. 5.45 Ensemble Jatty Cantor. 6.30 Gram. (Met inleiding.) 7.00 Imre Magyari's orkest. 7.30 Declamatie. 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen. 8.15 Gram. 9.00 Zang en piano. 9.20 Het Ko vacs Lajos-orkest en solisten. 10.40 Sportreportage. 11.00 Berichten ANP. 11.05 Todose Illiescu's orkest. 11.30— 12.00 Alfredo Spezialetti's orkest. HILVERSUM H. 301.5 M. NCRV- Uitzening. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. 9.309.45 Gelukwenschen. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gbr. lectuur. 11.30 Gram. 12.0012.15 Ber. 12.50 Reportage. 1.20 Orgelconcert. 2.20 Gram. 2.25 Zang en piano. 3.25 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.15 Kinderuur. 6.15 Gram. 6.30 Vragenuur. 7.007.15 Ber. 7.45— 8.00 Reportage, event, gram. 8.05 Berich ten ANP, herhaling SOS-Berichten. 8.15 Reportage (opn.). 8.40 Arnhemsche or- kestvereeniging. 9.00 Causerie „Hoe le ven jonge menscben alleen in Amerika?' 9.30 Vervolg concert. 10.0010.05 Berich ten ANP. 10.30 Gram. 11.50—12.00 Schriftlezing. WIJZIGING GOLFLENGTEN. Van a.s. Zondag af zal de Jaarsveld zender op 415.5 M. niet langer bet pro gramma van Hilversum I (1875 M.) uit- zenden, doch worden gecombineerd met Hilversum II (301.5 M.), zoodat men de A.V.R.O.-programma's tot 1 October al leen op de 1875 M.-golf zal kunnen ont vangen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6