De verdediging van Indiê. Schuim den aanslag van Uw tanden weg met Ivorol Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. Dhr Yerijzer informeert wat bedoeld WALCHEREN. NOORD-BEVELAND SCHOUWEN-DUIVELAND. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. bod tot stand ia gekomen, wil de regeering toch over een op de wet steunende be voegdheid blijven beschikken om, als het noodig mocht zijn, den gouduitvoer stop te zetten. De voorgestelde wetswijziging sluit aan bij het systeem gelijk dit ook geldt bij de Crisisinvoerwet 1937. Cp grond daarvan zal na het nemen van een besluit tot ver bod van uitvoer van gouden munt en goud-muntmateriaal omverwijld een voor stel van wet tot bekrachtiging van dat be sluit aan de Staten-Generaal moeten wor den gedaan. Bij intrekking van 't voorstel of bij verwerping, vindt terstond intrek king van het besluit plaats. Op deze wijze wordt een repressief toezicht der Staten- Generaal op korten termijn gegarandeerd. DE „PRINSES JULIANA" TE ZIERIKSEE. Geëscorteerd door vier gepavoiseerde visschersschepen van Zieriksee is Vrijdag avond het instructievaartuig „Prinses Ju liana" van het onderwijsfonds voor de scheepvaart met de deelnemers aan den vacantiecursus te Zieriksee aangekomen Na de officieele ontvangst hebben de cursisten onder leiding van de vereeniging voor vreemdelingenverkeer de beziensi- waardigheden van Zieriksee bezichtigd 1 gedurende welken tijd de gemeentebestu ren van Zieriksee en Bruinisse door dhr De Jong aan boord van het instructie^ vaartuig werden ontvangen en rondgeleid In hotel „Juliana" werd vervolgens een propagandafilm „Onze volkskracht in de scheepvaart" vertoond. Gedurende de vaart van Antwerpen naar Zieriksee heeft des morgens de heer G. EL Hebeis, directeur van de foinnen- vaartschool te Rotterdam, een inleiding gehouden over: „School, examen en di ploma". De heer J. van 'tHoff uit Dordrecht hield een lezing over het onderwijs in stoommachines voor schippers. Tenslotte sprak Mr W. A. C. van Dam uit Rotter dam over het binnenaanvaringSTeglement en de wijzigingen, welke daarin noodzake lijk zijn. Hedenochtend vertrok de „Prinses Ju liana" van Zieriksee naar Rotterdam. CHRISTELIJK NATIONALE BOUW- VAKARBEIDERSBOND IN NEDER LAND. De 'Ghr. Nat. Bouwvakarbeidersbond in Nederland hield in het daarvoor spe ciaal ingerichte lokaal Den Boer te Mid delburg een tweedaagsche vergadering. Op den eersten dag heeft de voorzitter der af deeling 'Middelburg, de heer P. J. D a v i d s e allen in dichtvorm welkom geheeten aan den gehouden koffietafel. Na de koffietafel werd een besloten vergadering gehouden. Na de vergadering vereonigden de afgevaardigden, die uit ale deelen van het land kwamen, zich aan een gemeenschappelijken maaltijd in ■het Hotel du Commerce. Na tafel werd een autotocht over Vere, Domburg, West- kapelle en Vlissingen naar Middelburg terug gemaakt en als bij alle excursies met landgenooten uit andere deelen van het land, waren ook nu de afgevaardig den van andere afdeelingen verrukt over hetgeen zij zagen en raakten er niet over uit gepraat. Tijdens den maaltijd heeft een afgevaardigde van den Ghr. Nationa- len Bond van Land- en Tuinbouwaxbei- ders het woord gevoerd en de beste wen- schen namens zijn organisatie voor het welzijn van den Bouwvakarbeidersbond geuit. Des morgens van den tweeden dag werd de vergadering met het zingen van Ps. 150 1 heropend en heette de Bonds voorzitter toen ook welkom een afvaardi ging van den Ghr. Nat. Werkmansbond. De vergadering 'had een vlug en aange naam verloop en werd door den voorzit ter der afdeeling Middelburg met dank zegging gesloten. Aan de nu volgende tweede koffietafel zaten ook de echtgenooten van de leden van bet hoofdbestuur en bet afdeelings- bestuur aan. Met een bezoek aan de Abdijgebouwen onder leiding van den heer Ghr. Hon- dius en den concierge werd het verblijf in Middelburg besloten. r Slagershond. In de gehouden vergadering vanwege de verschillende afdeelingen van den Ned. Slagershond in de Provincie Zeeland werd o.m. besloten tot oprichting van den Provincialen Zeeuwsdhen Slagershond aangesloten bij den Nederlandschen Sla gershond. In bet bestuur werden gekozen tot voorzitter den heer H. B. A. van Hal van de afdeeling Vlissingen en als secretaris den heer A. J. Blankenburgh namens de afdeeling de Bevelanden. Verder zullen in het bestuur 'zitting hebben van de afdeeling: Schouwen-Dui- veland, Middelburg, Walcheren, Oost burg en Zeeuweoh Vlaanderen Oost ieder een lid. Met ingang van i Aug. 1938 zijn bevorderd tot adj .-commies der directe belastingen enz. IH. Meliefste en J. Rie- xnens te 'Middelburg, kantoor der dir. bel. 1 Met ingang van 1 Aug. 1938 zijn bevorderd tot rijksklerfc met vakexamen A. K. Louws en J. F. Meyer te Mid delburg. EEN UITEENZETTING IN DEN VOLKSRAAD. NEUTRALITEIT, DOCH WORDT DEZE ONMOGELIJK, DAN NADER BERAAD. Met betrekking tot de defensie van In- dië heeft de regeeringsgemachtigde voor algemeene zaken bij den Volksraad, Mr H. C. Hartevelt, o.m. het volgende verklaard: Afgezien van de handhaving van orde en rust is het in hoofdzaak de buitenland- sche politiek, die de strategische richtlij nen bepaalt, waarnaar de weermacht naar aard en sterkte moet worden opgebouwd. De grondslagen zijn vertrouwd, zooals de minister mededeelde en zoolang zijn herinnering reikt heeft de lijn, als thans door de regeering uitgezet, in de buiten- landsche politiek van het rijk der Neder landen bestaan. Onze zelfstandigheidspo li tiek geeft aan, dat wij zelfstandig 1 niet gebonden aan de opvattingen van andere staten beslissen, wat het belang van het land eisoht. Bij een conflict tusschen derden, waar hij de Nederlandsche souvereiniteit niet in het geding wordt gebracht, past een Geen dokier te vinden. Gisterenmiddag werd alhier op straat een inwoonster onwel en werd naar alle kanten om een dokter getelefoneerd. Bij bijna allen klonk het antwoord, dat de dokter niet thuis was en hij, die wel thuis was, kon bij hem in behandeling zijnde patiënten niet verlaten. Gelukkig was het Roode Kruis op het stadhuis te bereiken en verleende dit de eerste hulp, doch ook de betrokken leden van de transportcolonne willen 'n dokter raad plegen. Gelukkig kwam ten slotte een der medici in de buurt en kon hij adviseeren de betrokkene per auto naar huis te ver voeren. Men vraagt zich echter wel af hoe men in meer ernstige gevallen moet handelen om vrij zeker te zijn van spoedige medi sche hulp. Welkom vreemdelingen. Laat echter s.v.p. ons plantoen met rust. Er is den laatsten tijd veel aan ven betering van de plantsoenen gedaan en dan denken wij in het bijzonder aan dat op den Dam en dat op de Balans en men doet alles om oud en jong eerbied voor het aangelegde bij te brengen. Dit is toe te juichen, maar het zou ook zeer aan genaam zijn als men de ons bezoekende welkome vreemdelingen eens kon doen begrijpen, dat ook zij van het plantsoen moeten afblijven en niet zooals herhaalde lijk gebeurt en vooral op de Balans, er over heen moeten wandelen en er kiek jes nemen, terwijl zij ook moesten be grijpen, dat het daar geen plaats is voor papieren en ledige doezen. De Bleek en de Haringplaats. Door de groote verbreeding van de Bleek en het gereed komen van de nieu we poort is er thans niet alleen een ge regeld verkeer met rijwielen, doch ook met auto's op de Haringplaats en in de Bleek, en is genoemd plein niet meer geschikt voor speelplaats van kinderen uit de omgeving, wat door gelukkig nog vrij kleine ongelukken is komen vast te staan. Men zij dus op zijn hoede. Wat de Bleek zelf betreft, is het zeker goed gezien, dat er een éénrichtingsver keer is ingevoerd, zoowel voor rijwielen als voor andere voertuigen en ook dat dit is gemaakt naar den Zuidsingel toe. Nu vernamen wij van betrouwbare zijde, dat er juist in de Bleek herhaaldelijk tegen deze verkeersregeling gezondigd wordt en dat verschillende de afloopende straat te aanlokkelijk vinden om er niet van af te vrijwielen. Wij weten, dat niet tegen alle overtredingen gewaakt kan worden, maar hopen, dat men hier voor ieders veiligheid, iets zal kunnen doen. Ons land in den loop der eeuwen. De Commissie voor den op 6 September te houden optocht „Ons land in den loop der Eeuwen" heeft zich met een tweede circulaire gericht tot buurtcommissies en andere in aanmerking komenden, waarin een lijstje is opgenomen bevattende ver schillende periodes uit onze Vaderland- sche geschiedenis, die in aanmerking komen om alsnog in den optocht te wor den uitgebeeld en waarover de heer Ma- zure gaarne inlichtingen verschaft, opdat in de vergadering van Woensdag a.s. nader over een en ander kan worden gesproken. Landstormcommissie „Zeeland". Toch wel een subsidie. In het raadsvoorstel van B. en W. we zen ziji de subsidie-aanvrage van de Land- stormcommissie „Zeeland" af, omreden het doel hun wel sympathiek was, maar geen nieuwe subsidies meer verleend kon den worden. Ook in ons verslag van de raadsvergadering hebben wiji zulks ver meld. De motiveering van B. en W. be rustte evenwel op een vergissing hunner zijds. Ook vorig jaar werd reeds aan de landstormcommissie Zeeland een subsidie gegeven en wel f 25. Voor dit jaar was deze f 20 ook weeT op de begrooting gezet en de Raad had toen dus reeds besloten deze subsidie weer toe te kennen. Wordt politiek van afzijdigheid neutraliteits politiek uitvloeisel van onze zelfstan- digheidspolitiek. Mooht deze niet meer mogelijk zijn, om welke reden dan ook, dan zal de regeering zich, uitgaande van hare zelfstandigheids- politiek, dienen te beraden, welken weg het buitenlandsch beleid onder die om standigheden zal hebben te volgen. Het Rijk der Nederlanden voert geen agressieve politiek. Wij willen blijven wat wij zijn houden wat wij hebben, en voor de verdediging van ons bestaan wen- schen wij ons naar de mate van onze krachten duchtig in te spannen. De ge dachte: „Willen houden wat men heeft", is positief, maar zij is ook positief van defensieven aard. Dat beteekent niet, dat bij de uitvoering van wat noodig is om onder verschillende omstandigheden te houden wat men heeft, het offensief wordt prijs gegeven. Maar indien men komt te staan tegen over een sterkere, dan zal het van ver standige strategie getuigen, indien men niet altijd het offensief zoekt of toepast. Men zal zijn kracht moeten zoeken in een optreden, dat de zwakke plekken zoekt deze begrootingspost alzoo van hooger- hand niet afgekeurd, dan zal de Land stormcommissie deze f 25 wederom ont vangen. Bevorderd tot Rijksktlerk met vak examen de heer J. B. Wisse, werkzaam ter Inspectie D.B. alhier. Kruiningen. Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad onder leiding van Bur gemeester B. C. de Mul. Afwezig dhr A. van Hootegem. Na voorlezing der notu len deelt de voorz. mede, dat door Gedep. Staten is goedgekeurd de wijzigingen der begrooting vastgesteld in de vorige verga dering; eveneens de verzekering der ge meente tegen fraude-risico; alsmede de ruiling van grond in het bouwplan; dat van den Bond van Caféhouders een ver zoek is ingekomen om bij de a.s. Oranje feesten geen bindende bepalingen te hand haven. De voorz. zegt, dat dergelijke bepalingen in deze gemeente niet bestaan, reden waarom hij voorstelt dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Een schrijven van den Bond van Gem.- ambtenaren is ontvangen met het verzoek de kosten van verzekering tegen fraude risico door de gemeente te betalen. De voorz. zegt, dat dit later ter sprake zal komen. De Gew. Landstormcomm. Zeeland vraagt een subsidie. B. en W. stellen voor, gezien de financieels toestand der ge meente, geen subsidie te geven. Wordt goedgevonden. Verder deelt de voorz. mede, dat de Commissaris der Koningin aan hem ver lof heeft verleend van 7 tot en met27 Aug. Aangeboden wordt de rekening der ge meente over 1937 me£ voor den gewonen dienst aan inkomsten f 156.573,01, uitga ven f 156.283,83. Batig saldo f 289,18. Ka- pitaaldienst: inkomsten f 138.461,07, uitg. f 138.332,26. Batig saldo f 128,81. Even eens wordt aangeboden de rekening van het Burg. Armbestuur 1937. Inkomsten f 20.677,70, uitg. f 19.038,74. Batig saldo f 1638,96. Als leden der commissie tot het nazien dezer rekeningen worden aangewe zen de heeren J. Polderman en A. van Hootegem. Vastgesteld wordt begrooting 1939 voor den gemeenschappelijken keuringsdienst van vee en vleesch in den keuringskring Kruiningen tot een bedrag van f 7.813,35. Alsnu komt in behandeling een gemeen schappelijke regeling van het bouw- en woningtoezicht. De voorz. zegt, dat het vroeger de gewoonte was dat de bouwkundige ook particulier werk deed, thans mag dit niet meer, omdat dit ongewenschte toestanden schiep. In Kruiningen deed de opzichter dit niet, doch deze wordt dit jaar 65 en moet volgens het ambtenarenreglement ontslag nemen met 1 Jan. a.s. Verschil lende regelingen zijn nu mogelijk. Gedep. Staten hebben er over gecorrespondeerd, en de vereen, van Burgemeesters en Sec retarissen heeft het onder het oog gezien; b.v. een rayon omvattende geheel Z.-Beve- land; rayon Z.-Beveland zonder Goes (met Goes zelfstandig)en de mogelijkheid van twee rayons, n.l. West- en Oost-Zuid-Be veland. De acht gemeenten! Oost-Zuid- Beveland voelden veel voor dit laatste, waarop Ierseke het thans ter tafel liggen de ontwerp is opgesteld met Ierseke als centrum-gemeente. Bhr Dek vindt Ierseke als randgemeen te niet geschikt als centrumgemeente, wat door nagenoeg alle leden werd beaamt. Dhr Groof vraagt naar de kosten en de bezoldinging van den ambtenaar. De voorz. zegt, dat het 10 cent per in woner kost en de ambtenaar diploma M. Techn. School moet hebben en met f 1700 salaris begint tot f 2000;' Dhr de Bat voelt niet veel voor deze regeling en zou! liever op den ouden voet voortgaan. Dhr Burkunk meent dat de financiën der gemeente de meerdere uitgaven niet toelaten en meent dat de centrum-gemeen te werkelijk centrum-gemeente moet zijn, en dat is Ierseke niet. in 's vijands actie. En zoodra die gevonden zijn en die zijn te vinden of zij worden bekend dan is er plaats voor offensief optreden. En nu worde niet gesproken over stra tegisch en tactisch offensief, want ook daarvan is de scheidingslijn niet precies aan te geven, maar den heer Kruyne kan de verzekering worden gegeven, dat dit een toepassing is, voor wat de vloot be treft, van het zuivere „fleet in being'- principe, dat hij terecht voor ons geval heeft aangehaald. Om dit principe toe te passen, is noodig een goed geoefende, harmonisch samenge stelde weermacht. Deze nu is de regeering bezig te scheppen naar de mate van wat financieel verantwoord is, gelet ook op de ontwikkeling van den eoonomischen toe stand. Spr. herhaalt dat de regeering alle waar deering heeft voor den steun, welke zij bij haar streven naar verbetering en uitbrei ding der weermacht ondervindt, doch be dacht dient te worden, dat het meerdere niet voor verwezenlijking vatbaar is, al vorens het mindere tot stand gebracht en in al zijn consekwenties bekend is. De re geering vertrouwt, dat wie het meerdere wil, haar zal blijven steunen om eerst al thans het mindere te erlangen. wordt in de regeling met nevenbetrekkin gen. De voorz. zegt dat bouwen voor parti culieren verboden is; andere bijverdienste is mogelijk Dhr Groef zegt, dat het spoedig veel meer zal kosten als nu opgezet wordt. De voorz. zegt, dat hij deze regeling, al is zij hem ook niet sympathiek, toch voor de beste houdt, daar andere rayons te groot zullen zijn en daardoor moeilijkhe den voor houwers en gemeenten meebrengt Nadat nog verschillende sprekers be zwaren maakten, stelt weth. Francoys voor deze regeling over te nemen onder voor behoud, dat Kruiningen centrum-gemeen te wordt als zijnde werkelijk in het cen trum liggende. Weth. S i n k e wijst er op, dat dan de mogelijkheid bestaat, dat de ambtenaar ook als gemeenteopzichler met 1 Jan. voor Kruiningen kan benoemd worden, wat in het voordeel der regeling kan zijn. Dit wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag zegt dhr Burkunk met vreugde vernomen te hebben, dat de gas- meterhuur is afgeschaft en vraagt of de aansluiting der Oude Polderstraat te Hansweert niet geteerd 'kan worden. De voorzitter meent, dat dit nog kan; er is nog wat teer over. Verder wijst dhr Burkunk er op, dat barbiers na het sluitingsuur schippers niet meer mogen bedienen, terwijl winke liers dit wel mogen. De voorzitter zegt, dat dit aan binnen komende schippers alleen is toegestaan en zal nazien, of het voor barbiers ook geldig is. D'hr Witte keurt het af, dat noodzake lijk werk ook in werkverschaffing bebeurt Er wordt te weinig verdiend. Hij meent, dat de landarbeiders er ook bij moeten kunnen en vraagt wie de wachtweken re gelt. De voorzitter zegt dat bij 't graven van een watergang bij de Kruiningsche sluis dit den doorslag heeft gegeven om dit uit te voeren, omdat het het Waterschap daardoor weinig kost. Dat de landarbei ders momenteel uitgesloten zijn keuren B. en W. ook niet goed. Er zijn stappen gedaan om dit veranderd te krijgen. De wachtweken regelt de Inspecteur, waarbij hij rekening houdt met jongelui, die naar Duitschland kunnen. Dhr De Bat vraagt verbetering van een goot in de straat op Oostdijk. De voorzitter zegt dit toe. Daarna slui ting. St. Laurens. Brand in den mo len. Vrijdagavond zagen voorbijgangers dat rook uit de kap van den molen kwam. Ziji waarschuwden 'den molenaar, wien bleek, dat vermoedelijk door het warmloopen boven in den kap brand was ontstaan. Met behulp van enkele perso nen, 'die water aandroegen kon de brand gebluscht worden. Was bet vuur ook maar enkele minuten later ontdekt dan zou de molen niet te redden zijn geweest. Aagtekerke. Uitslag van den vriend- schappeüjjken wedstrijd tussdhen de afd. B.V.L. te Aagtekerke en de Burgerwacht Aagtekerke, gehouden op de Donderda gen 28 Juli en 4 Aug. 1938. Max;. 200 p. K. S. O'. B.V.L.P. de Visser 191 p.; W. Hou- mes 194 p.; St. Brouwer 186 p.; A. Pro voost 179 (pi.; J. de Visser 173 p.; Ghr. Dekker 187 p.; A. Verhage 195 p.; A. de Vos 182 p.; A. de Korte 186 p.; S. Blaas 189 p.; P. Maljaars 179 p.; Jac. Vos 183 p.; D. IHugense 181 p.; A. Dekker 182 p.; J. de Lange 192 p.; samen 2779 p. BurgerwachtA. Bakker 191 p.; L. Hugense 190 p.; G. Jongepier 185 p.; S. Maljaars 193 p.; 'N. Minderhoud 190 p.; J. Jobse 179 p.; J. d. Hollander 184 p.; S. d. Visser 193 p.; S. Kwekkeboom 192 p.; I. Provoost 187 p.; M. de Visser 184 p.; J. Wijkhuijs 189 p.; L. Schoe 189 p.; P. de Visser 191 p.; W. de Visser 186 p.; samen 2823 p. De hiervoor door beide afdeelingen be schikbaar gestelde wisselbeker werd door de Burgerwacht gewonnen met 44 winst punten. Colijnsplaat. Vrijdagavpnd Meld het Waterschap Oud- en Nieuw-Noord-Beve- land een ingelandenvergadering, voor het opmaken van een aanbevelingslijst van een gezworene, in de vacature van den heer J. M. Bom, wegens diens benoeming tot dijkgraaf. Op de aanbevelingslijst werden ge plaatst no. 1. M. W. van Arenthals te Kats; no. 2. J. M. J. Bruynzeel te Kats; no 3. C. P. Zuydweg te Kats. Haamstede. Donderdag zijn twee nieu we verkeerswegen in deze gemeente open gesteld, n.l. de Provinciale weg Haam stede-Vliegveld, waarvan 25 pet. van de aanlegkosten voor rekening van de ge meente Haamstede komt en de daarop aansluitende weg Vliegveld-Vuur toren; deze laatste aangelegd door de Maat schappij' Zeebad Nieuw Haamstede, met financieelen steun der gemeente Haam stede. Bij de openstelling waren o.a. aan wezig burgemeester Röell en de leden van den raad der gemeente Haamstede, de heer J. S. Korteweg namens de Mij. Zeebad Nieuw-Haamstede en de directie van de N.V. Bitumenweg. Brouwershaven. In den afgeloopen nacht is de bliksem ingeslagen in een landbouwschuur, eigendom van J. G. Jon ker, J. van 't Hof en P. de Moor. Onmid dellijk na den blikseminslag stond Mies in lichter laaie. De schuur met inhoud ging dan ook geheel verloren. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Gieterveen, F. H. J Bik, cand. en hulppr. te Sluiskil. Naar Meppel, H. W. Waardenburg te Streef kerk. Naar IJsselmonde, G. Warmolts te Heemse. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Aalsmeer, N. Brandsma te Wildervank. Geref. Gemeenten. TweetM te Rijssen (Esch), M. Hofman te Moercapelle en W. G. Lamain te Rot terdam. Beroepbaar. De heer H. Stege- man, cand. t. d. H. D. te Aalten (Ned Herv. Pastorie) stelt zich beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. Zondag 7 Aug. 1938. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. Ds Steinz, av. Ds De Vries (Bed. H. Doop). Wilhelminadorp, vm Ds Drost van 's H. Abtskerke, nm. 2 u. Ds Steinz. Borsele, vm. leesdienst, nm. ds de Willi gen. Geslaagd voor het examen Engelsch l.o. de heer J. van Kasteel te Middel burg. Voor bet notarieel examen deel n is geslaagd de heer J. B. de Neeling te E'efde (bij Zutphen), vroeger te Mid delburg. Voor het examen Fransch l.o. slaag de te Utrecht mej. G. J. M. Goossen uit Heinkenszand. Geslaagd te Amsterdam voor het ge tuigschrift „Kerkelijk Orgelspel met Pe daal" vanwege de Ned. Organistenver- eeniging, de heer W. Dansen te Bath. Goes. Onze oud-stadgenoot dhr G. J Kooman, thans onderwijzer te Bergen op Zoom, slaagde voor de akte Handels kennis. Wemeldinge. Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch L.O. de heer C. Dronk ers, onderwijzer met hoofdakte aan de Ghr. school alhier. MILITAIREN IN INDIE EN N. S. B. Een' circulaire van het legerbestuur. Wij hebben onlangs gemeld, aldus het „Bat. Nieuwsblad" van 29 Juli, dat een geheim-eigenhandige circulaire van het legerbestuur aan militaire gezaghebben- den is uitgegaan, waaraan het lidmaat schap der N. S. B. voor militairen verbo den zou worden. Dit bericht is door de „Javahode" tegen gesproken; er zou geen enkele verandering zijn gekomen in het standpunt der leger leiding tegenover de N. S. B., die hier te lande niet als gezagsvijandig wordt aan gemerkt. Intusschen vernamen wij, zoo vervolgt het „Bat. Nwsbl.", nadere bijzonderheden over de circulaire. Daaruit blijkt, dat for meel van een verbod inderdaad geen sprake is. De legerleiding acht bet onge- wenscht, dat militairen N. S. B.-bijeen- komsten bijwonen. Indien men, gelijk wij, er van overtuigd is, dat in bet Indische leger een gezonde discipline heersoht en dat dus aan derge lijke wenschen van het legerbestuur ge hoor gegeven wordt, beteekent de nieuwe circulaire praotisoh echter wèl een verbod om lid te zijn van de N. S. B. Zon der haar bijeenkomsten bij te wonen, kan men het lidmaatschap practisch niet uit oefenen. zoodat het mooie witte glazuur Uwer tanden weer te voorschijn komt. Tube 60, 40 en 25 cL (Oranje-verpakking met blauwen band.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2