WALCHEREN. Vrouwenpolder. Door de Ghr. Oranje vereniging alhier is besloten om op 31 Aug. a.s, feest te vieren ter herdenking van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Domburg', Bij het drukke verkeer nu in 't hartje van het badseizoen gebeuren er dagelijks kleine verkeersongevallen. Eind vorige week reed een automobilist een lantaarnpaal van de PZ'EM geheel af. NOORD-BEVELAND. Bij het zwemmen verdronken. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Onbeperkt crediet. Telegrammen. Burgelijke Stand. Finantiëele Berichten. afmarsch van het kleedlokaal aan de p rpgstr.; 2,30 u. off. ontvangst der be turen OP ket gemeentehuis, waarna naar Lt terrein gemarcheerd wordt. 3 uur al- optreden der deelnemende ver- 8 igiagen, bestaande uit vrije oefeningen y0Ur° dames, Meisjes, Jongens en Heeren; toestelturnen. 3^456 u. Atlethiekwedstrijden, be- uit: driekamp heeren; 100 M. «nellooP; hoogspringen en kogelstooten. - dames, bestaande uit 80 M. driekamp eiloop, verspringen en kogelstooten. s Estafetteloop dames; estafetteloop hee ren en persoonlijke wedstrijden, bestaande „if blokjesrapen meisjes; hoogspringen jongens en hindernisbaan heeren. yan $__7 uur wordt gepauzeerd, waar na de gymnastiekwedstrijden aanvangen. Deze bestaan uit driekamp heeren onder verdeeld in: vrije oefening, brugturnen en rekturnen. Driekamp dames bestaande uit: vrije oefening, brugturnen en ringenzwaaien. Tot slot worden er wedstrijden gehou den in pyramiden-vormen. Muzikale medewerking wordt verleend door het fanfaregezelschap O.K.K. Uit bovenstaande blijkt wel, dat de com missie haar werk goed aangepakt heeft en o0k dat er onder de vereenigingen uit de omgeving voldoende belangstelling voor dit tuinfeest bestaat. Wanneer het weer op Zaterdag meewerken wil, dan twijfe len we niet, of de vele sportliefhebbers zullen te Wemeldinge van een mooien sportdag kunnen genieten. lerseke. 'Het houten mosselvaartuig YE 16, groot ongeveer 180 ton, eigenaar de mosselkweeker Jao. Meyaard, is door de Duitsche mosselkweekersfirma J. Pols Zonen te Wijok auf Föhr aangekocht ter uitbreiding van het bedrijf. Deze firma heeft nu reeds vier mosselbooten in Zee land aangekocht en in baar branche te werk gesteld. Kruiningen. D'e collecte van het Ne- derlandsche Roode Kmis heeft in deze gemeente f60,28 (Kruiningen f36,39 en Hansweert f 23,89) opgebracht. Een mooi resultaat voor de collectanten. Mogen nu ook nog velen in deze ge meente zich opgeven als lid van bet Ne- derlandsche Roode Kruis. Secretariaat van de afd. Zuid-Beveland (Oost) is ge vestigd by den heer de Jager te Waarde. Wie iets wil verkoopen adverteert. Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig Vrouwenpolder. Bevolking over Juli. Ingekomen: geene. Vertrokken: mej. L. A. Louwerse geb. deRoo, zonder beroep, A 35 naar Wierin- gen, Belt 35; mej. M. Volder geb. de Bree, Gapinge B 105, naar Leiden van 't Hofstraat G 32 B. Des middags zal een optocht gehouden worden waarin verschillende sprookjes zullen worden voorgesteld. Voorts eenige volksspelen, terwijl er des avonds een vuurwerk zal worden ontsto ken. Alhier is op het strand aan gekomen een waterdichte bak, lang plm. 4.30 meter en breed plm. 3 meter. Op de ponton zijn vier bolsters en 4 opstan den, In het midden is een mangat. Mer ken of teekens zijh niet aanwezig. Woensdag werd een andere lantaarn- Paal eveneens omvergereden door een span paarden dat schichtig geworden was en door den voerman niet te besturen was. In beide gevallen volgde vrijwillige aan gifte. Wlssenkerke. Gistermiddag deed hier net gerucht de ronde, dat de 29-jarige A' de Schipper, die naar den zeedijk was gegaan om te zwemmen, na verloop van paar uur nog niet was teruggekeerd. Dit gerucht bleek maar al te juist te en al dadelijk was er het vermoeden, nat een ongeluk had plaats gehad. nader onderzoek bleek, dat de «upper om 2 uur zich in een badhokje ®tkleed had. Er waren op dat oogen ic zoo goed als geen zwemmers aan- eag. Slechts door één persoon was op gemerkt, dat de S. te water was gegaan, ten dadelijk ingesteld onderzoek op e strand en in het water leverde geen enkel resultaat, Op het tijdstip, dat de S. te water ging p/m waterstand vermoedelijk ruim stroomen17 Waren op dit °°8enblik geen 0verledene laat een vrouw en 3 gdige kinderen achter. hetrtMni<*<?ag werden de pogingen om 'Ik te vinden, nog steeds voortgezet. cat ave0nl«e, Dhr J. Hage, die in de va ten^ j utiesclijk als lid van den raad nofimi was V0rklaard, heeft deze be aming aangenomen. verschillende varkens te dezer ziekto 18 200 terecht gevreesde vlek- ^ekte .g?0onstateerd. Gelukkig heeft de rakter toe #een 'kwaadaardig ka- Geref. Kerken. Beroepen te Soest, H. Vogel te Lopper- siim. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Ede M. W. Nieuwenhuijze te Franeker. Het „onrecht" der Doodehands-belastingi In de maand September zal in iedere provinciale afdeeling van de Vereeniging van kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk een vergadering' gehouden worden, waar in gesproken zal worden over „Het on recht der D'oodehandsbelasting". Dit geschiedt, omdat men het noodzake lijk acht, dat de Ned. Herv. Kerk zich de beteekenis en draagwijdte dezer belasting goed voorstelt, voordat de kamerzitting in bet najaar van 1938 weer begint, omdat men van officieele zijde heeft aangekon- dig, dat de wet op de Doodehandsbelas- ting zal worden verlengd. Geslaagd voor het examen handtee- kenen L.O. de heeren J. Kabboord te Middelburg en H. G. J. de Meij te Vlissingen. Geslaagd voor bet examen Fransch L.O. de heeren J. G. Beimers te M i d d e 1- b u r g en J. van Belle te Vlissingen; voor bet examen Engelsch L.O. de beer G. Geuzen te Middelburg. Voor bet examen ter verkrijging van het manfacturenbrevet zijn te Delft geslaagd de heeren P. J. A. Dieleman te Terneuzen en B. Verberne te Sas van Gent. - Voor bet diploma van ambtenaar van politie van den bond van Ghristelijke Politie-Ambtenaren in Nederland is gis teren te 'sGravenhage geslaagd de beer E. van Akker, korporaal bij1 de groep po- litietroepen te Vlissingen. ONGELUK OP DE HEMBRUG. Een arbeider gedood, een andere licht gewond. Gistermiddag heeft bij het demonteeren van munitie-onderdeelen, in de artillerie- inrichtingen aan de Hembrug, een onge luk plaats gehad, waarbij een werkman doodelijk werd gewond en een andere ar beider licht gewond. Het slachtoffer, de werkman H. J. Wierda, uit Zaandam en de licht gewon de, de werkman J. H. Geubel, uit Oost zaan, waren bezig om projectielen te le digen. Eén gedeelte daarvan is ontploft, met het gemelde droevige gevolg. De deskundigen van de artillerie-in richtingen stellen een onderzoek in. Ambtenaar voor de steunverleening gearresteerd. Te Weesp is gearresteerd de ambtenaar bijl de steunverleening P. v. A., die zijn vacantie doorbracht te Loosdrecht. Deze arrestatie is geschied, nadat zeer ingewikkelde knoeierijen op administra tief gebied aan het licht gekomen waren. Hoofdzakelijk was dit mogelijk, doordat de betrokken ambtenaar tevens secretaris- penningmeester is van het Burg. Armbe stuur. Gebleken is, dat in die kas ook herhaaldelijk tekorten waren geconsta teerd. Ook beeft deze ambtenaar meermalen zijn ondergeschikten overgehaald valsche handteekeningen te plaatsen. De gepleeg de fraudes omvatten ook verduistering, doch het onderzoek is zeer ingewikkeld en duurt nog voort. Klaarblijkelijk is er afvloeiing van werkloozen naar andere gemeenten ge schied, waarvoor dan gelden voor ver huiskosten of anderszins werden voorge schoten uit de kas van bet burg. armbe stuur. Als de betrokken werkloozen ver dwenen waren, vulde v. A. hun namen toch nog eenige weken op de steunlijisten in en plaatste valsche handteekeningen op die lijsten. Verschrikkelijke rattenplaagl te Boston. D'e Fenlands, een Engelsch polderge bied, dat in vele opzichten gelijkt op onze lage landen, hebben met een rattenplaag te kampen. Het ergst is het stadje Boston er aan toe. Die officieele rattenvanger van dit plaatsje is welhaast machteloos tegen het leger van 60.000 ratten, dat de bevol king terroriseert, aldus meldt het „Volks blad". Boston telt thans drie ratten per inwo ner. Sommige ratten zijn zoo groot als volwassen konijnen. Zij dringén de huizen binnen en vormen een voortdurende be dreiging voor de provisiekast en de kin derkamer. Flessohen melk, die in Enge land 's morgens vroeg voor de huisdeur worden gezet, zijn bij de kartonnen slui ting opengeknaagd, voordat de bewoners ontwaken. Onlangs moest de burgemees ter van Boston zijn lunch onderbreken om met zijn jachtgeweer ratten te gaan schie ten op het grasveld in zijn tuin. Niet alleen in Boston, maar ook mijlen ver in den omtrek heerscht de rattenplaag. De gemeenteraden moeten zich in elke zit ting met 'dit dringende vraagstuk bezig houden. Het ergste is, dat het gemeente bestuur van Boston onder de Engelsche ratten- en muizenwet de bevoegdheid tot zelfstandig optreden mist. Het mag maat regelen nemen tegen ratten aan boord van schepen, maar niet tegen ratten aan den wal. De ratten van Boston vallen on der het graafschap Holland. Dit graaf schap «toet intusschen wat het kan. De ratten zijn reeds 5060 mijl van de kust landwaarts binnengedrongen. Op een boerderij in Kirton is een parti culiere rattenvanger tewerk gesteld. De man vangt 2000 ratten per week, doch de plaag neemt niet zichtbaar af. In een ander dorpje slaapt de dominé met een half dozijn rattenvallen in zijn slaapka^- mer. Vierhonderd gulden ge stolen. De landbouwer Giebeld, wonen de aan de Weergraaf te Horn, kwam tot de onaangename ontdekking, dat uit een kast in zijn woonkamer een bedrag van ruim 400 gulden werd vermist. Eenig spoor van braak was niet te vinden. Ver moed wordt, dat den vorigen avond, toen aan de voorzijde van de woning de ra men en deuren openstonden, iemand is binnengedrongen, terwijl de bewoners achter de woning zaten te rusten. Het on derzoek wordt met kracht voortgezet, daar men eenig vermoeden heeft op een be paald persoon. Meisje door „trekgolf" in zee gesleurd. Gistermiddag even na halfdrie is op het strand te Kijk duin, een naar schatting 7 8-jarig meisje, dat daar met een bal speelde, door een plotseling opkomende z.g. „trek-golf" verrast en in zee gesleurd. Niemand van de in de nabijheid aanwezige personen bemerkte iets van het ongeluk, doch de badman van het gemeentelijk volkszeebad, die op een toren toezicht houdt, zag het meisje in de golven verdwijnen en waar schuwde onmiddellijk bet andere badper- soneel, dat direct met drie man op on derzoek uittoog. Trots herhaald speuren mocht bet ech ter niet gelukken, het meisje terug te vinden. Verdere reddingspogingen moes ten achterwege blijven, daar de zee zeer sterk „trok" en anders wellicht nog meer ongelukken het gevolg zouden zijn. Kuiken met vier poo- t e n. Biji den landarbeider G. v. d. Broek te Héescb (N.B.) is dezer dagen een kui ken geboren met vier pooten. Het diertje schijnt niet de minste last van zijn zonder lingen lichaamsbouw te ondervinden en is goed gezond. Moeder en kind van motor gevallen. Gistermorgen reed te Zoetermeer een motorrijder uit Utrecht met zijn echtgenoote en negen jarig dochtertje op de duo op den rijks weg, toen plotseling door een tot nu toe onopgehelderde oorzaak de vrouw en het kind achtereenvolgens van den motor vie len. Beiden liepen een schedelbreuk en een hersenschudding op en zijn in zorgwek- enden toestand naar het ziekenhuis te Voorburg vervoerd. De motor is in beslag genomen. 'Bij het baden verdron ken. Gistermiddag was de 16-jarige A. Molenaar te Schiedam met een vriend van ongeveer gelijken leeftijd in de Vlaarding- sche vaart onder de gemeente Vlaardin- ger-Ambacht in een roeiboot aan het spe levaren, waarhij de jongens zich zoo nu en dan ook te water begaven. Plotseling kreeg M. vermoedelijk kramp en verkeer de hij in nood. Zijn vriend schoot hem te hulp en kon hem nog grijpen, doch werd zoo door Molenaar in het zwemmen be lemmerd, dat hijl dezen van zich af moest stooten. Molenaar verdween onmiddellijk in de diepte en kon eerst na een kwartier worden opgehaald. Te Bergen aan Zee is de 41-jarige garagehouder en rijwielhandelaar P. Na- gelkerken, uit Bergen, bij bet zwemmen in zee verdronken. Hoewel de man een goed zwemmer was, is hij door een onder stroom die steeds bij landwind aan de kust valt waar te nemen, gegrepen. Zijn lijk is later aan het strand te Bergen gevonden. Een hond vangt een snoek. Het gebeurde te Giethoorn. In dat plaatsje, dat in verband met het vele verkeer te water gewoonlijk het Holland- scbe Venetië wordt genoemd, voer een man, vergezeld van zijn hond, met een boot in een gracht. De bond zat rustig op de achterplecht en liet zijn staart door bet water slee pen. Lekker frischl Plotseling begon het dier te janken. Het stelde pogingen in het werk om van de plaats, die het had ingenomen, weg te ko men, doch dat gelukte niet, omdat er iets aan zijn staart hing. Toen „de baas" een onderzoek instelde, bleek, dat een groote snoek zich in den hondenstaart had vast gebeten. De man bevrijdde den bond en slaagde er meteen in den snoek te be machtigen, die wel op een zeer eigenaar dige wijze gevangen was. Overreden en gedood. Woensdagmiddag is het vierjarig zoontje van den beer Koek te Wormerveer door een zandauto overreden. De wagen reed over bet hoofd van het knaapje, tengevol ge waarvan de dood onmiddellijk intrad. Ongeluk bij het duiken. Gisteravond waren drie jonge menschen in de Praamgracht onder de spoorbrug achter de Naald te Soest aan het zwem men. Op een gegeven moment bleef de 22- jarige G. Sukel, woonachtig in de Beets- laan te Soest, bijl het duiken in het ondie pe water in de modder steken. Hulp mocht niet meer baten. Het slachtoffer was in de modder gestikt. Door de warmte bevan gen. Gisteren is de 40-jariga K. Vliet- stra bij het tennissen op een terrein van de IJsclub Kralingen door de warmte be vangen en kort daarop overleden. Raadsvergadering in het luchtruim. De gemeenteraad van Aalborg (Denemarken) zal zijn volgende gewone zitting onder zeer merkwaardige omstandigheden houden. Ter viering van de opening van het nieuwe vliegveld in Aalborg zal de raadsvergadering in een groot vliegtuig in de lucht plaats hebbea Er zal heel wat uren gevlogen worden, want besloten is, aldus meldt „United Press" aan de „Maasbode", niet te landen vóór de geheele agenda van 26 punten is behandeld. Drie journalisten zullen den tocht mee maken. In .„Volk en Vaderland" kwam de vol gende passage voor: „Wij zouden inderdaad wel zeer weinig Nederlandsch zijn, een letterkundige on beperkt crediet toe te staan op alles wat hij zich nog in het hoofd zal halen." In „De Tijd" wordt hierbij aangetee- kend: „Dat klinkt heel Nederlandschl Inder daad 1 MJaar is bet méér Nederlandsch, een in genieur onbeperkt crediet toe te staan op alles wat hij; zich nog in het hoofd zal halen? Toch eischt de beweging, waarvan „Volk en Vaderland" het orgaan is, dat alle Nederlanders zulk onbeperkt crediet zullen toekennen aan ir. A. A. Mussert, dien zeker niemand voor een letterkun dige zal houden, doch die daarom nog niet credietwaardig isl De toekenning van zulk crediet is „wel zeer weinig Nederlandsch". Hiermede zijn wij' het eensl Doch hieruit blijkt ook, hoe weinig Nederlandsch het politiek natio nalisme van de N. S. B. is." DE UITSPRAAK VAN HET NEDERLANDSCH. Op gramofoonplateni Hoe moet het Nederlandsch worden uit gesproken? Ziedaar een vraag, die veel moeilijker te beantwoorden is, dan men oogenschijnlijk en bij oppervlakkige be schouwing zou denken. Dé commissie voor uitspraak van het Nederlandsch, bestaande uit Prof. Dr J. van Ginneken, G. van Bolkestein, Mej. Dr L. Kaiser, P. J. Meertens, H. D. Bouw man en K. Veldkamp, heeft ter beant woording van deze vraag een reeks van zes gramofoonplaten laten vervaardigen. Elk van deze platen doet een bijzonder aspect van de uitspraak uitkomen, hoe wel zij ook alle noodzakelijkerwijze een voorbeeld zijn van de volledige uitspraak van het Nederlandsch. Bij de keuze van de teksten en van de sprekers werd zooveel mogelijk rekening gehouden met dat onderdeel van de uit spraak, waarvoor een bepaalde plaat die nen moest (heldere klinkers', doffe klin kers, tweeklanken, scherpe medeklinkers, zachte medeklinkers enz.). Wat de spre kers betreft, werden behalve bekende voor drachtskunstenaars, ook eenige leeraren en tenslotte eenige leerlingen van middel bare scholen uitgenoodigd. Wat de teksten aangaat zoo wordt in de toelichting op gemerkt i bleek al doende, dat de volko men gelijke herhaling bij het meermalen hooren van een plaat er toe dwingt, hooge eischen te stellen aan den inhoud van het gesprokene. De kunstwaarde van den tekst en ook de artisticiteit van de zegging zijn voorwaarden voor de genietbaaxheid van een plaat, althans voor zoover deze niet een werkelijk gesprek weergeeft. Voor zoover dit mogelijk was, werden de platen eerst in een voorloopigen vorm opgenomen. Deze proefplaten werden ter beoordeeling rondgestuurd aan eenige honderden tot oordeelen bevoegde perso nen, die op- en aanmerkingen inzonden. Deze werden tot een totaal-oordeel samen gevat. Hiermee werd bij de definitieve op name rekening gehouden. De definitieve platen geven dus een althans door eenige honderden Nederlanders aanvaarde uit spraak van het standaard-Nederlandsoh. De platen zijn in den handel gebracht. 'Zij zijn wel in de eerste plaats bedoeld als leidraad bij het onderwijs op soholen. Aan H. M. de Koningin, aan Koning Leopold van België en aan den Minister van Onderwijs, K. en W., Prof. Dr J. R. Slatemaker de Bruine, is een reeks van platen, gebonden in een album, aangebo den. NOTARISBENOEMING. Bij! Kon. besluit van 2 Augustus is be noemd tot notaris in het arrondissement Middelburg, standplaats N] en zen, de heer M. van Vollenhoven, cand.- notaris te Alphen a. d. Rijn. A. D. P. V. Löben Seis. Te Arnhem is 90 jaar oud overleden de heer A. D. P. V. van Löben Seis, oud lid van Ged. Staten van Gelderland, van welk college de thans overledene van 1904 tot 1931 deel heeft uitgemaakt. Hij behoorde tot de A.-R. partij. Mr Dr M. Polak. f. 'sGRAVENHAGE. In den ouderdom van 72 jaar is na een korte ongesteldheid in den afgeloopen nacht overleden Mr Dr M. Polak, oud-Raadsheer in den Hoogen Raad. LEGEROEFEN1NGEN. DEN HAAG. De legeroefeningen onder leiding van den commandant van het veldleger zullen dit jaar worden gehou den van 26 September (dag van concen tratie der troepen) tot en met 29 Septem ber, op welken datum in den namiddag het grootste deel der troepen naar de garnizoenen terugkeert, terwijl een klein deel op 30 September terugkeert. De oefe ning vindt plaats in Gelderland. HET VLIEGONGELUK BIJ RIJSWIJK. DELFT. De toestand van den leerling vlieger Verheijen die Maandagmiddag bij het vliegongeluk bij Rijswijk gewond werd is thans zeer bevredigend. Men kan wel aannemen, dat het levensgevaar vrijwel geweken is. BRAND BIJ FOKKER. AMSTERDAM. Vanmiddag omstreeks half een werd brand ontdekt in een bergplaats van hout en afval op de ter reinen van de Nederlandsche vliegtuigen- fabriek Fokker Co. aan den overkant van het Y te Amsterdam. De fabrieks- brandweer gaf met 5 stralen water, waar na de gemeentelijke brandweer het vuur met een groote straal spoedig meester was. Het bergplaatsje, dat totaal afbrand de, grensde aan een der groote montage hallen, waarin een groot aantal vliegtui gen in aanbouw zijn. HEVIG ONWEER. ASSEN. In den Zuid-Oosthoek van Drente ontlastte zich vanmorgen tusschen 4 en 6 uur een hevig onweer, waarbij op verschillende plaatsen vee in de weide door het hemelvur werd gedood. Ook werd hier en daar brand veroorzaakt. HERDENKING UITBREKEN WERELDOORLOG. BRUSSEL. Vanochtend zijn kanonscho ten gelost en hebben de kerkklokken ge luid ter herdenking var het feit, dat 24 jaar geleden de Duitsche troepen Bel gië zijn binnengerukt. De bladen wijden lange artikelen aan deze gebeurtenis en herdenken tevens de edele houding van Koning Albert, HEVIGE GEVECHTEN IN SPANJE. BARCELONA. Volgens een officieele mededeeling van de Regeering zijn de rechtsche troepen die bij Guadalaviar een tegenaanval ondernamen teruggeslagen. Zij zouden daarbij zware verliezen heb- bén geleden, zonder ook maar een duim terrein te winnen. MIDDELBURG. Overleden: G. G. op 'tHof, vrouw van W. Louwerse, 39 j.; L. Roose, 76 j., ongeh. d.; J. S. N. van de Putte, 58 j., man van EL G. de Vlieger. Ondertrouwd: J. H. Tissing, 32 j. en J. de Hamer, 25 j. (M. G.) GOES. Gehuwd: Ludwig Krüger, 45 j. jm. te Kapelle en Anna Cornelia Buise, 32 j. jd.; Jacob van Maris, 24 j. jm. en Jannetje Krombeen, 23 j. jd. Overleden: Klazina Nieuwenhuijse, 11 wk. te 's-Heer Arendskerke. Over de maand Juli. 'HEINKENSZAND' Geboren: 1, Pau- lus, z. v. Paulus Hendrikus Josephus Vertriest en Cornelia Pieternella Goense; 8, Jacomina Maria, d. v. Pieter Aalbregt Remijn en Adriana Maria de Jonge; 29, Jacobus Johannes, z. v. Petrus Adrianus Rijk en MargTietha van de Waart. Gehuwd: 28, Franciscus Adriaanse, 25 j. te Ovezande en Apolonia de Koster, 27 j. WAARDE. Geboren: 27, Cornelia, d. v. Paulus Sonke en Sara Cornelia de Bruine. Overleden: Ghristiaan van Houte, 90 j., weduwnaar van Pieternella van Stel. 'si-GRAVENPOLDER. Geboren: 13. Tannetje, dochter van Cornelia Marinua de Koster en Janna Maria Gijzel; 23. Adriana Maria Sophia, d. van Eduard Petrus 'Coppens en Elizabeth de Vos. Overlyeden: 30. Agatlha van der Hooft, echtgen. van Cornells Moelker, 72 j'aar. DOMBURG. Ondertrouwd: M. Akkerda, 28 j. jm. en M. G. P. Visser, 24 j. jd. Getrouwd: J. Fritz, 36 j. jm. en O. de Voogd, 36 j. wed.; J. G. van Hille, 27 j. jm. en G. Vaandrager, 27 j. jd. Bevallen: J. Molenaar geb. Willemse. (M. G.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel G. N.V. te Goes. vorige koerB heden H. V. A. 472 468/9 Ned. Ind. Handelsbank 141 140 Philips 254% 2557»-0 Unilever 156% 150% A. K. U. 40% 45%-% Amsterd. Rubber 231 2297a Kon. Olie 344 344% Deli Mij. 2847a 286% Scheepvaart Unie 119 119 Kon. Boot 120 119% 3 pet. Nederland 1938 1027s 1027s 3 pet. Nederland 1937 101 1007a U. S. Steel 45% 4472 Anaconda 277is 26% Bethlehem Steel 446/is 435/s Cities Service Intern. Nickel 377s 373/s Shell Union 12% 12"/i, Kennecott 31% 3l7s Radio 5°/ia 56/i« Gar Foundry 2172 21 Tidewater 11% ll7s Midcont. Oil 14 137s General Motors 327s 32% Am. E'nka 27% 277s Am. Water Works 83/s 8% Republic Steel 147 a 14% Continental Oil 25% 25% De valutamarkt was ook vandaag weer vast en dollars sterk gevraagd. Op de pro- ductenmarkt had dit echter niet veel in vloed en tengevolge van de zwakke ten- denz in Wallstreet, waren ook op de pro- duotenmarkt de prijzen niet hooger. Een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3