Verhooging crediet voor werkverruiming. Gemeenteraad van Goes. Uit de Provincie FEUILLETON HET KIND VAN TREFUSA MIDDELBURG. Werkloosheidsdebat In de Eerste Kamer. (jfy /i^t„MIJNHARDTJES' GOES. ZUID-BEVELAND. NOO Bij het Wissenkerke. EN S isse. Dhr J. Takter. De Raad van Goes kwam Woensdag middag in vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester Van Dussel- dorp. Ingekomen was o.a. 'n mededeeling van B. en W., dat de Regeering voornemens schijnt, over het geheele land tot een gelijk keurloon voor vee en vleesch te komen. In verband daarmede willen zij op de vraag van den heer Crucq, of ver laging niet mogelijk is, een afwachtende houding aannemen. Verder kwam van den Ned. Bond van Hotelhouders e.d., een verzoek in, om tij dens de regeeringsjubileumfeesten tap- verboden op te heffen, vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting te verleenen enz. Op voorstel van B. en W. wordt een en ander voor kennisgeving aangenomen. Bijl het voorstel tot wijziging der begrooting van het Gast huis (verbouwing) vraagt de heer L a- p o r t of deze zaak zoo urgent was, dat niet eerst de Raad er in gekend had kun nen worden. Nu is de verbouwing reeds aanbesteed. De heer Vermaire zet uiteen dat eenige haast geboden was en dat deze vergadering te laat gehouden wordt om de aanbesteding voor te kunnen zijn. De heer D e R o o (weth.) wijst er op, dat intusschen het werk nog niet gegund is. De Raad kan dus nog beslissen. De wijziging wordt goedgekeurd, even als eenige wijzigingen van andere begroo tingen. Evenzoo wordt zonder discussie besloten de oude munitieberg plaats van het Rijk over te nemen. We gens den toestand der gemeentefinanciën zal, evenals vorige jaren, aan de land- stormoommissie „Zeeland" geen subsidie gegeven worden. De voorzitter deelt mede, dat bij de reclame van den heer A. J. Brusket, als nog gegevens zijn ingekomen over de vol gens zijn opgave te hooge aanslagen in het vergunningsrecht. Eenerzijds komen deze gegevens veel te laat, doch anderzijds be wijzen zij, dat zijn aanslag juist is. B. en W. stellen dus voor, de aanslag te handhaven. Aldus wordt besloten. Vervolgens is aan de orde de benoe ming van een onderwijzer aan school G, waartoe de heer L. H. v a n der Kaa te Dordrecht met alg. st. be noemd wordt. 'Over het voorstel tot h u u r v e r 1 a- g i n g van de woningen aan den West- havendijk (door middel eener rentever laging) zegt de heer Hollestelleniets te zullen zeggen. Daar is hij voor. Doch de properheid laat er wel eens te wen- schen over. Spr. vraagt B. en W. daar op toe te zien. Het kweekt ook allerlei onge dierte. De v o o r z. zegt dit toe. De heer E c k h a r d t merkt op, dat de gascommissie de verschillende gebouwen der gasfabriek bezocht en hij brengt den directeur hulde, voor de keurige wijze waarop alles onderhouden en in orde was. Spr. zegt verder, dat hijl zag dat aan de Wilhelminastraat een benzinedepot inge richt wordt, is dat niet bezwaarlijk aan zulk een drukken verkeersweg? De voorzitter zegt, dat deze aan vrage nog niet behandeld is. Men over weegt echter maatregelen om de bezwaren te ondervangen. De heer Reedijk heeft opgemerkt, dat het vreemdelingenverkeer, dat door Goes, via de Markt, naar Middelburg gaat, meestal den Oosthavendijk oprijdt. Spr. zag daar gaarne een richtingaan duiding. De voorzitter zal naar de moge lijkheid een onderzoek instellen. De iheer Vermaire deelt tenslotte nog mede, dat de ouden van dagen, tij dens de verbouwing van het Gasthuis, ge durende een jaar gevestigd zullen wor den in het pand aan den Oostsingel, waarin vroeger de directeur der Water leiding woonde. DE „PRINSES JULIANA" TE TERNEUZEN. Het instructievaartuig Prinses Julia na van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart is Woensdag van Dordrecht te Terneuzen aangekomen. Gedurende den tocht heeft de hoofdin- door S. K. 'HOCKING. 13.) et- De daaropvolgende maand waa ieder een op de hoeve op den uitkijk naar slan gen; om die reden misschien lieten de gif tige dieren zich niet zien, zoodat er geen verdere avonturen op dat gebied voorvie len. De twee jongens echter schenen, als 't mogelijk was, nog inniger aan elkander verknocht. Zij hadden het gevoel, dat zij een soort bescherming voor elkander wa ren. Ned voelde, dat al was Edie rustig en teruggetrokken, hij toch moedig was, terwijl in Edie's oogen Ned een held in den dop was, die de grootste dingen doen zou, als zich de gelegenheid voordeed. Abram sloeg hun groei en ontwikkeling met een zonderling gevoel in zijn hart gade. Er waren tijden, dat Trefusa's zoon hem even lief scheen als zijn "eigen en de gedachte om den een ter wille van den ander te benadeelen, streed tegen zijn na tuur. Het was hem duidelijk, dat zijn in wendige strijd nog niet waa geëindigd, genieur-directeur van den rijkswaterstaat, ir F. L. Sohlingemann, voor do deelnemers aan den vacantiecursus een inleiding gehouden over het nieuwe Rijnvaartreglement. Hij deelde mede, dat tusschen de be trokken staten overeenstemming over het nieuwe reglement is bereikt. Met de in voering ervan wordt gewacht, totdat van Duitsche zijde hieromtrent een voorstel wordt gedaan. In de middaguren hield eerst de direc teur van het onderwijsfonds voor de scheepvaart, de heer G. de Jong, een inleiding over de vraag, in hoeverre werk kampen den schippersjongens van 16 jaar en ouder tot steun kunnen zijn. Hierbij stelde de inleider als doel, dat werklooze schippersjongens gedurende eenigen tijd in werkkampen worden geplaatst om ook daar gelegenheid te vinden voor de ont wikkeling welke zij voor hun toekomst noodig hebben De heer T. L. M e 11 e m a, oud-inspec teur voor de scheepvaart te Groningen, hield daarna een inleiding over de betrek kingen tusschen binnenvaart en zeevaart. Na een historisch overzicht besloot hij met een dringend beroep op de schippers om hun kinderen het noodige onderwijs te doen genieten en op de belanghebbende organisaties haar volle medewerking te geven aan de dagnijverheidsschool voor schippersjongens te Amsterdam, opdat de jonge schippers de noodige vakkeu- nis voor het moderne bedrijf krijgen. Alle inleidingen gaven aanleiding tot uitvoerige gedachtenwisseling waarbij op nieuw met klem de noodzakelijkheid van volledig lager onderwijs voor de schipi- perskinderen werd betoogd. Na aankomst te Terneuzen heeft bur gemeester Teilegen namens het gemeentebestuur een officieel bezoek aan het instructievaartuig gebracht. Des avonds werd den deelnemers aan den vacantiecursus op de markt door het gemeentebestuur een concert aange boden. De Commissaris der Koningin heeft benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Schore, Pieter Klap, thans agent van politie te Rotterdam. Filmavond der Geref. Jeugdcentrale. "Woensdagavond organiseerde de Geref. Jeugdcentrale een filmavond in de Bo- gardzaai. De heer J. G. de Wolff sprak een kort openingswoord, waarna het voor programma volgde, bestaande uit een O'ranje-film en eenige humoristische films, terwijl na de pauze „Het Jongetje" draaide. Er was veel belangstelling voor deze anti-kermissamenkomst. Ongelukken bij de kermis. Het Roode Kruis heeft ook gisteren vol op eerste hulp bij ongelukken verleend. Een drietal gevallen waren van onschul- digen aard, namelijk een verzwikking van een enkel door een dame, het zich bijl het vallen van zijn fiets verwonden van een schippersjongen en het oploopen van een wond aan zijn arm door een der kermis klanten. Het vierde geval was van veel ernstiger aard. Mej. W., die met haar man en kinderen de kermis bezocht, had bij het verlaten van het plankier van de Ridde Oi-baan het ongeluk, vermoedelijk door het afbreken van de hak van haar schoen, te vallen. Met een gebroken bovenbeen is zij door het Roode Kruis naar het Stadhuis gebracht. Op last van den gewaarschuw- den huisarts is mej. W. ter verdere ver pleging naar het Gasthuis overgebracht. In verband met de beide ernstige ge vallen, waarin nu deze week het Roode Kruis reeds is moeten optreden, willen wij er onze afkeuring over uitspreken, dat het overgroote deel van het publiek geen en kele poging doet, om de leden van de transportcolonne, die zoo geheel belange loos zich aan deze taak wijden, ook maar eenigszins te helpen, ja zooals ons van de zijde van deze Roode Kruismenschen werd medegedeeld, het hen bijna onmoge lijk maakt, den patiënt, die op hun hulp wacht, te bereiken. Deze opmerking doet natuurlijk niets af aan de waardeering voor de enkelen, die wel begrijpen, wat in zulk een geval te doen staat. Mogen verdere ernstige ge vallen uitblijven, docb mochten ziji zich nog voordoen, dat dan een ieder mede- werke. dat het hem niet zoo gemakkelijk zou vallen zijn eigen kind in de plaats van den anderen knaap te stellen en dat wan neer de kans, waarop hij jarenlang had gehoopt, zich ooit mocht voordoen, hij zijn besluit niet zonder strijd zou nemen. Alleen als de herinnering hem te hulp kwam, dan voelde hij zich zeker van het geen hij zou doen, als ooit de kans werd geboden. Wanneer hij vijf minuten terug dacht aan hetgeen Peter Trefusa hun had aangedaan, dan brandde de haat in zijn hart en prikkelde hem tot de slechtste voornemens. HOOFDSTUK V. Moest het zoo zijn Het regenseizoen was dat jaar plotse ling ingevallen en veel vroeger dan ge woonlijk. Van den morgen tot den avond hing de lucht laag en zwaar en de regen stroomde onophoudelijk neer. Over de sombere hoogvlakte gierde en klaagde de wind, alsof hij alle smarten der wereld moest verhalen, en de sporen van de schapen in de dalen werden onbegaan bare moerassen. De kreek, gewoonlijk een waterstraal tje, dat in het droge seizoen geheel dreig de te verdwijnen, werd plotseling een Nadat gisteren de Eerste Kamer het wetsontwerp tot wijziging van de B e- drijfsradenwet had aange nomen, kwam aan de orde het wetsont werp inzake verhooging van het crediet voor werkverruiming. De heer Van Rappard (Lib.) vraagt of de regeering wel voldoende mee werkt om bet particuliere initiatief te steunen in pogingen tot werkverruiming. Spr. meent die vraag ontkennend te moe ten beantwoorden, op grond van betgeen zioh te Driel heeft voorgedaan. Daar wil de de firma Terwindt haar sinds 1934 etilligende steenfabriek weer op gang brengen, waartoe een beroep op het werk fonds werd gedaan. Er zouden dan vijftig arbeiders weer aan het werk komen, mits een bijslag van eenige duizenden guldens werd verkregen van de regeering. Dooh de regeering wees dit voorstel af met de mededeeling, dat de voorraad steenen te groot zou worden en de werkgelegenheid slechts zou worden verplaatst. Nota bene ging het om een productie van 7 millioen steenen op een totaal van 1300 millioen. Spr. behandelt verder het antwoord van de regeering op de vraag van verschillen de leden om 'n algemeenendienst plicht van twee jaren in te voeren. De werkloosheid kost eenige honderden millioenen per jaar aan steungelden, waardoor de menschen in het leven wor den gehouden. Invoering van een twee jarigen dienstplicht zou aan tienduizen den jongelieden arbeid verschaffen. Jaar lijks komen er 71.000 jongelieden beschik baar, van wie er slechts enkele tienduizen den voor den militairen dienst worden be stemd. Thans verkeeren de werkloozen in een toestand van doffe berusting. Bij uitbrei ding van het leger zullen de jongeren plaats maken voor de oudere werkloozen. De heer D e 1 a B e 11 a (S. D.) acht het een zaak van gewicht, dat alles gedaan wordt om de werkloosheid aanmerkelijk te verminderen. Werk, geld en voorberei ding zijn hier de voornaamste factoren. Er zijn voldoende objecten en er is vol doende geld. Dit laatste is in elk geval ruimschoots verkrijgbaar, terwijl een deel ervan in 's lands kas terugvloeit door ver ruiming van belastingopbrengsten. Ook aan voorbereiding ontbreekt het niet. De resultaten van het onderzoek naar de mogelijkheid tot vermindering van de werkloosheid zijn uitgebleven. Meer dan een millioen menschen (de gezinnen der werkloozen) gaan hier te lande onder de werkloosheid reeds vele jaren gebukt. Tenzij als door een wonder daaraan een einde wordt gemaakt, laat bet zich aanzien, dat deze werkloosheid nog lang zal duren. Spr.'s fractie is n i e t bevredigd door de tot nu toe genomen maatregelen der regeering om de werk loosheid te verminderen. De heer Van Lansohot (R. K.) noemt de bestrijding van de werkloosheid een bij uitstek nationale zaak. Volgens de heeren Van Gelderen en De la Bella zou de werkloosheid met eenige flinke stooten kunnen worden verdreven. Spr. ziet de werkloosheid helaas als een slepende kwaal, waarvoor nog tientallen van jaren een stimulans noodig zal zijn. De devaluatie heeft slechts korten tijd eenige opleving gebracht, daarna is de werkloosheid weer toegenomen en het be drijfsleven weer ingezakt. De regee ring wordt overtroefd door degenen die geen verant- woordelijkheid dragen. Spr hoopt, dat de regeering, die voor bijna bovenmensohelijke problemen staat, een oplossing zal weten te vinden voor het dilemma, dat gelegen is in een stimulee ring van het bedrijfsleven tezamen met verlaging van de kosten van levensonder houd. Gestreefd moet ook worden naar ver vanging van vrouwelijke arbeidskrachten in het industrieëele leven door mannen, en naar opneming van meer meisjes in huishoudelijke beroepen. 'De regeering zou aan het bedrijfsleven eenige tegemoetko ming kunnen geven voor het meerdere, dat dit aan loon zou moeten uitkeeren. Tegen groote kwalen moet men groote middelen aanwenden. Spreker hoopt, dat in de komende troon rede daarvan blijk zal worden gegeven. De heer Van Vessem (N. S. B.) dient een voorstel van orde in tot schor sing der beraadslagingen op grond, dat de Minister-President niet aanwezig kan zijn. Spr.'s voorstel beoogt den Minister-Pre sident uit te noodigen tot bijwoning dezer beraadslagingen en in verband daarmede de behandeling van dit wetsontwerp aan te houden. De heer De Zeeuw (S. D.) acht dit voorstel thans niet juist. Iets anders ware het, indien het bij den aanvang van dit debat was ingediend. Spr. apprecieert in tusschen het medeleven v^n de N. S. B. in het parlementaire werk. Hij meent evenwel, dat Minister Colijn zelf moet beoordeelen of hij hij dit wets ontwerp aanwezig wil zijn. Daarom zal spr. tegen het voorstel-Van Vessem stem men. De heer De Bruin (R. K.) acht het voorstel-Van Vessem staatsrechtelijk on juist. Wie heeft het wetsontwerp onder teekend en is verantwoordelijk? De Minis ter van Sociale Zaken. Weliswaar was Minister Colijn bij de behandeling in de Tweede Kamer mede aanwezig, maar daar was de interpellatie- Van Gelderen aan de orde, welke tot den Minister van Algemeene Zaken was ge richt en waarbij tevens deze credietver- hooging werd behandeld. Het voorstel-Van Vessem wordt met 28 tegen 5 stemmen verworpen (voor de N. S. B. en de Ghr. Hist, heer Pollema) De heer Van Voorst tot Voorst (R. K.) deelt niet de meening van de leden die van oordeel zijn dat de uitvoering van openbare werken op den duur succes kan hebben als middel tot bestrijding der werkloosheid. Hij vraagt of het aantal werkloozen dat procentsgewijze in ons land het grootste is van alle Westersche landen in Europa, niet moet worden toe geschreven aan een algemeene verarming van ons volk? Spr. zou vooral in het belang van den afzet van landbouwproducten den gulden op het normale koerspeil van dollar en pond willen zien gebracht. De devaluatie van 1936 heeft niet voldoende geholpen. De belooning van den landbouw zou op die wijze redelijker worden tegenover de industrie, daar wij op export van land bouwproducten zijn aangewezen. De heer Kranenburg (S. D.) be toogt, dat de overheid wel koopkracht kan spreiden, maar zij zou zich op een gevaar lijk pad begeven, indien zij crediet ging gebruiken om kunstmatig koopkracht te scheppen. Bescherming kan voor bepaalde takken van industrie meer werkgelegenheid in het leven roepen, maar het bedrijfsleven in zijn geheel denkt er anders over. In de uitbreiding van den dienstplicht, de oplossing, door den heer Van Rappart aan de hand gedaan, ziet spr. geen gun stig werkend middel. De andere werkloo zen zouden er geenszins in belangrijke mate door gebaat zijn, anderen zouden er des te meer door worden getroffen. De vergadering werd daarna verdaagd het off. der id< Meisjes, J bestaande Waar komen die kippen vandaan? In den afgeloopen nacht heeft de po litie een man aangehouden, die geen on bekende van haar is, en die in het bezit bleek te zijn van een rieten mand en een vischzak, bevattende 18 jonge witte leg horns. De aangehoudene wenschte niet te zeg gen, hoe hij' aan deze kippen is gekomen, zoodat de politie deze kippen en den man voorloopig in bewaring genomen heeft. In verband hiermede verzoekt de Com missaris van Politie hem of hen, die kip pen vermissen, daarvan terstond aan zijin bureau kennis te geven. Denk om uw rijwielplaatjes. De noodzakelijkheid voor ieder, die zich per rijwiel op den openbaren weg begeeft, om een nieuw belastingplaatje te koopen, heeft ook de personen, die op goedkoope wijze er aan willen komen, wakker ge maakt en dat zij' daarbij! op zeer brutale wijze te werk gaan, bleek gisteren, toen een stadgenoot zijn eigen rijwiel en die van zijn verloofde en zuster op een druk punt bijl de Koudekerksche duinen neer zette en op slot deed. Toen men na een paar uur wilde vertrekken, lag het rijwiel van de zuster een eind verder en bleek, dat men daar het stuur had afgehaald om zoo het rond het kogelhoofd vastgemaakt plaatje te bemachtigen. Men zij op zijn hoede. 'Bevolking Ingekomen: P. G. woeste, bruisende stroom, die alles voor zich uitstuwde en menig dier, dat ge waagd had, hem over te steken, ten on dergang had gebracht. Het werk buitens huis was onmogelijk, tot de hemel zijn droevig geween zou staken, en de zon weer door de wolken zou breken. Abram Fowey voelde dadelijk den druk- kenden invloed van het weer en had meer tijd tot nadenken dan goed voor hem was. De laatste jaren was het hem minder voorspoedig gegaan en hoewel hij niet had verloren, had hij toch ook wei nig verdiend. Zijn ontevredenheid met de wereld was dus grooter dan gewoonlijk. Zoolang hij bezigheid had, was hij niet ongelukkig. Maar den heelen dag onder de veranda te zitten en den regen te zien neerstroomen, was, naar hij later ver klaarde, voldoende om iedereen het land aan te jagen. Hij vond eenigen troost in zijn pijp, dat is waar, en soms deed het vroolijk gelach der jongens hem zich zelf vergeten; maar over het geheel tobde hij onder zijn eigen gedachten en vond zich zelf de ongelukkigste man ter wereld. Het was niet te ontkennen, dat Goolong Kreek geen zeer opwekkende plaats was in regenachtig weer. Het landschap was niet mooi in den liefelijksten zonneschijn, maar als de mist zwaar neerhing en de velden doorweekt waren van den regen, Hoogesteger, analyste, van Arnhem, Alb. Joachimikade 26a; T. L. Hoogesteger geb. Koole, zonder beroep, van "Wissenkerke, Korte Vorststr. 10; M. L. Hogenaar, zon der beroep, van Den Haag, Rozemarijn- str. 4; B. G. Kloosterziel en echtg., ver tegenwoordiger, van Hattem, Leliestr. 23; J. P. L. Zonruiter, schrijver D.B., van Noordwelle, Rimmelandplein 7; G. Rui tenbeek en gezin, schoolhoofd, van Soera- baja, Kloetingsche weg 26; H. H. Stein- meier en gezin, coupeur, van Kloetinge, Leliestraat 3; B. Bekema, uitgever, van Utrecht, Groote Markt 4; J. P. de Graaf, dienstbode, van Vlissingen, Noordeinde 3; E. van Leersum, leerl. verpleegster, van Amsterdam, Oostwal 31; J. P. Pieters, dienstbode, van 's H. Arendskerke, Opril Grooter Markt 9; J. den Boer en gezin, chauffeur, van Kloetinge, Trompstr. 20. Vertrokken: A. P. G. van Leeuwen en echtg., verz. insp., van Vogelzangsweg 30 naar Wolfaartsdijk; P. D. Blom en gezin, bankwerker, van Scheldestr. 69 naar Vlissingen; W. Schout, bakkerskn., van Piccardstr. 70, naar Vlissingen; M. S. Ars, dienstbade van Kloetingsche weg 5a, naar Borsele; B. J. Nonnekens, monteur, van Zuidvlietstr. 75 naar Nootdorp; G. van Mechelen geb. Muller, zonder beroep, van "Westwal 34a naar Bergen op Zoom; A. J. Bakx en gezin, electricien, van Noordeinde 14 naar Oosterhout; A. H. Smit, hulp huish., van Oostsingel 84 naar Breukelen; M. van Gor- marechaussee, van W. Zelleweg 7a naar Terneuzen; A. als de bladen slap en bruin aan de hoo rnen hingen en het kreupelhout kleur loos was, de wegen eindelooze poelen ge leken en de kreek met wanhopige een tonigheid bruiste, dan was Abram Fowey's hoeve zoo onaangenaam en ver velend als maar mogelijk was. „Het is hier een verlaten land", bromde Abram, terwijl hij onder de veranda zat en hevig aan zijn pijp trok, „en ik ge loof, dat ik er nu nog meer hekel aan heb dan in het begin. Maar och, wat helpt het te klagen? Ik zal hier wel moeten blijven, tot zich iets beters voordoet. Ik heb het meer dan twintig jaar verduurd. Wat vliegt de tijd voorbij. Verdreven door dien ouden schurk, Trefusa! Zou ik het hem ooit betaald kunnen zetten?" En hij klopte de asch uit zijn pijp met onnoo- dige kracht, haalde zijn tabakszak te voorschijn, en stopte haar opnieuw. De regen bleef hardnekkig neerstroo men, over den weg stroomde en bruiste de kreek, elk uur in kracht en omvang toenemend, de groote boomen, die het achterste gedeelte van het huis bescha duwden, lieten hun grijze Maden in den kletterenden regen hangen en zagen er met de lage strepen bast, die langs de stam men afhingen, uit als beelden der groot ste wanhoop; de natte wind gierde som ber om de hoeken van het huis. M. Borgo geb. Krijger, zonder beroep, van Beestenmarkt 10 naar Zandvoort; P. A. Trimpe, ambt. ter secr., van 'sH. H.kin- derendij'k 3 naar Ouddorp; F. C. A. Goe- demondt geb. Bos, zonder beroep, van L Vorststr. 46 naar Vlissingen; P. E. Schijf, dienstbode, van Eversdijkstr. 17 naar Den Hlaag; B. Magielse, bedrijfsleider, van St. Jacobstr. 54 naar Groningen; A. G. Krü- ger geb. Buise, zonder beroep, van Zuid vlietstr. 4 naar Kapelle. D'e collecte voor de Commissie van Samenwerking heeft deze week opge bracht f41,23. Burgerlijk Armbestuur. Door den heer I. W e s s e 1 is per 1 Octo ber a.s. ontslag aangevraagd als voorzit ter van het Burgerlijk Armestuur alhier. Wemeldinge. Zaterdagavond om 10 uur Z.T. geeft de mondaccordeonvereeniging Concordia, alhier, een concert op de tent aan het 'kanaal. De voorloopige werkzaamheden van het Feestcomité voor het organiseeren van de gymnastiek en atlethiekwedstrijden in verband met het 50-jarig bestaan van de gymnastiekvereen. „"Willen Is Kunnen", alhier, zijn thans zoover gevorderd, dat het programma daarvan verschenen is. Het blijkt, dat voor de wedstrijden die op 6 Aug. a.s. gehouden zullen worden 8 vereenigingen hebben ingeschreven met een totaal van plm. 200 deelnemers, t.w. V.Z.O.S., Ierseke, U.D.I., Wolfaartsdijk; K.V.W., Wemeldinge; Olympia, Kapelle; D.A.W., 's Gravenpolder; Hercules, Oude- lande;Zeelandia, Hansweert en "W.I.K., Wemeldinge. Het programma voor dien dag luidt: 2 Abram stak zijn pijp aan en stond op. „Ik geloof, dat ik binnen met de jongens wat ga spelen", mompelde hij in zich zelf. Zij zijn nog de eenigen, die de plaats wat opvroolijken, ik moest er dankbaar voor wezen. Zij zijn een kleine vergoe ding voor alles, wat ik te lijden heb ge had." En hij leunde tegen een van de posten, waarop de veranda rustte en zag over de kreek naar de groote uitgestrekt heid kreupelhout aan gindsche zijde. Hij zag echter niet het verregende, bewolkte landschap, zijn gedachten hadden zich in het verleden verdiept. „Voor het kind moest ik haar dankbaar wezen", zei hij eindelijk. „Er werd nooit beter jongen geboren. Hij is dapper ook en er zit geen kwaad bloed bij. Wonder lijk, dat zij haar eigen vleesch en bloed zoo kon verlaten. Ik denk, dat ze nooit van me heeft gehouden. Maar de jongen! De jongen! Nu, ik ben blij, dat hij niet naar haar aardt." Hij bleef nog een vijf minuten peinzend voort rooken. Blijkbaar had hij den regen vergeten en hoorde de bruisende kreek niet meer. Van het verleden gingen zijne gedachten naar de toekomst. (WoTdt vervolgd.) ,.ur afmarsch van Dorpss'1-- 2,30 u. sturen op het gemeente Lt terrein gemarcheei gemeen optreden eeniging0n' voor dames toestelturnen. 3A56 u- j «taande uit: driekamj «nelloop; hoogspringe driekamP dames, bc snelloop, verspringen Estafetteloop dames ren en persoonlijke we uit- blokjesrapen mei jongens en hindernisbi Van 67 uur wordl Da de gymnastiekwed Deze bestaan uit driel verdeeld in: vrije oefei rekturnen. Driekamp dames oefening, brugturnen Tot slot worden den in pyramiden Muzikale medewerk door het fanfaregezels Uit bovenstaande bli, missie haar werk goed ook dat er onder de v omgeving voldoende b dit turnfeest bestaat, op Zaterdag meewerk len we niet, of de v< zullen te Wemeldinge sportdag kunnen genie Ierseke. -Het YE 16, groot ongevee: de mosselkweeker Jao de Duitsche mosselkwe Zonen te Wijok ter uitbreiding van heeft nu reeds vier land aangekocht en werk gesteld. Kruiningen. De derlandsche Roode gemeente f 60,28 Hansweert f23,89) resultaat voor de Mogen nu ook meente zich opgeven derlandsche Roode van de afd. Zuid-Bev vestigd bij den heer d b e er ■voi het m col K (Kri OP colle nog i f K Wie iets wil vei Wie adverteeren wil „DE ZEEUW". Vrouwenpolder. Bev Ingekomen: geene. Vertrokken: mej. L de Roo, zonder beroep, gen, Belt 35; mej. Bree, Gapinge B 105 't Hofstraat G 32 B. Vrouwenpolder. Do( vereeniging alhier is Aug. a.s. feest te vie: van het 40-jarig Rege H. M. de Koningin. Des middags zal eei worden waarin verse! zullen worden voorges Voorts eenige volkss avonds een vuurwerk ken. Alhier is op gekomen een water plm. 4.30 meter en bre de ponton zijn vier bc dsn. In het midden is ken of teekens zijn nie Domburg. Bij het di 't hartje van het bade dagelijks kleine ver kei vorige week reed eei lantaarnpaal van de P Woensdag werd ee: paal eveneens omvi fipan paarden dat schi en door den voerman In beide gevallen vols gifte. zwemmei Gist rondi die nt zwemm nog niel bleek r dadelijk wa: 'uk had onderzc uur zii Er wa als ge door éi S. te inges in het nat gerucht de A. de Schipper, gegaan om te een paar uur .Dit gerucht zijn en al dadeuji dat een ongeluk Hij nader Schipper om 2 ontkleed had. biik zoo goed wazig. Slechts gemerkt, dat de Een dadelijk strand en J enkel resultaat, Op het was de 1% M. Er stroomen. De ove Jeugdige kinderen tijdstip, dat waterstand waren op overledene lam acl werdc noj vinden, outjesdijk al: was verklaa aangenomen, verschillendi de zoo tere geconstateerd. tot nog toe get Staven isse. Dhr ben1116 ®tout5esdijk ^üoemd -ro-n* i. fcoemiiig Plaatse ziekte ziekte is

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2