Convent chr. Patroons- en Arbeiders-centralen. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws Laatste Berichten. Telegrammen. Rechtszaken Politieberichten. Burgelijke Stand. Finantiëele Berichten. Land- en Tuinbouw WALCHEREN. Abraham Boogaiard t pe Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Westkapelle schrijft ons: TOLEN EN ST. FILEPSLAND. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. MIDDELBURG. I Haas 100 P-;6e pr. P. Karelse 106 p.; ne pr. J. Koole 105 p.; 8e pr. B. Nieu- „ijhuize 105 p.; 9e pr. Jao. v. d. Ende 104 p.; i°e Pr- Quist p- Vrijdag 1.1. had de ter aarde hestelling nlaats van het stoffelijk overschot van ons geacht mede-kerkeraadslid, Abraham Boo- raard, die zoo plotseling van ons werd Weggenomen. Dit plotseling verscheiden vervulde ons allen met diepe droefheid. Gaarne hadden we nog een laatste woord van hem vernomen en een handdruk ten afscheid gegeven. Maar God, Die geen re kenschap geeft van Zijn daden, had het anders beschikt en wij willen berusten in Zijnen wil. Zes en twintig jaar was jjjj Gd van onzen kerkeraad en met zeer ïeel liefde en trouw heeft hij zijn ambt vervuld. Nimmer is het hem te doen ge weest om eigen eer en roem, maar steeds heeft hij willen dienen. 'Willen dienen onze Ned. Herv. Kerk die hem lief was, onze hulpbehoevenden voor welke hij een me delijdend hart bezat, en bovenal zijn Heer en Heiland. Moge hij van dien Heer heb ben vernomen: „Over weinig zijt gij ge trouw geweest, over veel zal Ik u zetten; 1 ga in in de vreugde uws Heeren". Die Heer trooste en sterke de bedroefde wedu we en kinderen, in dit voor ben zoo smar telijk verlies. Westkapelle. Loop der bevolking over de maand Juli 1938. Ingekomen: Pieter Sanderse en gezin, uit Vlissingen. Vertrokken: J. Mol en gezin, waterb. opzichter, naar St Laurens; Janis Roelse en gezin, slager, naar St Laurens; Korne- lis Hui'bregtse, landb. knecht, naar Zou- telande; Maria Minderhoud, verpleegster, naar Enschedé. Sint Lauren®. Loop der bevolking over de maand Juli. Ingekomen: J. A. A. Mtol en gezin, waterbouwkundig opzichter, Noordweg A lc, uit Westkapelle; G. M. Geldof, dienstbode A 41, uit Koudekerks; J. Roelse en gezin, slager, Noordweg B 53n, uit Westkapelle. Vertrokken: IH. Schuitmaker en gezin, naar Zuilen, Amlpèrestraat 17bis; L. Ma- rinissen, naar Middelburg, 'Seisweg 87; J. Kaland en gezin, naar Den Haag, Miqel- straat 129. Aagtekerke. Zaterdag hield de Bijz. Vrij willige Landstorm haar jaarlijksohe schietwedstrijd, waarvan de uitslag is als volgt: Max, aantal 100 punten K. S. O. la prijs A. Provoost 98 punten, 2e P. de Visser 98, 3e W. Houmes 97; 4e Jac. Vos 96; 5e Jac. Dekker 95, 6e A. de Korte 94, 7e S. Blaas 93, 8e M. Overweg 93, 9e H. Peper 93,10e St. Brouwer 93, lie P. Mal- jaars Ajz. 93, 12e A. Verhage 93, 13e D. Hugense 92, 14e Chr. Dekker 92, 15e P. Maljaars 91, 16e W. Wouters 91, 17e A. G. Brouwer 90, 18e Jac. de Visser 89, 19e A. Jobse 89, 20e A. Jobse Az. 88, 21e W. Bakker 87, 22e A. Dekker 87, 23e J. de Lange 86, 24e A. de Vos 86, 25e W. Dek ker 85, 26e A. Provoost Az. 82 punten. Vrije baan: le prijs W. Houmes, 2e P. de Visser, 3e N. Minderboud, 4e A. Bak ker, 5e St. Brouwer, 6e Chr. Dekker. Tölen. De botvangst is vorige week, on danks het warme weer, zeer slecht ge weest. De besomming beliep bij sommi gen beneden de tob (40 pond). Pastduivenberichten. Ierseke. Postduivenvereen. „Noordstar". Wedvlucht van Ciney. 152 km. Los 11.30. 1, 3 G. Pekaar; 2, 5, 23 M. de Koeijer; 4 Joh. van Es; 6, 7 C. de Koeyer; 8,11, 12 J. van Oeveren; 9, 12 M. Minnaard; 10, 19, 22 A. Zoetewey; 13, 14, 15, 18 L. Slot boom; 16, 21 A. Boone, 20 Joh. Bom. Ie duif 13.31.30, laaste 13.56.28 uur. "Wedvlucht Postduivenver. „Storm vogels". Wedvlucht Vilvoorde, 68 km. 109 duiven. Eerste duif 9.9.10. 1> 2, 6, 9, 10, 14, 20 Jan Vette; 3, 5, 17 W. van Haver; 4, 24 M. Pekaar; 7, 12, 15 J Poelman; 8 I. van Boven; 11 J. van Kruiningen; 13, 18 M. Bom; 16, 26 P. vuyk; 19, 22, 23, 27 L. Schipper; 21 J. van Stee; 25 R. van Damme; 28 E. Everse. Wedvlucht van Dax, 962 km. Vrij dag 10.30 los. Slechts twee duiven van dhr van Haver arriveerden Zaterdag 1.2 uur, Tholen. Uitslag wedvlucht Vilvoorde, af stand 72 km, van „De Luchtpost". H L. v. Beers 1; A. J. Rijnberg 2, 6; V Soomers 3, 4, 9, 12; B. W. Schot 5, 7, ni ®eurlo° 8 eno ver duif. o ,^e}°st 8-16 uur. Aankomst laatste duif ">17.19; eerste 9.15,9 uur. Verhuring woningen aan den iWesthavercdijk. v-®; W. deelen den Raad mede, dat ^besluit van 20 October 1927 werd be- „i tot 81 December 1976 aan de wo- mgtonwvereeniging „Nieuw Goes" te |m ,,ren 20 door de gemeente aan den K8bouwden20kHn-,het Pi6t-6r JasPerseplein u 'kleine woningen tegen een S\van f2625,47 per jaar. volgt- urSQm waa samengesteld als J'^eit van de leening, aangegaan niagenf239547. b°uwtosten der wo" iegron^fl3oegeilS De vorige week vergaderde het Con vent, gesticht door bet Comité van Sa menwerking der drie Prot. Christ. Pa- troonscentralen in Nederland en bet Ghr. Nat. Vakverbond in Nederland. Aan de orde kwam o.m. bet vooront werp van Wet betreffende de Kinder- bijslagverzekering. Het convent juichte bet [principe van den kinderbijslag algemeen toe, doch over de vraag, wie de kosten, die de verzekering met zich brengt, moest dragen, bleek geen eenstem migheid te bestaan. Ook kwam bet voorontwerp van wet betreffende de beperking van den arbeid door gehuwde vrouwen in bespreking. 'Hierover is reeds1 in de vorige 'Con ventsvergadering gesproken en neemt men bet standpunt in, dat met eenige wijziging in de practische uitvoering bet voorontwerp alle ondersteuning ver dient. In verband met het besluit tot bet con- verteeren per 1 Juli 1938 van de leening, waarin een gedeelte is begrepen tot dek king van de bouwkosten der woningen, is de onder a genoemde annuiteit terugge bracht tot f 1980,39, zoodat het mogelijk is de door de woningbouwvereeniging aam de gemeente te betalen buur terug te brengen tot f 1980,39, vermeerderd met f 230 voor bet gebruik van den grond is f2210,39. Hierdoor zal de vereeniging op baar beurt in staat worden gesteld over te gaan tot verlaging van de huren van de woningen, hetgeen alleszins billijk is te achten, aangezien de huurprijs van deze woningen (f 2,86 per week) in vergelij king met die van de woningen in bouw plan H (gemiddeld f3,65 per week) te hoog is te noemen. B. en W. hebben daar om ook reeds aan den Minister van Bin- nenlandsche Zaken goedkeuring gevraagd en verkregen op een huurverlaging tot f2,30 per woning per week. Op grond hiervan stellen B. en W. den raad voor te besluiten de door de woning- 'bouwvereen. „Nieuw Goes" te betalen huur voor 20 kleine woningen aan den Westha- vendijk en het Pieter Jasperseplein nader te bepalen op f2210,39, zulks met ingang van 1 Juli 1938. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Blankenham, G. J. ten Broek te Warder. Te Waveren (toez.), J. G. Hooykaas te Dussen. Geref. Kerken. Beroepen te Aduard, H. J. Ripbagen te Schoonebeek. Aangenomen naar Bergambacht, J. G. W. Terhaak, cand. en hulppr. aldaar. Beroepbaar. De heer H. Aal- bers, hulpprediker bij de Ned. Herv. Ge meente te Sloten (N.-H.) stelt zich be roepbaar in de Ned. Herv. Kerk. Voor het examen Hoofdakte is, ge slaagd de heer M. van Soelen te O.- en W. - S o e b u r g. - Voor bet examen Engelsch L.O. is geslaagd mej. W. Battes te Goes. Geslaagd voor gezel timmeren de beer J. Butbfer, te Goes, oud-leerling van de Goesche ambachtsschool Voor het Reiman-diploma (afd. fo tografie) slaagde te Londen dhr Izaak La- main te Middelburg. Tolen. Vorige week slaagden te Bergen meente H. Melse en L. Gornelisse. Voor A L. Verkerke, B. Beaurdoux, Kr. v.d. Berg L. Verkerke, B. Beaudoux, Kr. v. d. Berg en M. Bal. 1 Verdwenen kwitantie- looper aangehouden. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie te Amsterdam een 29-jari gen man gearresteerd, die in de afgeloo- pen week zich aan verduistering van gel den had schuldig gemaakt. De man was door zijn patroon uitgezonden met kwi tanties om deze te innen, doob in plaats van het geld - een bedrag van 160 gul den af te dragen, is hij verdwenen. Zondagochtend trof de politie hem in zijn woning aan, waar hij in verzekerde be waring werd genomen. Van het geld was echter niets meer over. 1 Kind van balcon gevallen. Maandag is een 14 maanden oud kindje dat door de moeder even zonder toezicht was gelaten van het balcon van een wo ning te Beverwijk gevallen. De kleine is met ernstige verwondingen naar het zie kenhuis overgebracht, waar het is over leden. 'Vrachtauto te water. Eén der inzittenden ver dronken. Gisteravond 'half acht is ter hoogte van het dorp Lopik een vracht auto met drie inzittenden te water gere den. Twee van hen zijn gered; de derde, zekere Koudijs, uit Rotterdam, kon, on danks herhaalde pogingen om de levens geesten weer op te wekken, niet meer ge red worden. Het lijk is naar Utrecht ge bracht en daar in beslag genomen, even als de auto. Ongelukken. Te 's-Gravenhage is bij een aanrijding van een vrachtauto uit Amersfoort door een personenauto, een 13-jarige jongen, die voor zijn plezier met de vrachtauto was meegereden, zoodanig gewond, dat zijn toestand in hooge mate zorgwekkend is. Gp den Kneuterdijk te 'sJGravenhage geraakte een bejaarde heer, die niet vol doende uitkeek, onder de tram. Hij werd daarbij zoo ernstig gewond, dat men vreest voor zijn leven. Gisteravond is in den Gelderschen IJssel 'bij Epe onder Gorssel de 27-jarige schippersknecht J. Peper uit 'Hoogezamd overboord geslagen len verdronken. Hij was bezig met het teeren van het dek 'op het schip, dat gesleept werd. De ongeluk kige kwam nog tweemaal boven water en zonk toen weg. Het stoffelijk overschot is niet gevonden. Gistermiddag waren eenige jongens tussehen Oppenhuizen en Sneek aan het zwemmen in een put, waaruit zand wordt gegraven. Een 16-jarige jongen uit Sneek, 'die niet kon zwemmen, kwam in een gedeelte waar tien meter water stond. Dte jongen verdween in de 'diepte en kon niet meer worden gered. Gisteravond is in een door de kana lisatie afgestaan gedeelte van de Maas onder Reek (N.-Br.) de 18-jarige A. L., die met enkele vrienden aan het baden was, in een kuil geraakt en verdronken. BEDIENING; BASCULEBRUG TE VLAKE. D'e Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche Eilanden te Mid delburg beeft zicb met een schrijven ge wend tot Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat om er de aandacht op te vestigen, dat de tijdstippen waarop de nieuwe basculebrug te Vlake wordt ge draaid veel te gering zijn. Dit geschiedt slechts des morgens, des middags en des avonds telkens gedurende ongeveer een uur, terwijl er des nachts in het geheel geen gelegenheid bestaat de brug voor schepen geopend te krijgen. Nu kunnen wel vele vaartuigen de on geopende brug passeeren, doch behalve voor jachten met hooge mast is het ook voor kleinere zeeschepen, baggermolens, kranen enz. noodzakelijk de brug te draaien. H. M. DE KONINGIN-MOEDER HERDACHT. In verband met het feit, dat bet beden 80 jaar geleden is, dat wijlen H. M. de Koningin-Moeder geboren werd, heeft een militaire hulde bij bet Zeeuwsche monu ment op den Dam te Middelburg plaats gehad. Nadat op de binnenplaats der kazerne het hoofd van dé School voor dienstplich tige onderofficieren-administrateur, luite nant-kolonel G. Berghuijs, de leerlingen had toegesproken en gewezen op wat Ko ningin Emma voor Nederland is geweest, marcheerden aHen naar den Dam, waar reeds de Marinekapel uit Vlissingen aan wezig was. Nadat tijdens het spelen van het Wil helmus het militaire saluut was gebracht, heeft onder het tweede ooupet overste Berghuijs een krans namens het garni zoen aan den voet van 't monument neer gelegd, als een hulde aan de vrouw, aan wie Nederland zoo heel veel te danken heeft. Een; ongeluk op de kermis. Gisteravond laat is de 24-jarige ijsven ter S., wonende feitelijk te Biggekerke, doch alhier in de kost, toen bij in de ca- roussel op de kermis zat, in bet wagentje gaan staan, waardoor hij er uit viel en een gapende wonde aan hoofd en aangezicht opliep. (Hij werd door Roode Kruis-men- schen en daarna door arts Broekhuijsen verbonden, waarna bij per taxi naar zijn kosthuis werd overgebracht. Een woesteling. Gisteravond moesten er vier agenten aan te pas komen om een zekeren G., die in dronkenschap de Oude Kerkstraat in rep en roer bracht, per handkar naar het politiebureau over te brengen. OUDE VROUW VERBRAND. LEEUWARDEN, De 90-jarige weduwe v. d. Mjeulen uit Terhorne was vanmorgen in baar woning bezig met een petroleum stel. Plotseling vatte baar kleeding vlam Als een brandende fakkel vluchtte ziji naar de buren, die het vuur met water doof den. De vrouw is echter aan haar brand wonden bezweken. Duitsch; vliegtuig geland. OLDENZAAL. Gistermiddag landde op het vliegveld Twente bij Enschedé een Dnitsoh militair vliegtuig, waarvan de be stuurder bleek te zijn een leerling-vlieger die vertelde, door slecht zicht verdwaald te zijin. Na onderzoek door burgerlijke en militaire autoriteiten werd hem des mid dags laat toegestaan naar Duitschland te rug te keeren. RUSSISCHE VLIEGTUIGEN IN ACTIE. TOKIO. Vanmorgen te 7.40 uur hebben Sovjet-Russische vliegtuigen Tsjang Koe Fang gebombardeerd. Het ministerie van oorlog ontkent ten stelligste dat Russi sche troepen den Tsjang Koe Fang-heu- vel hebben hernomen. DE IN BESLAG GENOMEN BENZINE. (De vice-president bij de Rechtbank te Middelburg, Mr Th. Portheine, heeft he denmorgen uitspraak gedaan in de beide Vrijdag in kort geding, behandelde zaken betreffende bet in beslag nemen van 10.000 ton benzine met zijn toestemming op 18 Juli namens de Bataafsohe petro leum maatschappij, welke benzine ver voerd wordt in bet Zweedscbe schip „Lundgrin". Inzake den eisch gesteld door de Ver- eenigde Staten van Mexico, tot opheffing van beslag, heeft de president overwogen, dat het niet op zijn weg lag om uit te maken of wel de Mexicaansehe Vennoot schap Compania Mexicana de Petroleo „El Aguila", dan wel de Mexicaansche slaat eigenaar is van de benzine en ook niet om te oordeelen over de geldigheid van het op 18 Maart j.l. door den presi dent van Mexico uitgevaardigde decreet tot in beslagname van alle petroleumvel- den. Wel vond de president terimen om bet conservatoir beslag op te heffen. In zake de eischen van de Vennootschap naar Japansch recht Kawasaki Kisen Kabushiki, heeft de president deze eische- res niet ontvankelijk verklaard, doch er op gewezen, dat aan haar eisch tot op heffing van het beslag reeds door de uit spraak in de eerste zaak is voldaan, en haar verdere eischen namelijk om toe stemming te geven met het schip door te varen of anders schadevergoeding te kun nen eischen voor de financieel© gevolgen, die zij van het oponthoud zou hebben, daardoor zijn vervallen. Kantongerecht te Middelburg, De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet en/of van het Motor- en Rijwielregle ment, etc.: L. T. te Middelburg f 10 b. of 10 d. h.; C. A. te Oost- en West-Soeburg f 5 b. of 5 d. h.; J. A. B. te Goes f 3 b. of 3 d. h.; J. F. J. te Kapelle f 5 b. of 5 d.h. J. A. R. te Vlissingen f 0.50 b. of 1 d. h. J. A. de L. te Oostkapelle f 5 b. of 5 d.b. K. S. te Wolfaartsdijk f 3 b. of 3 d. b. H. N. S. te Middelburg f 15 b. of 10 d. b. G. W. te Brussel en J. K. te St. Laurens ieder f 2 b. of 2 d. h.; I. B. te Koudekerke F. B. te O.- en W.-Soeburg, A. de K. te Middelburg, ieder f 1 b. of 1 d. h.; J. M. te Ierseke f2 b. of 2 d. h.; G. G. te Ab coudeBaambrugge en A. J. M. H. te 's Heerenboek, ieder f 1 b. of 1 d. h.; H. V. te Bergen op Zoom f 0.50 b. of 1 d. b.; J. A. te Knocke, geen straf; A. K. te Dordrecht f 1 b. of 1 d. h.;J. v. E. te Ber gen op Zoom f 15 b. of 15 d. h.; W. J. V. K. te Ossenisse f 1 b. of 1 d. h.; P. F. M. te Middelburg f2 b. of 2 d. h.; F. D. te Brugge f 1 b. of 1 d. h.; G. P. te Ierseke f 2 b. of 2 d. h.; A. O', te Vlissingen f 15 b. of 5 d. h. en f 3 b. of 3 d. b. Openbare dronkenschap: D. L. te Vlis singen f 15 b. of 10 d. h.; A. J. B. te Vlissingen f 10 b. of 10 d. h.; J. de R. te Vlissingen f 15 b. of 10 d. b. Idem bij herhaling: M. H. v. d. H. te Vlissingen f 15 b. of 10 d. b. Idem, na gedaan verzet: A. J. G. te Oost- en West-Souburg, één week hech tenis. Door het openbaar gezag gevraagd hulpbetoon weigeren: G. M. D. te Goes f 10 b. of 10 d. h. Als houder van een rivierventvergun ning niet de voorgeschreven kenteekenen aan zijn vaartuig voeren: J. de M. te We- meldinge f 2 b. of 2 d. h. Overtreding Arbeidswet: S. K. te Vere f 3 b. of 3 d. h.; S. K. te Vere 2 maal f 3 b. of 3 d. h. voor iedere boete. In de gemeente Middelburg zonder ver gunning op den openbaren weg muziek maken: Tb. J. F. te Middelburg f 2 b. of 2 d. b. In de gemeente Koudekerke op den openbaren weg Godslasteronde woorden gebruiken: L. I. L. te Koudekerke f 5 b. en f 3 b. of 3 d. h. voor iedere boete. Niet voldoen aan de wettelijke voor schriften gegeven ter bestrijding van den Colorado-kever: J. B. te Westkapelle f 10 b. of 5 d. h.; J. W. te Meliskerke f 50 b. of 10 d. h. Als hoofd en bestuurder van een bouw werk niet zorgen, dat de steiger van dit werk voldeed aan de eischen van goed en veilig werk: F. J. F. te Goes f 35 b. of 10 d. h. Gevonden voorwerpen. 'In de maand Juli 1938 zijn aan het bu reau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen te beko men: Drie armbandjes, een benzinedop, een rolletje tijdschriften, 4 mesjes, 9 porte- monnaie's met inhoud, een melkmaat, vijf rijwielbelastingmerken 1937''1938, een snoer koralen, 3 parapluies, een zwarte doek, een ceintuur, een poppetje, 6 sleu tels, een boodschapmandje, een auto (speelgoed), een zilveren ringetje, een wol len deken, een vulpenhouder, 2 mutsen, een gymnastiekschoen, een slinger van een motor, een wollen kleedje, een ketting waaraan fluit en medaillon, een onder jurk, een bewijs van Ne der landschap, een kosteloos rijwielbelastingmerk, een dui- venmand, een oorbel, 3 bussels, een hand schoen, een klos met ventielslang, een gouden medaillon met doublé ketting, een griffeldoo®, ©en rozenkrans, een zwempak met banddoek, 3 paar schoenen, een schaartje, een ceintuur, een kist met blik ken en theepot, een servetring, een tabaks^ pijp, een ring, een riem, een duimstok, een zaklantaarn, een zwemgordel, een kinder- taschje, een tortelduif, een zelfbinder, een dop van een veldflescb, een bosje met ze- ren sleutels, een achterlicht van een mo torrijwiel en een spade. De Inspecteur van Politie, Goes, 1 Aug. 1938. RENEMAN. GOES. Geboren: Jan Ghristoffel, z. v. Foort van Oosten en Cornelia Johanna Philipse; Maria Cornelia, d. v. Adrianus Joannes van den Bulck en Johanna Geus te 's Heerenhoek. Overleden: Hermanna Halbina IJpma, 57 j., echtg. van Douwe Boorsma. Over de maand Juli. SOHORE. Geboren: 6, Pieter Marinus, z. v. Adriaan Leijs en Dina Jannetje Over- beeke; 7, Bastiaan, z. v. WiHem Rijk en Maria Magdalena Boonman; 26, Baren- dina, d. v. Hendrik Gerritse en Helena de Leeuw. Gehuwd: Cornells Clarijs, 21 j. jm. te Abcoude-Baambrugge en Neeltje Quakke- laar, 18 j. jd. DRIEWEGEN. Gehuwd: Dirk van Zwe den, 25 j. jm. te KapeHe en Wilhelmina G. van Weele, 25 j. jd. BORSELE. Geboren: 14, Johan, z. v. Johannes Horimundus Eduardus van Westeinde en Cornelia Maria Smits. Overleden: 1, Jobina Agnes Jansse, 62 j., echtgenoote van D'ignus Pieterse. 11, Cornells van Nieuwenhuize, 26 j., echtge noot van Leuntje Walhout Jobsd. Gehuwd: 6, Anthoni Zoetewei, 40 j.jm. te Kapelle en Jacoba Walhout, 25 j. jd. Jobsd. TOLEN. Geboren: 9, Cornelia Bartelina d. v. M. J. Geuze en J. G. Schot; 10, Jo hanna (Helena, d. v. J. Gornelisse en A. K. Baay; 16, Arie Jacob, z. v. B. W. Schot en E. Quist. Overleden: 7, W. Slager, 50 j., echtgen. van G. Bout; 1, Machalina, 2 j., d. v. M. G. Moerland en G. Anthonisse; 8, H. Swagemakers, 30 j. jm.; 8, J. L. Gbris- tiaanse, 78 j., man van J. de Fouw. Gehuwd: 1, P. J. Blaas, 23 j. en K. Poot, 23 j. Ondertrouwd: 28, A. v. Poortvliet, 23 j. te Oud-Vosmeer en G. 'H. Donken, 23 j. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel G. N.V. te Goes. vorige koers beden H. V. A. 470 471 Ned. tnd. Handelsbank 141 140 Philips 248 247V2-8 Unilever 156% 1556/s A. K. U. 45% 46-Vs Amsterd. Rubber 231% 230% Kon. Olie 347Va 344% Deli Mij'. 280 284% Scheepvaart Unie 120 119 Kon. Boot 121% 120% 3 pet. Nederland 1938 102Vs 102Va 3 pet. Nederland 1937 101 101 S, Steel 4310/i8 43% Anaconda 26 26 Bethlehem Steel 43Vs 43Vs Cities Service la/ia Intern. Nickel 38 37 Shell Union 12tl/18 128/i« Kennecott 30°/ia 30% Radio 5% 5% Car Form dry 21% 20% Tidewater ll3/s ll#/« Midcont. Oil 14 14 General Motors 32% 32% Am. Ehka 26% 26V2 Am. Water Works 8V2 8% Republic Steel 14Vs 14 Continental Oil 25% 25 De onzekerheid omtrent de verdere ont wikkeling van zaken in Amerika, waar van alles afhangt, is oorzaak van een groote terughoudendheid. Amerikanen waren in navolging van Londen iets bo ven pariteit omdat de arbitrage wat hoo- gere prijzen besteedde. Het publiek was eerder afgever. 01> de locale markt kon men nauwelijks van een tendenz spreken en er was geen enkele afdeeling waarin eenige verandering was. Onder de aandeelen waarvoor eenige kooplust bestond noemen wij H.V.A., Kon. Olie, AKU en Unilever. In Culturen en Scheepvaart was wat aanbod. Het beleg'gingsfront geeft niet veel steun aan de nieuwe uitgifte Hilversum. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Aug., 2.30 u. Berlijn 73.20—73.30. Londen 8.951/28.96 Parijs 5.025.04. Brussel 30.8580.90. New-York 1.82—1.83. DE AARDAPPELOOGST IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Men schrijft uit Aksel aan de „N. R. G.": D'e opbrengst en de kwaliteit van de aardappelen in de kleine tuinderijen is over het algemeen niet meegevallen in 'Zeeuwsch-Vlaanderende knollen heb ben veel geleden van de late nachtvorsten en waren 'bovendien klein van stuk. Dé latere soorten blijken er beter aan toe te zijn op de groote perceelen, waar men

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3