inï*ï3]atd Uit de Provincie Kerknieuws Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Radioprogramma. Ui a J IJ N 1 *1 "s! ft 5-.S - a fe a eenomen, een artikel, dat hij den onjuis- ten naam van pers-enquete gaf. De zaai is deze, dat een journalist (of twee jour nalisten, want twee bladen schreven hier over vrijwel gelijktijdig) den toren is (zijn) opgeklauterd en van den uitvoerder van het werk allerlei inlichtingen heeft (heb ben) gekregen, zonder dat deze voor het verstrekken daarvan B. en W. toestem ming had gevraagd. Volgens den wethou der is van gevaar nooit sprake geweest al was er .veel dat verteerd en vermolmd was. Niet aangenaam deed het voorstel aan om den nieuw-benoemden rector van het gym nasium, alvast enkele verhoogingen toe te kennen, teneinde te voorkomen, dat deze in salaris zou achteruit gaan. Tereoht onder wierp de heer Kögeler dit aan critiek. Het zou de vraag zijn en tooh moet uit een oogpunt van rechtvaardigheid deze vraag gesteld worden of een dergelijk voorstel ook zou zijn ingediend, als het een gemeente-ambtenaar of -arbeider had gegolden. In het algemeen dient elke solli citant over vragen omtrent zijn salaris te spreken vóór zijn benoeming of althans vóór het aannemen daarvan. Wat nu ge beurd is, kan onbillijk zijn tegenover an dere sollicitanten, al heeft het uiteindelijk op het maximumsalaris geen invloed. Ten slotte kregen we te hooren, dat de met verlof gezonden en door de rechtbank vrijgesproken directeur van den reini gingsdienst wel zal worden weg-gereorga- niseerd. De samenvoeging van enkele ge meentediensten is in ernstige studie. DE UITVOER VAN MOSSELEN NAAR BELG IE. IHet Bdlbl. meldt uit Filippine De mededeeling in enkele Belgische bladen als zouden de bepalingen van het verdrag van 1839 ter regeling van den vrijen invoer van mosselen, afkomstig uit deni Braakman, door Nedealandsche im porteurs geschonden zijn, is niet juist. Zoowel ten behoeve ivan de visschers te Filippine in Nederland als voor die, wel ke in de Belgische grensgemeente Bou- chaute gevestigd zijn, werden in de over eenkomst tusschen de Nederlandsohe en de Belgische regeering bepalingen opge nomen ter regeling van den invoer van mosselen en garnalen in België. Den vis- schers van Bouchaute werd gelegenheid gegeven tot vervoer ivan in den Braakman gevangen mosselen naar België, zonder dat 'dit vervoer over NederlancLsch grond gebied aan rechten of formaliteiten zou worden onderworpen. Deze toestand in het belang van de visschers van Bouchaute, is volledig ge handhaafd, al worden er sedert 60 tot 60 jaar in de Braakman geen mosselen meer gekweekt, doch alleen de aldaar verwa terde mosselen geivischt. In het verdrag wordt niet gesproken over ..mosselen afkomstig uit den Braak man", zooals de bladen schrijven. Er is sprake van de „voortbrengselen der vis- soberij van den Braakman", doch indien er al sprake mocht zijn van mosselen af komstig uit den Braakman, zou men toch de vraag kunnen stellen, of het in strijd met deze bepaling is als door de visschers uit Filipine de mosselen in den Braak man worden gevangen, nadat deze daar heen ter verwatering waren overgebracht, en daarna naar België worden verzon den. In de overeenkomst wordt niet ge zegd, dat de mosselen in den Braakman gekweekt moeten zijn. Nu het zoover gekomen was, dat de in voer in België uit Ierseke, Tblen en Brui- nisse was stopgezet, doordat geen invoer vergunningen verleend werden, was 't al leen uit Filippine, waar men op grond van het tractaat geen invoervergunning noodig 'had om naar België te verzenden, dat tegen de plannen ivan den Belgischen groothandel iets kon worden uitgericht. Dat men dit doet, in strijd is met de gesloten overeenkomst, is niet juist. Ook het bestaan van Bouchaute als Belgische visschershaven komt in het ge drang als men de bepalingen van het verdrag anders gaat interpreteeren dan nu bijkans een eeuw geschied is. Een Protestantsch Ziekenhuis te Terneuzeni De vereeniging „Protestantsche Zieken zorg" in 'Zeeuwsch-Vlaanderen heeft, naar de Midd. Crt. meldt, bij B. en W. van Terneuzen bouwplannen ingediend voor den bouw van een Protestantsch ziekenhuis op de terreinen van Schelde- oord te Terneuzen. Het gebouw zal plaats bieden aan 30 bedden. Het bevat o.a. twee operatiekamers, een verloskamer, een aparte t.b.c.-afdeeling, Röntgenkamer, oogonderzoekkamer, poli kliniek enz. Het beheer over het ziekenhuis zal ge voerd worden door de Vereeniging Pro testant-schei Ziekenzorg in Zeeuwsoh- Vlaanderen. Het ziekenhuis zal ivoorzien in een dringende behoefte, want de neutrale in richting 'te Terneuzen voldeed reeds lang niet meer aan redelijk te stellen eischen. De dlaconiën in Zeeuwsch-Vlaanderen hebben van de op f 100.000 geraamde kosten een bedrag van f45.000 bijeenge bracht en. daarnaast zijn verscheidene be langrijke giften ontvangen; de rest der ibenoodigde gelden zal door een obligatie- leening gedekt worden. Het ziekenhuis zal een uitgesproken Protestantsch-Ohristelijk karakter dragen; of 'het een diacönesseninrichting zal wor den, staat echter nog niet vaat. WALCHEREN. 't Zand. De Oranjevereeniging besloot het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin op feestelijke wijze te vieren. Het programma is voorloopig aks volgt samengesteld Vrijdagavond 9 Sept.: Wijdingsaivond met medewerking van de zangvereeniging „Looft den Heer", alhier. Zaterdag 10 Sept. des n.m. kinderspe len en muziek, volksspelen. Dos avonds optocht, concert door „Oefening na den Arbeid", afgewisseld door zang van de vereeniging „Dooft den Heer". De reorganisatie en de vrijheid der kerk. Aan de Synode der Ned. Herv. Kerk werd het onderstaande adres uit Utrecht verzonden, geteekend door prof. Obbink, prof. Van Rhijin en prof. Brouwer, terwijl prof. Korff, prof. Sevenster en prof. De Sopper uit Leiden een adres van ongeveer dezelfde strekking zonden. Hoogeerwaarde Heeren, Nu de Classicale Vergaderingen in meerderheid zich tegen het aanhangige Reorganisatie-ontwerp hebben uitgespro ken, maar het tegelijk ook wel duidelijk is geworden, dat er in de kerk in bijna alle kringen een begeerte naar reorgani satie bestaat, nemen wij, ondergeteeken- den, de vrijheid bij u aan te dringen, de belangiijke motie van de Classicale Ver gadering van Den Bosch niet zonder meer terzijde te leggen, maar haar ernstig te overwegen en in haar geest een besluit te nemen. Wij! zijn van oordeel, dat bij! de dreiging van den Autoritairen Staat het inderdaad voor de Kerk allereerst van belang is, dat zij een uitspraak doet, waardoor zij zich geheel vrij maakt van elke mogelijkheid, dat de Overheid zich op grond van Regle ment en Belijdenis der Kerk zelve, zich zou gaan bemoeien met haar verkondi ging. Duitsohland is hiervoor een waarschu wend voorbeeld. En in ons land is het ge vaar nog grooter, omdat art. 36 der Ned. Geloofsbelijdenis inderdaad alle aanlei ding tot zulk een bemoeienis zou geven. Heeft de Kerk zich door een dergelijke uitspraak, waarmede alle richtingen zul len kunnen instemmen, geheel vrij ge maakt, dan is de weg geopend om een nieuwe poging tot verdere reorganisatie van de inrichting der Kerk te onderne men. Ter toelichting diene, dat de classis Ben Bosch in haar motie o.m. had gezegd: „De Classis 's Hertogenbosch stelt de Synode voor waar ook in haar Regle ment van Opzicht en Tucht een onjuiste verbinding van kerk en staat is opgeno men de levensvraag van de verhouding van kerk en staat aan de orde te stellen, opdat de 'kerk de haar toekomende vrij heid deelachtig worde. Zij richte de ker kelijke vergaderingen zoo in, dat een be slissing inzake de verhouding kerk en staat kan worden genomen." Veenendaal zonder te lefoonverbinding doordat een boer op bunzings joeg. Donderdag tegen den middag bleek,, dat verschillende personen per telefoon geen verbinding buiten Veenendaal tot stand konden brengen. De automatische telefoon weigerde den dienst en alles werd in het werk gesteld om toch maar eenige verbin ding te krijgen. Ook de centrale te Arnhem en te Utrecht kon men niet bereiken. In de plaats zelf telefoneeren, dat ging, maar buiten was het mis. Ten langen leste werd naar den technisChen dienst te Arnhem 'n telegram verzonden, waarin mededeeling werd gedaan van deze eigenaardige sto ring. De technische dienst was hierop spoedig ter plaatse en een nauwkeurig on derzoek werd ingesteld, doch in de plaats werd niets gevonden. Verderop werd ge zocht en eindelijk bleek, dat de storing zat in de boert van het nabijgelegen de Klomp Hier werd eveneens alles onderzocht en jawel, daar bleek bet isolement te zijn ontstaan, doordat de hoofdkabel was door gehakt. Hoe dat was geschied? Wel, een landbouwer in die buurtschap was des morgens op jacht geweest naar bunzings, welke dieren dood en verderf brengen onder de kippen. Een exemplaar was door den landbouwer opgespoord en werd ach terna gejaagd met een flinken hond. Bij een boom, staande langs den berm van een sloot gekomen, verdween de bunzing in een kuil in den grond. De hond werd aan het werk geizet, doch kon het roofdier niet bereiken. De boer, ten einde raad, greep een bijl; hij sloeg er in het gat op los en heeft toen, ondoordacht, den hoofd kabel van het telefoonnet doorgekapt. Inbraak in een pastorie. Gisternacht is ingebroken in de )Ned. Herv. pastorie te Reeuwijk, bewoond door da W. Vroeg in de Wey. Nadat zij door een ruit van de serre deur te verbreken binnen waren gekomen, hebben de dieven zich naar de slaapka mer op de eerste verdieping begeven, waar zij een jas van ds V. meenamen waarin zich de sleutels van de brand kast, pastorie en kerk bevinden. De brand kast werd geopend, doch daar mevr. V. het aanwezige geld juist den vorigen avond meegenomen had naar elders, was de buit gering. Slechts eenige voorwer pen van betrekkelijk weinig waarde vie len den dieven in handen. Uit de kerk en de consistoriekamer werden eenige kleinigheden alsmede een gering bedrag aan geld ontvreemd. Bewaking Leidsch mu seum geheel onvoldoende. Alles wijst er bij den diefstal van edelsteenen uit het Rijksmuseum van Geologie en Mi neralogie te Leiden op, dat de dief met kennis van zaken aan het werk is ge weest, daar juist de kostbare exempla ren uit de verzameling zijn weggenomen. Vingerafdrukken zijn niet gevonden, met uitzondering van een, welke evengoed van een anderen bezoeker afkomstig kan zijn. Ontdekt is, dat de dief pogingen heeft aangewend om nog een tweede vitrine te forceeren, echter zonder succes. Men heeft vrijwel alle namen der bezoekers in het handteekeningregister kunnen indentifi- ceeren, maar veel houvast heeft men daar aan niet, daar het is gebleken zeer goed mogelijk te zijn het museum te bezoe ken zonder zijn naam in het register te schrijven. Aan de bewaking van het Museum mankeert vrijwel alles, want zelfs al was in de zaal, waarin de voorwerpen van waarde geborgen zijn, de bewaker aanwe zig geweest, dan nog is deze zaal zoo onoverzichtelijk, dat de dief onopgemerkt zijn slag had kunnen slaan. Moeder en kind in brand geraakt. Gistermorgen omstreeks 4 uur 'heeft in de woning van den inva liden mijnwerker G. B. te Kaalheide Kerkrade een ernstig en tragisch ongeluk plaats gehad. De man vertoeft voor ge zondheidsredenen in Den Haag. '0p genoemd uur hebben de kleeren van de vrouw des buizes vermoedelijk bij' een petroleum-lampje vuur gevat. In wan- hopigen toestand opende zij het raam van de tweede verdieping ;en slprong met haar kind van 5 jaar in de armen op de ach terplaats naar beneden. In ernstigen toestand werden de moe* der en het kind door de buren gevonden. Per ziekenauto werden beiden naar het ziekenhuis te Kerkrade overgebracht. Het meisje is er nog het ergst aan toe en heeft ernstige brandwonden en inwendige kneuzingen 'opgeloopen. Dte moeder is 'blijkbaar niet zoo ernstig gewond. De buren hebben het brandje, dat ont staan was, gebluscht. „WEG MET DE WARENHUIZEN!" „Weg met de warenhuizen I" zegt „De Vrijheid", was de leuze, waarmee het fas cisme in Duitsohland den middenstand heeft weten mee te krijgen. Met hetzelfde middel poogt het in ons land hetzelfde te bereiken. Daarom moge onze middenstand de oogen open houden voor wat ons fascis tisch buurland leert. De simpele waarheid is toch, dat geen warenhuis daar is opge doekt. Het eenige verschil is, dat het wa renhuiswezen „arischis geworden; ove rigens bloedt bet als in de jaren vóór Hitier aan het bewind kwam. Er was nog één groot warenhuis te Ber lijn in niet-„axisch" bezit, het warenhuis Israels, maar daarin zal nu ook wel ver andering komen. De leider der onderne ming was een Engelschman, weshalve de machthebbers eenige consideratie betracht ten. Waarschijnlijk wordt de Emil Koes ter A.G. de nieuwe eigenares. Een „ari sche" onderneming. Of de kleine en middelgroots midden stand van deze „ariseering" een pfennig beter wordt? Politierechter te Middelburg. Zitting van Vrijldag 29 Juli 1938. De volgende personen waren gedag vaard: G. P., 18 j., zonder beroep te Zieriksee, wegens diefstal van eenige rozen uit een gemeente-plantsoen. Eisch f 10 of 10 d. h., uitspr. f 10 of 5 d. h. A. P. C., huisvr. van J. d'H. ,30 j., te Graauw, wegens mishandeling van J. F. de Rooy. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. Th. v. H., 49 j., metselaar te Hulst, we gens beleediging van P. E. v. Eterdenburgh te Graauw. Eisch f 10 of 10 d. h., uitspr. f 10 of 6 d. h. J. B., 22 j., slagersknecht te Terneuzen, wegens verduistering van een rijwiel ten nadeele van A. F. Manaert, gepleegd te Vlissingen. Eisch 1 mnd. gev.str., uitspr. 14 d. gev.straf. P. B., 44 j., orgeldraaier te Goes, we gens mishandeling van J. G. op 'tHof te 'sH. Arendskerke. Eisch 1 w. gov .straf, uitspr. f 20 of 10 d. h. Th. A. P., 50 j., ketelmaker te Vlissin gen, wegens beleediging van P. N. Vree ken. Eisch f 20 of 15 d. h., uitspr. f 15 of 10 W. F. de R., 34 j., koksmaat te Vlis singen, wegens vernieling van een ruit van het bureau van sociale zaken. Eisch en uitspr. 14 d. gev.straf. M. J. S., 37 j., handelsagent te Vlis singen wegens huisvredebreuk. Eisch f 25 of 15 d. h., uitspr. f 25 of 10 d. h. G. F. van P., 28 j., koopman, verblij vende in een woonwagen, is in verzet ge komen tegen het vonnis van den Politie rechter van 28 Juni '38, waarbij hij is veroordeeld wegens diefstal tot 14 d. gev.straf. Eisch bekrachtiging van het vonnis, uit spraak 14 d. gev.straf voorw., proeftijd 3 j. en f 10 of 5 d. h. DE EIERHANDEL VERTOONT GEEN OPGEWEKT BEELD. Vrij gunstige berichten uit Duitsohland. Uit Barneveld wordt gemeld: De vraag uit Engeland naar Nederlandsohe eieren is zoo uitermate flauw geworden en de binnenlandsohe handel eveneens zoo traag dat de handel deze week lang geen opge wekt 'beeld vermocht te toonen. De prijzen ondergingen zoodoende weer een verlaging van ongeveer 10 cent per 100 stuks. De Engelsche handel is voornamelijk zoo slap geworden, doordat thans de var- cantietijd volop is aangebroken, waardoor evenals in ons land, de vraag naar eieren afneemt. En daar in dezen toestand de eerste weken geen verandering komt, zal ook de eierenprijs voorloopig wel niet gaan stijgen, ofschoon hier tegenover vrij gun stige berichten uit Duitsohland kunnen gesteld worden. Het vrije contingent voor uitvoer naar Duitsohland over de maand Augustus zal namelijk vermoedelijk even groot zijn als voor de maand Juli het geval was. Van het centrale contingent is de grootte nog niet bekend, doch in handelaarskringen vermoedt men, dat ook dit contingent ge lijk zal zijn aan dat van Juli. Dat betee- kent een goede uitvoermogelijkheid, want ook in Juli is er een groote hoeveelheid eieren naar Duitsohland geëxporteerd, ter wijl de toewijzing van hetzelfde kwantum voor Augustus eigenlijk een verhooging beteekent bij bet wekelijks geringer wor dende aantal eieren. Uit de modebladen. Het reeds vroeg versohenen Augustus nummer van Beyer's Mode für Alle toont ons reeds de eerste modellen voor den overgang van zomer naar herfst. Zoo zien we op de titelpagina een vlot, driedeelig pakje, o.a. zeer geschikt voor de reis, ge dacht in een aardige gestreepte wollen stof, waarvan de verkeerde kant tegelij kertijd een origineele garneering vormt. Inderdaad een leuk ideel Voorts vinden we diverse gezellige mantelcostuumpjes en een aantal snoe zige middagjurkjes, waarbij het opvalt, dat schijnbaar ook in het aankomend sei zoen zeer veel met ruimte en plooien ge werkt zal worden. Het werkende meisje vindt een ruime keuze in leuke, eenvoudige jurkjes; ook de voor het huishoudstertje onmisbare schortjes zijn niet vergetenl Op de kinderpagina's is ditmaal spe ciaal de aandacht gewijd aan huis- en nachtkleeding. Alles heel eenvoudig zelf te makenl Weer een rijke, gevarieerde inhoud. Op de bijgevoegde raderbladen worden alle patronen van de meer dan 100 mo dellen in de meest gangbare maten ge geven. De gemiddelde leeftijd van de vrouw neemt af! De Engelsche professor James Irvington publiceert het volgende: Volgens de statistieken van den laats sten tijd is het onweerlegbaar vastgelegd, dat de gemiddelde leeftijd van den mensch belangrijk gestegen is. De mensch van tegenwoordig leeft gemiddeld twee maal zoo lang als de mensch van 100 jaar geleden. Wij leven langer; maar de vrouwen niet, zegt Irvington. De gemiddelde leef tijd der dames is den laatsten tijd achter uit gegaan. De oorzaak voor dit feit, dat de moderne vrouw twee jaar korter leeft dan haar moeder en grootmoeder, zoekt hij te verklaren uit de moderne levens wijze. De vrouw van tegenwoordig leeft intensiever dan de vroegere generaties. De zenuwkracht is daardoor sneller ver bruikt, Maar de hoofdoorzaak voor den korteren levensduur ziet hij in de mo derne vrouwenkleeding, en in de „slanke lijn". Juist deze heeft een geheele reeks vrouwenziekten tengevolge gehad, die vroeger onbekend waren. De gezonde vrouw heeft een vetlaag noodig: vooral de zenuwstrengen moeten in het vet lig gen. Prof. James Irvington beweert, dat in zijn jeugd de vrouwen meer weerstand hadden dan tegenwoordig. En tenslotte de kleeding. Ook de mo derne kleeding, zegt de Engelschman, is ongezond. Het lichaam wordt niet meer op ongezonde wijze ingesnoerd en in den zomer is de lichte en dunne kleeding zonder twijfel gezond. Maar in den winter is de kleeding van de moderne vrouw zéér ongezond. De zijden kousen, de on natuurlijke dunne en niet de geringste beschutting biedende onderkleeding, deze dracht geeft de vrouw absoluut geen warmte in den winter. Kaas in de Nederlandsche keuken door Martine Wittop Koning. De kaas, die tot voor kort in Neder land uitsluitend dienst deed als boter ham-belegging, wordt thans meer en meer óók gewaardeerd in de gerechten van het middagmaal, En dat is geen wonder. Buiten de voedingswaarde om die zéér belangrijk is! brengen verschil lende kaassoorten n.l. nog het voordeel mee van hun „pittigen" smaak: aan menig gerecht, dat anders te flauw zou zijn, geeft een kleine hoeveelheid oude of belegen kaas het gewenschte arooma. Dat is bijv. bij verschillende van onze zomergroenten het geval. Bloemkool, bedekt met een smakelijke kaassaus, wint het van dezelfde kool, die slechts met een melksaus zou bedekt zijn; bloemkool „au gratin" niet al te gaar gekookt en dan, met een dikke kaassaus er tusschen en er over, in een vuurvasten schotel geschikt, met ten slotte nog wat geraspte kaas er over ge strooid vormt door het smakelijke bruine korstje en den pikanten smaak dikwijls een welkome afwisseling op de in een dekschaal voorgediende bloem kool. Andijvie of gestoofde sla knappen op hun beurt ook bepaald op, als we het gebruikelijke stoofsausje vermengen met wat geraspte kaas. Roeren we er boven dien nog een paar eieren door, waarvan het wit is stijfgeklopt en brengen we het gerecht over in een vuurvasten schotel, dan zal het in den oven mooi gaan „souf- fleeren" en kan het dienst doen als z.g. „tusschenschotel", waarbij in dat geval geen vleesch en geen aardappelen worden gepresenteerd. In plaats van de tomaten of de kom kommers op de bekende wijze met ge hakt te vullen, scheppen we er een kaas- ragoüt ln, strooien er dan een ietsje pa neermeel over en laten het gerecht in den oven door en door warm worden. Wie den kaassmaak wat minder op den voorgrond wenscht, die kan een hoeveelheid warme gekookte rijst of ma caroni vermengen met geraspte kaas en wat boter en déérmee de uitgeholde groen te vullen. Dat slaboonen tenslotte de combinatie met kaas ook zeer tot hun voordeel kun nen ondergaan, mag blijken uit het vol gende recept. Slaboonen op Italiaansche wijze (4 personen). 1 kg slaboonen, *4 L. melk, 20 gram (2 afgestreken eetlepels) bloem, 40 gram (2 afgestreken eetlepels) boter, 50 gram ons) oude of belegen kaas, wat zout, 1 afgestreken eetlepel paneermeel. Kook de boonen op de gewone wijze gaar. Roer intusschen voor de saus de bloem met ruim de helft van de boter op een zacht vuur tot een gelijk mengsel, giet daarbij geleidelijk (steeds roerende) de melk en laat de saus even doorkoken tot ze gebonden is. Roer er op 1 lepel na de kaas door en laat die smelten. Vermeng de saus met de gaargekookte boonen, breng het gerecht over in een vuurvasten schotel en strooi er de nog overgehouden kaas met het paneermeel over. Leg er de achtergebleven boter in kleine klontjes op en zet den schotel in een heeten oven, tot de bovenkant goudbruin is gekleurd. Napolitaine, een frlssche drank. Voor Napolitaine heeft men noodig 5 sinaasappels, 1 citroen, zy% d.L. bessen sap, 100 gram suiker, 7y2 d.L. water. Slijp een mesje extra scherp en schil daarmee het allerbuitenste laagje van de vruchtenschillen af; die vruchten moet u eerst goed schoon wasschen met een borsteltje; breng de schillen met het water langzaam aan het koken. Voeg de suiker toe aan de heete vloeistof. Ais de suiker geheel is opgelost, moet u het mengsel koud laten worden; pers dan de citroen en de sinaasappels uit en voeg dit sap met dat der bessen bij het op- gekoelde water. Dit is dan een „napoli taine"; men moet den drank echter eerst nog zeven; een paar maal door een fla nellen lap laten loopen; als hij geheel helder is, giet u hem in een karaf of flesch. Zoo kan men hem best een poosje bewaren. Maandag 1 Augustus 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. Alge meen progr., verzorgd door de VARA. 10.0010.20 vm. VPRO. 8.00 Gram. (Om ca. 8.16 ber.). 10.00 Morgenw. 10.20 Gram. 11.00 Declamatie. 11.20 Orgelspel en gram. 12.00 Gram. (Om ca 12.15 ber.). 12.45 VARA-orkest. 1.30- 1.45 'Gram. 2.00 Gram. 3.00 Declamatie. 3.30 Gram. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Gram. 5.30 „Fantasia". 6.00 Orgel en zang 6.30 Muzikale causerie met gram. 7.10 Re portage. 7.30 VARA^kinderkoren. 8.05 Herh. SOS-ber. 8.07 Ber. ANP. 8.15 VAlRAi-orkest. 8.45 Gram. 9.00 Gram. 9.15 VARA-orkest. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Ge- var. concert. 11,30—12.00 Esmeralda-sep- tet met solist. HILVERSUM H, 305.1 M. NGRV-uitz. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Ber., gram. (9.306.45 gelu'kwensohen). 10.30 Morgend. 11.00 Ghr. lectuur. 11.30 Gram. (12.00—12.15 Ber.). 12.30 Amsterdamscb Salonorkest en gram. 2.00 Gram. 2.15 Vi ool, piano en gram. 3.00 Causerie over kamerplanten. 3.40 Gram. 3.45 Bijbelle zing. 4,45 Gram. 5.15 Kinderuur. 6.15 Gram. 6.30 Vragenuur. (7.007.15 Ber.). 7.458,00 'Reportage, eventueel gram. 8.05 Ber. ANP, herh. SOS-ber. 8.15 Ghr. Har- monievereen. „Goncordia" en gram. 9.0y Causerie: „Geheimen uit de dierenwereld' 9.30 Vrouwenkoor en het NGRV-orkest. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Gram. 10.20 Verv. concert. 11.15 Gram. ca. 11.50—'12.00 Schriftlezing. i O i CU n c W w "3 09 f j'E! M o- MO O 2 o I <rT Sg"3 "g-a §3-3 "S Co Q) a ««J e, o ah 8 a> rg O q "o i< o,® 0) 0) pj eg bO '1 a j: K -n S'® ti a p 0 •2 a S M 73 9 «5 O) O d O M -4-> W Ja d A 'O Q) 3*8 P 8 ®r d o "S-S. O d 61" O) *3 9 3 £73 CT3 CD CD O O is-a n a, O) o i B.3 i o*" 73 a i s 73 g-S r2 T3 CQ b r T3 "5 TJ TJ MS '9a cj 73 73 S K a -IK Sb» 73 bo O d L T3 O) Lj O) O q a a-S73 r Qj d t""> d 03 *^3 „1-9-S 73 2 S3 P

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6