pAruï.wiïf De invoering van de Pachtwet. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Het Vrouwenhoekje Radioprogramma. kennis van Ged. Staten, omdat men een lid van dit college, mr Dieleman, verdacht deze wetenschap niet geheim te zullen houden en de tegenpartij in de -kaart te zullen spelen. Dat is wel heel, heel erg. En dan bedenke men daarbij, dat tot de commissarissen van de Zegam niet alleen behoorde de heer Van Bommel van Vlo ten, maar ook..., een ambtenaar der provincie. Geen wonder dat de verhoudingen in het college van Ged. Staten hieronder ge leden hebben. Nu is volgens den Commis saris der Koningin het wederzij dsch ver trouwen geheel hersteld, omdat mr Die leman in het bijzijn van commissarissen der Zegam schuld heeft erkend en zijn ernstig leedwezen heeft uitgesproken. Toch is dit een figuur, waarvan we ho pen, dat ze zich nooit meer zal herhalen. Dergelijke dingen richten onberekenbare schade aan in meer dan één opzicht. Van de Overheidspersonen we zeggen dit zonder aanzien des persoons moet vóór alles onkreukbare trouw en eerlijkheid worden geëisoht. Wie deze eigen schappen niet bezit, kan en mag op zulk een post niet gesteld worden. De heer Van der F e 11 z, die blijk baar in de afdeelingen krachtiger van leer is getrokken dan in het openbaar wat we in het algemeen niet bewonderen liet niet onduidelijk doorschemeren, dat volgend jaar bij de nieuwe samenstelling van Gedep. Staten met het gebeurde re kening zal moeten worden gehouden. Ook de heer Onderdijk sprak in gelijken geest. Wellicht is juist, wat een der leden op merkte, dat we hier weer een betreurens waardig gevolg hebben van de opeenhoo- ping van functies bij sommige leden van Ged. Staten. Inderdaad, dit verschijnsel moet tijdig onder het oog worden gezien. Niet alleen door de Statenleden, maar in 't algemeen ook door de diverse partij-instanties. Dit vraagstuk heeft nog geen bevredigende oplossing gevonden. Justitie hoopt, dat het per 1 Oct. zal kunnen zijn. Er zijn al heel wat vragen gesteld en berichten verschenen over den vermoede- lijken datum van de inwerkingtreding van de nieuwe Pachtwet. Zooals de Minister van Justitie een 6-tal weken geleden op schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid Van der Sluis heeft meegedeeld, stagneert de in voering van de Pachtwet nog op de sa menstelling van de Pachtkamers, dat zijn de speciale rechterlijke instanties bij- het gerechtshof te Arnhem en bij de Kanton rechten, aan welke instanties een zeer belangrijke taak bij de uitvoering van de Pachtwet in handen is gelegd. Behalve uit rechterlijke ambtenaren zullen de Pachtkamers uit deskundige bijzitters be staan en nu schijnt de keuze van de bij zitters, die in gelijke verhouding uit pach ters en verpachters moeten bestaan, niet zoo heel eenvoudig te zijn. Intusschen heeft men thans, naar ge meld wordt, aan het departement van Justitie de hoop, dat de invoering van de Pachtwet per 1 October a.s. zal kunnen geschieden. KON. MAATSCH. „DE SCHELDE". Algem. vergadering van aandeelhouders. Donderdagmiddag werd te Vlissingen de algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. Kon. Maatschappij „De Schelde" gehouden. Dé balans, winst- en verliesrekening werden onveranderd goedgekeurd. In de vacature-Van Dijk werd tot commissaris benoemd oud-mi nister jhr ir Van Lidth de Jeude. Bij de rondvraag werd de vraag ge steld of het bestuur de kwestie van een reorganisatie onder het oog ziet en of er kans bestaat, dat deze er binnen afzien- baren tijd zal komen. De voorzitter beant woordde deze vraag bevestigend, waarbij werd opgemerkt, dat de toekomst met meer vertrouwen wordt tegemoet gezien. Ook voor de maatschappij „De Schelde" wordt, zij het nog flauw, een lichtpuntje zichtbaar. RIJKSWERKVERSCHAFFING. De rijksinspecteur der werkverschaffing voor Zeeland, ir. A. J. Marktvoort, wordt van Middelburg overgeplaatst naar 's Hertogenbosch, en in Zeeland opge volgd door ir M. de Vink, die reeds te Middelburg werkzaam is. Telefoon te Terneuzen wordt geautomatiseerd. Terneuzen zal binnenkort locaal auto matisch kunnen telefoneeren, hoewel Z. Vlaanderen eigenlijk nog lang niet aan de beurt is. P. T. T. is in Zeeland reeds geruimen tijd bezig aan de voorbereiding van de telefoon-automatiseering. In het werkplan staan voor Zeeuwsch-Vlaanderen de jaren 1941 tot en met 1943 genoteerd. Intusschen is men toch begonnen met den bouw van de toekomstige knooppunt centrale Terneuzen, voor welk doel aan het Javaplantsoen een fraai modern ge bouw verrijst. De oorzaak van dit vooruit- loopen op het werkplan is het feit, dat de bestaande locale en interlocals handcen trale in het arsenaal versleten is. Ver nieuwing zou zeer kostbaar zijn en bo vendien niet verantwoord, omdat binnen zeer afzienbaren tijd zou moeten worden overgegaan op de automatische appara tuur in het nieuwe gebouw. Dit is de reden waarom besloten werd Terneuzen te laten vóór gaan, de centrale al vast te bouwen en daarin een locale automaat-centrale VAN GUMMIKNUPPELS, ZWEEPJES EN NOG WAT. Het afscheid van de heeren van Geel kerken en d'Ansembourg, die een studie» reis naar Nederlandsch Oost-Indië gaan maken, werd door een groote groep van N.S.B.-ers bij het station te 's-Graven- hage uitgebuit voor een zonder vergun- sing van de Overheid op touw gezette de monstratie. De Haagsche politie, die de orde had te 'handhaven, vond die demonstratie en wat daarbij voorviel van dien aard, dat zij met den gummiknuppel meende te moeten optreden en daarbij zijn ook, zoo als gewoonlijk bij dergelijke gelegenheden, niets met het geheele geval uitstaande „onschuldigen" in het politioneele go drang gekomen. Of de politie hierbij onnoodig hard handig is te werk gegaan, kunnen wij niet beoordeelen, maar wel kan worden geconstateerd, dat de heer Mussert deze door zijn beweging-genooten uitgelokte relletjes, gebruikt om weer eens op een potsierlijke wijze tegen het „democratische stelsel", waarvan zijn beweging dag aan dag geniet, tekeer te gaan. Het heeft den heer Mussert in het bij zonder geërgerd, dat de Haagsche politie den gummiknuppel heeft gehanteerd, om dat hij in den gummiknuppel „het onvol prezen symbool der democratie" ziet. De gummiknuppel, zoo betoogt hij, af komstig uit het land der democratie bij uitnemendheid, Amerika, heerscht in alle democratische landen. onder te brengen en een nieuwe interlocals handcentrale. Over enkele maanden wordt reeds begonnen met het monteeren van de nieuwe locale automaatcentrale. Reeds in 1939 zullen de telefoongebrui kers in Terneuzen dus onderling automa tisch kunnen telefoneeren; voor het inter locals verkeer zal men nog eenige jaren op handbediening aangewezen blijven. Voor wat den localen telefoondienst be treft, zullen in Zeeuwsch-Vlaanderen de Terneuzensohe abonné's dus volgend jaar de primeur van de automatiseering krij gen, terwijl overig Zeeuwsch-Vlaanderen pas in de jaren 1941>1943 aan bod komt. G,N R. C.") GOES. Voor de Stichting „Hoender- 1 o o", waar jongens worden opgevoed, wier aanleg of milieu een opvoeding bui ten het ouderlijk gezin noodzakelijk maakt, wordt op Woensdag 27 Juli een inzame ling gehouden. De collecte wordt hartelijk aanbevolen door D's J. J. Homburg, em. pred., D's A. W. A. Odé, Ds P. J. Steinz en Ds M. van der Vis WALCHEREN. Vrouwenpolder. Gemeenteraad. Vrijdagochtend vergaderde de Raad on der voorzitterschap van burgemeester J. Louwerse Wzn. Afwezig met kennisgeving dhr W. Maas Az., zonder kennisgeving dhr M. Arendse Pz. Ingekomen waren o.m. mededeelingen goedkeuring besluit tot belegging gemeen tegelden en opgave over 1937 te veel be taalde normaal- en extra subsidie werk loosheidsbesluit 1917 tot een bedrag van f25. Aangeboden werd de Gemeentereke ning over 1937, aanwijzende voor den ge wonen dienst in ontvang f23.379, in uit gaaf f23.560, en een nadeelig slot van f 181; voor den kapitaaldienst, aanwijzen de in ontvang en uitgaaf f 1521. Dhrn Van Dis, Maas en Van den Bosse werden belast met het nazien der reke ning. Aangeboden werd de gemeentebegroo- ting voor 1939, voor den gewonen dienst aanwijzende f 22.391 in ontvang en uit gaaf; voor den kapitaaldienst aanwijzen de in ontvang en uitgaaf f 500. Met alg. st. werd besloten L. 'Sohoe Pzn algeheele en Jac. Moens Sr voor de helft ontheffing te verkenen van hun aansla gen in de hondenbelasting over 1938, ter wijl m. a. st. werd besloten afwijzend te beschikken op het verzoek van Jac. Moens Sr, om ontheffing van de door hem toege zegde bijdrage in de kosten van verhar ding van het Kortewegje. Besloten werd afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der Ge westelijke Landstormcommissie „Zeeland" om beschikbaarstelling van gemeentelijke subsidie. Vervolgens werd de aansluiting aan het destructiebedrijf de „Gekro" te OversChie besproken. De Voorzitter lichtte deze aangelegen heid nader toe en deelde mede, dat de aan die aansluiting verbonden kosten voor do gemeente pl.m. f 100 per jaar zullen bedragen, ofschoon dit weer een meerdere uitgaaf voor de gemeente beteekent, is aan aansluiting niet te ontkomen. De uiterste grens van ontheffing is door den betrokken Minister gesteld op 1 Juli 1939 en ofschoon men deze uiterste grens zou kunnen afwachten, moet toch van 1 Juli 1938 worden betaald, waarom B. en W. dan ook voorstellen tot aansluiting te besluiten, welk voorstel z. h. st. werd aangenamen. Vervolgens werd op voorstel van B. en W. besloten tot aankoop van de benoodigde nieuwe slangen voor de brandspuit in de afd. Gapinge. Besloten werd het verzoek van de Ghr. Oranjever- eeniging in de afd. Vrouwenpolder, inzake beschikbaarstelling van een bijdrage van gemeentewege ten behoeve van de feest viering der schoolkinderen ter gelegen heid van de viering van het 40-jarig re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin voor kennisgeving aan te nemen op grond dat B. en "W. in de eerstvolgende vergade ring daaromtrent voorstellen hopen te doen. Bij de rondvraag werden door de hee ren Dingemanse en van den Bosse nadere De eerste daad van het nationaal so cialistisch bewind in Duitschland was dan ook, de afschaffing van den gummiknup pel. Dit kan wel waar zijn. In Duitschland houdt men van meer „afdoende" middelen. Maarhet is bekend, dat de heer Mussert bij voorkomende gelegenheden maar al te graag van de hulp van de met gummiknuppel® gewapende politie ge bruik maakt. Het is ook bekend, dat de heer Mussert bij de bekende gebeurtenissen op het Blauwe Zand te Amsterdam gewapend was met.... een zweep. En wat het allermooiste is: in hetzelfde artikel, waarin hij zoo tegen de gummi knuppels te keer gaat, feliciteert hij den inspecteur die bij het station te 's-Gra- venhage de leiding had, dat Nederland nog niet nationaal-socialistisch is, want dan „z o u d t g ij d i e n z e 1 f d e n avond nog achter de tralies gezeten hebben en een Enge'l- sc'he rechtspraak (de kat met negen staarten) zou op u neergedaald zijn, dat gij in geen veertien dagen zoudt kunnen zitten." Hier wordt dus voorspeld dat als de heer Mussert hier ooit de baas wordt, de ranselpartijen eerst recht zullen 'begin nen. Wij kunnen het ons voor gezegd hou den I inlichtingen gevraagd aangaande de Lucthbeschermig en den nieuwen legger der wegen en voetpaden, welke inlichtin gen hen door den voorzitter werden ge geven, waarna de vergadering op de ge bruikelijke wijze door den voorzitter werd gesloten. 'Doodelijk ongeluk bij een militaire oefening. Gis termorgen heeft op het oefenterrein achter de kazerne te Amersfoort een doodelijk ongeluk plaats gehad. De 24-jarige kor poraal A. S. uit Amsterdam, van het 2de eskadron Ie regiment huzaren, wilde met een paard een hindernis nemen. Het paard kwam echter te vallen, waarbij de ruiter eraf werd geworpen en het dier boven op zich kreeg. Medische hulp was spoedig ter plaatse, doch onderweg naar het mi litair hospitaal is het slachtoffer, dat veel bloed verloor en wiens borstkas was inge drukt, overleden. 1Steen naar een trein geworpen. Toen Donderdagavond Prof. G. Friethoff na een bezoek aan zijn familie te Hillegersberg te hebben ge bracht, per trein naar Haarlem terug keerde, werd de professor op het moment, dat de trein Vogelenzang passeerde, on geveer half negen, plotseling doordat een steen, welke van buiten af werd geworpen, een ruit verbrijzelde, door naar binnen vliegende glassplinters aan het gelaat ge wond. Een toevallig in den trein meereizende geneesheer heeft de eerste hulp verleend. Gelukkig bleek de verwonding niet van ernstigen aard te 'zijn. Na een ingesteld onderzoek bleek de steen te zijn geworpen door een 10-jarigen knaap, woonachtig te Vogelenzang. 25-JARIG BESTAAN VAN DEN B. V. G. Feestrede. De feestrede wordt uitgesproken door den heer M r P. Dieleman, die eerst de zilveren vereeniging zijn gelukwen- sohen aanbiedt. Daarna houdt Spr. zijn rede over: „De jonge boer in den storm des levens", die ongeveer van gelijke strekking is als die, welke hij in de laatste alg. vergadering der Z. L. M. hield. Eerst teekent Spr. do oppervlakkigheid van onzen tijd. Men gunt zich geen tijd voor rustige studie. Dit blijkt ook uit de vertegenwoordigende lichamen, van ge meenteraden tot Staten-Generaal toe. Nog nimmer is het gehalte daarvan zoo slecht geweest als thans. Spr. verheerlijkt daarna klimaat, bodem en vruchtbaarheid van Zeeland. De liefde tot Zeeland en het Zeeuwsohe volk moet ons prikkelen tot toewijding en arbeid. We leven in een overgangstijd. We heb ben den tijd achter ons, dat ieder voor zichzelf kon leven. Velen wensohen den goeden ouden tijd terug. Maar die tijd had vele schrille sociale tegenstellingen. Spr. teekent de opkomst van het socia lisme, communisme en fascisme. Inder daad, de verdwazing is groot, verbijste rend groot. Een onbeperkt individualisme leidt tot verkeerde toestanden. Een gezond, krach tig, gemeenschapsleven is onmisbaar. Langs vaste lijnen moet het komen tot beter'e maatschappij-inrichting. Vooral de jongeren moeten hiervan worden door drongen. Autarkie plaatst ons 'b.v, voor nieuwe, groote moeilijkheden, al zou een land- bouwprovincie als Zeeland er niet slecht mee zijn en weer bevolkingsgroei te zien geven. Nieuwe politieke en sociale vormen tee kenen 'zich af. Bepaalde organisaties zul len misschien wegvallen, wat op ziohzelf niet zoo erg is. We moeten ons bezinnen over de nieuwe vormen van organisaties. Moet het komen tot bedrijfsorganisatie en zoo ja tot welke? Staan we niet de conser vatief hier tegenover? Werkgever en werk nemer hebben beide belang bij. het bedrijf. Er moet harmonie komen. Ook samenwer king tussohen de bedrijfsgenooten. Een andere kwestie is de herziening van het grondgebied (polders, gemeenten), verder de planmatige ordening van de goederenproductie en -distributie. Het gaat daarbij om het nut van de gemeen schap. Samenwerking is meer dan ooit noodig en moet het individueels stand punt vervangen. Daartoe is gemeenschaps zin, eenheid en federatieve samenwerking noodig. Er moet ook rekening worden ge houden met andere bevolkingsgroepen. Er moet samenwerking zijn tusschen land bouw, industrie en handel. De landbouw moet echter de plaats blijven innemen, die hem toekomt. Hij is de wortel van de volkskracht. Het is heerlijk boer te zijn, en met den Schepper mee te werken. De boer voelt zich steeds afhankelijk van God. Hij moet zich ook zijn taak in dezen tijd bewust zijn. We hebben noodig mannen met kennis en rechtvaardigheidsgevoel, die het heil voor de gemeenschap zoeken. Van belang is ook de opvoeding. Het gaat 'hier bij niet alleen om technische kennis. Het egoïsme moet worden tegengegaan, maar ook het gevoel van minderwaardigheid moet worden uitgebannen. Studie moet worden gemaakt van historie en letter kunde. Een krachtig cultuurleven moet worden aangekweekt. Het leven ten plat- tenlande moet worden veraangenaamd. Spr. eindigt met de opwekking om in rustig 'Godsvertrouwen voort te gaan en ■het goede te zoeken voor Zeeland en den Zeeuwschen landbouw. Vervolgens werden verschillende films vanwege het Ned. Rundveestamboek ver toond, o.a. van rundvee-tentoonstellingen, zooals te Meppel, Groningen, Goes (1938), Kloosterzande (1937), Middelburg (1937) enz., gevolgd door enkele ontspannings films. IrDroogendijk feliciteert vervol gens den Bond, mede namens de andere heeren consulenten met dezen dag en met dit jubileum. Spr. wijst daarbij op het groot'e belang van de wintercursussen voor hen, die geen landbouwschool kunnen be zoeken. Spr. betreurt het, dat er nog boe renjongens zijn, die van een dergelijken cursus wegblijven. Een Bond als deze zorgt er voor, dat het geleerde op de cursussen niet teloor gaat. Speciaal het bestudeeren van de vraagpunten is nuttig. Daarom hoopt Spr., dat deze Bond nog vele jaren vruchtbaar werken mag. Dhr Z a n d e e, voorzitter van de ver een. van oud-leerlingen van de R. L. W. S. brengt eveneens de gelukwensChen van deze vereen, over en spreekt zijn blijd schap uit over de goede verstandhouding tussohen beide vereenigingen. Spr. brengt een woord van dank tot de ouders, die hun kinderen in de gelegenheid stelden het landbouwonderwijs te ontvangen en tot de landbouwonderwijzers, die het ga ven vaak onder moeilijke omstandigheden. Mevr. Van Dijke (Nisse) feliciteert namens den bond van boerinnen en an dere plattelandsvrouwen. Na een dankbaar slotwoord van den voorzitter vereenigden allen zic'h aan een welvoorzienen maaltijd, waarbij menige toast werd uitgebracht, o.a. door de hee ren Zwagerman, rijkszuivelconsulent, L. Kranenburg (namens de Z. L. M.) e. a. Als we op reis gaan Het reisseizoen is weder aangebroken, de tijd dat we onze vacantieplannen zul len kunnen ten uitvoer leggen. De koffers, die een jaar lang verborgen hebben gele gen, worden voor den dag gehaald. Bij inspectie zal doorgaans blijken, dat zij wel eerst even een beurtje mogen hebben, om er weder behoorlijk uit te zien. Onze lede ren bagage wordt solide in de was gezet, maar wat doen we met onze koffers van het moderne, minder zware materiaal, dat Vulkanfiber 'heet? Die reinigen we op de volgende manier. We zorgen voor een halven liter warm water, en voegen daar aan drie eetlepels azijn toe. Hierin doopen wij een zachten doek en nemen daarmede den koffer goed af. Vervolgens met een anderen zachten doek goed nadrogen, en tenslotte met een lap oud flanel glanzend opwrijven. De bagage ziet er dan weer een stuk beter uit. Als we bij onze bestemming zijn aan geland beginnen wij' met zooveel mogelijk onze geheele garderobe uit te hangen. Dit is het beste middel om kreukeligheid en valsche plooien kwijt te raken, zonder dat er een wanne bout aan te pas behoeft te komen. Vooral bij kleedingstukken, die niet gestreken kunnen worden, is een dagje uithangen een heele uitkomst. Intusschen is het ook goed, op zijn hoe de tegen motten te zijn, want is onze huis deur eenmaal achter ons dicht getrokken en zijn de kamers en kasten donker, van wege de toegetrokken gordijnen of geslo ten jalouzieën, dan heeft dit kleine, vraat zuchtige gedierte de meest gunstige gele- heidheid om zich aan onze achtergelaten wollen plunje of aan het bontwerk tegoed te doen. In Rusland gebruikt men het vol gende middeltje, om de pelzen, die daar zooveel gedragen worden, motvrij te hou den. Men vult daar een flesch voor ze ven achtste met spiritus en voor één acht ste met camfer, en voegt Spaansche pe per daaraan toe. Na een paar dagen trek ken perst men het mengsel door een lin nen lap of een fijne zeef, besprenkelt er de te bewaren kleeding- of bontstukken me de, en bergt deze daarna weg, gewikkeld in sterk linnen. (Rott.) Vacantietijd! Naast zijn genoegens brengt de vacan tietijd ook zijn beslommeringen! Niet al leen voor den heer des huizes, die voor allerlei reisformaliteiten heeft te zorgen, maar ook voor de dames. Want de fleu rige zomertoiletjes, blouses en kousen, die zij meenemen, raken in enkele dagen hun frischheid kwijt. Gelukkig kunnen wij de dames, die thans op reis gaan, een wenk geven, die haar van veel nut zal zijn. Wij raden haar aan, enkele pakjes Lux in de reiskoffer mee te nemen. Blouses en kousen kunnen des avonds in enkele minuten worden ge- wasschen. Lux wascht zelfs in koud water volkomen veilig en vlug. En voordeeligl Ook voor babywolletjes is Lux het eenigo veilige waschmiddel. Waterdicht maken. Hoe een linnen tent waterdicht te ma ten? Haal bij den drogist 5 pet. azijnzure aluinaarde (acetas aluminicus), los dit op in een hoeveelheid water, laat het linnen daarin 12 uur liggen en hang het dan te drogen. De juiste hoeveelheid zal de dro gist wel kunnen aangeven. Enkele recepten. Koude Garamelpudding. 3 eieren, Yi. L. melk, 60 gram suiker, ge raspte citroenschil of 1 theelepel essence. Voor de Caramel: 90 gram suiker, 1 eetle pel water. Neem voor de pudding een gladden vorm, zet dezen in den oven om warm te worden, of, bij gebrek daaraan, in kokend water. Houd een dikken doek gereed om den vorm te hanteeren en zoo noodig af te drogen. Verwarm het water en de sui ker, zonder erin te boeren, tot een goud bruin stroopje, giet dit in den vorm, draai dezen in den doek om en om, zoodat bo dem en wand geheel met de caramel be dekt worden, tot deze niet meer uitvloeit. Klop de eieren met de suiker tot ze dik en roomig zijn, roer dan de melk en ci troenschil of essence erdoor en doe het mengsel in den vorm, die echter niet ge heel vol mag zijn. Dek hem dicht met een deksel, een passend bordje of perkament papier, plaats hem net tot de hoogte van het eiermengsel in een pan kokend water (zonder deksel), dat tegen de kook aan ge houden moet worden. Na 40 min. kan het eiermengsel tot pudding gestold zijn. Laat dezen een paar minuten bekoelen en keer hem dan, waarbij de weer vloeibaar ge worden caramel als saus op den schotel erom heen vloeit; zet den pudding weg om koud te worden. Abrikozencompote. Benoo- digd Yi pond gedroogde abrikozen, 1 ons suiker, Yi L. water, een stukje citroen schil, 5 gr. sago. Bereiding: de abrikozen goed wasschen, een uur weeken in heet water, dan met de citroenschil gaar koken in hetzelfde water, in ongeveer een half uur. Voeg de suiker toe en bind het vocht met de met koud water aangemengde sago. Neem voor het opdoen de citroenschil er uit. Zandtaartjes. 3 ons tarwebloem, 2 ons boter, 1 ons poedersuiker of bas terdsuiker. Naar verkiezing wat geraspte citroen schil of wat vanille. Een tiental gesnipperde amandelen. Kneed bloem, boter, suiker en geraspte citroenschil of vanillemerg tot een samen- hangenden soepelen bal door elkaar. Smeer een aantal zandvormpjes in met boter, bestrooi ze met zeer dunne aman delsnippers en vul ze dan tot even onder den rand met het deeg. Zet de vormpjes op een bakblik in een vrij warmen oven en laat ze daarin licht bruin en gaar worden (2030 minuten'. Maandag 25 Juli 1938. HILVERSUM I. 1875 M. en 415.5 M. Algem. Progr. verz. door de AVRO. 8.00 Gram. Om 8.30 Ber. 10.00 Mor- genw. 10.15 Gram. 10.30 Ensemble Jonny Kroon. 11.15 Declam. 11.40 Vervolg con cert. Om 12.15 Ber. 12.30 Gram. 2.00 Or gel. 2.30 Declam. 3.00 Omroeporkest. 4.00 Piano. 4.30 Disco-causerie. 5.30 Versterkt Kovacs Lajos-orkest en solist. 6.50 Solis tenconcert. 7.40 Interview. 8.00 Ber. ANP, Meded. 8.15 D'e Twillight Serenaders. 9.00 Interviews. 9.25 Omroeporkest en so list. 10.00 Gram. 10.15 Omroeporkest. 11.00 Ber. ANP., hierna tot 12.00 Harry Calling's orkest. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-Uitz. 8.00 Schriftl., medit. 8.15 Ber., gram. 9.309.45 Gelukw. 10.30 Morgend. 1100 Ghr. Lectuur. 11.30 Gram. 12.00 Ber 12.15 Gram. 12.30 Kwintet en gram. 2.00 Gram 2.15 Zang, piano en gram. 3.00 Gram. 3.45 Bijbell. 4.45 Gram. 5.15 Voor do kinderen. 6.15 Gram. 6.30 Vragen uurtje. 7.00 Ber. 7.15 Verv. vragenuurtje. 7.45—8.00 D'eportage, event, gram. 8.0.) Ber. ANP., herh. SOS-Ber. 8.15 Leger des Heils-Samenkomst. 9.15 Gram. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Holl. Kamermuzieken- semble en gram. 11.20 Gram. 10.5012.00 Schriftlezing.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6