- lEUSUZUl 3! 1DE ZEEUW raat. fWEEDE BLAD het kind van trefusa 3URG Dienstbode Uaan slechte :aken 't land. uw annonce deze krant. Schijn en Wezen. ,AKKER'TJE Uit de Provincie I et timmermanszaalt ouwd radiotoestel of in ruil: Nieuwe ;en Melotte, gebr. 2-schar- nieuwe 2-paards Coks- Martin en 1 Nichelson 2 gebr. achterwielen. [LLEBRAND, Brigdamme. )p: een boerderij, te koop: fg te zandijk b 52, )op of te huur: iw gebouwd burger woonhuis, een moderne WO- jken-werkmeisje. Igdienstbode. Ikampeertenten maar nu ween zoo MIDDELBURG. GOES. NOORD-BEVELAND. Kcrtgena De ouden van dagen uit de-ze gemeente hebben Donderdagmiddag een autotocht door Noord-Beveland gemaakt. In Middelburg: WOON lines en schaafbanken eil gereedschappen. Brieven Boekhandel D HUIJ, Mid- Wisselstroom, 125 of 220 selectief, met electro-dyn er. Zeer goedkoop, tij 'EY, Leliestraat 21, Mid- 2 Smyth zaaimach., 2 M. in, 1 Stella zaaimach., 1.75 rijen, 1 2-schar keerploeg 1 boerenwagen met pl. beslag. P. MOL, 's-Heer fke. t.A., direct op gebruik, en [ge boerderijen jielegging. Franco brieven ters V. S., Bureau „De Goes. tot 1 September 1938. In- briefjes tot 4 Augustus Ik B 55, Veere. I gemakken voorzien, bij [GROOTE, Kloetinge. mooien tuin, in mooi [n Goes, Kamperfoeliestr. iwplan III. Te bevragen BERGE, Rimmeland- loes. |RON, „Steenhove", Kou- Weg C 33a, bij Middel- gt tegen 15 Augustus of Ir een net dagmeisje. pn 16 jaar. Zich aan te Lv. na 5 uur. Mevrouw lIK, Vlissingsche Singel lurg. [ptember |[evrow DUVEKOT, Groo- Goes. eurstelling een dagdienstbode iiet beneden de 18 jaar. melden bij Mevrouw I Lange Noordstraat 21, J d. prijs, iets smoezelig lie). Courante maten, le. „The Indiana Works" pen v. Ned.: ülweg 111. Koningsweg 119. iu Veiling van 21 Jull ie Bessen 23.90. Alles loter 0.71, Boereboter fen 3.90 per 100 stuks. liging „De Eendracht foters 2.14, Blauwe -3.40, Poters 2.20, 3.04—3.25, P°ters te- 21 Juli. Aardappel- Iele Eigenheimers 3—- llauwe id. 3.17-3.4 pielingen 2.202.4 1 2.55—2.60, 1525 kg- [550 kg. Kriel 1.09— kg. misse: 13725 kg. Gele IÖ4, 10550 kg. blauwe lGele en Blauwe Drie- 30 kg. Bonken 2.30— VAN VRIJDAG 22 JULI 1938, Nr 247. Het nummer van het Weekblad y00r den Nederlandschen goud van Gemeent e-a mbte- naren van Mei 1938 bevatte een adver tentie van het gemeentebestuur van Leus den en van iStoutenburg, waarin sollici tanten werden opgeroepen voor de be trekking van eersten ambtenaar ter secre tarie (R.K.). He heer W e n d e 1 a a r, die niet ten onrechte vermoedde, dat de bijvoeging R.K. er op wees, dat men Roomsch-Ka- tholieke sollicitanten wenschte, speurde strijd met art. 176 der Grondwet, volgens trelke bepaling de belijders der onder scheidene godsdiensten allen dezelfde bur gerlijke en burgerschapsrechten genie- ten en gelijke aanspraak hebben op bet bekleeden van waardigheden, ambten en bedieningen. Dies vroeg bij den Minister van Binnenlandscbe Zaken, of deze reeds stappen had gedaan om vernietiging van het besluit van het gemeentebestuur, tot het plaatsen van de vermelde oproeping, uit te lokken en, indien zoodanige stappen nog niet mochten zijn gedaan, of de Mi nister dan daartoe alsnog onverwijld zou overgaan. Het antwoord van den Minister luidde uitermate geruststellend. Bij onderzoek was hem gebleken dat het niet de bedoe ling der betrokken gemeentebesturen is, uitsluitend de belijders van eenen be paalden godsdienst voor bet vervullen van gemeentebetrekkingen in aanmerking te doen komen. Die besturen erkenden in- tusschen, dat de vorm der advertentie on juist was en hadden zich bereid ver- 'klaard, een nieuwe op-roeping te plaatsen, waarin de geïncrimineerde toevoeging zou zijn weggelaten. Mitsdien bestond voor den Minister geen aanleiding tot bet doen van verdere stappen. In „De Magistratuur", bet A.R. maand schrift voor Gemeentepolitiek, merkt Dr E. J. Beumer hierbij op: „Het komt ons voor, dat men bijl een aangelegenheid als de onderhavige goed zal doen, te onderscheiden tusscben schijn en wezen. Het is zeer wel mogelijk, dat een gemeentebestuur, hetwelk nooit adver tenties plaatst met bijvoeging van letters als R.K., P.G., G.G., enz., niettemin voortdurend in strijd -handelt met artikel 176 der Grondwet, door uitsluitend belijd ders van een bepaalden godsdienst te be noemen of door personen van een bepaal de godsdienstige belijdenis in feite immer uit te sluiten. En anderzijds laat bet zich zeer wel denken, dat een gemeentebestuur, juist omdat bet getrpuw wil zijn aan ge noemd artikel, in een bepaald geval de be noeming van een R.K. sollicitant geboden acht en daarvan - ook al om aan even tueels sollicitanten noodeloozo moeite te besparen door de formuleering van de oproeping doet blijken. Wat in deze materie vooral van belang is, is niet de vorm der advertenties, maar de stelselmatige gedragslijn der besturen. Daarop komt bet aan. Wij he-b-ben b.v. nooit vernomen, dat de Raad -der ge meente Spijukenisse een advertentie, nis door den beer Wendelaar ge wraakt heeft doen plaatsen en toob zijm wij niet zeker,, dat deze raad evenveel eer bied heeft voor artikel 176 der Grondwet als genoemd Kamerlid. bnmers deze raad beeft in zijn vergade ring van 3 Febr. 1938 een besluit geno men, strekkende tot bet uitsluiten van ambachtslieden, die lid zijtn van de Ver- eeniging tot stichting en instandhouding van een school met 'den B-ijbel aldaar, van het verrichten van onderhoudswerken leveranties van de openbare lagere school aldaar. En nu is het wel waar, dat het verrichten van die werken of leve-ran- met valt onder de waardigheden, F E UIL LETON door S. K. HOCKING. 4) 0 HOOFDSTUK II. Verleden en Heden. m den volgenden morgen sloop la® stil de kamer van den zieke bin- A dokter zat in een gemakkelijken J' ,naast het bed, na den geheelen t bij zijn patiënt te hebben gewaakt'. 7 i slaapt nu", fluisterde de dokter, in woord op Abram's vragenden blik. u zal weer ge-heel bij' bewustzijn we- U hij wakker wordt." n<w 66^ eenige kans?" vroeg Abram kon 6Ven zackt> maar voordat de dokter aniw°orden, bad Trefusa zijn oogen ijj ,.ea zwa-kjes geglimlacht, ttaakt' ambten en bedieningen, waarvan artikel 176 spreekt, maar het is zeer waarschijn lijk, dat een raad, die een besluit durft ne men als bet bovenvermelde van 3 Febr. 1938 met de klompen over bet genoemde Grondwetsartikel heenloopt. Gelukkig dan ook, dat er autoriteiten zijln om een dergelijk college in toom te houden. Bij Kon. besluit van 5 Mei 1938, Staatsblad nr 23-11, is bet raadsbesluit reeds geschorst uit overweging, dat bet wensohelijk is om hangende bet onder zoek naar de vraag, of bet besluit in strijld is met bet algemeen belang, de verdere werking daarvan te voorkomen. Ein nu wachten wij rustig bet resultaat van dat onderzoek af, terwijl wij- ons tevens bet onderscheid tussc-hen schijn en wezen voor oogen houden. ïooevcn nog' zoo slffk oi^ V» 1,0 nd vrees, dat ik je wakker heb ge- zei Abram, nader tredend, ant™ ne,en' boorde je binnenkomen", zw?tv°r Trefusa, maar met zulk een ttoeit\ Siem' ^at -ARram de .grootste (?ad Ie verstaan wat bij zei. bent" ie weer Ingekomen zet Fowey. „Ik dacht het gisteren >A lolliger al; kip.#. 0 door Ongeëvenaard bij gevatte kou, Griep, Hoofdpijn, Zenuwoijn, enz. Een drukke dag. Het is gisteren een bijzonder drukke dag voor Middelburg geweest. Er hebben gisteren wel een 8000 of 9000 vreemde ling door Middelburg geflaneerd. De -boot Bres-kens-Vlissingen voerde 4000 men- scben aan, van wie er toob minstens 3500 Middelburg hebben bezocht. Zij vormden echter naar onze raming niet het grootste gedeelte van de bezoekers, want vier boo ten met dagjesbezoekers legden aan de Loskade aan, en bet aantal autobussen en auto's dat over den Sloedam naar Mid delburg reed, komende uit verschillende plaatsen in Nederland, maar niet minder uit Antwerpen en omgeving, was bijzon der groot. Het moet voor vele neringdoen den een goeden dag zijn geweest. Al is bet gebedel -der Arnemuidsohe vrouwen en kinderen wel belangrijk min der dan vorige jaren, toch kost bet bun moeite zich tevreden te steUen met wat zij krijgen. Streng politietoezicht blijft no-odig. Een Apologetische Tijdrede. Gisteravond trad in de Nieuwe Kerk al- bier op Prof. G. Wisse van 'Driebergen met een apologetisc-he tijdrede, waarvoor zeer veel belangstelling bleek te bestaan. Het onderwerp was: „Heeft Jezus ooit geleefd en is Hij de Christus?" Het gaat, aldus Spr., principieel over de vraag of Jezus de Verlosser is- of niet. Spr. toonde met verschillende citaten aan, uit Christelijke en beidensche schrijvers der oudheid, dat bet Christendom een historiscben grondslag heeft. De groote bestrijder van bet Christen dom in de oudheid, n.i. Cel-sus, heeft Jezus* Persoon wèl belasterd, maar Zijn bestaan juist daarmee erkend. Het Christendom zou geboren zijn uit mythische religieuze invloeden. De beiden sche zonnecultussen hebben wèl mytholo gische figuren, maar die spelen allen in verre, óncontroleerbare tijden. De Evan- niet." „Ja, ik ben er ook blij om, maar bet zal niet voor lang zijn. Dokter denkt niet, dat er eenige kans voor mij is." „Dat zei ik niet", zei de dokter snel, hem tegelijk een opwekkenden drank toe dienend. „Niet in woorden misschien", was het antwoord, „maar ik begrijp uw uit- vlucbtjes wel. Ik weet dat u denkt dat ik er mee heen gaan zal." Hij' sprak half spottend, half onverschillig, alsof bet iets was dat hem Diets kon schelen. „Ik ontken niet, dat uw toestand ern stig is", antwoordde de dokter, „en ik ben van oordeel dat als er zaken te rege len zijn, bet goed zou wezen dat dadelijk te doen. U zult er niet eerder om ster ven, als ge uw wereldscbe zaken hebt ge regeld." „Heel goed dokter", antwoordde Tre fusa vroolijk. „Gelukkig heb ik al heel weinig te regelen en als het niet was om mijn jongen, zou bet mij niets spijten." „Ik onderstel, dat u bier of daar fami lieleden hebt?" vroeg de dokter. „Ja, ik heb familieleden; maar die gel den ongelukkig niet mee." „Zijn ze in de kolonie?" „Neen, ze zijn in het vaderland. Zoo staan de zaken: ik ben een jongere zoon en een verloren zoon, hoewel ik niet weet, dat ik ooit veel deed, waar ik berouw van heb. Mijn grootste zonde was, dat ik een gelie-verhalen eohter waren te zeer bin nen een controleerbaar terrein vallende; ze geven vaak datums, plaatsen en na men, die absoluut er op wijzen, dat bier geen mythe kan 'zijn. Daarbij de Christus van het Nieuwe Testament draagt een Joodsob-Messiaan- scbe kleur. De Griek is speculatief, de Jood denkt realiter. Men zou dus met de propaganda van bet Christendom, welke toob altijd begon met de Synagoge, weinig hebben kunnen uitvoeren, als de Persoon van Jezus niet historisch aanwijsbaar ware geweest. Voor den Jood was dan ook niet de historiciteit van Jezus in geding. Dat hebben zij overgelaten aan de moderne critici der 20e eeuw! Maar in geding was Jezus al of niet aannemelijkheid. Jezus was voor den Jood geen mythe, wèl een ergernis, en dat juist omdat Hij geen mythe was. Men kan tusscben de Evangelie-verha len en de religieuze Oostersohe verbalen van -het heidendom soms schijnbare paral lellen ontdekken. Dit is geen wonder. Vooreerst is er een algemeene mensch- heid-sjammer met verlossingszucht, alsook de oerbron van de bijzondere openbaring, die in alle volken natrilt enz. Maar ook is er diep onderscheid wat aangaat; den verlossing-s nood en de verlossings m a - n i e r en inhoud. Zoo is b.v. „II e t i s volbracht" een absoluut ongekend idee 'bij het heidendom en specifiek, ab soluut Christelijk. De voorslag van het kerkelijk moder nisme, dat Jezus wèl theologische, maar geen soteriologische (borgtochtelijke-) be- teekenis zou hebben, is onhoudbaar. Dan kan men evengoed terecht bij Boeddha, I Theosop-hie enz. enz. Men moet ernst maken met de z 0 n- 1 d e, dan krijgt de Christus van de Evan- geliën zin, maar dan ook vóllen zin. God maakt ernst met de zonde. Hij vraagt Zijn door de zonde Hem ontroofde beeld terug. Verlossing ten deze is: dat God Zichzelf* handhaaft in Zijn wereld, door Zioh- zelf. God verlost in dat opzicht Zichzelf I in Zijn te herstellen beeld. Dat is de Christus-idée. Christus is aller- eerst de nieuwe Adam, de 'nieuwe centrale en ideale Menscb, d e Ambtsdrager. Het beletsel, de zonde, moet verzoenend i en herbarend worden weggenomen. Dit is de so-teriologisclhe Christus. Zóó is de Jezus van -bet Evangelie allereerst ons voorstellend, dat God (in Zijn Zoon) is Mensoh geworden. Niet de Godheid van i Jezus is bier bet wondere, maar dat God I in het vleesob indaalt. I Wie deze wereld-beschouwing - en zij is logisch 1 poneert, botst nergens. Dan is zelfs heel bet Evangelie lo-gisob. De vraag rest alleen óf dit zoo is, en ook te bewijzen. Nu stelt Spr. in een zeer krachtig be toog in bet licht, dat zulk vragen naar bewijzen radicale onzin en onlogisch is. Van bet bovennatuurlijke is niets te -be wijzen; maar wel kan, evenals door het bovennatuurlijke i n ons, er getuigenis aan gegeven worden. Johannes kwam tot een getuigenis. Ook daartoe, z-ei spr. zijn wij heden bier. Spr. herinnert aan Pascal's woord: „Veel moge er nu nog onverklaarbaar zijn; zonder -de Christelijke leer was bet alles nog veel onverklaarbaarder. Men moet kiezen voor leven en denken: óf de chaos, óf -de weg uit Ibet paradijs naar de heer lijkheid". - Bevolking. Ingekomen: J. J. Schakel, reiziger, van Apeldoorn, Kam perfoeliestraat 8, W. Pannekoek, maga zijnknecht, van Vlissingen, Oude Singel 90; M. Beaufort, apoth. ass., van Heiu- kenszand, Ganzepoortstr. 1; A. van Ben- degem, winkelbediende, van Aksel, Rim- melandplein 7; M. Geense en gezin, koop man, van Krabbendijke, 'sH. Hendriks- kinderenstraat 58; J. Otte, dienstbode, van Ovezand, Beestenmarkt 10; A.C. Platteeuw geb. v. Wijngen, zonder beroep, van Kloetinge, Piccardtstr. 78; M. Mar- cusse, dienstbode, van Kats, Wijngaard straat 29; J. W. -de Schipper, apoth.-ass., van Middelburg, Ganze-poortstr. 1;A. M. de Moor, dienstbode, van 's Heerenboek, Singelstr. 5; A. C. Boudeling geb. Frijters, zonder beroep, van Den Haag, Groote wees, de dochter van een doodsvijand van mijn vader trouwde. Lucy Dale kon niet helpen, dat mijn vader den bare haatte. Zij had mij lief en ik haar en dus trouwden wij. Dë rest kunt u licht gissen. Mijn vader zeide, dat hij1 mij nooit zou vergeven en me zelfs niet meer wilde zien. Wat bet laatste betreft zal hij geen keus meer hebben. Hij zal me nooit weerzien. Of bij me vergeeft of niet, bet doet er niet toe. Als hij hoort, dat ik dood ben, zal bij misschien vergevensgezind genoeg zijn om den kleinen jongen tot zich te ne men; maar dat is nog twijfelachtig. Mijn broer Thomas beeft zelf een zoon en hij zal niet willen dat een kind van mij een kruimel krijgt." „In elk geval, als u iets mocht overko men, zoudt ge wenscben, dat bet uw vader werd meegedeeld?" „Ja, bet is goed, dat de oude man bet weet. Als u of Fowey hem wil schrijven, zal ik u dankbaar zijn. Maar de kleine jongen, over hem heb ik de meeste zorg." „Maak u daar niet bezorgd over, Tre fusa", zei Fowey. heesch. „Ik heb zelf een moederloos kind, en als ik in jou plaats was geloof ik, dat je hetzelfde voor mij zoudt doen. De kleine jongen kan bier komen." Er kwamen tranen in de oogen van den stervende en alle lichtzinnigheid en schijn bare onverschilligheid verdwenen als met een too-verslag. Markt 1; M. Boone, dienstbode, van Oude- lande, Opril Westwal 3; J. W. L. van Doorn, en echtg., proc.bouder, van Kloe tinge, Leliestraat 5; G. Traas, dienstbode, van Rilland-Bath, Groote Markt 1; J. P. Ploegaert en echtg., machinist, van Mid delburg, Sobengestr. 17. Vertrokken: M. Nieuwenhuijse, winkel bediende, van Heernisseweg 29 na^r Utrecht; A. Scbrier geb. van Sabben, ver pleegster, van Couwervestr. 44 naar Co- lijnsp-laat; M. Wor, dienstbode, van Zuid- vlietstr. 47 naar -Sliedrecht; P. M. de Go- ninck, hulp -buisb. van 's H. Hendriksk. str. 47 naar Den Haag; M. Louisse, dienstbode, van Patij'nweg 6 naar Hoede- kerke; A. C. Schellekens, modiste, van Opr. Groote Markt 9 naar 's H. Arends- kerke; A. C. Echellekens, modiste, van Turfkade 13 naar Dongen; A. Wisse en gezin, vertegenwoordiger, van Kamper foeliestr. 41 naar Bergen op Zoom; C. Broerse en gezin, boekhouder, van Schoul- wen-straat 1 naar Bergen op Zoom; J. M. Swart, zonder ber., van D. D. v. d. Bout straat 14 naar Den Haag; W. A. Oomen en gezin, timmerman, van Violenstr. 15 naar Meerssen. WALCHEREN Aagtekerke. Uitslag van den vriend- schappelijiken wedstrijd tusschen de bur gerwachten Aagtekerke en Meliskerke op 11 en 18 Juli. Max, 200 punten K. S. O. Meliskerke: J. de Visser 195 punten, W. M'atthijsse 191, M. Matthijsse 191, J. Louws 189, A. de Korte 189, A. Krijger 189, L. Vlieger 188, L. W. Krijger 188, J. Wisse 188, P. Dekker Gz. 187, B. Flipse 184, A. Jacob-se 184, L. Matthijsse 178, J. Huisson 176, C. v. Sluis 93. Totaal 2710 p. 1 Aagtekerke: S. de Visser 198 punten, 1 P. de Visser Wz. 197, S. Kwekkeboom 195, S. Maljaars 194, W. de Visser 194, J. de Hollander 194, C. Jongepier 194, L. Sohoe 193, A. Bakker 193, J. Wijkhuijs 193, L. Hugense 192, I. Provoost 191, M. de Vis- ser 189, N. Minderlhoud 187, J. Jobse 89. Totaal 2793 punten. Het lauwertakje, hiervoor beschikbaar gesteld, werd met 83 winstpunten door de Burgerwacht Aagtekerke gewonnen. Meliskerke. Gemeenteraad. Woensdag vergaderde de Raad voltallig. Een verzoek van de Gew. Landstorm commissie om een jaarlijkscbe subsidie werd met alg. st. afgewezen, omdat de plaatselijke afdeeling elk jaar subsidie ontvangt van de gemeente. De begro-oting van het B. A. wordt goed gekeurd met een bedrag in totaal van f 4996,39 en onvoor'zien, groot f 1001,99. Op aandrang van Ged. Staten wordt besloten op voorstel van B. en W. een overeenkomst aan te gaan met de „Ge- kro" te Overscbie, voor de vernietiging van vleesdh en cadavers. De regeling zal ongeveer f 35 kosten. Van bet ministerie van Sociale Zaken is een verzoek binnen gekomen om deel te willen nemen als gemeente voor de werk- loonen, om een perceel bouwland te ega- liseeren in gebruik bij Jacob Melse. Dë Ned. Heide-Mij' is met de uitvoering be last, 85 pet. van bet loon is voor de ge meente en 15 pet. voor -den landeigenaar. In stukloon tan verdiend worden tot 20 cent per uur. Aangenomen, f 300 wordt voor dit doel op de begrooting gebracht. De leden waren wat ongerust, dat de loo- pende regeling er door in bet gedrang zou komen, welke bevredigend werkte. De oude regeling blijft dan ook tegelijk van kracht. Naar aanleiding van een verzoek om de schoolkinderen uit een bijdrage van de gemeente te kunnen tracteeren bij het a.s. Regeeringsjubileum wordt besloten f 0,25 per leerling aan beide scholen te verstrekken. Met de gemeente Aagtekerke wordt een regeling aangegaan voor bet onderhoud van dat gedeelte weg, dat beklinkerd is en waarvan de gemeentegrens loopt door bet midden van den weg. Gedurende 30 jaar wordt voor ieder de helft van de leng te aangewezen om te onderhouden. De gemeenterekening' 1937 wordt aan geboden. Ontvangen f 15.853,86, uitgege ven f 14.142,97, goed slot f 1710,87. ■Op een vraag zeide de voorzitter, dat dit goede slot kleiner zou geweest zijn, als met de soboo-lvereenigingen art. 101 L. 0. wet 1920 verrekend had kunnen worden. Alsnu werd vastgesteld de vergoeding krachtens art. 101 voor het jaar 1936. B. „Geef me de hand, Fowey", zei hij sta melend; „je bent altijd een goede buur man geweest." „Wij hebben beiden verdriet gehad", antwoordde de andere, „maar daar zullen we nu niet over praten." „Mijn verdriet is nu bijna uit", zei Tre fusa, en zijn blik scheen in de verte te zien. „Ik ben verlangend of ik Lucy weer zal vinden." „Als bet waar is wat de dominé's zeg gen, zal het wel gebeuren", antwoordde Fowey heesch. „Zij zal je daar wachten en het zal een heerlijke ontmoeting zijn". En terwijl hij sprak kwam er een pijnlij'ke uitdrukking in zijn oogen, want hij dacht aan zijn eigen liefdeloos leven en de vreug- delooze reis, die voor hem lag. „Het spijt me, je met mijn kleinen jongen lastig te vallen", zei Trefusa na lang stil zwijgen, „vooral - vooral „Ik weet wat je wilt zeggen", viel Fo wey hem in de rede, ,-,maar als zij hier was zou zij er misschien tegen zijn. Nu kan ik doen wat ik wil en de twee klei nen zullen gezelschap aan elkander heb ben." „Er zal nog een paar honderd wezen, als alles verkocht wordt", fluisterde de stervende. „Als de dokter een soort con tract wil opmaken, zal it het teekenen, als ik er de kracht toe heb. Je kunt het gebruiken voor zoover bet strekt. Mis schien zal de oude man den kleine laten ONDRAGELIJKE PIJNEN BIJ NAT WEER. Rheumatische pijnen door zijn heele lichaam. Dë heer N. M. werd jarenlang gekweld door rbeumatiek; vooral bij nat weer leed hij bet meest. Maar dat is nu allemaal voorbij dank zij Kruschen. Hij schrijft ons; „Ik leed jarenlang aan rheuma'.iek. Bij nat of vochtig weer hield de pijn geen oogenblik op en was niet te beschrijven. Het is in enkele ledematen begonnen, maar bet duurde niet lang of de pijn zat door mijn heele lichaam. Toen ik Kru schen Salts begon te nemen, bemerkte ik, dat bet mij meer goed deed dan eenig ander middel, wat ik daarvoor bad ge probeerd en thans ben ik geheel bevrijd van mijn pijnen, zelfs bij nat weer. Ik kan Kruschen Salts van hart9 aanbevelen aan ieder, die aan rheumatiek lijdt." Rheumatische pijnon zijn meestal een gevolg van een overmaat van urinezuur in het lichaam. Twee van de zes zouten in Kruschen Salts lossen het urinezuur op, terwijl andere bestanddeelen de na tuur op krachtige wijze helpen, dit langs de natuurlijke kanalen te verwijderen Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten. (Adv). en W. stellen vooP het Hedrag van de ge meente Domburg als norm te nemen, zijn de f 8,10 per leerling. Opgemerkt wordt dat dit lager is dan de drie voorgaande jaren. Twee verzoeken waren ingekomen om wegen te bestraten, n.l. den Noordweg en den Jan Geertsesweg, de onkosten te be- ta-len door een baatbelasting. B. en "VV. hebben geen bezwaar om in 'beginsel te besluiten de gevraagde mede werking te verleenen, maar wildon in 1939 zich hierover nog definitief beraden, dan kan de Molenweg afgewerkt zijn en de begrooting 1939 behandeld zijn. Voor de Jan Geertsesweg moet met de gemeente Zoutelande onderhandeld wor den. Dit voorstel werd aangenomen met vier tegen 3 stemmen, na een vrij scherpe dis cussie, waarbij de minderheid betoogde, dat het bun meer wensohelijk voorkwam, nu reeds definitief te hesluiten of dit te doen tijdens dit loopende jaar. Rondvraag. Dhr Wisse wil aan de nieu we straatweg bij Koene het houtgewas laten opsnoeien, dhr Dekker zou dit aan a-lle wegen willen laten doen door den gemeentewerkman. De voorz. zegt dit toe. Dhr Dë Buck vraagt, wat B. en W. weu- schen te doen met het overschot nieuwe steen. Hij vraagt palen te plaats-en in -de bochten van de Koperenheulweg en geeft in overweging -het vervoer voor dien weg te beperken voor zwaar beladen vracht auto's. De voorzitter zegt, dat de steen bij het verleggen zal gebruikt worden. Het plaat sen van palen zullen B. en W. overwegen. Vrachtbeperking acht 'hij voorloopig nog niet no-o-dig. Dhr Huysman vraagt de aandacht voor sommige kleine boeren. Hij wil niet de Rijksregeling, maar in overleg met het B;. A. de helpende hand reiken. De voorzitter zal dit overbrengen naar het B. A. In 17 auto's, daartoe welwillend afge staan, werd gereden over Kats en Kolijns- plaat, waar de thee werd gebruikt. De dijk val in het waterschap Oud- en Nieuw- Noord-Beveland werd 'bezocht, evenals de buitenplaats „Sorghwijk" te Wissenkerke, waarna de tocht over Kamperland naar de duinen ging. De oudjes werden daar door de heeren automobilisten getracteerd. De oudjes hebben reusachtig genoten. Na het eindigen van den tooht werden alle aanwezigen- uitgenoodigd aan een maaltijd in de feestelijk en keurig versier de Evangelisatieizaal. Hier 'heeft Dis v. d. Most van Spijk de automobilisten dank -gebracht en heeft burgemeester Schuit hulde gebracht aan Mevr. v. d. Most van Spijk en aan de ver- eeniging „Zonneschijn" en het comité. halen, voordat alles op is." „De kleine jongen zal niets kosten", antwoordde Fowey. „Eén mond meer op een boerderij maakt geen verschil." „Het is een goed kereltje, hij zal nie mand veel last bezorgen", antwoordde Trefusa. „Ik zou den kleinen jongen gaarne nog eens kussen voordat ik heenga." „Daan zal hem gaan halen", zei Fo wey; bij stond op en verliet de kamer. Een uur later werd het kleine ventje op zijn vaders zwakken rechteram gelegd. Het was een droevig tafereel, dat alle aanwezigen tot tranen bewoog. Zelfs de dokter vond bet raadzaam de kamer te verlaten. Ik hoop, dat hij je niet tot last zal zijn Fowey", zei de stervende zacht. Toen kuste bij 'het lieve, aanvallige gezichtje van bet kind herhaalde malen. De kleine lachte en kraaide en trachtte zijn mollige vingertjes in zijn vaders ver moeide oogen te steken; toen pakte bij zijn baard en trok er uit alle macht aan. Trefusa glimlachte droevig. „Het is een geluk, dat de kleine kerel het niet weet", zei bij, „en bij zal het zich ook niet herinneren. Vader en moe der zullen voor hem namen zijn niets dan namen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5