II bespaart tijd en geld der uitvoering naatregelen. De melaatschheid in Europa WEEK-ABONNEMENTEN Laatste Berichten. Adm. van „De Zeeuw" Goes Politieberichten. Finantiëeie Berichten. Telegrammen. rijf ie ten van lindersbond :en ng: g ir teer de enberghe zou gaarne de volle vrijheid landbouworganisa- arbeid geroepen. den Katholieken heeft mi- rede gehouden, ninster, de landbouw- ntwikkelen tot vitale het maatschappelijk sij nooit ontaar- nbureaux en zeer tijden met hun span- .g gebied. 3 zijn kracht vond in door de veranderde wel diep in het hart de catastrophale in komen. Het ligt voor risismaatregelen, hoe et steeds sympathiek ibevolking. idelijk, dat vergis*- worden vermeden, het niet altijd ge- ghebbenden duidelijk jsultaten vaak afhin- sympathieke maat- die den landbouw repen worden, den minister aan- hij zeggen kon, volledige vrijheid igeven, want een mi- rken en kalverschet- ziet zich geplaatst taak en daarbij die de landen, die ■ezen zijn, om onzen te nemen, zeer afge- rming van eigen na- groote vraag voor: ie regeering met de werd gedacht, dat dit rte periode zou zijn; wachting is, dat de e jaren zullen noodig d noodzakelijk. Een de bemoeienis a p p e 1 ij k leven ot deblijvende iverheid behoo- de maatregelen van van de eigen boeren- is echter op welke renkracht op dit ge- sactiveerd. nst zich niet, dat hier en tot oplossing zijn elijk is, dat men zich lijk beeld vormt van iet direct noodig, dat j k de meeste ideale geheele complex van want met den tijd it in den meest juis- vorm. Niet méér king dan noo- :j stap voor stap t derhalve voor de bouworganisaties tot epen zijn. en rame ur Z. L. M. rde het Dagel. Be- der leiding van den vice-voorzitter. ardappelvlok- e opbrengst van het landbouwer geen re- ;ijn aardappelen kan !ze vlokkenfabricage grijlke offers uit het kunnen .geschieden. is van oordeel, dat epelen niet op aard- te worden verwerkt, lanheveling verdient stoomen. Daarmede kostbaren weg en op goed houdbaar vee- d. Besloten werd enkele wenschen te maken be- dienstregeling op „n, ter verdere door- orwegraad. De nieu- heeft voor Zeeland tgang die verwacht a ïité ïbaar ijn ten iten een schrijven te waarin zal wor- Ddanige wijziging in ding van den boot- :eskens aan te bren- uiting met de trein verkregen, ibileum van 1 i n. Besloten werd ïen aan het défilé het Regeeringsjn- oningin op 6 Sept. worden gehouden, bijdrage van f 100 gesloten werd als adviseerend lid van het Dagel Bestuur te benoemen de heer Ir M. Vink, adj.-inspecteur van de Werk- ,erschaffing te Miiddelburg. Uitvoer goedgekeurde jotaardappelen. Ernstige be zwaren werden naar voren gebracht te ren de door de Belgische regeering inge stelde bepaling dat uitvoer van goedge keurde pootaardappelen uit Zeeuwsoh- Vlaanderen naar België uitsluitend kan plaats vinden langs het douanekantoor tc Kapellebrug, daar Kapellebrug noch aan spoor, noch aan tram is gelegen. Medegedeeld werd dat het Dagel. Be stuur der Z. L. M. zich te dezer zake reeds tot de betreffende instanties heeft gewend, zijn bezwaren tegen deze regeling heeft kenbaar gemaakt en verzocht heeft meer gelegenheid te verschaffen, waar langs uitvoer van goedgekeurd pootgoed uit Zeeuwsoh-Vlaanderen naar België kan plaats vinden. Aardappel denaturatiere- g e 1 i n g 1938. Het Dagel. Bestuur heeft het Landbouw Comité verzocht de aard- appeldenaturatieregeling voor het jaar 1938—'39 zoo spoedig mogelijk te willen hekend maken. Oranje-vereen, te .M., werd deelgeno- inds voor de herden- ter gelegenheid van eringsjubileum van Rechtbank te Middelburg. Zitting >van 22 Juli 1938. DE VECHTPARTIJ TE GOES. In den avond van Zaterdag 18 Juni j 1. had er op de Markt te Goes een mishan deling plaats. De politie moest er aan te pas ktumeni en vond 'het noodzakelijk, dat zekere S. B., arbeider te Goes, overge bracht werd naar het Bureau van politie. Dit geschiedde echter onder hevig verzet, terwijl een gedeelte ivan het aanwezige publiek er zich mede bemoeide, en enkele, waaronder een tweetal broers van S. B. de politie hun arrestant trachtten te ont rukken. Een der broeders, zekere J. A. B., 32 jaar, arbeider te Goes, kwam op een ge geven moment op de politie aangestormd en begon deze opzettelijk met kracht ge welddadig met gebalde vuisten te bewer ken, terwijl een der agenten eenige schop pen tegen zijn beenen en eenige slagen op het 'hoofd kreeg. Ten slotte kwamen de inspecteur en een agent van politie te hulp en kon de woes teling worden ingerekend, terwijl de oor spronkelijke arrestant ontsnapt was. Deze werd evenwel later ook aangehouden. Thans had J. A. B. te Goes, thans in voorloopige hechtenis zich te verantwoor den wegens mishandeling van den politie agent M. Francke, die tengevolge van de ontvangen slagen en schoppen, kneuzin gen heeft bekomen aan zijn 'hoofd, bee nen' en rug, waardoor hij eenige dagen rust beeft moeten houden en geen dienst heeft kunnen doen. Vervolgens had dezelfde verdachte zich te verantwoorden wegens wederspanning- heid gepleegd tegen een tweetal agenten van politie, tijdens zijn 'Overbrenging naar het politiebureau. In een andere zaak had zich wegens mishandeling van de agenten van politie S. de Putter en M. Francke te verant woorden de broeder van voornoemde verdachte, n.l. W. B., 21 jaar, timmer man te Goes. Beide verdachten werden rechtskundig bijgestaan door Mr A. Bolle, advocaat te Middelburg. Van de zijde ivan de verdediging waren een 3-tal getuigen a decharge gedag vaard. Allereerst vond de behandeling plaats van de zaak tegen J. A. B. De politie-agent Francke als getuige gehoord, verklaarde, dat verdachte ern stig verzet pleegde en getuige verschil lende slagen en schoppen van verdachte kreeg. Get. heeft geroepen: „laat los Simon". Ook getuige's collega, de Putter, kreeg klappen. Getuige was versuft geraakt en heeft zich onder doktersbehandeling moe ten stellen, die hem rust voorschreef. Verleden week Donderdag is hij weer in dienst getreden. Tijdens de overbrenging van S. was er veel publiek. Men riep, toen getuige onder !ag: „Nu wordt het mooi". Van de zijde van het publiek was niet de minste hulp of medewerking. Na de verschijning van de assistentie !s de overbrenging naar het politie-bureau betrekkelijk gemakkelijk gegaan. De verdachte ondervraagd zegt, dat hij zonde maakte van zijn broer Simon toen hij over de Markt werd gesleurd, waar om verdachte hem heeft willen ontzetten. De President merkt verdachte op: Het was toch wel heel erg. U hebt gehoord, dat de agent van politie in 3% week 8een dienst heeft kunnen doen. De getuigen a décharge verklaarden, dat zy gehoord hebben, dat verdachte, toen de politie-agenten zijn broer vast hadden, heeft geroepen tot zijn broer: „ga mee ®aar huis," en dat hij zijn broer tot kalm- ie heeft aangemaand. verder wordt in deze zaak alsnog als getuige gehoord de politieagent de Put- er. Hij bevestigt de verklaringen van 'W collega. Het is eerst de bedoeling van un geweest om Simon met een zoet JntJe naar huis te krijgen, doch deze ercl a's het ware „dol". Daarop volgde overbrenging met het bekende gevolg. e chte nader ondervraagd, zegt, dat dn ?°'itie"agent de Putter zelf aan ver- brec heeft gezegd, dat bij zijn over- ngmg door verdachte geen verzet zou ZW gepleegd. knm °!ficier van Justitie eau het woord ®nde, zegt, dat hij niet heeft gedacht, Men kan zich moeilijk meer voorstellen, dat in de middeleeuwen de melaatschheid (lepra) ook in Europa algemeen verbreid was. 'De ziekte was reeds in de dagen van Herodotus uit Egypte ingevoerd in Griekenland, kwam omstreeks 100 voor onze jaartelling in Italië en verspreidde zioh van daar over geheel Europa. Vooral de volksverhuizingen en later de kruis tochten .hebben er veel toe bijgedragen, dat de 'ziekte epidemisch werd en krach tige bestrijding behoefde. Na een hoogte punt in de 13e eeuw volgde een snelle daling in de 14e eeuw, dank zij veel dra conische afzonderings- en uitbannings maatregelen. In Egypte en in de tropen is zij echter een ernstige volksziekte ge bleven, die vele slachtoffers vergt. Toch komen er in de „beschaafde lan den" van Europa meer lijders aan lepra voor dan men denkt. Voor een belangrijk deel zijn dat personen, die jarenlang in de tropen geleefd en gewerkt hebben en die hun ziekte dus niet in de gematigde zone kregen, maar uit de warme landen mee brachten. Voor een deel is het evenwel onomstootelij'k 'Z.g. „autochtone", d.w.z. door besmetting in Europa verkregen ziektegevallen. En het alarmeerende is, dat het (het aantal gevallen van melaatsch heid, dat de ziekte in Europa verkreeg, weer bezig schijnt toe te nemen en dus eenige bezorgdheid op zijn plaats is. Prof. Flandin, die in Parijs de leiding heeft van de behandeling van de lepralq- ders, heeft in drie jaar tijds 10 nieuwe Fransche gevallen van melaatschheid ont dekt bij menschen, die Frankrijk nooit ver- laten hadden. Bovendien was de tijd tus- schen blootstelling aan de besmetting en vaststelling van de ziekte heel wat kleiner dan men voorheen als normaal aannam (terwijl men bij oud-gedienden uit de tro pen een incubatieperiode van 120 jaar kent, stelde hij incubatieperioden van 28 maanden vast). Wat de bestrijding betreft zag Flandin in Frankrijk geen voordeelen en wel na- deelen van de verplichte aangifte en af zondering: de gevallen verborgen zioh een voudig om aan de afzondering te ontko men en werden niet aangegeven. Flandin pleitte voor samenwerking met Engelsche deskundigen. Hij kende in Pa rijs een kleine 100 lepragevallen, maar veronderstelde, dat er nog heel wat meer waren. In Engeland kent men officieel een 50- tal gevallen, maar ook daar veronderstelt men, dat er nog heel wat meer gevallen zullen zijn. Van die 50 zijn er zeker 4, die nooit Engeland verlaten hebben en de be smetting dus daar te lande moeten heb ben opgedaan. Neemt dit aantal evenwel kennelijk toe? D'at is een vraag, die men in Engeland niet met zekerheid weet te beantwoorden. Maar geheel gerust is men ook daar op de ontwikkeling van deze besmettelijke ziekte niet, 'Of toeneming van de kwaadaardig heid van de leprabacillen of vermindering van het algemeen weerstandsvermogen van de bevolking tegen die bacillen de oorzaak van de toeneming is, moet nader worden onderzocht. dat er in de Provincie Zeeland een der gelijk ernstig verzet zou kunnen voor komen. Het optreden van Jan, Willem en Simon Boutens heeft altijd tot ernstige gevolgen geleid. De Officier noemt het een buitengewoon ernstig feit. De Officier eischt 6 weken gevan genisstraf met aftrek voorarrest. De verdediger van verdachte Mr A. Bolle, zegt, dat de Officier alle schuld schuift op verdachte. Pleiter wil het om draaien en zegt, dat juist het publiek tuk is op relletjes. De oorzaak toch van het voorgevallene staat in de processen- verbaal genoeg omschreven. Simon B. is zwakzinnig en lastig. Het is niet altijd gemakkelijk om met zoo'n zenuwpatiënt om te gaan, „doch met eenige tact" is dat toch mogelijk. Tegen het wettig bewijs kan pleiter wei nig inbrengen. Volgens spr. staat echter vast, dat verdachte niet veel meer heeft gedaan dan verzet. Verdachte staat vol gens pi. gunstig bekend en is tot volle te^ vredenheid van zijn werkgever in be trekking. PI. verzoekt de Rechtbank, dat aan ver dachte geen te lange vrijheidsstraf zal worden opgelegd, een en ander in ver band met het gevaar te loopen zijn be trekking te verliezen. In de volgende zaak tegen W. B. werd de politie-agent Francke als getuige'geL hoord. Verdachte ontkende zich aan mishan deling te hebben schuldig gemaakt. Hij zegt, dat de verklaringen van den getuige niet juist zijn. Verdachte maakte het heibeltje mee tusschen zijn broer Simon en een ander. Verdachte ontkent pertinent geslagen te hebben. De Officier van Justitie aan het woord komende, zegt, dat de ontkentenis ver dachte niet zal kunnen baten. Spr. vindt in dit geval een geldboete niet op zijn plaats. Hij eischt 14 dagen gevangenisstraf. De verdachte, het laatste woord ver krijgende, zegt, dat de politie-agent de Putter twijfelt of het verdachte wel was, die geslagen had, want verdachte heeft hooren vertellen', dat de P. later aan iemand uit het publiek heeft gevraagd: „Wie had geslagen". Als verdachte tenslotte zegt, dat de po litie ontactisch is opgetreden, wordt door den President onmiddellijk het onderzoek gesloten verklaard. M. P. v. H., 32 jaar, grossier te Vlissin- gen, had zich te verantwoorden wegens diefstal van een 32-tal kisten, ten naaeele van G. de Visser te Vlissingen op 15 Juni 1.1. De Officier van Justitie eischte 14 dagen gevangenisstraf. Diefstal van vee uit de weide. Op 29 Mei 1.1. gewerd de landbouwer F. te Brouwershaven een mededeeling, dat uit een hem toebehoorende weide een os was verdwenen, terwijl het om dat wei land gespannen prikkeldraad volkomen intact was gebleven en bet hek afgesloten was. De waarde van het dier was onge veer f200. Een onmiddellijk in de omge ving ingesteld onderzoek had geen resul taat, en kreeg men het vermoeden, dat de os wel eens gestolen kon zijn. Die politie werd gewaarschuwd en deze stelde een uitgebreid onderzoek in, wat tot gevolg had, dat zekere C. H., van 'beroep vee koopman te Serooskerke, oud 29 jaar, werd aangehouden als verdacht van dief stal. De man werd ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld. Bij een nader ingesteld onderzoek bleek het dier op de markt te Rotterdam te zijn ver kocht. Genoemde H., thans in voorarrest, stond terecht terzake van diefstal van vee uit de weide, gepleegd te Duivendijke op 26 Mei 1.1. ten nadeele van J. Flohil. Verdachte werd rechtskundig bijgestaan door Mr P. G. Adriaanse, advocaat te Middelburg.. De benadeelde Flohil, landbouwer, legde verklaringen af betreffende de vermissing van het dier. Het damhek voor de weide was gesloten, doch een ieder kon het open maken. Verdachte ondervraagd, zegt, dat hij ge dacht heeft, dat het dier uit de weide was gebroken. Hij heeft het dier er niet uit gehaald. Aangeizen het dier zeer mak was, is dit achter hem aan komen wandelen. Hij heeft het dier daarop naar Seroos kerke gebracht en den volgenden dag in Rotterdam verkocht. Op een nadere vraag van den President blijft verdachte er bij', de os niet uit de weide te hebben gehaald. De Officier van Justitie, requisitoir ne mende, zegt, dat z. i. er geen sprake van kan zijn, dat de os uit de weide is gebro ken. Mocht evenwel de Rechtbank niet als bewezen aannemen diefstal uit de weide, dan vraagt de Officier veroordeeling voor het subsidiair ten laste gelegde, n.l. ver duistering. De Officier eischt 8 mnd. gev. straf. De verdediger van verdachte, is van meening, dat in deze zaak wel eenig ju ridisch verweer 'zit. Volgens deze zal dief stal van vee uit de weide nimmer bewe zen kunnen worden. Bovendien zal volgens pleiter verdachte niet kunnen 1 worden veroordeeld wegens verduistering, wel we gens gewone diefstal, welk feit niet is ten laste gelegd. Bij de veroordeeling vraagt pleiter een straf, 'b.v. onvoorwaardelijk met aftrek van voorarrest en verder voorwaardelijk met bijzondere voorwaarden om de f 200 aan Flohil terug te betalen. Diefstal, meermalen gepleegd: Th. B. B. 34 jaar, wever te Middelburg, thans in voorarrest. 2 mnd. gev. str. met aftrék voorarrest. Het verspreiden van voor de eerbaar heid aanstootelijke afbeeldingen: P. T., 54 jaar, fotograaf te Kruiningen. 2 mnd. gev. straf. Veroorzaken van zwaar lichamelijk let sel door schuld: I. L. B., 28 jaar, vracht rijder te Renesse. 1 mnd. iheohtenisstraf voorw. met 2 jaar proeft, en f 25 of 10 d. Oplichting: J. K., 20 jaar, koopman te Groningen. 3 mnd. gev. straf. DE ACHTERLICHT-MIS6RE. Vijftig procent fietsers rijdt zonder. Nu het wettelijk voorschrift om de fiet sen van een brandend rood achterlicht te voorzien, ruim een halfjaar in werking is, kan geconstateerd worden, zegt de T e 1 e g r., dat de maatregel is mislukt. Indien de opzet goed ware geweest zou dit veiligheidsvoorschrift een nuttig ef fect hebben gehad. Dit is niet het geval en dat wat ter wille van de veiligheid op 1 Januari j.l. is uitgevaardigd, heeft de gevarenkansen van het verkeer slechts doen toenemen. Het rijkskeur, dat een waarborg had moeten zijn voor de goede werking van het rijwielachterlicht is toegekend aan materiaal, dat in vele gevallen niet voor het doel geschikt was. Het publiek heeft op groote schaal van een rijksmerk voor ziene prullen gekocht en geraakte daar mede van het begin af aan in de achter lichten-misère. Daar de politie zoo billijk is niet op te treden indien de fietser blijkbaar mis leid is door de rijkskeur op zijn achter licht, maken de fietsers zich weinig zor gen meer over de vraag of het gewaar borgde prul het doet of niet. De keur staat er op, het lampje is er in geschroefd, de dynamo draait. Zij hebben al honderden malen getracht het lampje brandend te houden, maar het trilt uit en schudt ka pot op 'het trillend achterspatbord. En nu rijdt zoo langzamerhand vijftig procent van de honderdduizenden Nedjr- landsche wielrijders zonder achterlicht. Een angstwekkend groot per centage waagt zich dus zonder achter licht op de wegen waar automobilisten er rekening mede mogen houden dat iedere fietser voor hem kenbaar is aan een dui delijk rood licht. Een groot gevaar' is ge voegd bij de risico's op den onverlichten weg. Wat als veiligheidsmaatregel is be doeld, is op een vermeerdering Yan de onveiligheid uitgedraaid. D'at is een averechtsch effect. De rijkskeur is blijkbaar voorbarig ge geven aan onvoldoende achterlichten en daar zitten de wielrijders nu mede. Er zijn achterlichten, die branden en er zijn evenveel, die niet branden. Een ge vaarlijke en tevens belachelijke toestand, die niet houdbaar is. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. 25-JARIG BESTAAN VAN DEN B. V. G. De 'bond van gediplomeerde oud-leden van landbouwwintercursussen vierde he denmiddag in de Prins van Oranje te Goes zijn 25-jarig bestaan. De zaal had door de vele bloemen een feestelijk aanzien. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op dhrn Mr P. Dieleman en Ir Dorst, voorz. en secr. der Z. L. M., Ir Droogendijk, di recteur der R. L. W. S., Ir Zwagerman, dhr Mesu, vertegenwoordigers van andere vereenigingen zooals vereen, van oud-leer lingen R. L. W. S., Bond van Boerinnen, Ned. Rundveestam'boek enz. De voorzitter, dhr W. d e B u c k te Me- liskerke, verwelkomt de bovengenoemde personen in deze feestelijke vergadering en spreekt daarna een dankbaar openings woord. Spr. is vooral dankbaar jegens God, D'ie den Bond zegende. Vervolgens geeft hij een historisch over zicht. Door wijlen I. J. G. Kakebeeke, die inzag, dat de landbouw een achterstand had in te halen, waren in verschillende plaatsen landbouwcursussen opgericht. De leerlingen en oud-leerlingen dier cursus sen gevoelden de behoefte aan een perma nenten, onderlingen band. Daarom werd onder leiding van dhr Kakebeeke op 14 Juni 1913 de B. v. 'G. (Bond van gediplo meerden) opgericht, waartoe reeds direct verscheidene vereenigingen toetraden. De doelstelling was breed. De grondslag was algemeen Christelija, boven kerkelijke en 'politieke gedeeldheid. TegerJ eenzijdige groepsbelangen werd van het begin af gewaarschuwd. Het ging niet om brood en spelen, om de materie. Hoogere waarden waren het doel, niet broodjagerij en broodroof. In rustig Gods vertrouwen werd kracht gezocht. In den B. v. G. hebben wij niet meer te kiezen Wien wijl dienen zullen, omdat dit van meetaf is gedaan. Reeds 20 jaar is de B. v. G. aangeslo ten bij de Z.L.M. Actie is gevoerd voor ontwikkelingsdagen en motor-cursussen en met succes. Tal van vraagpunten zijn bestudeerd, vele lezingen en vergaderin gen gehouden. Het ledental is ongeveer 700. Dit kon hooger zijn. De leden zijn over de geheele provincie verdeeld. Voorzitters waren achtereenvolgens A. I. Leenhouts, Dekker (Terneuzen), Bom (Waarde) en de Buck. Spr. eindigt met de conclusie, dat hij dankbaar is over de eerste 25 jaar, maar niet voldaan. Er is veel gewerkt, er zijn ook fouten gemaakt. Laten we deze laatste voortaan vermijden. Hierna biedt de heer de Buck als voorzitter van de afd. Serooskerke aan den Bond een groen-wit-groene B. v. G. vlag aan, die onder applaus wordt ont rold. De vice-voorzitter, de heer le C1 e r c q, dankt daarvoor hartelijk en prijst de afd. Serooskerke voor haar activiteit en op gewekt leven. (Applaus.) Onder applaus wordt het nieuwe Bonds lied (woorden van M. Bartelsz) vervolgens geaccepteerd. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de Middelburg. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het bureau van politie: Hondenpenning nr 284, belastingmerk in etui, sigarenkoker; Bij particulieren: belastingmerk in etui, W. Daane, St. Pieterstr. 22; streng touw, M. Damen, Zandstr. 2; p. dameshandsch., Speciaal Sporthuis, Korte Delft 13; kostel. rijw. bel.merk, G. Verhage, KI. Vlaanderen 13; bos sleutels gem. N. Siereveld, P. Lie- vense, weegbrug Loskade; port. m. inh., I. v. Hercules, Vliss. str. 20; Mariabeelje, M. Reinte, Dwarsstr. 4; kinderhoed, P. J. G. Kentin, Seisweg 182; jongensjasje, Gem. zwemschool, Havendijk; 10 elast. houders, A. Ludikhuize, K. Oosterschestr. 44; blauwe muts, Loenhout, St. Janstr. 36; vischfuik, v. Goossens, Laan v. Nieu- wehoven 6; klein zwart schoentje, H. Beks, Noordweg 9; koperen passer, N. Jongepier, Nederstr. 16; tortelduif, Wie ner, Blindenhoek; rose melkkaart, zwem- sohool, Havendijk; fantasie broche, M. Janse, Schoorst.vegerssingel 56; school- etui m. inh., Kampman, v. Espenpark 15; ring, blank met anker, N. Louwerse, Veer- sche Singel 58; duimstok, IJselsteijn, Hee- rengraeht 118; port. m. inh. N. Drost, "Wagenaarstr. 8; p. zwarte glacé dames handsch., J. v. Helleman, Bagijnhof 10; leeren riem, F. K. Adriaanse,Rott. kaai 37; pakje snaren, A. Goedbloed, Verwerij- str. 20; ijzeren passer, A. Visser, Winter- str. 13; port. m. inh., J. Kamermans, Seissingel 28; dop van autostuur, W. Fondse, K. Geere 40; duimstok, J. Deij, Arm. Sohuitvlot 24; kostel. belastingmerk in etui, A. Wittekop, Penningh.str. 17; ceintuur van jurk, N. Hengstmangers, L. Giststr. 19; slot met 2 sleutels, J. Corbijm, Achtersingel 2; leeren voetpal, H. Nieuw- dorp, Veersche singel 166; jongensjasje, ziekenhuis, Noordplein; bruine port., wachtcomm. kazerne Noordstr.; snoertje bloedkoralen, J. M. Janse, Seisweg 70; zakmes, P. Steinhuis, Koonkerkhof 6; blauwe ceintuur, N. v. Houten, L. Geere 28; bruine port. m. inh., J. Gabriëlse, Burg. Takstr. 4; paar dameshandsch., Gil lissen, Jodengang 4; houten armband, H. Izendoorn, Zuidsingel 30; bruine port. met inh., A. Trimpe, Zusterstr. 2; br. padvin- dersport. m. inh., firma Paterik, Lange Burg 4850; port. rood, A. F. Steutel, Bleek 6; driehoekige port., J. Kraak, Ja cob Catsstr. 55; belastingmerk in etui, Jacobse, Arn. Voetpad 1; damesschoenen in doos, Vreke, Jacob Catsstr. 27; hal, A. Goverse, Nieuwstr. 39; hamer, P. v. Loo, St. Jansgang 10; port., L. Louwerse, Emmastr. P 12; bruin hondje, Hollander, Julianastr. 1; vulpotlood, verm. zilver, J. Floresse, Elmmastr. 8. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 46972 469-70 Nod. Ind. Handelsbank 139 140 Philips 254 256% Unilever 156Vs 156% A. K. U. 45% 465/s Amsterd. Rubber 230% 23P/2 Kon. Olie 347 347% Deli Mij. 282 283 Scheepvaart Unie 121 121 Kon. Boot 12272 122% 3 pet. Nederland 1938 102% 1027/s 3 pet. Nederland 1937 10lV18 102V8 U. S. Steel 45%e 45% Anaconda 2611/ia 2611/ia Bethlehem Steel 4-53/1» 45V8 Cities Service 13/i8 13/i8 Intern. Nickel 38 383/e Shell Union 13% 13V8 Kennecott 3lV8 30% Radio 53/s 5V2 Car Foundry 20Ve 205/s Tidewater 118/S ll3/18 Midcont. Oil 143/s 145/s General Motors 31 31% Am. Enka 26% 26% Am. Water Works 9V2 9% Republic Steel löVe 15Vi8 Continental Oil 25% 25Vs Het politieke nieuws uit het verre Oos ten, dat de ochtendbladen brachten was niet van dien aard, dat men vandaag veel zaken kon verwachten; toch was de stem ming hier niet flauw en de berichten die in den loop van den dag inkwamen om trent de spanning in het verre Oosten luidden vrij geruststellend. Veel beweging bestond er in Philipslampen die op de ochtendbeurs tot beneden 250 daalden, maar vanmiddag goede vraag ontmoet ten, Ook Kon. Olies waren vandaag weer goed gevraagd benevens enkele Cultuur waarden. A.K.U.'s lagen weer iets heter in de markt. In de Amerikanen was de tendenz iets beter dan van morgen. Shells waren aanvankelijk wat aangeboden op do teleurstellende kwartaalcijfers maar ontmoeten later goede vraag. In vele hoeken gingen zeer weinig om en in verband met het weekeinde was het initiatief gering. De Suikerafdoeningen van de Nivas bedroeg wederom 15000 ton. Wisselkoersen, Amsterdam, 22 Juli, 2.30 u. Berlijn 73.00—73.07Vs. Londen 8.958.95%. Parijs 5.025.03. Brussel 30.7630.79. New-York 1.81%—1,82%. Aanvaring. VLISSINGEN. Vannacht heeft nabij het vuurschip Saudettie een aanvaring plaats gehad tusschen het Noorsche mo torschip Benita eni het nieuwe Neder- landsc'he motorschip Barendrec'ht, dat zijn eerste reis naar A'badam maakt. De Benita békwam schade aan den voorste ven, maar kon de rei® naar Antwerpen voortzetten. De Barendrecht is vanmor gen met schade aan den voorsteven in den Nieuwen Waterweg teruggekeerd. Omhoog gevaren. VLIS'SINGEN. Een onbekend stoom schip zat omhoog op de Wester->Schelde op Belgisch gebied bij' zwarte boei 49. OVERREDEN EN GEDOOD. NUMAJNTSDORiP. Vanmorgen is het 3- jarig zoontje van de familie Hnismans door een vrachtwagen bestuurd door zijd vader overreden en vrijrwel onmiddellijk gedood. Het kind stond op den weg op zijn va der te wachten. Toen de man, die het kind niet had bemerkt, achteruitreed, is het kind onder de zware wielen gekomen; het was onmiddellijk dood.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3