SCHUDT UW LI WAKKER Millioenenorder der Spoor wegen. Uit de Provincie Kerknieuws. Ernstig auto ongeluk te Elden. Gemengd Nieuws. De sociaal-democratie en het Nieuw-Maithusianisme. Rechtszaken Jnderwijs. voor soortgelijke besprekingen naar elde.s moesten vertrekken, zijn de besprekingen niet voortgezet kunnen worden, maar zul len op een later tijdstip worden bervat. In afwachting daarvan en met bet oog op het feit dat de thans nog van kracht zijnde regeling op 31 Augustus 1938 af loopt, is bepaald, dat in elk geval in voer van Roemeensche goederen in Ne derland onder de bepalingen der bestaan de regeling valt, mits de goederen vóór 1 Augustus verzonden zijn en derhalve on afhankelijk van den datum waarop de werkelijke invoer resp. de storting bij het Nederlandsch Glearinginstituut van het ter zake verschuldigde plaats vindt. Ten zij vóór dien tijd een nieuwe regeling tot stand mocht zijn gekomen, volgt uit het voorgaande, dat uitvoer van goederen, die nè. 1 Augustus zijn verzonden, onder worpen zullen zijn aan de autonome be palingen in Nederland resp. Roemenië alsdan van kracht. GEKNOEI MET VALSCHE PASPOORTEN. Negen vreemdelingen gearresteerd. Een correspondent te Brussel meldt, dat de politie aldaar, op aanwijzing van de Fransohe justitie, negen vreemdelin gen heeft gearresteerd die handel dreven in valsche en vervalschte paspoorten. Sommigen onder hen waren reeds vroe ger in Frankrijk onder verdenking van paspoortvervalsching veroordeeld gewor den en naderhand over de grens gezet. Onder de gearresteerden zijn drie Luxem burgers, twee Duitschers, een Fransoh- man, een Oostenrijker, een Pool en een Nederlander, zekere Jan Uyl uit Poortvliet. Zij verkochten de vervalschte paspoorten tegen 200 a 600 francs en blijken deze knoeierijen op groote schaal te hebben gedreven. RECLASSEERINGSWERK VAN HET LEGER DES HEILS. Het Leger des Heils heeft het jaarlijksch verslag van zijn reclasseeringswerk weer in het licht gegeven. Ditmaal is aan de uitvoering bijzondere zorg besteed. Vóór- en achterzijde van den omslag beelden door suggestieve foto-illustraties het wezen en den zegen van dezen tak van arbeid af. Wat de omslag aanduidt, wordt door den inhoud van het rijk verluchte ge schrift op veelzijdige wijze nader belicht. Men leest er in, dat in het verslagjaar ruim 1700 rapporten werden uitgebracht; dat 3140 pers'onen onder toezicht van het Leger des Heils stonden (waarvan 2515 voorwaardelijk veroordeelden) en dat over 203 personen regelmatig gerappor teerd werd. Een indruk wordt gegeven van de beteekenis, die het celbezoek bij dezen arbeid heeft. Tenslotte worden de inrichtingen kort beschreven, die als schakels dienen, om den gestrafte in de moeilijke dagen na zijn vrijlating, de nieuwe intrede in het leven te vergemak kelijken. HET VERTREK VAN DE N. S. B.- DEPUTATIE NAAR INDIë. Het optreden der Haagsche politie. Op de vragen van den heer Van Ves- s e m met betrekking tot het optreden der Haagsöhe politie op 6 Juli j.l. ter gelegen heid van het vertrek van de heeren Van Geelkerken en graaf De Marchant et d'An- sembourg naar Ned.-Indië hebben de mi nisters van Binnenlandsche Zaken en Ju stitie als volgt geantwoord: Het vertrek van de heeren Van Geel kerken en De Marchant et d'Ansemhourg naar Ned.-Indië heeft de Regeering niet beschouwd als een gebeurtenis van zoo danige beteekenis, dat zij aanleiding heeft gevonden harerzijds eenige aanwijzing te geven voor maatregelen tot handhaving der openbare orde. Informaties naar Me maatregelen, welke de plaatselijke over heid te 's-Gravenhage bij vorenbedoelde gelegenheid gemeend heeft te moeten ne men, en naar de wijze van uitvoering, wor den ingewonnen. Het vaststellen van verantwoordelijk heid en eventueel het overwegen van daar bij passende maatregelen kan uiteraard eerst aan de orde komen, wanneer het onderzoek zal zijn geëindigd. CHR. MIDDENSTANDSBOND. Vergadlring District 11. Woensdag 13 Juli vergaderde te Roo sendaal in het hotel „Centraal" district 11 van den Ghr. Middenstandsbond. De vergadering werd op gebruikelijke wijze door den voorzitter, dhr P. I. Ham ming, geopend. De nieuwe leden: Scharendijke, Zierik- see en Brouwershaven werden geïnstal leerd. Aan den heer Booster werd eervol ont slag verleend als secretaris, wegens ver trek naar Zwolle. Gekozen werden, als bestuursleden, voor het district 11: afd. Chr. Bakkersbond dhr v. Schaik, Zieriksee; afd. Brabant dhr A. Slings, Dinteloord; afd. Chr. Drogisten- bond, dhr F. D. G. Prins, Vlissingen; afd. Schouwen en Duiveland, dhr Christelijk, Scharendijke; afd. Walcheren, dhr P. I. Hamming, Vlissingen. Uit dit bestuur werden met bijna alge- xneene stemmen gekozen: als voorzitter: P. I. Hamming, te Vlissingen; als secre taris: F. D. G. Prins te Vlissingen; als penningmeester: A. Slings te Dinteloord. Verder had een breede bespreking plaats over het Rapport „Booster, van Muiswin- Ikel-Wieringa". Do voorzitter wekte allen op tot volle aotiviteit in de komende maanden. Nadat nog enkele kleinere zaken waren afgehan deld, werd de vergadering, die in het tee- ken stond van groote activiteit, door den voorzitter gesloten. IN 1940 ZULLEN 20 NIEUWE DIESELS IN GEBRUIK WORDEN GENOMEN. De directie van de Nederlandsohe Spoorwegen heeft enkele belangwekkende bijzonderheden medegedeeld omtrent een nieuwe, groote order van de Ned. Spoor wegen, die in de millioenen loopt. Het gaat om den aankoop van 20 nieu we Diesel-electrische treinen, waarvan men de motoren zeer onlangs heeft be steld. Bij Werkspoor worden 18 Maybach- motoren, bij Stork twee Ganz-motoren aangemaakt. Beide fabrieken hebben daarvoor de licensies. De eerste soort komt uit Duitsohland, de tweede uit Oos tenrijk. Teneinde een grooter contingent reizi gers in deze nieuwe Diesels te kunnen ver voeren, is het aantal wagens per eenheid, dat tot nü toe drie bedroeg, verhoogd tot vijf. Dat beteekent dus dat men met deze treinstellen, die volgens de directie zullen dienen voor het vervoer op den langen af stand, waarvoor men thans eigenlijk ma teriaal te kort komt, inderdaad veel meer passagiers per Diesel zal kunnen vervoe ren dan met het huidige materieel. De nieuwe Diesels zullen evenals de be staande, uitsluitend tweede en derde klas zijn. In verband met wenschen, die uit het publiek zijn opgekomen, zullen in de tweede klas van de nieuwe wagens enkele coupé's worden ingebouwd. Het bleek dat er reizigers waren, die het op prijs stel- ,den, in afzonderlijke compartimenten te reizen. Voorts zal in de nieuwe Diesels een rui mere keuken zijn, die ook warme maal tijden zal kunnen leveren. Overigens is het materieel gelijk aan het bestaande. De motoren zullen eind 1939 klaar zijn. Omtrent het vervaardigen van de trein stellen is nog geen beslissing genomen. Het is dus mogelijk dat daar nog enkele nieu we snufjes in zullen worden aangebracht. De order gaat om een totaal-bedrag dat ligt tüsschen de vijf en zes millioen. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. Ietleren dag moet Uw lever minstens een liter in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrU te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.76. DE VERSTERKING DER DEFENSIE. Ontvangen werd tot en met de laatste afrekening van giften voor de versterking van de defensie f 131.507.06. Op de laat ste verantwoording komen bedragen voor van f 328, f 100 en enkele van f 25. DISTRICTSARBEIDSBEURS TE MIDDELBURG. Volgens het jaarverslag 1937 van den dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling te Middelburg, tevens districts-arbeidsbeurs voor de gemeenten tussoben Ooster- en Westerschelde, ont stonden in 'het bestuur twee vacatures, een door het overlijden van dhr H. Kouman te Rilland-Bath, welke vacature nog voort duurde en een door het bedanken van den heer P. G. Laernoes te Vlissingen, in wiens plaats de heer A. Rorije zitting nam. In de samenstelling van het personeel kwam geen wijziging. Over het algemeen kan de toestand op de plaatselijke arbeidsmarkt in 1937 vrij bevredigend worden genoemd, zij het ook, dat in de tweede helft van het jaar eenige inzinking viel te constateeren, ten aanzien van het eerste halfjaar. De Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen was goed voorzien van orders en een niet onbelangrijk aantal van de vroeger ont slagen arbeiders kon worden terug geno men. Bij dit bedrijf deed zich het ver schijnsel voor, dat in verschillende aan vragen om speciale vakmenschen niet kon worden voorzien. Mede ook voor de zeer goed geslaagde „Meer werk Actie" en door de uitvoering van enkele groote Werkfonds-werken, nam de bedrijvigheid in de 'bouwvakken be langrijk toe en kon bv. in April aan enkele aanvragen om schilders niet worden vol daan. In begin April werden enkele arbei ders van de ijzergieterij ontslagen, welke echter in de laatste helft van Mei terug genomen werden. De Meelfabriek kon niet meer 'het geheele jaar in bedrijf warden gehouden, terwijl de vooruitzichten voor deze fabriek allesbehalve gunstig zijn. Het gemiddeld aantal ingeschreven werkloozen bedroeg te Middelburg per maand 799 tegen 956 in 1938. Het aantal werkgevers-aanvragen bedroeg 1322, ter wijl de plaatsingen stegen van 1039 tot 1050. Aan het einde van 1937 werd bericht ontvangen van den Minister van Sociale Zaken, dat met ingang van 1 Januari 1938 het eiland Schouwen en Duiveland werd gevoegd mij het district Middelburg; de districtsarbeidsbeurs omvat nu 65 ge meenten, In het district daalde, voorna melijk in verband met de mindere werk gelegenheid in den tuinbouw en fruitteelt, het aantal werkgeversaanvragen van 7593 tot 6977 en de plaatsingen van 7689 op 6965. Het aantal leden der verschillende kas sen steeg van 1462 op 1515, het aantal werkloozen-dagen daalde van 71712 tot 53355. Aan contributies werd ontvangen f 19.367,66 tegen f 18.562,98 in 1936. Het aantal uitkeeringsdagen daalde van 20171 tot 15603 en het uitgekeerd bedrag van f 43.395,22 op f 30.063,20. Gedurende 1937 bedroeg het hoogste gemiddelde aantal steun gevallen 507 en het laagste 339 of wel een gemiddelde van 397 tegen 494 in 1936. Aan steun (inclusief overgangstoelage en kolentoeslag) werd betaald f207.071,35 tegen f251.545,20 in 1936. Gemiddeld waren 86 arbeiders te werk gesteld, terwijl aan arbeidsloon werd uit betaald f 63.529,33 tegen f 51.775,41 in 1936. Behalve voor den verkoop van groen ten, werden dit jaar de verschillende win keliers ingeschakeld bij den verkoop van vet en margarine. Hierdoor werden de werkzaamheden voor deze afdeeling niet onbelangrijk uitgebreid, terwijl de oon- trole eveneens werd 'bemoeilijkt. Verkocht werden 52.900 kg groenten; 4529 kg vet, 11.981 kg margarine, 7572 kg gehakt en 1994 blikken tomatensoep. Dit jaar werden 166 aanvragen om werkvergunning voor een buitenlandsche arbeidskracht ontvangen, w.o. 95 voor verlenging. Van de 166 aanvragen hadden er 35 betrekking op de huishoudelijke diensten, 43 op hotelpersoneel, 9 kappers, 27 op de metaalindustrie, 26 verpleging en 26 verschillende beroepen. Verplaatst met ingang van 16 Aug. a.s. de rijksklerk der Registratie en Do meinen A. M. Maat van de Inspectie der Registratie en Domeinen te Goes, naar het kantoor der Registratie en Domeinen te Hulst. Benoemd tot schrijver ter inspectie der Directe Belastingen te Goes, met in gang van 25 Juli a.s., de heer J. P. L. Zonruiter te Noordwelle. WALCHEREN. Koudekerke. Gistermiddag reed het 11- jarig zoontje van den heer P. v. M. spe lend rond het dorpsplein tot hij onder een uit Vlissingsche straat komende motor fiets terecht kwam. Het bleek, dat het rechterbeen van den jongen boven de knie gebroken was, terwijl de motorrijder eenige schrammen aan de hand had, kon deze de reis verder vervolgen. Na dat Dr der Weduwen het been had ge spalkt kon het ventje naar huis vervoerd worden. Naar men zegt treft den motorrijder geen schuld. Laat dit een les zijn voor an dere jongens, die tusschen de schooltij den nog al eens gevaarlijke toeren maken. St. Laurens. Door het bestuur van de Oranjevereeniging is besloten de feeste lijkheden ter gelegenheid van den jaar dag van H. M. de Koningin en haar veertigjarig regeeringsjubileum te doen plaats hebben op 31 Augustus a.s. Voor dit feest zijn bijdragen van de ingezete nen gevraagd; een rondgrang door de gemeente heeft f220 opgebracht. In den morgen van 31 Augustus zullen de schoolkinderen, zoo mogelijk onder muzikale leiding een rondgang in de gemeente maken en daarna op de speel plaats in den Schotelweg spelen uitvoe ren, waarvoor allerlei prijzen beschikbaar worden gesteld. Des middags zal een op tocht worden gehouden, terwijl het in het voornemen ligt des avonds een open luchtfilm te vertoonen. In een aardappelveld van M. v. S. alhier zijn een dertigtal larven en vele eitjes van den Coloradokever gevonden. STAAT ONS EEN KOUDE WINTER TE WACHTEN De Zweedsche meteorologische missie, die ieder jaar met de uiterste nauwkeu righeid de temperatuur van den Golf stroom meet, is juist in Zweden terugge keerd. De leider der missie heeft verklaard, dat men reeds thans voorspellen kon, dat de aanstaande winter, aanzienlijk kouder zal zijn dan de afgeloopen winter. Ned. Herv. Kerk. Beroepen, te Ierseke, M. Bons te Ko- lijnsplaat; te Haulerwijk, J. de Groot, cand. te Windesheim; te Beetgum, G. A. Schenk te Westerboik; te Vlijmen en He- dikhuizen, J. Beers, oud-O. I. pred. Aangenomen naar Birdaard, D. J. Bur- gersdijk, oand. te 's-Gravenzande. Naar Vaihseveld, E. Jansen Schoonhoven te Lichtenvoorde. Bedankt voor Barsingerhorn, G. W. B. A. Thoden van Velzen te Rauwerd. Gsref. Kerk. Viertal te Hijken, W. de Graaf, cand. te Groningen; Wl Loopstra, cand. te Gro ningen; J. van Nieuwkoop, cand. te Rijns burg en R. W. Popma, cand. te Heenvliet. Beroepen te Kolhorn, D. Visch, cand. en hulppred. aldaar. Aangenomen naar Kolhorn, D. Visch, cand. en hulppred. aldaar. Vrij Evang. Gemeente. Beroepen te Oude Pekela, M. v. d. Vis te Goes. Commissie van beroep van denSchoolraad. Tot lid van de comm. van beroep van den Schoolraad is voor de schoolbesturen herkozen prof. dr J. Severijn te Utrecht. Voor het onderwij zend personeel is gekozen tot lid van deze commissie de heer mr H. Bijleveld te Amsterdam, die deze benoeming niet heeft aangenomen. Voor het examen Nederlandsche Handelscorrespondentie, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in de Han delswetenschappen, slaagde Mej. J. P. Verburg te Goes. Geslaagd voor het hoofdacteexamen de heeren G. J .Zegers te Kapelle en W. J. Westveer te Heinkenszand. Voor het examen Duitsohe Handels correspondentie, afgenomen door de Ver eeniging van Leeraren in de Handelswe tenschappen, slaagde de heer A. P. de Kok te Nisse. TWEE DOODEN. ZEVEN GEWONDEN. Vannacht omstreeks half één heeft op den Rijksweg tusschen Arnhem en Nijme gen nabij Elden, onder de gemeente Eist, een ernstig auto-ongeval plaats gehad, waarbij twee personen het leven hebben verloren en 7 werden gewond. In een 7-persoons auto keerden in den nacht 13 personen uit Arnhem naar Nij megen terug. Door tot nu toe onbekende oorzaak reed de auto tegen een truck met aanhangwagen. De chauffeur verloor de macht over het stuur, de auto sloeg over den kop en kwam in een sloot terecht. De gevolgen waren ontzettend. De mees te inzittenden kwamen onder den wagen terecht. Een aantal wist zich direct uit him benarde positie te bevrijden. Voor zoover bekend is, werden twee der inzittenden, een zekere v. K. en H., beiden uit Nijmegen, gedood. Vier anderen wer den ernstig gewond, drie van ben zijn naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd, de vierde naar het ziekenhuis te Nijme gen. Nog drie anderen liepen minder ern stige verwondingen op. Allen waren af komstig uit Nijmegen. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk in. De auto werd bestuurd door den chauf feur B. uit Arnhem, die te veel passagiers in zijn niet al te sterke wagen deed plaats nemen. Hij is als verdacht van dood door schuld in arrest gesteld. De auto lag ongeveer 3 m beneden den weg half in het water. Toen de'wagen was opgehaald vond men het tweede lijk. De chauffeur van de vrachtauto heeft geen schuld. Treinvertraging bij Leiden. Stoomdraden gebroken. Gisteravond om vijf minuten voor half zeven ontdekte spoorwegpersoneel van het emplacement Leiden, dat de stroom draden boven bet opkomend en boven het afgaand spoor halverwege „de Vink" en station Leiden waren gebroken. De oor zaak hiervan was niet bekend. Aangezien de gebroken draden naar beneden hingen en daardoor dreigden de treinen onder stroom te zetten, werd het verkeer ge staakt en kwam aan deze zijde geen enkele trein het station Leiden binnen, evenmin als er een vertrok. Onmiddellijk ging men er toe over het getroffen baanvak stroomloos te maken. De opgehouden treinen werden daarna met behulp van een op het emplacement Leiden aanwezige stoomlocomotief over het stroomlooze gedeelte gebracht. Zoodra de baan vrij was, begon men met het her stellingswerk. In zeer korten tijd was de rijdraad van het hoofdspoor Amsterdam Rotterdam zooverre in orde gebracht, dat de treinen op eigen kracht het station Leiden konden uitrijden en met gestreken beugel het stroomlooze gedeelte, dat tot 200300 meter was ingekort, konden passeeren. Van het hoofdspoor RotterdamAm sterdam nam de draadreparatie belang rijk meer tijd in beslag. Verschillende trei nen moesten bier met stoomkracht over het stroomlooze gedeelte worden gebracht. Eerst om kwart over acht konden ook hier de treinen, met gestreken beugel over enkele honderden meters, op eigen kraoht de plaats van het defect voorbijkomen. Trein 1138, die om 18.40 uit Leiden naar Amsterdam moet vertrekken, kwam met veertig minuten vertraging in de hoofdstad aan. Ook stoptrein 3848 naar Haarlem', die drie minuten later vertrekt, had groote vertraging. De overige treinen naar Amsterdam hadden een vertraging van hoogsten tien minuten. Aan het Centraal Station heeft men een reserve-treinstel ingelegd voor de richting Rotterdam, doch reeds de tweede binnen komende trein kon in reserve worden ge plaatst. In den loop van den avond was de treinvertraging geheel opgeheven, hoe wel de te Leiden binnenkomende treinen een gedeelte met gestreken beugel moesten afleggen. Geval van varkenspest. D'e ambtenaar van den Haagsehen Keu ringsdienst voor Vee en Vleesch heeft, bijgestaan door de gemeentepolitie, een inval gedaan bij een landbouwer, v. B. te De Burgemeester van Schiedam heeft een openbare vergadering van den N.-M. Bond verboden. Natuurlijk, aldus de „Residentie bode", sprong weer direct de socialis tische pers op zijn weg om hem uit te jouwen en te verketteren. Zoo zijn nu eenmaal de roode manieren. JHet Volk" meende als volgt te mo gen spotten „Bommen op de hoofden der 'burger bevolking in Spanje en China, bommen op de hoofden van opstandige stammen fn Waziristan, moord en doodslag in Palestina, beestachtige Jodenvervolgingen in Duitschland ziedaar het nieuws van den dag. 'O 'ja, en dan nog iets. Bij wijze van tegenwicht tegen deze zeden verwildering waakt de burgemeester van Schiedam voor de handhaving van de goede zeden in zijn stad, door een open bare vergadering van den Nieuw-Mal- thusiaanschen Bond te verbieden. En de gemeenteraad, de „liberale" wet houder incluis, schaart zich achter dezen wakkeren burgervader, die zich over dit verbod niet wil laten interpeüeeren, wijl zoo schandelijke zaken als het Nieuw- Malthusianisme zich niet leenen voor be handeling in een openbare vergadering. Ziezoo, zijn wij in Nederland zedelijk of zijn wij het niet? Zijn wij een chris telijke natie of geven wij ons over aan de ontucht van het heidendom? Schiedam heeft gesproken of, liever gezegd, gezwe gen en daarmede aan heel het land een loffelijk blijk gegeven van geestesmoed. Zet er den domper op Dat is nog altijd het beste recept ter oplossing van de sexueele nooden van dezen tijd." Het is ergerlijk. En dom. Dat het gooien van bommen enz. ten slotte inderdaad bet gevolg is van zede lijke verwildering bij; hoog en laag, spreekt van zelf. Maar de socialisten wil len dit niet inzien en 'blijven de stelsels, welke die verwildering in de hand wer ken, door dik en dun volgen. Het eenige goede, dat de roode pers door zulke schampere stukjes bereikt ie, dat ier algemeen door wordt ingezien, hoever het socialisme van het christen dof afstaat. De innerlijke 'bezinning der roode schrijvers komt zoo duidelijk in 't openbaar. Christelijk Nederland is ge waarschuwd. Leidsohendam, wiens varkens zijn aange tast door de pest. Het onderzoek wees uit dat een der dieren reeds aan deze ziekte was bezweken, waarna men het in den grond bij de boerderij had verstopt. De dienst heeft het kadaver doen op graven en naar het gemeentelijk slacht huis te Den Haag doen vervoeren, alwaar het is vernietigd. Tegen v. B. is proces verbaal opgemaakt. De truc is, dergelijke dieren in den grond te stoppen, waardoor het vleesch weer blank wordt, om het daarna door z.g. koudslagers weer in de consumptie h doen brengen. Kind overreden. Op den Hor dijk te IJsselmonde is gisteravond een tweejarig jongetje uit Barendrecht, toen het al spelende de straat overstak, door een zwaren truck met aanhangwagen uit Oosterbierum gegrepen. Het kind kwam onder een der zware achterwielen terecht en werd op slag gedood. Den chauffeur treft geen schuld. Door kamwielen van baggermolen gegrepen. Door nog onopgehelderde oorzaak is een der arbeiders van een baggermolen van de N.V. Volker te Sliedrecht, die op de Maas bij Ravenstein is gestationneerd, tusschen de kamwielen van den molen bekneld ge raakt. Met ingedrukte borstkas is de onge lukkige opgenomen en per ziekenauto naar het gasthuis vervoerd. De toestand van het slachtoffer is zoo ernstig, dat voor zijn leven wordt gevreesd. Angstige sohapen sprongen in afgrond. De 60- jarige herder Marin, afkomstig uit Saint- Auhan, maar wonende te Vidauban, be vond zich met een kudde schapen op de hoogvlakte van Audiberghe. Een 700-tal dieren omringden hem. Op een gegeven oogenblik kwam een hond in volle vaart op de kudde toegeloo- pen. Een ware paniek ontstond onder de schapen, die zich in drie groepen ver deelden, waarvan er een de richting in sloeg van een 200 M. diepen afgrond. De herder, die het gevaar inzag, ver loor zijn koelbloedigheid niet en plaatste zich juist vóór de afgrond. De op hol ge slagen dieren hielden een oogenblik halt, dooh toen sprong één van de schapen den herder omver, die zich gelukkig aan een struik kon vastgrijpen, anders was hij w de diepte gestort. Een 120-tal schapen sprong daarop over den man heen en verdween in den afgrond, waar zij alle op een puntige rots terecht kwamen en gedood werden. Failissemenf. Door de Rechtbank te Middelburg ia failliet verklaard: Jan de Wilde, winke lier in manufacturen, galanteriën en bor stelwerk, wonende te Aardenburg, Markt straat 13. Rechtercommissaris Mr G. E. Muller, Rechter. Curator: Mr W. Le Mair, Advocaat te Sluis.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2