De Regeering en de lucht bescherming. Gemengd Nieuws Leestafel Burgerlijke Stand. Radioprogramma. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Nadere motiveerlng van het uitgetrokken bedrag. In een nota aan de Eerste Kamer zegt de minister, dat men naar zijn meening bij het uitspreken van de meening, dat hetgeen tot dusverre van overheidswege ter zake van de luchtbescherming is ge daan, onvoldoende is en dat niet zal kun nen worden volstaan met een bedrag van f 500.000 per jaar, drieërlei uit het oog verliest. Vooreerst, dat hetgeen de regeering op het stuk van de luchtbescherming ver richt, moet worden gezien als aanvul- lin.g van wat particulie ren, ondernemingen en ge meenten tot stand brengen, waarbij in aanmerking wordt genomen, dat tot dusverre het particuliere initia tief in zijn organisatie nog niet tot volle ontplooiing is kunnen komen. In de tweede plaats dient het bedrag van f 500.000 te worden gezien in het licht van de bedragen, welke voor an dere doeleinden van algemeen belang van regeeringswege worden gevoteerd. En ten slotte worde niet uit het oog ver loren, dat de passieve luchtbe scherming als complement moet wor den beschouwd van de actieve luchtverdediging Ten aanzien van het standpunt, door de regeering ingenomen op het punt van den bouw van openbare schuil plaatsen, wordt er allereerst op ge wezen, dat aanleg daarvan op groote schaal nimmer in de bedoeling heeft ge legen, ook al is bij den aanvankelijken op zet der te treffen voorzieningen aan dezen bouw een voorname plaats toegedacht. Dat de regeering te dien aanzien haar standpunt heeft gewijzigd, vindt zijin grond allereerst in de practische ervarin gen, met het gebruik van strijdgassen in het buitenland opgedaan, en voorts in de overweging, dat de beschikbare gelden voor het geheele land zooveel mogelijk effect dienen af te werpen. En, het behoeft geen betoog, de gelden, noodig voor den aanleg van schuilplaatsen, werpen slechts beperkt plaatselijk nut af, terwijl dezelfde bedragen, voor outillage van diensten aangewend, in het bijzonder in het hui dige stadium, in veel ruimeren kring ef fect kunnen hebben. De steun aan deNederlandsche vereeniging voor luchtbe scherming heeft in hoofdzaak ten doel de bemoeiingen van de vereeniging te stimuleeren en op gang te brengen. De regeering koestert de verwachting, dat de vereeniging tenslotte nagenoeg zonder overheidssteun haar belangrijke taak, waarvan men den grondslag niet in eeni- ge regeeringsopdracht moet zoeken, doch in de spontane levenskracht van het par ticuliere initiatief, zal volvoeren. De factoren, noodig voor het vervaardi gen van een deugdelijk volksgas masker zijtn thans aanwezig; met de productie is een aanvang gemaakt. Er zij overigens op gewezen, dat de vraag naar gasmaskers van de bevolking zelf zal moe ten uitgaan en dat de landsoverheid in be ginsel ten opzichte van particulieren niet verder zal kunnen gaan dan te waken voor deugdelijke vervaardiging en doel matige verspreiding. J. Jobse 96 p.; 7. H. Lous 96 p.; 8. S. Francke 95 p.; 9. J. Louisse 95 p.; 10. G, Geldof 93 p., 11. L. de Kam 93 p., 12. A. de Visser 93 p.; 13. G. de Visser 93 P.; 14. G. Louwerse 93 p.; 15. L. Wondergem 92 p., 16. J. de Kam 91 p.; 17. J. Geldof 91 p.; 18. J. v. d. Meule 90, 19. J. Cop- poolse 90 p.; 20. A. Schoe 90 p., 21. Joh. Maljaars 90 p.; 22. C. Copipoolse 90 p.; 23. G. Gorbij'n 89 p.; 24. J. Louws 88 p.; 25. B. Vreke 88 p.; 26. H. de Voogd 87 p.; 27. W. Francke 87 p.; 28. A. Rotte 87 p.; 29. J. Sturm 85 p.; 30. H. M. v. Cruij- ningen 84 p.; 31. G. v. d. Harst 83 p.; 32. A. de Visser Jzn. 82 p.; 33. W. Schoe 81 p. De bestaande wisselbeker van Dr v. d. Harst is niet versohoten. Dit zal plaats hebben op Maandag 25 Juli a.s. Vrouwenpolder. De 62-jarige veldarbei- der A. H., afkomstig uit Serooskerke (W.) welke onder de afd. Gapinge dezer ge meente aan het vlastrekken was, werd tij dens het verrichten van zijn werk onwel en overleed korten tijd daarna. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADE RING. HET TARIEF VOOR DE T00L- SCHE BRUG. TELEGRAM AAN GED. STATEN EN PROV. STATEN. Tolen. Gisteravond kwam de Gemeente raad in spoedeischende vergadering bij een. Na opening met gebed, deelt de v o o r z. mr v. d. Hoeven, mede: dat met kennis geving afwezig is dhr Petappel. Spr. zegt, dat deze vergadering door hem is belegd naar aanleiding van een in principe on juiste opvatting in de pers en het afdee- lingsverslag der Prov. Staten over de op vatting der Toolsehe rechten i.z. de brug en haar tarieven en wenscht, dat de Raad zich in openbare vergadering hierover zal uitspreken, en wel als volgt: Nu uit de persberichten en wat meer zegt uit het Alg. Verslag van de Afdee- lingen van de Prov. Staten van Zeeland betreffende het voorstel van Ged. Staten tot vaststelling van het tarief voor de brug blijkt dat er een pricipieel onjuiste opvat ting omtrent Tolen's rechten bestaan, heb ik gemeend goed te doen ook van onze meening in het openbaar te moeten doen blijken. Het door Philips van Bourgondiü in 1,62 aan Tolen geschonken veen-echt is te beschouwen als een zakelijk recht, dat dus een vermogensbestanddeel in de gemeente uitmaakt. De omzetting van het veerrecht in 'n brugrecht ingevolge art. 7 van de Verenwet brengt in deze opvatting geen verandering. Als zakelijk recht is het veerrecht onaantastbaar, echter met een restrictie, dat ingevolge de artt. 18 e.v. van de Verenwet opheffing tegen schadeloos stelling kan plaats hebben. Een uitholling van het veerrecht als thans dreigt te ge schieden is in strijd met de Verenwet en met de rechtvaardigheid. Maar, zal wellicht iemand ons tegemoet voeren: het veer- of brugrecht is toch in 1928 en in 1933 door de Prov. Staten vastgesteld. Dit nu is onjuist. De in over leg met het gemeentebestuur noodig ge acht en alzoo overeengekomen aanvullin gen en verbeteringen zijn door de Prov. Staten vastgesteld. Tot een vast stelling van het tarief voorde Toolsehe brug mis ten en missen Prov. Sta ten ten eenenmale de be voegdheid en wel om deze reden dat er een tarief was en ook op het o ogen blik een tarief is. In verband hiermede leest spr. Art. 9 voor van de Verenwet. De bevoegdheid van de Staten gaat dus niet verder dan in casu aanvullend of ver duidelijkend naar billijkheid. Het spreekt vanzelf dat de tot het veer gerechtigde de gemeente Tolen zelf de veerrechten kan verlagen, waar en wanneer Zij meent dat dit goed en noo dig is. De thans voorgestelde verlagingen zijn dan ook van het gemeente-bestuur uitgegaan en Ged. Staten hebben zich daarmede accoord verklaard. En ook de verbinding van den termijn tot 3 jaar is door ons goed gevonden. Het stelt dan ook buitengewoon teleur dat Gedep. Staten thans meenen, zonder de gemeente Tolen daarin te kennen, den termijn tot een jaar te moeten terug bren gen en ik stel u daarom voor Gedep. Sta ten er op te wijzen, dat niet de Provin cie doch de Gemeente Tolen eigenaresse van het veer is. De heer M o e 1 k e r merkt naar aan leiding hiervan op, dat een en ander aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Van ouds is bekend dat het veer aan To len behoort. Men wil Tolen in zijn rechten gaan beknotten. De heer B o g e r t vraagt of indertijd geen bijzondere bepalingen door den minister zijn getroffen toen deze de vergunning tot het bouwen der brug heeft gegeven. De v o o r z. zegt: absoluut niet, wel wilde de minister dat Tolen af stand deed van zijn rechten opdat deze Qimgezet zouden kunnen worden in een Koninklijk recht, dooh het gemeentebe stuur van toen wilde geen afstand doen van de rechten der gemeente, omdat de nieuwe rechten dan zouden wezen: tot we deropzegging. De heer Overbeeke meent, dat wij niet anders kunnen zeggen dan dat Tolen alles wil, doch niets, maar dan ook niets van haar rechten zal prijs geven. Besloten wordt -het volgende telegram te sturen aan Gedep. Staten en de Prov. Staten, daar Dinsdag de Statenzitting zal aanvangen. Gedeputeerde Staten Middelburg. Gemeenteraad van Tolen, met leedwe zen kennis genomen hebbende van wijzi ging voorstel brugtarief door terugbren gen termijn van drie tot één jaar, verzoekt uw college alsnog dringend handhaving van overeengekomene. Provinciale Staten Middelburg. Gemeenteraad van Tolen, kennis geno men hebbende van bet afdeelingsverslag voorstel brugtarief, brengt in herinnering van ouds bestaand veerrecht der ge meente, wenscht zich alle rechten daaruit voortvloeiende voor te behouden en ver zoekt uw college dringend overeenkomstig het in overleg met Ged. Staten tot stand gekomen oorspronkelijk voorstel te beslui ten. Hierna sluiting. Wedvlucht van Vilvoorde door „De trouwe duif" te Tolen. Chr. de Korte 1, 5, 9, D. Jansen 2, 4, 7, 23, L. M. de Heer 3, 19, J. Vermey 6, 8, 10, 22; F. Nijls 11, 16, 20, 24 J. Knuist 12, 15, 17, 21, A. Wagemaker 13, 14, 18. In concours 71 duiven, le duif 2.1.13 u., laatste 2.16.32 u. Gelost 1 u. Afstand 69 km. In de Vrijdag j.l. gehouden bestuurs vergadering van de Oranjevereen. werden de feestelijkheden voor het 40-jarig jubi leum onzer Koningin in September a.s. als volgt vastgesteld: 6 Sept.: 8 u. klokgelui, waarna offi- cieele ontvangst op het stadhuis, onder wijl brengt het Toolsehe zangkoor voor het stadhuis een aubade. De morgenuren worden gevuld met kinderspelen, opge- vroolijkt door een draaiorgel en des n.m. ruiterdemonstratie. Verder een poppen kast ter afwisseling en des avonds op de versierde kiosk concert en tot besluit het ontsteken van een vreugdeboom. Op 7 Sept. aanvang met klokgelui en muziek van Concordia, zingen en tractatie der schoolkinderen, daarna verschillende volksspelen als mastklimmen, tonsteken en gymnastiek door Olympia; des namid dags korfbal- en gecostumeerde voetbal wedstrijd. Hierna zwem-, roei- en kanowedstrij den. Vervolgens muzikale wandeling door de stad. Des avonds concert door verschil lende muziekgezelschappen en massazang. Wijzigingen worden door het bestuur voorbehouden. Naar wij vernemen is'het dubbel woonhuis voorheen winkel van de firma Verstraate door het Rijk aangekocht om er in te vestigen de installatie voor de tele foon-centrale voor het Eiland Tholen. Door de firma Liudhoudt, bouwon dernemers alhier is aangekocht het groote gebouw bewoond door den heer M. Laban aan de Dalemschestraat alhier. Naar ons is medegedeeld, zullen hiervan 2 woon huizen worden gebouwd. REMMEN WEIGERDEN OP HELLENDEN WEG. Drie inzittenden van Belgischen vracht auto en een fietser gedood. Een met beton geladen vrachtauto reed in volle vaart van een dalenden weg bij Dinant, toen plotseling de remmen wei gerden en de bestuurder het zware voer tuig niet langer in bedwang kon hou den. In duizelingwekkende vaart vloog de auto, waarop zich vijf personen bevon den, omlaag. Een wielrijder, die niet tij dig genoeg kon uitwijken, werd gegrepen en op slag gedood. De vrachtwagen stort te ten slotte in de Maas, nadat een der inzittenden te vergeefs gepoogd had zich door een gewaagden sprong te redden; de man kwam met het hoofd op den grond terecht en verbrijzelde zijn schedel. Twee inzittenden konden zwaar gewond uit de wrakstukken bevrijd worden, de twee an dere mannen zijn verdronken. Een kGstbaar, maar gevaarlijk buisje. De vinder zij gewaarschuwd. Een patiënt, die in behandeling is in de polikliniek van het Diaconessenhuis te Haarlem, heeft dezer dagen, zoo meldt het „Vad.", een waardevol gouden buisje met radium verloren. Op geregelde tijden komt de man naar het ziekenhuis voor voorbehandeling en daarna rijdt 'hij per fiets naar zijn woning in Haarlem-Noord. Eenige dagen geleden bemerkte een zus ter van het ziekenhuis, dat één van de 17 in gebruik zijnde buisjes met radium ver dwenen was. Het zijn staafjes in den vorm van een spijker, aan een zijde scherp ge punt en van een lengte van ongeveer 3 cm. Na onderzoek bleek, dat het ontbrekende buisje in de kleeren van den patiën moet zijn blijven hangen. Toen men de kleeren onderzocht, was het buisje er niet meer in te vinden, waaruit men concludeert, dat de patiënt het onderweg moet hebben verloren. Naar de leider der Röntgen-af- deeling mededeelt, bevat het buisje slechts een geringe hoeveelheid, n.l. 3 milligram radium, ter waarde van ongeveer f250. Financieel is het verlies niet zoo buiten gewoon ernstig, maar ernstiger is de om standigheid, dat de eventueele vinder bij het dragen van het buisje gevaar loopt, dat, de radiumstralen vernietigend werk kunnen uitoefenen op het lichaamsweefsel. De huid wordt aangetast en er ontstaan dan zweren en ontstekingen, die zeer moei lijk te genezen zijn. Daarom wordt het on derzoek ijverig voortgezet. .Moordaanslag te Am stelveen. Zaterdagavond is te Am stelveen een moordaanslag gepleegd. Een 20-jarige gehuwde arbeider hoorde bij zijn thuiskomt, dat zich onaangename kwesties in de familie hadden voorgedaan. Hij wond zich hierover zoo op, dat hij zich met een zeis wapende en op de kade den 26-jarigen Grifhorst uit Amsterdam, die verloofd was met 'n zuster van zijn vrouw opwachtte. Toen Grifhorst voorbij kwam, heeft hij hem een klap gegeven, waarbij dezen de punt van de zeis in den rug drong. Het slachtoffer wist nog de woning van de ouders van zijn verloofde te berei ken, waar hij tengevolge van hevig bloed verlies ineen kakte. Hij werd per ziekenauto naar het Bin nengasthuis te Amsterdam vervoerd, waar hij in den loop van den nacht is overleden. De politie heeft den dader ten huize van zijn ouders gearresteerd. Een bloed schenkster ge- eer d. De Académie de Médicine te Pa rijs heeft een eere-medaille toegekend aan de weduwe Menager te le Mans, die zich 150 maal bloed heeft laten afnemen ter wille van patiënten. Nalatigen geverbaliseerd. In de gemeente Woudrichem is door de gemeentepolitie en de marechaussee tegen vier personen proces-verbaal opgemaakt wegens het niet voldoen aan een bevel van den burgemeester tot het bespuiten van de aardappelvelden met loodarsenaat, tot bestrijding van den Coloradokever. Foto ontmaskerde langge- zochte. Schuilnaam als dek king voor groot strafregister. Tot twintig maanden gevangenisstraf ver oordeeld te zijn en dan reeds jaren kans zien om den politie-agenten en anderen dienaren der wet uit handen te blijven, gelijkt haast op een sprookje. Het is ech ter geen sprookje, doch werkelijkheid, en de man, die dit al dien tijd heeft kunnen volhouden, is door een bloot toeval door de politie eindelijk achterhaald en ontmaskerd. Ongeveer negen maanden geleden ves tigde zich te Bergen op Zoom, een persoon die zich C. Geenen noemde. De man, die het vak van marskramer uitoefende, stond geregeld met de politie in verbin ding, daar hij steeds zijn ventvergun ningen moest halen. Hij gaf daar zijn naam op en kwam dan in vele plaatsen en dorpen in Noord-Brabant en Zeeland. De naam Geenen stond niet in het politie blad vermeld, zoodat hij steeds in het bezit van de vergunningen kwam. Toen hij zich hier vestigde, rees on zekerheid omtrent zijn naam en stelde de politie naar de juiste identiteit een onderzoek in, dat zich zelfs uitstrekte tot over de grenzen, in verband met ge gevens, welke hij over zijn persoon, woonplaats enz. verstrekte. Dit onderzoek leverde echter indertijd geen resultaat op. Er ging weer eenige tijd voorbij, tot dat de man zich om een of andere roden weer bij de politie moest legitimeeren. Daar hij echter geen papieren of andere bewijzen voor zijn opgegeven naam kon toonen, ontstond er weer twijfel. Men kwam bij de politie op het idee om een foto van den man te maken en dit was het begin van de ontknooping. Met behulp van deze foto werd zijn ware indentiteit spoedig bekend. De man bleek te zijn P. J. W., die reeds jaren onder een valschen naam leefde. Hij heeft nog verschillende straffen te goed; o.a. een van zes maanden gevangenisstraf, een van acht maanden en nog eens een van zes maanden. Hij is ter beschikking van de Justitie gesteld en gistermiddag naar Breda over gebracht. Door een stier aange vallen. Slachtoffer ernstig gewond. Gistermiddag is de 37-jarige landbouwer A. Arts te Huisseling, toen hij zich in de weide bevond, door een uit den nabijgelegen stal van zijn broer losgebro ken stier aangevallen. Nadat het dier hem een eind weegs op de hoorns had meege nomen, slingerde het beest den man tegen den grond en wierp zich vervolgens op hem. De echtgenoote van A., die op de kreten van haar man kwam toesnellen, wist met haar zwager den ongelukkige te bevrijd den. Dokter Sluyters uit Ravenstein liet het slachtoffer naar een ziekenhuis te Nij megen overbrengen, waar bleek, dat de borstkas van den man was ingedrukt en vier ribben waren gebroken. Van een auto gevallen. T" rtoelofarendsveen is gisternacht de 23- jarige W. V. uit Leiden van den bok van een wagen gevallen, welke achter een vrachtauto was gekoppeld. Met een ern stige hersenschudding is de man overge bracht naar het St. Elisabethgesticht te Leiden, waar hij in den loop van den och tend is overleden. Ontslagen koeliever- moordt opzichter. Gistermor gen te vijf uur is de opzichter van den gemeentelijken reinigingsdienst te Soera- baja, de heer Schotsman, toen hiji op zijn fiets naar zijn werk ging, door een ont slagen Mandoereeschen (koelie van dien dienst, met een piso blati neergestoken. De zwaargewonde werd naar de G.B.Z. vervoerd, waar hij anderhalf uur later is overleden. Zeeland door de eeuwen heen. Uit gave G. W. den Boer te Middelburg. De juist verschenen 16e aflevering van „Zeeland door de eeuwen heen", brengt het slot van de zoogenaamde politieke ge schiedenis. Uitvoerig verhaalt zij' van den strijd tusschen Prinsgezinden en Patriot ten in Middelburg, Vlissingen, Goes, Zie- riksee en elders, van de donkere periode uit onze geschiedenis, bekend als de Fransche tijd. Dan volgt een verhaal van de moeilijkheden met België over Zeeuwsch-Vlaanderen en de Wester- Schelde. „Rechterlijke instellingen" is de titel van het eerste der korte hoofd stukken, welke het gansche werk zullen besluiten. Wij wijzen er nog eens op, hoe ieder, die van eenig onderwerp uit de Zeeuwsche geschiedenis studie maken wil, in de bij ieder hoofdstuk gevoegde litera tuuropgaven men lette hier op de uit gebreide literatuur over de Scheldekwes- tie een uitnemende gids vindt. De illustratie sluit aan bij den tekst: prenten van het „Vrijheidsfeest" op de Groote Markt te Middelburg in 1795, het bombardement van Vlissingen door de E'ngelschen in 1809, het vertrek der Mid- delburgsc'he schutterij' in 1830. Uit den „Atlas van Hattinga" zijn de buitenge woon fraaie en hier voor het eerst gepu bliceerde plattegronden van Filippine en Sas van Gent. MIDDELBURG. Bevallen: Th. A. E. van der Zee geb. van Schaik, d. Overleden: J. L. Hanegraaf, 56 j., vr. van P. Gijsouw. Ondertrouwd: P. de Vos, 43 j. jm. en L. H. Alewijnse, 33 j. jd. Getrouwd: P. Labruijère, 25 j. jm. en M. Dekker, 21 j. jd.; H. A. Roth, 26 j.jm. en G. Ponse, 30 j. jd. (M. G.) Van 1418 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. W. Auer, 30 j. en G. Galjouw, 22 j.; I. Ver burg, 52 j. en J. G. le Feber, 32 j.; B. Wolven, 25 j. en G. J. van Eek, 24 j.; W. Meulmeester, 23 j. en M. A. iH. Kriek, 24 j. Getrouwd: E. W. Simonse, 24 j. en J. M. Platteeuw, 21 j.; G. W. Gijsouw, 24 j. en W. van der Weele, 25 j.; L. de Nooijer 30 j. en J. Goedhart, 35 j.; G. Gastel, 31 j. en J. Filius 25 j.; J. Marijs 23 j. en J. P. V3n de Woerdt, 23 j.P. F. J. 'Tienpond, 29 j. en T. Wissekerke, 25 j. Bevallen: E. J. Matthijssen geb. de Meulenaere, d.; J. de Nooijer geb. Le Mahieu, z.; A. N. D'ewasme geb. van Brotkhoven, z.; G. M. S. Meijer geb. Be- hage, z.; M. van Urk geb. Smit, d.; K. de Rijke geb. Geldof, z. (VI. c.) TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften: 12, Henderikus Kievit (van Zwolle), 35 j. jm. en Magdanela Meertens, 28 j. jd. Geboren: 11, Hendrik Jaap, z. v. G. de Vries en M. E. de Bruijn; 13, Cornelia, d. v. A. M. Verhelst en G. P. van Taten- hove. t/verleden: 10, Jaap Jan de Vries, 2 j, z.; 11, Jan Lengtop, 46 j.; 18, Christina Lidewij Loof, 61 j. (T. C.) Over de maand Juni. AKSEL. Huwelijks-aangiften: 16, Arie Johannes Petrus Geerinck (van Terneu- zen), 25 j. jm. en Julia Maria van Ecke, 23 j. jd.; 20, Julien Augustin Marié d'Hooge (van Sas van Gent), 27 j. jm. en Maria Louisa de Clercq, 22 j. jd.80, Paulus Donze (van Terneuzen), 21 j. jm! en Adriana Goossen, 21 j. jd.; Jozias Jan de Koeijer, 25 j. jm. en Levina Witte, 21 j. jd.; Jaspert de Feijter, 27 .j. jm. en Ma ria Dees, 23 j. jd. Gehuwd: 2, Gornelis Gharel Dieleman, 31 j. jm. en Pieternella Krina Jansen, 25 j. jd.; Hendrik Leunis, 23 j. jm. en Wilhelmina Johanna Meesen i(van St. Jansteen), 22 j. jd.; 16, Anton Willem Vinke, 24 j. jm. en Barbara Catharina van de Wege, 22 j. jd.; Gilles Pijpelink (van Hoek), 25 j. jm. en Maria Bakker, 22 j. jd.; Cornelius Adrianus Verbunt (van Tilburg), 34 j. jm. en Elizabeth Bre vet, 30 j. jd.; 23, Adriaan Muire, 27 j. jm. en Janna van Driel, 24 j. jd.; 30, Ma- rinus Pieter Michielsen (van Hoek), 29 j. jm. en Adriana Riemens, 24 j. jd. Geboren: 4, Maria Tanneke, d. v. Jo hannes van Eijk en Suzanna Johanna de Groote; Catharina Anna, d. v. Leendert Hamelink en Anna Cornelia le Feber; 6, Adriana Neeltje, d. v. Jacobus Goossen en Susanna Leuntje Hamelink; 14, Mina Wilhelmina Louisa, d. v. Florimond Eduard IJsebaert en Maria Nagtegaal; 15, Wilhelmina Mathilda, d. v. Karei Cor nells Kaijser en Maria Florentina Se- ghers; 17, Jan, z. v. Jan Koster en Ca tharina de Visser; 19, Geertrui Maria, d. v. Pieter Mattheus van Meenen en Cor nelia Helena Jansen; 24, Elizabeth, d.v. Martinus Verplanke en Neeltje de Feijter 26, Arie Hendrik, z. v. Jacobus Schoon- akker en Elisabeth Hamelink; Jacob, z.v. Jacob Wolfert en Jacoba Pieternella Wielanu; 30, Maria Geertje, d. v. Dirk Stolk en Aagtje Maria de Ruijter (van Rotterdam). Overleden: 1, Pieternella van Taten- hoven, 79 j., wed. van Gornelis van de Velde; 11, Antonia van Hove, 84 j., wed. van Carolus Ludovicus Verstraeten. (Ax. Crt.) Woensdag 20 Juli 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 VPRO 11.00—11,30 en 6.30—7.00 RVU. 7.30- 8.00 VPRO. 8.00 Gram. (Om 8.16 Ber.) 9.30 Keu kenpraatje. 10.00 Morgenw. 10.20 Voor Arb. in de Gontinubedr. 11.00 Causerie „Onze tuinen en wij menschen". 11.30 Or gel. 12.00 Gram. (Om 12.15 Ber.). 12.45 VARA-orkest. 1,151,45 en 2.00 Gram. 3.30 Voor de kinderen. 5.30 De Ramblers en gram. 6.15 Gram. 6.30 Cursus „Goe the en wij/". 7.00 Gram. 7.06 „The Blue Stars". 7.30 Causerie over Nathan Söder- blom. 8.05 Herh. SOS-ber. 8,07 Ber. AKI', VARA-Varia. 8.20 Populair concert. 8.45 Radiotooneel. 9.15 VARA-ork. 10.00 Ber ANP. 10.05 Zang en pianoduo. 10.34 C >r Steyn's accordeon-orkest. 11.0012.60 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. NCRV-uitz. 6.307.00 Onderwijs! v de Scheepvaart. 8.00 Schriftl., medit. 8.15 Ber., gram (9.309.45 Gelukw.). 10.30 Morgend 11.00 Gram. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Verv. con cert. 1.30 Gram. 2.00 Viool, piano en gram. 3.00 Ghr. Lectuur. 3.30 Gram. 4.00 Zang, piano en gram. 4.45 Felicit. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gram. 6.30 Taal les en Causerie over bet Binnenaanv.- reglem. 7.00 Ber. 7.15 Land- en tuinb.- halfuur. 7.458.00 Reportage, ev. gram. 8.05 Ber. ANP, Herh. SOS-Ber. 8.15 Cau serie „Kampeeren". 8.45 Chr. Radiokoor en Gram. 9.30 Reportages. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Piano en gram. 10.45 Gymna stiekles. 11.00 'Gram. Ga. 11.5012.00 Schriftlezing. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 Juli: Zwakke tot matige wind uit W. rich tingen, nevelig tot zwaar bewolkt, met weinig of geen regen 's nachts,' overdag gedeeltelijk bewolkt, droog, vrij warm. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 766. Licht op voor fietsers; Woensdag 9 u. 39 min. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 17 t0' 's avondst 18 Juli is in Z e e 1 a n d de weersgesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6