DE ELECTRICITEITSVOOflZIENIHG M ONS LAND. Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer. Uit de Provincie HET KIND VAN TREFUSA Naar betere tijden? DE ZEEUW van Dinsdag 19 Juli 1938 - Tweede Blad. Opstelling van een nationaal koppelplan. Verbetering Inzake verhouding tusschen productie- en distributiebedrijven. MIDDELBURG. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND koninklijke onderscheidingen FEUILLETON het BIJ HAAMSTEDE GEZONKEN LEGERVLIEGTUIG. WALCHEREN. Aan de memorie Tan antwoord aan de Eerate Kamer (betreffende het ontwerp van wet houdende algemeene regelen ter zake van de electriciteitsvoorziening ia het volgende ontleend Voorop wordt gesteld, dat het in wer king treden van de Electriciteitswet niet een geheel nieuwe, van Ihet verleden radicaal afwijkende phase in de ontwik keling van de elctriciteitsvoorziening zal brengen. Uiteraard zal voortgebouwd worden 'op hetgeen tot nu toe werd be reikt, waarbiji echter het groote belang van de electriciteitsvoorziening voor ons land op betere wijze dan voorheen zal kunnen worden gediend. Het koppelvraagstuk. In de eerste plaats zal de totstandko ming van de Electriciteitswet de bemoeie nis van de centrale overheid tot oplos sing van het koppelvraagstuk op een beteren grondslag dan tot nu toe, komen te rusten. In de doorvoering van het door de wet gehuldigde beginsel van de rijks concessie ligt reeds de erkenning opge sloten van het feit, dat bij de electrici teitsvoorziening meer dan regionale of provinciale belangen betrokken zijn; de hanteering van de concessiebepalingen, met name met betrekking tot de uitbrei ding van de productiemiddelen, zal het aan het rijksgezag reeds dadelijk moge lijk maken, om de ontwikkeling der elec- triciteitsproductie te beïnvloeden in de richting van een zoo goed mogelijke na tionale voorziening. Daarnaast en bovenal zal met bekwa men spoed de opstelling vein een natio naal koppelplan ter hand worden geno men, zulks in zoo nauw mogelijke samen werking met de daarbij betrokken bedrij ven, teneinde tot een wijze van uitvoering te komen, welke naast het algemeen be lang, ook de locale belangen zooveel mo gelijk 'dient. In de tweede plaats zal op bet gebied van de verhouding tusschen productie- en distributiebedrijven door de Electriciteits wet en wel met name door het feit, dat de wet de geheele electriciteitsvoorziening onder hoede van de centrale overheid stelt, verbetering worden bereikt. Door geëigende concessie-voorwaarden ten aanzien ivan de productiebedrijven, welke aan gemeentelijke distributiebedrij ven stroom leveren, zullen de groote moei lijkheden, welke anders bij bet afl'ooipen van de desbetreffende stroomovereenkom- sten te verwachten zijn, kunnen worden voorkomen. Gebruik van electrotechnlsche materialen. In de derde plaats zal de Electriciteits wet den onmisbaren wettelijken grond slag bieden voor de van overheidswege te j treffen maatregelen tot verzekering van veiligheid en doelmatigheid bij het ge- l kruik van electrotechnische materialen. De Electricfteitsraad. Wat betreft de instelling van den Elec- triciteitsraad wijst de minister er op, dat deze raad reeds een omvangrijke taak zal 'hebben en dat bet z.i. weinig aanbevelens waardig is om die taak thans op te dra gen aan een energieraad, die immers daarmede een nog meer omvattenden ar beid voor zijn rekening zou krijgen. Aan de instelling van dien raad zouden trou wens nadere voorbereidende studies die nen vooraf te gaan. Vraagstukken, welke de electriciteits- en gasbedrijven, gezamen lijk betreffen, kunnen overigens zeer wel in den Electriciteitsraad met vrucht be handeld worden. RIJkskeurteeken. De invoering door de overheid van de verplichting tot het voeren van een rijfcs- keurteeken voor bepaalde electrotech nische artikelen zal niet plaats hebben, ■dan nadat zoowel de electrotechnische handel en industrie als de edectriciteits- bedrijven. zich daaromtrent zullen hebben kunnen uitspreken en ter zake door een objectieve instantie, door het 'Rijk inge steld advies is uitgebracht. Door de Regeering wordt beslist, aan wie de keuring wordt opgedragen en te gen welke tarieven de keuring geschiedt. Het ligt in het voornemen de keuring aan de K.E.M.A. op te dragen, indien met dit lichaam omtrent redelijke voorwaar den overeenstemming wordt bereikt. Het ligt voorts in de bedoeling ivan den minis ter zich ter zake in elk geval te doen voorlichten door den Electriciteitsraad. Een zestig ton zware locomotief en vier beladen wagens zijn tengevolge van ver zakking tanga de helling van den steenberg der Staatsmijn 'Hendrik naar beneden gestort, waarbij de stoker gedood werd. echter geen schip beschikbaar, terwijl Rot- I terdam wel bereid was mede te werken, doch even wilde afwachten of de reddings boot Van Burgh-Sluis, welke poogde bet toestel te bergen, hierin zou slagen. Deze j pogingen zijn echter vergeefsch geweest, j Zaterdagmorgen is daarop het beton- ningsvaartuig Goertzen van Vlissingen vertrokken. 'De reddingsboot Prinses Ju liana had op de plaats waar het toestel was gezonken een boei aangebracht, zoo dat men niet lang behoefde te zoeken. Het ia niettemin voor de opvarenden van de Coertzen hard werken geworden. Na lan gen tijd is men er onder moeilijke omstan digheden in geslaagd het zwaar bescha digde toestel, waar de motor nog in zat, te bergen. Het was oorspronkelijk de bedoe ling het vliegtuig te Vere aan wal te bren gen doch het ia dermate wrak en men heeft zooveel moeite gehad het aan boord te krijgen, dat men van dit voornemen ■heeft afgezien. Nu ligt de boot te Vlissin gen met bet toestel aan boord in de eerste binnenhaven achter 't wachtschip Noord- Brabant te wachten op monteurs uit Soes- terberg, die bet toestel zullen demontee- ren. Vreemdelingenverkeer in Zeeland. De Prov. Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Zeeland heeft een aardig geïllustreerd boekje uit gegeven, waarin van de belangrijkste plaatsen in ons gewest de voornaamste bijzonderheden zijn vermeld. Bovendien wordt men aangespoord te trachten zoo veel mogelijk stempels van die gemeenten in het boekje te verzamelen. Daarmede zijn mooie prijsjes te verdienen. D'e heer Houtekamer, secretaris van deze vereeniging, meldt ons, dat hij reeds het eerste volgestempelde boekje heeft ontvangen en wel van iemand, die schreef, dankbaar te zijn dat hij door middel van dit boekje werd attent gemaakt op bij- zonderbeden van verschillende plaatsen, die hem voorheen onbekend waren. Daar door heeft hij Zeeland veel beter leeren kennen. Kring der Burgerwachten „Zuid- en Noord-Beveland". Uitslag van de kringwedstrijiden, ge houden 16 Juli 1938, op de banen te Goes, Nisse en Kruiningen. Burgerwachten te: Kruiningen klasse V GW 243 m, klasse G 226; Goes klasse V GW 237 kl. A GW 245 m, kl. B 222, kl. G 188; Waarde kl. V GW 234, kl. G GW 230; Kloetinge kl. V GW 234 m, kl. B 196; Wemeldinge kl. V 225 m., kl. B 209, kl. G 195; Nisse kl. A GW 271 m, kl. B GW 259, kl. G GW 251; 's Heerenhoek kl. B GW 255 m; Driewegen kl B GW 243 m; Heinkenszand kl. B 216 m; Ovezande kl. G GW 237 m. Afdeeling II. Burgerwacht te: 's H. Hendrikskinderen kl. A GW 288 m, kl. B GW 262, kl. G GW 264; Kortgene kl. A GW 256 m, kl. G 207; Baarland kl. B GW 281 m, kl. G GW 267; 's Gravenpolder kl. B GW 270 m.; Nieuwdorp kl. G GW 266 m; Golijlnsplaat kl. G 228 m. De met „GW" gemerkte korpsen kun nen uitkomen op de Gewestelijke Wed strijden te Vlissingen, welke op 27 Augus tus en 3 Sept. 1938 worden gehouden; de met een „m." gemerkte korpsen hebben de uitgeloofde medailles gewonnen. Korps Kring „Zuid- en Noord-Beve land": M. J. Bos, Nisse 58 p. reserve; J. Fraanje, Kruiningen 56 p., A. v. Koeve- ringe, Waarde 56 p.; L. Dekker, Kloetin ge 56 p.; J. M. Drijigers, Nisse 56 p.; D. de Witte, Wemeldinge 55 p.; P. Droogers, Goes 55 p.; J. Matthijisse, Nisse 54 p.; A. Kosten, Wemeldinge 53 p.; Rekening Godshuizen. Het bestuur der Godshuizen heeft aan B. en W. doen toekomen de rekening over 1937, benevens'een suppletoire begrooting over dat jaar. Uit genoemde stukken blijkt dat de rekening een nadeelig saldo aan wijst van f 44.336,97., waarvan dekking door de gemeente wordt verzocht. De be doelde bescheiden geven B. en W. geen aanleiding tot het maken van bijzondere op- of aanmerkingen en zij geven in over weging rekening en suppl. begroeting goed te keuren, alsook ter dekking van het na deelig saldo genoemde som als bijdrage uit de gemeentekas en ten laste van den desbetreffenden post der gemeentebegro ting 1938 ad f49.841,59 beschikbaar te stellen. Vaststelling voorgevel-rooilijnen Pottenmarkt, Langeviele, Schuifelstraat en Beddewijkstraat. Het voortdurend toenemend verkeer maakt het naar het gevoelen van B. en W. noodzakelijk, d'at voor de toekomst ten aanzien van de Pottenmarkt, de Lange viele, de Schuiffelstraat en de Beddewijk straat de mogelijkheid tot verbreeding in bet leven wordt geroepen. Zulks geldt zeer in bet bijzonder voor de Pottenmarkt en de Langeviele, die samen een hoofdver- keeTsweg naar de Markt vormen. De Pot tenmarkt is door haar trechtervormige uitmonding in alle opzichten aangewezen op verbreeding, niet het minst ook in ver band met het drukke tramverkeer. Dit laatste geldt evenzeer voor de Langeviele waarbij tevens in aanmerking dient geno men te worden, dat bet leggen eener nieu we klinkerbestrating de verdwijning van bet vroeger, afzonderlijke voetpad beeft tengevolge gehad, en de aanleg van trot toirs in genoemde hoofdstraat in het voor nemen ligt. Binnenkort hopen wij' op dit voorstel nog nader terug te komen. De autotocht voor ouden van dagen. Vrijdag a.s. zal de jaarlijksche autotocht voor ouden van dagen plaats hebben en de Commissie mag zich verheugen in een groote deelname, in steun Van vele zijden, maar nog heeft zij niet voldoende toezeg ging van auto's. Het aantal deelneemsters en deelnemers zullen 55 auto's vullen en definitieve toezegging is er van een 40-tal autobezitters. Toch is de commissie over tuigd, dat er nog meer zijn, die mee wil len rijden, doch zich nog niet opgaven en dit nu na deze opwekking zeker spoedig bij de bekende adressen zullen willen doen. Jaarvergadering „Roede Kruis'. Gisteravond vergaderde die afdeeling Vlissingen van bet Roode Kruis, onder voorzitterschap van dhr B. H. J. Knoop, die er op wees, dat het al eenige jaren geleden is, dat er een algemeene vergade ring gehouden is. Dit wil echter niet zeg gen, dat in dien tijd het Roode Kruis ge slapen heeft. Integendeel, de afdeeling heeft in de afgeloopen jaren veel werk, ook naar buiten, verricht. Speciaal het op treden der transportcolonne bij verschil lende gelegenheden doet onze afdeeling een breede plaats innemen in onze stad. In bet bijzonder bespreekt de voorzitter den velen arbeid van den secretaris, dhr Dr van der Bijl, die ook als leider van de transportcolonne al zijn krachten heeft gegeven. Het spijt spr. dan ook zeer, dat Dr van der Bijl door zijn drukke werk zaamheden voor de functie van secretaris moest bedanken. Hij brengt hem hartelijk dank voor zijn vele werkzaamheden. De penningmeester, de heer A. J. van Ockenburg, bracht financieel verslag uit over '37. De inkomsten bedroegen f 355,08, de uitgaven f 626,69, nadeelig slot alzoo f 271,81. In verband hiermede wees1 Dr van der Bijl er op, dat voor een stad als Vlissin gen het aantal leden en donateurs zeer droevig is. Alles' wat de afdeeling doet, moet zij zelf bekostigen, ook de unifor- meering van de leden der transportoolon- nes en deze acht spr. een eerste vereisc'hte. Het bestuur zal thans maatregelen be ramen de inkomsten der afdeeling te ver sterken, o.a. door een andere wijze van contributie-heffing. Een actie zal gevoerd worden om leden te werven. Als definitief voorzitter der afdeeling werd gekozen dhr H. B. J. Knoop, en als secretaris Mr Van Zanten. Verder werd het bestuur nog aangevuld met Zr Prins en D's J. S. Hartjes. Hierna deed de voorzitter breedvoerige mededeelingen over de oorlogsvoorberei dingen der afdeelingen. Een groep help sters ongeveer 100 wordt nog opge leid. De aanmelding van helpsters uit alle kringen der bevolking geeft reden tot groote tevredenheid, en spr. hoopt dat al len, dames en meisjes, die hiervoor go- schikt zijn, zich zullen aanmelden. Hierna werd de vergadering na korte rondvraag gesloten. Wolfaartsdijk. Hier ter plaatse werd een mondharmonicaclub opgericht; reeds Bij Kon. besluit van 9 Juli zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederland- sohen Leeuw de beer J. M. van Bom mel van Vloten, lid van Gedep. Staten van Zeeland, te Goes; ridder in de orde van Oranje Nassau de hoer H. I. Brakman, secretaris van de Streekplanoommissie Westkust Zeeuwsch- Vlaanderen, secretaris-ontvanger der ge meente Retranchement. door S. K. HOOKING. Een ongeluk. Abram Fowey zat in de schaduw te rooien. Het was te warm om te werken. 0 zware lucht trilde in de gloeiende zon nestralen. De geblakerde velden barstten brokkelden in den gloed. Beneden in He kreek, waar de stroom was afgedamd stond het vee tot den buik in het water, op elkander gedrongen in de schaduw der "oornen. '-iet verwijderde geboomte verloor zich lnjmn schemerigen nevel, w ie aan de drukte en het gedruisch van et stadsleven gewend was, zou deze ^astralische hoeve benauwend stil hebben gevonden. Op de plaats bewoog zich niets, een vogel fladderde in de boomen. Het v°bk lag in de schaduw en dutte of °kte, maar niemand was gestemd tot Praten. Abram Fowey leunde tegen den stam 'n 6611 Boom en scheen de blauwe rook Wordt te Vlissingien gedemonteerd. Vrijdag is, zooals gemeld de Fokker D 17 nr. 208 van de jachtvliegtuigafdeeling van Schiphol ten westen van den vuur toren van Haamstede op ongeveer 50 m uit de kust in zee gevlogen. Na het onge luk heeft de commandant van de maritie me middelen te Vlissingen zich in verbin ding gestelld met het loodswezen te Rotter dam en te Vlissingen teneinde te trachten het gezonken vliegtuig te bergen. Het loodswezen te Vlissingen had toen uit zijn pijp met de oogen te volgen. Zijn hemdsmouwen waren tot de ellebogen op geslagen. Jas of vest droeg hij' niet. Zijn dunne linnen broek stak in een paar hoo- ge laarzen. Zijn vilten 'hoed met breeden rand hing hem achter op het hoofd. Eensklaps sprong hij op en nam de pijp uit zijn mond. „Wie zou daar komen?" zei 'hij bij zich zelf, toen er een paard en ruiter boven op den heuvel verscheen. „Op zulk een gloei- enden dag moeten mensoh en dier thuis blijven"; hij ging een eind rechts om den ruiter beter te kunnen zien. Goolong Kreek lag voor reizigers niet in den weg. Twintig mijlen verder lagen woeste gronden. Het gezicht van een rui ter was dus een gebeurtenis, vooral op het midden van een gloeiend heeten dag. ,,'t Zou miji niet verwonderen, of het is Trefusa, die naar de schapen komt kij ken", mompelde 'hij; „maar hij' 'had in elk geval moeten wachten tot het van avond wat koeler werd. Dat is nu juist iets voor hem, niemand anders zou dien heuvel ook zoo halsbrekend snel afrennen. Maar wat doet hij nu?" En Abram Fowey trad van onder den boom te voorschijn en bescha duwde zijn oogen met de handen. „Die roe- kelooze vent! waarom kan hij het pad niet houden, vraag ik je? Hij zou zijn leven wagen om een halve mijl te winnen. Zeker zeker En Fowey liep een paar pas vooruit en stond toen eensklaps stil. „Zie toch eens!" riep hij' uit, terwijl hij1 zijn vuisten balde, „hij. wil die heg over springen en hij weet, dat er aan den an deren kant een diepte is. Dat zou hem 'het leven kunnen kosten". En Abram snelde een twaalf pas voor uit en stond weer stil. „Houd toch stil, kerel!" riep hij zoo luid hij kon. „Weet je niet Maar zijn waarschuwing kwam te laat. De ruiter hoorde niet. Met een vliegenden sprong verdwenen paard en ruiter achter de 'heg. Een minuut later kwam het paard met opgespalkte neusgaten en loshangende teu gels in de richting van de 'hoeve gallop- peeren. Abram wachtte een oogenblik, dat de ruiter ook zou verschijnen, maar snelde toen naar huis en riep: ,,'D'aanl David I Bill! Wordt wakker, luie slaapkoppen en kom mee! Hoor je? Sta op en gauw ook!" „Wat is er aan de hand?" vroeg Daan onverschillig, terwijl hij; opstond. „Waarschijnlijk een man dood", ant woordde de squatter. „Trefusa's paard heeft hem afgeworpen". „Waar? Hoe?" vroegen twee of drie stemmen tegelijk. „Sta hier toch niet te zeuren, maar kom mee!" don-derde Abram Fowey. En hij snelde heen, gevolgd door zijn knechts. Binnen een paar minuten hadden zij de plek van het ongeluk bereikt. Trefusa lag op zijn zij, met een gebroken arm on der zich, terwijl het bloed hem uit een leelijke wonde in zijn hoofd vloeide. Naar allen schijn was 'hij dood. „Ik geloof, dat het met hem gedaan is, baas", zei David met trillende stem. „Ik weet 'het niet", zei de boer, terwijl hij neerknielde, en zijn oor tegen den mond van den bewustelooze hield. „Er is nog leven in hem', zei hij' na een angstig oogenblik, „we moeten hem naar huis zien te krijgen". Het duurde niet lang of zijl hadden een draagbaar gemaakt, waarop- zij1 den ge wonde zeer voorzichtig legden en hem langzaam naar het huis droegen. Het was een laag gebouw, naar lands gebruik met een breede veranda er rond om been en in elkander loopende kamers. „Laten we -hem naar mijn kamer bren gen", zei de boer, toen ze een oogenblik stilhielden voor de deur. „Nu Betje, raak het hoofd nu niet kwijt en krijg het niet op de zenuwen. Je zult al je krachten noodig hebben, als we hem in 'het leven willen houden, tot de dokter hier kan wezen". Dit tot de oudere meid, die de huishou- De „Vrijzinnig-Democraat" is van mee ning, dat we een gunstiger economisch tijdperk tegemoet gaan: Nadat van 1933 tot Maart 1937 vier jaar lang de conjunctuur in de wereld zich in opgaande lijn bewogen had, scheen begin 1937 de hause het karakter van een „boom" aan te nemen. De regeering der Vereenigde Staten, strevend naar een ma tiging der conjunctuurgolving, heeft toen maatregelen willen nemen om de „boom" binnen de perken te houden. Het gevolg van deze maatregelen is echter geweest, dat de „boom" is overgeslagen in een felle baisse. Een onbekend snelle en scherpe daling van de goederenprijzen en koersen volgde. Deze baisse was vooral daarom zoo merkwaardig, omdat de klassieke oor zaken van crisissen (overmatige expan sie, te groote voorraden, e.d.), vrijwel ge heel ontbraken. Vandaar, dat te verwach ten was, dat deze baisse niet zoo lang zou duren als de vorige van 1929'32. Thans, na IK jaar inzinking, schijlnt de balans reeds weer te zijn omgeslagen. Van 21 Juni op> 2 Juli steeg de rubber- prijs van 13K tot 16s/io; de prijs van ko per van 8.52V2 tot 9,62 K; van katoen van 8,71 tot 9,12. Moody's Goederenprijs index van 130,1 op 7 Juni tot 143,1 op 1 Juli. De opleving van het Amerikaansche bedrijfsleven overtreft duidelijk de sei- zoenmatige trend. De beurzen verdiscon- teeren een krachtige opleving. Het is dan ook niet onmogelijk, dat wij ons weer bevinden aan den aanvang van een nieu we krachtige opleving in de conjunctuur. Laten wij hoopen, dat deze opleving zich krachtig zal doorzetten, en dat ook ons land daarvan zijn deel zal krijgen! 20 leden traden bij de oprichting toe; ver wacht wordt dat de deelneming zich nog zal uitbreiden. Directeur is de heer Reverse uit Wilhel- minadorp, voorzitter de heer D. van de Velde Gz. Borsele. Gisteren maakten de ouden van dagen per autobus een rondreis door een groot gedeelte van Zuid-Beveland. Veel hebben ze genoten. Des avonds 8 uur (O.T.) arriveerden zij wederom op het dorpsplein, waar vele dorpsgenooten hen opwachtten. De muziek had zich opge steld en blies er lustig op los. J. v. d. Vel de was de tolk der oudjes toen bij dank bracht voor dezen genotvollen middag hen bereid. Ook voerde nog het woord burge meester Bax. Eten woord van dank aan de heeren J. Paauwe en A. v. d. Velde voor hun werkzaam aandeel in dezen. Hansweert. In den nacht van Zondag op Maandag is de tankboot W. R. Lund- gren, die nabij Hansweert ten anker lag, door den deurwaarder uit Goes aan den ketting gelegd. Door de marechaussee's uit Hansweert wordt aaü boord de wacht gehouden. Nader vernemen wijj, dat de beslagleg ging is geschied door de Bataafsche Pe- troleummaatsChappij te 's Gravenhage. De Bataafsche heeft belangrijke vorde ringen op de Mexican Eagle Oil Com- pagny te Mexico Gity. Tengevolge van het befaamde onteigeningsbesluit van den president van Mexico, waardoor ook de Mexican Eagle werd getroffen een maatregel welks geldigheid intussChen wordt betwist -- acht de B.P.M. haar rechten in gevaar gebracht. Ter verzeke ring nu van de voldoening harer vorde ringen op de Mexican Eagle heeft zij thans met toestemming van den president van de rechtbank te Middelburg conser vatoir beslag gelegd op de lading van de „Lundgren", welke bestond uit benzine, afkomstig van genoemde maatschappij. Baarland. Het Tamboers- en Pijpers corps „Excelsior" uit Goes zal Zaterdag avond a.s. alhier om circa 8 uur een con cert geven op de muziektent. Speldjes zul len worden verkocht waarvan de op brengst zal komen ten bate van het bouw fonds voor het nieuwe G.J.V.-gebouw te Goes. Oostkapelle. Uitslag van den schietwed strijd van de afd. Bijiz. Vrijw. Landstorm. Maximum te behalen punten was 100. 1. F. G. de Roo 99 punten, 2. A. Mara- nus 97 p.; 3. S. Walraven 97 p.; 4. L. Louwerse 96 p.; 5. J. Wondergem 96 p.; 6. delijke aangelegenheden van de hoeve be stuurde. Betje wist zicb snel te beheer- schen en een paar minuten later wiesch zij het voorhoofd van den gewonde met koud water, toen hij op Fowey's bed lag. De boer stond op eenigen afstand. Het scheen, dat er niets meer was dat bij kon doen. Daan was op bet vlugste paard naar Ro'kerstoyn vijftien mijlen weg om den dokter gezonden en tot zijn komst konden zij slechts wachten en hopen. Tïefusa lag geheel stil, nu en dan zacht kreunend, zonder teekenen van terugkee- rend bewustzijn te geven. 'Zijn gezicht was doodsbleek, maar de wonde in zijn voor hoofd bloedde niet meer en zijn adem scheen een weinig regelmatiger en niet zoo zwak meer als in het begin. Eensklaps; viel den boer iets in. Zonder een woord te zegen verliet hij de kamer, en een paar minuten later kwam hij terug met een glas cognac met water. „Ga op zij, Betje", zei hij, ,en laat me eens zien of ik dit naar binnen kan krij gen". „U zult hem moeten opbeuren, om dat gedaan te krijgen", antwoordde zij, „en 'hij is niet licht". „Als jij dan naar den anderen kant ging", zei hij. „Misschien kunnen wij het tarnen klaar spelen". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5