De Pro Een roekelooze Oceaanvlnobt. Het parkeerverbod te Homberg Géén bedorven vacantie-dag! Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs Onze vloot groeit weer. Gemengd Nieuws. Burgelijke Stand. Nieuwdorp. WALCHEREN. Als agent voor ons blad Is aangesteld M. DE KOK, H 120. Verklarin! en Div| dewerking alleen bereid nou zijn, indien het verzoek van de beide betrokken par tijen kwam worden afgeleid, dat de medewerking der kleine mogendheden aan bedoeld onderzoek thans definitief van de baan is? Sprak uit 'het voorstel der Britsdhe re geering niet het ernstige vermoeden, zoo niet de zekerheid, dat de practijk van het 'bombardeeren van niet-militaire doelen i en mitsdien in feite het treffen van een weerlooze burgerlijke bevolking ten einde te beproeven, haar door dit middel tot on derwerping te brengen 1 herhaaldelijk wordt toegepast? Is het juist, dat dit vermoeden of die zekerheid uitsluitend komt ten laste van de opstandige partij in Spanje en dat de Spaansdhe regeering zich van zulke strijd- methoden tegenover haar landgenooten onthouden heeft? Acht de minister bij nadere overweging het een logischen eisch, om als voorwaar de voor onze medewerking niet alleen de toestemming, maar zelfs een uitnoodiging tot oontroleeren te verlangen van de par tij, die t.a.v. eigen gebied geen controle noodig heeft en t.a.v. vijandelijk gebied controle niet begeeren kan, omdat zij mili taire voordeelen wensoht te stellen boven elementaire eischen van mensohelijkheid? [Hadden de regeeringen van Noorwegen en Zweden op voorstel der Britsche regee ring geantwoord, al of niet onder zekere voorwaarden en zoo ja, onder welke? MINISTER VAN DIJK MET VERLOF. Minister van Dijik is gisteren voor vier weken met verlof naar het buitenland ver trokken. DE VLEESCH-INVOER UIT DUITSCHLAND. Geen verdere uitbreiding. Op de vragen van den heer Wijnkoop betreffende den vleesoh-invoer uit Dnitsohland heeft de min. van economi sche zaken geantwoord, dat het voorals nog niet in zijn voornemen ligt den invoer van bevroren rundvleesch uit Duitschland, welke voorloopig op 4 millioen kilogram werd bepaald, verdere uitbreiding te ge ven. In dit verband verwijst de minister naar de door hem in de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal gegeven uiteenzetting ter ge legenheid van de interpellatie van het lid dier kamer den heer Dieters op 8 Juni j.l. HET STATION WYCHEN EENIGEN TIJD ZONDER BEDIENING. Trein 20 minuten opgehouden. Bij de Ned. Spoorwegen stelt men op het oogenblfk een onderzoek in naar het feit, hoe het .mogelijk ia ^geweest, dat Zon dagmiddag de personentrein, die om 16.03 uit Nijmegen vertrekt in de riohting Den Bosch, een vertraging in de aankomst te Den Bosch heeft gehad van circa 20 mi nuten. De desbetreffende trein is meer dan 16 minuten opgehouden voor een onveilig signaal op het station Wychen. Dit oponthoud was, volgens geruchten, ontstaan, doordat de eenige dienstdoende ambtenaar bewusteloos naast zijn sig naalpost werd gevonden. In verband hiermede deelt echter de inspecteur van 't vervoer der Ned. Spoor wegen mede, dat deze geruchten onjuist zijn. Wel is de dienstdoende ambtenaar die den dienst eenige uren van zijn voor ganger moest overnemen, niet opgekomen. De inspectie onderzoekt daarvan thans de redenen. Waarschijnlijk is deze ambtenaar ziek geworden, waardoor het station eeni- gen tijd zonder bediening is geweest. Dit is opgemerkt door een in de nijbijheid wo nenden arbeider-telegrafist, die, toen de bewuste trein niet het station Wychen kon binnenloopen, opmerkzaam werd gemaakt op dezen trein, doordat hij voortdurend fluitsignalen gaf, bestemd voor den dienst- doenden ambtenaar van het station. Deze arbeider-telegrafist had weliswaar dien dag geen dienst, maar snelde toch naar het station, daar hij meende, dat er iets 'bijzonders moest zijn. Hij nam, toen bij niemand in het station aantrof, den dienst over en liet den trein in de richting Oss doorgaan. Een diepgaand onderzoek wordt inge steld, 'hoe het mogelijk was, dat dit station eenigen tijd zonder bediening is geweest. Burgemeesters. In de gisteren gehouden raadsvergade ring van Urk heeft de burgemeester, de heer A. Gravestein, medegedeeld, dat hij per 15 September ontslag zal aanvragen als burgemeester van Urk. De burgemeester zal tegen 15 Septem ber tevens ontslag vragen als lid van de Prov. Staten van Noord-Holland. Notariaat. Gistermorgen is te Winschoten plotse ling overleden de heer J. J. Offerhaus, die ruim 44 jaar te Winsohoten notaris is geweest. Alleen In een verouderd toestel van New-York naar Ierland gevlogen. Zondagochtend ls de vlieger Douglas Corrigan vertrokken van het vliegveld Floyd Bennett (New-York). Hij zeide, dat hij naar Los Angeles ging, doch hij verdween in Oostelijke richting in plaats van naar het Westen en is ner gens meer gezien. Men veronderstelde dat hij naar Europa was vertrokken. Deze veronderstelling is juist gebleken, want gisteren is Corrigan om half drie G.M.T. te Baldonnel in Ierland gedaald. Met stomme verbazing heeft Amerika vernomen, dat Corrigan, die in dienst is van de Los Angeles Aviation Cy. er in geslaagd is, den Oceaan over te steken. Aangezien hij de vlucht heeft onder nomen zonder toestemming van het bu reau voor verkeersluchtvaart, kan hij thans zijn licentie van transportvlieger verliezen. In zijn toestel waren extra benzine tanks voor in den cockpit gebouwd, zoo dat hij geen uitzicht voor zich uit had. Wanneer hij vooruit wilde kijken, moest hij tijdelijk ln andere richting gaan vliegen. Instrumenten had hij niet aan boord, behalve een kompas, een instrument voor meting van de steilte van opstijgingen en dalingen, een z.g. inclinator, en nog een of twee werktuigen. Zijn vertrek wordt beschreven als een der gewaagdste starten, die men op dat vliegveld ooit aanschouwd heeft. Ofschoon het toestel overbelast was met bijna een halve ton, had de piloot geen valscherm bij zich. Hij heeft de vlucht geheel met eigen spaarduiten betaald en alles zelf verricht, zonder hulp. De directeur van het vliegveld Floyd Bennett verklaarde: „wanneer ik denk aan zijn uitrusting en alles, wat ik vermoed, overpeins, is dit de grootste vlucht, die wij ooit gezien hebben. Hij zat in een verschrikkelijke schuit, maar voor een man als Corrigan zijn alle dingen mogelijk." Corrigan had zichzelf met draad moe ten vastbinden in den cockpit, toen hij er in geklommen was. De knop van de cabinedeur sloeg hij er af, toen hij de deur sloot Hij heeft de deur toen vast gebonden met om een krommen spijker gehaakten draad. Zijn machine had 45 P.K. minder dan het toestel, waarmede Lindbergh indertijd over den Oceaan vloog. Corrigan had nauwelijks geld genoeg om de benzine voor de vlucht te koopen. Hij had in de vliegtuigloods naast zijn vliegtuig geslapen, om de hotelkosten uit te sparen. Mits Ge zoo'n handig metalen zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij U heeft, als Ge U minder prettig gaat voelen, hoofdpijn krijgt of kou hebt gevat. (20 cent). Beslissing van den Hoogen Raad. De plaats, ten aanzien waarvan het parkeerverbod geldt, moet niet bereikt kunnen worden zonder een voor geschreven verbodsbord te passeeren. Dezer dagen is door den Hoogen Raad een beslissing genomen, weïke voor de weggebruikers en voor de gemeentebestu ren van bet grootste belang is. Het ging in dezen om de al of niet geldigheid ivan een toestand op verkeersgebied, een toe stand, welke in vele Nederlandsche ge meenten voorkomt. Zoowel door den A. N. W. B. als door de K. N. A. G. is op dezen naar 'hun oordeel ongewenschten toestand ook reeds gewezen. Wat toch is het geval? De gemeente raad van Domburg beeft in het belang van de vrijheid en de veiligheid van 'het verkeer een parkeerverbod vastgesteld voor een gedeelte van de Ooststraat in de bebouwde kom der gemeente, welk besluit ter kennis van de weggebruikers was ge bracht door twee duidelijk zichtbare ver bodsborden, staande aan uiteinden van bet betrokken deel van de Ooststraat na bij de Markt en nabij het van Voorthuy- zenplantsoen. Kleinere borden, bedoeld als herhalingssein, komen in de Oost- straat niet voor. Er is echter nog een rijweg '(openstaande voor bet openbaar verkeer), loopende van halverwege de Ooststraat naar den straatweg van Aag- tekerke en bij dezen toegang tot de plaats, waarvoor het parkeerverbod geldt, is geen verbodsbord geplaatst. 'Op 15 Januari 1938 reed iemand met zijn auto de Ooststraat in nabij bet Van Voorthuy zenplantsoen en passeerde dus bet aldaar staande verbodsbord. De auto werd geparkeerd in de Ooststraat bij een lunchroom nadat nog was gepasseerd vorenbedoelde zijweg (de Boterkapel) zonder verbodsbord. Proces-verbaad werd opgemaakt, doch de Kantonrechter te Middelburg ontsloeg verdachte van rechtsvervolging in stede van hem te ver- oordeelen, zulks overeenkomstig de vor dering van het Openbaar Ministerie. De Kantonrechter stelde vast, dat bet par keerverbod in het geheel niet ter kennis was gebracht van hen, die zich van de Boterkapel (vorenbedoelde zijweg van de Ooststraat), in de Ooststraat begaven, en overwoog, dat 'het verbod ter kennis moet worden gebracht van „de weggebruikers" d.w.z. alle weggebruikers', zoodat het par keerverbod in dit geval niet ter kennis van „de weggebruikers" is gebracht en dus ook voor verdachte ook al is deze een verbodsbord bij' het Van Voort'huy- zenplantsoen gepasseerd niet geldt. De ambtenaar van het Openbaar Minis terie toekende tegen dit vonnis beroep in cassatie aan, teneinde over de al dan niet geldigheid van een op dergelijke wijze aangeduid parkeerverbod een beslissing in hoogste instantie uit te lokken. De Hooge Raad heeft thans dit beroep ver worpen, daarbij o.m. overwegende, dat de Kantonrechter de juiste beteekenis 'had gehecht aan de woorden: „de weggebrui kers", voorkomende in art. 11 bis, lid 4 van bet motor- en rijwielreglement. De Djiguiten-rulter-Kozakken te Goes. Op hun rondreis door Nederland vóór hun vertrek naar Amerika zullen de be roemde Djiguiten-ruiter-Kozakken nog éénmaal een voorstelling geven te Goes op het Gemeentelijk Sportterrein. Zooals bekend zijn de Djiguiten-ruiter- Kozakken officieren van de voormalige Wit-Russische ruiter-regimenten, welke zich na de revolutie vereenigden onder leiding van Hetman Remeleff. Zij reizen thans door alle landen van Euroipa en toonen overal met 'het grootste succes hun staaltjes van paardrijkunst en van rui- ter-acrobatiek. Velen zullen zich nog hun optreden van vorige jaren 'herinneren toen zij' een ieder versteld deden staan door hun on begrijpelijke durf, hun geweldige stout moedigheid, waarbij' zij de Wild-West- ruiters verre overtreffen. Hoe kan het ook anders: de Kozakken zijn vanaf hun jeugd met hun paarden opgegroeid en zij brachten het grootste deel van hun leven in het zadel door. Hun paarden zijn hun kostbaarst bezit en al wordt ook van hen tijdens de voor stellingen veel gevergd, iedereen die ziet met welke toewijding zij vóór en na 'het optreden hun rijdieren verzorgen, zal be grijpen, dat zij' bun trouwe viervoeters als ware vrienden beschouwen. Wedvluchten. Zaterdag j.l. hield de P.V. „De Tele graaf" te Middelburg een wedvlucht met jonge en oude duiven vanuit Vilvoorde (België) plm. 86 km. De duiven werden 13 uur met Z.W. wind in vrijheid ge steld. De eerste jonge duif bereikte haar hok om 14.28.04 uur, de eerste oude duif 14.29.22 uur. De prijzen werden als volgt behaald Jonge duiven (in concours 90): A. iv. d. Ouden 1, 3, 5 en 18; R. Dirven 2 en 20; J. Lamain 4; H. A. Polvliet 6; G. Annot, Oostkapelle 7, 11, 12, 13, 14 en 15; K. Schroevers, Arnemuiden 8, 9, 16, 17 en 19; S. Kodde, Vere 10, 21 en 22; en A. Reyerse 23ste prijs. Oude duiven (in concours 41): Gebr. Walraven 1 en 5; M. Wattel 2; H. A. Polvliet 3 en 4; A. v. d. Ouden 6 en 9; S. Kodde, Vere 7; J. Lamain 8; R. Dir ven 10; A. Steketee, öoeburg 11de prijs. Uitslag wedvlucht van dezelfde ver- eeniging vanuit Orleans (Fr.) plm. 418 km. Los 6.30 uur met N.W. wind. EeTSte duif om 12.56.25, laatste duif om 13.23.23. J. Lamain 1 en 7; R. D'irven 2 en 9; W. Hendriks 3; A. J. Kuypers 4 en 6 te Vlissingen; A. Steketee, Soeburg 5; P. Krijger 8ste prijs. Zij, waarbij geen plaatsnaam is ver meld, wonen allen te Middelburg. Soeburg, Ons wordt medegedeeld, dat de mannen-zangvereeniging „Souburgsch Mannenkoor" te Oost- en West-Soeburg toegetreden is tot den Bond van mannen- zangvereenigingen „Kon. Nederl. Zan gersverbond" te Amersfoort met als Be schermvrouwe H. M. de Koningin. Sint Laurens. De commissie voor het jongenswerk in den Ring Walcheren van het N. J. V. hield Zaterdag een Jongens dag te Grijpskerke op het „Munniken- hof" daartoe welwillend afgestaan door de Gebr. Bierens. Verschillende spelen werden beoefend. 'Het Tamboers en Pij- perkorps „Juliana" uit Middelburg ver leende medewerking. Begunstigd door goed weer, hadden een 140 jongens uit verschillende plaatsen van Walcheren een prettigen middag. DE VERGIFTIGDE MOSSELEN IN HET BRUGSCHE. Ook de landbouwers ondervinden er groote schade bij. Het blijken niet alleen de visschers te zijn die erge schade ondervinden bij de vergiftiging der mosselen in het Kanaal te Brugge, zegt het „Dagbl. v. Zeel.", maar ook de landbouwers worden er door getroffen. Wij hebben gemeld, dat de mosselen dood aan de oppervlakte kwamen drij ven, terwijl bet vischgedeelte uit de schelp puilde. Bij 'het zakken van het water blijven die mosselen op den kant liggen. Aldaar worden zij door de kuikens opgegeten, die er dan nadien aan bezwijken. De opzoekingen worden ijverig voortge zet. Naar we ook konden vernemen zal de I heer G. Balthazar, minister van Open bare Werken kortelings naar Brugge ko men in betrekking met het bouwen van een tweeden muur en zal hij ook van de gelegenheid gebruik maken om deze erge zaak te bespreken. Men heeft dus zeer verstandig gehan deld met het trekken van mosselen en het visschen te verbieden. Langs een om weg konden we ook vernemen, dat de heer Moeneclaey, onderzoeksrechter te Brugge, dank zij zijn spoedig optreden een ware ramp vermeden beeft. Want zoodra Dr Peeters hem ingelicht had over de vergiftiging, werden ruim 5000 kg. mosselen, die in de streek waar de ver giftiging het ergste was, getrokken waren, en gereed stonden om verzonden te wor den, aangeslagen. Laten we hopen, dat de deskundigen er in slagen afdoende middelen te vinden om het kanaal te zuiveren en het groot gevaar te keeren. Geref. Kerken. Tweetal te Oud-Loosdrecht, G. Th. Koopman, cand. te Utrecht en W. Loop stra, cand. te Groningen. Beroepen te Oosterbierum, K. Talsma, cand. te Veenwouden. Te Oud-Loosdrecht, G. Th. Koopman, cand. te Utrecht. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Harlingen, W. Meijnhout te Nieuwendam. Bedankt voor Den Haag (G.), W. Kre- mer te Leeuwarden. Vrij Evang. Gemeenten. Beroepen te Haarlem, D. J. D. Dtifosse, hulppr. aldaar. Ds G. J. Sanders. Tot gees telijk verzorger van de Inrichting „Licht en Kracht" en „Port Natal" te Assen, is benoemd ds G. J. Sanders, Ned. Herv. pred. te, Weesp. De strijd inde Geref. Kerk te Drachten. Een verkla ring. In de beide volle Geref. Kerken te Drachten is Zondag aan bet einde van de godsdienstoefeningen door den dienst- doenden predikant een schuldbelijdenis van Ds G. Staal en een verklaring van den kerkeraad voorgelezen. Namens den kerkeraad weTd medege deeld, dat de classis besloten heeft met ingang van 13 dezer de schorsing van Ds 'Staal uit zijn ambtsbediening op te hef fen. Voorts werd medegedeeld, dat de kerkeraad zich genoodzaakt heeft gezien, bepaalde maatregelen te treffen, welke in overleg met deputaten van de classis en particuliere synode zijn vastgesteld, en welke door Ds Staal in baar geheel zijn aanvaard, om zooveel mogelijk derge lijke moeilijkheden als thans zijn gerezen, in het vervolg te voorkomen. Verder wekte de kerkeraad alle leden op te vergeten hetgeen gebeurd is en voegde daaraan de bede toe. dat de ge heels gemeente haar 'dienaar weder zal aannemen. Rijks Hoogere Burgerschool met 5 J. c. te Goes. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Fa. Ga. Binkhoff, J. A. van der Does, J. L. van Elsacker, G. P. Felius, F. M. Franken, F. J. Gillissen, J. van der Ham men, Aa. Ca. van Heel, Ja. Ma. Heijboer, W. F. K. Lenshoek, J. J. Maas, P. J. Minnaar, P. J. Ruisaard, J. D. Vermaas, A. A. Allaart, G. Blomaard, G. van Dijke, T. Dijkgraaf, W. S. Duvekot, J. M. v. d. Ebde, F. M. Kuiper, P. W. de Lange, J. A. N. Lenshoek, I. de Muijnck, Aa. Ja. van Oeveren, My. Ossewaarde, A. A. Paasse, J. D'. Paauwe, P. J. Torbijn, P. K. M. Verwijs, J. Walrave, P. v. d. Wege, Aa. M. Woutersen, Ga. La. Zwaan. Afgewezen 6, herexamen 1. Van de 2e naar de 3e klasse: A. S. J. Dekker, L. A. N. Elenbaas, J. Chr. van Fraassen, J. A. Glerurn, J. Chr. Glerum, P. Groenendijk, P. E. v. Huisstede, W. Ko ning, M. Nieuwenhuize, Eth. Ma. Oele, J. Remijnse, J. J. v. d. Sande, L. A. Snoek, Mtje Sa. Snoep, Ma. Steketee ,H. J. de Vos, G. v. d. Waa, A. A. J. Zwijsen, Ma BGa, Bedet, J. A. G. van Burg, D. J. Glas, J. Chr. Glerum, L. J. de Graaf, J. C. v d. Have, M. Kribbe, G. Louwerse, J. L. Melse, J. Proper, Eth. v. d. Velde, Ma. Verschuure, G. Vlaming, Ba. Ga. de Wilde. Afgewezen 7, herexamen 2. Van de 3e naar de 4e klasse: J. P. Bie rens, M. J. le Clercq, A. W. Duvekot, J. A. Hamers, C. de Jonge, Ha. Ma. Koning, P. G. de Lange, Ny. Meijer, Ba. Numans, Sa. Oranje, A. G. Ossewaarde, Ma. La. de Roo, W. Roose, M. L. A. Verhaart, C. Verhoef, J. A. M. Warren, F. Wisse, N. Almekinders, J. van den Broek, Ny. Cop- poolse, A. J. van Ballegoijen de Jong, Sa. Ca. Helmstrijld, M. Kievit, Ky. Koert, L. Mesu, Ga. Oudeman, P. J. Priester, A. M. de Rijk, P. L. Schipper, Hy. Schulz, M. A. Slaakweg, Ma. N. Steketee, H. Verplak. Afgewezen 12, herexamen 2. Van klasse IV-A naar klasse V-A: E. de Gooijer, J. G. Lodder, M. van der Mue- ren, A. J. Pennings, L. de Roo, P. Steutel. Afgewezen 2. Van klasse IV-B naar klasse V-B: J. S. Bedet, B. van Belzen, G. E. v. d. Berg, J. G. Brink, J. J. Ehrhardt, J. D. van Ma- ris, A. L. Mieras, M. Oudeman, J. P. B. V. Pols, P. A. Staal, G. A. de Vlieger, L. Th. de Vos, C. J. van Zweeden. Afgewezen 5. De 0 16 nog dit jaar, H. M. Tromp in '39 naar den Oost. Uit Soerabaja wordt gemeld: Bij de inspectie van bet volledig perso neel der geheele marine in Indië op 10 Juli releveerde de commandant der zee macht wat voor den opbouw van de ma rine is gedaan. In de eerste plaats herin nerde spr. aan het feit, dat de personeels organisatie in de afgeloapen 2Vi jaar haar beslag heeft gekregen. Tot enkele bijzondere maatregelen om in meer drin gende behoeften te voorzien behoort de toelating van reserve officieren, die daar voor in aanmerking komen, welke officie ren een afzonderlijk corps vormen waar in den rang van kapitein-luitenant ter zee kan worden bereikt. De vredessterkte van zes torpedojagers en acht onderzeebooten kan in 1938 nog niet worden bereikt, doch valt wel in 1939 te verwachten. Voor het laatste kwartaal van 1938 is de uitzending van H. M. O 16 en van de eerste onderzeeboot-mijnenleg- ger K XIX naar de Indische wateren toegezegd. De flottille-leider „Tromp" zal in de laatste helft van 1939, vermoedelijk via Amerika, naar Indië komen. Twintig nieuwe Dornier-vliegtuigen kunnen voor 1 Jan. 1939 worden verwacht. In de jaren 19391940 zullen nog elf snelle torpedomotorbooten op het marine etablissement te Soerabaja worden ge bouwd. Voorts zal binnen enkele weken het torpedo-werktuigschip „Serdang" ge reed zijn. Het „Zuiderkruis" wordt tot tankschip voor het eskader verbouwd. De vraag of de opbouw van de marine niet sneller en niet in een vlugger tempo kan geschieden, beantwoordde spreker met de opmerking, dat zulks bij de huidige financieele politiek niet wel mogelijk lijkt. Spr. eindigde met het vertrouwen uit te spreken in de toekomst van de Ko ninklijke Marine. R. H. B. S. te Middelburg. Eindexamen af deeling A. Geslaagd: De vrouwelijke candidaten Ch Bensirik, Koudekerke; L. S. M. Bogaert en J. C. van Oorschot en de mannelijke candida ten P. J. Griep, M. G. Verburg, L. Vol kers, Grijpskerke en F. D. Zandstra De geslaagden, bij wier namen geen woonplaats is genoemd, wonen te Middel burg. Afgewezen twee candidaten. Aan de middelbare technische school te Dordrecht slaagde voor het diploma werktuigkundige de heer H. W. Ghijisen te Middelburg; voor het diploma chemisch technicus de heer P. van den Bergen te Vlissingen. Kapelle. Geslaagd voor diploma M.T.S. te Dordrecht, afdeeling Werktuigbouw kunde dhr J. M. de Glerq alhier. Een bezwaarlijke overgang. Het percentage van de niet-bevorderden van de vierde naar de vijfde klasse aan de G.H.B.S. te Winschoten bedraagt 50°/o. Van de 13 wel bevorderden, zijn 5 leerlingen voorwaardelijk overgegaan. Een vierling geboren. „Aneta" meldt uit Blitar: Zaterdag is een Javaansche vrouw uit Nglegok nioed< geworden van een vierling, n.l. drie jon gens en een meisjp. Moeder en kinderen zijn welvarend. Kindje verongelukt. Za terdagavond wist in een onbewaakt oogen- blik het lVe-jarig dochtertje van den heer F. v. d. Bos het deksel te lichten van een rioolput, gelegen in de serre van de wo ning aan den Maasdijk te 's Gravenzande, De kleine rolde voorover in het putje en toen slechts enkele ©ogenblikken later de ouders het ongeluk bemerkten, bleek het kind reeds te zijn gestikt. Landarbeider veronge lukt. Te Steenbergen is de landarbeider B. bij het werk in het veld op een aardap- pelrooimaohine gevallen, welke door paarden werd voortgetrokken. De man werd zoo ernstig gewond, dat hij na en kele oogenblikken overleed. Kind veroorzaakten geval. NaJbij sluis vier te D'edemsvaart reed Ds G. van Oud-A ver eest per motor, komende uit de richting Zwolle, toen een zoontje van sluismeester S. onverhoeds voor de motor langs liep,en ondanks1 fel remmen werd aangereden, waarbij D's 'G. tegen de weg slingerde. Met ernstige hoofdwonden en een gebroken schouder werd hij opge nomen en naar het ziekenhuis te Meppel vervoerd. Het knaapje liep alleen vervel lingen op, terwijl de motor flink bescha digd werd. GOES. Geboren: Jacobus Cornelia, z.v. Adriaan Gelok en Helena Adriana Nagel- kerke. Overleden: D'ingenis Frans Schipper, 1 dag; Adrianus de Grom, 39 j., echtg. van Anna Maria Rommers. Hedenmorgen tiei vinciale Staten van zit ter de Gommissa wezig- de 'heeren Gl laatste met kennisgl Nog is ingekomei den heer Abrahan nu tevens in behan Devoorzitt van Ged. Staten er ze over enkele punil Verklaring der Konlnl Alvorens Uwe be onderwerp te opent zitter van het Golle aanzien van eenige' wijze te doen blijke tuigd, dat ik daar van vorenbedoeld Bij de kennisnen verslag het ik tot constateeren, dat r geen ernstige critie' beleid van 'het Gollt zoodanig. Wel is r bij uitvoerig en den, deels in afkei den van een tweeta is besproken. Wat den beer v. College van Ged. S van oordeel, dat bt den hoofdcommies heer Van Tuinen - komt voor hun w tievelijk als pres commissaris der Z wijze, waarop zij z ben gekweten. Het billijkt de argume v. B. v. VI. er toe terstond in dat coll van de plannen, der Zegam koesterc een nieuwe actie stel er prijs op, hit de heer v. B. v. V in pleno in deze at kend, daarover me pleegd, waarbij ik dat ik als voorzittt kon toelaten, dat z< eenig wantrouwen een lid van dat Co gelijk en zoodra he was aangebroken gebracht in bet C door mij aan den Vloten in zijn kvJ commissaris eenigt overeenkomstig mi hebben gegeven tot Staten aan comm waarbij o.m. om ov nen rechtskundig' zocht. Na ontvangst va: missarissen heeft d de vergadering van j-h in het bijzijn i directie der Zegai schuld erkend ten der hem ten laste gt heldering gegeven grieven en zijn er sproken. Het is mij een te kunnen verklari onderlinge verstan lege van Ged. St; wederom volmaakt wederzijidsch vertrc steld. Ik mo'ge de hoo vergadering na de overtuigd zal zijn, njksch Bestuur toe de beste harmonie ring worden behai Tenslotte nog dez kan met zekerheic drijf der Zegam z ontwikkelen. Allerli OP invloed kunnen dermg heeft echte: ff v°°r onze provii led der gasvoorzit men kan dat betre Haar, nu de prov genheid is betrokk injn volle medewer en met gepast opti:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2