Het wetsontwerp inzake de electriciteitsvoorziening. Witfe tanden, frissche mond en een schoone tong Het voorloopige verslag van de Eerste Kamer Stukken voor de Provinciale Staten van Zeeland. Enkele leden verklaren uitdrukkelijk, Uit de Provincie MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. TOLEN EN ST. FILDPSLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. deelen, mag uitsluitend en moet worden gebezigd voor mengsels, welke ten deele uit gebruikte kapok bestaan. Kussens, beddegoed zooals bedden, matrassen, peluws, dekens en voorwer pen voor het reddingwezen mogen niet zijn of worden gevuld met gebruikte ka pok of vermengde gebruikte kapok en moeten zijn voorzien van den naam van het vulsel. Indien eenig vulsel van kussens, bed degoed zooals bedden, matrassen, pe luws, dekens en voorwerpen voor het reddingswezen, bestaat uit een mengsel van stoffen, moet bet gewichtspercentage en de naam van elk dezer stoffen zijn aangegeven; heeft het vulsel of een stof, die daarvan deel uitmaakt, reeds als vul materiaal of voor eenig ander doel dienst gedaan, dan moet zulks uit de aanduiding blijken, D'e naam van het vulsel, alsmede de in de vorige alinea bedoelde aanduidin gen moeten voor den kooper duidelijk zichtbaar en leesbaar zijn aangebracht op het voorwerp zelf, of op een daaraan vastgenaaiden label, en mogen door ve gen niet zijn uit te wisschen. Het besluit treedt in werking met in gang van 1 September 1938. Fusie van de tramwegmaatschappijen in Zeeuwsch-Vlaanderen. In een der afdeelingen kunnen aüle le den zich met het voorstel 'vereenigen. In een andere afdeeling geeft het voorstel geen aanleiding tot bespreking. In de nog niet genoemde afdeeling ver klaart een lid het voorstel onbegrijpelijk te vinden. Er staat vrijwel niets in. Hij acht bet een bereidverklaring zonder meer. Spreker beeft zich o.m. afgevraagd wie met bet beheer van het gefusion- neerde bedrijf zal worden belast. Een andere lid in die afdeeling is van meening, dat de lijn BreskensMa'ïde- ghem een goede toekomst heeft. Vooral denkt ispreker hierbij: aan de lijn naar Knocke. Weer een ander lid zegt, dat dit voor stel slechts als een mededeeling dient te worden beschouwd. Ondanks den zeer langdurigen arbeid van de Commissie liet het zich tot voor kort aanzien, dat er van de hier bedoelde fustie niets zou komen. Blijkbaar is echter nog niet alle hoop verloren. Gedep. Staten vragen thans machtiging, om, als de fusie tot stand zou komen, een onderzoek te kunnen doen instellen, of een afschrijving op de door de Provincie aan de hier bedoelde ven nootschappen verleende rentelooze voor schotten al dan niet noodzakelijk is en onder welke voorwaarden zij eventueel zou dienen plaats te hebben. Spreker wijst er op, dat het van zelfsprekend is, dat de uiteindelijke beslissing omtrent deze aangelegenheid aan de Prov. Staten blijft. De Provinciale stcombootdiensten op de Wester-Schelde over 1937. In één der afdeelingen werd door een lid gevraagd hoe het te B o r s e 1 e is ge steld met de steigerrechten. Dat lid meent, dat niettegenstaande de steigerreohten zouden zijn afgeschaft, toch te Borsele steigerrecht wordt gegeven. Van de zijde van Gedep. Staten wordt hierop geant woord, dat er geen steigerrechten meer bestaan en dat, indien die toch gevorderd zijn, zulks onrechtvaardig is geschied. In een andere afdeeling wijst een lid op de tekorten op de lijnen V1 i s s i n - g e nT erneuzenenTerneuzen H|oedekenskerke en spreekt de vrees uit dat, als het Rijk de lijn Terneu- zenHoedekenskerke eens niet meer zou subsidieeren, van een en ander wel eens het gevolg zou kunnen zijn, dat er voor Oostelijk Zeeuwse h- Vlaan derenmaar één lijn meer besohikbaar zou blijh v e n. In deze afdeeling wordt voorts 't denk beeld geopperd, de lijn Vlissin- g e nT erneuzen op te hef fen en te vervangen door een autobus verbinding van Terneuzen via Driekwart naar Breskens. Het hier aan het woord zijnde lid acht aldus een vlugge en goedkoope verbinding mogelijk. Deze meening wordt evenwel door verschillende andere leden met kracht bestreden. De ervaring heeft voldoende geleerd, dat voor een dergelijke verbinding hooge eischen aan de Provinciale kas moeten worden gesteld. Gedep. Staten merken nog op: De steigerreohten worden niet gehe ven voor de veerhaven van den Prov. Stoombootdienst te Hoedekensker- k e. De lasten voor deze haven worden ge heel door dien dienst gedragen. De steiger te Hoedekenskerke is tevens reserveaan- legplaats voor dien dienst. In overleg met den Minister van Waterstaat vergoedt de dienst daarvoor een bedrag van ten hoog ste f 500 per jaar. De dienst verhaalt geen Steigerrechten op de passagiers. Voor den steiger te Walzoorden vindt evenmin verhaal van steigerrecht plaats. In overleg met den voormelden Minister vergoedt de dienst ten hoogste f 8.500,—' per jaar voor steigerrecht aan de Provincie. Te Borssele wordt het steigerrecht op den ouden voet geheven. De stoomboot- dienst int het recht en keert dit uit aan de Provincie. Subsidie aan de Vereen, tot bestrijding van de tuberculose onder het rundvee. In ééne afdeeling kan men zich over het algemeen met het voorstel vereenigen. Versohenen ia 'het voorioopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet houdende algemeene regelen ter zake van de electriciteitsvoorziening. Vele leden verklaarden met de strek king van het ontwerp gaarne in te stem men. De wijze van uitwerking ontmoette ech ter bij verscheidene dier leden ernstige be zwaren. Naar hun oordeel biedt het ontwerp geenszins afdoenden waarborg, dat het gestelde doel inderdaad zal worden be reikt. Van groote beteekenis is het, door het ontwerp niet bestreken probleem, of bin nen afzienbaren tijd een aannemelijke op lossing ten aanzien van het koppe- lingsvraagistuk en de onderlin ge samenwerking der productiebedrijven zal kunnen worden tot stand gebracht. De onzekerheid omtrent deze gewichti ge punten deed de hier aan bet woord dit voorstel toe te juichen. Gedep. Staten geven hierdoor blijk, een open oog te heb ben voor het welzijn van den rundvee stapel. Ook met het oog op de volksgezond heid is deze t.b.c.-bestrijding zeer aan te bevelen. In verband met de in het verzoek voor komende zinsnede, dat het subsidie aller eerst zal worden besteed als tegemoet koming in de schade, veroorzaakt door het moeten opruimen van aan „open- t.b.c." lijdende runderen, rijst bij een der leden de vraag, of niet het terrein der veeverzekerings-maatschappij wordt be treden en voorts, of de tegemoetkoming zoowel voor arme als kapitaalkrachtige boeren gelijk zal zijn. Een lid van Gedep. Staten spreekt dien aangaande zijn vertrouwen uit in de pru dentie der aanvragende vereeniging, maar zegt niettemin gaarne een onderzoek toe. In eene andere afdeeling vraagt een der leden, of er geen mogelijkheid be staat, dat bij invoer van vee in de pro vincie Zeeland een certificaat van ge zondheid moet worden overgelegd. Er is veel ziek vee ingevoerd. Een ander lid vraagt ,of hier niet een geheel nieuw principe wordt ingenomen. Is het wel billijk, om vee, dat „opge ruimd" wordt, te vergoeden? Nog weer een ander lid meent deze vraag bevestigend te moeten beantwoor den; het opruimen geschiedt uitsluitend in het belang der volksgezondheid en betreft dieren, die aan „open-t.b.c." lijden. Naar aanleiding van het verslag mer ken Gedep. Staten op, dat de toestand allerminst aldus is, dat de veeverzeke ringsmaatschappijen ten volle de schade vergoeden, die geleden wordt, wanneer een rund wegens tuberculose moet wor den afgeslacht. Ten deele nemen deze fondsen dit risico nog niet op zich, dewijl hunne leden nog maar voor een klein deel betrokken zijn bij of mededoen aan de tuberculosebestrijding. Voor zooverre de belanghebbenden eenige uitkeering hebben ontvangen is deze zelfs mèt de Rijksbijdrage, die overigens slechts f 20, bedraagt, allerminst voldoende om de schade te dekken. Er bestaat geen onder scheid tusschen rijke en arme boeren. Een certificaat van gezondheid wordt bij invoer van vee niet gevorderd; het zou vooralsnog den invoer, vooral voor deze provincie zeer noodig, te veel druk ken. Eerst wanneer de tuberculosebestrij ding hier te lande verder gevorderd is, zal hiertoe kunnen worden overgegaan; thans zou die maatregel een ongunstigen invloed op de veeprijzen hebben. Stand der werkloosheid. De stand der werkloosheid in het district der Districts-Arbeidsbeurs te Mid delburg per 30 Juni 1938 is: Middelburg 765, Vlissingen 490, Aagte- kerke Arnemuiden 152, Baarland 16, Biggekerke 11, Borsele 34, Brouwersha ven 1, Bruinisse 79, Burg Kolijnsplaat 50, Domburg 26, Driewegen 7, Dreischor Duivendijke Elkersee Ellemeet i, Ellewoudsdijk 5, Goes 133, 's Graven polder 8, Grijpskerke Haamstede 's H. Abtskerke 2, 's Heer Arendskerke 27, 's Heerenhoek 40, Heinkenszand 5, Hoe dekenskerke 26, Ierseke 87, Kapelle 1, Kats 10, Kattendij'ke Kerkwerve Kloetinge 16, Kortgene 25, Koudekerke 29, Krabbendijke 29, Kruiningen 36, M!e- liskerke Nieuwerkerk 8, Nieuwland 12, Nisse Noordgouwe Noordwelle i, Oosterland 35, Oostkapelle 16, Oude- lande 8, Ouwerkerk 10, Ovezand 22, Re- nesse Rilland 13, Rittem 5, Schore Serooskerke (W.) 8, Serooskerke (S.) St. Laurens 1, Soeburg 107, Vere 2, Vrou wenpolder 1, Waarde 5, Wemeldinge 33, Westkapelle 113, Wissekerke 30, Wol- faartsdij'k 21, Zieriksee 170, Zonnemere 4, Zoutelande 6. Totaal stonden per 30 Juni '38 2740 personen als werkzoekenden ingeschre ven. Besmettelijke ziekten. In de week van 3 tot en met 9 Juli kwamen in onze provincie 8 gevallen van roodvonk voor, n.l. 3 te Groede (in één gezin), en één in ieder der gemeenten zijnde leden huiverig zijn, bun stem aan bet ontwerp te geven. Ten aanzien van desamenwer- k i n g en de k o p p e 1 i n g van electri- sobe centrales hadden verschillende leden krachtiger maatregelen gewenscht geacht. Deze leden herinnerden tevens aan het bezwaar van de verschillende voltages in onderscheidene gemeen ten. Naast bovenstaande opmerkingen van algemeenen aard opperden verscheidene leden omtrent een drietal bepaalde pun ten in de voorgedragen regeling de navol gende bezwaren. In de eerste plaats achten zij de in dit artikel 3 vervatte regeling van de schadevergoeding in geval van gebeele of gedeeltelijke intrekking van een concessie met naasting van de electrici- teitswerken, waarvoor de concessie geldt, wel uiterst spaarzaam. Het tweede punt, dat verscheidene leden ter tafel brachten, betrof de positie St. Annaland, Biervliet (het 9e geval in één gezin), Koudekerke, Krabbendijke, en Philippine. De Marinekapel te Middelburg. Het bezoek dat de marinekapel gister avond aan Middelburg heeft gebracht is geworden een enorm succes voor 't korps en een avond van groot muzikaal genot voor duizenden. Te half acht ging het met vroolijke marschen, afgewisseld door de tamboers en pijpers, voorafgegaan en gevolgd door bonderden en gadegeslagen door zeer ve len naar de Markt, waar reeds een dui- zendhoofdige menigte op straat en in de verschillende café's en dergelijke de komst van de muziek afwachtte. 'Op de tent is gedurende ongeveer an derhalf uur geconcerteerd. De aanwezigen hebben van de muziek kunnen genieten, voor zoover zij daar niet in gehinderd werden door anderen, vooral door de jeugd. Tegen 10 uur, toen ook de belichting van het stadhuis ontstoken was, kwamen voor het stadhuis bet muziekkorps, een aantal tambours en pijlpers en de jong maatjes, die als dragers van de ouderwet- sche petroleumfakkels fungeerden, bijeen. Hier werd een taptoe gegeven, die wel in staat bleek de noodige stilte onder de aan wezigen te bewerken. Deze taptoe, waar aan ook de tambours en pijpers mede werkten, beeft ongeveer 25 minuten ge duurd. Direct nadat het applaus bedaard was, zette de kapel het Wilhelmus in. De burgemeester, de heer M. Fernhout, heeft vanaf de pui zich gewend tot den directeur den heer Leitiskow en verze kerd, dat het een goede gedachte is ge weest van kolonel van der Stad, den on- dereommandant der Marine, om nu de ka pel naar Vlissingen kwam, ook Middel burg daarvan te laten profiteeren. Dat dit op prijis wordt gesteld, is wel geble ken. Spr. eindigde met een „Leve de Ma rine",, „Leve de kapel" en „Leve de Ko ningin". Paard op hol. Gisteravond sloeg op den Singel een voor een vrachtwagen gespannen paard op bol, juist toen bet daar vrij druk was met personen, die naar bet Molenwater op de Markt gingen in verband met de komst van de Marinekapel. Het paard was geschrokken doordat een tafel die op den wagen lag, tegen het dier aangleed. Ter hoogte van de Koepoortbrug reed de wagen tegen een boom en werd vernield, terwijl de vracht, kisten enz. op weg en berm verspreid lagen. Het paard was los geraakt en rende door, doch is op den Veerschen weg tot staan gebracht. De voerman was van den wagen gevallen, doch bad zich slechts licht aan de band verwond. Het bleef gelukkig bij materieele schade. Commissie van overleg. B. en W. hebben bij den Raad een ont werp voor een verordening voor de gere organiseerde commissie van overleg inge diend, waarbij: rekening is gehouden met het beginselbesluit van 11 April 1.1. om 3 leden van den Raad in de Commissie te doen zitting nemen, met handhaving van een der leden van B. en W. als voorzitter, doch met raadgevende stem, en de hoofden van dienst op aanwijzing van B. en W. toegang te geven tot de vergaderingen der Commissie ter bijstand en voorlichting van de drie bedoelde raadsleden. De Commissie zal bevoegd zijn voorstel len betreffende onderwerpen tot haar werkkring behoorende aan B. en W. te doen. Deze voorstellen worden door B. en W. vergezeld van bun advies ter kennis van den Raad gebracht, wanneer het on derwerp staat ter beslissing van den Raad. i—i Het bestuur der Ver. voor Handels onderwijs te Middelburg heeft maatrege len genomen teneinde degenen die opge leid wenschen te worden voor het diploma Handelskennis volgens de Vestigingswet Kleinbedrijf, daartoe de gelegenheid te openen. De voorbereidende werkzaamheden zijta geëindigd, en op Donderdag 8 Sept. e.k. van de distributiebedrij- v e n. De minister heeft voor dezen scha kel in de electriciteitsvoorziening, zoo zei den zij, niet veel waardeering. Eén zoo goed mogelijke regeling van de betrekkingen tusschen productie- en dis tributiebedrijven, een regeling, welke de laatste eenerzijds beschermt tegen de onereuze leveringsvoorwaarden en hun anderzijds voortgezette levering waarborgt is zeer gewenscht. De derde aangelegenheid, welke ver scheidene leden niet geheel voldeed, gold den Eleotrioiteitsraad. Zij zouden de voorkeur geven aan onmiddel lijke instelling van een Energieraad. Vele leden hadden met groote instem ming kennis genomen van het door den minister van Waterstaat in de vergade ring van de Tweede Kamer van 14 Juni j.l. medegedeelde inzake de voorschriften betreffende de keuring van elec- trotecbniscbe materialen, deze keuring zelf en de daarvoor vast te stellen tarieven, waarbij de minister on derschrijft bet in de memorie van ant woord door zijn ambtsvoorganger dien aangaande ingenonlen standpunt. zal de cursus, welke ongeveer 8 maanden zal duren, worden geopend. Het schoolge bouw op den Dam biedt niet voldoende ruimte, maar door de medewerking van het bestuuT der Gbr. Kweekschool, is de beschikking verkregen over zeer geschikte lokaliteit in deze school. De belangstelling voor dezen cursus is zeer groot. Bond van Buurtvereeniglngen „Oranje en Vlissingen". Gisteravond vergaderde het centraal be stuur van bovengenoemden bond met de dagel. besturen der buurtvereenigingen, onder voorzitterschap van den beer A. Schout. De heer W. Abeleven Jr. te Soeburg gaf een schets van den door hem ontwor pen optocht „Vlissingen in 40 jaar". Deze optocht zal bestaan uit 17 wagens en 10 groepen. In de vergadering bleek zeer veel animo te zijn om de resp. wagens of groepen voor hun rekening te nemen. Wij kunnen nu reeds zeggen dat Vlis singen met de a.s. September-feesten schitterend en origineel voor den dag zal komen. De inzameling voor „Jong Holland snakt naar werk" heeft hier ter stede op gebracht f 480,13. Arnemuiden. Zaterdagavond te 8.15 u. hoopt de muziekvereeniging „O.N.D.A." van N.- en St.-Joosland een concert te geven op het marktplein. Zij zal eerst een korte muzikale wandeling door het dorp maken. Eenige weken geleden heeft de Muziekvereeniging „Arne's Genoegen" een soortgelijk concert te N.- en St.-Joosland gegeven. (Belangeloos bericht.) Domburg. Toen Donderdagmiddag op de boerderij van den heer S. L., gelegen in de kom van het dorp, een voer hooi gelost was en de voerman den wagen juist had verlaten, sloegen de twee paarden op hol, den wagen met zich medenemen de. Het span holde het dorp door, den smallen Koosjesweg in, alwaar het bij het land van den heer v. d. Meulen door diens personeel tot stilstand kon worden gebracht. Aan de schuur was een en an- dor beschadigd. Biggekerke. Donderdagavond vergader de de Oranjevereeniging. Medegedeeld werd, dat de samenstelling van het be stuur niet in overeenstemming is met art. 4 van het reglement. De Herv. Kerk is te sterk, de Geref. Kerk te zwak en de Geref. Gemeente heelemaal niet ver tegenwoordigd. Het bestuur stelde voor het bestuur met 4 leden uit te breiden en te brengen op 17. Waar er nog twee vacatures waren, moesten er dus 6 nieuwe bestuursleden gekozen worden. Op voor stel van het bestuur werd besloten, dat 5 van hen zouden moeten behooren tot de Geref. Kerk en 1 tot de Geref. ge meente. Gekozen werden de heeren J. Dekker Pz., C. Stuij, W. Geschiere,. P. Vader, K. Polderman en P. Wisse. Be sloten werd in September op bescheiden wijze feest te vieren. Hansweert. De heer J. A. Hoek van D'ijke, assistent der Directe Belastingen enz. te Veenendaal, wordt met ingang van 1 Augustus a.s. overgeplaatst naar Hansweert. Schore. Trouwpartij, die niet doorging. Alhier zou gisteren een huwelijk voltrokken worden. De bruide gom moest eerst een reis maken van 40 K.M. boven Antwerpen. Hij zou om 12 uur een telegram zenden en oim twee uur aan wezig zijn terwijl het huwelijk om drie u. zou voltrokken worden. Tegen drie uur werd de burgemeester opgebeld dat een ongeluk werd gevreesd, aangezien niets was gehoord. Naar alle omliggende plaat sen en grensplaatsen en de geboorteplaats werd getelefoneerd, doch zonder resul taat. Het ergste werd gevreesd. Ruim vijf uur kwam de bruidegom aan. Wat bleek? Zijln broertje was ziek en hij had vergeten op te bellen. Het huwelijk zal nu volgende week vol trokken worden. Wemeldinge. Gevonden een zilveren dames armbandje en een paar gele gummi schoenen. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter (Belangeloos bericht.) Ierseke. Burgemeester Gun ning 50 jaar. Donderdag vierde Burgemeester Gunning zijn 50sten ver jaardag. Van de gemeentegebouwen wap perde de driekleur. Des middags bad op het gemeentehuis een feestelijke herdenking plaats. Daar waren aanwezig de gemeenteraad, het se- cretariepersoneel, de gemeenteveldwach ters en de hoofden van de verschillende takken van dienst, zooals havenmeester, gemeente-opzichter enz. Eerst werd het woord gevoerd door wethouder P. de Koeijer, die namens den gemeenteraad zijn gelukwenschen aan bood. Als herinnering overhandigde hij den Burgemeester een gouden vulpotlood De gemeente-secretaris, dhr G. 0. Vee nendaal sprak vervolgens namens het se- cretariepersoneel en bood namens dit per soneel een vulpenhouder aan en aan Mevr. Gunning een bloemenmand. Hierna spraken achtereenvolgens weth. M. Scheele, de raadsleden Ph. Bom en G. Schouwenburg en dhr J. Gijsouw namens de volontairs. Tot slot sprak dhr M. J. Goeman en bood namens gemeenteveld wachters en hoofden van takken van dienst een kantoorklokje aan. De burgemeester dankte daarna allen hartelijk voor de fraaie geschenken en de wijze waarop men dezen dag tot een voor hem en de zijnen onvergetelijke heeft ge maakt. Hierna werd een tractatie aangeboden, waarna men nog eenigen tijd gezellig bij een bleef. De Muziekvereeniging „Mozart" bracht des avonds den burgemeester een serena de. De fonteinen in het plantsoentje in de Lange Ville waren in werking gesteld. Het 7-jarig zoontje van dhr Jac. Louwerse, dat enkele weken geleden zijn arm heeft gebroken, had Donderdagavond bij het spelen het ongeluk van den dijk te vallen en zoo ongelukkig terecht te komen dat hij hetzelfde armpje weer brak. Dok ter Polderman verleende heelkundige hulp. Tolen. Met ingang van 16 Aug. a.s. is benoemd tot opzichter bij den Prov. Wa terstaat van Zuid-Holland, ter standplaats Berkel en Rodenrijs, de heer M. K. Krij ger, waterbouwkundig-opzichter alhier, oud-leerling van het Zeeuwsch-Technisch- Instituut te Goes. Terneuzen. Gemeenteraad. Inde vergadering van den gemeenteraad van gistermiddag heeft de voorzitter, mr P. H. W. F. Tellegen, allereerst het overle den mede-lid, wethouder D. Scheele, her dacht. Zoowel in de vergaderingen van den raad als in die van het dagel. be stuur der gemeente zal de overledene wor den gemist; hij' laat een plaats achter, die niet gemakkelijk vervuld kan worden. Nadat de geloofsbrieven van het nieu we raadslid, de heer G. Dees (vrij A.R.) zijn nagezien en in orde bevonden, wordt tot zijn toelating besloten. De heer Dees neemt zitting, na het afleggen van den eed. Rij: de ingekomen stukken is een brief van het ministerie van Waterstaat. Rijks waterstaat wil de nieuwe brug over don Oostelijken kanaalarm Zuidelijker doen leggen dan de tegenwoordige brug; Rijks waterstaat acht dit een goede oplossing. Wil de gemeente de brug op de plaats waar deze thans ook ligt, dan brengt dit f 11.500 méér kosten met zich; deze kos ten zouden door de gemeente (eventueel met steun voor de provincie) moeten ge dragen worden boven de subsidie welke reeds is toegezegd. Wat voor brug het worden zal, weet de gemeenteraad echter in het geheel niet. De gemeenteraad acht een hoogere uitgaaf van f 11.500 niet ver antwoord; men zal dus met de door Rijks waterstaat aangewezen plaats (in zuide lijker richting) accoord moeten gaan, in het vertrouwen dat deze oplossing de beste zal zijn. Het voorstel tot het verleenen van een crediet om plannen uit te werken voor een nieuwe rioleering in het oude stads gedeelte, wordt door B. en W. ingetrokken tot de begrooting aan de orde zal komen. Tot wethouder wordt benoemd dhr P- van Cadsand (Stk. Geref.) met 9 st. en 4 st. blanco. Dhr v. Cadsand, dank zeg gende voor het vertrouwen in hem gesteld, aanvaardt de benoeming. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek doet dhr den Hamer het voor stel om f 100 ter beschikking te stellen van de feestcommissie te Sluiskil, tenein de in dat deel der gemeente bij gelegen heid van het regeeringsjubileum feest te vieren. Dhr de Vos is van oordeel, dat nu voor het feestcomité in de kom der gemeente in de vorige vergadering dui zend gulden is uitgetrokken de vraag van Sluiskil niet ten onrechte wordt ge- steld. Dhr Golsen wil de duizend gulden als totale bijdrage gesteld zien voor de kom en voor Sluiskil tezamen. Verschil lende heeren spreken er hun leedwezen over uit, dat dhr Golsen maatregelen op pert om te bereiken dat de inwoners der gemeente te Sluiskil bij de feestviering niet naar Terneuzen zullen komen; men moet de gemeente meer als een geheel zien in deze feestviering, al wil men al lerminst ontkennen dat er voorgaande ja ren steeds van afzonderlijke feestviering te Sluiskil (in bescheiden vorm) sprake is geweest. Besloten wordt, aan het feestcomité te Sluis honderdvijftig gulden beschikbaar te stellen; dit is dus boven de duizend gul- Indien U poetst met Ivorol (volgens nieuw recept). Heerlijk schuimend. Frisch van smaak en.... zeer izuinig. Tube 60, 40, 25 ct. Doos 20 ct.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2