Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtszaken Telegrammen. Finantiëele Berichten. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. van een grooter aantal leerkrachten, die, al of niet zelf medeklepperende, bereid varen hem te helpen bij het orde houden onder de woelige jeugd. Er zullen zeker onder alle categorieën van onderwijskrachten nog wel personen zjjn, die al of niet met de onder hen lee- rende jeugd een volgende maal mede wil len komen repeteeren. De Marinekapel op morgenavond. Naar wij nader vernemen, zal de Ma rinekapel, wiens komst Middelburg te danken heeft dan den ondercommandant der Marine te Vlissingen, kapitein ter zee van der Stad, op het Molenwater de bussen verlaten en dan spelende door de stad naar de Markt trekken voor het ge ven van een concert. Te half tien heeft dan in samenwer king met de tamboers en pijpers de taptoe plaats. GOES. Uitslag wedvlucht vanaf Limoges (Frankrijk) 659,493 K.M. door „De Roo- de Doffer" te Goes. 1 en 4 M. van Liere, 's Gravenpolder, 2e A. Walhout, Wolfaartsdijk; 3e J. Lou- verse, 's Gravenpolder; 5e D. Klooster man, Goes. Gelost 6.35 uur v.m. Aan komst le duif 2.51.26 uur, laatste duif 3.39.32 uur n.m. Uitslag wedvlucht vanaf St. K'ath. Waver door „De Roode Doffer" te Goes. Afstand 64,148 K.M. 1, 5 en 11 A. Walhout, Wolfaartsdijk; 2, 3, 4, 8, 9, 18, 19, 26 Gebrs Bakker, Goes; 6, 17, 23 Schrijver-Koppejan, Goes; 7) 21, 24,25 M. Anthonisse, Wolfaarts dijk; 10, 14, 16, 29 M. van Liere, 's Gra venpolder; 12, 13 R. Verhoeven, Goes; 15, J. Louwerse, 's Gravenpolder; 20 M. W. Verplakke, Goes; 22 D. Kloosterman, Goes; 27, 28 J. Snijder, Goes; Gelost 1 uur. Aankomst le duif 2.24.58 uur, laat ste 3.37.55 uur. Vrouwenpolder. Aan den postbesteller- statinohouder H. Polderman, alhier, is op diens verzoek met ingang van 1 Sep tember a.s. eervol ontslag uit zijn dienst verleend. Domburg. Aan komen vliegen een post duif, gemerkt NEHU 37 v 17778 links, QB 23 v 730 rects. Adres: J. Passender, E 105, Domburg. (Belangeloos). Bij den gemeente-veldwachter zijtn inlichtingen te bekomen omtrent een aan getroffen heerenrijiwiel, zwart gelakt, ge merkt F. N., voorzien van kettingkast, lantaarn en dynamo. Wissenkerke. Dinsdagmorgen verzamel den de ouden van dagen zich in de Voorstraat om een autorit te gaan maken, waarvoor verschillende ingezetenen even als vorige jaren hun auto beschikbaar hadden gesteld. Nadat de deelnemers waren ingestapt en de proviand was geladen werd met 13 auto's afgereden met als einddoel Til burg, nagewuifd door vele belangstellende ingezetenen die ook door hun bijdrage er aan medewerkten dat deze dag een ge notvolle dag kon zijn voor de ouden van dagen, 's Avonds arriveerden allen zeer voldaan over den genoegelijken dag hun op deze wijze door de ingezetenen aange boden weer in de gemeente. De gehouden collecte ten bate van „Jong Holland snakt naar werk" heeft opgebracht f22.39. Stavenlsse. Tegen verschillende aard appeltelers, die op grond van gemoedsbe zwaren geweigerd hebben om hun aard appelen te bespuiten met loodarsenaat, is proces-verbaal opgemaakt. De voorgeschreven bespuitingen zijn in middels op last van den burgemeester uitgevoerd op kosten van de betrokkenen. De heer D. Stoutjesdijk, vanaf 1927 lid van den gemeenteraad en sedert 1 Jan. 1928 lid van het Burgerlijk Armbestuur, heeft uit beide functies ontslag genomen wegens gezondheidsredenen. Als opvolger yan dhr Stoutjesdijk komt als raadslid in aanmerking de 'heer G. Dorst A.Hz. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Birdaard, D. J. Burgers- aw> cand. te 's Gravenzande. Te Willem stad, J. A. Peters te Gothen. Geref. Kerken ('H. V.) Beroepen te Haarlem, G. W. van Deth l8 Dussum. Te Rotterdam, J. J. Buskes Jr- te Amsterdam-Zuid. Aangenomen naar Nijemirdum, L. Th. u. Marei, cand. te Amsterdam. t, Geref. Gemeenten. Beroepen te Papendrecht, W. F. La- 11 to Middelharnis. Ds A. W. Frater f. Te Ukkel -(België) is overleden Ds A. th' ,ter> voorheen predikant bij! de 7®! meer bestaande Ehgelsche kerk 9 Middelburg, later te Kortrijk. ,rT ^ror van Nes. Vrijdag Juli a.s. herdenkt Prof. Dr H. M. van sitou1? Ten.d b°°gleeraar der Rijksuniver- 50 ia e Leiden, den dag, waarop hij voor JtJu Predikambt in de Ned. Herv. *erk aanvaardde. ^'edexamen Rijks Hoogere Burgerschool deGd1™miSeerrd 9 candidaten. Geslaagd: dames Tj. Koning, Goes; Sa. E. Glas Afd. A, Goes en Ma. Ga. Pa. Lokerse, Kapelle; i de heeren J. Kegge en H. v. d. Sluis te Goes; J. N. Adriaansen, Vlissingen; M. A. Karelse, Krabbendijke; P. K. Snoep, Kapelle. Afgewezen 1. Geslaagd voor het examen kleuter onderwijs Mej. E. E. M. Minderhout, Mid delburg. Geslaagd voor vliegtuigbouwkundig constructeur (ing.) le deel, de heer B. J. J. M. Arts te Vlissingen. Te Leeuwarden slaagde voor werk tuigbouwkundige de heer P. A. de Wit te Vlissingen. Voor het eindexamen huishoudschool te Rotterdam slaagde mej. J. J. Henry te Aardenburg. Geslaagd voor adjunct-commies der Directe Belastingen Invoerrechten en Ac cijnzen: J. Riemens en J. F. Meijer te St Laurens, H. Meliefste te Koudekerke, J. B. Wisse te Goes en A. K. Louws te Mid delburg. Domburg. Voor de te vervullen plaats van hoofd der Ghr. school alhier hebben zich bij het bestuur 89 sollicitanten aange meld. OVERVAL OP EEN POSTKANTOOR TE BENNEKOM. De dader loste een schot op den directeur van het kantoor; hij is later te Oosterbeek gearresteerd. Gisternamiddag ruim drie uur vervoeg de zich aan het postkantoor te Bennekom een onbekende man, die een biljet van f 1000 wilde wisselen. Toen de directeur hem het geld wilde uitbetalen, greep de man plotseling het biljet en het geld, haal de een revolver te voorschijn en loste een schot op den directeur, dat echter miste. Dë man liep daarop het postkantoor uit en voegde twee dames, die hem vroegen wat er gebeurde, toe; „De posthouder is plot seling gek geworden, hij wil me achterna" Hij schoot voorts nog op Mevr. Smit, de vrouw van een onderwijzer uit Hilversum, die hem wilde tegenhouden. Ook dit schot miste. De man ging daarna naar een ga ragehouder, die schuin tegenover het kan toor woont, waar een auto klaar stond met een chauffeur er in. Hij nam plaats naast den chauffeur en bedreigde dezen. De chauffeur sprong uit den wagen, waar op de onbekende snel wegreed. In het dorp loste de man op een dame die niet snel genoeg uitweek, een schot Dit schot miste eveneens. De man is in de richting Renkum ver dwenen. Later is hij te Oosterbeek gear resteerd en naar Bennekom overgebracht. Nader wordt gemeld: Omstreeks half vier kreeg de politie van Oosterbeek bericht van den overval met roof te Bennekom en van het feit, dat de dader per auto in de richting Heelsum was verdwenen. Terstond begaven zich twee met politiemannen bezette auto's naar Heelsum. Daar zag men den auto, waarmee de dader was gevlucht, in een zijlaantje staan. Voorbijgangers hadden gezien, dat de man in de richting van de kom van Heelsum was verdwenen. Naar later bleek, had de man vervol gens in Heelsum bij een garage een taxi genomen. Hij vroeg den chauffeur hem zoo spoedig mogelijk naar Wageningen te rijden. Onderweg heeft de man te Ren kum bij een slager een bankbiljet van f 25 gewisseld, teneinde den chauffeur met klein geld te kunnen betalen. Inmiddels was de politie hem op het spoor gekomen. Zij had van den garagehouder vernomen, dat een onbekende een taxi voor Wage ningen had gerequireerd; het signalement van dezen man klopte met dat van den gezochte. Met groote snelheid vertrokken de politieauto's naar Wageningen. Nabij den Wageningschen berg kregen de poli tiemannen de taxi in zicht en haalden zij deze vervolgens in. Zij sommeerden den chauffeur, die volkomen te goeder trouw en zich van geen kwaad bewust was, te stoppen, waaraan deze dadelijk voldeed. Hierop lieten zij, terwijl zij hun revolvers in de hand hielden, den dader van den overval uit den wagen stappen. De revol ver bleek hij niet meer in zijn bezit te hebben. Hij beweerde deze te Heelsum te hebben weggeworpen. Op hem werden nog alle bankbiljetten van f25 gevonden, welke bij in het postkantoor te Bennekom had geroofd, behalve dan het eene biljet, dat hij bij den slager te Renkum had ge wisseld. De man werd naar het politiebureau te Oosterbeek overgebracht. Het bleek te zijn de 25-jarige G. B. te Wageningen, een werklooze. Hij legde een volledige beken tenis af. Bij zal ter beschikking worden gesteld van den commissaris van politie te Ede. De revolver heeft men nog niet terug gevonden. Auto door een trein gegrepen. Op den overweg der Staatsspoor wegen, nabij de groentenveiling te Barendrecht, is gistermiddag, doordat de afsluitboomen niet waren gesloten voor den overweg, de vrachtauto van den heer Groenenboom, te Poortugaal, door den van Dordrecht komenden trein gegrepen en verbrijzeld. De bestuurder kwam er met lichte ver wondingen af. Naar gemeld wordt, zou de seinklok, die als waarschuwing voor den naderenden trein dienst doet, defect zijn geweest. '400 arbeidsters door gas bedwelmd. 400 arbeidsters van een fabriek nabij Blackfriars te Lon den zijn het slachtoffer geworden van gasuitwasemingen, die ontstaan waren door een breuk in een ammoniak-leiding. Dertig harer moesten in bet ziekenhuis worden opgenomen. Van verscheidene is de toestand ernstig. Het gevaarlijk spel. Op de Hemweg bij Westeroord klom een 16-ja- rige jongen achter op een vrachtauto. Vermoedelijk in een bocht is hij hiervan afgevallen. Door wielrijders werd hij op den weg gevonden. Hij is per auto Van den G. G. en G. D. naar het Binnengast huis overgebracht. De jongen heeft een zware hersenschudding opgeloopen. Een verkeerd drankje. Toen gisteravond mej. L. te Loosduinen haar dochtertje een weinig van een hoestdrank- je gaf, bleek tot haar ontsteltenis, dat men haar verkeerde medicijnen had ge geven. Dr V., die dadelijk ontboden werd, deed de kleine naar het Juliana-zieken- huis vervoeren. De toestand van het kind je is ernstig. Arbeider bekneld geraakt. Gistermiddag is de 35-jarige arbeider J. H. te Veghel, die werkzaam was op de magazijnen van den Ned. Chr. Boeren bond aldaar, tusschen een vallende ijze ren branddeur bekneld geraakt. Met zwaar inwendig letsel aan den rug is het slacht offer opgenomen en in zorgwekkenden toestand naar het gasthuis te Veghel ver voerd. Nederlandsche auto bij Leuven aangereden. Bij een aan rijding door een vrachtauto, is gister avond in de nabijheid van Leuven in België de auto, bestuurd door den heer L. B. van Nieuwenhuizen, uit St.-Filips- land zoodanig vernield, dat de mede-in zittende mevrouwvan Westenvan Nieu wenhuizen zoo ernstig werd gewond, dat zij spoedig daarna aan de bekomen ver wondingen is overleden. Zedenmisdrijven. De politie te Deventer onderzoekt, in samenwerking met de militaire politie, een zedenzaak, welke behalve te Deventer wijde vertak kingen zou 'hebben in ons land. Reeds is een secretarie-ambtenaar te Twello (gemeente Voorst) en woonachtig te Deventer, gearresteerd. i Drie huzaren gearres teerd. In de cavaleriëkazerne te Dteven- ter zijn drie huzaren gearresteerd. De eerste van hen heeft bekend zich te heb ben schuldig gemaakt aan veertien mis drijven, voornamelijk diefstallen uit ker ken en scholen. Deze misdrijven zijn ge pleegd in de gemeenten Achterveld, Soest- dijk, Voorthuizen, Ridderkerk, Lemmeler- veld, Raalte, Goevorden, 't Joppe (ge meente Gorssel), Etnst, Vaassen en in Friesland. De man trok er voornamelijk in den nacht van Zaterdag op Zondag op uit. De tweede verdachte heeft zich voor namelijk aan diefstallen te Kampen en Harderwijk schuldig gemaakt, ook in ver- eeniging met anderen. Niet minder dan acht diefstallen worden hem ten laste ge legd, o.a. van haver, lood en kippen. De derde verdachte heeft drie dief stallen gepleegd en wel van geld uit zwem-inrichtingen, in de kazerne en te Hengelo (O.), waar bij een gouden ring bemachtigde. De verdachten 'hebben be kend. In totaal zijn meer dan 25 zaken aan het licht gebracht. Rechtbank Middelburg. Ter terechtzitting der Arrondissements rechtbank te Middelburg, Kamer voor Burgerlijke en Handelszaken is beëedigd als onbezoldigd deurwaarder bij de Arron dissementsrechtbank te Middelburg en het Kantongerecht te Oostburg, ter stand plaats Oostburg, dhr I. A. Brakman, laat stelijk waarnemend deurwaarder aldaar. Rechterlijke macht. Bij Kon. besluit van 7 Juli is benoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in bet kanton Neuzen: mr P. H. W. F. Teilegen, burge meester der gemeente Neuzen. DE PIET HEIN VAN DELFZIJL VERTROKKEN. DELFZIJL. Het Prinselijk jacht „Piet Hein", dat gisteravond omstreeks half acht van Groningen te Delfzijl arriveerde, en ligplaats nam in het Eemskanaal, is vanochtend om 8 uur geschut, nadat het den geheelen nacht door de Marechaus see was bewaakt. Om 10 uur voer het jacht de haven uit van Delfzijl en verdween in N.W. richting langs de Groningsohe kust. Lang gezocht inbreker gearresteerd. EINDHOVEN. In den nacht van Zon dag werden hier twee inbraken gepleegd. Het spoor leidde naar een man te Kerk- rade, die reeds lang gezocht wordt voor verschillende andere inbraken. Hij kon thans gearresteerd worden. ERNSTIG BEDRIJFSONGEVAL. VORDEN. Vanmiddag was op een hout zagerij alhier de ongeveer 40-jarige H. S. bezig met het smeren van een zaag machine. Vermoedelijk is 'het zaagraam met de zich daarin bevindende zagen op de nek van het slachtoffer gevallen. Hij was onmiddellijk dood. DE VLUCHT VAN HUGHES GAAf GOED. NEW Y'ORK. De Amerikaansohe vlie ger Hughes bevindt zich nog op weg naar Jakoetsk. Dat de tocht voorspoedig ver loopt blijkt uit een radiogram, waarin ver meldt wordt, dat aan boord alles goed gaat en dat de gemiddelde snelheid 366 km per uur bedraagt. Het vliegtuig vloog vanmor gen om 12.42 uur Eng. tijd. boven Novo sibirsk, dat gelegen is op 640 km ten Oos ten van Omsk. Om 9.08 (Gr. i.) is Hughes ie Jakoetsk geland. De Koning van Engeland. LONDEN. Men meent te weten, dat de gezondheidstoestand van den Engelschen Koning op bevredigende wijze vooruit gaat. TERUGTREKKENDE CHINEEZEN. TOKIO. Vliegtuigen die een verken ningsvliegtocht 'hebben ondernomen ten Zuiden van Sjansi melden, dat belang rijke Ghineesche troepenafdeelingen zich naar het Zuiden terugtrekken. LUCHTAANVAL OP BARCELONA AFGEWEERD. BARCELONA. Vannacht hebben acht bombardementsvliegtuigen getracht boven Barcelona te komen, hetgeen hun werd verhinderd door het luchtafweergeschut. Zij bombardeerden de voorsteden in het N. en Z. van de stad. Ook werd Palamos op ruim 100 K.M. ten N. van Barcelona gebombardeerd, hier zouden eenige gewonden zijn geval len. De Karimaia weer vertrokken. TERSCHELLING. Vanmorgen is de Karimata weer naar het wrak van de Lu- tine vertrokken. Men hoopt nog' vandaag weer aan het baggeren te kunnen begin nen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 463/4 46872 Ned. Ind. [Handelsbank 133 135 Philips 263/4 259 Unilever 155% 156% A. K. U. 46% 47% Amsterd. Rubber 222% 230 Kon. Olie 340 345% Deli Mij. 300 299 Scheepvaart Unie 122 12372 Kon. Boot 121% 122% 3 pet. Nederland 1938 10115/ia 102 3 pet. Nederland 1937 10010l7i» U. S. Steel 413/s 443/s Anaconda 247s 26 Bethlehem Steel 42% 44% Cities Service ls/i6 Intern. Nickel 3572 377s Shell Union 127s 137a Kennecott 285/s 30% Radio 5% 53/8 Car Foundry 176/s 19% Tidewater llVio ll6/s Midcont. Oil 1372 14 General Motors 28% 29% Am. Enka 26% 27% Am. Water Works 872 97a Republic Steel 1317i8 147s Continental Oil 23% 24 Het waren vooral de Amerikanen, die op den voorgrond traden en ook bestond er goede vraag voor de gedeprecieerde Amerikaansohe spoorwegobligaties, zooals 4 pet. Southern Rails, 472 pet. Southern Pacific, 4 pet. Illinois en eenige preferen te aandeelen als Car Foundry en Bemberg. Deze fondsen werden als semi-heleggings- materiaal gekocht. 'Op de lokale markt be stond voor alle producten aandeelenvraag, speciaal voor Suikerfondsen op de ver- hooging der verkoopprijzen van de Nivas. Als beleggingsmateriaal waren Ned. Indi sche Handelsbank, Ned. Handel Mij. en Koloniale Bank goed gevraagd. Het is opmerkelijk hoe weinig vraag er daaren tegen is op de obligatiemarkt. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Juli, 2.30 u. Berlijn 72.95—73.05. Londen 8.95728.96%. Parijs 5.015.03. Brussel 30.7430.77. New-York 181 4.8272. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 14 Juli: Meest matige W. tot Z.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, weinig of geen re gen, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 758. Licht op voor fietsers: Donderdag 9 u. 43 min. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 11 tot 's avonds 12 Juli is in Friesland en Gro ningen de weersgesteldheid critiek ge weest voor het optreden van aardappel ziekte. Juli. 14 Middelburg, Huizen, Blaupot. 16 Koudekerke, Houtwaren, Willeboord- se en van Maaren. 19 Serooskerke, Bouwl., v. d. Harst. 20 Vere, Inspan, Veldvrachten, Blaupot. 20 Kruiningen, Bouwland, v. Dissel. 23 Biezelinge, huis, Kram. 25 Kapelle, Boomgaarden en Bouwland, Jonkers. De hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat heeft heden te Middel burg namens Ged. Staten aanbesteed: a. het uitvoeren van een verbetering van het in de gemeente Stavenisse ge legen deel van den weg St.-Maartensdijk Stavenisse. Inschrijvers: P. M. Voet, Hontenisse f53200; P. F. de Waal, Hontenisse f53140; P. van Dongen, Scharendijke f49800; J. H. van de Ven, Vlissingen f48940; A. J. Verjaal, Dreischor f48800; L. G. J. van de Ven, Koudekerke en M. Wandel, Schoondijke f48400; M. W. Knuist, Goes en J. Knuist, 's-H. Arends- kerke f48400; P. Broeken, Breda f48000; J. de Maegt, Hontenisse f47.790; N.V. Ma- buwat, Willemstad f47.518; N.V. Aanne mersbedrijf v.h. J. Heymans, 's-Hertogen- bosch f 47.320; A. Warrens, Ossenisse f 47300; N.V. Konings Wegenbouw, Oss f 45986; J. D. Jansen, Kolijnsplaat f 45550; W. van Vossen, St.-Annaland f43.700; M. Andriessen. Scherpenisse f 43.600; J. van Vossen, St.-Annaland en W. v. d. Berg, Bruinisse f43528; W. Wandel en A. Wan del, Nieuwerkerk, f 42950; Gebr. M. A. en H. J. Kieviet, Kolijnsplaat f 42288. b. het uitvoeren van verbeteringen van twee deelen van den weg IersekeRijks weg Goes/Rilland in de gemeente Krui ningen. Inschrijvers: P. Broeken, Breda f37000; J. Kindt en P. A. Warrens, Ossenisse f36299; J. H. van de Ven, Vlissingen f35360; J. de Maegt, Hontenisse f34729; P. de Regt, Neuzen f34450; L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke en M. Wandel, Nieu werkerk f34270; N. v. d. Linde, Scharen dijke f34167; Gebr. v. d. Poel, Hontenisse f34900; W. de Bokx, Hoek f34050; P. Dees, Neuzen f 34.000; A. M. Kuiper, Middelburg f33990; N.V. v.h. J. Heijmans, 's-Hertogen- bosch f33600; P. M. Voet, Hontenisse f 33540; J.D'. Jansen, Kolijnsplaat f 33200; N.V. Konings wegenbouw, Oss f32.987; P. Bot, Sliedrecht f 32.800; M. Hoogesteger, Wemeldinge f32.540; N.V. Mabuad, Wil lemstad f 32.510; Gebr. M. A. en J. H. Kieviet, Kolijnsplaat f32.498; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f 32.420; L. P. Korstanje, Wemeldinge f32.320; L. Tim mer, Dordrecht f32.300; W. van der Lin de, Kattendijke f32.200; A. Warrens, Osse nisse f31.900; P. van Voort, Raamsdonk f 31.825; Fa F. Duinhouwer Sr, Goes f31.798; L. van Boven, Ellewoutsdijk f 31.200; C. Wiskerke, 's-Heer Arendskerke f30984; M. W. Knuist, Goes en J. Knuist, 's-Heer Arendskerke f30140. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft heden te Middelburg aanbesteed: a. Het uitnemen, herstellen en' weder inhangen van de houten deuren van de binnenkeer- en schutsluis te Vlissingen. Raming f5000. Inschrijvers: L. J. Dekker, Vere f6040; P. Dekker, Vere f5800; C. v. d. Klippe, Vlissingen f5680; P. Parel, Sliedrecht f5674; L. Schermers, Nieuwendijk f5520; A. v. d. Straaten Jr's Aannemersbedrijf, Hansweerd f 5495; G. Schermers, Nieuwen dijk f5490; P. J. de Bourgraaf, Wemel dinge f5490; P. M. van Noordenne, Gie- sendam f5351; L. P. Kortstanje, Wemel dinge f5350; H. van Sabben, Goes f4700; W. A. van der Tak's Bergingsmaatschap pij, Rotterdam f4466. b. Uitvoeren van baggerwerk in 'tNe- derlandsch gedeelte van het kanaal van Terneuzen en in de West- en Oostbuiten haven te Terneuzen. Inschrijvers N.V. Nijmeegsch Bagger en Aannemersbedrijf te Nijmegen 39 ct. per opgebaggerde M3 specie voor het ka naal en 12.4 ct. voor de havens; B. van Noordenne Ezn, Sliedrecht 34.9 en 12.9 ct.; N.V. Baggermaatschappij Holland, Hardingsveld 31.5 en 12.5 ct. Koudekerke. Gisteren werd door nota ris Mr P. Loeff voor de N.V. Stoomtram Walcheren, publiek verkocht: 23 percee- len langs den Groenenweg, bestaande uit voormalige trambaan met aanliggend bouw- en weiland. Perc. 1: 134 roeden op den hoek v. d. Molenweg, voor f330 aan Jacs. Reijnierse; perc. 2: 147% r. naast perc. 1, voor f399 aan J. C. Meiboom; perc. 3: 219% r. ten Oosten van perc. 1 over den watergang, voor f 445 aan W. Duivekot; perc. 4: 67 r. naast perc. 3, voor f 80 aan J. Koole; perc. 5: 288% r. bij den Tritonweg en perc. 6: 202 r. naast perc. 5, aan het land van D. Joziasse, voor f861 aan Abr. Wiele- maker; perc. 7: 61 r., naast perc. 6, voor f 110 aan D. Joziasse Sr.; perc. 8: 84 r., voor f117 aan W. J. de Schipper; perc. 9: 107 r., bij het Hof van J. Brasser Hz., voor f119 aan J. Brasser Hzn.; perc. 10: 1 gem. 64% r. bouwland en baan, voor f1000 aan W. J. de Schipper; perc. 11: 35 gem., achter het huis van Wed. A. Leer, voor f45 aan W. Duivekot; perc. 12: 165 r., naast het huis van Wed. A. Leer, voor f500 aan P. Vos; perc. 13: 84 r., naast perc. 12, voor f 95 aan J. Brasser

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3