De A. N. W. B. in Zeeland. TANTE AILIE Ker Or Ill1 MIDDELBURG. GOES. leeDd ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Zomers SPRl (Wordt vervolgd verluidt, is hij daarop in zooverre terug gekomen, dat hij wel wil overwegen een brugplan, waarin is opgenomen een tol heffing met een z.g.n. afloopende schaal, zoodat dus de tol na een zeker aantal ja ren komt te verdwijnen. Het spreekt van zelf, dat dit een geheel nieuwe financie ring ten gevolge zal hebben, zoodat een gewijzigde berekening noodig zal zijn. MAN OVERREDEN EN GEDOOD. Vanmiddag heeft op den weg 's-Graven- polder-Hoedekenisikerke, éven buiten de gemeente 's-Gravenpolder, een droe vig ongeluk plaats gehad. De uit de rich ting Goes komende 70-jarige heer D. Boo ne uit Oudelande, kwam op dezen bree- den weg door tot nu toe onbekende oor zaak met zijn fiets in botsing met de autobus van dhr G. J. de Jager, die naar Goes reed. Hij werd door de bus overre den en bekwam zulke ernstige verwon dingen aan het hoofd, dat hij vrijwel on middellijk overleed. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Vermoedelijk heeft de man niet vol doende uitgeweken. DE SPOORWEGWERKEN TE VLAKE. Naar wij vernemen hebben in den nacht van Zaterdag op Zondag de werken aan den spoorweg te Vlake een vlot ver loop gehad. Alles is op den vastgestelden tijld uitgevoerd, zoodat Zondagmorgen de eerste trein uit Goes over de nieuwe spoorbaan kon passeeren. De treinen van Vlissingen naar Roosendaal rijden nu over de nieuwe baan, terwijl het in de be doeling ligt in den nacht van 26 op 27 dezer over de tweede baan het verkeer uit de tegenovergestelde richting te leiden. Een belangrijk werk is dan tot stand ge komen. In vrijheid gesteld. Naar we vernemen is zekere S., verte genwoordiger eener verzekeringsmaat schappij te Krabbendijke, die eenige da gen geleden ter beschikking van de justi tie te Middelburg werd gesteld, als ver dacht van verduistering, thans in vrij heid gesteld. Rijksweg op St.-Filipsland. M!et ingang van 17 Juli 1938 zal het gedeelte van den weg (Rotterdam) OudenboschSt. FilipslandZijpeZie- riksee (rijkswegenplan 1938, nr 18), gele gen op St. Filipsland tusschen den Oost- dijk en de tramweghaven in den Willem polder bestemd worden tot openbaren weg. De weg zal voorrangsweg zijln en geslo ten zijn voor het verkeer met rij- en voer tuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijinde, en voor rij- en trekdieren en vee. Verkeersbureau te Sluis. Op 1 Aug. wordt door den A.N.W.B. te Sluis een verkeersbureau geopend om de vreemdelingen zoo goed mogelijk wegwijs te maken. De prov. V.V.V. zal voor vol doende propaganda- en reclamemateriaal zorgen. Een plaatselijke V.V.V. bestaat hier nietl De vlasoogst. Het vlasplukken heeft weer een aanvang genomen. Vele rappe handen kunnen daar weer eenigen tijd arbeid in vinden, want de met vlas (bezaaide oppervlakte is aan merkelijk grooter dan vorige jaren. De prijzen voor het te veld staande gewas be steed, zijn uitstekend. Echter is hier en daar de vlasplukma^- chine op den akker versohenen. Op Schou wen en Duiveland is de eerste machine in werking gesteld door de firma Lande- gent te Haamstede. Feilloos is het apparaat nog niet, maar onverbiddelijk gaat de mechanisatie in den landbouw voort. Het oontribuante n-c o n- o e r t van het MSddelburgsch Muziek korps zal ditmaal niet in een zaal worden gegeven, doch in den tuin van St. Joris. Het is alleen te hopen, dat het weer daar toe Woensdag zal medewerken. Mochten de bekende vlaggetjes op den toren uitstel aankondigen, dan is het concert bepaald op Maandag 18 Juli. Ook het Middel burgs Mannenkoor verleent medewerking. VLISSINGEN. i Vanmiddag is het Grieksche stoom schip Agros Georgios, dat vanmorgen in de buitenhaven omhoog is gevaren, met sleepboothulp vlot gebracht en in de ha ven binnengeslaapt. FEUILLF. TON~ door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 110.) —oi E!n dat was het. Geen weerzien van verloofden was ooit als dit geweest. Zoo als tante Ailie gezegd had, de donkere wolken waren weggetrokken, maar het scheen zelfs, of de heldere lucht, die weer zichbaar werd, nog klaarder was dan voorheen. Leed en scheiding hadden hun liefde dieper en warmer gemaakt, hun meer tot het besef gebracht, hoezeer ze el kander noodig hadden. Hun oom Richard was getuige van het gelukkig wederzien. Hij was nu veel be ter, maar toch nog niet in staat om naar huis te gaan, en zijn zuster was daar blij om; blij hem weer te zien, en ook blij dat hij het geluk zou! aanschouwen, waar hij ten deele de oorzaak van was. Ze hoopte dat zijtn belangstelling in de jon ge menschen levendig mocht blijven gedu rende de jaren, die hij nog te leven bad en een bron van geluk en voorspoed voor hen mocht blijven. Gelijkmoedig hoorde hij aan, hoe er van het naderend huwelijk gesproken werd en Aan den brigadier-majoor der rijks- veldwacbt D. Boorsma alhier, is op diens verzoek met ingang van 1 Decem ber a.s. eervol ontslag uit zijn dienst ver- Kloetinge. Kinder Zangdag. Uit gaande van den Zeeuwscben Zangersbond „Zang Veredelt" werd Zaterdagmiddag alhier een Kinderzangdag gehouden, waaraan door een twaalftal Zeeuwsche kinderkoren werd deelgenomen. Vooraf gegaan door 't muziekgezelschap „Excel sior" trok men in optocht, na een korte rondwandeling door bet dorp, naar bet voor dergelijke gelegenheden zoo mooie terrein in bet Noordeinde. Burgem. Zan- dee sprak een openingswoord, waarna, voorafgegaan door samenzang der deel nemende koren elk kinderkoor zijn kun nen toonde. Het was wel heel jammer dat door den bevigen wind zooveel van den zang verloren ging. Toch was er veel schoons te genieten. In de pauze verleende het muziekgezel schap „Excelsior" weer zijn medewerking door eenige nummers ten beste te geven. Moge „Cloetings Gemengd Koor" mede door dezen zangdag haar pogingen om een eigen kinderkoor alhier op te richten, zien slagen. Heinkenszand. Vrijdagavond j.l. werd alhier de jaarlijksche geitenkeuring ge houden. Aangevoerd werden 44 dieren. De beschikbaar gestelde prijzen werden toe gewezen als volgt: Klasse I, Lammeren: le pr. G. J. Wirtz, 2e pr. J. Vermeulen Jz., 3e pr. G. Verschiere, 4e pr. A. Traas Cz., 5e pr.Gh. Imbens, 6e pr. G. Trans Jz., 7e pr. Jan v. d. Does. Klasse II: Eenjarige geiten: le pr. P. Verbiest, 2e pr. P. de Smit, 3e pr. P. Everaard, 4e pr. Mars. v. d. Velde. Klasse Hl: (tweejarige geiten): le pr. A. Blommaert,, 2e pr. G. Traas Jz., 3e pr. wed. W. Nijsse, 4e pr. A. Karelse Gz. Klasse IV meerjarige geiten: le pr. A. Hannewijk, 2e pr. P. Everaard, 3e pr. W. "Westdorp. Hoewel de weersgesteldheid ongunstig was 'bestond veel belangstelling. Verschil lende neringdoenden hadden prijzen be schikbaar gesteld. i D'e heer P. A. Westdijlc, alhier, heeft eervol ontslag gevraagd als ambtenaar ter secretarie, secr.-pen- ningmeester van het B.A. en als contro leur van de steunverleening en werkver schaffing. Nisse. In de Zaterdag gehouden ge meenteraadsvergadering waren afwezig de hereen Mol en Almekinders. De levering van steenslag werd opge dragen aan dhr J. de Dreu te Goes, voor den prijs van f 4,15 per ton franco op den wal te Hoedekenskerke. Een nieuwe schoolgeldregeling (gemengde hoofdsom) werd vastgesteld. Besloten werd een over eenkomst aan te gaan met het destruc tiebedrijf Gekro te Overschie, inzake ver nietiging van niet voor de consumptie geschikt vleesch. Besloten werd voor f 3000 deel te nemen in de waarborg- regeling van de Fraude-risico-onderlinge der Vereen, van Ned. Gemeenten. De gemeenterekening over 1937 werd den raad aangeboden in ontv. f 22.146,17 en uitg. f21.979,17. Goed slot f 167. Wcmeldinge. Gevonden een paar gum mi laarzen. Inlichtingen verstrekt de gem.-veldwachter. (Belangeloos bericht.) Hansweert. In den nacht van Zaterdag op Zondag had op de Schelde nabij Hoe dekenskerke een aanvaring plaats tus schen het ledige schip „Risico" en een onbekend gebleven zeeschip. D'e „Risico" bekwam belangrijke schade, doch kon de reis naar Dordrecht voortzetten. Kapelle. De collecte voor de stichting Wolfheze voor alleenstaande blinden te Kapelle bracht f38.85 op. (Belangeloos bericht.) 's-Heer Arendskerke. D'ezer dagen had A. P. alhier aardappelen gesproeid met loodarsenaat. Eenigen tijld later bemerkte hij, dat zijn beenen opzwollen. De hulp van Dr Volmer werd ingeroepen. Deze constateerde, dat hier sprake was van vergiftiging ten gevolge van het sproeien met loodarsenaat. eindelijk was hij verlangend, dat het maar zoo spoedig mogelijk plaats zou hebben, zoodat Angus eindelijk weer eens aan zijn werk zou gaan denken. Ondertusschen genoot Angus ten volle van de genoegens en privileges van een herstellende. Na dien langen tijd van een zaamheid vond hiji het een genot, dat Nannie en tante Ailie hem den heelen dag verzorgden en vertroetelden. Tante Ailie ging ten laatste beweren, dat hij1 trachtte zijn oppermacht langer te behouden dan noodig of wenschelijk was en nog aan spraak maakte op de rechten van den herstellende, lang, nadat hij reeds weer flink en gezond was. Eh. zekeT is, dat hij geen afstand deed van zijn troon, voor hij alle belanghebbende personen gedwon gen bad hem toe te staan zelf zijn hu welijksdag te bepalen. Hij' keerde naar Birkenlee terug tegen het eind van Mei, na eerst, de belofte te hebben verkregen, dat het huwelijk binnen een maand zou plaats hebben. Hij voerde aan, dat hij als de oogst- en hooitijd eenmaal aangebro ken zou zijn, geen dag zou kunnen mis sen, al was 't zelfs om te trouwen; en of schoon ze lachte om die zakelijke beschou wing, tante Ailie nam het voor hem op. Ze vond het 't beste, dat 't huwelijk vroeg in den zomer zou plaats hebben, zoodat het jonge paar eenige maanden rustig samen zou kunnen doorbrengen, voor de jonge De Boottocht. Het was Zaterdag al heel weinig aan lokkelijk weer om een boottocht te gaan maken, maar toch trokken de leden van den A. N. W. B. vol moed naar de Vlis- singscbe 'buitenhaven om zich aan boord van de Prinses Juliana van den Prov. Stoombootdienst te begeven. Onder een fiksche regenbui werd de ha ven verlaten en ging het de Schelde op. Deze werd opgevaren tot bijna bij den overgang van Nederlandsch in Belgisch watergebied. Aan boord liet de lunob zich uitstekend smaken. Met autobussen werd na terugkomst Britannia bereikt, waar te ruim half vijf de Algemeens vergadering plaats vond. Be voorzitter, de beer H. P. J. Bloe- mers, burgemeester van Arnhem, opende de vergadering met een woord van wel kom vooral tot den burgemeester van Vlis singen, dhr G. A. van Woelderen. Spreker herdacht drie feiten, n.l. ten eerste het neerleggen van het voorzitterschap door dhr Edo Bergsma en de vreugde, dat deze als eerelid aan den bond verbonden 'blijft. Ten tweede het aanvaarden van het eere voorzitterschap door Z. K. H. Prins Bernhard, waardoor deze het goede voor beeld in belangstelling voor den bond ge volgd beeft van H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en wijlen Z. K. H. Prins Hendrik. Het verkeer en toerisme mogen zich beide in groote belangstelling verheugen. Dit blijkt o.a. uit snelverkeers- wegen en bruggen over de groote rivieren, maar toch blijven nog vele wenschen over. Tien jaar geleden dacht men, dat men met de wegwijzers aan het einde was, maar nu komen weer de tertiaire wegen de be langstelling vragen. Er zijn nog groote on billijkheden weg te werken als bijv. de belasting op de motorrijtuigen. Dan is er de bescherming van bet natuurschoon, nu o.a. door uitbreiding van de bevolking het gevaar voor veel bebouwing grooter wordt. Bij acclamatie werd aangenomen het voorstel van het dag. 'bestuur om den heer Edo Bergsma te benoemen tot lid van ver dienste. De heer Bergsma dankte daarvoor har telijk. Zeker heeft hij zich opofferingen voor den Bond getroost, doch velen heb ben hem bet werk gemakkelijk gemaakt. Gaarne zal bij, naarmate zijn afnemende krachten dit mogelijk maken, blijven mee werken aan de Vereeniging, die hem zoo na aan het hart ligt. Het jaarverslag werd goedgekeurd. In het Huishoudelijk reglement werden enkele wijzigingen aangebracht. Bij de uitreiking van de plaquette voor het 50-jarig lidmaatschap waren alleen aanwezig de heer W. Kakebeeke uit Goes en F. G. Koechlin uit Rotterdam. De heer Kakebeeke sprak namens allen, die voor een plaquette in aanmerking kwamen en herinnerde aan de groote plaats, die de Bond reeds spoedig onder de wielrijders innam. Veel heeft hij voor ben gedaan en dan denkt Spr. aan den tijd, toen men in sommige dorpen niet op de fiets mooht blijven zitten. Veel is bereikt door dhr Bergsma en zijn medewerkers en spr. hoopt, dat de oud-voorzitter nog lang van de resulta ten getuige zal mogen zijn. Bewegwijzering der wegen. Hierna hield dhr H. W. O. de Bruyn, •directeur voor wegen en verkeer van den Bond een interessante inleiding over een der voorname werkzaamheden van den Bond., namelijk de bewegwijzering der wegen. Spr. herinnerde er aan hoe in 1895, toen er nog geen motorverkeer was, op den weg Utrecht-Rotterdam de eerste 13 houten wegwijzers werden geplaatst. Deze houten palen waren volgend jaar grooten- deels voor brandhout gebruikt en in 1896 kwamen er ijzeren voor in de plaats. Van toen af is reeds het systeem ingevoerd, dat de wegwijzers onderling op elkaar aansluiten. Dit is in 'bet buitenland ner gens zoo het geval. Een groot verschil met andere landen is ook, dat op de wegwij zers in Nederland verschillende plaatsen worden genoemd en dat men hier voor alle wegen hetzelfde systeem heeft toege past. Iin 't buitenland is dit alleen het ge val op de hoofdwegen en als men daar van afwijkt, wordt de toestand hopeloos. Door het toenemend verkeer moesten ook in de steden borden worden geplaatst. Hiervan laat spr. kleine modellen zien, evenals van de in 1931 ingevoerde richtingsborden, die op den grond staan en daardoor ge makkelijker belicht worden. Dit met de wegwijzers te doen zal veel geld kosten. Dé 'bond wil bij wijze van proef wel een installatie er voor aanbrengen, maar de stroom moeten de betrokken webbeheer ders versohaffen. Ook de voorrichtings- borden passeerden de revue. Spr. demon streerde welk een groot aantal borden er vaak op één kruispunt moeten worden ge plaatst. Ook het omleggen van wegen, het afsnijden van hoeken enz. brengt veel werk mede. De voorzitter bracht dhr De Bruyn dank voor zijn rede, en sloot met enkele woor den over de kantoren in de verschillende plaatsen, de vergadering. De maaltijd. Het slechte weer kon geen schade doen aan de goede stemming die er aan den maaltijd heerschte. De voorzitter, dhr Bloemers, heeft bij het begin van de tafel een dronk gewijd aan H. M. de Koningin, de Prinses, Prins Bernhard en Prinses Beatrix, waarna het Wilhelmus staande werd gezongen. Later richtte de voorzitter zich tot de gasten, en wel in het bijzonder tot den waarn. Commissaris der Koningin, dhr J. A. van Rompu, den burgemeester en de verdere leden van het gemeentebestuur en verdere autoriteiten. Het was weer de voorzitter, die zich daarop richtte tot den heer Mr P. G. van Tienhoven, die des middags niet aanwezig kon zijn en die nu tevens kwam als ve» tegenwoordiger van Dr Jao. P. Thijsse, om beiden te huldigen voor alles wat zij resp. als voorzitter en als secretaris van de Vereeniging tot behoud van natuur monumenten doen voor het mooie doel. Hij deed dit onder aanbieding van de „Gouden Bergsma Medaille", die verleden jaar in het leven werd geroepen en tot nu toe alleen is uitgereikt aan den man wiens naam zij draagt. Spreker wees er in den hreede op wat genoemde vereeniging on der leiding van de heeren doet voor het behoud van ons natuurschoon, o.a. door den aankoop van natuurreservaten. Dhr Van Tienhoven heeft grooten dank gebracht, mede namens Dr Thijsse, die verhinderd was door droeve familie-om standigheden, voor deza onderscheiding en daarop de groote waarde van het behoud en verdediging van alles wat Nederland aan natuurschoon biedt, betoogd. Dhr Van Rompu heeft dank gébracht voor de woorden van welkom en er zijner zijds op gewezen, welk een groot nut de A. N. W. B. heeft, wat ook gaarne door het Provinciaal bestuur wordt erkend. Dhr Van Woelderen sprak ook van waardeering voor dit allee bij het gemeen tebestuur. Dhr Bergsma heeft dank gebracht voor alle vriendelijke woorden die ook nu tot hem waren gesproken en sprak speciaal woorden van dank en waardeering jegens den heer Bloemers, die op zulk een uit stekende wijize spr.'s werk heeft voort gezet. o te ,H te Apeldo was ve i Dezer dagen is door bemiddeling van den consul van den A. N. W. B., ongeveer 1 km ten N.W. van 's-Heer Arendskerke een bord geplaatst „richting 's-H. Arends kerke". Dit bord zal in de toekomst een groote dienst bewijzen aan de toeristen, die van Middelburg komen en een bezoek aan den Zak van Zuid-Beveland wen schen te brengen. Ritthem. Het bestuur der Oranjever- eeniging „Oranje Boven" heeft het be sluit genomen om bet veertigjarig jubi leum van H. M. de Koningin in de ge meente te vieren op Woensdag 14 Sept. De feestelijkheden zullen bestaan in mu ziek, volksspelen, ringrijderij op fietsen, optocht met versierde fietsen en des avonds een lichtstoet. Aan de ingezetenen zal geldelijke bij stand worden gevraagd. Arnemuiden. Zooals in meer plaatsen, stuit de bespuiting van de aardappelen, ter bestrijding van den Coloradokever, bij sommigen op verzet. De spuiters werden bij1 enkele tuinders niet bijzonder hartelijk ontvangen. Som migen wilden geen besproeiing van de aardappelen toelaten, uit vrees dat andere gewassen door het loodarsenaat zouden worden vergiftigd. Dit had tot gevolg, dat de hulp van den burgemees ter moest worden ingeroepen, waarna on der toezicht der gemeentepolitie de aard appelen werden besproeid. Op een aardappelveld had men, uit vrees voor de besproeiing, het loof van de aardappelen afgesneden. Domburg. Alhier is Zaterdag in den ouderdom van 76 jaar overleden mej. Marie A. van der Harst, een be- wildebrassen van kapitein Calville hun vacantie in Augustus zouden komen vie ren. Ook Nannie's zorg, hoe de bewoners van Grange Law 'het zonder baar zouden moeten stellen, werd opgeheven. Kapitein Golvile bad één zuster, die in 'het 'Zui den van Engeland woonde, in het huis, waarin haar man gestorven was en waaraan ze, ter 'zijner gedachtenis, zoo gehecht was, dat het nooit bij kapi tein Coïville was opgekomen haar te vra gen 'het te verlaten om bij' 'hem in te komen wonen. 'Ze bad één kind, een meisje ivan denzelfden leeftijd als Esther. Het meisje was nooit erg sterk ge weest, maar bet vorig jaar was ze ernstig ziek geweest en daaruit had ze een slap heid en matheid overgehouden, die maar niet wilden wijken. 'Het warme, vochtige klimaat van haar woonplaats was niet goed voor haar en het zou beter zijn haar althans voor een poosje naar koelere, prikkelender lucht te brengen. Als1 ze dan niet langer in haar eigen huis kon wo nen, meende mevrouw Walton, dat ze Grange Law, waar ze tijdens het leven van haar oom zooveel gelukkige vacantie- dagen met haar broers had doorgebracht, zou prefereeren boven elke andere omge ving. Toen ze dan ook van Nannie's 'hu welijk' hoorde, schreef ze aan kapitein Colville om (hem te vragen, of ze hem er kend schilderes. Haar vriendelijk villatje „Mijn Thuis" was het eerste van het in middels bijna volgebouwde Villapark bij Domburg, gemeente Oostkapelle. In den zomer exposeerde zij, hetzij al leen, dan wel met den heer J. Frater, geregeld in „Mijn Thuis". Haar exposities werden door velen bezocht. Vrouwenpolder, Zaterdag werd alhier de jaarlijksche ringrijderij gehouden. Er waren 15 deelnemers. De geldprijzen wer den als volgt gewonnen. le pr. P. Duvekot Pz. met 14 ringen, 2e pr. M. Schoe 12 r., 3e pr. J. P. Lou- werse 12 r.; 4e pr. E. de Regt 10 r., 5e pr. G. Geldof 10 r.; 6e pr. G. Jobse 9 t.; 7e pr. P. Duvekot Wz. 8 p.; 8e pr. G. Flip- se 8 r.; 9e pr. Fl. Kodde 7 r.; 10 pr. B. Volmer 6 r.; lie pr. W. Dekker 5 r.; 12é pr. G. Dekker 5 r.; 13e pr. G. Geldof 4 r.; 14e pr. W. Duvekot Jz. 4 r.; 15e pr. L. Hekhuis 3 r.; Luxe voorwerpen: le pr. B. Volmer 5 r.; 2e pr. E. de Regt 5 r.; 3e pr. G. Geldof 5 r.; 4e pr. J. Geldof 4 r.; 5e pr. M. Schoe 4 r.; 6e pr. J. Flipse 2 r.; 7e pr. W. Du vekot Gz. 2 r.; 8e pr. G. Dekker 2 r.; 9e pr. Fl. Kodde 2 r.; 10e pr. G. Jobse 2 r.; lie pr. P, Duvekot Pz, 2 r.; 12e pr. G. P. Louwerse 1 r.; 13e pr. P. Duvekot Wz. 1 r.; 14e pr. W. Dekker 1 r.; 15e pr. L. Hekhuis - Extra prijzen: le pr. J. Geldof 2 r., 2e pr. G. Geldof 2 r.; 3e pr. G. Jobse 2 r.; 4e pr. P. Duvekot 2 r. Potlepel: M. Schoe 2 r. Meeste volgringen: P. Duvekot Pz.) 8 r. Wissenkerke. De eerste wandelsportver- eeniging uit Noord-Beveland is alhier op gericht. gens mee van dienst kon zijn en hem aan te bieden om, ails bij' het wensehte, ten minste een maand of twaalf als vrouw des huizer op te treden I D'eze schikking was alle partijen bui tengewoon naar den zin; zelfs Esther, hoewel haar er de waardigheid, die ze had meenen te moeten vervullen, door werd ontnomen. Esther was het laatste jaar zeer vooruitgegaan, in de eerste plaats doordat ze aan den invloed van haar dwaze schoolkameraadjes was ont trokken en door het gezelschap van Nan nie en Maude. Ze had misschien nog wat te veel eigenwaan en zelfbewustzijn. Dat waren fouten, waarmee ze, arm kind, waarschijnlijk haar 'heele leven te kam pen 'zou hebben. Maar ze zag nu ten minste haar gebreken in en was ver langend ze te verbeteren en ze was zoo verstandig om te begrijpen dat ze nog niet geschikt was om aan het hoofd van een groot huishouden te staan. Het is waar, ze was nu bijna even oud als Nannie, toen die taak haar op de schou ders werd gelegd. Maar Esther was nu bereid te erkennen, aan zich zelf ten minste, dat ze Nannie niet was en nooit Nannie's plaats zou kunnen vervullen. Het was een geluk, dat ze haar tante kende en van haar hield. Eenige jaren terug had ze een paar maanden bij haar in Engeland doorgebracht en bij die ge- Tolen. Vrijdagavond j.l. kwam de Tool- sche Oranjevereen. in buitengewone le denvergadering bijeen. De leiding berustte hiji den eere-voorz. mr A. J. v. d. Hoeven. Deze deelde mede dat gezien het verloop der vorige vergadering een bestuursver gadering was gehouden met resultaat, dat allen gemeend hebben hun mandaat ter beschikking te moeten stellen, terwijl niet meer in aanmerking wenschen te komen de voorz. en secr. de heeren dr Veltenaar en J. v. Elsacker en het bestuurslid Ir Wagtho, terwijl ds Wolfensberger ge meend heeft ook te moeten bedanken als eere-lid. Gekozen werden tot bestuursleden de heeren M. v. d. Stel met 61 st.,C. Beau- doux met 53, vac.-v. Elsacker, na her stemming de heer J. Beukelaar met 41 st., A. Ehgelvaart met 52 st., W. L. Klompe met 60 st., Dr Looyen met 59, Mr Wol fensberger met 49 st., vac.-Wagtho, na herstemming L. Meerman met 37 st., vao - Veltenaar, A. L. Goedemond met 37 st. Alle heeren namen hun benoeming aan. Tot voorz. werd na herstemming geko zen de heer M. C, v. d. Stel. De voorz. sprak den wensoh uit, dat straks zulk een feestprogramma mag wor den vastgesteld dat het voldoening aan alle burgers zal geven. De bestuursfuncties zijln. als volgt ver deeld: dhr M. C. v. d. Stel voorz., dhr L. Meerman secr., Mr Wolfensberger pen ningmeester. Terneuzen. Op den Landdag, uitgaande van de Jeugdvereenigingen op Geref. Grondslag, in Zeeuwsch-Vlaanderen, zal legenheid had ze een warme genegenheid opgevat zoowel voor moeder als dochter. Mevrouw Walton kwam een paar dagen voor het huwelijk naar Grange Law zoo dat Nannie met eigen oogen kon zien, dat ze met ah© betrokken personen uit stekend kon opschieten. En reeds den dag van haar aankomst constateerde Nannie met genoegen, dat Johnnie en Archie, wel spoedig dikke ivrienden met haar zouden zijn. Toen ze pas eenige uren in huis was, zag Nannie, hoe ze met Archie een fregat bestudeerde, de bezitting, die hem het naast aan het hart lag en die 'hij gekregen had van een van zijn vrienden van de kustwacht. Me vrouw Watson had dicht genoeg bij e9n havenstad gewoond om het kunstig stukje werk te waardeeren, terwijl er toch nog kleinigheden genoeg aan op te merken waren, waarover ze door den verrukten jongen kan worden ingelicht. 'En dien zelfden avond ontdekte Johnnie, nat tante Walton prachtig kon schilderen en graag bereid was hem te helpen bij z'-in pogingen om eenige tooneelen uit zijn ge liefde geschiedenis in beeld te brengen. En beide jongens verklaarden later &ar' Nannie, dat ze, na hun 'zuster, maar het liefst tante Walton hadden om voor hen te zorgen. als spreker Geref. pred. onderwerp: tweede spreker Geref. pred, pred. te spreker DE BEVOLK De bevolking 31 Deo. 1930 1111 vrouwen, totaal Op 31 Deo. 1 resP.: 127.930, een toename in Hansweert. Z de Zaterdag ee Deetos uit Dordi wonnen met Kortgene. (Kortgene) spec tegen Togo II e 2—1. Kolijnsplaat. een korfbalweds uit Ierseke. liezen. verdwijnen jpoe Bij olie C Ned. Aangenomen G. M. Krijger t Ge Aangenomen te Grijpskerke. Evan Aangenomen Gronloh, cand. Bedankt voor Gronloh, cand. t Afscheid Zondagavond stampvolle kerl Hervormde Gem heinde en ver w dienst opgekome Handelingen 20 beveel u Gode nade, die macht u een erfdeel heiligden". Na de predica baas verschillen Een persoonlijk ouderling de K durig ouderlings raad sprak oud Gemeente vera leeraar toe te z Ook sprak nog de heer Van Li( zongen werd Pi voerden nog Bax, namens Schmidt uit Ka Bestuur, Dé Hi een afgevaardig Ds Elenbaas m< M.U. Goes, 9 Juli Geslaagd voo Jonge te Goes; Arendskerke; J. bendijke. Geslaagd voor ter H. J. Nooteb te Gues; P. J. I. van de Repe lands te Kruim Krabbendijke; C ge;W. L. Faas Broeke te Soubi Bode, M. v. Beu allen te Vlissing A. J. Fernhout, Boudt, A. Bijloo, Middelburg. Afgewezen vie Eindexamens f Al Geslaagd zijn: heeren A. J. Ai d®, A. J. Bal, Grommelin, L. 1 Feenstra, R. J. Jacobson, J. K. Minderhout, J. bach, J. van Sw< Middelburg. Niet geslaagd Overgang Gym Aan het Gymi derd: Man 5a naar en R. Veltman I v an 5b naar 6 Lcoijen. Afgewez Van de 4e na Borgman, J. H Burgt, Miep Dék d. Hammen, H. areeke, A. O. H V°urat Vader. A Van de 3e naa Beusekom, Mari de Burgt, Lies I Berma Kuipers, Belène Thieme Berexamen één,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2