TANTE AILIE Kerknieuws. Onderwijs. Ed! matte of gebruinde teint staat altijd charmant Het Landbouw-crisisbeleid. Gemengd Nieuws. Land- en T Rechtszc F E U ILLETON tevens het secretariaat der vereeniging heeft waargenomen, heeft ala zoodanig bedankt. De voorzitter dankte den heer Slegt voor al hetgeen deze in het belang der vereeniging gedurende zoovele jaren heeft verricht. Op voorstel van 't bestuur werd de heer Slegt tot eere-lid der vereeniging benoemd. Tot lid van het bestuur werd in de plaats van den heer Slegt benoemd de heer A. A. Elenbaas, burgemeester der gemeente s-Heer Arendskerke, welke te vens werd aangewezen als secretaris-pen ningmeester der vereeniging. Op verzoek vestigen wij de aandacht van hen, die openbaar U.L.O. onderwijs voor hun kinderen verlangen, op de ad vertentie in dit nr., waarin de gelegenheid tot aangifte van leerlingen wordt bekend gemaakt. ZUID-BEVELAND. Ellewoudsdijk. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer E. Bak ker is tot raadslid benoemd verklaard de heer J. Stouthamer alhier. Driewegen. Maandagavond vergaderde de afd. Driewegen—Ovezand der Chr. Verz. van Krankzinnigen. "Wegens het overlijden van den voorzitter E. Bakker opende de vice-voorzitter P. Koeman de vergadering. De secretaris J. Nijsse gaf een kort overzicht van wat wijlen de heer E. Bakker voor de vereeniging had ge daan. De penningmeester J. de Muijnck boekte een klein batig saldo. Als be stuurslid in de vacature E. Bakker werd gekozen Ds Fransen. Herkozen werd dhr J. Geelkerken. Tot afgevaardigden naar de jaarverga dering te Vrederust werden benoemd A. Koeman en J. Moerman. Besloten werd om voor a.s. winter een spreker te vragen. Kapelle. De fruittentoonstel- 1 i n g. De voorbereidingen voor de fruit- tentoonstelling, welke op 22, 23 en 24 Sep tember alhier gehouden zal worden, zijn reeds begonnen. Waren de vooruitzichten eenigen tijid geleden niet zoo hoopgevend, daar de vorst in den nacht van 8 op 9 Mei de oogst voor een groot deel verloren deed gaan, nu er steeds meer vruchten te voor schijn komen blijkt dat toch niet alles weg is, hoewel eenige variëteiten zeer schaars of in het geheel er niet zullen zijn. Met de peren is het op vele bedrijlven droevig gesteld. De pruimen zijn ook niet best, doch de appels zijn op sommige plaatsen goed, elders zeer matig. Wanneer wij lezen dat elders de oogst totaal is ver woest, dan mogen wij in Zeeland heusch nog dankbaar zijn. De vereen, van Oud-Leerlingen heeft zich ook wel eens afgevraagd of het niet beter was om de tentoonstelling uit te stellen, doch de optimisten hebben gelijk gehad, dat er met aller medewerking toch iets goeds bereikt kan worden. De vele en leerzame gegevens op en het opbouwend karakter van zulk een tentoonstelling zijn juist een prikkel geweest om door te zet ten. H. M. de Koningin heeft een medaille als eereprijs beschikbaar gesteld. Ir v. d. Blassche heeft ter gelegenheid van het lustrum der Vereeniging zijn volle sympathie betoond en de tegenwoordige Rijkstuinbouwconsulent hoopt met een flinke stand van Onderwijs, Vereenigings- wezen en Voorlichting aanwezig te zijn. Dat is juist wat de Vereen, ten doel heeft. De fruittelers moeten nu toonen dat zij deze voorlichting waardig zijn. Gebleken is op de laatste tentoonstelling in de Apol- lo-Hal te Amsterdam dat de Zeeuwen een goed figuur sloegen en zouden deze dan in hun eigen centrum achter blijven? Dat is niet te denken. Aan belangstellenden en belanghebben den wordt de vragenlijst gaarne op aan vraag toegezonden. Wemeldinge. Met ingang van 16 Juli is in gelijke betrekking overgeplaatst naar B'abberiok dhr G. L. JLouwerse, Rijks veldwachter brigadier alhier, Ovezand. Zondag kwam op het voetbal veld een der voetballers, zekere J. Ver meulen uit Heinkenszand, te vallen. Hij kwam terecht op de klomp van een jon gen en bekwam een bloedende wonde aan den arm. Dr Folmer uit Driewegen heeft deze wond gehecht. 's Heerenhoek. Doordat A. v. Bremen, die met zijn fiets, waarop hij een baal door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 105.) o— Ik begreep toen niet heelemaal, wat ze bedoelde, nu echter des te beter. Angus kwam laat in den morgen weer terug, maar hij zag er o ®oo ziek uit. Hij1 gaf toe, dat 'hij zich wat vermoeid voelde en ging op de s'ofa liggen, iets, wat ik hem nog nooit eerder 'heb zien doen. Ik dekte hem zoo goed mogelijk toe en hij sliep bijna den 'heelen middag. Van het eten wilde hij niets gebruiken, toen de thee echter binnen was gebracht, dronk hij er veel meer van dan zijn gewoonte is. Toen Lizzie binnen kwam om de theeboel weer weg te halen, zei ze: „Ik heb vuur in uw slaapkamer aangelegd, mijnheer en de lakens verwarmd. Ik geloof, dat u het verstandigst deed, als u maar zoo gauw mogelijk naar bed ging." Tot mijn verbazing gaf hij zonder meer toe. U weet, hoe hij er het land aan heeft, als men te veel aandacht aan hem wijdt. Ik dacht, dat hij wankelde, toen hij opstond kunstmest vervoerde, een opril afreed, de macht over het stuur kwijt raakte, kwam hij te vallen, met het gevolg, dat hij zich in de lendenstreek ernstig bezeerde. Dr Luyks verleende geneeskundige hulp en schreef rust voor. WALCHEREN. Aagtekerke. Zaterdag hield de Burger wacht haar jaarlijksche schietwedstrijd, waarvan de uitslag is als volgt: Max. aantal punten 100. K. S. O.: Ie pr. J. Jobse 98 punten; 2e pr. I. Schoe 97 p.; 3e pr. A. Bakker 96 p.; 4e pr. M. de Vis ser 96 p.; 5e pr. S. Maljaars 96 p.; 6e pr. L. Hugense 96 p.; 7e P. de Visser 96 p.; 8e J. den Hollander 95 p.; 9e I. Provoost 95 p.; 10e P. Boone 95 p.; lie H. Geert- se 95 p.; 12e S. d. Visser 95 p.; 13e L. Riemens 95 p.; 14e Abr. Willemse 94 p.; 15e S. Kwekkeboom 94 p.; 16e A. Bosse- en ik bood hem mijn arm. Hij lachte er laar 93 p.; 17e Jac. Wisse 92 p.; 18e P. de Hollander 92 p.; 19e J. A. de Smit 92 p.; 20e W. de Visser 92 p.; 21e W. Jobse 91 p.; 22e A. de Visser 91 p.; 23e J. de Visser 91 p.; 24e G. Jongepier 91 p.; 25e G. Bos- selaar 90 p.; 26e L. Bakker 90 p.; 27e J. Maljaars 90 p.; 28e J. Maljaars Az. 90 p.; 29e J. Roelse 89 p.; 30e J. Wijkhuijs 89 p.; 31e P. Kodde 89 p., 32e N. Minderhoud 88 p.; 33e J. Maljaars 88 p.; 34e F. Kodde 85 p.; 35e J. Maljaars 84 p.; 36e J. Boo gaard 82 p.; 37e M. v. d. Driest 82 p.; 38e A. Willemse 74 p.; 39e C. Boogaard 74 p.; 40e J. de Visser 70 p.; 41e W. Willemse 57 p. Personeele Baan K.S.O. Max. 60 p.: Ie pr. P. de Visser 59 p., 2e pr. S. de Visser 58 p., 3e pr. L. Hugense 57 p., 4e pr. W. Houmes 57 p., 5e pr. A. Provoost 56 p. Vrije baan K.S.O. Max. 108 p.: Ie pr. P. de Visser 108 p., 2e pr. J. de Hollan der 106 p., 3e pr. A. Provoost 106 p.; 4e pr. A. Bakker 106 p.; 5e pr. W. Houmes 105 p., 6e pr. L. Schoe 105 p. Vrije baan Cylinder. Max. 108 p.: Ie pr. N. Minderhoud 105 p., 2e pr. P. de Visser 102 p.; 3e pr. S. de Visser 101 p.; 4e D. Hugense 101 p., 5e pr. J. de Hollan der 98 p., 6e pr. L. Schoe 96 p. Vrije Baan Buks Max. 180 p.: Ie pr. S. Kwekkeboom 176 p., 2e pr. J. Maljaars 175 p., 3e pr. L. Schoe 174 p., 4e pr. G. Minderhoud 174 p., 5e pr. W. de Visser 173 p., 6e pr. A. Provoost 173 p. Vrije baan Pistool. Mlax 90 p.: Ie pr. C. de Visser 78 p., 2e pr. L. Schoe 76 p., 3e pr. A. Bakker 76 p.; 4e pr. P. Peper 72 p., 5e pr. A. Bosselaar 71 p., 6e pr. J. Wisse 71 p. Geluksbaan max. 500 p.: Ie pr. S. Blaas 472 p., 2e pr. S. Brouwer 471 p., 3e pr. W. Jobse 448 p., 4e pr. J. Maljaars 427 p., 5e pr. G. Minderhoud 404 p., 6e pr. M. Moens 400 p. Eerebaan max. 60 p.: A. Bakker 58 p. Oostkapel Ie. Maandagavond vergaderde de Oranjevereeniging onder voorzitter schap van dhr P. Gornelisse ter bespre king van de feestelijkheden bij gelegen heid van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Besloten werd als datum der feestvie ring vast te stellen 31 Augustus. Het bestuurheeft voor het uitvoeren van de volksspelen de beschikking gekre gen over het voetbalveld, eigendom van dhr Maljaars. Besloten werd een optocht te organiseeren, waartoe de medewerking van de plaatselijke vereenigingen zal ge vraagd worden. Ook volksspelen zullen op het program ma worden geplaatst. Er zal met lijsten gecirculeerd worden. Domburg. Gevonden voorwerpen: Doublé horlogeketting met medaillon, waarin 2 foto's, door Mej. N. Baard-Pas- senier, G 3; Wit kindermutsje, door J. Garlier, E 35; Bruine kinderportemonnaie met eenig geld, te bevragen hij den ge meenteveldwachter. (Belangeloos bericht.) TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Telen. Onderling hulpbe toon. Op initiatief van eenige voor aanstaande personen werd Zaterdagavond j.l. in de loods van de Fa Gebr. Baay, oesterkweekers, alhier, een bijeenkomst belegd van schippers en hen, die met deze bedrijven in nauwe connectie staan. Na dat gewezen was op de groote schade, die schipper N. Baay Azn Woensdag j.l. had geleden door het vergaan van zijn hoog aars en netten, de Tholen 53, waardoor hij en zijn gezin broodeloos waren gewor den, en op de noodzakelijkheid van steun voor dit gezin, opdat zij weer een brood winning konden krijgen, werd staande de vergadering in gesloten enveloppen een zoodanig bedrag gecollecteerd, dat het aanschaffen van een boot en netten reeds vast staat. Mochten er evenwel nog per sonen zijn, die deze actie willen steunen, opdat het geheele bedrag disponibel zal zijn, dan kunnen zij hun giften in gesloten enveloppe stoppen in de brievenbus bij dhr Daan Schot, Hoogstraat, alhier. Alhier werd telegrafisch meegedeeld, dat het wrak van de vergane Tholen 53 te Hansweert tegen den dijk is geslagen. Men zal zien of er nog iets bruikbaars zal zijn en of er nog netten in de boot aanwezig zijn. Duivensport. Middelburg. Zaterdag j.l. hield de P. V. „De Telegraaf" te Middelburg een wed vlucht vanuit Noyon (Fr.), plm. 218 km. De duiven werden om 9 uur met N.W. wind in vrijheid gesteld. De eerste duif bereikte haar hok om 12.31,58 u. De laat ste of 12e postduif om 16.12 u. De prijzen werden als volgt behaald: R. Dirven 1, 2 en 8e pr.; A. J. Kuypers, Vlissingen 3 en 5, S. Kodde, Vere 4, 6, 9 en 10, Gebr. Walraven 7, J. Lamain 11, W. Hendriks 12e pr. Prijswinnaars waarbij geen plaatsnaam is vermeld, wonen te Middelburg. Tolen. Postduivenwedvlucht van Noyon, afstand 234 km. Gelost 10 uur. J. Vermey 1; Chr. de Korte 2, 3, 8, 9; D. Jansen 4; L. Laban 5, 7; G. Hazen 6. Eerste duif 3.30, laatste 4.59 uur. DAGORDER COMMANDANT ZEEUWSCH VERBAND B. V. L. Naar aanleiding van den uitslag van den te Utrecht gehouden schietwedstiijd waar bij 't Zeeuwsch Verband van den B.V.L. den len prijs behaalde, heeft de comman dant van het Zeeuwsch Verband een dag order uitgegeven, waarbij hij zijn blijd schap uitspreekt over het behaalde resul taat, om dan te vervolgen: Ik behoef u wel niet te zeggen, dat ik er trotsch op ben Commandant te zijn van een Korps, dat zulke mannen in zijn ge lederen telt, mannen die kunnen wat zij willen en „als 'tmoet" zullen willen wat zij kunnen. Ik houd er mij van overtuigd, dat Gij' allen mijn gevoelens van blijdschap en trots zult deelen, en Uw dank aan de schutters voor de buitengewone prestatie aan de mijine zult paren. Zij de taaie volharding en de totale overgave aan de taak, waarvoor zij wer den gesteld, ons allen ten voorbeeld, tot heil van Koningin en Land en voor de eer van ons Zeeuwsche Korps. WAAROM LIGT DE MOSSELHANDEL STIL? Conflict tusschen Cevemos en de Belgische regeering. Men meldt ons uit lerseke: Ieder jaar begint na Pinksteren de mosselvaart naar België weer. Thans is er na Pinksteren van lerseke, Tolen of Bruinisse nog geen enkele boot vertrok ken. Van Filippine worden w e 1 mosselen naar België verzonden, zelfs in zulke groote hoeveelheden, dat men het bijna niet aan kan. Wij hebben naar aanleiding hiervan een onderzoek ingesteld en bet bleek ons, dat er tusschen de Belgische Regeering en het Centraal Verkoopkantoor van mos selen, in feite de Nederlandsche regeering geschilpunten bestaan en dat tot op he den geen van beide partijen wenscht toe te geven. Vorig seizoen was men overeengekomen dat de Belgische handelaren 40 pet. van de Parijsche markt zouden mogen bedie nen. Maar toen werden zeer veel mosselen buiten de combinatie Parijs naar deze stad verzonden. Hiertegen was niet veel te doen. Dit was de oorzaak, dat de Bel gische handelaren hun aandeel van 40 pet niet konden bereiken. Het is begrijpelijk, dat de Belgische handelaren over den gang van zaken niet tevreden waren en dat de Belgische Re geering dit evenmin was. Inmiddels zijn de verschillende combi naties opgeheven en de Belgische han delaren hebben nu bij hun regeering aan gedrongen op de wenschelijkheid, dat zij de mosselen, die ze noodig hebben, kun nen betrekken van wie zij zelf verkiezen. De Belgische Regeering heeft in dien zin een voorstel gedaan aan de Neder landers. Het Centraal Verkoopkantoor van Mos selen voelt niet veel voor dit voorstel, om dat hieraan zijn geheele bestaan afhangt. Wanneer de Belgische afnemers zelf aan kunnen wijzen welke mosselen men wil hebben, dan valt het geheele systeem van levering, zooals Cevemos dit wil, in el kander. Dit is dan ook de reden, dat men van deze zijde ook niet wenscht toe te geven. De Belgische afnemers zeggen: „Wij willen zélf koopen wat wij willen' en Ce vemos zegt: „Neen, u moet genoegen ne men, met hetgeen ik u geef". De Belgische Regeering heeft de zaak zoover doorgevoerd, dat zij geen invoer- licenties wil verstrekken voor dat deze zaak geregeld is. Er is echter één weg, waarlangs de mosselen vrij in België kun nen komen en dat is over Filippine. Deze plaats mag mosselen invoeren zonder invoervergunningen en rechten, omdat dit bij het Schelde-tractaat van 1839 zoo geregeld is. De benoodigde mosselen worden door de Belgische han delaren nu van Filippine betrokken en door Cenemos worden ze in groote kwan- tums ter verzending daarheen gebracht en gestort. Het zwaartepunt van den Ne- derlandschen en Belgischen mosselhandel rust nu in Filippine en de andere plaat sen wachten op de oplossing. Hoelang deze toestand nog zal voort duren is niet te zeggen. De vraag is, of het wel verantwoord is deze zaak zoolang vast te houden. Men moet niet vergeten, dat hieraan het bestaan van vele men- schen is gelegen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Valkenburg (Z.-H.), D. Veldkamp, cand. te Rotterdam; naar Leeuwarden, Dr J. N. Sevenster te Zuid broek. Bedankt voor Brakel, D. Th. Keek te Staphorst; voor IJzendoorn, J. J. Poot te Bunschoten. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Harlingen, A. M. Franssen te Biezelinge en W. Meijnhout te Nieu- wendam. Beroepen te Groningen, M. Holtrop te Hilversum. Bedankt voor Barendrecht, W. T. La- man te Middelharnis. D s A. Mulder f. Op 78-jari- gen leeftijd is te Zeist overleden Ds A. Mulder, em. pred. van de Geref. Kerk te Abcoude. Jubileum. Morgen viert Ds E. A. A. S n ij d e 1 a a r, Ned. Herv. predi kant te Termunten, (van 1931 tot April 1937 te S c h o o n d ij' k e) zijn zilveren ambtsjubileum. M.U.L.O.-examens. Geslaagd te Goes voor diploma A: W. de Boer, Vlissingen; M. Schrijver, Goes; R. H. de Koster, lerseke; F. v. d. Bout, Elkersee; J. G. Steutel, Zieriksee; J. de Nooyer, Brouwershaven; W. J. van S'plunder, Zonnemere; S. Dieleman, Hoek; J. N. Klouwers, H. A. Reijerse, beiden Terneuzen;H. Meijers, J. Koning, A. Eve- Amilda-crême, die tevena zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee hegeerde Dtoos 50 en 25 ct. teinten. Mat of Bruin. om, maar maakte er toch gebruik van en leunde er zwaar op. Ik hielp hem bij het ontkleeden en hij liet alles geduldig toe, alsof 'hij zich te akelig ivoelde, om tegenwerpingen te maken. Toen hij te bed lag stelde ik hem voor een hoofd stuk uit den bijbel voor te lezen, maar reeds na een of twee verzen verzocht hij mij op te houden, daar 'hij er zijn aan dacht toch niet bij1 kon houden 'en mijn stem hem duizelig maakte. Dat maakte me erg ongerust en ik ging Lizizie opzoeken om haar om raad te vragen. U weet, hoe ver we 'hier van een dokter verwijderd zitten. Het scheen onmogelijk dien avond nog om hem te sturen. Ik twijfelde er zelfs aan of we 'hem voor dan avond van den volgenden dag hier zouden kunnen hebben. Lizzie was 'in de spreekkamer en toen ik daar binnentrad, vond ik er tot mijn verbazing ook juffrouw Kerr. D'at waisi e'en heele troost. U weet, hoe moe derlijk ze is. Alleen 'het zien van haar lief, vriende lijk gezicht gaf me al rust. En ze is zoo verstandig, zoo klaar om iedere moei lijkheid 'het 'hoofd te bieden, dat je wel vertrouwen in haar moet stellen. Ze ver meerderde mijn onrust nog door me eer lijk te vertellen, dat de boerenarbeider koorts had en, naar men vreesde, van een besmettelijke soort. Al meer van onze menschen waren er door aangestoken en twee of drie van mijnheer Kerr. Men hoefde niet te twijfelen, of ook Angus had het te pakken. Tegelijkertijd kon ze me tot mijn geruststelling meedeelen, dat mijnheer Kerr een man te paard had uit gestuurd om een dokter te halen, al ivroeg in den middag, nog voor hij ver nomen had, dat ook Angus ziek was. Men verwachtte hem d'en volgenden dag. Hij kwam al 'heel vroeg, ik weet niet precies wanneer. Je schijnt alle idee van tijd te verliezen, wanneer je je erg onge lukkig vodt. Ik had Angus den heelen nacht niet gezien, Lizzie wilde me niet toestaan bij 'hem te slapen. Ze is zoo eigenmachtig en autocratisch geworden, onze stille, onderworpen Lizzie. Haar man 'heeft don heelen nacht bij Angus gewaakt. Angus zelf scheen er niets van te merken. Toen ik met den dokter mee naar binnen ging, scheen 'hij een 'heel stuk heter. Hij zag er zoo levendig en op gewekt uit. Maar de dokter zei, dat hij erg opgewonden was en dat scheen ook wel het geva'l te zijn, want 'hij begon druk met me te praten over plannen voor Nannie's tuin en broeikas. We 'hadden er al eens eerder over gesproken, maar toen besloten er nog maar een poosje mee te wachten. Nu scheen hij te denken, dat er geen dag, géén uur meer verloren mocht gaan. Hij wilde, dat ik onmiddel lijk naar A. zou gaan om de noodige schikkingen te treffen. De dokter vertelde me, dat ook hij door de koorts was aan gestoken en Angus en juffrouw Kerr ver boden me bij' hem te komen. Maar als ik het krijgen moet, dan heb ik de infectie immers toch allang te pakken en o, tante Ailie, hoe kan ik nu van hem vandaan blijven? Schrijft hem nu als het u blieft eens een zeg hem, dat ze me moeten laten helpen om 'hem te verplegen. Ik zit alleen in de spreekkamer. Op het oogen- blik geef ik h'en gelijk, dat het beter is, dat ik van hem vandaar blijf, omdat 'hij zoo opgewonden begint te spreken, alls 'bij me ziet. En dat is ook de reden, dat i'k u zoo'n langen brief 'heb kunnen schrij ven. Ik dacht, dat u het misschien pret tiger zoudt vinden, om van al'les zoo nauwkeurig mogelijk op de hoogte te zijn, dat u voor u zelf kunt oordeelen. Ik 'hoop, dat ik niet iverkeerd aan heb gedaan u te schrijven. Maar ik 'had het gevoel, dat ik niet aan Nannie kon schrijven, die arme meid." Tante Ailie las het heele epistel door, rustig en vol aandacht. Maar bij elke nieuwe bijzonderheid verminderde haar hoop een beetje, zoodat er tenslotte niets van overbleef. „Ik weet, dat hij er niet van boven op raars, J. de Bruyne, allen te Vlissingen; A. G. Stoutjesdijk, Terneuzen, P. W. Vin gerling, P. M. van Westen, beiden te Goes; G. Mulder, J. P. Vogelenzang, L. in 't Veld, A. Verhage, allen te Vlissingen. Afgewezen vijf. Diploma B: P. G. Lensen, Filippine, A. Burger, Terneuzen. Overzicht van de Regeeringspo(itiek. In een dezer dagen gehouden perscon ferentie in verband met het Landbouw- crisisbeleid heeft de voorzitter van het College van Regeeringscommissarissen, mr dr A. A. van Rhijn een uiteenzetting gegeven omtrent de opleving welke in den landbouw in 1936 en 1937 plaats vond, welke opleving echter in 1937 niet alleen tot staan kwam, maar zelfs overging tot aanzienlijke prijsdalingen. Zoolang ten onzent de wereldmarktprijzen lager zullen liggen dan de productiekosten in den landbouw, zullen prijsregelingen op de een of andere wijze noodzakelijk blijven. En aangezien de omstandigheden niet zoo zijn, dat een voldoende stijging der wereldmarktprijzen is te verwachten, blijft de Regeering verplicht, door pas sende maatregelen ervoor te zorgen, dat de landbouwende bevolking niet ten gron de worde gericht. Wij komen hierop nog terug. Gevangenbewaarders, i handlangers van gevan genen. Wederom is dezer dagen, naai de Tel. uit Alkmaar verneemt, een ernstig geval van plichtsverzaking van gevangen bewaarders aan het licht gekomen Het betreft twee beambten uit de strafgevan genis te Alkmaar, die aan hun zorgen toe vertrouwde gevangenen allerlei „vrien dendiensten" hebben bewezen, waarvoor hun flinke geldelijke belooningen in uit zicht werden gesteld. Beide bewaarders zijn de vorige week gearresteerd en on middellijk ontslagen. Zij hebben bekend, zich aan verschillende zeer laakbare han delingen te hebben schuldig gemaakt. De twee bewaarders waren reeds ver scheidene jaren in rijksdienst en hebben herhaaldelijk briefjes van gevangenen buiten de gevangenis gebracht en voor hen verzonden naar opgegeven adressen. Voorts zouden zij o.a. sigaretten voor ge vangenen binnen de celmuren hebben ge smokkeld. De belooningen, die de gevangenen den bewakers in uitzicht stelden voor deze vrienden diensten, waren zeer hoog. Voor het posten van één enkel briefje beloofde één der gedetineerden een gevangenbe waarder. tien gulden. Hij had het geld natuurlijk niet bij' zich, doch de afreke ning 'zou later volgen, wanneer de gede tineerde weer op vrije voeten zou zijn Het drama te Echteld. Het verhoor van den verdachte heeft ertoe geleid, dat een tweede verdachte is gear resteerd, een orgeldraaier, een zekere van B., eveneens wonende te Echteld. De man, die vader is van een groot gezin, ontkent hardnekkig medeplichtig te zijn aan he! misdrijf. Evenwel kan hij geen alibi geven van zijn doen en laten op Donderdagmid dag 23 Juni. Ook deze man is opgesloten De eerste verdachte van het misdrijf te Ekihteld, de 27-jarige A. J. v. T., is naar het huis van bewaring te Arnhem over gebracht. Tijdens een huiszoeking heeft men een merkwaardige ontdekking ge daan. Men vond er eenige gedeeltelijk ver brande bankbiljetten van 25 gulden; voorts werden snippers aangetroffen van andere bankbiljetten, waaraan muizen ge knabbeld hadden. Zooals men weet, heeft de verdachte verklaard, dat hij een deel van het gestolen geld verbrand heeft. Ook heeft men een stuk touw gevonden, dat overeenkomst vertoont met het touw waarmede het lijk van mej. van Hattum aan de deurknop bevestigd was. Geen vergiftiging door a a r d 'b e i e n. In verschillende bladen doet een bericht de ronde, dat te Eind hoven alle leden van een gezin van ne gen personen ziek zouden zijn geworden van wie drie kinderen ernstig, ais ge volg van het eten van vergiftigde aard beien. De aardbeien zouden dan ver giftigd zijn, omdat ze afkomstig zouden komt", dat was de gedachte, 'die 'haar geheel en ad vervulde. Maar uiterlijk scheen ze kalm. Op het gewone uur liet ze haar personeel binnen komen voor het gezamenlijk gebed. Ze las het hoofdstuk op haar gewonen, ern- stigen toon, maar haar stem begaf haar bijna, toen ze bad ivoor „hen, die krank zijn en naderen tot de poorten van den dood." Zoo ernstig bad ze, dat al haar per soneel er van onder den indruk kwam; en oude Simon, die het ontbijt binnen bracht, waagde 'het zelfs te vragen, of mijnheer Richard dien morgen erger was. „Neen, Simon, maar ik heb bericht ge kregen, dat mijnheer Angus ernstig zie's is. Ik ga vandaag naar hem toe. Je moet naar het logement gaan en zeggen, dat er om elf uur postpaarden 'hier voor moe ten zijn. Daarna moet je dezen brief naar Grange Law brengen. 'Geef hem aan ka pitein 'Colville maar denk er aan, aan den kapitein zelf, niet aan juffrouw Nan nie zeg hem, dat ik hem nog graag even zou spreken, voor ik vertrek. Haal mijn koffer te voorschijn en stuur Mary bij me, dat ik haar kan zeggen, wat ze voor me moet inpakken. En kijk, of het rijtuig in orde is, het is al weer zoo lang geleden, sinds 'het het laatst gebruikt werd". (Wordt vervolgd.) gijn van een land, geleg appel veld, dat bespoter 'if tegen den Colorado- Naar nader wordt aardbeienvergiftiging g Ofschoon de algemee selen, ongetwijfeld op wijzen, is Je aard va voedsel vermoedelijk nog niet vastgesteld Onweer. Toen heer Van P., uit Devi onder Olst, vertoefde, het hemelvuur tijdens troffen. De getroffene kenden toestand naar Christelijke Boeren Afd. Zeel Maandag vergaderde de Prov. afdeeling Zeel Boeren- en Tuindersbo onder leiding van den Putter. Dhr Balkenende bren; de algemeene vergader ting Landbouw Crisis Zeeland. Dhr Bosselaar rappo gadering van de Gewe gaiiisatie voor Zeeland. Er werd onder mee bracht nog eens in ove de tarwetelers vrij te la de pakhuishoudsters te Medegedeeld wordt, door de drie C. L. O. trachten tot overeenste) inzake de oprichting va. een punt van besprekinJ in de verschillende org Uit de ingek woorden hebhj C. L. O. s de o o n trokken voor verdere bemo dezen te moete Naar de algemeene v Vereeniging tot bestriji der-tuberculose en ande ke gehouden zal worden afgevaardigd de heer J Door de drie G. L. O dat over het instellen vi raad geen eenstemmig worden, het bestaande G. L. O.'s te handhaven De steunregeling voöj levert nog steeds moeili;| ren op, waarover met zal gecorrespondeerd wi De Permanente Comn bouw en Veehouderij uit houdt 26 Juli een verga gevaardigden der provii| Onder meer zal op di sproken worden over te volgen graanpolitiek. Eenige afgevaardigde: gadering bijwonen. De op de vergaderinj nente Commissie voor stelde vraag of de huid geling niet door een ar vervangen wordt ontken Wel bestaan er verscl (o.a. de veestapel word vaar van verstarring, de uitvoering verbonder len wellicht in ietwat a blijven bestaan. De tijd voor opheffing de regeling is nog niet g De mogelijkheid on editie van „Ons Plattele zal nader onder de oogt Ook het Chr. landboi wijs wordt nog bespro^ het bestuur zich wende bestuur. Hierna sluiting Politierechter te Zitting van Dinsdag De volgende persone vaard: M. Z., 54 j., logemei degens mishandeling va Eisch en uitspr. f 10 H. J., 41 j., werkma wegens diefstal van een rende aan M. de Troye land. Eisch 2 mnd. gev. s gev.str. J. A. G. L. N„ 30 j„ »urg, wegens mishand Boeding te Hulst. Eisch en uitspr. 1 w J- S., 39 j., werkman t gens diefstal van een a< ■ngstukken, toebehoore Eisch en uitspr. 1 mn L. W. v. D., 30 j., ke as 111 verzet gekomen van den Politierechter i waarbij hij wegens misï Rijnbeek gepleegd i oordeeld tot f 15 of 10 krachtigd. dJ3,8" o' 53 huisvr. i te Oosterland, wege handeling onde ambtenaar. Zij heeft toe TT en Keuringsdienst Eoegen op 9 Mei een i men van melk welke verkoop in voorraad h; door de melk uit te *gi< Eisch en uitspr. f 15 v- J- M., 69 j., werk ?5- vaischheid in g drietal gezinsinkon

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2