URMAC Kerknieuws. 3. D. Henning, 14.2 seo. 4. M. van Fraaij MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND WALCHEREN. NOORD-BEVELAND, VERGIFTIGING TE KAMPERLAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. rene van den polder Westeren-Ban-van- Schouwen, G. B. Blom te Haamstede; tot gezworene van het waterschap Poortvliet, A. Buijs te Oud-Vosmeer en J. J. van der Slikke te Poortvliet; tot gezworene van het waterschap De Vrije Polders onder Tolen, G. Bierens te Tolen; tot gezworene van het waterschap De Vrije Polders on der Tolen, P. G. A. de Wit te Tolen, uiterlijk tot het einde van het zittings jaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden; tot gezworene van het water schap D'e Breede Watering Bewesten Ier- seke, G. Zandee Azn. te Kloetinge, P. de Koeijer Lzn. te Ierseke en P. W. van Overbeeke te Kapelle. W TAB LETTE N reeds gedurende meer dan 40 laar hel onveranderd betrouw* BAYER) bare en bovenal uitstekende mid del tegen elke verkoudheid zijn. *L*I op Oran|flb«nd'iB Boporkrotp* EEN ZUINIGHEIDSWEDSTRIJD. De onlangs door de fa. Louisse te Goes aangekondigde zuinigheidswed strijd met de Chevrolet is een groot succes geworden. Niet minder dan 124 Zeeuwsche auto rijders hebben met de beschikbaar ge stelde demonstratie-auto's een tocht ge maakt teneinde te probeeren met één li ter benzine een zoo groot mogelijken af stand af te leggen. De uitslag is geweest, dat de eerste prijs kon worden uitgereikt aan M. van Fraassen te Waarde, die met één liter benzine 12 K.M. en 50 M. aflegde. Van de 124 deelnemers hebben 116 meer dan 10 K.M. bereikt en daarvan bereikten weer 45 deelnemers 11 K.M. of meer. Deze week wordt te Middelburg een soortgelijke wedstrijd gehouden. Ook daar zal het aan belangstelling onder de automobilisten wel niet ontbreken. Landbouwers, opgepast! Dezer dagen waren arbeiders van den landbouwer G. Goense te Driewegen bezig de aardappelen te sproeien met loodarsenaat. Daartoe hadden ze een ton geplaatst in een vrijwel droge sloot tus- schen het bouwland en een weiland, waarin rundvee liep. Doordat in de wei geen drinkwater aanwezig was heeft een der runderen uit de ton gedronken met het gevolg', dat het dier kort daarna dood ging. Weer een waarschuwing om met dit zware vergif uiterst voorzichtig te zijn. Atletiekwedstrijden om het Zeeuwsche Kampioenschap. Zaterdagmiddag hadden op het terrein van de voethalvereeniging Vlissingen de wedstrijden om het Zeeuwsche kampioen schap van de verschillende onderdeelen der athletiek plaats. De organisatie liet heel wat te wenschen over. De wedstrijd was zeker een uur later afgeloopen, dan bij een goede organisatie en een krachtige leiding het geval zou zijn geweest. Wij laten eerst de resultaten van de heerennummers volgen. 100 m hardloopen, eerste serie: 1. P. Brakman, Marathon, Vlissingen, 11.8 sec. 2. T. van Roon, E. M. M., Middelburg, 12 sec. 3. P. Ludikhuize, 12.1 sec. Tweede serie: 1. J. v. d. Runstraat, A. V. '35, Vlissingen, 11.9 sec. 2 en 3. J. Klaver en J. Vaane, beide E. M. M., ieder 12 sec. Derde serie: W. Vreeken, E. M. M„ 11.8 sec. 2. J'. Parent, Marathon 11.9 sec. 3. E. de Priester, Marathon, 11.9 sec. Eerste demi-finale: E. Priester 11.7 sec. 2. T. van Roon, 11.8 sec. 3. Vaane, 11.9 sec. Tweede demi-finale: 1. P. Brakman, 11.3 sec. (nieuw Zeeuwsch record). 2. W. Vreke, 11.6 sec. 3. v. d. Runstraat 11.7 sec. 4. Klaver, 12.1 sec. Finale: 1. P. Brakman, 11.4 sec. (kampioen). 2. W. Vreeken, 11.5 sec. 3. T. van Roon, 11.6 sec. 4. De Priester, 11.8 sec. 400 m hardloopen, eerste serie: 1. G. de Pagter, A. V. '35, 59.6 sec. 2. A. Kambier, E. M. M., 62.1 sec. 3. K. Meijer, E. M. M. 63 sec. Tweede serie: 1. v. d. Sluis, Mara thon, 55 sec. (nieuw Zeeuwsch record). 2. Dobbelaere, Marathon, 56.8 sec. 3. J. Boel, E. M. M. 62.2 sec. Finale: De Pagter, 54.2 sec. (nieuw Zeeuwsch record); 2. v. d. Sluis, 55 sec. 3. Dobbelaere, 59.5 sec. 5000 m hardloopen: 1. P. Dronkers, Marathon, 17 m 44.6 sec. 2. H. Enkelaar, E. M. M., 18 m. 13.6 sec. 3. Van Opber gen, Marathon, 18 m. 21 sec. 4. Van Poel je, Marathon. 5. A. Kambier, E. M. M. Hoogspringen: 1. G. J. Matthijssen, Ma rathon, 1.62 m. 2. J. Provoost, Marathon, 1.57 m. 3. J. v. d. Runstraat, A. V. '35, 1.57 m. 4. A. de Baare, E. M. M., 1.52 m. 5. J. Larnoes, Marathon, 1.47 m. Discuswerpen: 1. G. J. Matthijssen, Ma rathon, 31.32 m. 2. W. Vreeken, E. M. M., 27.12 M. Hinkstapsprong heeren: 1. J. Parent, Marathon, 11.75 m. 2. A. Brakman, Ma rathon, 11.80 m. 3. J. de Vlieger, Mara thon, 10.89 m. En thans de dames-afdeelingen. 100 m hardloopen, eerste serie: 1. A. J. Petiet, E'. M. M., 14.6 sec. 2. D. Henning, Marathon, 14.8 sec. Tweede serie: 1. M. Boogaard, Marathon, 14.2 sec. 2. M. van Fraaijenhove, Marathon, 14.3 sec. 3. S. van Fraaijenhove, 14.8 sec. Finale: A. J. Petiet, 14 sec. 2. M. Boogaard, 14.1 sec. enhove 15 sec. Buiten mededinging: Mej. Groendijk, Marathon, 13.5 sec. Speerwerpen: 1. F. Auer, Marathon, 22.22 m. 2. S. van Fraaijenhove, Mara thon, 21,32 m. 3. M. van Oorschot, Mara thon, 18.43 m. Vèrspringen: G. Boogaard, 4.62 m. 2. M. van Fraeijenhove, 4.32 m. 3. M. van Oor schot, 4.07 m. De nummers één zijn kam pioen. Een botsing die goed afliep. Zondagmiddag kwam een personen auto uit de Stationstraat met de bedoe ling de Kanaalbrug op te rijden, terwijl op hetzelfde moment een motorrijder van den Blauwendijk kwam, die de Station straat in wilde. Tusschen beide motorrij tuigen ontstond een botsing, die alleen een ernstige beschadiging van het motorrijwiel tengevolge had. De berijder en de duo passagiers kwamen met den schrik er af. De automobilist had aan den van rechts komenden motorrijder voorrang moeten geven, doch ook deze maakte een fout door te veel links in den bocht te rijden. Da examens van de vereeniging veer Veilig Verkeer. Zaterdagmiddag had in de Vergenoe ging de mededeeling plaats van den uit slag der onlangs gehouden verkeers-exa- mens, uitgaande van de Vereeniging voor Veilig Verkeer. Van de openbare school A slaagden: G. Alewijnse, N. v. Elsacker, Jopie de Graaf, M. J. Clement, A. Clement, Jopie Snij ders, B. de Groot, Th. Hendrikse, A. Hi- bels, L. Hibels, Lydia de Koning, Helena Ghr. v. d. Logt, M. de Rijke, W. Roose, Tinie Mol, Anna Verdaasdonk, B. Won- dergem, J. Wondergem, Johanna G. Vis ser, G. J. Visser, alle voetgangers; Maatje Bliek, Tanny de Kam, J. Simonse, Pieter- nella Vogelenzang, J. Verlinde en Maatje v. d. Logt, allen per rijwiel. Van de openbare school G: Cornelia de Bart, Wilhelmina de Jonge Baas, Maatje Poortvliet, Imke Stenhuis en Heijntje v. d. Weij, allen voetgangers; H. Buijs, P. Feij, P. v. Helleman, V. de Kramer, M. Mersie, P. van Sluijs, J. Verrijzer, Maria Fomdse, Paula van Hercules, Nelly van Gemert, Jacomina Janse, Pieternella Klaassen, Wilhelmina Krijger, allen per rijwiel. School J: Nellie Rijke, Greetje Timme, Nellie Bouman, Gorrie Buijs, Annie Wolt- man, Jo Wielemaker, Thea Schippers, Nellie van Blois, Lientje Villée, Paula de Kuijper, Beppie de Kuijper, Ellie Louwer- se, Erna Rivière, Annie Schenk, Annie Goedbloed, Marie Rijnten, H. Vermazen, I. van Iren, J. van Varik, G. Rottier, B. Demmer, J. Bak, J. Diesch, T. Dormaar, C. Rijks, A. Lievense, Th. van Houte, J. Holthuijzen, W. Blokpoel, H. Kip, F. Ver- duijn en W. v. d. Bogaardt, allen per rij wiel. R. K. school: Nellie Adriaansens, J. Alofs, Agnes Boel, Marietje Deijnen, Ma rie Laurel, H. Listing, Sofia Loontjens, Toos Macheels, F. Pape, P. Roovers, J. Roovers, G. van Waesberghe, L. Korte- kaas, Eddy Lambermont, Bennie Neve, T. Verdaasdonk, Tonny Voets, H. Wolf, allen per rijwiel. Rijksleersohool: L. Beun, J. Biondina, T. Bos, J. de Dreu, A. v. d. Ende, J. Ga- brielse, T. Geensen, P. Janse, J. Janse, R. Jeelof, D. Julianus, K. Laroes, T. Min derhout, P. Polderman, H. Valk, Toos Becks, Geertje Bouwens, Mientje But, Gorrie Gillissen, Gorrie Groen, Neeltje Huijsman, Mienke Meulenberg, Annie Scheenloop, Willy Visser en Jo Schuit, allen per rijwiel. Ned. Herv. school, Zuidsingel: A. Mur- re, J. Moerland, J. Plantefeber, Cornelia den Hollander, A. Mareels, W. Pichal, W. Kosten, J. de Nooijer, J. Bos, W. Fran cois, J. Weststrate, I. Leijnse, J. Falha- ber, Johanna Davidse, Betzy Kassander, Marie de Back, Nellie v. d. Meule, Marie v. d. Meule, Marie van Heijl, allen voet gangers; Toos de Hollander, G. van Lan- geraad, A. van Langeraad, A. E'ijkelen- boon, D. I. Goudswaard, J. Wisse, Johan na de Kramer, Maatje Dekker, Betsy de Busscher, Pietje de Lange, Suus Janse, Gorrie Barentsen, allen per rijwiel. Ghr. Burgerschool, Singelstraat: Dieuw- ke de Boer, Mien van Damme, Ida Dekker, Alnnie Reijnierse, Betsie v. d. Roost, Jo Verhage, Annie Vink, Dora v. d. Voorde, Gree Vreeswijk, J. Antheunisse, C. Dri- oel, W. Goedhart, H. v. d. Hulst, N. Jo- ziasse, W. Kasteleijn, B. Keller, S. Kodde, P. Koster, P. Simpelaar, J. van Sluijs, G. Spijkerboer, J. Tilroe, N. Verweij, J. Wiegel, J. Wondergem, R. Everwijn, allen per rijwiel; Coba Meulmeester en Jannie Poelman, voetgangsters. Openbare school, Koudekerke: Ghr. Flipse en L. Geldof, per rijwiel. Ghr. School, 'tZand: P. Pink, D. van Duren, L. de Vlieger en P. de Meijer, al len per rijwiel; D. Geertse, voetganger. Ghr. School, N.- en St Joosland: J. Beekman, voetganger; Johanna Baas, Cornelia de Dreu, Anna Kwekkeboom, Jao. Pouwer, Jac. de Klerk, Chr. Janse, P. Joosse, Ca. Koppejan, Neeltje de Visser, Adriana Jeras, G. van E'enennaam, Ja- coba van Moolenbroek, Nelly de Visser, L. Kwekkeboom, P. Reijnoudt, Oath. Dour- lein, Jac. van Eenennaam, T. de Dreu, G. Dingemanse, M. P. de Jager, L. Wisse, P. W. van Leerdam, Jacoba Moes, M. Ringelberg, Adr. Cornelisse, Adri Slui mer en Wilhelmina Maljaars, allen per rijwiel. Diploma's en speldjes konden ook uit gereikt worden aan de chauffeurs, die vol gens de mededeelingen in de algemeene vergadering daarvoor in aanmerking kwa men, omdat zij in het afgeloopen jaar zonder ongelukken te veroorzaken hun beroep hadden uitgeoefend. DeGasthuis-exploitatie. Zooals uit de aan den Raad overgelegde stukken blijkt, vertoont de Gasthuisreke ning over 1937 een exploitatie-overschot van ruim f 400.Op de gemeentebegro ting was gerekend op een tekort van f7000. Een afscheid. Zaterdag nam de heer M. van den Broek, die den meer dan pensioengerechtigden leeftijd bereikt had, afscheid van directie en personeel der N.V. Stoomwasscherij „De Zon" te Goes. Na aanbieding van een herinneringsca deau door het personeel en een hartelijk afscheidswoord door den Directeur ging hij geroerd heen. Ellewoudsdijk. Teraardebestel ling wijlen E. Bakker. Zater dagmiddag werd onder groote belangstel ling het stoffelijk overschot van het zoo plotseling overleden raadslid, dhr Bakker, door de leden van den Kerkeraad der Ger. Kerk te Driewegen en leden van de Chr. Schoolvereen. te Oudelande ten grave ge dragen. Ds Fransen van Driewegen sprak naar aanleiding van Psalm 103 en voerde tevens namens den Kerkeraad der Ger. Kerk te Driewegen, waarvan de heer Bak ker lid was, het woord. Daarna schetste Burgemeester Smallegange den overle dene als een voorbeeldig raadslid. Dhr J. de Jonge sprak woorden van waardeering namens het burgerlijk arm bestuur en de Groene Kruis-vereen., waarvan de overledene bestuurslid was. Verder sprak dhr Van Noort te Driewe gen als afgevaardigde der Boerenleen bank; de heer J. A. Dominicus te Wemel- dinge namens het suppletiefonds „Draagt Elkanders Lasten" en de heer Buteijn te Oudelande namens het bestuur der Ghr. schoolvereen., in welke besturen de over ledene een leidende functie had. Ten slotte voerde nog het woord de heer De Munck te Driewegen, namens de A.R. Kiesvereen. De oudste zoon van wijlen den heer Bakker dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. Voor de groote internationale bak- kerijitentoonstelling de „Itoba" te Arnhem is benoemd als jurylid de heer J. de Jonge alhier. Woensdag j.l. had een autotocht voor de ouden van dagen plaats, die hen wederom door de Ambachtsvrouwe mevr. van HattumDekker te Beverwijk, werd aangeboden. Te ruim 12 uur werd de tocht naar Antwerpen aanvaard. Er namen 41 ouden van dagen aan deel. De dag werd te Antwerpen aangenaam doorgebracht. Op de thuisreis werd gepauzeerd te Hoogerheide. De edele weldoenster maak te den rijtoer persoonlijk mede. Een der oudjes wijdde daaraan een hartelijk woord. Krabbendijke. De Raad dezer gemeente vergadert morgen a.s. ter behandeling van het voorstel van B. en W. om met intrek king van het Raadsbesluit van 24 Juni 1938 den verbouw van de schoollokalen op te dragen aan G. A. Breker en A. J. Kruijsse. Oudelande. Zaterdag organiseerde de gymnastiek- en athletiekvereen. „Hercu les" wederom haar jaarlijksche afstands- marsch. Een traject van 30 km voor dames en heeren boven de 16 jaar en een traject van 20 km voor jongens en meisjes van 12'16 jaar, werd afgelegd. Uit verschillende steden en dorpen wa ren de wandelaars opgekomen, zélfs uit België. De start vond plaats om 2.38 uur. 's Avonds werden de wandelaars afge haald aan de kom der gemeente, door het muziekkorps „Gon Amore" van Hoede- kenskerke. Direct na afloop hiervan vond de prijs uitreiking plaats. Aan ieder, die deze marsch op den vastgestelden tijd had volbracht, werd een herinneringsmedaille uitgereikt en aan de groepen een groeps- medaille. Verder werden medailles uitgeloofd voor: a. De groep, die den meesten indruk maakte. C. K. W. O., Vlissingen. b. De oudste deelnemer of deelneemster. De lei der van G. K. W. O., Vlissingen. c. De grootste groep. C. K. W. O., Vlissingen. d. De verstkomende individueels wande- laar(ster) ontving een aardige herinne ring (België). Wolphaartsdijk. Zaterdagavond gaf de Gymnastiekvereeniging „Udi" met mede werking van de muziekvereeniging „Ad- vendo" een goedgeslaagde uitvoering in de open lucht. Kapelle. Doordat de stuurinrichting van de vrachtauto van den heer W. de S. uit Goes defect raakte, kon de chauffeur deze auto niet meer in zijn macht hou den, zoodat hij op het trottoir terecht kwam en tegen het woon- en winkelhuis van den heer P. Hoogstrate in de Oost straat botste. Van het winkelpand werd een hoek uit den muur gereden en de deur ontwricht enz., zoodat de mate rieels schade niet gering was. Ook de auto was deerlijk gehavend. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Westkapelle. Vrijdag vierde dhr J. de Vos, gemeentesecretaris alhieT, zijn zilve ren jubileum. Des namiddags te twee uur verzamel den zich in de versierde gemeentesecreta rie verschillende genoodigden, o.a. alle raadsleden, ambtenaren van de secretarie, Ds Reus1 en D!r Huygens met hun echt- genooten, Mevr. de Casembroot-van der Feltz, vele burgemeesters en secretarissen van Walcheren en de oud-burgemeester van Westkapelle, dhr Viruly van Scheve- ningen en Mr van Dusseldorp uit Goes, de laatste met zijn echtgenoote. Burgemeester Jhr Mr de Casembroot schetste in een uitvoerige rede, welke be langrijke en uitvoerige werkzaamheden den gemeentesecretaris in deze kwart- euew waren opgelegd. Hoewel de eerste jaren geheel alleen staande voor al het secretariewerk, hebt gij, secretaris, aldus spr., uw taak steeds op voortreffelijke wij ze waargenomen. In de beste harmonie hebben B. en W. en de raadsleden met u gewerkt. Maar ook voor het publiek stond gij steeds ten dienste. Spr. sprak dan ook de hoop uit, dat de jubilaris nog vele jaren met dezelfde op gewektheid en plichtsbetrachting zijn functie in den dienst der gemeente mag vervullen. Namens de Raadsleden en het Gemeen- tepersoneel werd hem daarop een cadeau overhandigd: een schrijfdoos met schrijf- benoodigdheden. Daarop voerde dhr Stoel als oudste ge meente-ambtenaar het woord. Vervolgens dhr Viruly, mede namens de andere voorgaande burgemeesters van Westkapelle. Namens de burgemeesters, de heeren Viruly, Mr van Dusseldorp, Mr Woldringh van der Hoop en Jhr Mr de Casembroot, bood spr. als aandenken aan een zilveren inktstel. Dhr Schuurman van Domburg, secre taris van de Vereen, van Burg. en Secr. van 't platteland van Walcheren, wensch- te dhr De Vos namens de vereen, van har te geluk. Namens deze Vereen, bood spr. een mand met bloemen aan. Dhr Mr Van Dusseldorp sprak een per soonlijk woord. Ten slotte voerde D's Reus het woord. Dhr De Vos bracht daarop de verschil lende sprekers dank voor de tot hem ge sproken woorden. Spr. gaf daarop een overzicht van zijn 25-jarige ambtsperiode. Spr. werd benoemd in een rustigen tijd. Een ambtenaar of volontair had hij niet noodig. Eerst in de mobilisatiejaren kreeg spr. een distributieambtenaar. Van de raadsleden uit den tijd van zijn benoeming is nog slechts één lid in leven, n.l. dhr K. Minderhoud, hier als oudste wethouder tegenwoordig. Spr. dankte burgemeesters, wethouders, raadsleden, ambtenaren enz. voor de on dervonden medewerking en dankte nog met een hartelijk woord voor de geschen ken hem aangeboden. Des avonds waren de meeste genoodig den van den middag met familieleden van den jubilaris op verzoek wederom op het gemeentehuis bijeen. Daar werd hem door „O. K. K." een serenade gebracht. Een zeer talrijke me nigte gaf door haar aanwezigheid voor het gemeentehuis blijk van medeleven. Daarop deed het corps nog een muzi kale wandeling door het dorp. Talrijke aangeboden bloemstukken, tele grammen enz. waren ingekomen. Gemeld zij nog, dat de grootvader van den secretaris, wijlen dhr P. de Vos, be noemd is tot gemeentesecretaris van Westkapelle met ingang van 10 April 1847 en overleden alhier 29 December 1889 (42 dienstjaren). Zijn vader, wijlen dhr P. de Vos, is be noemd tot gemeentesecretaris dezer ge meente met ingang van 1 Januari 1890. Overleden alhier 7 Oct. 1901 (11 dienst jaren). Biggekerke. Vrijdagavond vergaderde de afd. Vrederust. Ontvangen was f 86.52V2, uitgegeven f 80.45, batig saldo f 6.07 H. Besloten werd in de maand No vember een spreker te laten optreden, naar toerbeurt ditmaal een predikant der Ned. Herv. Kerk. Tot afgevaardigden naar de a.s. algemeene vergadering te Bergen op Zoom werden benoemd de hee ren J. Lorier, W. Marijs en J. Meijer. Zaterdag deden zich in het gezin van dhr C. Verburg te Kamperland bedenkelijke vergiftigings-verschijnselen voor. Man, vrouw en 10-jarig zoontje ver keerden in ernstigen toestand, zoodat ge neeskundige hulp werd ingeroepen. Van morgen was de toestand bevredigend en was het gevaar geweken. De oorzaak der vergiftiging is niet bekend. Hiernaar wordt een onderzoek ingesteld. Kortgene. Vrijdag werd alhier een groote vergadering gehouden van het Na tionaal Comité voor Brouwgerst. Er na men plm. 80 personen aan deel. Aanwezig waren o.a. boeren uit N - en Zuid-Beveland. De veerboot welke den dienst onderhoudt tusschen Kortgene en Wplfaartsdijk stond voor een zware taak om de vele auto's der Zuid-Bevelandsche deelnemers te vervoeren. Prof. G. Broekema uit Wageningen was voorzitter. Hij liet duidelijk uitkomen, dat, terwijl vroeger de meeste brouwgerst werd gebruikt voor fourage-doeleinden, onder invloed van het NaCoBrouw, thans reeds een gedeelte van deze gerst tot bier wordt verwerkt. Hij wekte alle aanwezigen op om zich bij' deze instelling aan te sluiten. Vervolgens hield Ir Lammers uit Wa geningen een inleiding over het regionaal onderzoek van gerstmonsters van den oogst 1937, terwijl Dr Oost uit Wagenin gen de roest en meeldauw-aantasting in de gerst besprak. Daarna werd nog het woord gevoerd door den heer J. M. Bom uit Kolijlnsplaat, die het een en ander over Noord-Beveland vertelde. Bij de rondvraag besloot men op voor stel van den heer M. W. van Arenthals uit Kats, om een telegram te zenden aan den minister van Waterstaat, met het ver zoek de totstandkoming der brug over de Zandkreek te willen bespoedigen. Met een maaltijd en een rondrit werd besloten. Auto-ongeval van Dr Gelderman. Dr L. G. Gelderman, arts te Kortgene, en zijn echtgenoote, mevr. Gelderman—-Schouten, zijn Vrijdagavond even buiten Bergen op Zoom aan een groot gevaar ontsnapt. Toen ze met hun auto op den Antwerpschen straatweg re den, kwamen zij in een hevige regenbui terecht, waardoor de weg ter plaatse erg glad werd en de auto slipte. Deze reed ra kelings langs een paar jongelui, die voor den regen in het kreupelhout langs den weg scholen. De auto werd tegen den berm van den weg geslingerd en was zoodanig beschadigd, dat er een kraanwagen uit Goes aan te pas moest komen. Dr Gelder- man en zijn echtgenoote kwamen met den schrik vrij. Ze zijn met een huurauto naar Kortgene gereden. Bruinisse. Zaterdagmiddag maakten vele ouden van dagen een autotocht door het heele eiland. Nog vóór men het dorp verlaten had reed een der auto's op een andere, doordatde voor hem rijdende auto plotseling moest stoppen. Déze wagen moest uit de fille genomen worden. De inzittenden konden in andere auto's wor den ondergebracht, zoodat dezen toch de tocht konden meemaken. Bij den terugkeer wachtte de muziekvereen. „Nu met Hope" den stoet op. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. St. Maartensdijk. Vrijdagavond j.l. werd de algemeene vergadering van de veilingsvereen. „St. Maartensdijk en Om geving" onder voorzitterschap van dhr I. M. Hage gehouden. Aanwezig 42 leden. Uit het jaarverslag bleek, dat de totale omzet had bedragen 2.533.780 kg voor f 94.987,37. De geldelijke omzet was 100 pet. hooger dan het vorige jaar. De prijs der uien was vooral zeer hoog, n.l. gem. f 6.24 per 100 kg. tegen f 1,42 in 1936. De aanvoer van andere producten be weegt zich eveneens in stijgende lijn, even als de prijzen. Postduiven. Goes. De P. V. de Zeeuw hield haar vlucht van St Etiënne (Frankrijk), af stand 700 km. De 35 vogels werden Zaterdagmorgen 5.45 uur in vrijheid gesteld met N.W. wind. Ie duif 17.55 uur, laatste prijs winnende duif 19.15 uur. De uitslag was: 1, 2 en 10 G. J. Kuzee, 3 en 9 J. Foudra.ine, 4 J. Harthoorn, 5, 6, 7 en 8 J. D. v. Sabben. Voetbal. Middelburg. Zaterdgg speelde op het Gem. Sportterrein alhier het Walchersche A en B elftal een voetbalwedstrijd ten bate van het Z. V. B. contributiefonds. Het A-elftal wist te winnen met 73. Goes. Zaterdagavond speelden de Goes- veteranen een wedstrijd tegen de Tennis club „Het halve maantje" uit Goes. Deze zeer geanimeerden wedstrijd eindigde in een 51 overwinning voor de Goesvete- ranen. Ruststand 20. Kolijnsplaat. De v.v. S D.O. van Kolijn plaat speelde Zaterdagavond tegen K.M D'. van Kortgene en verloor met 21. Korfbal. Kolijnsplaat. De korfbalvereen. S.S.S van Kolijnsplaat speelde Zaterdagavond tegen de vereen. „Roda" van Kortgene en won met 40. 'k Zag een Rooker ln Zwolle Naar een sigarenzaak hollen Hij was geheel ln de war Had een leege doos „8ERDAR" En riep: „Geef mij gauw weer een-vollel' NIEUWE OOGST! Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Barsinger-Horn, G. W. B- A. Thoden van Velzen te Rauwerd. Te Te Deersum, H. Garon, cand. te Rijswijk. Geref. Kerken. Aangenomen naar Meerkerk, P. Rull- mann, cand. te Utrecht. Bedankt voor Linschoten, P. Rullmann, cand. te Utrecht. Jubileum Ds J. G. E1 en- Baas. Zondagmiddag hield Ds Elen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2