AKKERTJE Tandarts Piet ITreï zenuwen LIJDER TANTE Al LI E Zaterdag géén sp Onderwijs. Hen neemt 'n Rijk en Gemeenten. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Politieberichten Briefwisseling. Telegrammen. Ingezonden Stukken Burgelijke Stand. Marktberichten Finantiëele Berichten. Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen Voor Electrisch B ROOI D E S K U N I goes middelbi doet men thans zonder last van la/1B naar VAN DER HEL MIDDF.LBUR 10 DAGEN GRATII dom, Middelburg, Goes, Amersfoort, Sneek, Wijk Franeker, Dokkum, Kampen, Appingedam, Breda, Heusden, Eindho ven. Tegen hebben gestemd de classes Nij megen, Tiel, Harderwijk, Gouda, Den Briel, Haarlem, Alkmaar, Hoorn, Edam, IJzendijke, Utrecht, Leeuwarden, Heeren veen, Zwolle, Deventer, Groningen, Win schoten, Winsum, Maastricht, Assen, Meppel, Etomen, Den Bosch, Zieriksee. De kwestie Drachten. De particuliere synode van de Gereformeerde Kerken van Friesland ten Zuiden heeft in haar Woensdag te Sneek voortgezette vergadering het appèl van ds G. Staal en een aantal ouderlingen te Drachten, die door de classis Drachten in hun ambt zijn geschorst wegens wanbestuur, ver worpen. Benoeming hoogleeraar. Bij Kon. Besluit is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht om onderwijs te geven in de zoölogie, de dieren geografie en de ver gelijkende anatomie, Dr Chr. P. Raven, prosector aan de gemeentelijke universi teit te Amsterdam. Geslaagd aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het propaedeutisch examen in de medicijnen Mej. E. P. Vos te Nieuw- dorp. i Geslaagd voor examen Voorberei dend Onderwijs voor akte A: G. A. van Dijke, Breskens. Geslaagd te Leiden voor het docto raal examen in de rechten de heer G. Kousemaker te Kloetinge. Te Dtelft slaagde aan de Technische Hoogeschool voor het le gedeelte van het propadeutisch examen voor civiel inge nieur de heer H. Duns te Vlissingen. Aan de technische hoogeschool te Delft slaagde voor het ingenieursexamen voor bouwkundig ingenieur de heer J. L. Witte te Kloetinge. z De flnancieele verhouding. In een te Amsterdam gehouden verga dering van anti-revolutionaire raadsleden in Noord-Holland heeft, naar wij in de „'Standaard" lezen, de financieele specia liteit der A.'R. Kamerfractie, de heer W. Wagenaar, gesproken over den toe stand van de gemöentefinanciën in het tegenwoordig tijdsgewricht. De heer Wagenaar behandelde achter eenvolgens den toestand tot 1931 en dien ivan na dat jaar en stond stil bij de wet telijke regelingen betreffende de finan cieele verhouding tusschen Rijk en Ge meenten en de daarin tengevolge van de crisis aangebrachte wijzigingen. De wijzigingen werden alle als nood maatregelen beschouwd, maar hadden ten gevolge, dat zeer vele gemeenten in groo- te moeilijkheden geraakten. Na een opsomming van al deze moei lijkheden deelde spr. als zijn oordeel mede, „dat de nu bestaande regelingen eigenlijk niemand bevredigen, maar dat ook nog niemand de oplossing voor dit probleem gevonden heeft. Er zal echter naar gestreefd moeten worden een zoo danige oplossing te vinden, dat de ge meenten, in het algemeen belang, weer in zoodanige positie worden gebracht, dat zij in staat zijn weer als autonome licha men met eigen verantwoordelijkheid haar taak te verrichten." Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. FEU IL LET ON door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 103) o— Het werd een moeilijke tijd voor de arme Maude. Haar moeders toestand eisohte al haar tijd en zorg, terwijl zij1 ge bukt ging onder het zelfverwijt, dat ze je gens haar zwager niet goed gehandeld had. Maudo was, toch al geen ideaal ver pleegster voor iemand, die bet met baar zenuwen te kwaad had. Flink en beslist als ze zelf was, kon ze zich haar moeders zwakheid niet voorstellen, bad er weinig geduld mee. Ze had het land aan zich zelf omdat ze niet meer met de arme vrouw mee kon voelen; maar ook hiermede maakte ze de zaak niet beter. Ongelukkig en vermoeid, zich hulpeloos cn eenzaam, voelend in die vreemde stad, was het baar 'n heele troost, toen men haar in den loop van den middag mee deelde, dat mijnheer Easton in de zitka mer was en haar wenschte te spreken. Admiraal Shelhurne waa, voor hij naar NAAR EEN NATIONAAL MERK VOOR NEDERLANDSCHE TUINBOUWPRODUCTEN? Op de vergadering van bet Uitvoer con trole-bureau heeft onze rijkslandbouwcon- sulent, Ir B. Gerritzen, te Londen een rede gehouden over de noodzakelijkheid van controle op de sorteering en verpakking van Nederlandsohe groenten en fruit met het oog op den afzet in Engeland. Ir Gerritzen gaf uitvoerig weer de over wegingen die in Engeland in 1928 geleid hebben tot het uitvaardigen van de wet op het sorteeren en merken van landbouw producten, waarbij de minister van land bouw het recht kreeg voor alle land- en tuinbouwproducten, die daarvoor in aan merking kwamen, standaardsorteeringen en -verpakkingen vast te stellen. Dit werd gedaan in overleg met de kweekers, groot handelaren en winkeliers. Tegelijkertijd werd bij de bedoelde wet een handelsmerk vastgesteld, dat bekend staat als het „En gelsch nationaal merk". Er bestaat thans zulk een merk voor Engeland en Wales, en een voor Schotland, terwijl er 12 sor- teerings- en verpakkingsvoorschriften zijn vastgesteld voor 42 groenten- en 12 fruit- soorten. Het gebruik van deze merken is niet verplicht, maar het biedt vele voor- deelen en werkt sterk opvoedend. Ook in Nederland zou een algemeen gebruikt nationaal merk ingevoerd moe ten worden. Bij de Nederlandsche eieren heeft men een dergelijk systeem, dat uit stekend voldoet. Ir Gerritzen heeft uit de statistieken nagegaan, voor welke voortbrengselen de Britsche markt van belang is en vond dat dit vooral peren, druiven, kruis bessen, aardbeien en m e 1 o e - n e n zijn. Onze druiven ontmoeten ginds op de markt kasdruiven uit Engeland, de Kanaal-eilanden en België; verder na- tuurdruiven uit Spanje, Portugal en Bul garije. Het is van groot be lang, dat de smaak (van on ze druiven) goed wordt ge controleerd', zegt spreker. „De Nederlandsche druiven immers worden in tegenstelling met Spaansöhe, Portu- geesche en Bulgaarsche, in de Tarief wet als luxe producten beschouwd. Laat men in Nederland dan ook zorgen, dat het werkelijk luxe druiven zijn, welke niet alleen om het uiterlijk worden gekocht. Men verwacht van een luxe-artikel ook, dat de smaak goed is". Nadat Ir G. heeft meegedeeld, dat ten onzent de druiven- controle in October 1936 is begonnen, ver telt hij, na genoemd tijdstip in Engeland meermalen Hollandsche druiven op straat en in winkels gekocht te hebben. Verschil lende keeren echter heeft hij' moeten con- stateeren, dat zij veel te zuur waren. Ook van kennissen beeft spreker hetzelf de gehoord. Verduistering. Het gerechts hof te Leeuwarden heeft een 78-jarigen oud-notari3 uit Gorredijk, die als secre taris-penningmeester van de Vereen, tot Uitvoering van de Landarbeiderswet f 13.000 had verduisterd, overeenkomstig den eisch van den procureur-generaal tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld. Ook de rechtbank had deze straf opgelegd. Faillissement. C. Goppoolse, molenaar te Grijps- kerke. Totaal passief f 4573.65, waarvan preferent f 45. Gevonden voorwerpen. In de maand Juni 1938 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen betreffen de deze voorwerpen te bekomen: Vier ceintuurs, een dubbeltje, een tasch- je met rijwielreparatie, 4 portemonnaie's met inhoud, 3 mutsen, een paar hand schoenen, een zuigerring, 4 rijwielbelas- tingmerken, 1 vulpotlood, 5 postzegels, 4 halskettinkjes, 1 postduif, 1 roepduif, 1 hamer, 1 insigne, 3 vulpenhouders, 2 zak messen, 2 handschoenen, een verpakt autolampje, een kwartje, 1 zilveren kin- derring, 2 rozenkransen, een hangertje den trein ging, even bij hem aangegaan en nu kwam hij eens poolshoogte nemen en kijken, hoe de zaken stonden. Alleen zijn aanwezigheid oefende al invloed ten goede uit. Alle verlegenheid tusschen hem en Maude verdween in deze droeve uren en ze bemerkte, dat ze weer even vrij met hem kon spreken als vroeger. Ze kon hem weer al haar gevoelens toevertrou wen en zijn raad en hulp vragen in alle aangelegenheden. De weinige minuten, die hij met haar doorbracht, gaven haar kracht en sterkte om de rest van den dag door te komen. Bovendien was hij haar van practisch nut. De berichten over Alice waren niet erg gunstig. Ze leek nog wel verdoofd, schreef Edgar; ze besefte absoluut niet, wat er eigenlijk gebeurd was. Het ver haal van het ongeluk was in een paar woorden te vertellen. Sir William was als gewoonlijk voor het ontbijt uitgereden. Zijn paard was bij het passeeren van een bmg geschrokken van een kruiwagen en in een oogwenk, voor hij iets doen kon om' het te verhinderen, was het over de leu ning gesprongen. De rivier was diep en er stond een sterke stroom. Het paard was blijkbaar verdoofd, want een boeren arbeider, die het ongeluk had zien gebeu- waaraan klompjes, 2 regenjassen, 1 broche, 1 nikkelen horloge, 1 doublé da mesarmbandhorloge met armband, een dashouder, 1 huissleutel, 2 schakels van een armband, een zeemlap, 1 Lipssleutel, een koperen gewicht, een afdrukker van een fototoestel, 1 bus inhoudende een be strijdingsmiddel voor insecten, een hand doek met zwempak, 1 ijzeren gewicht, 1 nikkelen armbandhorloge met armband, een damestaschje met inhoud, een por tefeuille met inhoud, een streng koord- touw en een hond. Goes, 1 Juli 1938. De Inspecteur van Politie, RENEMAN. Bespuiting van aardappelen. Men vraagt ons of wij eens willen me- dedeelen, of alle aardappelen, ook in de tuintjes, bespoten moeten worden tegen den Coloradokever. Ons antwoord luidt na bekomen in lichtingen bevestigend. De bur gemeesters zijn belast met de regeling van deze bespuiting en met de controle daar op. Ook voor tuintjes, waar behalve aard appelen, ook groenten en aardbeien wor den geteeld. Alleen zij men dan uiterst voorzichtig omdat het loodarsenaat, dat, zooals men weet, door het Rijk gratis beschikbaar wordt gesteld, een zwaar vergif is. Het beste doet men, door zich te wenden tot een bekwaam loonsproeier, die weet, welke maatregelen hij moet nemen; zoo iemand beschikt over materiaal, jute enz. waarmede aardbeien en groente tijdens de besproeiing moeten worden afgedekt. Hij weet ook, dat hij b.v. hij veel wind niet moet sproeien. Hij' vouwt ook het materiaal zóó op, dat de onderkant niet met de sproeistof in aanraking komt. In sommige gemeenten hebben de bur gemeesters zich dan ook met deze be kwame loonsproeiers in verbinding ge steld. Heeft men nog vragen, dan wende men zich tot den burgemeester of tot de ambtenaren van den plantenziektenkun- digen dienst. Men ga dus niet op o n deskundige ma nier aan het spuiten in een omgeving, waar ook andere gewassen groeien, maar volge het regeeringsvoorschrift op boven staande wijze op. Zelfmoord of roofmoord? TIEL. De politie houdt zich bezig met een eigenaardig sterfgeval, dat aanvan kelijk was gezien als zelfmoord, maar dat, naar het zich laat aanzien, een geval van roofmoord is. Vorige week werd in de woning te Ech- teld op de grens der gemeente Tiel, de 43-jarige ongehuwde Mej. van H. door een van haar broers dood aangetroffen. De vrouw had een stuk touw om den hals dat aan den deurknop bevestigd was. Men dacht aanvankelijk aan zelf moord, doch op grond van het onderzoek kwam men, daar er ook geld werd ver mist, op het denkbeeld van roofmoord. De politie heeft een 30-jarige man ge arresteerd. Hij ontkent echter iets met de zaak te maken te hebben. Inbraak in postkantoor. BUDEL. Vanmorgen is een brutale in braak gepleegd in het postkantoor te Budel. 'Om in het kantoor te kunnen komen hebben de dieven eerst de sleutel van de slaapkamer van een kantoorhouder ge haald, waarna zij de brandkast 'hebben geopend. Een groot bedrag aan geld en eenige aangeteekende brieven zijn mee genomen. Eeni'ge geldtrommels zijn ledig in den tuin van den kantoorhouder te ruggevonden. De politie stelt een onder zoek in. Een speurhond van de rijks- veldw'acbt is hiervoor ter plaat's'e aange komen. OOSTENRIJKER IN DUITSCH CONCENTRATIEKAMP OVERLEDEN. PARIJS. Uit Berlijn wordt vernomen, dat de Oostenrijksche schrijver Raoul Auernheim, de laatste president van de 'Oostenrijksche „penelub", die bij den An schluss werd gearresteerd, in het concen tratiekamp Dachau is overleden. ren, zei, dat het geen poging deed om te zwemmen. Sir William kon zich niet uit de stijgbeugels losmaken. Ze werdeD door den stroom meegesleept en eenige mij len stroomafwaarts vond men pas de ont zielde lichamen. Mevrouw Shelburne kon de eerste veer tien dagen niet vervoerd worden. Ze kreeg een aanval van zenuwkoorts, niet gevaarlijk, maar afmattend, zoowel voor haar zelf als voor degenen, die haar ver pleegden. Gedurende die weken waren mijnheer Eastons bezoeken Maude's grootste troost. Hij kwam iederen dag, vaak zelfs tweemaal; en ze verlangde steeds weer naar de enkele oogenblikken, die ze in zijn gezelschap kon doorbren gen als naar de eenige lichtpunten in die sombere dagen. Ze begon hem al spoedig te behandelen met een gemakkelijke fami- lariteit, waar ze zelf verbaasd over was; ze wendde zich met alles tot hem, maakte met even weinig plichtplegingen van zijn diensten gebruik, alsof dat bewuste ge sprek niet had plaats gehad. En hij be greep zoo goed, wat ze voelde, hoe met haar om te springen, of hij haar moest troosten, raden of terechtwijzen, dat, hoe ontstemd en prikkelbaar ze ook mocht zijn, als hij kwam, hij haar altijd in veel Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Hedenmorgen 1 Juli omstreeks 8.30 uur op de Groote Markt te Goes liep een klein poesje te spelen op de markt. Toen eenige schoolkinderen het diertje begonnen te streelen, liep dit beestje naar zijn huis (Café Beurs) toe, doch bleef even midden op de straat (voor iedereen duidelijk zichtbaar) staan. Daarop reed een groote luxe wagen K 7679 dezen weg over en reed (moedwillig kunnen wij wel zeggen) over dit kleine diertje heen, wat kermend van pijn bleef liggen. Hierbij waren vier a vijf volwassen ge tuigen. De vraag is: Elan tegen zulk een beest achtigheid door de Vereen, voor Dieren bescherming niet worden opgetreden? Enkele toesohouwers. GOES. Geboren: Anna, d. v. Marinus Oostdijk en Johanna Martina de Pan. Overleden: Anna Maria Altman, 82 j., wed. van Anton Battes. Van 2730 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. W. Cijsouw, 24 j. en W. van der Weele, 25 j.; J. Vos, 27 j. en G. M. de Hamer, 27 j.; B. H. Slager, 27 j. en E. L. Miiller, 24 j; L. de Nooijer, 29 j. en J. Goedhart, 35 j. Getrouwd: G. J. P. Mentink, 27 j. en J. M. H. van "Wezel, 25 j. Bevallen: G. A. Goetheer geb. Heijink, d.; P. A. van Mourik geb. van Rij, z.; M. Kropman geb. Lenaerts (levenl.) (V. G.) Van 2228 Juni SOEBURG. Ondertrouwd: L. J. van de Vijver, 59 j. en A. Willemse, 47 j. Overleden: G. M. van der Peijl, 17 j. (Nbl.) Over de maand Juni. KATTENDIJKE. Gehuwd: Nicolaas van den Berge, 25 j. te 's Heer Arendsker- ke en Johanna Kopmels, 23 j. Geboren: 26, Maatje Neeltje, d. v. Jan Kosten en Jacomina Koster; 29, Cornells Danker, z. v. Foort Jacobus van Kleunen en Jacomina Quinten. Overleden: 1, Susanna Verhulst, 60 j„ weduwe van Jacob van Kleunen. MIDDELBURG. Fruitveiling van 1 Juli. Aardbeien 822, Roede Bessen 1118, Witte Bessen 9, Zwarte Bessen 2126, Gele Kruisbessen 16, Tomaten 1516, alles per kg.; Frambozen 2130 per pond; Meikersen 30, Markiezen 45 per kg.: Netmeloenen 30, Perziken 27 per stuk. MIDDELBURG. Aardappelveiling. Bon ken 2.172.54, Groote 1,912.24, Drie lingen 1.011.75, Kriel 0.431.04, alles per 25 kg. Aanvoer 60.000 kg. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Donderdag 30 Juni 1938. Groote veiling. Kruisbessen 15.90, Zwarte Bessen 50, Aardbeien Jucunda 18.60, Mad. Moutot 17.50, alles per 100 kg. Kleinne veiling. Fruit: Aardbeien 101 21, Roode Bessen (Prolific) 1229, Zoete Roode Bessen 1012, Witte Bes sen 16, Vroege Kersen 14. Porseleinker sen 916, Spietjes 10, Volgers 1123, Bruine Blanche 1725. Bonte Blanche 22, Hollanders 3239, Vroege van Wer den 3337, Meikersen 2238, Roode Suikerkersen 1923. Uitschot Kersen 6 14, Frambozen 2345, alles per 100 kg.: Perziken 0.507.50, Meloenen 30 per 100 stuks. KAPELLE. Veilingen van 30 Juni. Groote veiling. Jucunda 19.3020.20, Mad. Moutot 18.5019.40. Kleine veiling. Aardbeien 819, Mei kersen 2142, Hollanders 1842, Por- celeinkersen 1018, Suikerkersen 16 21, Bruine Blanche 1827, Roode Blan che 17, Limburgers 33, Markiezen 28, Vroege van Werden 2831, Frambo zen 3069, Roode Bessen 1231, Witte Bessen 17, Zwarte Bessen 28. betere stemming achterliet, flinker en op gewekter, meer geschikt voor haar taak en tegelijk zachter en vriendelijker jegens iedereen gestemd. Admiraal Shelburne was al dien tijd verhinderd Engeland te verlaten. Daar zijn vrouw niet in gevaar verkeerde, kon hij Alice niet verlaten. Eh ofschoon ze beloofd had met hem mee naar huis te gaan, veroorloofde haar toestand haar nog niet te reizen. Edgar kwam na de begrafenis naar zijn moeder en zuster toe en was vriendelijk en aardig en vol mede lijden, zooals in zijn aard lag. Maar Mau de voelde en ze was er 'blij om, dat zijn woorden nimmer de beteekenis konden hebben als hetgeen de heer Easton zeide. Ja, nu ze tamelijk zeker wist, hoe het met haar hart gesteld was, was ze blij te voelen, dat, al hield ze nog zooveel van haar broer, duizend Edgars hem nimmer zouden kunnen vervangen. Toch bleef alles tusschen die twee op den ouden voet doorgaan, tot den laat- sten dag, die de Shelburne's in Edinburgh zouden doorbrengen. En toen maakte hij gebruik van enkele minutien, dat ze al leen waren om Maude te vragen, of er geen verandering in haar gevoelens was gekomen. Zooals ze bij een vorige ge- KRABBEN DIJKE. Veiling van 30 Juni. Aardbeien Jucunda 14.2019.20, Moutot 15.20, Roode Bessen 2023.90, Erwten 5.20, Aardappelen 10, alles per 100 kg. TOLEN. Boereboter 0.68, Roomboter 0.73 per pond. Eieren 3.70 per 100 stuks. Veilingsvereeniging „De Eendracht". Eerstelingen 8.909.49, Poters 6.03 7.70, Krielen 33.23, Eigenheimers 8.50, Poters 4.51, alles per 100 kg. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. 486 459 Ned. Ind. Handelsbank 132 132 Philips 265 260 Unilever 155 155% A. K. U. 42% 44% Amsterd. Rubber 226% 224% Kon. Olie 350% 349% Deli Mij. 298 295% Scheepvaart Unie 119% 119 Kon. Boot 117% 116% 3 pet. Nederland 1938 10O5/a lOOVa 3 pet. Nederland 1937 101% 101% U. S. Steel 43 42Vie Anaconda 23% 23% Bethlehem Steel 45 44 Va Cities Service "A. Intern. Nickel 37% 36% Shell Union 125/ie ll'/e Kenecott 291/ie 28% Radio öVa 5°/18 Gar Foundry 19 18 Tidewater 11 Vs 11 Midcon. Oil 13% 13% General Motors 28 27% Am. Enka 25 25% Am. Water Works 8 8% Republic Steel 14?/ie 14% Continental Oil 23 23 Gezien de lagere slotkoersen van New York heeft onze beurs zich goedgehouden vooral de lokale afdeeling; ook te Londen was heden de stemming gunstig. De hoofd fondsen waren heel weinig veranderd: HVA noteerde 459 pet. ex. 25 pet. divi dend. Voor Aku's was er weer vraag en noteerden deze bij tamelijk groote omzet ten 2 pet. hooger. Scheepvaartaandeelen waren iets, maar niet noemenswaard:u lager. Ook Tabakken en Rubbers waren iets luier, maar de verschillen bepaalden zich tot 23 pet. De Rubberprijs te Lon den was ook iets lager op 7Ve d.. In de Amerikaansche hoeken was eenig aanbod in Staalwaarden. Koper-aandee- len daarentegen waren gevraagd wegens de vaste koperprijs. De rubberafdeeling was over het alge meen gunstig gestemd met wat meer vraag door coupongeld belegging. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Juli, 2.30 u. Berlijn 72.72%—72.80. Londen 8.958.95%. Parijs 5.035.04. Brussel 30.6130.65. New York 1.80%—1.80%. 's Gravenpolder. Notaris E. C. van Dis sel te Goes heeft hier gisteren publiek verkocht het recht van erfpacht op 1 A, 30 c.A. grond benevens het daarop staan de huis kadastraal bekend in Sectie C onder nr 136 als huis en erf ter grootte van 1 A. 68 c.A. Kooper dhr M. O'ele Jzn. te 's Gravenpolder voor f 50. Krabbendijke. Woensdag werd alhier ten overstaan van notaris J. G. Kram in het openbaar verkocht: 1. Drie onbewoonbaar verklaarde wo ningen met het recht van opstal op den grond, samen groot 2 A. 29 c.A. Kooper dhr G. de Visser te Ierseke voor f 140. 2. Het recht van opstal van drie per ceeltjes grond aldaar samen groot 2 A. 55 c.A. Kooper dhr J. D. van Doorn te Kloetinge voor f 12. Rilland-Bath. Donderdag werd alhier door Notaris Jonkers publiek verkocht de villa met garage, druivenkas-sen, berg plaats, erf en boomgaard, aan den Rijks weg in den Reigersbergschenpolder, groot 2.43.79 ha, aan dhr D. Blok Adr.z. alhier voor f 17.780. legenheid slechts „neen" had gezegd, zoo fluisterde ze nu slechts „ja".... Maar ditmaal keek ze 'hem een oogenblik aan en met dien blik was 'hij meer dan tevre den; en dat mocht ook wel, want Maude's liefde zou nu zelfs tante Ailio niet on gerust ineer 'hebben gemaakt. De tijd voor het huwelijk werd nog niet vastgesteld. Terwille van Alice kon het niet al te spoedig plaats 'hebben. Alice had er 'heeli verstandig toe besloten om Glace Abbey tot haar thuis te maken, zoo dat ze zelf 't bestuur over 't landgoed van haar zoontje zou kunnen voeren en de werkelijke goede en verstandige plannen van 'haar man tenuitvoer zou kunnen brengtem. Maar ze had beloofd eerst een poosje met haar vader mee te gaan naar de Priory en daar te blijven tot na haar bevalling, die ze in Juli verwachtte. Mau de zag wel in, dat ze niets vast kon be- pailen vdor 'het gevaar voor haar zuster geweken zou zijn. En mijnheer Easton, die zic'h volmaakt gelukkig voelde, omdat zijn wenschen tentelotte toch in vervulling zouden gaan ien die altijd meer aan ande ren dan aan zichzelf dacht, was graag bereid te wachten, zoolang zij het noodig zou achten. (Wordt vervolgd-/ 'f Proefinstallatie gratl Lange Vorstatraat 41 Opnieuw brengt bezoek «in en wel 5 en 6 deze „Nieuw Goe en aan Op 7 en 8 dezer, in h Heyl", t.o. het S Notaris J. TERPSTR-i burg is voornemens VRIJDAG 8 JULI des nam. 2 uur (niei het café Leenhouts te publiek te verkoopen: In de gemeente Arn 1. HET WINKELHUI! aan de Westdijkst groot 3.15 A. Dade vaarden. 2. HET HUIS met Westdijkstraat B 61 A. Verhuurd aan Jac ter voor ƒ2,10. 3. HET HUIS met erf dijkstraat B 25, g Verhuurd aan Wi voor ƒ2,50. 4. HET HUIS met erf dijkstraat A 112, g Verhuurd aan Joos voor ƒ2,en Jakob voor 1,50. 5. HET HUIS met Westwal C 39, groot huurd aan Jan 1 voor 1,35 en Wet Nooijer voor 1,10. 6. HET HUIS met Nieuwstraat A 81, i Verhuurd aan A. de 1,75 en Joos de 1,50. 7. HET HUIS met Nieuwstraat A 76, Verhuurd aan Jac. voor ƒ3, 8. HET HUIS met Noordstraat A 33, Gedeeltelijk verhui van de Ketterij voc 9. HET HUIS met ti Roomschestraat A 4: 2.50 A. Verhuurd a Nooijer voor ƒ3, 10. HET HUIS met t Roomschestraat A 4' 2.84 A. Verhuurd a Nooijer voor ƒ2,—. 11. HET HUIS met t Roomschestraat A 4 5.66 A. Verhuurd a Meerman voor ƒ2,- 12. BOUWTERREIN aa straat achter de pe 10, groot plm. 2.80 13. BOUWTERREIN aa straat achter perce Plm. 2.85 A. ZATERDAG 9 JULI aan perceel 1, verkoo van den aanwezigen als: Kabinet, Kastjes (w en zilverkast), Orgel, K ken, Tafels, Stoelen, 1 Rampen, Glas- en Aard nsche Waschmachine, aers, Babbelaarsrol, toebehooren en al hetgi worden gepresenteerd. Bezichtiging Donder van 9—11 en 2—4 en V van 9ii uur> Zoekt ge een betrekkii »«lemtje" in „De Zee ge duizenden adressen °nder letter of nr ƒ0. Spreekuren.: 10 u. v.tn Qratis demons beroemde Lucht! A pparaat van Brooks. Benut ni heid om U een E te laten aanmeten aan te schaffen. Vergelijk het met Oeen veeren t drukking, pijn of r f aangename drac L. arooRS rust veiligheit mogelijke verlichting. Bij U geen last van Uw breuk, wa volkomen in bedwang ge Maak gebruik van o Wij hebben duizenden breukl geholpen kunnen ook l Brooks Rupture App Sin9*' 25 (32)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2