Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Laatste Berichten. Telegrammen. Finantiëele Berichten. Marktberichten VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen ximum f 2,10 1, f hebben de en Kats een negen ver- tsen over het de richting koffie genut- Capelle het mrgh bezich- ,e plaats een ntwerpen ge- ereden (heen eaanstoomers 24e verdie- en werd een aan den die- ■ugtooht aan- e Putte werd rd begunstigd zich buiten- jeloos ber.) k. W. Lazon- le (toez.), H. m. J. van Ren- Ligtenbe.g te ir Ned. Herv. :las'sicale ver- Kerk, kwa- il reglements- de Synode andeling was: jaren in het e 1 b u r g ivoor hicht (vormen iddeliburg wijs en Regl. iderwijzers in tegen met w. (benoeming id delburg 23 leden wen- van al. 2 ge- voorstel vrou- 1 b u r g tegen n met 44-20 ramentsbedie- i). Middel- o e s voor met auwkeurig be- >r met alg. st. actementen en teur Raad van ivoor met alg. (Synode be- 'ensioenfonds). alg. st. Goes (motiveering door gemeen- r met alg. st. it, e en. ng gemeenten Raad). Mid- G o e s id. rp. Middel- edvolle uiteen een gunstig 16 tegen. )eek o.®., inge- behalen 3 st. Da van Em- De motie ng Middelburg mocht het on verworpen, nzien van de ark." sn. Allen zijn det volgens dit Herv. Kerk. sn vergadering aderling) Prov. irs te Middel- Wart te Goes; s W. J. Dipped Dis J. W. v. Ds H. M. J. v. class, bestuur, mse; tot scriba sesssor Ds Dip- ec. Ds Spijker- lass. Zendings- de 'heer Peter- Her v. Kerk. see werden Ds J. van Schel- van het class, plaats van Bs isc'hikbaar stel- sec. lid werden «hloo, D's van v. d. Have te 1939 Ds P. P- esterhof. oprichten van emissie. Leden: Batelaan, Bun- 3oschloo. voorstel. itslag van de Lnisatie-voorstel d. Herv. Kerk. Classis Alkmaar: 52 tegen, 12 voor, 1 blanco; Amsterdam: 75 voor, 17 tegen; Breda: 27 voor, 26 tegen; Dok- bum: 44 voor, 33 tegen; Leeuwar den: 61 tegen, 23 voor; Heus den: 22 voor, 18 tegen; Maastricht: voor; harderwijk: 49 tegen, 7 voor; Zut- f en55 voorw. voor en 43 tegen; Dor drecht: 56 ivoor, 44 tegen; Z alt- bommel: 23 voor, 16 tegen; Deven ter: 57 tegen, 30 voor; Utrec-ht: voor; Heerenveen: 45 tegen, 32 voor; Nijmegen: 38 tegen, 28 voor; W inschoten: 51 tegen, 19 voor; Appingedam: 48 voor, 18 tegen; Rotterdam: 67 voor, 35 tegen; Mep'P e 123 tegen, 13 voor; Gronin- g en 51 tegen, 32 ivoor; Gouda; 49 tegen, 9 voor; Leiden: 61 voor, 15 te gen; Zwol 1 e44 tegen, 18 voor; Haarlem: tegen met alg. st. Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde voor candidaat in de theo logie de heer W. G. P. den Boer te Zie- riksee. Examen Handenarbeid. Aan de Rijkskweekschool te Middelburg werden 4 vrouwelijke en 8 mannelijke can- didaten geëxamineerd voor handenarbeid, van wie een der mannelijke candidaton zich terugtrok. De overige zijn geslaagd n.l. de da mes I. E. F. Doornbos, Vlissingen; G. J. Jansen Verplanke, Kruiningen; G. I. van Nieuwenhuijzen, Middelburg; M. A. van Prooije, Oostburg en de heeren G. G. Ak kerman te Middelburg; H. A. Bakker, Oosterland; J. Fremouw, Oostburg; E. T. Klaassen, Breskens; G. J. Leune, Stave- nisse; G. M. Prins, Oostburg; G. Verhage, Zuidzande. Boreele. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier is benoemd mej. E. de Wilde te Nijme gen. Jubileum G. Goote. Morgen zal de heer G. Goote, hoofd der Patri- moniumsehool te Veenendaal, zijn zilve ren jubileum als hoofd eener Chr. School vieren. Aan de Normaalschool in Middelburg ontving hij zijn opleiding. In 1905 werd hij onderwijzer in Maasland. In 1907 ver trok hij weer naar Zeeland, waar hij vier jaar in Koudekerke als onderwijzer werk zaam was. Van 19111913 was hij' on derwijzer aan de leerschool van de Ghr. Kweekschool te Groningen. Op 1 Juli 1913 werd hij hoofd van de nieuwe Christelijke School te Balkbrug. In 1922 ging hij naar Veenendaal. Inbraak te Amsterdam. Dën vorigen nacht hebben inbrekers kans gezien door te dringen in de kantoren van een woningbouwvereniging in de Krusemanstraat te Amsterdam. Uit een brandkast, welke zij wisten te forceeren, wordt een bedrag van 900 gulden ver mist. Slechte boschbessenoogst. Tengevolge van de late nachtvorsten staat op de Veluwe de boschbessenoogst er verre van rooskleurig voor. Er komen uitgestrekte terreinen voor, waar sl .chts hoogst schaarsch deze vruchtjes te vin den zijn. Alleen enkele beschutte deelen vormen een gunstige uitzondering. Stormschade in het West- land. In het Westland heeft de Zuid westerstorm zeer veel schade aangericht. Het glaswerk heeft uiteraard te lijden ge had, doch de meeste schade werd veroor zaakt aan het jonge te velde staande ge was. In het bijzonder de boonenoogst, die er goed voor stond en veel beloofde, is het kind van de rekening geworden. Bij een kweeker te 'sGravenzande is een veld met 1000 roe hoornen volkomen vernietigd, een geval, dat niet op zichzelf stond. Zoo wel in als buiten de kassen heeft het gewas veel te lijden gehad van stuivend z&nd en stof. Ook de bloemen in de kas sen hebben van deze stofplaag geleden. Door den trein gegre pen. Op het stationsemplacement te fcuttard is de 64-jarige postode W. L. bij' het oversteken van de rails tusschen het eerste en tweede perron door den snel trein gegrepen. Hij werd terzijde gewor pen en bleef tusschen het perron en de rads liggen. De machinist wist den trein op zeer korten afstand tot stilstand te brengen. L. had een verbrijzelde knie en ernstige verwondingen aan buik en hoofd. In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis overgebracht. Jongen verdronken. Te Amsterdam liepen gisteravond twee jon gens achter elkaar aan den waterkant aan Ertskade. Plotseling hoorde de voorste een pions en hulpgeroep en bemerkte hij °t zijn schrik, dat zijn kameraadje, de 4-]arige R., in het water lag. Deze kon met zwemmen en daar de plaats waar het bgeluk plaats had, tamelijk afgelegen is, uurde het geruimen tijd voordat hulp wam opdagen. Intusschen was de dren- hL1DjS *n verdwenen; na eenigen ven 11 ^aa^e men bet lijk naar bo rnen karper van 35 pond! meuwkoop heeft de beroepsvisscher van Dam een prachtige vangst gedaan, i eea aaldobber ving hij op de Nieuw- P-lassen een edelkarper van niet mder dan 35 pond. Het kostte hem heel halen m06^e 'b00^ veüig binnen te Tj oplichters truc. ij de aardbeving. Het ge VACANTIEOORD VAN HET C.N.V. Het vacantieoord van het C.N.V. te Put ten, dat Zaterdag j.l. 10 jaar bestond, is velen tot zegen geweest. In verband daar mee was besloten, het 10-jarig bestaan te herdenken. Deze herdenking wilde men tevens benutten om het Vacantieoord uit te breiden, opdat het aan zijn doel zou kunnen beantwoorden. De aangesloten or ganisaties brachten daartoe een bedrag van f 5000 bij'een. Mede met .behulp daar van werd een nieuw gebouw neergezet, dat in een dubbele behoefte voorziet. Een conferentiezaal werd opgetrokken, waaromheen een serie slaapkamertjes en een keurig toilet. Deze nieuwe bijhouw is een mooi stuk werk geworden. Naar het uitwendige is het een harmonisch geheel, dat, mee door de gekozen ruwe steensoort, heel goed in de omgeving past. De confe rentiezaal, toegankelijk door een mooie hal, zou als voorbeeld gesteld kunnen worden. Van nu af kunnen vergaderingen in het vacantieoord op een prettige wijze plaats vinden. Ook voor een gezellig sa menzijn van de vacantiegasten is nu alle plaats. Ter viering van het tienjarig bestaan vergaderde deze week het algemeen be stuur van het G.N.V. in de nieuwe confe rentiezaal, welke daarmee tevens officieel in gebruik werd genomen. De voorzitter van het C.N.V., de heer A. Stapelkamp, hield een korte herden kingsrede, waarin hij memoreerde, dat ruim 9300 gasten in de afgeloopen 10 jaar van het Vacantieoord een dankbaar ge bruik hebben gemaakt. Het eerste jaar waren er 520, vorig jaar 1200. De nieuwe bijhouw zal het mogelijk maken dit aantal nog op te voeren. Spr. bood aan mej. Lolkus, de directrice, als blijk van waardeering voor haar arbeid een divan aan. Den trouwen tuinman, den heer Schipper, overhandigde hij een en veloppe met inhoud. Tal van geschenken en bloemstukken waren ontvangen. De ingebruikneming werd gevolgd door een maaltijd, waarbij ook de burgemeester van Putten aanzat. DE SLECHTE FRUITOOGST IN NEDERLAND. Vooral de Betuwe, de IJsselstreek en Zuid-Limburg beloven zeer weinig. Het fruitcongres in Tiel, waaraan een groote tentoonstelling zou worden ver bonden, is uitgesteld met het oog op de slechte vooruitzichten van den fruitoogst in de Betuwe. De oogst van appelen zal zeer uit een loopen naar gelang de boomgaarden meer of minder van 'de nachtvorsten heb ben geleden en 'het peil, waarop de be drijven staan. In slecht verzorgde boom gaarden zuilen vrijwel geen appelen ko men, in go-ede bedrijven een matig ge was. D'e laatbloeiende appelen als Ster- reinet en. Bellefleur, 'zullen nog iets mee beurde gistermorgen in een woning aan de Pieter de Hooghstraat in Amsterdam. Er was aan de voordeur gebeld en me vrouw had open gedaan. Op den drem pel stond een keurig uitziend man, die vertelde, dat 'hij opdracht had van den makelaar, een onderzoek in te stellen naar den toestand van de woning. „Waarom die belangstelling", vroeg mevrouw. „Ja, 'kijkt-u-es, zoo antwoordde de man, we hebben een aardbeving gehad en nu vannacht bovendien een storm en dan is het noodig een-s te kijken of er niets is gebeurd, dat ongelukken kan veroorzaken; losse steenen bijvoorbeeld." Mevrouw vond dat antwoord aanneme lijk en liet den man binnen. Kwasi-ern'stig stelde de man een nauwkeurig onderzoek in, geen kamer werd overgeslagen, ook de slaapkamer niet. De man bevond alles keurig in orde. Vriendelijk groetend verliet hij het huis. Enkele oogenblikken later was me vrouw even in de slaapkamer. De deur van de linnenkast stond opendat was niet gewoon. Mevrouw dacht even na, heel even maar, want plots herinnerde zij zich, dat de controleur van den make laar alleen in de slaapkamer was ge weest. Zij wierp een blik in de 'kast, greep het geldkistje, maakte het open.leeg, Ben bedrag van f 300 plus enkele siera den waren verdwenen. De op zoo brutale wijze be'stolen me vrouw heeft de politie onmiddellijk van den diefstal in kennis gesteld. Intusschen: het publiek is gewaarschuwd. D'e Karimata op de reede van Terschelling. De Karimata heeft zich in den storm uitstekend ge houden. Er zijn evenwel eenige machines onklaar geworden en vernieuwing van enkele onderdeden is noodzakelijk alvo rens men weer -met baggeren kan voort gaan. De reparaties kunnen uiteraard be ter en vlugger op Terschelling verricht worden dan op het altijd woelige water tusschen Vlieland en Terschelling. Tot gistermiddag toe was het onmoge lijk om verbinding met de Karimata te verkrijgen. In den loop van -den namiddag werd de zee echter iets rustiger en toen hebben de isleephooten den molen aangehaakt en naar de reede van Terschelling gesleept. Daar ligt de Karimata thans, rustig en wel, terwijl men druk bezig is, om alles weer in gereedheid te brengen om zoo spoedig mogelijk voor den tweeden keer naar het Lutinewrak te vertrekken. Het -oponthoud zal, naar verwacht wordt, slechts kort duren. vallen; de Gou-dreinet, wel de voornaam ste tafelappel, belooft slechts een licht gewas. 'Ook -de oogst van de Meikers blijkt thans erg tegen te vallen. Verschillende boomgaarden hangen zoo dun, dat ze de kosten van vogels keeren en plukken niet opbrengen. In de goede boomgaarden werden bij de verkoopingen op het hout goede prijzen tot 30 cent per kilo besteed. Zwarte kersen zullen er dit jaar vrijwel niet komen. In Utrecht is de toestand voor de appelen iets beter dan in de Betuwe, al zijn de verwachtingen niet hoog gespan nen. In de IJsselstreek meende men eerst Mat Present van Engeland en de zoete appelen nog zouden lu'kken, doch deze blijken t'hans ook zeer tegen te val len. Voor Zuid -Limburg zijn de ver wachtingen nog iets ongunstiger dan in de Betuwe. De oogst van peren, pruimen en kersen zal hier evenmin van eenige beteekenis zijn. De appelenoogst loopt zeer uiteen naar gelang van de ligging van den 'boomgaard in het dal of op de heuvels; van de hoogten zal nog het meeste fruit komen. De oogst van gou-d- reinetten zal niet veel beteekenen. Ster- reinet, Bellefleur en Courtpendu zullen nog een behoorlijk gewas geven, evenals plaatselijke woorten, o.a. Fransche zure. In 'Zeeland heeft de nachtvorst niet zooveel schade gedaan en er komen hier en o-p de Z u i d - H o 11 a n d s c h e eilanden belangrijk meer appelen voor dan elders in ons land. De peren vallen -daarentegen ook in Zeeland tegen, ofschoon enkele soorten, als Precose de Trévoux, Doyenne du Cornice en Bonne Louisse nog redelijke opbrengsten kun nen geven. De berichten van o-ver de grens, met name uit Duitsch- lan-d, Be-lgië en Zwitserland luiden -zeer ongustig. Er bestaat du® wel alle vooruitzicht op zeer 'behoor lijke prijzen. Hopelijk zal de prijs -daar om voor de telers -den geringen oogst voor een deel kunnen goed maken. Bond van paardenfokkers Eiland Tolen. Woensdag v.m. had te Tolen de keuring plaats van veulens, één-jarige merrieveu lens en hengsten en twee-jarige merries en hengsten. Uitslag: Merrieveulens: 1. Sulma van Peukepol der, eigenaar M. J. Stoutjesdijik te Tolen; 2. Silva, Ghr. Aersten, Tolen; 3. Erna van Peukepolder, M. J. Stoutjesdijk, Tolen; 4. Blondine, Jac. Boonman, O-ud-Vos- meer; 5. Ada, A. G. Geluk, St. Annaland; 6. Victoria van Bleyendaal, J. F. Brooy- mans, -St. Annaland; 7. Vera, id. id.; 8. Brada van Splitshoeve, D. Ista, Oud-Vos meer; 9. Bruinschimmel, M. J. Stoutjes- dij-k, Tolen. Hengstveulens: 1. Rabbi, E. J. Kosten, Tolen; 2. Victor van Bleyendaal, J. F. Brooymans, St. Annaland; 3. Glairon van Vosmeer, Jac. Boonman, Oud-Vosmeer; 4. Carlo, C. H. de Wit, id.; 5. Vital van Bleyendaal, J. F. Brooymans, St. Anna land; 6. Bruinschimmel, M. J. Stoutjes- dij'k, Tolen. 1-jarige merries; 1. Mirza, B. G. Fri- endaal, J. F. Brooymans, St. Annaland; 3. Ursula van Bleyendaal, id. id.; 4. Clara van Hogeheide, G. W. Groenewege, St. Maartensdijk; 5. Mariene, A. C. Geluk, St. Annaland. 1-jarige hengsten: 1. Udo van Bleyen daal, J. F. Brooymans, St. Annaland. 2-jarige merries; 1. 01 via, A. G. Geluk, St. Annaland; 2. E-mma, G. H. de Wit, Oud-Vosmeer; 3. Finette de Bierset, B. Friderichs, id.; 4. Gilda van Dinteroord, M. J. Stout jesdijk, Tolen; 5, Minerva, M. J. G. Geluk, Oud-Vosmeer; 6. Tilly van Bleyendaal, J. F. Brooymans, St. Anna- land. Merries met afstammelingen: 1. Cora, C. H. de Wit, Oud-Vosmeer; 2. Olma van Bleyendaal, J. F. Brooymans, St. Anna- land; 3. Nelly van Bleyendaal, id. id.; 4. 0-lga van Bleyendaal, id. id.; 5. Olma van Bleyendaal, id. id. Hengsten met afstammelingen: 1. Pri- mera van Firma, M. J. Stoutjesdijk, Tho- len; 2. Han, J. F. Brooymans, St. Anna- land en 3. Gebr. van Tilbeurgh, Oud-Vos meer. Uitvoer van eieren. In -de week van 21 tot en met 27 Juni zijn in ons land tem uitvoer toegelaten 21.543.790 eieren en wel 21.140.010 kip pen- en 403.780 eendeneieren. Hiervan gingen naar Duitschland 8.152.400 ver sche kippeneieren en 354.460 versche eendeneieren, naar Engeland 11.546.840 -versche 'kippeneieren en 49.320 versche eendeneieren- en naar andere landen 227.770 versche kippeneieren. Holland- sche koelhuiseieren (in entrepot opgesla gen voor andere landen dan Duitschland) 1.113.000 stuks. - Moeder liet haar kind doodhongeren. Voor de rechthank te Dordrecht heeft gistermiddag terecht gestaan e-en 28-jarige vrouw te Oud- Beijerland, -die er van werd beschuldigd een moord te hebben gepleegd op haar ba'by van ruim vijf maanden. De vrouw had haar kind laten dood hongeren omdat zij niet van haar man hield. Na een zeer bewogen zitting eisen - te de officier van justitie Mr Kronen berg een gevangenisstraf voor den tijd van tien jaar. Uitspraak o-ver 14 dagen. GEROMMEL OM MUSSERT. „Het Voik" schrijft in de rubriek „Wat ons vandaag trof" o.m. het volgende: „De actie tegen ir. Mussert, die eenige maanden geleden tot een soort „zuive- rings"-pToces in het inwendige van de N. S. B. aanleiding gaf, blijkt achter de schermen nog steeds voort te duren. De Algemeen Leider heeft destijds in „Volk en Vaderland" verzekerd, dat hij bereid was af te treden, indien de meerderheid van het eerste duizendtal leden, dat de N.S.B. telde, hem hierom verzocht. Men schijnt ir. Mussert aan zijn woord te willen houden. Onder de eerste duizend leden worden, voor zoover hun namen en adressen aan de initiatiefnemers bekend zijn, circulaires gezonden met de uitnoo- diging „ter wille van de goede zaak" op gave te doen van de leden en oud-leden der N.S.B. in hun -kennissenkring, wier stamboeknummer onder de duizend ligt. O-ok oude nummers van „Volk en Vader land", waarin men de namen van zulke leden nog zou kunnen opsporen, zijn wel kom. In deze circulaire wordt medegedeeld, dat het allerminst in de bedoeling ligt te gen het nationaal-socialisme te ageeren. Integendeel, men wenscht een „opbou wend" werk te doen door het bevorderen van een zuiveringsactie „over de geheele linie" in de gelederen der N.S.B. Heelemaal stil schijnt het rondom Mlussert's troon nog niet te zijn geworden. Vreemdelingenverkeer. Met -de boot BreskensVlissingen zijn heden 1750 passagiers en 102 auto's overgezet. Gemeenteraadsbesluit te lerseke vernietigd. Bij Kon. Besluit is gedeeltelijk ver nietigd het besluit van den raad der ge meente lerseke van 21 December 1937, strekkende tot vaststelling van een regle ment op de vrijheid van woord en ge schrift. Naar we vernamen ging de be perking van meening -door woerd en -ge schrift in het bedoeld reglement te iver en kwam daardoor in strijd met de Grondwet. Benoemd met ingang van 1 Juli a.s. tot opzichter bij den Provincialen Water staat te Bergen op- Zoom de heer J. Maas te Kats, oud-leerling Z. T. I Gistermiddag is onder groote be langstelling de teraardebestelling geschied van het stoffelijk oveischot van den heer J. P. van Bel, secretaris van het zuide lijk district van den Kon. Nederland'schen Voetbalbond -en voorzitter van -den Zeeuw- schen voetbal-bond. Het wo-or-d werd gevoerd door de he-e- -den Dr -van Prooije namen den K.N.V.B., door den voorzitter van het Zuidelijk dis trict, de heer D. -C. Spaan, door den heer Wauters namens de Luxemburgsche Voetbalfederatie, door den heer Imanse nam-ens den Zeeuwschen Voetbalbond, door -den heer Montaan namens den Bond van Nederlandsche voetbalscheidsrech ters en namens -de scheidsrechtersver- eeniging Walcheren, door den vertegen woordiger van d-an- Brahant's-chen voetbal- hond en verder namens de Zeeuwsche K.N.V.B.-vereenigingen do-or Mr P. G. A'driaanse en tenslotte door -den heer H. Hoefnagels, administrateur van den Lim- burgs-chen voetbalbond. Beni zwager van den overledene dankte voor de gesproken woorden en de groote belangstelling. Kloetlnge. Voor 'het o-p Zaterdag 9 Juli te 'hou-den Kinder-'Zangfeest uitgaande van den Zeeuwse-hen Zangers-bond „Zang Veredelt" is veel animo. Niet minder dan 12 jeugdkoren met p-lm. 400 leden 'hopen mee te werken. Het muziekgezelschap „Excelsior zal in -de pauze op het ter rein, en 's avonds een concert op het Kerkplein geven. Het doel van dezen middag is te trachten later aan „Cloe- ting'iS -Gem-enigd Koor" een Kin-derkoor te kunnen toevoegen. Nadere bijzonderhe den worden per advertentie bekend ge maakt. Heinkenszand. Eergisteren is eeni kin-d van den landbouwer M .Rijk, dat op den zolder aan het spelen was, van -de trap gevallen. Doordat het in een scherp voor werp terecht kwam, bekwam 'het een ernstige -hoofdwonde. Het verlo-or het 'be wustzijn. Dr Luycks uit 's Heerenihoek vervoerde het kind per auto naar zijn huis, waar hij het verbond en de wond hechtte. DE OVERPLAATSING VAN DE OSSCHE MARECHAUSSEE. Verklaring van den Ministerraad. D'EN HAAG. In verband met de over plaatsing van de brigade der Kon. Mare chaussee te O'ss en de behandeling hier van voor het Ambtenarengerecht, heeft de Raad van Ministers een verklaring ge publiceerd, waarin wordt meegedeeld, dat tusschen den Minister van Justitie en den Minister van Defensie, in verband met de overplaatsing, eerst overeenstemming heeft bestaan en dat vaststaat, dat deze overeenstemming reeds op 1 April be stond. Pastoor L. H. Perquln. AMSTERDAM. Pastoor L. H. Perquin, voorzitter van -de K.R.O. is in een zieken- inrichting te Rotterdam voorzien van de H.H. Sacramenten. Ofschoon hoop op herstel niet is uitgesloten, is de toestand zeer ernstig. HET VERMOGEN VAN DE HABSBURGERS. WEENEN. Gouwleider Burckel heeft aangekondigd dat binnenkort het vermo gen van de Habsburgers in Oostenrijk in beslag zal worden genomen, behalve de goederen van die Habsburgers, die bur gers zijn van een vreemde mogendheid. Aartshertog Otto wordt beschouwd als Duitsch staatsburger. BARCELONA OPNIEUW GEBOM BARDEERD. BARCELONA. Vanochtend hebben 10 Junkervliegtuigen de Noordelijke wijken van Barcelona gebombardeerd. De aangerichte schade is aanzienlijk. 40 personen werden gedood en meer dan 50 gewond. Juli. 1 Serooskerke, Woonhuis, Bouwl., vruchten te velde en inboedel, Blau- pot. 6 Biggekerke, Beestiaal, Loeff. 7- Middelburg, Huizen, v. d. Harst 8 Arnemuiden, onroerende goederen, Torpstrs» 12 Koudekerke, Bouwl., Weil., Loeff. 13 Vere, Veldvruchten, Loeff. 14 Middelburg, Huizen, Blaupot. 20 Vere, Inspan, Veldvruchten, Blaupot. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 464/5 486 Ned. Ind. Handelsbank 131 132 Philips 258/9 265 Unilever 154/5 155^ A. K. U. 40ka 42% Amsterd. Rubber 209 226% Kon. Olie 341% 350% D'eli Mij. 286 298 Scheepvaart Unie 115 119 Kon. Boot 110% 117% 3 pet. Nederland 1938 101% 101% 3 pet. Nederland 1937 100% 1005/s U. S. Steel 39Ve 43 Anaconda 215/s 23% Bethlehem Steel 41l/s 45 Cities Service 18Ao Intern. Nickel 35% 37% Shell Union 107/ia 126/i8 Kennecott 26% 29'7io Radio 47/s 5Ve Car Foundry 16% 19 Tidewater 107/i6 llVa Midcont. Oil 12% 13% General Motors 26% 28 Am. Ehka 23% 25 Am. Water Works 73/s 8 Republic Steel 12%-3 147/ie Continental Oil 22 23 Het feit, -dat gisteren in New York weer een hoogterecord der Don Jones gemid delden werd doorbroken, was aanleiding dat de omzetten in Wallstreet weer in sterke mate toenamen. Ook Amsterdam liet zich niet onbetuigd en de orders stroomden van alle kanten binnen. -Ook de locale markt kreeg ruim schoots haar deel en onder leiding van Kon. Olie, HVA en Amsterdam Rubber, liepen de koersen sprongsgewijze naar bo ven. Amerikanen werden boven pariteit ver handeld, en het feit, dat Wallstreet Maan dag gesloten is, werd van weinig belang geacht. De incourante rubberaandeelen spron gen 'bij tientallen procenten tegelijk naar boven. De vaste stemming voor het pro duct in Londen, n.l. 7% penny werkte stimuleerend. Ook de Scheepvaartmarkt ontwaakte uit haar slaap. De Beleggingsmarkt was prijshoudend zonder veel handel. Wisselkoersen. Amsterdam, 30 Juni, 2.30 u. Berlijn 72.72%—72.80. Londen 8.95—8.95%. Parijs 5.035.03%. Brussel 30.6130.66. New-York 1.80%—1.81. Middelburg, 30 Juni 1938. Aangevoerd door boerinnen: Boter f 0.80, kipeieren f 3.40, eendeieren f 3.50, ganseieren f 8, kalkoeneieren f 6. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0.76, kipeieren f 3.40, eendeieren f 3. Part. prijs van d-en- mar'ktzelter: Boter f0.8772, kipeieren f4.40, eendeieren f4.50. Part. prijs van 'den handelBoter f 0.84, kipeieren f 4, poelje-eieren f 3.50, eendeieren f 3.80, gan'seieren f 9, kalko-en- eieren f6. ül Veilings vereen. Walcheren: Aanvoer 21.000 eieren. Witte kipeieren: 5254 kg. f2.75; 54—56 'kg. f2.92; 56—58 kg. f3— f3.11; 58—60 kg. f 3.17'f 3.20; 60—62 kg. f3.28—f3.35; Bruine; 56— 85 kg. f3.07; 60—62 kg. f3.32—f3.34; eend eieren f2.96f3; kalkoeneieren f4.30; ganseieren f 8.30f 8 60.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3