Stukken voor de Piovinclale Staten j van Zeeland. Telegrammen. Laatste Berichten. Rechtszaken Finantiëele Berichten. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Burgelijke Stand. VEER-VERBINDINGEN VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN MET OVERIG NEDERLAND. De in de najaarszitting der Staten van Zeeland van 1937 benoemde Commissie ter onderzoek van goed'koope, economische en snelle veerverbindingen van Zeeuwsch- Vlaanderen met het overig deel van Ne derland over de Westerschelde, zag zich bij den aanvang van hare werkzaamheden voor het feit geplaatst, dat de Minister van Waterstaat reeds een beslissing had genomen inzake de verplaatsing van de aanlegplaatsen van den veerdienst Hans- weert-Walsoorden naar bij Kruiningen en in den Perkpolder onder Hontenisse te graven havens. Tot aanbesteding van hel eerste gedeelte van dit werk, n.l. den aan leg van de 'haven in den Perkpolder zou destijds worden overgegaan. Daar de Commissie zich door deze be slissing belemmerd gevoelde aldus meldt zij aan de Prov. Staten in de volbrenging van de aan haar opgedragen taak en zij het voorts wenschelijk achtte, dat aan het tot stand brengen van een veerverbinding over de Westerschelde een onderzoek harerzijds naar de mogelijkheid van een veer van het verdronken land van Saeftinge over 'de Noord voorafging, richtte zij tot den Minister van Water staat het verzoek, de uitvoering van de werken in den Perkpolder op te schorten, totdat de Commissie te zijner tijd met haar onderzoek gereed zou zijn gekomen. De Minister 'bleek, mede op aandrang van Ged. Sta ten, hiertoe evenwel niet bereid. Nochtans meende de Com missie toch een eventueele verbinding over de Noord aan een onderzoek te moe ten onderwerpen, wilde zij' de haar gege ven opdracht naar behooren nakomen. Zooals reeds door het beschikbaar stel len van een crediet van f 600 door de Staten werd erkend, kon het niet anders of de commissie had zich bij haar onder zoek te doen voorlichten door deskundi gen. Werd het geschil, ontstaan omtrent de keuze der deskundigen, omdat een deel der commissie onpartijdige, niet in dienst der Prov. staande deskundigen wenschte, tenslotte overwonnen, anders was dit met de barrière, die werd opgeworpen door de omstandigheid, dat de deskundigen mededeelden voor de door hen uit te 'bren gen rapporten kosten in rekening te moe ten brengen, die ver boven het verleende crediet van f 600 uitgingen. De commissie acht een aanvullend cre diet van f 6000, waaruit dan de kosten der door haar in te winnen adviezen zul len moeten worden gekweten, vermoede lijk noodig. Zij vraagt de Staten haar dit alsnog te verleenen. Ged. Staten meenen, alvorens omtrent het verzoek zelf hun meening kenbaar te maken, te moeten opmerken, dat zij min der aangenaam getroffen zijn door de op merking, dat de Minister, mede op aan drang van Ged. Staten niet bereid was tot opschorting van de uitvoering der werken in den Perkpolder. De onbevangen lezer moet uit deze passage den indruk krijgen, dat Ged. Staten welbewust bij den Minis ter hebben aangedrongen op 't nemen eener beslissing, waarvan zij wisten, althans konden vermoeden, dat zij in strijd was met de wenschen en opvattingen van de Prov. Staten. Niets is evenwel minder waarl Daargelaten hoe Ged. Staten zelf over de bestaande en toekomstige veer verbindingen over de Wester-Schelde den ken, hebben zij tegenover den Minister nooit anders gedaan dan gevoelens vertol ken, die door de Staten bij meer dan één gelegenheid zijn beleden. 'Ged. Staten moeten er 'bezwaar tegen maken, dat -zelfs maar -den schijn gewekt wordt, als zouden zij, achter de Staten om, den Minister gedrongen hebben in een richting, waarvan zij wisten dat zij de instemming der Staten niet had. Wat nu de zaak zelve betreft; Ged. Sta ten meenen te moeten ontraden het ver zoek van de commissie in te willigen. Men kan over de mogelijkheid en wenschelijk- heid eener veerverbinding over de Noord denken gelijk men wil, dit mag toch wel worden aangenomen, dat op eenige finan- cieele medewerking van het Rijk bij het tot stand brengen en exploiteeren dier verbinding niet te rekenen valt, nu een maal vast staat, dat enkele kilometers ri vierafwaarts de verbinding Kruiningen- Perkpolder er 'komt en daarin door het Lijk belangrijke bijdragen zullen worden vastgelegd. D'at naast de reeds bestaande verbindingen, een -zuiver Provinciaal veer ■®r Plotse recht en reden van bestaan zou ebben meenen Ged. Staten voorts te mo gen betwijfelen. Tenslotte wijzen Ged. Staten er op, dat voor het tot stand brengen der hier be- oelde veerverbinding, inpoldering van et land van Saeftinge noodig is. D'e waarschijnlijkheid daarvan komt hen vooralsnog gering voor, gelet op -de zeer Ministe gltSpraken der baarbij betrokken Een nader onderzoek als de Commissie enseht in te stellen en de daarbij door r.„arvragen -deskundige adviezen kun- n derhalve, naar de meening van Ged. v>o 611 theoretische waarde heb- mogelijkheid schijnt bovendien geenszms uitgesloten, dat, mocht eenmaal inpoldering van het land van Saeftin ge worden o-vergegaan en het tot stand in ^en,van een verbinding hij de Noord f™st vvorden overwogen, -de omstan- a dermate zullen blijken te zijn zonde thans gewenschte advie- iiinr,/11 °f geen nut meer zullen n zijn. De toestand der Prov. finan ciën laat evenwel niet toe, enkele dui zenden guldens te besteden aan een zui ver theoretisch onderzoek, dat, -zeker in de eerstvolgende jaren, tot geen enkel practised resultaat zal kunnen leiden. Aato botst tegen vracht wagen. Gistermorgen is op den De- venterstraatweg te Apeldoorn een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De bestuurder van een personenauto, de heer B. P. uit Apeldoorn, wilde onder het rijden het portier van zijn wagen, dat niet goed sloot, dicht doen. Bij deze manoeuvre raakte de heer P. de macht over het stuur kwijt, waardoor de auto begon te slinge ren. Op dat oogenblik kwam een juist met zand geladen vrachtauto voorbij, waarmee de personenauto in botsing kwam. De heer P. werd uit den wagen geslin gerd en bleef zwaar gewond op den weg liggen. Per ziekenauto is de heer P. in levens gevaarlijken toestand naar het ziekenhuis overgebracht. -Personenauto door een locaaltrein gegrepen. Gis termiddag is een auto, bestuurd door Jhr van Suchtelen van de Haere uit Odoorn en waarin mede gezeten was mevrouw baronesse Bentinc-k tot Buckhorst uit Beers-e, bij het passeeren van den onbe- waakten spoorwegovergang, welke zich op het landgoed van baron Bentinck bevindt, ge-grepen -door een locaaltrein Ommen Coevorden. De trein was reeds op vollen gang en kwam 200 m verder tot stilstand. De wagen werd ongeveer 15 m meege sleurd en totaal vernield. D'e bestuurder kwam, behoudens enkele lichte ontvellin gen, met de schrik vrij-; de dame werd evenwel ernstig gewond en brak beide beenen. Zij is in vrij ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. De locomotief -derailleerde, waardoor het trein verkeer op deze lijn, welke en kel spoor heeft, eenige uren volkomen was gestremd. De reizigers moesten in den trein blijven, aangezien er geen andere communicatie was. —i Een aardappelveld aan boord. „Wat staan die aardappelen mooi!" zoo zeide dezer dagen iemand en doelde op een gewas, dat zichop het dek van een stoomschip bevindt. Daar groeien de aardappelen als kool. Het schip is de „Bartolo" en -het ligt nu al bijna een jaar in de haven van Manchester, want de Engelsche autori teiten hebben nog niet uitgemaakt of het aan de Spaansche reg'eering of aan Fran co behoort, naar de „D'aily Express" meldt. De bemanning beeft zich aangepast en een moestuin aangelegd. Eerst een laagje hoogovenslakken op het dek en daarop „beste grond". En als straks de rooitijd aangebroken is. krijgen Spaansche vrien den aan den wal een uitnoodiging voor een feestmaal, bestaande uit „aardappe len van eigen bodem", vleesch op de klas sieke wijze met olijfolie toebereid en roe den wijn. Wie weet, of als de beslissing nog wat op zich laat wac-hten, worden er straks ook olijfboomen geplant en wijngaarden aan gelegd. - Kind verdronken. Te Oude wetering is het 5-jarig zoontje van den heer L, M. uit Leimuiden in een onbe waakt oogenblik te water geraakt en ver dronken. Na 2 uur zoeken werd het lijkje opgehaald. DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD. -SOESTDÏJK. Vanmorgen is Prins Bernhard in -zijn gele auto naar Amers foort gereden. Na korten tijd keerde de Prins terug, vergezeld ivan zijn broeder Prins Aschwin, -die -den verjaardag op Soestdijik kwam meevieren. Omstreeks 9 uur ving te Baarn een Bloemencorso- van -de Baarnsche school jeugd aan, gevolgd -door een défilé op den Brink voor het gemeentebestuur. Z. K. H. woonde in gezelschap van zijn secretaris- het défilé bij. -Omstreeks het middaguur arriveerde een deputatie van schoolkinderen -der ge meente Soest ten paleize. Namens -de ver- eenigingen „Soest Vooruit" -en „Soest Zuid" bood een elftal kinderen den Prins een bloemenhulde aan. Prins Bernhard -dankte (hartelijk en gaf ieder kind daarbij de hand. De Karimata. TERSCHELLING. Vannacht heeft de Karimata -een zware Z.W. storm moeten doorstaan. De berichten luiden niettemin ook thans volkomen geruststellend. Het gevaarte ligt veilig voor anker. Verbinding met den vasten wal is echter onmogelijk. Voor de bemanning zijn geschikte verblij ven, alsmede een overvloed van levens middelen aan boord. De bomontploffing, te Rotterdam. ROTTERDAM. Voor den Rotterdam- scben politierechter heeft vanochtend te recht gestaan Jaroslaw Baranowsky, be kend uit het drama ivan de ontploffing van een bom op den Coolsingel op 23 Mei j.-l., waarbij de leider van de Oekrai- ners om 'het leven kwam. Hem was- ten laste gelegd het gebruik maken van een valschen of vervalscht-en reispas. Het O.M. eischte tegen hem 4 maanden gevangenisstraf met vernietiging van den valschen pas. De politierechter veroordeelde hem tot 2 maanden gevangenisstraf. Boerderijbrand. OUD- ADE (gem. Alkemade). Vanmor gen heeft brand gewoed in de kapitale boerderij van den veehouder L. v. d. H. Tien minuten na het ontdekken van den brand stond het geheele achterhuis in lichter laaie, de vlammen sloegen over naar den stal, een hooiberg en een var- kensschuur. Alle landbouwmachines, be nevens 800 kazen werden een prooi der vlammen. Het woonhuis kon. behouden blijven. De overstrooming van de Gele Rivier. SJANHGAI. Volgens een officieele Chi- neesche mededeeling uit Hankau heeft de Gele rivier thans 400 mijl overstroomd, daardoor ongeveer 2 millioen menschen worden getroffen. Ten Westen van het overstroomde gebied pogen de Japansche troepen de Gele rivier over te steken voor een nieuwen aanval op Hankau. Het gebied ten noorden van de rivier gelijkt een legerkamp. MIDDELBURG. - De Kleppermarsch. Het was gisteravond gezellig -druk in het gymna stieklokaal op de Groenmarkt, toen door een 150-tal onderwijzeressen, onderwijl zers en leerlingen van verschillende scho len -onder 'leiding van den heer Mazure met groote animo „geklepperd" werd. Men zal dat nu iederen Dinsdagavond herhalen, maar ook Zaterdagmiddag ko men leerkrachten, jeugdleiders en pad vinders bijeen om te oefenen -en voor de buitengemeenten wordt o-ok doorgewerkt. Zoo gaat de heer Mazure Vrijdagavond naar Grijpskerke. De jaardag van Prins Bernhard, D'e hevige wind zal -zeker mede oorzaak zijn, -dat er behalve dan van -de officieele gebouwen, heden maar weinige vlaggen waren uitgestoken ter eere van den verjaardag van Prins- Bern hard. Naar wij' vernemen zal, als de muzi kale wandeling vanavond niet -door on gunstig weer moet worden afgelast, het Middelburgsc'h -Muziekkorps halt houden bij -de woning van den heer -G. C. J. Bra ker aan -de Bree, -die heden met zijn echtgeno-ote -den dag herdenkt, waarop zij voor -50 jaar in het huwelijksbootje stap ten. ZUID-BEVELAND. Ellewoudsdijk. In den ouderdom van 64 jaar is overleden de heer E. Bakker, sinds 1935 lid van den Gemeenteraad. Opvolger op< de lijst is de heer J. Stout- hamer, oud-lid -van'den Raad. Breede Watering bewesten ierseke. Ingelanden van het waterschap „De Breede Watering bewesten Ierseke" zullen Vrijdag 8 Juli a.s. vergaderen. Punten van 'behandeling zijn Benoeming van een opzichter in de va cature Cijsouw. Benoeming van een adjunct-Opzichter in de vacature Belzer. (Beide voordrachten zijn reeds gepu bliceerd.) Benoeming zeven vaste werklieden. 'Door het Bestuur zijn op de voordracht geplaatst; 2e kwartier: No. 1 N. Schipper; No. 2 W. Wisse. 4e kwartier; No. 1 J. van Oos ten; No. 2 N. Otte. 5e 'kwartier: No. 1 M. Eversdij'k; No- 2 J. v. d. Plasse. 7e kwar tier: No. 1 -S. Paauwe; No. 2 Johs van Boven. 8e kwartier: No. 1 C. Linden- bergh; No. 2 P. de Koeijer. 9e kwartier: No. 1 Dl. de Witte; No-, 2 Jan Traas. 10e kwartier: No. 1 M. de Witte; No. 2 T. Li- zierse. Voorstel van het Bestuur met ingang van 1 Juli 1938 eervol ontslag als Op zichter te verleenen aan dhr H. J. Belzer. Schrijven van Ged. Staten betreffende vereeniging po-lder Haventje van Bieze- linge en afgesneden gedeelte calamiteuze Willem Annapolder met waterschap D'e Breede Watering bewesten Ierseke. Voorstel van het Bestuur tot aankoop van zijkantwegen in de gemeente 's-IIeer Arendsker'ke, 0.90.00 ha voor f 10 den hoop. MORGENLANDZENDING. Alg. vergadering te Goes. Heden vergaderde in het Schutters hof te G o e s onder leiding van Mej. J. J. D' o n n e r het Zeeuwsche Comité Phi ladelphia, provinciale afd. van de stich ting Morgenlandzending (Armenië-zen- ding) met de vertegenwoordigsters uit tal van gemeenten in Zeeland. Door de weersgesteldheid was de opkomst niet zoo groot als gewoonlijk. Na gemeenschappelijk gezang, Schrift lezing en gebed verwelkomde de presi dente de aanwezigen, in het bijkonder den voorzitter van de stichting Morgenland zending, baron Van Boetselaar, de secretaresse Mej. G. de Witte te Utrecht, die Spr. van harte gelukwenschte met haar herstel na het ernstig ongeval, haar dit voorjaar overko-men, ds Hom- b u r g en Mevr. Van Dusseldorp. Daarna herdacht de presidente met weemoed de ontslapen secretaresse en p-enningmeesteresse mej. M. S. van den Bosch, die 10 jaar lang met zeldzame toewijding en accuratesse haar functie bekleed heeft. Zij was de stuwende kracht van het werk, dat een stuk levenswerk van haar geworden was. Zij' was bijzon der begaan met de ellende en nood der Armeniërs in Syrië en niets was haar te veel dien nood te helpen lenigen. Nu werd zij opgeroepen van haar post. Voor haar een groote winst, voor haar zuster een smartelijk verlies en voor het Armeensche werk. een groot gemis. Toch, aldus Spr., wijl hebben te zwijgen en God te danken voor wat Hij ons in haar geschonken heeft. Laat haar voorbeeld ons steeds weer opwekken om in 'sHeeren kracht dit werk in Zijn Koninkrijk biddend voort te zetten. Zijl verstond de woorden, die Jezus eenmaal sprak; Voor zooveel gij dit een van mijne minste broeders gedaan hebt, zoo hebt giji dit mijl gedaan. Thans geniet ze de zaligheid, die door het sterven en de opstanding van onzen Heere Jezus Christus haar deel gewor den is. Ook herdacht Spr. mevr. Casimir uil Terneuzen, die dit voorjaar ook overleed en veel voor Armenië deed. Nadat staande gezongen was „Jezus uw verzoenend sterven, blijft het rustpunt van ons hart," sprak Ds J. J. Homburg een wijdingswoord. Z.Eërw. deed dit naar aanleiding van 1 Joh. 4 716 en wees er op, dat de lief de tot alles in staat stelt. Zij' is als een lichtzuil in de donkere wereld. Zij is een heerlijke openbaring van Gods genade in Jezus Christus. Die liefde werkt in de harten van hen, die Hem liefhebben. Die uit God geboren is, heeft lief. De wereld heeft zoo ontzaglijk behoefte aan liefde. Wij denken aan Armenië, waar zoo lang reeds bittere ellende wordt geleden. Al dat werk in Armenië is gebaseerd op de liefde tot deze ongelukkigen. Wh', Chris tenen, hebben niet te vragen naar Ariër of niet-Ariër. Wiji hebben de liefde Gods uit te strooien over de geheele wereld. Wie liefde openbaart, openbaart den wil van God. Gaaldus Spr. voort met het liefdewerk onder de Armeniërs en bidt God om kracht daarvoor. Mevr. S. Duvekot te Goes las daarna de notulen, die nog door mej. v. d. Bosch waren opgesteld. De presidente vestigde daarna de aan dacht op de keurige tentoonstelling van kleeren, handwerk enz., door de dames- krans te 't Zand onder leiding van mevr. Dronkers voor de arme Armeniërs ver vaardigd. Spr. brengt de dames aldaar daarvoor hartelijk dank. Dan werd door de presidente een bij zonder woord van dank aan de firma's v. Nelle en Mlaggi gewijd, die zoo vrien delijk waren de aanwezigen te doen ge nieten van hun koffie, thee en bouillon. Aan deze firma's zal door het Hoofdbe stuur een Armeensch kleedje worden aan geboden als bewijs van dankbaarheid. Het verslag der financieele commissie tot nazien der boeken werd uitgebracht door mej. Nonnekes te Vlissingen. Vacature mej. v. d. Bosch. Het comité stelde voor bij monde van mevr, Nederhand, mej. J. J. Donner, thans presidente, te verzoeken bet werk van .mej. v. d. Bosch over te willen nemen. Weinigen hebben voldoende tijd beschik baar tot dezen veelomvattenden arbeid. Onder applaus werd dit voorstel aan genomen. Mej. D-onner verklaarde met veel liefde dit werk op zich te willen ne men. Zij trad nu af als presidente en dankte allen voor de wijze, waarop zij haar de leiding hebben vergemakkelijkt. Mej. Donner stelde daarna voor mevr. Nederhand-v. d. Ouden, thans' vice-presi- dente, te benoemen tot presidente en in de vacature van vice-presidente te voorzien door de 'benoeming van mej. W. de Vries. Ook dit voorstel werd onder applaus aangenomen. Mevr. Nederhand nam nu de leiding over, Mej. Donner las vervolgens het finan cieel verslag voor. Spr. dankte alle mede werksters en medewerkers, geefsters en gevers voor den verleenden steun. Elke maand was het bedrag dat afgedragen moest worden, aanwezig. Het Comité telt 78 afdeelingen, terwijl 49 scholen en 28 vereenigingen steun verleenen. In de con tributies trad eenige teruggang in, maar ■de -opbrengst der busjes ging verblijdend omhoog. Ook de scholen brachten meer op. Tal van goederen werden naar Aleppo gezonden, evenals kisten met gedragen kleeren, en een kerstpak voor de pleeg kinderen aldaar. Ten slotte deelde Spr. de bedragen mede uit de verschillende gemeenten ont vangen en drong zij aan op voortdurenden steun. Hierna werd gepauzeerd. Arrond.-Rechtbank te Middelburg. Uitspraak in strafzaken 'd.-d. 29 Juni '38 Poging tot frauduleuze invoer: J. B, C., -50 jaar, koopman te IJzen-dijke, 2 -maal f 50 b. of 25 d. h. voor elke boete. E. v. d. E., 54 jaar, f40 b. of 20 -d. 'h.; H. J. L. G., 17 jaar, koopman te IJzen- dijke, f 10 b of 1 w. tuchtschool; R. 'E. E., 15 jaar, arbeider te B-ouc'hante -(B.) f 10 b. of 1 w. tuchtschool, met verbeurdver klaring van het 'bedrag der borgstelling ad f 25 waartegen de kalveren zijn vrij1- gegeven. Frauduleuze invoer van 10000 liter spiritus: De Rechtbank 'deed vervolgens uitspraak inzake H. S., 44 jaar, schipper, vroeger wonende te Breskens, thans t-e IJmui-den, verblijvende in -de strafgevan genis te Alkmaar, verdacht van Fraudu leuze invoer en poging daartoe. S. werd veroordeeld tot 2 maal 2 maanden ge vangenisstraf. E. D., 50 jaar, handelaar, vroeger te Breskens, thans te Odelen (B.), verdacht van frau-duleuzen invoer en medeplichtig heid daaraan, tot 6 maanden gevange nisstraf, met verbeurdverklaring van de motorboot „Hercules" -bij. -de bekeuring aangehaald. „UITHANGEN" VAN VARKENS. Geen straf Gpgelegd wegens geringheid van het feit. Bij K. B. van 1920 ter uitvoering van de artt. 18 en 25 van de Vleeschkeurings- wet wordt bepaald, dat het afslachten van varkens ononderbroken moet geschieden. Drie slagers zijn indertijd door den Haagschen kantonrechter vrijgesproken, hoewel zij tusschen het opensnijden van het varken en het door midden hakken eenige uren hadden gewacht, opdat het vleesch mooi blank zou worden en daar door in prijs zou stijgen. De ambtenaar van het O.M. ging in hooger beroep van dit vonnis en de Officier van Justitie bij de Haagsche Rechtbank requireerde te gen ieder der verdachten f 25 subs. 10 d.h. De rechtbank heeft het vonnis van den kantonrechter vernietigd. Wegens de ge ringheid van het feit (overtreding van de Vleeschkeuringswet) heeft de rechtbank echter geen straf opgelegd. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamscbe Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 464-5 464-5 Ned. Ind. Handelsbank 131 131 Philips 263)4 258/9 Unilever 154)4 154/5 A. K. U. 41 14 407/e Amsterd. Rubber 214-14 209-14-10 Kon. Olie 341-14 34114 Deli Mij. 289 286 Scheepvaart Unie 115 115 Kon. Boot 112 11114 3 pet. Nederland 1938 lOOVa 10014 3 pet. Nederland 1937 10114 10114 U. S. Steel 39Va-3/i« 39 Vs Anaconda 21"/ib-2 215/8 Bethlehem Steel 4114 411/8 Cities Service 14 14 Intern. Nickel 36 3514 Shell Union 10"/18-1 103/is Kennecott 2714 2614 Radio 5 47/a Gar Foundry 17Va 1614 Tidewater lO^/ie 107/ib Midcont. Oil 1214 1214 General Motors 2614 2614 Am. Enka 2314 2314 Am. Water Works- 75/a 7s/s Republic Steel 135/ia 12u/ie-3 Continental Oil 22 22 D'e beurs was stil en weifelend tenge volge van winstnemingen. Nadat aanvan kelijk de koersen iets waren teruggelo-o- pen trad middenbeurs eenig herstel in. Kon. Olie was vrijwel onveranderd, Philips, H.V.A. en Rubber wat lager. Het product rubber noteerde te Londen 1/ie d. lager, aan den anderen kant echter kwam het bericht, dat in Indië, het ge wone uitvoerrecht van 2,9 ets. was ge bracht op 1,9 ets. en het defensie uitvoer recht van 0.33 op 0,2655 per pond. Amerikanen waren in overeenstemming met New-York een weinig lager, doch tot verkooporders gaf dit geen aanleiding; de stemming bleef vast. Beleggingen goed prijshoudend; voor Nederland '37 was iets meer vraag. Wisselkoersen. Amsterdam, 29 Juni, 2.30 u. Berlijn 72.72—72.80. Londen 8.95—8.95%. Parijs 5.03Ö.04. Brussel 30.6130.65. New-York 1,80)4—1.81. - Door de Nederlandsche Spoorwegen werd te Utrecht in het openbaar aanbe steed het afbreken van drie woningen aan de Emmastraat no. 5, 6 en 7 te Roer mond. Ingekomen waren 11 inschrijvings biljetten. Meestbiedende was F. C. A. Hoornick en Zn. te Goes voor f 344. - D'e hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft heden aanbesteed het uitvoeren van bag- gerwerk in en voor de buitenhavens van het Kanaal -door Zuid-Beveland te -Hans- weert en te Wemeldinge. InschrijversN.V. Aannemersmaat schappij v.h. A. Prins Thzn., Sliedrec'ht 13.9 ct.; Nij-meegsche Baggermaatschap- pij, Nijmegen 12.3 ct.; N.V. Aannemers maatschappij v.h. F. Lo-oyen, Gorinc'hem 11.75 ct.; N.V. Amsterdamsc'he Balast maatschappij:, Amsterdam 11 ct.; B. van Noordenne E-zn., S'liedrec-ht 10.9 ct.; N.V. Baggermaatschappij Holland, Hardings veld 9.4 ct.; en N.V. Aannemersmaat schappij Bos en Kalis, Sliedrecht 9.3 ct. Van 1925 Juni. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd; G. Volder, 22 j. jm. en M. de Bree, 23 j. jd. (M. G.) Van 13-27 Juni. WESTKAPELLE. Bevallen: J. de Pag- ter geb. 'Huib-regtse, d. Getrouwd: J. Huibregtse, 28 j. jm. en N. Roelse, 27 j. jd. (M. G.) Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost siechts 75 cenl bij vooruitbetaling.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3