Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant Uit de Provincie Kerknieuws. Nadere regeling voor tand heelkundigen. Onderwijs. Stukken voor de P van Ze waarschijnlijkheid Samenvoeging van Polders en Waterschappen. Dhr Dekker voelde ernstig bezwaar het voorstel tot samenvoeging van polders en waterschappen in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen in deze zitting te behandelen. Men heeft het nog maar drie weken in zijn bezit en spr. meent, dat de statenle den op een enkele uitzondering na, niet in staat zijn deze materie in dien korten tijd onder de knie te krijgen. Ook heeft men nu een brochure gekregen van het comité tegen de samenvoeging, waarvan het Sta tenlid, de heer Erasmus, voorzitter is. De zaak is zoo ingrijpend, dat Spr. voor stelt de kwestie aan te houden b.v. tot de najaarszitting. Dan kunnen de leden haar in den zomer eens bestudeeren. De heer Onderdijk wil wel de zaak in één afdeelingsbijeenkomst behandelen en dam evenals vroeger wel eens met bij zondere zaken is gedaan, een commissie van statenleden benoemen, die de kwestie nog nader onder de oogen ziet en dan bijv. tegen de najaarsvergadering advies aan de Staten uitbrengt. Men komt zoo tegemoet aan de bezwaren, dat men vol gens de tegenstanders niet voldoende tijd heeft gehad ook hun bezwaren te beoor- deelen. De heer Goossens zeide, dat het hier toch een kwestie geldt, die al maan den lang hangende is en men toch tijd heeft gehad er zich een oordeel over te vellen. De heer v: Ml a z ij k wil de beslissing over al of niet afhandelen in deze zitting aanhouden tot na de afdeelingsvergade- ringen. De heer Dekker kan niet aannemen, dat men in 3 of 4 dagen zich een oordeel over den inhoud van de brochure heeft kunnen vormen. De heer Kodde voelde ook iets voor uitstellen, maar acht het zeer goed, dat men eerst in de afdeelingsvergadering in lichtingen kan krijgen. Het is zeker een zeer ingrijpend voorstel en de heer Adri- aanse heeft in deze vergadering zoo juist gewaarschuwd voorzichtig te zijn. Het is een begin, dat voor heel Zeeland van groot belang kan zijn in de toekomst. Als Men A zegt, moet men ook B zeggen, en als men niet B kan zeggen, moet men ook geen A zeggen. De heer Erasmtfs zeide, dat men een eventueele commissie dan toch in de openbare zitting zal moeten benoemen. De heer Onderdijk ging hiermede accoord. Het voorstel-Dekker, geheele aanhou ding van het voorstel, werd verworpen met 38 tegen 3 st., die der heeren Dekker, v. Gorssel en Bauwens. Het voorstel gaat dus ook naar de af- deelingen. Deze werden hierna samengesteld. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten de volgende openbare vergadering te houden op Dinsdag 19 Juli te 10 uur. Deze vergadering werd daarop door den voorzitter gesloten. HET ALG. NED VERBOND, AFDEELING BRUSSEL, IN ZEELAND. Hartelijke ontvangst te Goes. 'Zaterdag en Zondag j.l. heeft de afd. Brussel van het Algem. Nederl. Verbond een tweedaagsch bezoek gebracht, bedoeld als verbroederings- en cultuurreis, aan Zeeland en het Brugsche Vrije. Te Goes werden de zéér talrijke deelnemers aan deze excursie door het bestuur van de af deeling Noord- en Zuid-Beveland van het A. N. V, op hartelijke wijze verwel komd. Nadat het raadhuis was bezichtigd, waar de burgemeester een korte toespraak hield, had een receptie plaats in Hotel de Korenbeurs, waar de voorzitter van de afd. Brussel zijn dank 'betuigde voor de vriendelijke ontvangst. De Vlamingen zetten hun reis voort over Vere, Domburg, Middelburg, Vlissin- gen en Breskens naar Blakenberge. MIDDELBURG. i D'e voetbalvereeniging Swift heeft gisterenavond een gecostumeerden wed strijd gegeven. Vooraf en na het einde werd voorafgegaan door het tamboers- en pijperskorps „Juliana" een tocht door een deel der stad gemaakt. GOES. De collecte voor de commissie voor samenwerking bracht deze week f 33.79 op. Gistermorgen zijn vanuit onze ge meente een 9-tal leden der Ghr. Vakbewe ging, die sinds langen tijd werkloos wa ren voor een week vertrokken naar het Vacantieleerkamp te Ghaam. Maandagavond j.l. sprak voor de Vereen, van Jong-Hervormden Dr W. A. Peng van Bredevoort over het on derwerp „M 111 i n g e n". Dit plaatsje in Wiirttemberg, aldus spr., is voor velen tot rijken zegen geweest. Daar hebben velen de nieuwe wereld van den Bijbel gevonden, waar Jezus Christus zelf in 't middelpunt staat, waar Zijn Geest werkt en den mensch omzet. Spr. ia dikwijls getroffen door de eenvoudigheid en liefde, maar ook door de macht en kracht van de eerste Christengemeente. Iets daarvan heeft hij door Möttlingen teruggevonden. De kracht van de aposte len was hun geloof. Dit geldt echter niet alleen voor de apostelen in dien vervlogen tijd, maar evenzeer voor ons. De predi king die van Möttlingen spr. herinnert aan Ds Blumhardt en Vader Stanger uitgaat, is het: „Geloof alleen". Zoo moeten we in dit licht ook onze ziekten zien. Daarin hebben wij te maken met de macht van de zonde. Heel dikwijls spreekt God in onze ziekte tot ons om ons of anderen tot bekeering te brengen, 't Ge tuigenis van Mlöttlingen is: „U geschiedt naar uw geloof". Als wij niet gelooven .gebeurt er niets. Maar wanneer wij het geloof in den Heiland bezitten, weten we dat we niet alleen met de moeiten van onze ziel, maar ook met onze lichamelijke nooden tot Hem mogen gaan. Het gaat er slechts om dat we ons hart voor Hem open geven. Daartoe moeten we afstand doen van ons eigen „ik", en onze zonden voor God belijden. Als we onszelf handha ven passen we niet in Gods Koninkrijk. Het is geheel verkeerd Möttlingen en met name de genezing op 't gebed als iets wonderlijks te doen voorkomen. Veel meer is het iets vanzelfsprekends als we slechts Jezus op Zijn woord gelooven. De bood schap van Möttlingen is iets dat vlak bij ons ligt en in 't geheel niet aan de plaats gebonden. Wij moeten weer men- schen worden die alleen leven uit wat de Heer hen biedt en weten dat het Ko ninkrijk komt dat wij' mogen binnengaan en welks heerlijkheid wij mogen aanvaar den. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik gemaakt. De schouw burgzaal vap 't Schuttershof was geheel gevuld. NOORD-BEVELAND. Wissenkerke. Gemeenteraad. Maandagavond vergaderde de Gemeente raad. Afwezig de heer G. Meulenberg. Ingekomen is bericht van herbenoe ming van burgemeester Geuze. Uit de rekening van den Vleeschkeu- ringsdienst bleek, dat was ontvangen f 3543.60, uitgegeven f 3522.26, goed slot f 21.34, dat als volgt verdeeld wordt: Ko- lijnsplaat f 5.43, Kats f 1.75, Kortgene f 3.93, Wissenkerke f 10.23. Een circulaire betreffende destructie van vleesch en vleeschafval werd bespro ken. Gezien de hooge kosten daaraan verbonden werd besloten te wachten tot de voorschriften verplichtend worden ge steld. Daarna kwam aan de orde demping van de sloot aan den Achterweg te Wis senkerke. Gebleken is, dat die sloot geheel eigendom is van K. Everwijn, die de sloot wil afstaan als de gemeente ze zelf dempt en rioleert en een heg plant. Dhr de Rid der noemt het een algemeen belang ook voor de gezondheid dat die laatste stink sloot gedempt wordt. Dhr de Boer vraagt inlichtingen. De voorzitter deelt mede, dat de kosten ongeveer f 230 bedragen. Daar na werd tot demping besloten. De weegbrug „De Eendracht" verzoekt om wijziging in de concessie: Punt 1, geen vrij wegen voor de gemeente waarbij de weegbrug in plaats van f 100 nu komt en wil zelfs nog wel eenige subsidie geven. Weth. Franse zegt werkelijk aange naam verrast te zijn door het milde stand punt van den raad. Men dient echter voonzichtig te zijn, want in de verlaagde erfpachtsprijs ligt al een subsidie van f 15. Wil de raad later een subsidie geven dan kan dit alsnog onder het oog worden gezien. Weth. Schuit wijst er op hoe wij als gemeente aan den rand der zelfstandig heid leven. Wij moeten spaarzaam zijin met onze uitgaven. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen (voor de heeren B. Franse, A. Schuit, J. Janse en Polderdijk; tegen dhrn Puype, W. en J. van Belzen). Ingekomen is een verzoek tot sluiting van het lokaal aan de O.L. school voor vergaderingen. B. en W. stellen voor hier aan in zoover tegemoet te komen dat voor die vereenigingen ingesteld bij de wet, zooals B.V.L., Burgerwacht, enz., vereeni gingen door Rijk, Prov. of gemeente ge subsidieerd het lokaal altijd beschikbaar blijft. Tot onbewoonbaarverklaring van een tweetal woningen in het Roomsche Slop wordt advies gevraagd aan den Insp. der Volksgezondheid. Daar de begrooting 1938 nog niet is goedgekeurd hebben B. en W. machti ging gevraagd te mogen beschikken over Amilda-crême, die tevens zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct. ZUID-BEVELAND. Kloetinge. Aanrijding. Dinsdag avond werd een in de richting Goes rij- dende fietser bij den molen door een ach terop komende vrachtauto uit Middelburg, die voor een tegenligger uitweek, geraakt, tengevolge waarvan de fietser in een sloot terecht kwam. De getroffene, zekere L. L. uit Kapelle, bezeerde zich nog al, maar bekwam geen ernstig letsel. Eenige postduiven, die hij in een mand achterop de fiets meevoerde, en die aan een wedvlucht moesten meedoen, wisten te ontsnappen. De autobestuurder reed door. Proces verbaal werd opgemaakt. Rilland-Bath. Gemeenteraad. Maandagnamiddag vergaderde de Raad. Ingekomen was een verzoek van de Oran jevereniging „Juliana" alhier om een subsidie uit de gemeentekas bij1 het 40- jarig jubileum van H. M. de Koningin in Sept. a.s. teneinde bij die gelegenheid de schoolkinderen te trakteeren. Besloten werd om hiervoor f 50 toe te staan. De rekening van den vleeschkourings- dienst voor 1937 werd vastgesteld. Uit gegeven was een bedrag van f 650.53. Aan keurloonen was ontvangen f440.50. Het tekort van f 210.03 werd overeenkom stig de gemeenschappelijke regeling door den keuringskring bijgepast. Een nieuwe verordening op de heffing van schoolgeld werd aangeboden, aange zien de bestaande slechts tot 1 Mei 1938 was goedgekeurd. De tarieven komen vrij wel overeen met de bestaande, doch de aanslagen kunnen op tweeërlei wijze wor den vastgesteld te weten naar de gemeng de hoofdsom, en naar de personeele be lasting. De verordening werd ongewijzigd vastgesteld. Vervolgens werd besloten het Burg. Armbestuur te betrekken in de fraudever zekering. Voorts besloot de Raad om een voor schot aan het Rijk aan te vragen voor de beschikbaarstelling van een bedrag aan D. W. Lobbezoo Jz. voor een plaatsje in gevolge de Landarbeiderswet. Naar aanleiding van een circulaire van Gedep. Staten, om met de N.V. „Gekro" te Overschie een overeenkomst aan te gaan inzake de Vee-destructie, besloot de Raad met alg. stemmen hieraan niet te voldoen op grond dat de kosten veel te hoog werden gevonden. Gemiddeld bedra gen de kosten thans pl.m. f 10 per jaar, terwijl nimmer onregelmatigheden voor kwamen. In een landbouwgemeente als deze, waar geen veeteelt wordt uitge oefend is het onbillijk het aantal H.A als grondslag te nemen, en eveneens het aantal inwoners. Men dient allereerst be oordeeling te zoeken in de veestapels zelve. De Raad betreurde het ten zeerste, dat de gemeenten op deze wijze weer voor meerdere jaarlijksche uitgaven worden ge steld, terwijl toch een afdoende en belang rijk goedkoopere oplossing bestaat. Tenslotte zij medegedeeld, dat men zich ook wenschte te verzetten tegen de wijze waarop de gemeenten in casu op korten termijn worden gedwongen deel te nemen in een overeenkomst die financieele lasten met zich mee brengt. Bij de rondvraag merkte weth. J. v. d. Sande op, dat verschillende straten in deze gemeente nog geen naam hebben. Hij gaf in overweging hierover eens na te denken en dan in de volgende vergade ring met voorstellen dienaangaande te ko men. De heer J. v. d. Klooster bracht den dank der bewoners van den Bathpol- der over voor het maken van de nieuwe trap aldaar. Postduiven. lerseke. Uitslag wedvlucht Vierson, 496 km, postduivenvereen. „Noordstar". Ds 5.30 uur. Ie duif 13.47.18, laatste 13.52.58 uur. Ie prijs Joh. van Es; 2, 5 M. Lamper; 3 A. Vermast; 4 M. Minnaard. Wedvlucht Postduivenvereen. „ler seke". St Vincent, los Vrijdag 1 uur. Ie prijs G. de Koeijer, 2e P. Vuyk, 3e A. Zoetewey, 4e en 5e Joh. Bom, 6e M. de Koeijer, 7e en 8e W. v, Haver. f 112.50 wil betalen. Dit wordt goedge vonden. Punt 2, tot wederopzegging blijft gehandhaafd. Punt 3, door de verbou wing der brug ontstane stagnatie in het verkeer komt ten laste van de vereeniging, wordt met de stem van weth Schippers tegen en onthouding van den heer Bal kenende gehandhaafd. Bij de rondvraag vraagt de heer de Smit in verband met de bespuiting tegen den Coloradokever of dit ook van toepas sing is op tuintjes waar aardappelen, groente enz. groeien. De voorzitter zegt: de wet schrijft het voor maar ik ben nog aan het zoeken naar een oplossing hoe die bespuiting zonder gevaar voor de ge noemde vruchten kan geschieden. Weth. van Maas feliciteert namens den Raad den burgemeester met zijn herbenoe ming en wenscht hem toe dat hij nog vele jaren onder Gods zegen alhier werkzaam mag zijn. De burgemeester dankt voor deze feli citatie. WALCHEREN. Westkapelle. Naar aanleiding van een indertijd gehouden lezing alhier door den heer Bierman te Middelburg hebben zich tot op heden 180 personen aangemeld als lid van de Ned. Vereen, voor Lucht bescherming, zoodat thans in een daartoe gehouden vergadering besloten is tot op richting van een plaatselijke afdeeling. Als bestuursleden werden gekozen de heeren jhr mr de Casembroot, burge meester, voorzitter, K. Huibrengtse, vice- voorz., N. Verhulst, A. Louwerse, Js. van Rooyen, A. Malie, leden, en mevr. de Ca sembrootv. d. Feltz, secretaresse-pen- ningm. Het aantal leden, dat zich voor verschillende diensten heeft aangemeld, wordt nog onvoldoende geacht, zoodat alsnog een beroep gedaan wordt op meer daarvoor geschikte krachten. Arnemuiden. Gemeenteraad. De raad vergaderde Dinsdag n.m. Na lezing der notulen deelt de voorz. mede: Goedkeuring is verleend door Gedep. Staten aan de voorgenomen verharding van den van Cittersweg. Definitieve toezegging is verkregen van den polder Walcheren tot het verleenen eener bijdrage in de kosten van verhar ding van dien weg ad 18,5 pet. tot een maximum van f 1184. Door de Kroon is goedkeuring verleend aan de verordening op de heffing eener baatbelasting ten behoeve van de verhar ding van den van Cittersweg. Door den Minister van Sociale Zaken is vergunning verleend tot uitvoering van dit werk in werkverschaffing. Na al deze formaliteiten is eerst op 27 dezer een aanvang met de uitvoering der werkzaamheden gemaakt kunnen worden. Sluiting van een overeenkomst inzake destructie van gestorven dieren en afge keurd vee en vleesch wordt goedgekeurd. Een verzoek van de N.Y. Oostercultuur- Mij. v.h. P. Vlaming tot het plaatsen van een transporteur boven gemeentegrond voor het lossen van mosselen wordt toege staan. Eenige verzoeken van de vereen, tot stichting van een vereenigingsgebouw zijn ingekomen. Het verzoek om een bazar te mogen houden in de lokalen der O. L. school wordt toegestaan. Verzoek om grond in erfpacht voor het bouwen van genoemd gebouw. B. en W. stellen voor dit te verleenen tegen een pTijs van 4 ct. per c.A., onder voorwaarde, dat wanneer het te stichten gebouw niet meer voor dit doel gebezigd wordt een hoogere erfpacht bedongen zal worden. Dhr Puype zegt, dat B. en W. niet ver genoeg zijn gegaan dit streven der vereen, te steunen en meent dat de grond gratis gegeven dient te worden. De voorz. zegt, dat wanneer de raad hiertoe zou besluiten, hij genoodzaakt zou zijn hiertegen in beroep te gaan. Dhrn J. van Belzen en W. van Belzen steunen dhr Puype. Dhr J. van Belzen zegt verheugd te zijn dat er een vereenigingsgebouw eenige 'bedragen, n.l. de verharding van den Cittersweg en de vernieuwing West- wal. Tevens vraagt de voorzitter aan den raad machtiging dit werk te doen uitvoe ren. Dit wordt verleend. Bijl de rondvraag klaagt dhr Janse over de baldadigheid aan en op de begraaf plaats en de last van de bewoners aan het nieuwe speelterrein. Dhr W. van Belzen dito over het kaart spelen op Zondag op het Schorretje. Hij vraagt daar politietoezicht. Dhr J. van Belzen vraagt een andere regeling voor de tewerkgestelden aan de centrale werkver schaffing, daar de afstand z.i. te ver is. Hierna sluiting, SCHOUWEN-DUIVELAND. Bruinisse. Gisterenavond viel het 7-ja- rig dochtertje van Jb de Ronde alhier van den zolder en bleef bewusteloos liggen De onmiddellijk ter hulp geroepen Dr de Kook constateerde bij het kind een her senschudding. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ophemert, A. W. Lazon- der te Westmaas. Geref. Kerken (H. V.) Beroepen te Nijemirdum, L. Th. A. v. d. Marei, cand. te Amsterdam. Schore. Gekozen tot notabel der Ned. Herv. Kerk alhier (vacature door overlij den J. v. Liere) de heer A. G. Martijn. Classicale vergadering Goes. Vandaag werd te Goes de 122s.te Classi cale vergadering der Ned. Herv. Kerk ge houden. De praeses Dr J. D. Schmidt van Ka pelle opende de vergadering met Schrift lezing en gebed. Daarna sprak hij een kort inleidend woord, waarin hij1 herdacht het verscheiden van Ds Engelsma te ler seke. Ds Elenbaas te Borsele werd geluk- gewenscht met het feit, dat het vandaag 25 jaar geleden is, dat hij intree deed te Borsele en Dr Koopmans te 's H. Hen drikskinderen met zijn promotie. Vervolgens las de scriba, Ds de Vries, de notulen voor van de vorige vergadering die ongewijzigd werden goedgekeurd. Ook leis de scriba voor een kort verslag van de handelingen van het classicaal bestuur over het afgeloopen jaar. Benoemd werden in het classicaal be stuur als secundus van Ds Huls- bergen, Ds Sickes; als secundus quaes tor, Ds Hoogenraad; als secundus scriba, Ds van Dijk. Tot lid van het Prov. Kerkbestuur Ds A. M. van Most van Spijk; tot secundus lid Dr Koopmans; tot leden van het Glass, bestuur: Ds van Dijk, sec. Ds Bons; Ds Tonsbeek, sec. Ds C. v. d. Waa; als ouder ling-lid dhr C. Philipse, sec. dhr Geel kerken van Ovezand; tot quaestor Ds de Vries, sec. Ds Hoogenraad. Tot leden van de Class. Zendingscommissie dhr A. L. van Melle, Goes en Ds H. Boersma, Kloe tinge. Hierna werd door Ds Mortier verslag gedaan van de Class. Zending. Op voorstel van de Comm. voor het na zien der Class, rekening werd deze goed gekeurd. Daarna volgde behandeling van de voorloopig aangenomen reglementswijzi gingen. I. Wijziging art. 54 Regl. op de Vaca turen: eenparig aangenomen, 64 voor; II. Wijziging art. 17 Regl. voor Kerke lijk opzicht en Tucht: eenparig aangeno men, 64 voor; III. Wij'ziging in hoofdst. 2 Regl. op het Godsdienstonderwijs en art. 25 Regl. op de vacaturen met een amendement aan genomen. Wie iets wil verkoopen adverteert, Dat is logisch. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. NOG EENMAAL EEN EXAMEN. De minister van Sociale Zaken heeft ingediend een wetsontwerp tot nadere voorzieningen inzake de tandheelkunde. Aan de memorie van toelichting ontlee- nen wij het volgende: De wetgever heeft in 1929 aan al de genen, die vóór 10 Juni 1913 de volledige tandprothese als beroep toepasten zonder de bevoegdheid tot uitoefening der tand- heelkunst te hebben verkregen, en die niet later bevoegd waren verklaard tot het uit oefenen der tandprothese, een kans wil len geven om alsnog van hun bekwaam heid hiertoe te doen blijken. Te dien ein de is een practisch examen ingesteld, waarbij de examinandi uitsluitend moes ten en konden worden beoordeeld naar hun op het examen gebleken (ongeschikt heid. Dit middel, meer bepaaldelijk de opzet van het examen, schijnt niet zoo deugde lijk te zijn geweest als uit een oogpunt van de door den wetgever beoogde doeltref fendheid noodig ware geweest. Het ontwerp bedoelt, redres mogelijk te maken voor degenen, die tot het exa men in 1930 zijn toegelaten en daarvoor niet zijn geslaagd, zonder onderscheid. Het deelnemen aan een vooron derzoek wordt gesteld als voorwaar de voor het afleggen van het examen, op dat de betrokkenen in de gelegenheid zijn zich daarvoor behoorlijk voor te berei den. De organisatie van dat vooronderzoek is aldus gedacht, dat in enkele plaatsen des lands eenige malen aan de exami nandi gelegenheid wordt gegeven, om werkzaam te zijn onder leiding en toe zicht van één of meer, door den minis ter aan te wijzen, tandartsen, die zich omtrent de practische bekwaamheid dan reeds een voorloopig oordeel kunnen vor men. Daardoor zal het tevens mogelijk worden gemaakt, dat de beslissing niet alleen afhankelijk is van de prestaties op het examen. Met een regeling in den aangegeven geest zijn volgens den minister de be langrijkste voorwaarden vervuld om met vermijding van de factoren, welke in 1929 en 1930 een doelmatige en billijke verwerkelijking van debedoeling des wet gevers hebben tegengewerkt, een spoe dige bevredigende oplossing te waarbor gen. De minister heeft van deze gelegenheid tevens gebruik gemaakt om te trachten nog een andere moeilijkheid, welke zich op dit gebied voordoet, tot oplossing te brengen. 'Het betreft hier de bevoegdheid van de tandheelkundigen. Thans wordt voorgesteld, om aan de tandheelkundigen, behalve de bevoegd heid tot het toepassen van de tandpro these, de bevoegdheid te geven tot het doen van extracties in alle gevallen, ook in die, welke niet onder het begrip vol ledige tandprothese, zooals dit door den Hoogen Raad is omschreven, vallen. Dit wetsontwerp is tot stand gekomen na een veelzijdig overleg, waarbij het den minister is gebleken, dat door de or ganisaties van de het meest bij' de zaak betrokkenen, te weten de Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der tand heelkunde, de Nederlandsche Vereeniging van tandheelkundigen en de Vereeniging van tandtechnici, met den inhoud van het ontwerp in 'hoofdzaken wordt ingestemd Voor zoover dat niet het geval is, zal de totstandkoming der voorgestelde regeling zonder tegenkanting worden aanvaard en zal eventueel bij de uitvoering medewer king worden verleend. Indien dit ontwerp tot wet wordt ver heven, zal een betrekkelijk kleine groep van personen, die zich niet ten onrechte in hun levensbestaan ernstig gedupeerd gevoelen, in de gelegenheid worden ge steld dit op regelmatige wijze te herkrij gen. Goes. Met ingang van 1 Juli a.s i9 door het Bestuur der Herv. School alhier aan den heer J. Sturm, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend en in zijn plaats benoemd dhr J. de Doelder, zulks met een proeftijd van een half jaar. Onze tuinbouwexport naar Duitschland, Naar de Tuinderij meedeelt zijn met in gang van 20 Juni de Duitsche maximum factuurprijzen voor verschillende groenten verlaagd, n.l. van aardbeien, bloemkool, komkommers, tomaten, bospeen, peulen en koolrabi. Intusschen is het o.a. moge lijk gebleken om ook nu weer, evenals verleden jaar, een gedeelte van het derde kwartaals-betalingscontingent voor kom kommers, tomaten en bloemkool in Juni te doen afnemen, ten einde stagnatie w onzen tuinbouwexport te voorkomen. Als immers de Juli-Genehmigungen niet uiterlijk in de laatste week in het bezit zijn van de Duitsche importeurs, dan staat, evenals vorige jaren, de export in die week stil, en storten de prijzen op onze veilingen in. De in Juni verstrekte Genehmigungen zijn tevens geldig voor Juli. Waar nu bo vendien eventueele nog niet uitgeputs Juni-Genehmigungen op aanvraag voor Juli zullen worden verlengd, is er uit zicht dat de maandovergang thans zonder stoornis voor onzen export zal verloopem VEER-VERB VAN ZEEUWSCH-VI OVERIG NE De in de najaarszit Zeeland van 1937 b ter onderzoek van goe en snelle veerverbindi Vlaanderen met het derland over de Wes bij den aanvang van 1 voor het feit geplaat van Waterstaat reed: genomen inzake de aanlegplaatsen van d weert-Walsoorden na; in den Perkpolder c graven havens. Tot a eerste gedeelte van di leg van do haven in destijds worden overg Daar de Commissi: slissing belemmerd meldt zij aan de Pro volbrenging van de a taak en zij het voort: dat aan het tot star veerverbinding over c onderzoek harerzijds van een veer van het Saeftinge over de richtte zij tot den IV staat het verzoek, d werken in den Perkp totdat de Commissie haar onderzoek geree De Minister op aandrang ten, hiertoe bereid. Nochta missie toch een eve over de Noord aan ee ten onderwerpen, wil ven opdracht naar 1 Zooals reeds door len van een crediet Staten werd erkend, of de commissie had zoek te doen voorlic gen. Werd het gesel de keuze der deskunc der commissie onpar der Prov. staande d( tenslotte overwonnen de barrière, die we de omstandigheid, mededeelden voor de gen rapporten kosten ten brengen, die ver crediet van f 600 uil De commissie acht diet van f 6000, wa: der door haar in te len moeten worden lijk noodig. Zij vraa; alsnog te verleenen. Ged. Staten meen: het verzoek zelf hun maken, te moeten op der aangenaam getrc merking, dat de Mii drang van Ged. State opschorting van de u in den Perkpolder. moet uit deze passag dat Ged. Staten welb ter hebben aangedron beslissing, waarvan konden vermoeden, met de wenschen en Prov. Staten. Niets waarl Daargelaten 1 over de bestaande verbindingen over de ken, hebben zij teg' nooit anders gedaan ken, die door de Sta gelegenheid zijn bele 'Ged. Staten moetc maken, dat zelfs ma wordt, als zouden i om, den Minister g een richting, waarv: de instemming der S Wat nu de zaak zé ten meenen te moet.: zoek van de commiss kan over de mogelijl heid eener veerverbi denken gelijk men w worden aangenomen cieele medewerking tot stand brengen verbinding niet te r maal vast staat, dat vierafwaarts de ver Perkpolder er komt Rijk 'belangrijke bijd vastgelegd. Dat naai verbindingen, een zu ter plaatse recht en r hebben meenen Ged gen betwijfelen. Tenslotte wijzen G voor het tot stand i doelde veerverbindi het land van Saef vooralsnog gering v besliste uitspraken c Ministers. Een nader onderz: wenscht in te stellei haar te vragen desk uen derhalve, naar otaten slechts theoi hen. De mogelij'kh: geenszins uitgesloten tot inpoldering van ge worden overgega brengen van een vei m ernst worden ov uigheden dermate gewijzigd,dat de tha ?en van weinig of Kunnen zijn. De toes

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2