Aardbevingen engebouwen. Over neutraliteit. Radioprogramma. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. Ons land heeft onlangs weer hennis gemaakt met een aardbeving (de vorige dateert van 1932). Die aardbevingen zijn wel de gevaarlijkste bewegingen voor de stabiliteit van bouwwerken. Ons land, aldus de N. R. Crt., kan niet worden geacht te liggen in een aardbe- vingsgebied en het ligt daarom ook voor de band dat de bouwverordeningen geen bepalingen inhouden, die betrekking heb ben op bestendigheid tegen aardbevingen, hetgeen in landen waar deze een meer voorkomend verschijnsel zijn, wel het ge val is. De maatregelen die men toepast voor beveiling van gebouwen tegen aardbevin gen komen in hoofdzaak overeen met die, welke men in de mijndistricten bij het bouwen van huizen in acht dient te ne men. Stellen we ons voor een vrijstaand stuk muur, dat den invloed ondergaat van een enkele terreingolving. De heide loodrechte einden van den muur zullen trachten zich loodrecht op te stellen op de golvingslijn en dus een uitwijking on dergaan. Bestaat nu de muur uit lagen elk van drie groote stukken, dan zullen de beide stootvoegen van deze stukken in de bovenste laag zich zoover openen als de afwijking uit den loodrechten stand van de einden van den muur bedraagt. Is de muur uit kleinere stukken samen gesteld, b.v. uit vijf stootvoegen dan zal de opening dezer voegen niet grooter worden dan 2/5 van de afwijking en 'bij gebruik ivan baksteen met b.v. acht stoot voegen niet meer dan 2/8 daarvan. De verschuiving van den enkelen baksteen zal dus geringer zijn dan die van de groote blokken. De mate van instortings gevaar wordt echter proportioneel groo ter met de mate van verschuiving van den enkelen steen, hetgeen bij meervou dige trillingen nog sterker het geval is. Indien de voeg zich heeft geopend, zoo dat de bouwsteen een zich vrij1 bewegend lidhaam vormt, dan zal do groote steen .tengevolge van zijn grooter volume ook meer in beweging raken. Met baksteen, waarvan verreweg de meeste huizen in ons land zijn gebouwd, is men dus nog niet zoo slecht af. Bij de aardbevingen in Galifornië is gebleken, dat goed uitgevoerde baksteenen gebou wen betrekkelijk weinig hadden geleden, waar schade werd aangericht, was deze voornamelijk het gevolg van slechte uit voering. Betonskeletbouw zonder voldoen de verstijving tegen zijwaartschen druk is voor een aardbevingsgebied ongeschikt gebleken. Een der beste middelen om een gebouw van baksteen tegen aardbeving te be schermen is behalve de solide uitvoering een goede verankering. Twee loodrechte muren zullen bij een eerste aardgoliving naar boven opbuigen, bij een tweede het tegengestelde doen. Herhaalt zich deze wisselende beweging meerdere malen, dan zal de instorting onvermijdelijker zijn wanneer het uitwijken der muren niet door tegenzijdige verankering voorkomen wordt. Bij geringe, zwakke aardbevingen zal het voldoende zijn de balken in een lengte door het gebouw te leggen of wel bij de stuiknadien, door middel van ijzer, goed te verbinding en bovendien alles zoo goed mogelijk te verankeren. Het moeilijkst is de beveiliging van ge bouwen zonder binnenmuren als kerken, zalen fabrieken, enz. Hier i!s het niet voldoende het uitwijken naar buiten te verhinderen, doch ook het instortingsge vaar naar binnen. Op de beste wijze voor komt men dit door afdekking van de ruimte met gewelven, die echter voldoen de hoog moetien w'orden aangerazeerd en door sterke ankers bij elkaar moeten worden gehouden. Bij sterkere aardbevingen zal men krachtiger middelen moeten toepassen en het gebouw door een netwerk van hori zontale en verticale ijzeren staven moeten insnoeren. "Vooral zal dit noodig zijn in de hooger gelegen verdiepingen. In Smyrna hebben zich baksteenge bouwen, uitgevoerd als gewapend metsel werk, zeer goed gehouden, zonder dat een verstijving of verandering in verticale richting aanwezig was. In Japan heeft men ook de loodrechte verbindingen noodzakelijk geacht en op elke verdieping een zwaar kettinganker ingemetseld, dat op de hoeken en kruis punten aan verticaal ingemetselde staven verbonden was. stuur of maatschappelijk hulpbetoon, doch nu betaalt men de kosten onderling. Spr. brengt dan hulde aan de boden, de strij ders in de dorpen, voor de uitbreiding van het ledental. Ook brengt spr. dank aan zijn mede bestuursleden voor de wijze van samen werking. De secretaris, de heer O n d e r d ij k, deed daarop mededeeling van ingekomen schriftelijke en telegrafische geluk- wenschen waarna gelegenheid werd gege ven gelukwenschen aan te bieden. Hiervan maakte het eerst gebruik de heer Smeding, hoofdredacteur-direc teur van de „Middelburgsche Courant", die zijn groote vreugde over de goede verhouding tusschen de Vereeniging en de geheele Zeeuwsche pers uitsprak. Daarna de heer C. H. J. van Geuns, wiskundig adviseur. De heer S. S t o 1 k sprak namens de federatie. Het tot stand komen der ver- eenigingen in Zeeland heeft aan de voor spoedige uitbreiding der federatie een groot aandeel gehad. De heer Onderdijk zit 8 jaar in het federatiebestuur en is daar een zeer gewaardeerde kracht. Men heeft nu 264 vereenigingen met ongeveer 800.000 leden. De heer J. H. deJongh sprak namens de boden van het Middelburgsch Zieken fonds, die tevens boden zijn van de Ver eeniging. Dank bracht spr. aan het be stuur en in de eerste plaats aan den heer Onderdijk, met wien men nog vele jaren hoopt samen te werken. Namens de boden werd hierop een groote mand bloemen aangeboden. De heer A. D. Littooy, een der op richters, bracht hulde aan het bestuur en hoopte, dat het verloop in de volgende 15 jaar zal zijn als in de eerste 10 jaar en de vereeniging steeds in bloei zal mogen toenemen. De heer F. d e R ij k e, oprichter en oud bestuurslid, heeft gedurende enkele jaren in het bestuur prettig samengewerkt en kan geen woorden vinden om het werk van den heer Onderdijk naar behooren te waardeeren. De heer Onderdijk meende, dat men wel al te vriendelijke woorden aan hem heeft gewijd. Toen hem gevraagd werd zich aan dit werk te blijven wijden, heeft bij geen oogenblik geaarzeld om zijn taak te laten varen, want deze sociale arbeid heeft hem steeds na aan het hart ge legen. Dank brengt spr. aan het bestuur voor de samenwerking al spaarde men elkaar de critiek niet. Ook aan de af- deelingsbesturen, de boden, de agenten. Hij deed ook voor de toekomst een be roep op aller medewerking. De voorzitter richtte zich nu tot de dochter van den secretaris-penning meester, mej. Onderdijk en bracht haar hulde voor de accurate wijze waarop zij haar vader bij de administratie der ver eeniging behulpzaam is. Hierna dankte de voorzitter de verschil lende sprekers voor de goede wenschen. De patiënten, die te Middelburg, Vlis- singen en Utrecht verpleegd worden, heb ben, onder aanbieding van hun geluk wenschen, telegrafisch of schriftelijk dank gezegd voor de ontvangen traktatie. Westkapel Ie. Vrijdagavond vergaderde alhier de pl. afd. van de Ver. „Zieken- huisverpleging op Walcheren" onder voorzitterschap van jhr mr de Casem- broot. Het ledental der afd. op 1 Jan. 1938 bedroeg 734, d.i. 32.2 pet. van het aantal inwoners. Het aantal opnamen in de ziekenhui zen bedroeg 13 in 1937 met een totaal van 108 verpleegdagen. Soeburg, (Slot Raadsverslag.) Verordening benoembaarheid en de bezoldiging der veldwachters. Dhr de Friester merkt op, dat geen overleg is gepleegd met de commissie van georganiseerd overleg. De voorz. zegt, dat wat hier voorgesteld wordt, een concept was van den Com missaris der Koningin in Zeeland. Wij hebben dat te aanvaarden. Wijzigingen aanbrengen heeft geen zin. Wel is spr. gebleken dat er wel iets aan toe te voegen zal zijn en wel de kindertoeslag. Overleg is gepleegd met de beide bonden waarin de veldwachters zijin georganiseerd. Het resultaat hiervan is het voorstel van den Chr. Bond t.o.v. den kindertoeslag. Dhr De Friester (S.D.A.P.) is het met den voorzitter niet eens dat wij zonder meer dit concept hebben te aanvaarden. Het overleg met de bonden is geen geor ganiseerd overleg te noemen. De voorz. toont aan, dat de politie niet valt onder het georganiseerd overleg. Dhr de Priester stelt voor de salarissen te verhoogen met 5 pet. Verworpen met 7 tegen 4 st. Dezelfde stelt voor de verhoo ging te doen plaats vinden inplaats met f 50, met f 100. Verworpen met 7 tegen 4 st. Dhr Leenhouts (S.D.A.P.) stelt voor bij ongeval in diensttijd niet het volle salaris uit te keeren, maar dit over te nemen van het ambtenarenreglement. Verworpen met 5 voor en 6 tegen. Hetzelfde lot ondergaan! nog eenige voorstellen van hetzelfde lid. Voorstel tot het verbeteren van het Rooierswegeling in werkverschaffing. Z. h.st. aangenomen. Voorstel tol het aanleggen van tegel trottoirs in werkverschaffing. Dhr de Priester (S.D.A.P. juicht het voorstel, maar vraagt of B. en W. al het mogelijke willen doen om de loonen in werkverschaffing hier op peil te krijgen zooals in de omliggende plaatsen. Tevens vestigt spr. de aandacht van B. en W. er op, dat de trottoirs die nu lig gen in de van Teijlingenstr. eigendom zijn van de eigenaars. Dhr v. d. Putte merkt hetzelfde op van de Beciusstr. Dhr v. Soelen vindt de keus der straat namen nu niet zoo gelukkig. Vooral wat betreft de Beciusstr. Spr. zou meer voelen voor de Nieuwstraat. De voorz. an'woordt: B. en W. streven naar werkobjecten in de gemeente. Er staan 6 straten op het programma. Aan het loon zullen B. en W. aandacht wijden. Nu komt het verzoekschrift Millenaar inzake patate frites-kraam in behande ling. Na bespreking wordt afwijzend beschikt op het verzoek. Rondvraag. Dhr de Priester wijst er op, dat het plantsoen op het Marnix- plein en het ÜTanjeplein met prikkeldraad is afgesloten, terwijl in de politieverorde ning is opgenomen dat geen bespanning met dit draad aan een openbaren weg mag plaats hebben. De voorzitter zegt, dat B. en W. hiertoe moesten overgaan gezien de vernieling. Spr. hoopt, dat men dit nog eens kan vervangen door glad draad. Dhr Leenhouts vestigt de aandacht van B. en W. op het ophalen van vuil en wil dit doen geschiodrni op vastgestelde uren daar het nu voorkomt dat halve da gen de bakken vol op straat staan. Dhr v. Soelen wijst nog eens op de stortplaats van vuil in de Buteuxstr. De voorz. zal dit nog eens nagaan. Hierna sluiting. Koudekerke. De collecte voor Jong Hol land snakt naar werk bracht hier op f 80.59. Openbaar en bijzonder U. L. O'. Huisvesting U. L. O.- scholen. In den loop der laatste ja ren is het aantal leerlingen van de open bare en de Christelijke U.L.O. scholen re gelmatig sterk gestegen. Het gevolg hiervan is geweest uitbrei ding van het aantal leerkrachten aan bei de scholen en dientengevolge toenemende behoefte aan leslokalen. Met ingang van den nieuwen cursus in de maand September a.s. zal, wanneer de teekenen niet bedriegen, het aantal leerlingen aan beide scholen een dusdanig peil hebben bereikt, dat er zoowel aan de openbare als aan de Chr. U.L.O.-school wederom behoefte bestaat aan meerdere lokaalruimte; het aantal leegstaande schoollokalen der gemeente is thans even wel uitgeput. Deze toestand heeft geleid tot een be spreking met het Bestuur der Christelijke U.L.O.-school, waarin de volgende voor- loopige oplossing werd gevonden. De gemeente stelt ter beschikking van de Chr. U. L. O.-school de twee lokalen van school B. Voor de openbare U.L.O.-school zijn B. en W. er in geslaagd van de directie van het Zeeuwsch Technisch Instituut de toe zegging te verkrijgen dat, aanvankelijk voor den tijd van één jaar, de beschikking kan worden verkregen over twee lokalen van haar schoolgebouw aan den Parallel weg inclusief verlichting, verwarming en schoonhouden en wel voor een huursom van f 750 per jaar. Gedurende den cursus' 1938'39 zal voor beide scholen dus een toestand zijn verkregen die, hoewel niet ideaal te noe men, toch niet onbevredigend mag heeten. In genoemd tijdvak kan dan tevens rustig worden uitgezien naar een afdoende op lossing, gesteld dat deze zal blijken nood zakelijk te zijn. B. en W. achten 't gansch niet onmogelijk dat na deze jaren van buitengewonen groei van beide scholen er weder zullen volgen van teruggang van het getal leerlingen. Wijziging verordening op de heffing van preca riorechten. De verordening op de heffing van precariorechten bevat in art. 6 een aantal vrijstellingen voor bedrijven en instellingen van algemeen nut, zooals de N.V. Waterleiding-Mij'. „Zuid-Beve land", de N.V. Prov. Zeeuwsche Electri- citeitsmaatschappij, 't Gasbedrijf, de Alg. Ned. Wielrij'dersbond, de Bond van Be drijfsautohouders in Nederland, enz. Ook ten behoeve van het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie is vrijstelling in het leven geroepen, aanvan kelijk ten 'behoeve van zich op openbaren gemeentegrond bevindende brievenbussen en openbare telefooncellen. Thans stellen B. en W. voor de bestaan de vrijstelling uit te breiden tot postzegel automaten. Meisje bij het baden omgekomen. Het elfjarig dochtertje van den arbei der B. v. d. W. uit Aardenburg is Zater dagmiddag in een kreek verdronken. Het meisje was met eenige andere kinderen in de kreek gaan baden. Met nog een speelkameraadje waagde zij zich waar schijnlijk te ver in het water. Beide kin deren verdwenen in de diepte. Het jon getje kon .tijdig op het droge worden gehaald. Bij het meisje waren de levens geesten echter reeds geweken. Verdronken. Zaterdagmiddag waren twee jongens aan het zeilen op het Noorderbuitenspaarne te Haarlem. Het waren de 22-jarige zoon van ds Brus- saard te Bloemendaal en zijn vriend, de 22-jarige W., zoon van een hoofdagent eveneens te Bloemendaal. Tengevolge van een hevigen rukwind is het bootje omge slagen, zoodat de beide jongens te water raakten. Aanvankelijk hielden zij elkaar stevig vast. W., die kon zwemmen, pro beerde zooveel mogelijk zijn makker bo ven water te houden, maar kon het op den duur niet volhouden. Daar hij zich uitgeput voelde moest hij zijn vriend los laten. B. verdween nu in de diepte. Een Haarlemsche politieagent die van verre had gezien dat een ongeluk was ge beurd, zette koers naar de richting van de omgeslagen zeilboot en kon nog op het nippertje W. in zijn boot halen. Toen dit gebeurd was dook de agent eenige malen, maar het mocht hem niet gelukken B. op te halen, 's Avonds is het lijk van B. opgehaald. Kinderverlamming. In het gezin van den arbeider M. te Blerik is bij een driejarig dochtertje kinderverlam ming geconstateerd. Het kind is naar de barakken voor besmettelijke ziekten te Venlo overgebracht. Autooverdenkopgeslagen. Bestuurder gedood. Op den nieu wen weg Hoevelaken—Terschuur is Za terdagmiddag 'n ernstig auto-ongeluk ge beurd, dat het leven heeft gekost aan den heer S, de Graaf uit Deventer. Deze kwam met zijn auto, waarin nog zijn vrouw en twee kinderen waren ge zeten, met groote snelheid uit de rich ting Terschuur. In de gevaarlijke bocht bij het kruispunt Hoevelaken is hij ver moedelijk de macht over het stuur kwijt geraakt. De wagen zwenkte plotseling naar het linker weggedeelte en sloeg ver volgens over den kop. De heer de Graaf was op slag dood. Met een verbrijzelden schedel werd hij onder de auto vandaan gehaald. De vrouw en de twee kinderen kregen slechts lichte verwondingen. De heer de Graaf was 51 jaar oud. Prof. Dr W. J. Aalders schrijft in Libel nr 138 over dit onderwerp; Ik wil trachten eenige voorbeelden van neutraliteit te geven. In ontleen ze aan het 'boek, dat in alle opzichten, ook in het geven van voorbeelden, elk ander boek voorbij streeft; ik bedoel den Bijbel. Als Pilatus geroepen wordt om over het leven van Jezus te beslissen, is hij bang voor een keuze. Hij wil neutraal blijr ven, in elk opzicht: „Wat is waarheid?" vraagt hij, als Jezus over de waarheid spreekt. „Neemt gij- hem," zegt hij: tot de Joden, als zij' op het doodvonnis aandrin gen. Hij| speelt den onpartijdige, die zich buiten het gedrang houdt. En het einde is, dat zijn gewaande neutraliteit leidt tot een verschrikkelijke partijdigheid. Als Ju das zijn Meester verraden heeft en in wanhoop de dertig zilverlingen terug brengt, bij hen, die hem hebben omge kocht, houden dezen zich neutraal: „Wat gaat ons dat aan? Gij' moogt toezien", voe ren de overpriesters ijzig den ongelukkige tegemoet, en het einde is, dat Judas zich zelf van het leven berooft. Deze voorbeelden zijn niet gelukkig, zal men zeggen. Deze menschen, Pilatus en de overpriesters, hielden zich neu traal, maar zij waren het niet. Hun neutraliteit was een masker van eigenbe lang en onverschilligheid. Toegegeven. Er zijin vormen van neutraliteit van een an dere, betere soort. Ik wil u er een geven uit ongeveer denzelfden tij'd, waarin Pi latus en de overpriesters leefden. Ik denk aan een wijsgeer, Epictétus, een van de leiders der ook uit den Bijbel be kende 'Stoïsche school van denken en le ven. Volgens hem moet de wijze neutraal staan tegen alles wat buiten hem is: de wereld, met haar geld en goed, haar strijd van eer en belangen; de menschen, alle menschen, tot de naaste omgeving, vrouw en kind, toe; zich zelf, zijn lichaam, tot zijin leven toe. Hij moet onbewogen zijn te midden van de beweging om hem heen. Hiji moet uithouden en verdragen; hij moet ongevoelig zijin voor wel en wee, vreugde en smart. Het moet met hem zijn als met de zee, welker vlak door geen golfslag, zelfs door geen rimpeling, wordt bewogen. Galenè, in het Hollandsch: windstilte zie daar het beste deel voor den mensch. Dit is de neutraliteit op haar best. Ik geloof niet, dat deze opvatting van den ouden wijze later ooit door een in haar soort betere is vervangen. Maar het komt mij voor, dat mijn lezer zich toch niet op zijn gemak zou voelen in de nabijheid van dezen neutralen man in groot for maat. Het is daar koud en stil. Er is geen ontroering en deernis met het harde lot der menschen en den vreemden loop der wereld. Er is geen onrust der ziel, er zijn geen kloppingen van het geweten. Er is geen haat, maar ook geen liefde; geen vrees, maar ook geen vreugde. Hoe anders is het in de omgeving van Paulus, den tijdgenoot van Epictétus, met zijn ontzaglijk bewogen leven en zijin nog meer bewogen gemoed, den man, die zou willen sterven en zelf verloren gaan om 7' ras- en voormalige geloofsgenooten, l Joden, zijn „broeders naar het v ssch", zooals hij ze noemt, die het hem zoo ontzaglijk moeilijk maakten, te kun nen redden; die, reeds christen zijnde, zóó geslingerd wordt in den strijd tusschen oud en nieuw, dat hij in een hoofdstuk, dat men een biecht zou kunnen noemen, schrijft: „Wat ik wil, dat doe ik niet en wat ik niet wil, dat doe ik. Ik ellendig mensch, wie zal mij verlossen van het lichaam dezes doods?" Deze man is aller minst neutraal. Hij) heeft zijn keus gedaan, zijn partiji gekozen. Hij leeft fel en hevig. Hij) oordeelt scherp en vrijmoedig. Hij heeft een overtuiging, die voor niets of niemand uit den weg gaat. Het is bij hem altijd: vóór of tegen, ja of neen, waarheid of leugen, leven of dood. Hier is het niet koud en stil. Hier is alles gloed en bewe ging. CONCLUSIES WEGENCONGRES KLINKERBESTRATINGEN. De eerste sectie van het Internationaal Wegencongres heeft ten aanzien van klin kerbestratingen de volgende conclusies aangenomen: 1. Wegens de groote verschillen tus schen de in de verschillende landen ge bruikte grondstoffen is het niet mogelijk algemeene normen voor de kwaliteit van klinkers vast te stellen. 2. Verhardingen van in zand gestrate klinkers zonder fundeering komen niet in aanmerking voor wegen met druk en zwaar verkeer. 3. Verhardingen van in zand gestrate klinkers op een fundeering moeten van tij'd tot tijd worden herstraat. 4. Het vullen der voegen b.v. met as falt- of cementmortel verlengt den levens duur van de verharding. 5. Wanneer voegen met asfaltmnrtel worden gevuld, is van belang een loec vullingsmateriaal te gebruiken, dat niet door het verkeer of bij warm weer uit de voegen wordt geperst. 0. Gemetselde klinkerverhardingen zijn nog te weinig toegepast om over deze methode reeds definitieve conclusies te kunnen trekken. 7. De toepassing van klinkerverhardin gen zal afhangen van de aanwezigheid van grondstoffen en van de aanlegkosten in vergelijking met andere verhardingen als beton- en asfaltverhardingen. 8. Voordeelen van sommige klinkersoor ten zijn de stroefheid en de aangename kleur, van andere soorten de duurzaam heid. Bestrijding van de aardappelziekte. Aangezien de aardappelziekte op enkele plaatsen in ons land in de stengels van aardappelplanten (wat gewoonlijk de vorm van de vroegste aantasting is) reeds is waargenomen, is het noodzakelijk, dat waar de eerste bespuiting ter bestrijding van deze ziekte nog niet is uitgevoerd, deze nu onmiddellijk wordt verricht. Waar reeds eenmaal gespoten is, kan spoedig een tweede bespuiting volgen, om dat het van belang is, dat ook Het bijg groeide blad tegen de ziekte beschermd wordt. De bespuiting moet uitgevoerd worden met Bordeauxsche of Bourgondische pap of met een der door den Plantenziekten- kundigen Dienst geschikt geachte speciale koperhoudende middelen. Dinsdag 28 Juni 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. KR0- Uitzending. 8.009.15 Gram. Om 8.20 Ber. 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.00 Ber. 12.15 D'e KRO-Melod. en solist. Van 1.00 1.20 Gram, 2.00 Voor de Vrouw. 3.00 Gram. 4.00 Ber., hierna: KRO-Kamcr- orkest. 4.45 Gram. 5.00 KRO-orkest. 5.45 Gelukw. 6.05 Gram. 6.15 Zwemcursus. 6.30 Verv. KRO-ork. 7.00 Ber. 7.15 Causerie „Petrus en Paulus". 7.35 Sportpr. 8.00 Ber. ANP., Meded. 8.15 KRO-Symphonie- orkest. In de pauze: Zang en piano. 10.00 Reportage. 10.35 Ber. ANP. 10.45 Mid- denstandspr. 11.00 De KRO-Boys en so list. 11.3012.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-Uitz. 8.00 Gram. Om 8.30 Ber. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gram. 10.30 Viool en piano. 11.00 Huish. wenkeu 11,30 Lyra- Trio. 12.15 Ber., Gram. 1.00 Het Omroep orkest. 1.45 Gram. 2.00 Het Omroepor kest. 2.45 D'eclam. 3.15 Grain. 4.30 Kin derkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Het Omroeporkest. 6.10 John's Hawaiian Serenaders. 6.30 Het Omroeporkest. 7 00 Piano. 7.30 Gram. 7.40 Interview. 8.00 Ber. ANP. Meded. 8.15 Gram. 8.30 Bonte Dinsdagav.trein. 10.15 Gram. 10.30 Ti- roolsch progr 11.00 Ber. ANP. Hierna tot 12.00 Cabaretprogr. DROITWICH. 1500 M. 11.25—11.45 Gram. 12.05 De BBC- West- of Engeland-Zangers. 1.05 Gram. I.352.20 Het Wynford Reynolds-Octet. 4.35 BBC-orkest. 7.20 Carroll Bibbons en zijn Band. 10.00 BBC-Midland-orkest en solist. 10.45 BBG-Theater-orkest en solist. II.35 Grosvenor House Orkest. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 Kleinorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Kleinorkest. 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 Cabaret-progr. 9.20 Symphonie-orkest. 10.3011.20 Gram. 484 M.: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 Or kest. 1.502.20 Gram. 5.20 Cellokwartet 635 Gram. 6.50 Piano. 7.05 Gram. 8.50 Orkest. 10.3011.20 Gram. DEÜTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.20 Orkest en gem. koor. 9.35 Gram. 10.50 Piano. 11.20 Orkest, pianoduo en solisten. 12.20 Weensch Kamer-orkest. 1.262.20 Volksmuziek. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 28 Juni: Krachtige, tijdelijk stormachtige, later afnemende Z.W. tot W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later opklarend, waar schijnlijk regen, iets warmer 's nachts, overdag iets koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 760. Licht op voor fietsen; Dinsdag 9 u. 54 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6