II bespaart tijd en geld Telegrammen. Nog geen 3 Cetlf per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementen f 0.20 Laatste Berichten. Adm. van „De Zeeuw" Goes Politieberichten Finantieële Berichten 1S/18 Burgerlijke Stand. KLEINE ADVERTENTIËN dat tengevolge van die verhouding waar schijnlijk hij de wachtmeesters' niet dat vertrouwen bestond in den procureur-ge neraal, dat gewenscht en noodzakelijk is. get valt in hooge mate te betreuren, dat de officieren niet voldoende het gezag van den procureur-generaal hebben willen er kennen. Uitdrukkelijk constateert pleiter dat ook na de hier gehouden getuigenverhoo- ren is komen vast te staan, dat de grie ven waarop de genomen maatregelen be rusten, onveranderd en vooral wat de hoofdzaken betreft, kunnen worden ge handhaafd. gr zijin hier groote tactische fouten be gaan, welke volkomen een ingrijpen wet tigden. De Telegr. meldt nog het volgende van de slotzitting: De slotzitting van het ambtenarenge recht over de Ossche kwestie is de belang rijkste zitting geworden. De minister van Justitie heeft bij monde van zijn vertegen woordiger, den referendaris mr P. Meyes, het forsche en eenzijdige standpunt, dat hij tot dusver ten opzichte van Oss heeft ingenomen, verlaten en verklaard toe te geven, dat tijdens de behandeling voor het ambtenarengerecht vele feiten in een ge heel ander licht zijn gekomen. Doch dit pleidooi was nog niet het meest opzienbarende van dezen middag. Het meest opzienbarende kwam veeleer toen de gemachtigde van de klagers, mr James, alsmede de kolonel-inspecteur van het wapen der Koninklijke mare chaussee den minister openlijk beschul digde met een voorwendsel het mogelijk verzet van den inspecteur tegen de over plaatsing der Ossche brigade te hebben gebroken. De minister heeft, aldus verklaarden beiden, tijdens de conferentie van 2 April gezegd, dat hij: reeds een machtiging van den minister van defensie tot overplaat sing h^d en op grond daarvan meende de kolonel-inspecteur, dat de geheele zaak het fiat van zijn hoogsten chef had. Doch deze machtiging is eerst op 6 April gege ven. Kolonel Van Selm riep nog uit: „Ik kan het voor God en mijn geweten niet verant woorden, dat de Ossche brigade is over geplaatst." De vertegenwoordiger van den minister gaf toe, dat door de controverse tusschen de verklaringen van den procureur-gene raal en andere getuigen eenerzij ds en de marechaussee anderzijds een dreigende, ja angstwekkende toestand is ontstaan en hij erkende, dat de substituut- officier van Justitie in Den Bosch een treurige rol in de geheele affaire heeft gespeeld. Door deze rol is zoowel de procureur-generaal als de minister misleid en deze rol ont last ook de marechaussee van veel ver antwoordelijkheid. De uitspraak van het Ambtenarenge recht werd bepaald op 16 Juli. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de „Motor-en Rijlwiel- wet" en (of) het „Motor- en Rijwielregl", Regl. Autovervoer personen, enz.: J. S. te 'sH. Arendskerke f25 of 15 d. h.; A. J. A. B. te Bergen op Zoom f 1 of 1 d. h.; H. V. te Vlissingen f 15 of 10 d. h.; J. P. te Goes f3 of 3 d. h.; Th. de K. te Soes- terberg f 10 of 5 d. h.; H. K. te Breda f 1 of 1 d. h.; F. G. te Haarlemmermeer, J. S. te Rotterdam ieder f 3 of 3 d. h.; H. J-, te Koewacht f 2 of 2 d. h.; N. S. te Mid delburg f 5 of 5 d. h.; A. B. te Ovezande f 0.50 of 1 d. h.; P. K. te Ovezande, M. o. 't H. te Kapelle ieder f 3 of 3 d. h.; J. B. te Bergen op Zoom f 1 of 1 d. h.; P. v. d. G. te 'sH. Arendskerke f2 of 2 d. h.; J. D. v. d. B. M'burg f 5 of 5 d.h.; Dl d. V. te Ritthem f 1 of 1 d. h.; J. J. V. te Wissen- kerke f3 of 3 d. h.; G. E. te Koudekerke, D. H. V. te Bergen op Zoom, A. B. te Vt addinxveen, P. K. te Koudekerke ieder f 1 of 1 d. h.; R. W. te Goes f 2 of 2 d. h.; G. J. L. te Goes 2 maal f 2,50 of 2 maal 2 d. h. Straatschenderij: A. L. te Hoedekens- kerke: teruggave aan ouders zonder toe passing van straf. Zich in kennelijken staat van dronken schap op den openbaren weg bevinden: J. A. L. te Middelburg, H. D. te Vlissin gen ieder f 10 of 10 d. h.; W. v. d. G. te Vlissingen f 15 of 10 d. h.; G. J. v. V. te 's Gravenhage f5 of 5 d. h. Zich in kennelijken staat van dronken schap op den openbaren weg bevinden bij herhaling: A. D. te Wolfaartsdijk f 15 of 15 d. h.; N. B. te Vlissingen f 15 of 10 d. h. Niet toegelaten tot de uitoefening van een beroep waartoe de wet een toelating vordert buiten noodzaak dat beroep uit oefenen: G. de B. te Koudekerke f 50 of 20 d. h. In de gemeente Wemeldinge waren ver- koopen, ten aanzien waarvan niet voldaan is of wordt aan de eischen gesteld krach tens de warenwet, met uitzondering van artikel 16 dezer wet: D. de H. te Middel burg f loo b. of 40 d. h. In de gemeente Ierseke zonder vergun ning van B. en W. waren andere dan ge drukte stukken aan de huizen te koop ofld.0Clia' ®'^e^roe's sedom. f 1 In de gemeente Arnemuiden rijden met wee aan elkaar gekoppelde wagens: L. 8. te Arnemuiden f 1 of 1 d. h, In de gemeente Ierseke in het openbaar loeken: D. v. S. te Ierseke f 5 of 5 d. h. is passagier van een tramtrein uit een btuig van dien tramtrein springen ter- t i. nog in beweging was: M. P. G. O. te Gmneken f 3 of 3 d. h. r pjs eigenaar van een hondekar gedu- 8 n mel bwee personen plaats en op het met een hond bespannen voertuig: R. de L. te Serooskerke f 1 of f 1 d. b. Als hoofd en bestuurder van een onder neming niet zorgen, dat in zijn onderne ming geen arbeid wordt verricht in strijd met de Arbeidswet: G. W. te Kapelle f 1 of 1 d. h. Als schipper een Rijkskanaal bevaren zonder voorzien te zijn van de voorge schreven reglementen: L. H. R. gedom. te Bemmel, R. W. te Antwerpen, H. de L. te Alblasserdam gedom., P. K. gedom. te Vreeswijk ieder f 2 of 2 d. h. Zich op een kunstwerk van een sluis begeven, waarvan de toegang op blijkbare wijze was verboden: N. A. B. te Schore f 1 of 1 d. h. Als eigenaar, althans rechthebbende op een stuk iepenhout dat hout laten liggen op een steiger: H. L. v. d. J. te Ierseke f 5 of 5 d. h. HOOFDPIJN... Het S.-Afr. Tydskrif vir Geneesk. van 9 April neemt uit Pretoria News het vol gende leerrijke verhaal over. „Eenige dagen geleden had ik last van wat hoofdpijn. In een zwak oogenblik vertrouwde ik dit toe aan mijn tandarts. „Mond open", zeide hij, werktuigelijk. Ik deed het. „Hoofdpijn?" snauwde hij. „Ik zou het denken. Al uw tanden moeten er uit. Ze vergiftigen uw gestel." Ik dankte hem en zeide, dat ik er over zou denken. Een paar minuten later loop ik tegen een vriend op, die keel-, neus- en oorarts is. Ik vertelde hem, wat mijn tandarts had gezegd. „Doe uw mond open", zeide hij kortaf. „Onzin, aan de tanden scheelt niets. De amandelen moeten er uit, dat is alles. Ze vergiftigen uw gestel." Ik dankte hem en zeide, dat ik er over zou denken. Maar ik kreeg er schik in, raadpleegde den huisdokter. „Doet dit zeer?" vroeg hij mij, na een f linken stomp op mijn buik. Toen ik weer tot adem kwam, zei ik van ja. „Je appendix moet er uit, jonge man: die vergiftigt je geheele gestel." Bij verder onderzoek bleek mij, dat er andere dokters waren, die evenzeer be reid waren, mijn adenoïden, galblaas en ettelijke andere deelen van mijn anato mie weg te nemen, waar ik volgens- ben wel buiten kon al naar de richting van hun verschillende specialismen. Allen bedankte is, zeggende, dat ik er over zou denken. Toen ging ik naar huis en nam een hoofdpijnpoeder. Nu ben ik heel wel, dank u!" (Ned. Tijdschr. v. Geneesk.) INSPECTIE VOOR DE WERKVERSCHAFFING. DEN HAAG. De Minister voor Sociale Zaken heeft het noo-dig geoordeeld, dat in verband met de uitbreiding van bet aantal werkloozen, hetwelk bij werkver schaffingen wordt tewerkgesteld, de lei ding van de inspectie van de werkver schaffing meer en meer in banden wordt gelegd van beroepsinspecteur-s. De bezetting van de mees-te inspecties is reeds in dier voege geregeld. In de laatste maanden is op dien weg voortgegaan en zijn de burgemeesters-inspecteur vervan gen door beroepsinspecteurs. Het ligt in bet voornemen deze wijzi ging binnenkort ook in de provincie N - Brabant te voltrekken. De bestaande drie inspecties zullen tot één worden samen gevoegd en dan komen te staan onder leiding van een beroeps-inspecteur, die z-ijn kantoor te 's-Hertogenbosoh zal ves tigen. De doodslag te Merkelbeek. MAASTRICHT. De rechtbank te Maas tricht heeft vanmorgen uitspraak gedaan, in de zaak tegen den 44-jarigen mijnbe- ambte L. P. uit Merkelbeek, die wegens doodslag en poging tot doodslag terecht heeft gestaan. D'e rechtbank achtte -het tenlaste ge legde bewezen. Zij ontsloeg verdachte evenwel van alle rechtsvervolging en be val zijn opsluiting in een krankzinnigen gesticht en bepaalde, dat verdachte daar na ter beschikking van de regeering zal worden gesteld. WILDE STAKING IN WERKVERSCHAFFING. SEVENUM. Vanmorgen hebben 180 Venlosche arbeiders in de werkverschaf fing in -de Sevenumsche Peel, het werk neergelegd. Het is een wilde staking van ongeveer twee derde der Venlo-sche te- werkgestelden. Zij eischen een minimum uurloon van 22 cent en autobusvervoer. Tachtig Venlosche arbeiders zij-n nog aan het werk gebleven. In totaal werken in de werkverschaffing der Peel-ontginning ruim 500 man. DE STRIJD IN CHINA. TOKIO. Volgens een bericht uit Kwei- teh hebben de Japansche tropen ten W. van bet overstroomde gebied, een aantal Chineesehe divisies vernietigd. De Chi- neezen trekken terug naar het Z. deel van den spoorweg Peiping-Hankau, waar sterke verdedigingswerken ter bescher ming van Hankau worden opgeworpen. Gisteren hebben 90 -Ghinees-che en Ja pansche vliegtuigen gevochten boven het vliegveld van Nats-jau, de hoofdstad van Kiansi. Volgens Japansche mededeelin- gen zouden 3050 Chineesehe toestellen zij-n vernield eu 3 Japansche. DE JAPANSCHE OPMARSCH. TOKIO. Volgens nog niet bevestigde berichten zouden Japansche troepen ten Zuiden van de Loengbai-spoorlijn er in zijn geslaagd in "Westelijke richting het overstroomde gebied over te steken. De naam van de plaats welke zij hebben be reikt wordt echter niet opgegeven. MOEILIJKHEDEN! IN OOSTENRIJK. LONDEN. De „Daily Herald" 'bericht, dat Hitler Zeiss -Inquart en Neubacher naar Berc-htesgaden heeft geroepen, in verband met de onrust in Oostenrijk. De beide Oostenrijksche leiders zouden er op hebben aangedrongen, dat de Fue-hrer persoonlijk zal ingrijpen. WEER EEN BRITSCH SCHIP GEBOMBARDEERD. Vanmorgen heeft een vliegtuig van de luchtmacht van Franco het Britsc-he schip „Arlan" in de haven van Valencia gebom bardeerd. Het schip werd beschadigd en aan boord is brand uitgebroken. Eén der opvarenden, een Roemeen, is om het le ven gekomen. Burgemeester van Klinge. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Juli benoemd tot burgemeester der ge meente Klinge, de heer P. V. M. Verkou tereu, thans wethouder der gem. Klinge. BEGRAFENIS K. BRANTS. Een groot aantal belangstellenden, meerendeels uit onderwijskringen, was Zaterdagmiddag op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede aanwezig bij de teraardebestelling van den heer K. Brants, oud-hoofdinspecteur van het L.O. en in specteur van het Christ, Nat. Onderwijs. De heer Dun zei bij verhindering van den hoofdinspecteur, het woord te voeren namens de Rijksinspectie en namens de Ver. van inspecters bij het L.O. in Neder land. Soberheid tegenover den dood acht te spr. geboden, maar hij meende toch uiting te moeten geven aan dankbaarheid en weemoed bij dit overlijden. De heer Brants heeft zijn volle levenstaak tot het laatste toe mogen verrichten. Hij is in het volle harnas gestorven. Spr. verheugt zich de tolk te mogen zijn van het Rijks- schooltoezicht, waarvoor Brants zoo veel is geweest. Spr. besloot met een persoonlijk woord en dankte voor de groote vriendschap, die hij gedurende 40 jaar met den heer Brants heeft gekend. Prof. Aalders, namens de Ver. voor Chr. Volksonderwijs sprekende, gewaagde in de eerste plaats van de groote werkkracht van den overledene. Brants is 25 jaar lid van het hoofdbestuur van de Véreeniging geweest. Hij wist wat arbeidsvreugde is. Als voorzitter heeft spr. het voorrecht ge had met den heer Brants als secretaris te mogen samenwerken. Van onderwijzer tot hoofdinspecteur opgeklommen, heeft hij! nooit zijn afkomst verloochend. Hij stond altijd dicht bij de onderwijzers. De Vereen, voor Ghr. Volks onderwijs heeft hij in hooge mate ge diend. Voor de Vereen, voor Chr. Mulo voer de de heer J. Th. R. Schreuder te Heem stede het woord. Verder voerden nog een tiental heeren het woord. Nadat twee zoons van den heer Brants aan 'hun gevoelens hadden uiting gegeven, sprak Dr Jospin een dankwoord. door uw advertentiën In andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de Waarschuwing. De Hoofd-Commissaris van Politie te Amsterdam ontraadt het aangaan van re laties met de onderneming „Laboratoire Veterinum", gevestigd Avenue Louis Desprets 40 te Mouscron Zij vraagt per advertentie reizigers voor den verkoop van een veeartsenijkun- dig artikel. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan 'het bureau van politie: zwarte handschoen, vernikkelde huis sleutel, -damesrijwiel, sleuteltje merk D. i. n., o-ogbeschermer, sleuteltje merk Yale. Bij Particulieren: etui inh. vulpen en pas-ser, W. van Sluijs, Eigenhaardstraat 22; gummi bal, J. J-oziasse, 'Lange Burg 16; horloge in ro-ode schij-f, An-drie-sisen, St. Janstraat 10; -beige -dameshandschoen, J. Nijgen, Zac'h. Jansenstraat 23; vulpot lood, v. d. Re-est, Dam 12; 'hui-sisleutel, A. Vermazen, KI. Vlaanderen 36; belasting- merk-etui, -S. Sierag, Spanjaardstraat 24; zwarte dameshoed, L. v. d. Roost, Oud Arn. Pad 56; glacé kinderhandschoen, Gast, Koepoortstraat 10; huissleutel, Sin- ke, Lange Geere 44; kinderport. met inh., N. Tinbergen, Bagijnhofstraat 56; para- pluie en bandspiegeltje, van de Kamer, Langeviele, winkel; dames handschoen, T. Heiligers, 'Oude Kerkstraat 21; En- gelsch boek, Pinguin Books, J. v. d. Berge, Spuistraat 2; belastingmerk 'in etui, A. Ant'heunisse, Seiswe-g 54; gummi bal, J. den Hollander, N. 'Oosterschestr. 24; hondje kinderspeelgoed, K. Franse, Oost'kerkplein 12; koperen gewicht, 5 de kagram, Wed. J. 'Geljon, Vlissingschestr. 8; belastingmerk in etui, Mej. Loomans, Ganzegang 1; bruine kin-derp-ort. met in houd, band van regenmantel, iv. Kerk- voort, -Hoogstraat 17; belastingmerk in etui, P. Barto, Harin-gplaats 6; pakje inh. sokken, G. Jans-e, Koestraat 1; paar bou ten klakkers, H. Scheijbeler, Oude Kerk straat 10; blauw kindertaschje, W. Dek ker, Segeersingel 16; slobbroek, P. -de Meijer, Ter Hooge; blauw kinderjurkje, P. A. Wondergem, Penninghoeksingel 19; belastingmerk, G. B'avidse, Schroeweg 35; Vs ons gewicht, W. Kuzee, Segeer-sweg 32; band van een regenjas, blauw, J. Groenewege, Lambrechtstraat 25; gouden broche, J. de Kam, Volderijlaagte 18. Indien een der gevonden voorwerpen 'bij een der particulieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Po litie. Rijksbeurzen LandbGuwhccgeschool. De Minister van Economische Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor het studiejaar 1938-1939 aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen één of meer Rij'ksbeurzen ter tegemoetko ming in de kosten voor de studie aan die onderwijsinstelling, waaraan tevens vrij stelling van het betalen van collegegeld zal zijn verbonden, beschikbaar zijn. Ingevolge de bepaling der wet, kunnen daarvoor slechts in aanmerking komen jongelieden van buitengewonen aanleg. Zij, die naar één dezer beurzen wen- schen te solliciteeren, moeten zich vóór 1 Augustus a.s., bij gezegeld adres, tot den secretaris van het college van curato ren dezer hoo-gesohool adres: Mr F. Flor- schütz, te Velp (G.) richten, onder mede- deeling, welke studierichting aan de land bouwhoogescbool zij wenschen te volgen. Tevens moeten bij dit verzoekschrift worden overgelegd; a. een afschrift van de cijferlijst van het eindexamen van hoo- ggre burgerschool of gymnasium, ge-waar merkt door het hoofd dier inrichting; b. een verklaring van den inspecteur der di recte belastingen, vermeldende voor welk zuiver inkomen de vader, moeder of ver zorger in de Rijksinkomstenbelasting is aangeslagen volgens het laatst uitgereikte belastingbiljet. (St.ct.) HOOGERE OPBRENGST NEDER- LANDSCHE SPOORWEGEN. Blijkens het jaarverslag over 1937 van de N.V. Mij. tot Exploitatie van Staats spoorwegen, de N.V. Holl. IJzeren Spoor weg-Mij. en de N.V. Nederl. Spoorwegen, bracht het jaar 1937 de verwachte stijging van de opbrengsten. Het personenvervoer leverde bijha drie, het goederenvervoer bij-na twee millioen gulden meer op dan in het vorige jaar. Mjen dankt deze verbetering ongetwijfeld voornamelijk aan de opleving welke in het eerste gedeelte van het jaar in het land kon worden vastgesteld. Echter hebben ook bet Prinselijk Huwelijk, de Jamboree, de omzetting van vrij- vervoer van perso neel en gepensionneerden in vervoer te gen bijzonderen vrachtprijs en de invoe ring van enkele nieuwe tarieven, aan de vermeerdering van de reizigersopbreng sten medegewerkt. De voortgezette pogingen tot verdere verlaging van de exploitatiekosten bleven niet zonder gevolg. De verkregen vermin dering bedroeg in het verslagjaar nog geen half millioen gulden, daar de prijs- verhoogingen van brandstoffen en mate rialen het grootste gedeelte van het op personeeluitgaven bereikte resultaat te loor deden gaan. De toeneming van de opbrengsten en •de daling der exploitatiekosten deden samen bet saldo der exploitatierekening van bijna f 4.000.000 in 1936 tot ruim f 9.300.000 in bet verslagjaar stijgen, ter wijl de interestrekening ruim f 800.000 eu de „verschillende verliezen" ruim f 400.000 minder vorderden. Desondanks is het tekort over het verslagjaar (f 33.460.970) niet lager, doch hooger dan over het vorige jaar f 31.851.183). Dit komt doordat: le. de bijdragen aan de vernieuwingsre keningen voor gebouwen en kunstwerken in gevolge het verlangen van de regeering in 1936 f 4.700.000, doch in 1937 slechts f 600.000 lager berekend zijn dan tech nisch noodzakelijk en door de overeen komsten 192'8 S.S. en H.S. voorgeschre ven is; 2e in verband met het eindigen van de exploitatie door de belangengemeenschap S.S./H.S. een bedrag van f 2.500.000 ten laste van 1937 moest worden gebracht we gens vooruit ontvangen vrachten voor vervoer -dat in 1938 zou plaats hebben en voor restituties, die in 1938 verschuldigd zullen worden enz.; 3e. overeenkomstig aanwijzing van de regeering op de rekening van 193-7 bijna f 1.400.000' geboekt is aan kosten van reorganisatie van bet spoorwegbedrijf. Houdt men met dit alles rekening, dan blijkt, dat de uitkomst van bet bedrijf over 1937 niet, zooals de cijfers formeel aangeven, ruim f 1.600.000 slechter, doch in werkelijkheid ongeveer f 6.400.000 be ter geweest is dan over 1936. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. BILLIJK TE KOOP: HUIS MET VOOR- EN ACHTERTUIN, mooiste gedeelte v. d. Noordweg, Middel burg. Te bevragen eigenaar-bewoner Noordweg 164. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 463 466-% Ned. Ind. Handelsbank 131% 130 Philips 271 268-% Unilever 153% 154-% A. K. U. 38% 39% Amsterdam Rubber 207 213-4 Kon. Olie 337%-8 339%-40 Deli Mij. 289 288-90 Scheepvaart Unie 114 115%-6 Kon, Boot 111 111% 3 pet. Nederland 1938 löl16/i„ 101% 3 pet. Nederland 1937 lOOVs 100% U. S, Steel 37% 393/s-% Anaconda 21% 217/8-16/i8 B-ethlehem Steel 39Vs 417/p Cities Service 13/i6 Intern. Nickel 36% 36% Shell Union v—1 1 ro O vH 11 Via Kennecott 27 273/a Radio 5 51/ia Gar Foundry 15% 173/s b Tidewater 10 3/e-% 10011/18 Midcont. Oil 123/s 12% General Motors 26 26% Am. Enka 23 23% Am. Water Works 75/s 75/s Republic Steel 127/e 13% Continental Oil 22 22% De markt was prijshoudend tot vast, doch men liep op een voortzetting der rij zing niet voruit en de koersen pasten zich nauwelijks aan de pariteit aan, terwijl men liever even wachtte of Wallstreet de groote rijzing van het laatste beurs- uur van Zaterdag wel zou voortzetten De belangstelling van het publiek neemt zienderoogen toe, zoodat de omzetten zich dagelijks uitbreiden. De beleggingsmarkt was goed prijshou dend doch zonder veel affaire. Zooals ge bruikelijk liepen de koersen na een wei feling middenbeurs tegen bet slot weer wat op, waarvan vooral Rubber profi teerde. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 Juni, 2.30 u. Berlijn 72.72'%—72.80. Londen 8.95 8.95%. Parijs 5.02%5.0-3%. Brussel 30.64-30.69. New-York 1.80%—1.80%. 'GOES. Huw. afk.: Daniël Jobann van Heerewaarden, 20 j. jm. 'eu Jannetje Wikse, 19 j. jd. te Ierseke; Johannes Ja cobus Platteeuw, 25 j. jm. en Adriana Cat'harina van Wijngen, 23 j. jd. te Kloetinge. Geboren: Peter 'Cornells Robert Wins- felt, z. van Jan Christiaan van de Velde en Louise Lucie Stortenbeker. Overleden: Jacobus Jacob de Jong'h, 65 j. e. v. Jannetje Cornelia Labeur. Van 1825 Juni. IERSEKE. Gehuwd: Pieter de Vos, 25 j. jm. te Wemeldinge en Ida Paauwe, 24 j. jd. Ondertrouwd: Daniël Johann van Hee rewaarden, 20 j. jm. te Goes en Jannetje Wisse, 19 j. jd. Geboren: Jan, z, v. Cornells Sanderse en Antje de Viet. Overleden: Johanna Mieras, 70 j., eoht- genoote van Jacobus Anthonius van Sprundel. (I. G.) Van 1623 Juni. KRÜININ GEN. Geboren: Jacomina Wilhelmina, d. v. Karei Rijkhals en Jaco- ba Lindenberg. Gehuwd: Pieter de Groene, 24 j. jm. te Wemeldinge en Maria Elizabeth Jansen, 23 j. jd.; Christiaan Meijer, 27 j. jm. en Neeltje Adriana Duindam, 22 j. jd. (I. G.) WEMELDINGE'-. Overleden: Marinus Gornelis, 1 j., z. v. J. G. Waliave en T. I. Joosse. (I. C.) WISSEKERKE. Geboren: 18, Adriana Cornelia Janna, d. v. Gornelis Kramer Gz. en Johanna Paauwe; 22, Lena Janna, d. v. Hendrik Marcus de Looff en Pie- ternella Johanna van der Moere. Gehuwd: 22, Hubrecht Mieras, 28 j. jm. en Helena Bartelina Adriana Leendertse, 30 j. jd.; Gilles van der Heijde en Mag- dalena Blazina Aartje de Vos. Ondertrouwd: 18, Eduard Marinus van der Maas, 26 j. jm. en Janna Adriana de Regt, 23 j. jd. te Kapelle. (N.B-.) KORTGENE. Gehuwd: 16, Marinus Koster, 21 j. jm. te Wissekerke en B-as- tiania Abrahamse, 20 j. jd. (N.B.) KATS. Ondertrouwd: 17, Abraham Ta- zelaar, 27 j. jm. en Pieternella. Helena Korteknie, 25 j. jd. (N.B.) De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3