Jodenvervolgingen. EEN OUDE Sterke uitbreiding van het luchtverkeer. Rechtszaken Oslo morsdood. Radioprogramma. EERSTE De K.LM. werkt op volle kracht. De zomerdienst is ingeluid voor het K.L.M.-net binnen de Europeesche gren zen. De K.L.M. werkt weer op volle kracht. Schiphol kent nauwelijks rust meer, want den geheelen dag door ver trekken de vliegtuigen en elk uur strek ken de vogels, 'komend van alle landen, hun pootjes uit voor de landing op het groote groene veld. Op elk etmaal zijn het nog niet eens zes volle uren, dat geen motoren brom men over de Amsterdamsche luchthaven, dat is tusschen half twaalf 's avonds, wanneer de nachtpostdienst naar Keulen is vertrokken, en vijf uur in den vroe gen morgen, wanneer dit toestel weer uit het Zuiden terug komt, na de postzakken uit alle deelen van ons land in de Rijn stad afgeleverd te hebben en de ochtend post weer mee terug neemt, voor Rot terdam en voor onze hoofdstad. Het naChtpostvliegtuig, dat met vaste hand over het donkere land is geleid, is nog maar net in de 'loods geborgen, of de motoren ivan een stalgenoot worden al aangeslagen voor de ochtendvlucht naar Eindhoven, waar ingenieurs en zakenlie den even „van huis gehaald" worden voor de aansluiting op de groote internatio nale lijnen. Om klokslag acht 'staan weer 3 vlieg tuigen op de tegels voor het stationsge bouw Schiphol startklaar. Een minuut later zullen zij in de luc'ht zijn, in drie verschillende koersen Schiphol achter zich latend. Het is de Lockheed, die met 350 kilometer per uur in de motoren naar Texel vliegt, een Douglas, die zijn denkbeeldige koers op de Groningsche Martinitoren uitzet en het eerste toestel voor Londen, dat zich via Rotterdam over de zee naar Croydon rept en zijn passa giers precies in „office hour" in de City brengt. Tusischen negen en twaa'lf vlie gen nog meer vogels uit. Wanneer de kan- toormensc'hen op Schiphol er even tus schen uit trekken voor de lunch, zijn al twee vliegtuigen naar Parijs vertrokken; het eerste is zelfs al lang en breed op Bourget aangekomeneen ander tweetal is dan onderweg naar Kopenhagen en Stockholm; het derde vliegtuig voor Lon den is bereids onderweg, Berlijn wordt al op Tempelhof gepeild, Twente en Vlis- singen hebben hun eerste rondjes al ge vlogen. Niet minder dan vijftien vliegtuigen, grootendee'ls D'ouglastoestellen zijn in den loop van den morgen van Schiphol ver trokken 'en dertien kwamen al op Schip hol binnen, uit Vlissingen, Texel, Gro ningen, Londen, Berlijn, Eindhoven, Rot terdam, Parijs, Malmoë en Kopenhagen, Twente, Hamburg en Bremen. Van Italië en de Donaulanden merken we op Schiphol niets, want beide diens ten, de Blauwe D'onau Expres en de Rome Air Rapide worden dezen zomer over Rotterdam geleid, met het oog op de Londensche reizigers. De Maasstad ligt voor Londen in een geografisch gunsti ger positie, zoodat de passagiers uit Am sterdam met Italië of de Donaulanden tot bestemming, 's morgens even naar Rotterdam overwippen met een aanslui tend toestel om in de twee „expres" vliegtuigen plaats te nemen. Vroeger had Schiphol nog rustpoozen tusschen de vertrekken van de lijmvlieg- tuigen, maar die tijd van rust kent men niet meer. Omstreeks 1 uur komen 3 vliegtuigen binnen, uit Manchester, Gro ningen en Vlissingen, om 2.00 vertrekt Texel 'en wordt Vlissingen startklaar ge maakt, en om 3.00 is men met man en macht weer in de weer om Stockholm, Eindhoven, Hamburg, Texel en Londen binnen te halen, terwijl op het platform 7 vliegtuigen met de blokken voor de wielen gereed staan. Dadelijk zullen de vliegtuigbestuurders en hun bemanningen in de stuurhut hun plaatsen innemen en het eene vliegtuig zal 10 minuten na het andere vertrekken, naar Eindhoven, naar Parijs, 'Hamburg en Londen, naar Rotterdam, Texel, Mid- den-Engeland en 'Groningen. En zoo gaat het den geheelen dag door. Om 9.00 's avonds vertrekt het laatste vliegtuig naar Londen, om 8.30 komen Twente, Berlijn, Stockholm en Rotterdam nog binnen. Dit laatste vliegtuig uit Rotterdam brengt de passagiers uit Italië en de Donaulanden naar de hoofdstad. In de zomermaanden heeft Schiphol in geregeld lijnverkeer niet minder dan 80 starts en landingen per dag. Daarbij ver gelijke men eens een dienstegeling van het jaar 1920, toen nauwelijks 5 maan den per jaar gevlogen werd en het ge- 'heele luchtnet slechts bestond uit twee dagelijksche diensten naar Engeland en één verbinding per dag met Hamburg en Kopenhagen. De K. L. M. beschikt thans over 200 man vliegend personeel. De maatschappijl 'heeft 69 vliegtuigbestuurders in vasten dienst, 42 boordwerktuigkundigen, 45 radiotelegrafisten, 20 stewards en 23 stewardessen. Van de '69 vliegtuigbestuur ders zijn 26 aangesteld als gezagvoerder op de AmsterdamBataivia route, waar onder 18 luchtmiïlionnairs. Meer dan 10.000 vlieguren hebben de gezagvoer ders, Smirnoff, Frijns, T'epas, Hondong, Van Dijk, Sil'levis, Duimelaar, Geysen- dorffer en Scholte. Meer dan 30 ïndië- vluc'hten maakten de vijf eerstgenoem- den. Een gezagvoerder op de verbinding met Indië is eveneens geregeld werkzaam in ;het luchtverkeer binnen de grenzen van Europa. In bet algemeen kan men zeggen, dat ieder van dit 26-tal zes In- dië-vluchten per jaar maakt en dat hij1 telkens tusschen twee AmsterdamBata via reizen en het daarbij' behoorend ver lof één maand op het Europeesche lucht net vliegt. 'Om een beeld te verkrijgen van den om vang van bet Nederlandsche luchtverkeer en van de vlucht, welke dit in de 18 ja ren van zijn bestaan genomen heeft, noemen wij' tenslotte nog enkele cijfers. De K.L.M. heeft thans in haar gere geld lijnverkeer vijftig millioen kilome ters afgelegd en daarbij' ruim 600.000 passagiers vervoerd. Sedert de oprich ting der maatschappij zijn voorts 13 mil- lioen kg. vracht en drie millioen kg. post vervoerd. De bedrijfsresultaten over het 1937 wijzen een vermeerdering aan van 6000 passagiers, t.o.v. 1936, van ruim 150.000 kg. vracht en van bijna 200.000 kg. post. tensdijk le pr! 184 p.; Zanglust, Kapelle 2e pr. 170 p.; Zanglust, Wilhelminadorp 2e pr. 168 p.; Excelsior, Ierseke 2e pr. 155 p.; Zanglust, 's-H. Arendskerke le pr. 188 p. Afdeeling Uitmuntendheid: Crescendo, Kruiningen 2e pr. 174 p.; Nu met Hope, Burgh 2e pr. 168 p. Eere afdeeling; Cloetingis Gem. Koor, Kloetinge 2e pr. 176 p.; 'Orelio, Aksel 2e pr. 108 p. Meisjeskoor, Kortgene 2e pr. 160 p.; Meisjeskoor, 'Goes 2e pr. 171 p. Het concours is, mede dank zij1 het schitterende weer uitstekend geslaagd. Twee extra-booten hadden de bezoekers van elders aangevoerd. Het bezoek was vrij groot. Met ingang van 1 September a.s. iis aan het Conservatorium te Rotterdam benoemd als hoofdleeraar in de voor drachtskunst de declamator Jac. van Els&dker, geb. te Westkapelle. MIDDELBURG. Afscheid arts E. Scheps. Gisteravond hield het Middelburgsch Homoeopathisch Ziekenfonds 'n buitenge wone vergadering in de bovenzaal van het Nederlandsch Koffiehuis, met het doel afscheid te nemen van den heer en me vrouw Arts E. Scheps. Toen deze waren binnen gekomen en de voor ben bestemde zetels hadden inge nomen, heette de heer H. Oldeman als voorzitter allen welkom en gaf een kort overzicht over wat homoeopat'hie is en hoe men er te Middelburg in een rumoerigen tijd mede is begonnen. Men begon in 1909 met 32 leden. Sedert 1934 zijn er onge veer 1350. Spr. bracht den beer Scheps dank voor de wijze waarop hij zijn taak als geneesheer van het fonds beeft ver vuld en richtte zich ook tot mevrouw Scheps (aan wie het dochtertje van spre ker bij hst binnenkomen reeds bloemen had aangeboden). Spr. bracht haar hulde voor de wijze waarop zij haar mooie taak opvatte. Spr. hoopte, dat beiden in hun nieuwe woonplaats zullen vinden, wat zij er zich hebben gedacht. (Applaus.) Namens de vertegenwoordigers van de leden, heeft de heer G. W. van der Kuip, het woord gevoerd en er op gewezen, dat er met het heengaan van den heer en me vrouw Scheps een groote verandering zal zijkanten weg te 's-Heer Arendskerke en Nieuw dorp. SCHOUWEN-DUIVEL AND. Renesse. De gemeenteraad verleende aan L. Kloet, overeenkomstig zijn verzoek in iverband met zijn benoeming tot streek- .ontvanger Burgh-Renesse, eervol ontslag als secretaris, met ingang van 1 Septem ber 1938. Voor de benoeming in de daar door ontstane vacature luidde de door B. en W. opgemaakte aanbeveling: 1. G. Lazonder te Burgh; 2. G. A. Haringman te Noordwelle. Na»stemming bleek no. 1 van de aanbeveling, C. Lazonder te Burgh, m.a.s. te zijn benoemd. Het schijnt dat men in Berlijn met de nieuwe Jodenvervolgingen toch wel een weinig verlegen zit. Dilen indruk krijgen wij althans uit een beschouwing in „B e r 1 ij n s c h e T ij - d i n g e n". I Volgens deze publicatie is er in Berlijn van een progrom-stemming niets te mer- ken. Joden flaneeren als van ouds langs i de straten en op de terrassen ivan menig koffiehuis hebben de niet-Ariërs nog steeds de overhand. De deftige modewin kels in de voornaamste winkelstraten zijn nagenoeg allen Joodsch en de Arische dames koopen er gaarne. Wel wordt 's nachts op verschillende Joodsche winkelruiten met groote roode letters het woord „Jude" geschreven, maar dan komen 's morgens de Arische glazenwas'schers om de ramien weer te lappen, enz. „Berlijnsche Tijdingen" tracht zoo den indruk te wekken, dat het optreden tegen de Joodsc'he zaken eigenlijk in hoofdzaak een gevolg is van het optreden van al te ijverige S.A.-mannen of nationaal-soeia- listien. Dit schijnt niet geloofwaardig. De discipline is wel zoo streng in Duitsohland, dat S.A.-mannen of wie dan ook zich dergelijke baldadigheden niet kunnen veroorloven. Misschien valt het in de practijk met de Joden vervolging nog wel een weinig mee. Zelfs de Duitsc'he regeering, is wel eens gedwongen zich te matigen. Maar men moet het nu ook weer niet ails al te onschuldig voorstellen Door teveel te willen bewijzen, bewijst men juist bet tegendeel I komen. Hij was veler buisvriend. Ook spr. brengt mevrouw Scheps dank voor de hulp die ziji haar man en daardoor ook de leden van het fonds heeft geschonken. Algemeen hebben de leden spijt van bet heengaan van dokter Scheps. Namens hen kan spr. een blijvend souvenir aanbieden, bestaan de uit twee kandelaars, een ouderwetschen suikerstrooier en 2 oude bordjes, voor stellende Prins Willem V en zijn gemalin. De voorzitter had ook verwelkomd een deputatie uit de particuliere patiënten van dokter Scheps. Namens deze voerde Mr M. C. van der Minne het woord. Deze schetste hoe hoog de scheidende ook in dien kring stond aangeschreven. Namens de patiënten buiten het fonds bood spr. een zeer mooi geslaagd schil derstuk van den Veerschen schilder Yan Dijk aan, voorstellende een gezicht op den achterkant van het Veersche stadhuis. Spr. verzocht dit te willen beschouwen als dank en hulde. Nadat gepauzeerd was en de thee was aangeboden, kreeg de heer Scheps het woord. Hij schetste ook de moeilijkheden die hiji en zijn vrouw de eerste jaren te doorstaan hadden. Nu hij weg gaat, be merkt spr., dat hij> niet had een praktijk van patiënten, doch een van vrienden. Men spotte en spot wellicht nog wel eens met de homoeopathische geneesmethode, maar dit is door onbekendheid er mode. Spr. wees er op, dat honoeopathie veel moeilijker is dan allopathie. Deze wijze van werken gaat alom vooruit, betialve in Nederland, waar men te conservatief is. Toch zal naar sprekers meening de honoeopathie over 100 jaar alom in Ne derland in de practijk worden toegepast. Spr. dankt voor de geschenken, die eiken dag zullen doen terugdenken aan Zeeland en aan Middelburg. ZUID-BEVELAND Wemeldinge. Met ingang van 1 Juli a.s. is de brugknecht van den Rijkswater staat te Zuilen (Prov. U.) J. van Brum- melen, alhier benoemd tot sluis'knecht. 's-H. Arendskerke. De Raad dezer ge meente zal Maandag a.s. vm. 9.30 u. ver gaderen. Aan de orde komen o.a.: Voorstel ivan B. en W. tot beschikbaar stelling van f 0.30 per kind voor aankoop aandenken in verband met a.s. Regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin. Voorstel van B. en W. tot aankoop RHEUMATISCHE PIJNEN IN BEENEN EN GEWRICHTEN TOTAAL VERDWENEN. Hier is een korte, maar krachtige ge tuigenis van de wonderbaarlijke werking van Kruschen balts: „Ondergeteekende betuigt hierbij zijn oprechten dank voor de geneeskracht van Krusc'hen Salts tegen rbeumatische pij nen in beenen en gewrichten, welke na het gebruik van een half jaar Kruschen totaal zijn verdwenen." J. B. te 0'. Wat zou het U waard zijn, wanneer U dit over eenigen tijd eveneens zoudt kun nen getuigen. E'n toch is het zoo eenvou dig: iederen morgen een theelepel Kru schen Salts in Uw eerste kop thee of kof fie. Alle schadelijke afvalstoffen, die zich anders kunnen ophoopen en die in de meeste gevallen de oorzaak van Uw rheu- matische pijnen zijn, worden dan gere geld verwijderd. Krusc'hen Salts is ver krijgbaar bij apothekers en erkende dro gisten. (Adv.) sinds geruimen tijd leegstaande huis van wijlen burgemeester Schönfeld. In het huis bevonden zich slechts wei nig voorwerpen van waarde, doch enkele kostbare oude wapens hebben de jongens medegenomen en te gelde gemaakt. Wegens heling zijn een 21- en een 25- jarige man aangehouden. Dienstplichtige doGr een revolverschot getroffen. Gistermiddag is de dienstplichtige van D, uit Tilburg in de Chasseekazerne te Breda getroffen door een revolverschot, dat door een anderen dienstplichtige v. 'H. eveneens uit Tilburg, die in de meening verkeerde, dat het wapen niet geladen was, op van D'. werd afgevuurd. De kogel ging dwars door den schedel van laatst genoemde waardoor hij zwaar gewond werd en eenigen tijd later overleed. D'e dienstplichtige, die het ongeluk ver oorzaakt heeft, dac'ht niet anders, dan dat de revolver ongeladen was. Hij richtte spelenderwijs het wapen op zijn kameraad en trok de haan over met het bovengemel de noodlottige gevolg. Hij1 was zoo ge schrokken, dat hij bewusteloos op den grond viel. Een dienstplichtige had Woensdag van een reserve luitenant diens revolver ge kregen om deze schoon te maken. Hier mede wilde 'hij Donderdagmiddag begin nen. De revolver- had hij daartoe op zijn stroozak neergelegd. Een andere dienst plichtige, die zich ook op de kamer be vond en het wapen zag liggen, nam dit op en, denkende dat het ongeladen was, richtte hij het op het genoemde slacht offer v. D. Bedoelde reserve luitenant was Zater dag j.l. officier van piket geweest. Vol gens voorschrift was zijn revolver gela den. Vermoedelijk heeft hij er niet meer aan gedaoht deze na afloop van zijn dienst te ontladen vóór hij deze had ge geven om het wapen schoon te maken. Het slachtoffer was het eenig kind der familie van D., werkmeester der Nederl. Spoorwegen aldaar. Twaalf jongens aange houden. De gemeentepolitie te Win schoten heeft een twaalftal jongens van dertien tot vijftien jaar aangehouden, die zijn binnengedrongen in den tuin en het Rechtbank te Middelburg. Tapijtenfabriek gesloten. In den loop van het vorige jaar betra den een tweetal kommiezen een perceel gelegen aan de Molenstraat te Glinge, waarin gevestigd is een fabriek voor het vervaardigen van handgeknoopte tapij ten. Op een desbetreffende vraag kon de fabrikant geen bewijs vertonnen waaruit bleek, dat hem voor de oprichting van genoemde fabriek toestemming was ver leend. Een dergelijk verzoek was wel gedaan doch de Koninklijke toestemming was geweigerd. Als toen zijn de belastingamb tenaren overgegaan tot bet opmaken van een proces-verbaal. Voor den Politierechter te Middelburg had zich thans te verantwoorden J. L., 39 jaar, breigoederenfabrikant, wonende te Clinge. D'e verdachte gehoord, ver klaarde van meening te zijn, dat het geen fabriek in den zin der wet was. De Rijksadvocaat was evenwel een an dere meening toegedaan en vorderde een geldboete van f 350 met bevel dat de be doelde fabriek worde gesloten en geamo- veerd, en alles in zijn vorigen staat worde hersteld. De Politierechter vonnis wijzende, ver oordeelde verdachte L. tot een geldboete van f 150 of 1 maand hechtenis, met be vel dat de fabriek worde gesloten en ge- amoveerd, en alles in zijn vorigen staat wordt hersteld. De verdediger van verdachte, Mr H. B. L. de Rechter, voerde aan, dat hier geen sprake zou zijn van een „groote fabriek" en bepleitte vrijspraak, subs, een lichtere straf. Politierechter te Middelburg. (Rijksbelastingsaken.) De volgende personen waren o.a. gedag vaard: K. de Q., 20 j., timmermansknecht te Terneuzen, wegens vervoer van ongeze geld sigarettenpapier te Vlissingen. Eisch f 15, uitspr. f 15 of 10 d. b. G. T. W., 25 j., zonder beroep te Axel, wegens frauduleuzen invoer van wollen goederen te Overslag. Eisch f 2,50 b., uitspr. f 2,50 of 2 d. h. 1 I. S„ 51 j., koopman te Terneuzen, en 2. A. W„ 32 j., reiziger te Sas van Gent, wegens ongedekt vervoer van regen jassen. Eisch tegen beiden f 100 b. Uitsp. S. f 2:5 b. of 10 d. h., W. f 50 of 20 d. h. L. J. O., 26 j., expediteur te Bergschen- hoek, wegens overtr. der Motorrijtuigen belasting te Serooskerke. Eisch f 10 of 4 d. h., uitspr. 10 of 5 d. h. L. J. O., alsvoren te Bruinisse. Eisch f 15 of 6 d. h„ uitspr. f 15 of 10 d. h. A. W„ 35 j., taxiondernemer te Goes, wegens overtr. der motorrijtuigenbelas tingwet. Eisch en uitspr. f 7,50 b. of 3 d. h. J. P., 44 j„ taxichauffeur te Goes, we gens idem. Bisch f 15 of 6 d. h„ uitspr. f 15 of 10 d. h. J. P. P., 26 j., garagehouder te Ter neuzen, wegens idem. Eisch f 5 of 2 d. h. Uitspr. f 3 of 1 d. h. de onderteekening van' de conventie tot economische toenadering en van het pro tocol, te Oslo den 22sten December 1930 voort te zotten, zich bereid verklaren, zoodra de economische omstandigheden dit zullen veroorlooven, hun collectieve besprekingen te hervatten met het oog op een zekere vermindering der handels belemmeringen, o.m. door elkander we- derkeerig zekere faciliteiten toe te staan voor den import van de goederen, die van belang zijn voor den onderlingen handel. In dien tusschentijd zal elk dezer regee ringen met de grootste welwillendheid den invoer behandelen van de goederen, voort gebracht door en afkomstig uit de ande re onderteekenende staten. Mocht de re geering gedwongen zijn beschermende maatregelen te nemen, dan zal zij reke ning houden met de belangen der andere landen en er naar streven de normale economische betrekkingen te handhaven. De doodsacte is met omzichtigheid en niet zonder gevoel opsteld 1 niettemin is Oslo morsdood. Met Oslo', zegt „De Standaard" liep het droevig af. Sohoone dithyramben zijn gevlochten om de Oslo-overeenkomst op 28 Mei 1937 t 's-Gravenhage gesloten. Wat België, L remarken, Finland, Luxemburg, Noor wegen, Zweden, Nederland ondernamen, ging naar veler oordeel ver uit boven den wezenlijken inhoud van de gesloten over eenkomst. Oslo beteekende een nieuwen dageraad voor het internationaal wereld verkeer, waarin de vrijhandelsgedachte weer zou opbloeien. Het lust ons niet een verzameling te geven van de opgetogen uitspraken, waar in de komst van een vrij' ruilverkeer ge profeteerd werd. Dreigend werd door on derscheidenen de vinger opgestoken tegen de Nederlandsche regeering, die door ge wijzigde Crisis-invoerwet, haar Tariefs machtigingswet heette te handelen in strijd met „den geest van Oslo". De „geest van Oslo" werd niet minder verheerlijkt dan weleer de „geest van Genève', en de „geest van Ouchy". Welnu, het is gedaan met den geest van Oslo immers Oslo gaf zelf den geest. Vrij onverwacht, want van 20 April 1938 is nog gedateerd de Memorie van Antwoord der Nederlandsche Regeering met betrekking tot de goedkeuring der op 28 M$i 1937 te 's-Gravenhage gesloten overeenkomst „tot ontwikkeling van het handelsverkeer tusschen België, Dene marken, Finland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en Zweden". En ziet, nog "geen maand later publi ceerden ide vertegenwoordigers 'van de Oslo-Staten de officieele verklaring, dat de ontwikkeling der wereldconjunctuur hen niet in staat stelt voor het oogenblik deze overeenkomst te vernieuwen. Kieschheidshalve wordt hieraan nog toegevoegd, dat zij niettemin verlangend de oeconomische samenwerking, waar mede zij een begin hebben gemaakt door Zaterdag 25 Juni 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. KRO- Uitzending. 8.009.15 Gram. Om 8.20 Ber. 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest. 1.001.20 Gram. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gram. 3.00 Kinderuur. 4.00 Ber., hierna: de KRO- Melod. en solist. 4.45 KRO-orkest. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 De KRO-Nachte- gaaltjes. 6.15 Gram. 6.20 Journalist, weekoverzicht. 6.45 Gram. 7.00 Ber. 7.15 Causerie „Het Wit-Gele Kruis". 7.35 Act. Aetherfl. 8.00 Ber. ANP., Meded. 8.15 Overp. met muzik. omlijsting. 8.35 KRO- Melod., solisten, declam. en gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Sportpr. 10.5512.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-Uit- zending. 10.0010.20 v.m. en 7.308.00 VPRO. 8.00 Gram. Om 8.16 Ber. 10.20 Voor Arb. in de Continubedr. 12.001.45 Gram Om 12.15 Ber. 2.00 Filmpr. 2.15 Gram. 3.00 Reportage. 3.30 VARA-orkest en solist. 4.30 Esper.-uitz. 4.50 Utr. Sted. Orkest en solisten. 5.40 Lit. causerie. 6.00 Orgel. 6.30 Uit de Roode Jeugdbew. 7.00 Filmland. 7.30 Reportage. 8.05 Herh. SOS-Ber. 8.07 Ber. ANP, VARA-Varia. 8.20 VARA-orkest. 9.00 Toespraak, hier na: Gram. 9.15 Gev. concert. 10.30 Ber. ANP. 10.35 Gram. 11.00 Cor Steyn's ac cordeonorkest en solist. 11.3012.00 De Ramblers. Zondag 26 Juni 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415,5 M. 8,30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45 —11.00 KRO. 8.30 Morgenw. 9.30 Gram. 10.30 Hoog mis. 12.15 Gram. 12.30 KRO-orkest. 1.15 Gram. 2.30 KRO-Melod. 2.50 Gram. en causerie over het eerste lustrum van de KRO Phohi-uitz. 3.10 Verv. conc. 3.30 Causerie „De taak van den student in het Rijk Gods". 3.45 KRO'-ork. 4.15 Causerie „Radio-Wereldapostolaat", 4.30 Ven. KRO-ork. 5.05 Geref. Kerkd. Hierna Gew. muz. 7.50 Gram. 8.05 Ber. ANP., KRO- nieuws. 8.15 Causerie „S.O.S." 8.25 Ra- diotooneel. 8.55 KRO-Melod. 9.15 Luister- wedstrijd. 9.45 KRO-ork. 10.30 Ber. ANP. 10.4011.00 Epiloog. HILVERSUM II. 301,5 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00' VARA. 6.30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.01 Ber. 9.05 Tuinb.pr. 9.30 Gram. 9.45 Causerie „Van Staat en Mijl." 9.59 Ber. 10.00 Gram. 10.40 Deel. en Gram. 11.00 VARA-ork. en dubbelman- nenkwartet „Kunstmin". 12.00 Het woord van de week. 12.05 Kovacs Lajos' orkest en Gram. 1.30 Causerie „ïndië's grootste museum". 1.50 Fragmenten uit de ope rette „De onbekende stem". 2.00 Boek- bespr. 2.30 Omroepork., kooren en so liste. 3'.00 Resid.-ork. en soliste. 5.00 l'e Ramblers. 5.30 Gram. 6.30 Ned. Herv. Kerkd. 7.30 Gram. 7.40 Wijdingsw. 8.00 Ber. ANP., Mededeelingen. 8.15 Residon- tieork, en solist. 9.00 Radiojournaal. 9.15 Toespraak en gram. 9.35 Omroepork. en solist, 10.30 Radiotooneel. 11.00 Ber. ANP. Hierna: Zigeunerork. 11.30 Gram. 11.45—12.00 Orgel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 25 Juni Matige tot zwakke wind uit W. richtin gen, betrokken tot zwaar bewolkt met tij delijke opklaringen, weinig of geen regen, iets warmer overdag. Stand van hedenmiddag 3 uur; Stand van gistermiddag 3 u.: 766. Licht op voor fietsen: Zaterdag 9 u. 55 min. ZATERDAG 52e JAARG, Uitgave: N. V. „Luctor et Emerj het blad Bureaux Lange V Postrekening 44455 Bijkantoor M i d d e j. J. F A N O Y, Loi Directeur - Hoofdrei Dit nummer beste In een discussie di had met den schrijvt burgsche Brieven" in diens aandacht gevra van den Heidelbergsc „Wat is het onder. Avondmaal des Heer Mis" en het antwoort En in verband „Stentor" en aan zijn „De Zeeuw" gevraag! lijke, provinciale en zij allerbroederlijkst k met degenen, die na: van den H. C. dageli, der Mis, „vervloekte Terecht is onze bri als zoodanig op een weegt op deze kwest gaan, maar heeft hij, vraag van algemeen treft, dit overgelaten t Nu heeft een reeds leden predikant eens maakt, dat het geen k Zondagmiddag, midde Zondag 30 te moetei onrechte, omdat dez zonder rijken inhoud Maar waar het hier slot van het antwooi r issöhien wel de opm den gemaakt, dat de z van wij thans gen over deze materie in delen. Toch willen wij er i De vraag door de de orde gesteld is niel Bij de verkiezingen 1913, was er bij vrijz ten ook veel belangstt van den Heidelbergscl achtte men het telkens slot van het antwoort aandacht te vestigen. Eenerzijds met de b< tionaire en Christelijk kopschuw te maken vo partij en aan den an Roomsche kiezers te geval hun stem uit te niet-Roomsche coalitie En waarlijk niet alt Maar ook in diè ji al niet nieuw. Kuyper en Lohman vorige eeuw reeds me hen Groen van Prinste zijn volgelingen aan zoeken in isolement, in beginselvastheid, waar dit pas gaf, same met andere partijen. En dat was mogelijk, „Juist om de onwrik standpunt, dat men ni andersgezinden zonde gesleept te worden, de reikt". En telkens weer we nadruk op gelegd, dat zaak slechts twee ri tweeërlei wortel: de V reiniteit en d n i t e i t Gods. Geheel onjuist is wijls gehoorde voorst Anti-revolutionaire R- K. Staatspartij OCI4 Groen zijn afgeweken Met volle recht kon vornin Lohman in de der" schrijven: „Reet gedachte van Guizot Groen van Prinsterer) nen, onverschillig vt schap, zich behooren i bestrijden van ongeloo beid. In beginsel, tionaire staatsleer is. De diep ingrijpende noomschen en beli werden door Groen °°g verloren, maar. verstandhouding tusscl Roomsch-Katholieken ste aangelegenheden En dat hij hierin staatkundige gesc afdoende bewezen. Men heeft Groen kwalijk genomen kende toch het au den Catechismus? men de verdachtmakir zeide men. „crypto-E monsterverbond met ten; ik had verraad Kerk gepleegd". Ongetwijfeld, Groen d? PE san ome ook i< gee v J geschiede dit Hoe antwoo' Var akir -Ka ti

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6