De geboeide. Rechtszaken De Militaire Tehuizen. Ingezonden Stukken Laatste Berichten. Telegrammen. Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen Burgerlijke Stand. Marktberichten Finantiëele Berichten nen proeven of ruiken, aldus de „Daily ^Het gerechtshof te Liverpool heeft Mej. Cardus een schadevergoeding van 1300 pond benevens de proceskosten toegekend. „-Fietsrijder veroorzaakt aUtobotsing. Op den rijksstraat weg tusschen Muiden en Naarden is Za terdag een verkeersongeluk gebeurd, waarbij eenige personen gewond werden. Een auto, komende uit Amsterdam, moest uitwijken voor een fietser met een ladder, die plotseling den weg overstak. De auto kwam daardoor in botsing met een andere auto, afkomstig uit Gelder land, waarin vijf bejaarde dames en een heer' gezeten waren. Daar den hevigen sla" kantelde de wagen uit Gelderland. De inzittenden konden spoedig bevrijd wor den. Een geneesheer, die passeerde, con stateerde bij een der dames een hersen schudding en bij een andere een 'been breuk. De overigen inzittenden hadden geen ietsel bekomen. De bestuurder van de andere auto had een bloedende hoofd wonde opgeloopen. De „Karimatha" maalt voort. De Karimata heeft haar werk zaamheden hervat. De weersvooruitzich- ten wijzen er op, dat het weer voorloopig bestendig fraai zal zijn. De vrees, die bij de Terschellingers be stond, dat bij het staken van het bagger- werk de gemaakte geul binnen zeer kor ten tijd zou dicht slibben, bleek niet ge wettigd te zijn. Toen de Karimata in het begin van de week het werk bij 'het Lutinewrak moest stop zetten, baggerde men op een diepte van ruim 12 m; toen men eergisternaoht het baggeren kon hervatten, zat men on middellijk weer op dezelfde diepte. Voor het eerst heeft men den kleibodem bereikt en brachten de bakken, behalve zand en zeer veel schelpen, ook klei mee naar boven. Men hoopt, dat men voor loopig ongestoord verder zal kunnen werken. Geneesheer veronge lukt. Vrijdagavond heeft in de haven van het Julianakanaal te Grevenbicht een ernstig ongeluk plaats gehad, waarvan dr Duijsens, geneesheer aldaar, het slacht offer werd. Dr Duijsens wilde een patiënt bezoeken aan boord van een der schepen, die in de haven liggen. Hij maakte daarbij gebruik van een loopplank, welke echter plotse ling kantelde. Het gevolg was, dat de arts, na eerst tegen den kademuur te zijn ge slagen, in het water terecht kwam. Omstanders die het ongeluk zagen ge beuren schoten te hulp en brachten den drenkeling op het droge. In zorgwekkenden toestand is het slachtoffer overgebracht naar het R.K. ziekenhuis te Sittard. Ontsnapte gevangene aangehouden. Na twee maanden te Brussel ge pakt. Op 28 April j.l. heeft de 33-jarige J. S., een berucht figuur uit de Amster- damsche onderwereld, die nog enkele ja ren gevangenisstraf te igoed heeft, kans gezien, uit het .gerechtsgebouw te Haar lem te ontsnappen, nadat hij daar in een strafzaak als getuige was gehoord. De rijksveldwachter, die voor de eerste maal in Haarlem dienst deed, had hem naar de cel teruggebracht, maar deze vermoe delijk niet goed gesloten, zoodat het voor S. zeer gemakkelijk was te vluchten. Alle nasporingen bleven tot dusverre vruchte loos, doch dezer dagen werd te Brussel een man betrapt bij1 een poging tot in braak. Daar de politie vermoedde, dat hij een valschen naam had opgegeven, werd een nader onderzoek naar zijn identiteit inge steld en daarbij kwam aan het licht dat men te doen had met den lang gezochten J. S. Hij zal nu eerst in Brussel moeten te rechtstaan en na zijn straf uitgezeten te hebben, wordt hij' naar Amsterdam over gebracht, waar hij gedetineerd was. Motorrijder op slag ge dood. Gisteravond is bij Dinxperloo de 34-jarige motorrijder B. W. uit Dinxper loo bij' het uitwijken voor een autobus te gen een kind aangereden. De motorrijder sloeg over den kop en werd op slag ge dood. Het kind werd zoodanig gewond, dat het naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Beide beenen afgere den, In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op het emplacement van de iNederlandsche Spoorwegen te Nijmegen een ernstig ongeluk plaats gehad. De 55- jarige wagenmeester A. van B., is biji het rangeeren gestruikeld en voor een losse locomotief gevallen. De machine reed hem over beide beenen, met het gevolg, dat deze even beneden de knie werden afge reden. De man is in hoogst ernstigen toestand m het ziekenhuis opgenomen. Tram grijpt drie kinde ren. Zaterdagmiddag liepen drie kinde- rea jn de Plantage Midddenlaan te Am sterdam te wandelen. De kleinen, resp. 9 en 5 jaar, staken den rijweg over, Wist op het moment, dat een tramwagen w ter plaatse even had stilgestaan, zich vjeer beweging zette. Hoewel de be- uurder den wagen onmiddellijk stopte, on hp niet verhinderen, dat de drie kin ken twerden gegrepen en tegen den grond werden gesmakt. De jongste twee kwamen onder den terecht en werden ernstig gewond Pgenomen. Het jongste ventje bleek een (p'rs®as9|j.udding t'e hebben gekregen, i.Tj IV zÜn negenjarig broertje een edelhasisfraotuur werd geconstateerd. Beide kinderen zijn in het ziekenhuis op genomen. De oudste jongen kwam met den schrik vrij. Vergiftiging door mosse len. Verscheidene personen, die dezer dagen te Zeebrugge, alsmede op den oever van het zeekanaal bij Brugge, geplukte mosselen hadden gegeten, zijn onwel ge worden. Bij drie hunner was de vergifti ging van dien aard, dat zij thans aan de gevolgen bezweken. De plaatselijke auto riteiten hebben strenge maatregelen ge troffen teneinde het plukken van mosse len in het kanaal van Zeebrugge te be letten. (N. R. C.) Uit bet „Alg. Weekblad voor Christen dom en Cultuur": Vandaag aan een onzer stations in een nieuwe electrisc'he trein Stappend, zag ik mij ineens geplaatst tegenover een mij uit de verte békend gezicht, een tamelijk „beschaafd" en ontwikkeld persoon, die daar geklemd tusschen twee goüniform- de veldwachters „op reis" was. Hij groette me met een lichte, aarze lende buiging, maar 'hield daarbij tot m'n verbazing 'z'n sigaar in z'n mond en z'n hoed op z'n hoofd. En inééns zag ik 'hetbij was ge boeid! Daar ik reeds het compartiment aan de overzijde van het zijne was ingegaan, en de trein nogal bezet was, terwijl m'n eerste opwelling was-, dat wegloopen al te pijnlijk zou zijn, nam ik er in plaats, en trachtte achter een groote krant verscho len te lezen. Als de man de as van z'n sigaar moest doen, boog 'hij z'n hoofd een beetje voor over, en bracht z'n beide handen wat omhoog, de boeien, voor zoover dat ging, in de opening van z'n mouw weggestopt. Verder zat hij de heele weg met z'n han den over elkaar geslagen, z'n schande trachtend te 'bedekken. 'Onze moderne treinen geen woord kwaad er van! zijn bijna allemaal lange, doorloopende wagens. De geheele reils lang loopen reizigers heien en weer; en bij de stations defileert een heele stroom uit- en instappenden door het middenpad. 'En allen werpen een blik op den geboeiden heer tusschen de beide veldwachters. Is deze vertooning nu wel beslist noodzakelijk? Niet alleen ten aanzien van den man in kwestie, maar evenzeer voor de ove rige reizigers, speciaal dames, en vooral kinderen? En nog wel midden op den dag; Sterker; kan zooiets nu heusch ook al door den beugel? Met een hautain gevoel van beschaafd heid en menschelijkheid plegen wij nog wel eens neer te zien op onze vooronders, die niet altijd aan overgevoeligheid leden. Deze stelden iemand op het marktplein van z'n woonplaats „aan de 'kaalk". Maar wij' reizen er openlijk 't heele land mee door I Faillissementen. Het faillissement van H. A. Verhulst, caféhouder te Middelburg, Lange Geere K 373, is geëindigd wegens het verbin dend worden der eenige uitdeelingslijst met een uitkeering van nihil aan concur rente schuldeischers. Curator Mr P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg. De zaak tegen den wachtmeester. De auditeur-militair, Mr J. S. L. Ag- hina heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Krijgsraad voor de Landmacht te 's-Hertogenbosoh, waarbij A. v. d. W., wachtmeester der Kon. Marechaussee te Terneuzen, werd vrijgesproken van de hem ten laste ge legde zedenmisdrijven, onder verwijzing van de zaak ter verdere behandeling naar den tot straffen 'bevoegden com mandeerenden officier. De auditeur-militair bad in deze zaak tegen den beklaagde drie maanden ge vangenisstraf, met verlaging tot den stand van soldaat en met aftrek van voorarrest geëisoht. De Colorado-kever. Te Terneuzen, Krabbendijke en Rilland zijn weer colorado-kevers gevonden. Ook te Wissekerke, bij den landbouwer G. A. Geluk, de eerste op Noord-Beveland. Ook te Roosendaal (N.-Br.) is deze ke ver al gesignaleerd. Landarbeiderslocnen. In het arbeidsgeschil in den land bouw in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is uitspraak gedaan door den heer J. Schou ten. Dhr Schouten heeft beslist dat de col lectieve arbeidsovereenkomst, welke voor '38'39 is overeengekomen tusschen de werkgeversorganisaties in Otost-Z.-Vlaan- deren en de landarbeidersbonden, ook van toepassing zal zijn voor de bedrijnen der tot arbitrage verplichte werkgevers. Naar aanleiding van een door de landarbeidersbonden gedaan verzoek, heeft de minister van economische zaken aan een aantal landarbeiders op Zuid- Beveland, waarmee de arbeidersorganisa ties over den inhoud van een collectieve arbeidsovereenkomst niet tot overeen stemming hebben kunnen komen, arbi trage opgelegd. Tot arbiter in het arbeids geschil heeft de minister aangewezen den heer Ghr. v. d. Heuvel te 's Gravenhage. Vrouwenpolder. Vrijdagavond werd al- bier de jaarlijksche Geitenkeuring ge houden. Aangevoerd totaal 46 geiten en lammeren. Lammeren: le pr. J. Adriaanse, 2e pr. J. Schout, 3e pr. Joh. Sturm; 4e pr. H. Janse; 5e pr. J. Polderman. 1-jarige geiten: le pr. W. v. d. Broeke, 2e pr. P. Schout Sr.; 3e pr. P. Matthijse; 4e pr. G. Wagenaar; 5e pr. P. Boone Pz 2-jarige geiten: le pr. Jac. Geertse, 2e pr. H. Janse, 3e pr. W. Duvekot Sz.; 4e pr. C. de Voogd. Oudere geiten: le pr. Wed. G. Schout, 2e pr. P. Boone Pz., 3e pr. Jac. Geertse, 4e pr. Jac. Louwerse. Prijs beste melktype toegewezen aan Jac. Geertse. De uitbreiding van bet contingent, de vermeerdering van het aantal garnizoens plaatsen noopt ook den Ned. Militairen Bond tot verhoogde activiteit. Bestaande Christelijke militaire tehui zen moeten verbouwd, nieuwe tehuizen moeten hier en daar gesticht worden. De eigenlijke beteekenis van het tehui- zenwerk behoeft niet uitvoerig geschetst te worden. Wie onzer erkent niet 't groote nut van tehuizen, die onder Christelijke leiding staan en waar onze Christen-mi litairen hun vrije avonden kunnen door brengen, elkanders leven kunnen verrij ken, kunnen studeeren en geoorloofde ont spanning zoeken, hun moeilijkheden met den huisvader en moeder kunnen bespre ken, bovenal gesterkt kunnen worden door bet Woord Gods, waarvan in de te huizen wordt beleden, dat bet ook aan het jonge leven den weg wijst. Maar de Militaire Bond staat thans voor niet geringe financieele moeilijkhe den. De inkomsten zijn onvoldoende, om de nieuwe uitgaven te kunnen dékken. De Regeering kan slechts een bescheiden subsidie geven. De noodige gelden het zijn enkele tienduizenden guldens moe ten in 'hoofdzaak door bet Prot. Christe lijk volksdeel worden bijeengebracht. Bovenstaand artikeltje uit de Stan daard nemen wij met instemming over. Bij velen 'heerscht - blijkens de prac- tijk de opvatting, dat de instandhou ding een 'zaak is van de besturen der Militaire T'éhuizen ter plaatse. Maar dat is niet juist. Het gaat bier niet om de jongens uit Middelburg of Wissingen of Bergen op Zoom, maar het geldt hier bet welzijn van de jongens, van heel ons volk. Wij' mogen dankbaar zijn, dat de Ned. Mil. Bo nd en zijn af deelingen zich deze zaak aantrekken. Maar die dankbaarheid moet uit daden blijken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Dorus Rijkers Fonds. „Ziji redden uit doodsgevaar; Redt gijl hen uit armoede is het onderschrift op de plaat, die alom in onze stad is opgehangen om u, stad- genooten, op te wekken een gift te schen ken voor het Dorus Rijkers Fonds, dat oude redders en hun weduwen en weezen steunt. Straks, als de najaars- en win terstormen ons in onze huiskamers doen huiveren, en onze angstige gedachten zoo menigmaal vertoeven bijl de menschen op zee, houden de stoere redders van onze kust zich wederom gereed om te helpen als er schepen in nood mochten komen. E'n zonder aarzelen begeven ze zich in de booten om te beproeven bun medemen- schen van een wissen dood te redden. Zoo •hebben ze de zee al menig keer haar prooi ontrukt, zoo hebben ze geworsteld met de woedende golven en gewonnen, soms he laas ook vreeselijk verloren. Hebben wij niet een plicht jegens hen? En hen te steunen in hun ouderdom, om de zorgen van hun weduwen en weezen te verlich ten? Doet dan die plicht, die zoo weinig van u vergt. Koopt een speldje. Als wij de 5000 ons toegezonden speldjes kunnen verkoopen, kunnen wij' een flinke som in de kas van het Dorus Rijkers Fonds stor ten en velen kunnen worden geholpen. Helpt allen mee! Middelburg, 20 Juni 1938. G. D'E GRAAFBLOEMENDAL. B. BOASSON—SANDERS D. M. J. BROUWER—CAPPON. J. ERMERINS. M. HUIZIN GABI JLINGA M. P. MAAHTENSE WAGENSVELD W. A. MIELZINE'R—HEEMSKERK H. W. NAEZE'R V. SCHLUTER—D'E N1JS. J. A. TAVENIER G. VELTMAN FRUIN—BUTEUX J. M. VO'ORTHUIZEN. Landbouw Tentoonstelling te Goes. In de 'lijst der bekroningen staat ver meld voor de rubriek 'Hengstveulens no. 6, géboren voor 15 April 1938: le pr. onbekend. Dit moet zijn; „Clairon van D'ijkzicbt", eig. M. A. Geelhoed te 's-Heer Arendskerke. (Wij merken op, dat deze naam in de catalogus, die op sommige punten niet volledig was, niet voorkwam Red Oplichtster aangehouden. LEIDEN. De recherche alhier heeft Za terdagavond een goede vangst gedaan. Zij heeft aangehouden de 52-jarige vrouw E. M., wonende te Antwerpen, die reeds ge- ruimen tijd gezocht werd in verband met oplichtingen ten nadeele van verschillen de winkeliers te Leiden. Zij maakte er een gewoonte van kleine inkoopen te te doen en dan te betalen met een bankbiljet van f 25, waarna zij probeerde met het wissel geld ook het bankbiljet op te strijken. Ook .te Amsterdam heeft zij' dezelfde truc met succes toegepast. De vrouw vertoefde in gezelschap van den 52-jarigen man A. F. Beiden zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Ernstige aanrijding. UTRECHT. Gisteravond is de nieuwe hoofddirecteur van bet Kon. Nederl. Me teorologisch Instituut te De Bilt, Dr H. G. Cannegieter, toen bij Per rijwiel de Soe'stdijkerstraatweg in de gemeente De Bilt overstak, door een personen auto, bestuurd door een geneesheer uit Utrecht, aangereden en ernstig gewond. De auto bestuurder bemerkte de nieuwe oversteek plaats voor rijwielen te laat. Het slacht offer liep een ernstige hoofdwonde op en is per ziékenauto naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht. Fraude door gemeente-ontvanger. MAASTRICHT. Hedenmorgen had zich voor de Rechtbank alhier te verantwoor den de oud-gemeente-ontvanger van Gul pen, verdacht van verduistering van ge meentegelden, v.n.l. belastinggelden, ten bedrage van ongeveer f8800. 't Geld was groo'tendeels gebruikt voor plezier-reisjes. Verdachte békende bet ten la'ste gelegde. Het 'O.M. eischte een gevangenisstraf van 2 jaar. Vier personen terecht gesteld. BERLIJN. Vier personen drie mannen en een vrouw, zijn vanmorgen terecht ge steld. Zij waren ter dood veroordeeld we gens land- en hoogverraad. Zij hebben ge-- poogd een communistische organisatie op te bouwen en hebben hiertoe in verbin ding gestaan met communistische organi saties in het buitenland en hebben tevens militaire geheimen aan het buitenland verraden. Brand op een pier. LONDEN. Zondag in den namiddag is brand ontstaan in het paviljoen gelegen aan het einde van de Noordelijke stand- pier van Blackpool, een badplaats aan de Iersohe Zee. Op dat oogenblik bevonden zich in het paviljoen een 500-tal personen. Motorbooten begaven zich in allerijl naar den kop van de pier, welke door een 15 Meter 'hooge vuurzee aan de land zijde was afgesloten, vanwaar zij' de bezoekers in veiligheid trachtten te stellen. De brandweer heeft zich tot •het uiterste ingespannen om een zoo groot mogelijk déél van de 400 M. lan ge pier te 'behouden. Persoonlijke onge lukken hebben zich niet voorgedaan. Verkoop van aardbeien. Kapelle. Onder groote belangstelling is heden via de veiling Kapelle-Biezelinge en omgeving verkocht; le. de opbrengst van 4 gemet Jucunda 810.000 kg) van leden der tuinbouw- vereen. Kapelle-Biezelinge en Wemeldin- ge. Kooper de heer A. Murre te Poortvliet voor f 17,30 per 100 kg. 2e Voor de groep aardbeientelers Aller Belang te Kapelle e.o. de opbrengst van 21 gemet (plm. 100.000 kg) Jucunda's. Kooper dezelfde voor f 17,90. 3e. Voor dezelfde groep 21 gemet Ju cunda's. Kooper dhr D. Ganseman alhier voor f 17,80. 4e Voor de tuinbouw-vereen. te Tolen de opbrengst van 13 gemet Jucunda's, te le veren te Poortvliet. Kooper dhr A. Murre voor f 17, 5e. Voor de tuinbouwvereen. Kapelle- Biezelinge en Wemeldinge de opbrengst van 7 gemet Madam Moutots (1014.000 kg). Kooper dhr D. Ganseman voor f 16.40. GOES. Geboren: Pieter Anthonie Si mon, z. v. Simpn Johan de Witte en Adriana Sies. Overleden: Johanna Jolijna de Schip per, 72 j., echtg. van Jan Louwerse te Ierseke. Van 1318 Juni. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: J. Louwerse, 25 j. jm. en L. A. de Roo, 22 j. jd. Getrouwd: C. Melis, 25 j. jm. en L. P. Dieleman, 22 j. jd. Bevallen: P. Mesu geb. Geerse, d. (M.G.) Rotterdam, 20 Juni 1938. Veemarkt: Aanvoer: 612 koeien en ossen, 265 vette kalveren, 144 schapen, 619 varkens, 8 nuchtere kalveren, 122 zuiglammeren. Prijzen: koeien tot 76, tot 66, 5055: ossen tot 70, tot 64,, 5256; vette kalve ren tot 95, tot 80, 5060; varkens 49, 48, 47; schapen 50, 40, 35; 'schapen per stuk f 26, f 22, f 14; zuiglammeren per stuk f 14, f 10, f 6. Koeien en ossen, aanvoer gelijk vorige week, handel kalm, prijzen vooral niet hooger; een prima koe tot 80 ct., een prima os tot 74 ct. Vette kalveren, aanivioer iets kleiner, handel stroef, prijzen vertoonden neiging tot dalen, een prima kalf tot f 1.05. Schapen, aanvoer matig, 'handel lui, prijzen lager. Varkens, aanvoer ruimer, handel traag, prijzen terugloopend. Er werden weinig varkens tegen de hoogste noteering ver kocht. Zuiglammeren, aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen dalende. Vlas 13375 kg. Holl. geel 0.54—0.68; 3250 kg. blauw 0.580.68; 1100 kg. 'dauw root 0.500.60. Er is iets meer kooplust, maar de prij zen blijven nog op hetzelf de peil. De beste soorten zijn nog het meest gevraagd, maar de mindere soorten blijven verlaten. Bijna alles werd iverkoöbt. Aardappelen Red star 78; In dustrie 5.506, beide per H.L.; Malta springs 1517; Italiaansche 1112, Westl. kleine 1012; Westl. nieuwe 13 15, alles per kg. Aanvoer weinig, han del weinig. Graanmarkt: Haver f 6.25 f 6.85; Rogge tot f 7.40; Gerst chevallier f 7.25—f 7.65; kleine groene erwten f 8.50 f 11.50; Schokkers f 13f 16.50; Brui ne Boonen f 11f 17. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Zaterdag 18 Juni 1938. Groote veiling. Voorkoop veiling van Aardbeien pl.m. 27 gemet Jucunda Aard beien voor bet vat 17.40; pl.m. 13 gemet Jucunda Aardbeien 17.10, pl.m. 14 ge met Mad. Moutot Aardbeien voor het vat 15.90; Kruisbessen 17.3018, alles per 100 kg. Kleine veiling. Aardbeien 723, Ker sen Earley Rivers 28, Druiven Franken- thaler 85, Tomaten 1923, alles per 100 kg. MIDDELBURG. Fruitveiling van 20 Juni. Aardbeien 2848, id. Zwartjes 72- 76, Pruimen 5052, alles per kg.; Perzi ken 26 ct. per stuk. Binnen 30 meter van een bran dende straatlantaarn staande be hoeft uw auto binnen bebouwde kommen geen eigen verlichting te voeren! BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden H. V. A. 44214-3 446 Ned. Ind. Handelsbank 125 127 Philips 264-14 267-8 Unilever 151%-% 152% A. K. U. 34% 34% Amsterd. Rubber 19114 194-% Kon. Olie 324 328 D'eli Mij. 280 271 Scheepvaart Unie 118 112 ex Kon. Boot 107 107 3 pet. Nederland 1938 1016/» lOl8/i0 3 pet. Nederland 1937 1003/» 1005/ie U. S, Steel 317/» 3113/ie-2 Anaconda 18-Via 186/ie Bethlehem Steel 3314 33s/e Cities Service "/ie 5/s Intern. Nickel 323/» 32% Shell Union OVte 9Vs Keiinecott 223/s 226/8 Radio 4Vs 4% Car Foundry 12% 13 Tidewater 9% 9% Midcont. Oil 11 11 General Motors 22% 22 Am. Enka 20% 21 Am. Water Works 65/s 63/a Republic Steel 9% 9% Continental Oil 20 20 De beurs was beden beter gestemd met iets meer affaire. D'e locale hoofdfond sen waren 34 pet. hooger. Scheepvaart en Rubbers waren prijs houdend zonder veel zaken. Deli Mij. echter aangeboden en pl.m. 7 pet. lager. Amerikanen waren iets hooger met eenige vraag voor Staalwaarden. De Duitsche staatsfondsen iets lager hoewel zonder groote verschillen. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Juni, 2.30 u. Berlijn 72.8072.85. Londen 8.95%—8.96%. Parijs 5.025.03. Brussel 30.6230.66. New-York 1.80V8—1.80s/».

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3