Uit de Provincie GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Radioprogramma. t e 1 a n d eHet Dag. Bestuur heeft opnieuw pogingen aangewend om te ko men tot wederinstelling van d© tweede postbestelling op het geheele platteland. Besprekingen werden gevoerd met den Inspecteur der Posterijen te Middelburg om te komen tot een beter verloop van het locale postverkeer. Toegezegd is, dat eventueels verbeterin gen zullen worden aangebracht, indien zulks slechts eenigszins mogelijk is. Neder 1. Ajuinfederatie. Het Dag. Bestuur heeft medewerking ver leend aan de oprichting van een Ne- derlandsche Ajuinfederatie. De heer J. v. d. Werff te Oosterland werd als vertegenwoordiger van de Z. L. M. in de federatie aangewezen. Uitvoering Pachtwet. Het D'ag. Bestuur sprak zijn bezorgdheid uit over het voortdurend oploopen der pacht prijzen. Dit feit moet worden beschouwd als gevolg van de groote vraag naar grond, zulks mede in verband met de nieuwe Pachtwet. Deze wet dient naar de meening van het Dag. Bestuur zoo spoedig mogelijk in werking te treden. Bodemkundig onderzoek. Het Dag. Bestuur heeft een kleine com missie ingesteld, welke in samenwerking met de Rijkslandbouw- en Rijkstuin- bouwconsulenten een rapport zal opstel len betreffende de beteekenis en de wijze waarop het grondonderzoek in Zeeland het beste kan worden georganiseerd. T. b. c.-b estrijding rundvee. Opgericht is de Vereeniging tot bestrij ding der tuberculose onder het rundvee en van andere veeziekten in de provin cie Zeeland. Aan deze vereeniging wordt steun van Rijkswege verleend. De opgave voor deelname aan de be strijding van de tuberculose onder het rundvee was zeer groot en overtreft de verwachtingen verre. Reeds in het eerste jaar van haar werkzaamheid werd met ongeveer 14.000 runderen aan de t.bc.- bestrijding deelgenomen. In het Bestuur van de Vereeniging werden door de Z. L. M. benoemd de heeren Iz. van Cruijningen te Zuidzande en M. Kleinepier te 't Zand bij Middel burg. Steun bruine boonen. Het D'ag. Bestuur verzocht de steunregeling voor bruine boonen, die in het najaar van 1936 kwam te vervallen, weer in te voe ren. In de afgeloopen weken onderging de prijs echter eenige verhooging. Mond- en klauwzeer. D'e schade, aangericht door het mond- en klauwzeer, is ook in Zeeland zeer veel grooter dan uit de officiëele cijfers is op te maken. Mede op grond van deze overwegingen was het Dag. Bestuur van oordeel, dat de voor 1938 toegepaste verruiming voor het aantal kalveren met 7 pet. onvoldoende moest worden geacht. Aangedrongen is op verdere verruiming van de kalvertoe- wijzing 1938. Melkfederatie voor Zee landbuiten Walcheren. Goed keuring is verleend aan de ordenings plannen voor de productie en distributie van consumptiemelk voor Zeeland buiten Walcheren. Strijkgelden. Naar aanleiding van een door de Z.L.M. gedaan verzoek tot afschaffing der strijkgelden bij1 open bare verkoopingen, heeft het Landbouw- Gomité er bij de Ministers van Justitie en Economische Zaken op aangedrongen, het daarheen te leiden, dat het uitloven van een hooger strijkgeld dan 1 pet. van het in eerste veiling gedane hoogste' bod wordt verboden. Misleidende reclame margarine. Het Dag. Bestuur sprak zijn instemming uit over het antwoord van den Minister op een schrijven van de F. N. Z. en de 3 G. L. O.'s tot genoem den minister gericht over de misleidende reclame voor margarine. De Minister deelt mede bereid te zijn de bepalingen in de Boterwet te verscherpen. Instelling Landbouwraad Het Dag. Bestuur is geenszins over tuigd dat de instelling van een Land bouwraad in het belang van den Land bouw is. De volledige vrijheid van do landbouworganisaties wenscht het Dagel. Bestuur te behouden. D'e samenwerking van de 3 G. L. O.'s en den F. N. Z. in het contact dat deze met de Regeering onderhouden, is te ver kiezen boven een Landbouwraad. Monopolieheffingen op granen. D'e Minister heeft, zooals be kend is, de monopolieheffingen op gra nen met ingang van 3 April 1938 met 50 ct. per 100 kg. verhoogd. Deze verhooging moet evenwel onvoldoende worden geacht. Vleeschkeuringswet. In verschillende gemeenten van ons land worden groote winsten gemaakt op de keuringsgelden ingevolge de Vleeschkeu ringswet, hetgeen nimmer de bedoeling van deze wet is geweest. Het D'ag. Bestuur besloot bij het Land- bouw-Gomité aan te dringen op verla ging van uniforme invoer-keurlooneu, welke nu volgens de Vleeschkeuringswet worden geheven. Overname van crisismaat regelen. Het Dag. Bestuur sprak zich uit tegen de overname van maatrege len van de Regeering onder de huidig» crisiswetgeving. Bedoelde overname zal alleen dan kunnen plaats vinden, wan neer voldoende waarborgen worden ge geven, dat de prijzen der land- en tuin bouwproducten zoodanig zijn, dat dien- tengevolge een redelijk bestaan voor den land- en tuinbouwer mag worden ver wacht. Het D. Bestuur acht het gewenscht dat aan den betrokken Minister zal wor den gevraagd, op welke voorwaarden deze crisismaatregelen wil overdoen. Vogel wet. De heer C. Z an dee deelt mede, dat vergunningen uit Den Haag (voor onbeschermde vogels) veel eerder binnenkomen dan uit Middelburg (voor de beschermde vogels). Uit Den Haag waren ze binnen twee dagen ont vangen. Uit Middelburg ontving men er in Juni, die in Januari waren aangevraagd. Dhr P. Scheel© merkt op, dat het in zijn gemeente precies andersom was. Het blijkt dat de vergunningen niet zoo ge makkelijk te krijgen zijn, o.a. voor de schadelijke spreeuwen. De voorzitter meent, dat dit alles wel zal verbeteren, als de wet wat langer werkt. De postbestelling. D'hr P. S c h e e 1 e is dankbaar voor de verbeteringen, die door de posterijen zijn ingevoerd. Dhr J b. K 1 o m p e concludeert, dat de actie voor een tweede postbestelling wei nig succes heeft gehad, maar wel zijn de kosten van telegrambestelling voor rijks rekening genomen. Spr. ziet hierin een eerste stap naar gelijkstelling van stad en platteland. De voorzitter antwoordt, dat het Dagel. Bestuur in dezen diligent is. De Inspecteur is zeer ontvankelijk voor ge gronde klachten. De pachtwet en het pachtbureau. De voorzitter wijst er op, dat met andere landbouworganisaties geen overeenstemming kon worden ver kregen over de samenstelling van een pachtbureau. Vanwege het K.N.L.G. is toen een bij eenkomst gehouden met de vertegenwoor digers van de verschillende Zeeuwsche landbouworganisaties. Ook daar bleken groote verschillen te bestaan. Toen hebben de centrale land bouworganisaties aan de Zeeuwsche landbouworga nisaties het volgende voor stel gedaan: De twee R.K. organisaties zouden één gedelegeerde benoemen, de G.B.T.B. één, de Z.L.M. één, en Grondbezit één. Deze vier gedelegeerden moeten met elkaar tot over eenstemming komen door met alg. stemmen een voor zitter te benoemen. Deze v ijl f moeten op dezelfde wijze een secretaris benoe men. Het pachtbureau zou samengesteld zijn uit 9 X 3 personen (uit eiken kring drie). Ditvoorstel is door de Z.L.M. aangenomen. Wat de N.G. B. deed, is onbekend. De L. T. B. en de C. B. T. B. gaan er niet mee a c c o o r d. Zij hebben een ander voor stel gedaan. Zij willen den L.T.B. ook een gedelegeerde geven, terwijl bijl voorbaat moet vaststaan, dat de voorzitter uit de Z.L.M. en de secretaris uit de R.K. or ganisatie moet worden benoemd. Ook zou men geen 9, maar 7 of 8 kringen willen. Afgewacht dient nu, welke houding de centrale organisaties zullen aannemen. Spr. hoopt maar dat spoedig de pacht- kamers zullen worden benoemd. Bestrijding tuberculose onder het rundvee. Dr Steehouwer (inspecteur vee- artsenijkundigen dienst) doet eenige me- dedeelingen over de t.b.c. onder het rund vee en over de resultaten der bestrijding. Van het oudere vee bleken in Walcheren 32 pet. reactiedieren te zijn, van het jon gere vee 7 pet., voor Z. en N. Beveland waren deze cijfers 31 en 5, Schouwen Duiveland 32 en 9, Tolen 27 en 6, Oost Zeeuwsch-Vlaanderen 21 en 5, West Z. Vlaanderen 12 en 4. Gemiddeld voor Zee land 26 en 7. Dit percentage klopt onge veer met Zuid-Holland en Groningen, toen men daar met de t.b.c.-bestrijding be gon. In Groningen heeft men in enkele jaren met deze bestrijding goede resulta ten bereikt. Spr. hoopt, dat dit ook in Zeeland het geval zal zijn. De noodzake lijkheid van deze t.b.c.-bestrijding is nu wel gebleken. Spr. is dankbaar voor de medewerking der veehouders en doet ook op hen een beroep voor de volgende cam pagne, waarin de bestrijding moet worden uitgebreid. Vijftig dieren, lijdende aan open t.b.c., -zijd opger;uimd (alleen op Walcheren 32). Benoemingen. De heer F. van Hoorn te Kortgene, die 50 jaar lid der Z. L. M. is, zal worden benoemd tot lid van verdienste. Aan mej. I. Cammaert te Hulst wordt wegens a.s. huwelijk eervol ontslag ver leend tegen 1 Sept. a.s. als leerares bij' het landbouwhuishoudonderwijs. Ingekomen was een schrijven van den kring West-Zuid-Beveland (alg. leden) vragende o.a. Afschaffing der rundveeteelt- regeling. Dhr Ir Dorst maant tot voorzichtig heid. Spr. kan de actie tegen invoer van buitenlandsch vleesoh begrijpen, maar hij waarschuwt er tegen om hieraan de af schaffing van de bedoelde teeltregeling vast te koppelen. Deze regeling grijpt diep in in het bedrijf van den boer. Maar de prijs van het vleesch is er toch hooger door geworden. Schaft men de regeling af, dan krijlgt men ze niet meer terug. Wel is Spr. voorstander van verruiming. H r Steehoiuwex meent, dat de melkprijs toch 1 cent hooger is dan vorig jaar. Ook dit zou een gevolg zijn van de teeltregeling. Dhr Dorst verklaart, dat de teeltre geling voor wat de 'beperking van den melkstroom 'betreft, is mislukt. Maar wel is ze geslaagd voor wat het vleesch aan gaat. Spr. heeft van alle afgeschafte re gelingen voor den boer nog geen voordeel gezien. Overigens betreurt Spr. den in voer van buitenlandsch vleesch. Dhr Jb Klompe wil toch het ad vies van de consulenten opvolgen om van onzen bodGm te halen wélt Gr van te halen is. Dê regeer ing moet handolstractaten zien af te sluiten. Dhr Dorst antwoordt, dat het er niet om gaat, wat er van den bodem te halen is, maar om wat de boer er voor krijgt. Dhr W. d e B u c k adviseert het voor stel voorloopig in te trekken. Op voorstel van den voorzitter zal het advies van Ir Louwes worden gevraagd. Mej. L. H. S. Biermasz te Zieriksee, leerares aan de Prinses Juliana land- bouwhuishoudschool, wordt als zoodanig voor vast aangesteld. Toespraak. Dhr Van Bommel van Vloten, sprekend namens Ged. Staten, verzekert, dat dit 'College steeds een open oor en oog heeft voor de belangen van den Zeeuw- schen landbouw. Om dat te bewijzen wijst Spr. op de agenda voor de a.s. Statenzit- ting. D'aarop komt voor een voorstel om een zeer belangrijk subsidie te verleenen voor de tuberculosebestrijding onder het rundvee; verder de voorstellen inzake de tertiaire wegen, verbetering van wegen, steun aan polders en waterschappen enz. Ged. Staten zijn steeds doordrongen van het groote belang van den landbouw voor Zeeland. Ze zijn ook erkentelijk voor de adviezen van de landbouw-organisaties. Die van de Z. L. M. zijn, aldus Spr., steeds de meest gefundeerde en volledige. Voor die sym pathieke medewerking zijn Ged. Staten de Z. L. M. dankbaar. Ook richt Spr. een woord van dank tot het bestuur van den kring West Zuid- Beveland. Spr. is 12 jaar secretaris van dezen kring geweest en twee maal secre taris van een tentoonstelling. Veel arbeid en energie is voor dit laatste werk noodig. Maar van tentoonstellingen als deze gaat een groote opvoedende kracht uit. Spr. hoopt dan ook, dat deze tentoonstelling door mooi weer zal worden begunstigd en met een volledig succes zal worden be kroond. Besloten vergadering Hierna volgde een besloten vergadering De agenda hiervoor bevatte een inleiding van den heer A. d e Boer, adj. directeur van het Coöp. Boerenverzekeringsfonds te Leeuwarden over de wijze, waarop het boerenpensioen in Friesland is geregeld en verder een voorstel van het Dag. Be stuur tet het benoemen van een beambte voor het Jeugdwerk. Na afloop vereenigde men zich aan een souper in De Prins van Oranje, dat op uitstekende wijze werd verzorgd door den heer Molhoek (hotel „Centraal") en dat werd aangeboden door den 'kring Weste lijk Zuid-Beveland, wiens voorzitter, de heer Kranenburg, alle gasten Verwelkom de. Verschillende toasten werden uitge bracht, o.a. op het Koninklijk Huis, den alg. voorzitter, het bestuur van den kring West Zuid-Beveland enz. (Zie voor vervolg Eerste Blad.) De collecte voor de commissie voor samenwerking bracht deze week op f 35,84. Wemeldinge. Maandagavond hield de fanfarevereeniging „O. K. K." alhier, haar jaarvergadering onder voorzitter schap van Dr W. F. Gnirrep. De jaarver slagen, waarvan de laatste getuigden van een goed gezond vereenigingsleven, al kon het financiëele gedeelte dan wel een kleine verbetering ondergaan, werden na voorlezing accoord bevonden. Tot directeur werd benoemd de heer Adr. Kousemaker te Goes. In verband met het tijdelijk afwezig zijn van den instructeur den heer M. Oudeman, werd voor tijdelijk plaatsver vanger benoemd de heer W. van Oosten Johzn. Tot bode werd benoemd de heer J. Walrave. Tot beheerder van het ge bouw de heer G. Zuijdwegt en tot schoon kouder van het gebouw de heer H. van Oosten. Als bestuurslid werden de beide periodiek aftredende bestuursleden, de heeren G. W. van Weele en Joh. Felius herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer A. Wil- lemsen, voorzien werd door de verkiezing van den heer M. G. Lindenbergh. Gistermiddag reed de chauffeur M. H. alhier, met zijn auto, waarin een vier tal personen had plaats genomen, over den Zeedijk in de richting Goes. Ter hoogte van het stoomgemaal, on der de gemeente Kattendijke, reed ge noemde chauffeur tegen een aan dien weg liggend vat gevuld met teer, met het gevolg, dat de auto een slag om maakte en daardoor kantelde, waardoor de in zittenden op den weg en in de uitstroo- mende teer terecht kwamen. Met enkele kneuzingen en besmeurd met teer, kwa men de inzittenden er overigens nog ta melijk goed af. D'e auto werd zwaar be schadigd. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak in. Het naar Antwerpen bestemde tank schip „Saigon" afkomstig van Straats burg, is nabij' Stavenisse op de slikken geloopen en blijven zitten. Met het vol gend getij is het schip door de sleepboot „Zeehond" vlotgesleept, waarna het schip zijn reis heeft kunnen voortzetten. Wolfaartsdijk. Maandag hielden de aandeelhouders van de weegbrug „De Hoop" (Lokaalspoor dorp) de algemeene vergadering. Tegenwoordig 23 aandeel houders. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat in het afgeloopen jaar wa ren gewogon 3210066 kg bicten, 1298800 kg aardappelen, «ioJU kg ajuin, S4S53 kg voederbieten, 32952 kg vlas, 193111 kg stroo, 79476 kg diversen. 41 stuks vee en 2 auto's. Totaal werd aan weegloon ontvangen f 737.77. Als bestuurslid werd gekozen in de plaats van den heer A. Weijns, die om gezondheidsredenen niet meer in aanmer king wenschte te komen, de heer Jac. Remijnse. Het dividend op de aandelen werd vastgesteld op 12 pet. Het weegloon blijft onveranderd, evenals het loon van den weger, zijnde de helft van het weeg loon. Als weger werd herbenoemd de heer H. van Leerdam, en als reserve-weger Joh. van der Werff. Besloten werd bij de Ned. Spoorwegen een verzoek in te dienen tot verbetering van den rijweg op het terrein. Een Phohi-uitzending uit Walcheren. Het was geen gemakkelijke opdracht, die men op het bureau van het Vreemdelingenverkeer te Middelburg op te lossen kreeg, toen Maandag bericht kwam dat de auto voor bpname Van Phohi-uitzendingen Dins dag Walcheren zou 'bezoeken en het in de bedoeling lag typisch Zeeuwsche zaken vast te leggen op de platen, die dan langs de ultra-korte golf naar Oost en West worden uitgezonden. Hoe zou men op een gewonen werkdag zangkoren of dergelijke bijeen brengen en dat a 1' improviste? Toch is er gisteren opgenomen en men is uitstekend geslaagd naar mag worden verwacht. Het was de heer Chr. J. Mazure, die eerst als wij het zoo mogen noemen „hui selijk", daarna „adviseerend" en ten slotte als leider van Medio zorgde, dat een ge heel werd samengesteld. Gistermorgen zette mevrouw Mazure haar kamers voor de vij'f heeren van Pho- hi open en kon de auto voor de woning worden geplaatst en microfonen enz. in huis worden gemonteerd. Hier heeft een vraaggesprek plaats ge had en dat niet alleen met den heer Ma- zure, maar ook met de eoht Zeeuwsche dienstbode, die op vele vragen betreffende de door haar gelukkig nog gedragen klee ding en andere slaande op het Zeeuwsche volksleven, vrij' antwoordde, terwijl na tuurlijk ook de heer Mazure waar noodig antwoorden gaf en veel op Zeeuwsch ge bied toelichtte. Het was op advies van den heer Ma zure, dat de heeren van de P'hohi vervol gens naar Westkapelle en Vlissingen trokken. In eerstgenoemde plaats hadden zij' hoven op den vuurtoren een onderhoud met den torenwachter en ook over het kantklossen kon iets worden opgenomen. Te Vlissingen trok o.a. het loodswezen hun aandacht en werd een en ander daar over op de plaat vastgelegd. Des avonds was men weer te Middel burg terug en wel op de Groenmarkt, waar in 'het gymnastieklokaal de dames en heeren van Medioburgum aan het oefe nen waren. Zij kwamen op het plein en toen het carillon om half negen was opgeno men, gaven de dames den kleppermarsch ten beste, daarbij geaccompagneerd op de accordeon door den heer Jesayes. Vooral waar er bijl zal worden vermeld, dat een paar duizend personen dezen marsoh bij de regeeringsjubileumfeesten zullen doen hoeren, was deze opname van veel beteekenis. Het bleef niet bijl klepperen, want de dames vormden nu een zangkoor en ga ven eerst het Zeeuwsche Volkslied, en daarna „Het was in de Mei". Deze muziek en dans trok op de Groen markt veel belangstelling. Naar wij vernamen ligt het in de bedoe ling deze echt Walchersche opnamen vol gende week Dinsdag uit te zenden. Kortsluiting in electrischen trein. 'Op het baanvak RotterdamGouda is gistermiddag een belangrijke vertraging ontstaan in den treinenloop, tengevolge van een defect aan een electrischen trein. Om 16.23 uur was van het station Rot terdam-Maas vertrokken de electrische trein 627. Ter hoogte van de splitsing Rotterdam D.P.Rotterdam-Maas ont stond in een der machines kortsluiting, waardoor alle stoppen sprongen en de wa gens tot stilstand kwamen. De kortsluiting leverde geen gevaar op voor de reizigers, doch betrof louter een technische storing. Na eenig oponthoud kon de trein op halve kracht verder rij den, maar ter hoogte van Capelle a. d. IJssel trad opnieuw een defect op en toen konden de wagens niet meer verder. Het spoor Rotterdam-Gouda was hier door geblokkeerd en andere uit Rotterdam vertrekkende treinen moesten van 't Maas station tot Nieuwerkerk a. d. IJssel over het linkerspoor worden geleid. Stoomtrein 327 Rotterdam-Enschedé, om 16.35 uit Rotterdam vertrokken, ging zoo tot aan Nieuwerkerk over het linkerspoor. In Capelle stopte de machine en de rei zigers van de defecte electrische stapten daar in den stoomtrein over. Zij' arriveer den met 70 minuten vertraging te Gouda. De stoomtrein had 60 minuten vertraging gehad. -r-V erstekeling. Met het En- gelsche stoomschip „Korantha" is uit Port Said als verstekeling meegekomen do 17-jarige Britsch-Somalinoes Y. E., die als verstekeling do reis naar Rotter dam heoft meegemaakt. Do jongen k.ui zich aan boord verborgen, cr.idut hij in vreemde landen wilde trachten, een bi trekking te verkrijgen. Hij is ter beschik king van den Rotterdamschen vreemde lingendienst gesteld. 'Ernstig motorongeluk. Dinsdagavond had op de Barchman Wuytierslaan te Amersfoort een ernstige aanrijding plaats tusschen een motorrij wiel en een bestelauto van de fa. R. al daar. De autobestuurder sloeg links af, om de Heinsiuslaan in te rijden zonder naar het schijnt rekening te houden met het verkeer van rechts. Do motorrijder, de 44-jarige caféhouder B., kwam van de richting Soest en botste in volle vaart op de auto. Hij werd eenige meters over den weg geslingerd en met een zware hersen schudding, een hoofdwonde en gebroken armen naar het ziekenhuis De Lichten berg overgebracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Vrouw tegen motorfiets geloopen. Gistermiddag is de 40-jari- ge echtgenoote van den heer Geerding te Tuindorp-Nieuwendam, even nadat zij uit een N.A.C.O.-autobus was gestapt, tegen een voorbijrijdende motorfiets geloopen. De vrouw bekwam een zware hersen schudding en is naar een ziekenhuis ver voerd. Donderdag 16 Juni 1938. HILVERSUM. I. 1875 M. en 415.5 M. 8.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00 —12.00 NCRV. 8.00 Gram. 8.15 Ber. 9.00 Hoogmis, 10.00 gram. 10.15 Morgend. 10.45 gram. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest. 1.00—1.20 Gram.. 2.00 Handwbrkuurtje. 2.55 gram. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 gram. 5.00 Cursus han denarbeid voor de jeugd'. 5.30 Chr. Kin derkoor. 6.30 Causerie over het Leger dos Heils. 7.00 Ber. 7.15 Journalist, week- overz. 7.45 Reportage. 8,05 Ber. ANP, herh. SCS-ber. 8.15 NCRV-Harmonie-or- kest. 9.00 Biologische causerie. 9.30 Verv, conc. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Vocale duet ten met piano. 10.45 Gymn.les. 11.UO Gram. 11.50—12.00 Schriftl. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-Uitz. 8.00 Gram. Om 8.30 Ber. ^10.00 Mor- genw. 10.15 Gram. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Kniples. 11.30 Omroeporkest en so liste. Om 12.15 Berichten. 12.30 Kovacs Lajos-orkest. 1.15 Gram. 1.45 Verv. conc. 2.30 AVRO-octet. Om 3.00 Onthulling van het Koningin Emma-monument te Am sterdam door H. M. de Koningin. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 AVRO-Aeo- lian-orkest, en soliste. 7.00 Viool. 7.30 Orgel. 8.00 Ber. ANP. Meded. 8.15 Het Concertgebouw-orkest, het Toonkunst koor en solisten. 9.30 Luisteraars-wed strijd. 10.00 Cabaret-progr. 11.00 Ber ANP, Schaakn. 11.1512.00 L. Bannet's Orkest. D'ROITWICH. 1500 M. 11.25—-11.45 Gram. 12.05 BBC Nor- thern-Ireland-orkest. 12.50 Declani. 1.20 Gram. 1.502.20 Piano. 3.35 Sted. orkest van Bournemouth en solist. 4.50 Gram. 5.20 Trio, en soliste. 5.40 Balalaika-or kest. 7.00 Orgel. 7.20 Militair orkest. 9.40 BBG-Variété-orkest, -koor en solisten. 10.20 Korte Kerkd. 10.40 Strijkkwartet BRUSSEL, 322 en 484 M. 322' M.: 12.20 Gram. 12.50, 1.30, 1.50, 2.20 Gram. en 5.20 Orkest, en gram. 6.50 en 7.30 Gram. 8.20 en 9.20 Cabaret-progr. 10.30'11.20 Orkest. 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Sa lonorkest 6.35 Kleinorkest. 7.35 Gram 8.20 Cabaretprogr. 8.50 Gram. 9.20 Sym- phonie-orkest, en solist. 10.30<11.20 Gram. D'EUTSCB LANDSENDER. 1571 M. 7.30 Hawaian-sextet Bruno Henze, en solisten. 8.20 Operette-concert. 10.50 Gam ba en cembalo. 11.20 Nedersaksen-orkest 12.202,20 Danziger Landesorkest, en so list. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 16 Juni 1938. Meest matige in het N. tijdelijk toene mende N.W. tot N. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later opklarend, aanvan kelijk eenige regen, later afnemende re genkans, iets koeler, vooral des nachts. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsen. Donderdag 9 u. 50 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6