z m eerste blac Niei alzóó! IS1LT :i Het enquêtevoorstel inzake Oss. Dagblad voor de Provincie Zeeland jramma. De strijd in Spanje. Het bombardeeren van Britsche schepen. De strijd in China. Belangrijkste Nieuws Uit de Provincie. len in deaelfde pe- WOENSDAG 15 JUNI 1938 52c JAARGANG - No. 215 „Moeder - mag ik nu m'n Sanostol?" een s t ij g i n g der- n 1937). sianken ontdekt. a is een zeer doel- liddel van slakken, eelt en vooral voor üoo schadelijke die- st reeds lang beken- metaldehyde, meer aam „Meta" en bij vorm van de meta- dstof zeer gewild, gegeven doel wordt ervorm gebruikt en gd met zemelen en van 60 gram metal- kilogram zemelen, an in den tuin ge- .en waaruit men de tussohen de groen- in kleine hoopjes op een onderlin- i.M. is nu, dat de slak- pelken het metalde- rden aangetrokken, ien zekeren dood te- aanraking met het volge, dat de slijm- rkte werking begin- orten tijd sterft. Op met keukenzout ge- etaldehyde in water het middel ook on- (v, verscheidene da- houden. Juni 1938. 75 en 415,5 M. .00 Onderwijsf. voor iriftl., medit. 8.15 (.30 Gelukw.), 10.30 11.15 Zang en pia- Gram. 1.00 Orgel, o Beute-Zepparoni- 30 Gram. 3.45 Zang v. 5.00 Voor de kin- 6.30 Taalles en menaanvaringsregle- Land- en tuinb.pr. Ber. ANP. Herh. 8.30 Mandoline-en- leclam.) 10.00 Ber. nateur-fotogr. 10.20 it. les. 11.00 Gram. iriftl. 101,5 M. ■10.20 v.m. VPRO. -8.00 VPRO. 16 Ber.) 9.30 Keu- iw. 10.20 Voor Arb. 5.00 Gram. (Om 12,15 elers. 1.15—1 45 Or- s. 2.30 Gram. 3.00 5.30 Gram. 6.00 De erie- „Van New York 7.00 Gram. 7.06 Vo- Cyclus „Geestelijke ;n": I. De Evangelist -ber. 8.07 Ber. ANP. !ylvia"-Ork. en solist. .15 VAR,A-ork. 10.00 mtasia. 10.30 OTgel. ■12.00 Gram. 0 M. 12.10 Ork. 12.50 el. 1.05 Declam. 1,20 a ork. en solist. 3.10 3.35 BBG-Northern ;e. 4.20—5.10 Vesper. 7.50 BBC-Ork. en so- k., BBC-Mannenkoor ■Variété-ork., -koor e acte van de opera BBC-Harm.-ork. 484 M. m. 12.50 en 1.30 Ork. 20 Ork. 6.50 Gram. Itafmuziek van het 8e ,v. solisten. 10.50— m. 12.50 en 1.30 Ork. 5, 7,05 en 7.35 Gram. l", operette. RENDER. 1571 M. t^saxofoonkwartet en joncert. 9.20 Volkslie- Iram. 10.50 Viool en 0—2,20 Orkest en so- WEERBERICHT. den avond 'van ind, zwaar bewolkt, ingen, weinig of geen iets warmer, later snmiddag 3 uur: Uitgave: N. V. Uitgevers - Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw" Bureaux Lange Vorststraat 7 0, Qoe» Postrekening 44453 Telefoon 11 Bijkantoor Middelburg: Fa. Boekhandel J. J. F A N O Y, Lange Burg 40. Telefoon 28 Abonnementsprijs f.-r Weekabonnementen voor Middelburg Qoes en Vlissingen 1 0.20 Losse nummers 5 cent Directeur-Hoofdredacteur: R. ZU1DEMA Advertentisr 50 cent per regel Ingezonden mededcelingen 60 cent per regel Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75 bij vooruitbetaling Advertentiën onder letter of motto 10 cent extra Bij contract belangrijke korting Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Kort geleden is te Utrecht een door den Nieuw Malthusianistischen Bond ge organiseerde tentoonstelling door het op treden van Roomsc'he en nationaal-socia- listisohe studenten onmogelijk gemaakt. Iets dergelijks heeft zich thans te Hoorn voorgedaan. Door het bombardeeren van ruiten, het werpen met stinkbommen, geschreeuw en gejoel, heeft een deel van de Roomsc'he jeugd het zooiver weten te brengen, dat de tentoonstelling moest worden gesloten. Afkeurenswaardige practij'ken. Zij, die op deze wijze tegen deze ten toonstellingen geageerd hebben, mogen goede bedoel in gèn 'hebben gehad, de middelen die daarbij werden gebruikt verdienen de scherpste veroordeeling. Het behoort niet tot de taak van een groep opgewonden jonge menschen, een poging te doen de Overheid terzijde te schuiven en eigen rechter te gaan spetten. Wij betreuren het, dat de Roomsehe pers het gebeurde wel niet goedkeurt, maar dan toch tracht te vergoelijken. Hier past slechts onvoorwaardelijke afkeuring. Door dergelijke gewelddaden goed te praten, wordt de deur wagenwijd open- met voor een terreur, die in een ge- ordenden staat niet thuis hoort Dat de Nieuw Malt'husiaansche Bond bij haar verderfelijke en volksverwoesten- de propaganda meermalen optreedt op een wijze, die wel tot tegenstand moet prikkelen, verandert aan de zaaJk niets. Hier ligt een taak ivoor de 'Overheid en wij hopen, dat zij middelen en wegen zal weten te vinden om aan het optreden van 'den Nieuw Malthusiaansohen Bond een einde te maken. Maar het feit, dat de Overheid nalaat wat zij behoorde te doen, geeft aan nie mand het recht naar terroristische mid delen te grijpen. Tot de Overheid, die op dit gebied bui tengewone lankmoedigheid betracht, zeg gen wij: niet al zoo. Maar wij zeggen het óók tot hen, die met goede bedoelin gen de openbare orde helpen verstoren. Men meene trouwens niet, dat door het verstoren van tentoonstellingen als hier bedoeld, de zaak waarom het gaat, 'ge diend wordt. Het geld (hier een kwestie van zedelijk- godsdienstigen aard. De beginselen door :het Nieuw Malthu sianisme verdedigd, vinden het kan helaas niet worden ontkend in bree- de kringen van ons volk weerklank en toepassing. Ook bij het orthodox-christe lijke- en bij het Roomsc'he volksdeel. Daartegen baat slechts één middel: te rug tot de wet en de getuigenis. En an ders ook voor ons volk geen dage raad! middag 3 u.: 770. voor fietsen, min. Nieuwe luchtbombardementen. De luchtmacht van Franco heeft gis terochtend de omgeving van de haven van alencia gebombardeerd en aanzienlijke schade aangericht. Verscheidene huizen geraakten in brand, personen werden er evenwel niet getroffen. Omstreeks elf uur keerden vijf vlieg- uigen terug en wierpen brandbommen op de voorsteden Cabanel del Grao en Lantarranas. De luchtdoelartillerie dwong koestellen op groote hoogte te vliegen. ■Nader meldt Havas nog: De rechtsche l le§^uigen hebben gisterochtend veertig ommen op Valencia laten vallen, waar oor drie menschen om het leven zijn gekomen en 21 gewond werden. Twee en iwmtig huizen zijn vernield. In de haven „Paulita" en drie andere schepen getronen en in brand geraakt. Onder de emanningen zijn geen slachtoffers te be treuren. Duidelijke waarschuwing van Chamberlain aan Franco. Chamberlain heeft in het lagerhuis een aring afgelegd over het bombardee ren van Britsche schepen. Hij' zeide, dat ee voorstellen waren gedaan, welke, in dien zijl uitvoerbaar zouden zijn, tot op zekere hoogte aan deze aanvallen een einde zouden kunnen maken. Het eerste voorstel behelst de invoering van veiligheidszones voor schepen in ze kere havens en hoewel dit voorstel aan zienlijke moeilijkheden insluit, is het nauwkeurig bestudeerd. Het tweede voorstel beoogt buiten de zone der militaire operaties een haven in het door de Barcelona-regeering be zette gebied uit te kiezen ten gebruike van Britsche koopvaardijschepen, die er ongehinderd zouden kunnen binnenvallen of vandaar vertrekken. Behalve deze specifieke voorstellen heeft het verdere gedetailleerde ondoi- zoek der regeering aangetoond, dat tenzij Groot-Brittannië bereid zou zijn een werkzaam aandeel te nemen in de vijan delijkheden, geen bescherming kan wor den gegarandeerd aan schepen, welke varen op in de oorlogszone gelegen ha vens, omdat ziji zich in de territoriale wateren bevinden. Daarom moet de regeering de Teeds op 28 November en 29 November j.l. ge geven waarschuwing herhalen, dat hoe wel zij voort zal gaan zooals tot dusver be scherming te verleenen aan schepen in volle zee, schepen, welke haver" binnen vallen, die op ieder oogenblik aan aan vallen kunnen bloot staan, zulks op eigen risico moeten doen. Tegelijkertijd is 't onmogelijk, dat aan vallen, die veelvuldig verliezen aan men- schenlevens veroorzaken en in sommige gevallen weloverwogen op Britsche sche pen geschiedden, herhaald zouden kunnen worden zonder ernstige schade aan de vriendschappelijke betrekkingen, die de autoriteiten te Burgos hebben verklaard te willen onderhouden met de Britsche regeering. Sedert 11 April hebben 22 Britsche schepen bloot gestaan aan luchtaanvallen. Elf schepen werden tot zinken gebracht of ernstig beschadigd en in verscheiden gevallen waren de aanvallen opzettelijk. De overstroomingen' langs den La en gihai-sp oor weg. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat door de overstroomingen van de Hoangho volgens de laatste berichten, de dijk van den Loenhhai-spoorweg tusschen Kaifeng en Tsjengtsjou onder water staat. De Ja panners pogen de dijken weer te herstel len, maar dit werk wordt door wolkbreu ken zeer bemoeilijkt. Het plan tot den aanval op Hankau van het Noorden uit, is, naar men verklaart, door de overstroo mingen in de war gestuurd. Tussohen Kaifeng en Tsjengtsjou is de zuidelijk dijk van de Gele Rivier op 15 plaatsen doorgebroken. He gaten in den dijk zijn tot 150 m breed. Een geweldige stroom stort zich met een snelheid van 4 km per uur over de provincie Honan. D'e dijkdoorbraak is een der grootste ca tastrofes, welke China tot dusver mee maakte. Alle pogingen der Japansche pioniers om de catastrofe tot staan te brengen, zijn tot nu toe mislukt. Talrijke Ghinee- sche guerillatroepen vallen geregeld de reddingsmanschappen van bet J'apansobe leger aan. Men is te Sjanghai overtuigd, dat de dijkdoorbraken bewust door de Chineesche legerleiding zijn uitgevoerd. Het Japansche persagentschap Domei meldt, dat meer dan 100.000 Chineesche boeren door de overstroomingen zijn ver dronken. TOKIO ONTSTEMD OVER FRANSCHE HULP AAN CHINA. Er zou een geheime overeenkomst bestaan Wel ingelichte kringen te Tokio ver klaren volgens het Japansche persagent schap Domei, dat zoowel de Japansche regeering als bet volk waakzame aandacht wijden aan het nieuwe element, dat door de Franseh-Ghineesche toenadering be staat in het Chineesche incident. Er wordt op gewezen, dat twee afgezanten van het departement van Oorlog der regeering van Tsjang Kai Sjek thans onderhandelen met Jules Brève, den gouverneur-generaal van Fransch Indo-Ghina, over het ver krijgen van Fransohen bijstand 'bij de ver dediging van het eiland Hainan, volgens berichten, die hier door betrouwbare zijde zijn ontvangen. Ondanks de Fransche tegenspraak be weren deze welingelichte kringen, dat ver schillende aanwijzingen „steeds meer kleur verleenen" 'aan een bij geruchte ver melde geheime overeenkomst tusschen Frankrijk en China. Bij deze overeenkomst zou de regeering van Tsjang Kai Sjiek Frankrijk spoorweg- en mijnconcessies aanbieden in de Westelijke provincies, met inbegrip van Joengan, tegenover Franschen bijstand aan China voor het vervoer van wapenen en munitie naar i Kanton per Fransch oorlogsschip uit Fransch Indo-China. DE AMBTSEED DER DUITSCHE PREDIKANTEN. De termijn voor het afleggen van den eed van de predikanten is op verzoek van eenige landsbisschoppen verlengd tot ul timo Juni. Tot dusver hebben nog onge veer 1200 predikanten van de 18.000 pre dikanten en kerkelijke ambtenaren in heel Duitschland den eed, om wat voor reden dan ook, niet afgelegd. Men verwacht evenwel, dat nog een groot deel van hen na zullen komen. In Oostenrijk hebben alle predikanten den eed reeds afgelegd. Het uitstel van den termijn wordt opgevat als een teeken, dat bet kerkelijk ministerie niets wil na laten opdat het aantal predikanten, dat wordt gesuspendeerd of gepensionneerd, zoo klein mogelijk blijve. OVERSTROOMINGEN IN DE JURA. In het gebied van de Jura en ten Z.W. van Bazel hebben de hevige regens op sommige plaatsen overstroomingen ver oorzaakt. In verscheidene dorpen staat een derde der huizen onder water. Slacht offers zijn niet te betreuren, doch de scha de is aanzienlijk. STORM EN HAGEL IN POLEN. Voor de tweede maal dit jaar is het district Kielce geteisterd door een ver- schrikkelijken storm, gepaard gaande met hagel, waardoor een schade van naar schatting 160.000 zlotys werd aangericht. Korte Berichten. De Fransche veestapel heeft ten ge volge van mond- en klauwzeer, vorst en droogte zware verliezen geleden, welke op 15 tot 20 milliard frank geschat wor den. H. M. DE KONINGIN OP SOESTDIJK. Voor een verblijf van eenige dagen. H. M. de Koningin is gistermiddag om 6 uur per auto ten paleize Soestdijk aan gekomen voor een verblijf van eenige da- gen. In de auto was tevens gezeten H. K. H. Prinses Juliana, die de Koningin blijk baar van „Het Loo" had afgehaald. GIFT VAN H. M. DE KONINGIN. Van officieele zijde meldt men ons, dat door H. M. de Koningin een bedrag van f 1000 ter beschikking 'is gesteld van den gouverneur-generaal van Ned. Indië ten behoeve van de slachtoffers van de aardbeving op Midden-Celebes. SABOTAGE OP DE „SOERABAJA" OPGEHELDERD. Vijf Europeanen bekennen. In verband met de sabotage op H.M.'s „Soerabaja", aan boord van welken bo dem in den nacht van den eersten op den tweeden Paaschdag vijf sloeptakels wer den ingesneden, verneemt Aneta, dat de oorspronkelijke verdachte, een Inlandsche schepeling, tegen wien een gegronde ver denking bestond, doch die steeds hard nekkig bleef ontkennen, op vrije voeten is gesteld, zoodra bleek, dat bij onschuldig was. Op last van den commandant der zeemacht werd een commissie van onder zoek ingesteld, waarin mede zitting had de sous-chef van d9 crimineele recher che te Batavia. Déze commissie stelde, nadat weken lang een nauwkeurig onderzoek werd ge houden, een vijftal verdachten in arrest. Het zijn vijf dienstplichtigen (Europea nen), die na langdurige verhooren heb ben bekend, schuldig te zijn. Na afspraak beeft ieder van de vijf dienstplichtigen een sloeptakel door snijden beschadigd. De aanleiding tot deze sabotage was het weigeren van een verzoek tot ruiling van de wacht van een hunner gedurende de Paaschdagen, terwijl de diepere oor zaak is te vinden in de gevoelens van wraak tegen een der over hen gestelde meerderen. De schuldigen zullen terechtstaan voor den Krijgsraad. DE DISTRIBUTIE VAN GEHAKT IN BLIK. Verhooging van de vergoeding aan slagers. De minister van sociale zaken heeft bepaald, dat te rekenen van 5 Juni voor die gemeenten, welke het gehakt in blik door bemiddeling van de slagers (en c.q. grossiers) aan de betrokken consumenten verkoopen, de prijs met 1 cent per blik zal worden verlaagd welke cent in die gemeenten aan de slagers (en c.q. gros siers) boven de thans voor hen vastge stelde vergoeding behoort te worden uit gekeerd. Derhalve bedraagt deze vergoeding dan in totaal 2% cent per blik, resp. 3K ct. Memorie van Antwoord verschenen. Gisteravond is de uitvoerige Memorie van Antwoord verschenen van den heer W e n d e 1 a a r op het Voorloopig Ver slag der Tweede Kamer in zake zijn ini tiatief-voorstel in zake een enquête over Oss. Naar aanleiding van de gemaakte op merkingen, heeft de voorsteller de om schrijving van de taak der enquête-com missie gewijzigd. Het onderzoek naar de bevoegdheid van den minister vervalt, evenals dat naar alles wat zweemt naar een onderzoek over het beleid des minis ters, aangezien dit slechts door de Kamer zelf beoordeeld kan worden. Daarentegen wordt het onderzoek naar de feiten zoodanig uitgebreid, dat de ge- heele toestand op politioneel gebied te Oss voorwerp van onderzoek zal zijn. Voor de overige gemeenten blijft de prijs van het gehakt op 31 ct. per blik gehandhaafd. BENOEMING LID EERSTE KAMER. Het centraal stembureau heeft gisteren in de vacature, ontstaan door het bedan ken van den heer S. van den Bergh, tot lid van de Eerste Kamer benoemd ver klaard dr E. Heldring (lib.) te Amster dam. ALGEMEENE VERGADERING EN CONGRES. Gistermiddag hield de Christelijke Mid- denstadsverieen. te Amersfoort haar al- gemeene vergadering. De voorzitter, de heer W. G. Scheeres opende de verga dering door te laten zingen Psalm 95 1, voor te lezen een gedeelte van Jacobus, en voor te gaan in gebed. In zijn toespraak wees hij op het belangrijke werk, dat ver richt is door de saneeringscommissie, be staande uit de heeren Booster, Van Muis winkel en Wierenga, en op het goede resultaat van den arbeid der orgaancom missie, waardoor een orgaan verkregen is, welks inhoud waardeering verkrijgt ook buiten onzen kring. Het jaarverslag van den heer J. Har- d e n b o 1 werd goedgekeurd, na bespre king. Bij de discussie werd erop aange drongen, dat meer gedaan zal worden tegen de uitschakeling van den midden stand bij de distributie van goedkoope le vensmiddelen aan werkloozen en het op treden van het Rijksinkoopbureau; dit bu reau zou zoo meende men slechts een adviseerende en controleerende be voegdheid moeten hebben, doch niet zelf inkoopen moeten doen. Gevraagd werd dat meerdere actie zal worden ontwikkeld tegen grootwinkelbedrijf en tegen de fi liaalbedrijven, dat aandacht geschonken zal worden aan het vraagstuk van pen- sionneering van kleine zelfstandigen. De secretaris, de heer J. Hardenbol, deelde in zijn beantwoording o.a. mede, dat aan de drie examens van den bond voor de Vestigingswet 375 candidaten zullen deelnemen. De zaken, welke aan de verschillende commissies waren opge dragen zijn op den achtergrond geraakt door het vele werk, dat het bondsbestuur moest doen ter zake van de Vestigings wet, ze zullen nu echter voldoende de aandacht krijgen. Bij het financieel verslag kwam de saneeringsactie ter sprake. Daarbij werden door verschillende aange sloten vereen, belangrijke giften geschon ken of toezeggingen van giften gedaan. Het bleek, dat er allerwege actie in den bond is, om mede te werken aan de sa neeringsactie, welke beoogt om op korten termijn drieduizend gulden bijeen te bren gen en de leeningsschuld om te zetten in een rentelooze leening, welke weer spoe dig zal worden afgelost om een schuld- vrije bond te krijgen. De penningmeester werd onder dankzegging voor het gevoer de beheer gedechargeerd. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden de heeren Hamming uit Vlissingen en Hardenbol uit De Bilt herkozen. In de plaats van den heer L. Attema werd gekozen Dr Joh. H. Scheulrer te Amersfoort. De Voorz. sprak woorden van hartelijken dank tot den heer Attema voor het vele en belang rijke werk, dat deze gedurende vele jaren voor den hond heeft verricht. (Applaus.) De secretaris de heer J. Harden bol deed vervolgens mededeelingen om trent de cursussen voor de opleiding voor het middenstandsdiploma. Geadviseerd werd om zooveel mogelijk te trachten zelfstandige cursussen van de Christelijke Middenstandsvereenigingen in het leven te roepen daar de samenwerking met den Kon. Ned. Middenstandsbond niet ge slaagd was. Vanuit de vergadering werd zeer gegispt de houding van de vereeni- Binnenland. Behandeling wetsontwerp Electriciteits- voorziening. De Landbouwdagen van de Z. L. M. Het enquête-voorstel-Wendelaar. De sabotage op de „Soerabaja". Jaarvergadering öhr. Middenstandsbond. Buitenland. Het bombardement van Britsche schepen. Groote overstroomingen in China. Nieuwe Jodenvervolgingen. Volwaardig LEVERTRAAN- PRODUCT mal (rltsdian ilnai» «ppalsnaalk IN APOTHEKEN EN DROGISTERIJEN R MO PER FLACON gingen, aangesloten hij den Kon. Midden standsbond, ten dezen welke vaak deden alsof de klok veertig jaar terug gezet was en alsof nu nog steeds de brutale pretentie in dien kring gold, dat zij, de liberalen, het denkend deel der natie waren. De heer Booster uit Zwolle lichtte het plan van de commissie Booster-Van Muiswinkel-Wieringa toe. Daarna kwa- men ook weer meerdere toezeggingen van giften; o.a. schonk de heer Hamming met een krachtige toespraak namens de afdeeling Vlissingen, die in korten tijd vele rentelooze aandeelen bijeenge bracht had, nog een bedrag van veertig gulden. Andere vereenigingen waren voorgegaan of volgden, zoodat het honds- bestuur in korten tijd een flinke som bij eenkreeg, hetwelk veel goeds belooft voor de toekomst. De voorz. deelde mede, dat in Septem ber de heer Booster voor de radio zal spreken over de actie en in November het hoofdbestuurslid de heer Bos uit Rotter dam een meer algemeen onderwerp den middenstand rakende, voor de radio zal behandelen. Nadat de voorz. een slotwoord had ge sproken, waarin hij dank bracht voor de prettige stemming en uitstekende samen werking ging de heer Doeleman in dank gebed voor. Vanochtend vond het congres plaats. De heer W. G. Scheeres begroette allereerst de gasten en wees daarna op het bijzondere feit van den dag: de her denking van het twintigjarig 'bestaan. Na den tijd van hoogconjunctuur volgde een tijd van depressie, waardoor niet het minst de Middenstand werd getroffen, doch gelukkig kunnen wij' constateeren dat de terugslag hiervan in onze orga nisatie zich gaat herstellen. Vernieuwde actie treedt daarvoor in de plaats. De Vestigingseischen hebben vooral hun klemmende 'beteekenis voor nieuw te vestigen zaken. Maar men moet niet den ken dat alleen voor nieuw te vestigen za ken deze wet beteekenis beeft. Er zijn menschen die denken, dat zij zich gelukkig kunnen prijzen een bestaan de zaak te hebben en daarom geen reke ning behoeven te houden met de vesti gingseischen. Met klem waarschuwde spr. tegen deze mentaliteit, want het eindje (in dit geval het verdere zakenleven) zal daarvan den last dragen. De oude wet van „the survival of the Tittest" (de overleving van den meestge- schikte) zal zich dan zeker doen gelden. Bedenke een ieder toch, dat het groot kapitaal in handel en industrie reeds lang bezig is met betere personeelsopleiding en vakbekwaamheid. De middenstandshonden bieden een uit gestrekte hand aan de ouderen om zich nog het hoog noodige eigen te maken, door deel te nemen aan spoedcursussen, waardoor zij op gemakkelijke haast zou men kunnen zeggen- gemoedelijke wijke veel waardevolle kennis voor hun be drijven kunnen bemachtigen. Met klem ried spreker aan die uitge stoken hand te grijpen opdat men het zich later niet, tevergeefs, berouwe. Excursie. Een gedeelte der leerlingen van de der de jaars afdeelingen van het Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes maakte met de P'inkstervacantie onder leiding van den Directeur een studietooht van 10 dagen per motOT2jeilkotter BR. '10 langs de be langrijke waterwegen van ons land naar de Zuiderzeewerken. De reis nam een aanvang te Vlissingen en ging over de Westerschelde naar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 1