DE ZEEUW tweede blad tante ailie Overheid en Zondagsrust. MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Gemeenteraad van Middelburg. NOORD-BEVELAND. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Bij Examens en Openbaar Optreden, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruike men de Zenuwstillende Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 40 en 75 ct. Uit de Provincie. Zeeuwsche Dambond. feuilleton er «eer veel afgebroken partijen waren geweest. Uit het jaarverslag bleek, dat de Bond op het oogenblik 13 afdeelingen met 271 leden telt, welk aantal nog te weinig ia voor het district Zeeland. Uit het financieel overzicht bleek, dat, hoewel de kas iets was achteruitgegaan, er toch nog een batig saldo was van f 47. Hierna werd overgegaan tot de uitrei king der prijzen en diploma's, aan de kampioenen en den kampioen van Zee land. Ook werd aan elke vereeniging een zilveren dambordje geschonken voor den besten speler uit de competitie 1937— 1938. Dhrn J. Strooband en A. Goeman wer den bij acclamatie herkozen als resp. Ie penningmeester en commissaris. Bij punt 7 en 2: uittreding N. D. B. kreeg dhr Lieve als secretaris van den N. D. B. het woord: Er werd besloten, nog niet uit te treden uit den N. B. B., maar per referendum een protest in te dienen bij den N. D. B. Wegens het be danken van dhr Goedbloed, werd dhr Slabbekoorn te Goes gekozen als voor zitter met 248 st. voor en 22 blanco.' Dhrn O. Hellinga en J. Walraven wer den benoemd tot leden der kascommissie en dhrn J. v. Eënennaam en J. Krijger tot plaatsvervangers. Op voorstel van het bestuur werd besloten de jaarvergadering 1939 wederom te Goes te houden. Na de rondvraag nam dhr Goedbloed afscheid als voorzitter van den Z. B. B. Bhr Strooband dankte den heer Goed bloed namens den Z. B. B. voor het vele en goede wat hij voor den Bond heeft ge presteerd. Uit de vergadering werd het voorstel gedaan hem tot eere-voorzitter te benoe men, wat door dhr Goedbloed werd aan vaard. Be vergadering werd door dhr Goedbloed gesloten. Vaststelling Tekenin gen gemeente bedrijven. B. en W. bieden aan den Raad de jaarreke ningen der gemeentebedrijven ter vaststel ling aan. Die van het Electrisch bedrijf wijst een netto winst aan van f 67.164,65, welk bedrag f6507,39 meer dan de ra ming is. B. en W. stellen voor deze hoo- gere winst te bestemmen voor extra-af schrijving op de nog bij het waterleiding bedrijf bestaande reorganisatierekening en het overblijvende bedrag aan de ge meente uit te keeren. De rekening van het gasbedrijf wijst een winst aan van f 11.507,29 of f 6660,73 meer dan geraamd is. Deze meer-winst stellen B. en W. voor te benutten voor een te vormen Onderhoudsfonds en het overige bedrag aan de gemeente uit te keeren. De rekening van het Waterleidingbe drijf wijst f 27.364,86 winst aan of f22.693,39 meer dan geraamd is. Ook hiervan stellen B. en W. voor de meer- winst te bestemmen voor een extra-af- schrijtving op de reorganisatierekening en het overige bedrag te bestemmen voor uit- keering aan de gemeente. 'Uit het Vol kV oor het Volk. In de gisteravond gehouden ver gadering van de vereen. Uit het Volk Voor het Volk heeft na de opening door den voorzitter, de heer W. de Graaf, de secretaris, de heer L. A. Schenk, het jaar verslag 19371938 uitgebracht. Deze herinnerde aan de gevierde feesten in ver band met de heugelijke feiten in het Oranjehuis. Dat het feestvieren mogelijk is, dankt men vooral aan de samenwerking met de buurtcommissies. De groote feesten waren aanleiding dat de verjaardag van de Ko ningin op 31 Aug. 1937 slechts met een concert en fakkeloptocht kon worden her dacht. De secretaris herinnert ook aan de onthulling van het monument op den Dam. De Volkszangschool telde bij den aan vang van het cursusjaar 197 leerlingen, n.l. 159 meisjes en 38 jongens, bij het einde resp. 226, 191 en 35. De heer Schenk uit de hoop, dat met hot opheffen van de Oranje Vereeniging de eensgezindheid in onze stad ten aan zien van het leiding geven aan feestelijk heden bij hoogtijdagen in het Vorstelijk Huis weergekeerd is. De rekening van den penningmeester sluit met een nadeelig saldo van f 122,90. In het ledental is een stabiliteit ingetre-, den. Begonnen met 117 leden en 123 be gunstigers, contribueerend f 427, eindigde het jaar met 124 leden en 120 begunsti gers met f 444,50 contributie. Hierbij komen 4 leden en 74 begunsti gers met f 85,50 contributie, als een ge volg van de fusie met de Oranjevereen. Het totaal is dan 322 stadgenooten, die steunen. Of dit voor een vereeniging, welke voor de geheele burgerij de feesten op Oranje-dagen organiseert verheugend of beschamend is, laat de secretaris gaar ne aan het oordeel der vergadering over. Bet jaarverslag werd goedgekeurd. Het financieel verslag van den pen ningmeester, eveneens de heer Schenk, gaf den voorzitter aanleiding er nog eens op te wijzen, dat is komen vast te staan, dat men van hoogerhand blijft vasthou den aan den datum van 6 September als nationale feestdag, als dag dus waarop niet gewerkt wordt, maar ook de dag waar op de nationale huldebetooging te Amster dam plaats zal hebben. Er is nu besloten toch ook op dien dag te Middelburg het feest te vieren, want doet men het op een anderen dag, dan kunnen velen er niet van profiteeren en worden de kosten door het betalen van verlet enz. nog veel grooter. Men zal nu enkele autoriteiten, onder wie den Com missaris der Koningin en wellicht ook den burgemeester en misschien een paar honderd personen, die aan de betooging mede werken missen, maar daarom mag men de overige 18.000 menschen toch niet het feest op den vrijen dag onthouden. Een andere moeilijkheid is, dat van de buurtcommissies nog maar f 785 is toege zegd, terwijl het eendaagsc'he feest met 't programma zooals het onlangs is vermeld op f 1350 wordt geraamd. Het bestuur heeft daarom besloten een circulaire te richten tot alle buurtcommissies met ver zoek nog eens goed na te gaan of men werkelijk 25 pet. afdraagt en op andere wijze ook te overwegen de algemeene kas, die toch voor ieder wat biedt, te verster ken. Intusschen kon de rekening worden goedgekeurd en overgegaan worden tot de bestuursverkiezing. Herkozen werden de heeren J. A. M. Lambermont en Chr. J. Mazure. Bij de nog volgende besprekingen kon de voorzitter er o.a. op wijzen, dat de Los- kade voor het vuurwerk is gekozen, mede omdat als men naar het Molenwater ging, de versiering en verlichting van de laan BleekKoepoort, die nog mooier zal wor den dan de vorige maal, achterwege zou blijven. De voorz. herhaalde zijn opwek king tot het werven van leden. Ei en onvoorzichtig chauf feur. Zaterdagmiddag had in de Wal- straat een vrij ernstig ongeluk plaats. De chauffeur van een vrachtauto, die aan de rechterzijde van de straat stond, was zoo onvoorzichtig om het portier aan de lin kerzijde te openen, met het gevolg, dat de 16-jarige mej. M., die aldaar per rijwiel passeerde, door dit portier werd geraakt. Het meisje sloeg tegen den grond en bleef met een bloedende hoofdwonde liggen. Zij werd in den winkel van Hoeksema binnen gebracht, waar dr Penhave haar heeft verbonden en per auto naar haar woning heeft vervoerd. Tegen den onvoorzichti- gen chauffeur is door de politie proces verbaal opgemaakt. (M. G.) Vereeniging voor Be roepskeuze. Gisteravond hield de Vereeniging voor Beroepskeuze haar 11e jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer J. Butler. Het aantal uitgebrachte adviezen in 1937 is belangrijk hooger dan de voor gaande jaren. Minder verblijdend is de toestand onzer vereeniging zelf, doordat meerdere aangesloten afdeelingen be dankt hebben, en andere hun contributie hebben verlaagd. Het bestuur zal trachten door het wer ven van nieuwe leden of vereenigingen de vereeniging sterker te maken. Ook is besloten, de loopende adviezen zoo mogelijk vlugger te behandelen. Uit het financiëel verslag van den pen ningmeester, den heer J. Marijs, bleek, dat de ontvangsten in 1937, met het batig saldo vorig jaar, bedroegen f 406.64, de uitgaven f 195.66, batig saldo f 210.98. De 1ste secretaris, de heer J. Blanken, bracht vervolgens het Jaarverslag uit. Dit jaar konden inplaats van 17, als in het vorige jaar, 27 adviezen worden ver strekt. Dr. A. P. Smitt verleende weer, als ge woon, zijn zeer gewaardeerde medewer king. Van de 27 aanvragen waren 25 jon gens en 2 meisjes, en werden over onge veer 20 verschillende beroepen en zaken adviezen gevraagd. Het bleek, dat vele van de gegeven ad viezen werden opgevolgd. De aftredende bestuursleden werden al len herkozen. Het verkeer op Donderdag a.s. In verband met de te verwachten ver- keers-drukte ter gelegenheid van de op 16 Juni 1938 te houden landbouwtentoon stelling, verzoekt de Inspecteur van Po litie den bestuurders van motorrijtuigen en rijwielen, die zich naar het tentoon stellingsterrein begeven, zooveel mogelijk de binnenstad te vermijden. Komende uit de richting Kloetinge, wordt verzocht te rijden via Voorstad ZonnebloemstraatOostsingelBrugJ, A. v. d. GoeskadeWesthavendijk. Komende uit de richting Middelburg wordt verzocht te rijden via 'sHeer Hen- drikskinderendijk W esterstraatZaag molenstraatW esthavendijk. Rilland-Bath. In een aardappelveld van den heer J. G. Meulenberg alhier, is door dezen een coloradokever gevonden, en bij den burgemeester alhier gedeponeerd. Wemeldinge. Gevonden een gummi laars en een zakmes met schede. Inlich tingen verstrekt de gem.-veldwachter. (Belangeloos bericht.) Heinkenszand. Gistermiddag werd op de algemeene begraafplaats alhier bij gezet het stoffelijk overschot van wijlen de heer L. Walhout, die op noodlottige wijze te Alblasserdam om het leven was geko men. Behalve de familie, had nog een groote schare zich op de begraafplaats verzameld. Elen tweetal kransen en een groot aantal bloemstukken werden op een baar aan de groeve geplaatst. Door een collega van den overledene werd bet woord gevoerd, die namens ingenieurs, opzichters en vrienden den overledene een woord van dank bracht voor de trouwe kameraadschap en een woord van lof sprak over den ijver van den overledene. Ds de Willigen sprak woorden van troost en dankte allen die in deze droeve dagen hebben meegeleefd met de familie. Koudekerke. Gistermiddag werd onder groote belangstelling het stoffelijk over schot van „f reu 1 e" van Doorn (al dus werd ze in den volksmond genoemd) in de graftombe op de buitenplaats „der Boede" bijgezet. Het lijk werd door om wonenden erheen gedragen. De kist was met een aantal kransen en bloemen bedekt. Het eerst werd het woord gevoerd door ds Vossers. Spr. wees op het vele werk in den dienst der barmhartigheid door de overledene verricht, niet het minst voor „Kinderzorg" te Middelburg. Ds van Koo- ten maakte melding van den grooten steun, die de overledene is geweest voor de opvoeding der kinderen: hoe ze heeft medegewerkt aan de oprichting en in standhouding van de bewaarschool al hier. Uit liefde voor haar Heiland wist zij ook de kinderharten te brengen tot de liefde voor Jezus. De oudste broeder J'hr. H. A. van Doorn dankte in korte maar gevoel volle woorden alle belangstellenden. Maandagavond vergaderde de gemeen teraad van Middelburg voltallig onder voorzitterschap van den heer J. Onder- dijk, wethouder, die mededeelde, dat de burgemeester door uitstedigheid verhin derd was de vergadering te presideeren. Aan de orde was het eenige punt der agenda, het voorstel tot conversie der 3% pet. geldleening 1925 en 1926 nog groot f 168.000 en f 104.000 en aangaan van een 3 pet. geldleening van f270.000. Dit voorstel werd z.h.st. aangenomen. Bij de rondvraag stelde de heer v. d. F e 11 z de vraag voor wiens rekening de kosten zijin van de schade toegebracht door het omvallen van den boom op het Noordbolwerk op 30 Mei. De voorzitter zeide, dat de eigenaar van het betrokken perceel de gemeente aan sprakelijk heeft gesteld en dat deze op haar beurt in overleg is getreden met de Incassobank, die de wettelijke aanspra kelijkheid van de gemeente over heeft ge nomen. Het definitieve antwoord van de bank is nog niet ingekomen, maar in ieder geval is het een kwestie tusschen de gemeente en de bank. De heer Jeronimus wilde nog een vraag stellen, doch in besloten vergade ring. Hierna sluiting. Korgene. Is dat rechtvaardig? Uit Kortgene schrijft men ons: De gepasseerde Pinksterdagen zijn voor den veerdienst Kortgene-Wolf aarts dijk zeer druk, dus zeer winstgevend ge weest. Op dergelijke dagen gevoelt men dub bel de behoefte aan de overbrugging der Zandkreek. Wel was de dienst zoodanig geregeld, dat tot laat in den nacht de gelegenheid was opengesteld om te kunnen overvaren, doch tegen dubbel tarief. Naar men zegt, zal met de deze week te Goes te houden landbouwtentoonstel ling des nachts ge e n dubbel tarief be hoeven te worden betaald. Men vraagt zich af: of dit nu billijk is. Moet de kleine burger en arbeider, bij muziek- en zangfeesten e.d., wat hun uit gaansdagen zijn, meer veergeld betalen dan de beter gesitueerde? Ook op het eilandTolen de Coloradokever gevon den. Gistermiddag zijn op een perceel aardappelen onder St. Maartens- d ij k twee Coloradokevers gevonden. De plantenziektenkundigen dienst te Wage- ningen is er mee op de hoogte gesteld. Dit zijn de eerste exemplaren, die op het eiland Tolen zijn gevonden. Tolen. De botvangst is ook vorige week zeer gering geweest. 13 vaartuigen brach ten een besomming binnen van 30 tot 200 pond. Op de weervisscherij gaat het iets beter, daar enkele dagen eenige manden ansjovis werden gevangen. Zaterdag j.l. werd voor het eerst een partijtje gee- pen gevangen. 'Postduiven. Wedvlucht van Graal door de „Trouwe Duif", Tolen. Af stand 281 km. In concours 49 duiven. Gelost 10 uur. Aank. Ie duif 2.40.40 uur. Laatste 3.24.11. A. Wagemaker 1, 8, 17; Jac. Baay 2, 3, 4, 7; J. Vermey 5, 11, 12, 15; Ghr. de Korte 6; J. Knuist 10. 13; Baay-Berrevoets 14; D. Jansen 16. NEDERL. BIJBELGENOOTSCHAP. Samenwerking met andere Bijbelgenoot schappen. In de laatste weken werden zeis nieuwe afdeelingen van het Nederlandsohe Bijbel genootschap opgericht. Dezer dagen werd de rekening over het jaar 1937 afgesloten, waarbij treft de groote stijging ivan de uitgaven voor de Bijbelverspreiding in Indië. Daardoor ste gen in 1937 de netto uitgaven voor Indië tot ver over de zestigduizend gulden, wat mede veroorzaakte het groote tekort van ruim dertigduizend gulden, dat het Bijbelgenootschap over dat jaar heeft. Ten einde in de komende jaren Indië goed te kunnen 'helpen, zonder dat er weer zulk eeni groot tekort ontstaat, wordt er thans VAN DINSDAG 14 JUNI 1938, Nr. 214. De Overheid, zegt de „W a a r h e i d s- vriend", heeft het voorbeeld te geven. Sn dit erkennende, deelde de laatste Troonrede, die van September 1937, me de, dat op bet stuk van de Zondagsrust het Regeeringsbeleid tot uitdrukking zal komen in „Onthouding door de Overheid van aanmoediging van alles, wat tot ontheili ging van den wekelijkscben rustdag aan leiding geeft." Deze bemoeienis van de overheid vindt sindsdien telkens haar toepassing. Er moge b.v. aan worden herinnerd, dat, toen in de dagen vóór de geboorte van Prinses Beatrix de plechtigheden werden gepubliceerd, welke bij deze ge boorte zouden moeten plaats hebben, ook Regeeiingsvoorschriften werden gegeven voor het geval de geboorte der Prinses op een Zondag zou vallen. Een ander voorbeeld van bevordering van Zondagsrust geeft bet ingrijpen van den Minister van Defensie, ten aanzien van de ontheiliging van den Zondag op de Koninklijke Militaire Academie te Breda. Voor dit jaar was de gewone jaar- lijksche schermwedstrijd van bet cadet- tencorps der K.M.A. vastgesteld op Vrij dag 18, Zaterdag 19 en Zondag 20 Maart. Het was daarbij een traditie geworden, dat de laatste dag van bet feest op Zon dag viel. Op dien dag zou een deel van den wedstrijd en zouden andere amuse menten plaats hebben. Voor de vaststel ling van bet programma was echter de goedkeuring van den Minister van De fensie noodig. Minister van Dijk onthield intusschen zijn goedkeuring aan het pro gramma in verband waarmede het feest Donderdag 17 en Vrijdag 18 Maart plaats vond. Nog een ander voorbeeld biedt de wei gering van den Minister van Defensie om de militaire schietbanen op de Geldersche heide in Noord-Brabant op Zondag ter beschikking te stellen van de Burger wacht te Princenbage. Op een desbetref fend verzoek van de Burgerwacht be schikte de Minister afwijzend, aangezien hij nu en in toekomst zijn goedkeuring aan het houden van schietoefeningen op Zondag op militaire schietbanen zal ont houden. Wij zouden zoo kunnen voortgaan met er b.v. op te wijzen, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken tal van liberale burgemeesters in Noord-Holland, o.a. die van de 'gemeente Schagen, in verband met het houden van publieke vermake lijkheden op Zondag, beeft laten weten, dat de Zondagswet moet worden gehand haafd, benevens het feit, dat de Minister van Waterstaat bij verschillende gele genheden zijn goedkeuring onthield aan voorstellen van de Directie der Spoorwe gen om op Zondag treinen tegen verlaagd tarief te laten loopen. Uit al deze maatregelen blijkt voldoen de, dat de Regeering met de toezegging van de Troonrede ernst maakt en zij zich onthoudt van aanmoediging van alles, wat tot de ontheiliging van den wekelijk- sehen rustdag aanleiding geeft; ja, zelfs op dit punt nog verder gaat. Be Algemeene Jaarvergadering van den Zeeuwschen Dambond werd Zater dag j.l. te Goes gehouden. Dhr Goedbloed opende de vergadering als voorzitter van den Z. D. B., heette alle aanwezigen welkom en dankte voor n Stomst en het medeleven met den Z. n. B. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Dhr Jagt gaf als competitieleider een verslag over de af- geioopen competitie, waaruit bleek, dat door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) >,Ik zou wel eens willen zien, of Mar garet zorg droeg voor haar eigen kleeren, a-s ze over twintig booten heen moest 'mimen om op haar eigen schuit te ko nen, of als ze den top van een vrijwel a's rots wilde bereiken, waarop nergens pas of struikjes groeiden om je aan vast te houden", riep Johnnie uit. iiJa, als ze dat moest doen", zei Maude ondeugend. »Ja, zij moest het eens doen", hield bij een beetje driftig; „tenminste, dat is zeggen, niemand kan van ons jongens rwachten, dat we thuis zullen blijden mooie mijnheer uithangen, alleen onze kleeren netjes te houden." „Niemand is zoo onredelijk om dal van jui'ie te verwachten, Johnnie", zei Nan- tvri®n(*0hik; «maar zie je, ik kan jullie dio mni8t me* kleeren van huis sturen, meer van lompen dan van nette pak- *9n weg hebben." „Maar Nannie", vroeg Esther, „zou ik met voor kunnen zorgen?" „Ik vind het erg aardig van je, Es ther. Je hebt al een beele boel voor me gedaan", zei ze, „maar ik moet hier tocb heusch zelf voor zorgen. Maar als je me met naaien wilt helpen, graag." „Ja, dat wil ik wel gelooven; dan wil je wel zoo goed zijn mij van die lange vervelende zoomen te laten stikken, na dat jij het leuke knip- en maatwerk hebt gedaan." „Nannie scheen de gemelijkheid in haar toon niet te hooren; maar het bevestigde haar vrees, dat het heel wat voor Esther zou zijn om haar plaats als de vertrouw de, verantwoordelijke huishoudster weer af te staan en weer te worden, wat ze eigenlijk was; een van de jongste leden van het gezin. „Jawel, ik moet tante Ailie opzoeken; dan bet noodige materiaal aanschaffen voor dat naaiwerk en zoo mogelijk nog een bezoek brengen aan de oude Marion Proudfoot, die me graag spreken wil." „Nu, dan ga ik tot tante Ailie met je mee, voor ik mijn pelgrimstocht naar buis aanvaard." „En mogen wij ook niet mee?" riepen Esther en Gracie uit. Maude trok een leelijk gezicht; maar Nannie deed, of ze het niet zag. Zelfs in kleinigheden hield ze zich trouw aan baar principe, dat, als ze Esther van baar oude vriendinnen scheidde, ze zelf een vriendin voor baar moest zijn. Eln daar ze voorzag, dat ze genoemde jonge dame toch al heel wat vernederingen zou moe- ten aandoen, wilde ze daar zooveel mo- I gelijk genoegen en vriendelijkheid tegen over stellen. E!n bet bleek al gauw, dat i Esther en Gracie de ouderen al heel wel- j nig in den weg waren. Ze hadden een jon- i ge New Foundlander meegenomen, die al zijn best deed om Bruun in de harten der jongere Colvilles te vervangen; en Gracie j begon een spelletje met hem, dat er zoo verleidelijk uitzag, dat Esther baar waar- digbeid als eerst onlangs onttroond hoofd van het gezin, al gauw vergat en mee ging doen. „Nannie", zei Maude, zoodra de ande- j ren buiten gehoor waren, ,ik wilde je nog iets vertellen, dat ik je al lang eerder had moeten meedeelen, als ik niet zoo van mijn eigen belangen vervuld was ge weest. Ik geloof, dat Edgar weer heele- maal zich zelf is. Ik wil niet beweren, dat hij alles vergeten is, want ik ben van het tegendeel overtuigd. Maar de herin nering eraan doet hem goed, maakt hem een beetje kalmer en houdt hem er van terug, om voor een volgend maal zoo luchthartig over de dingen heen te loo pen. Je hebt hem geen kwaad gedaan, Nannie, eerder goed." „Daar ben ik blij om", zei Nannie dankbaar. „Ik wilde zoo graag weten, hoe bet met hem ging, maar ik wilde er liever niet naar vragen." „Neen", zei Maude glimlachend; „je was bang den indruk te wekken dat je een te groote dunk had van je macht over hem." „Neen, dat is nooit bij me opgekomen", antwoordde ze onschuldig. „Maar Maude, ik wil je niet graag herinneren aan iets, dat je ook maar in het minst zou doen betreuren, dat ik je vriendin ben". „Niets kan me dat doen betreuren!" riep ze hartelijk uit, „zelfs Edgars ver driet niet, al was het ook vijftig maal zoo groot geweest. Weet je niet, Nannie, dat je een groote steun voor me bent? Ik zou nooit zoover gekomen zijn, als ik jou niet bad gekend om me te leeren". „Dank je", 'zei Nannie. „Ik vind het prettig je dat te 'hooren zeggen, of het nu heelemaal waar is of niet". „Het is 'heelemaal waar", hield Mande vol, „dat ik niet zelfvoldaan en hard ben geworden, dank ik alleen aan jou en aan je lieve moeder". „Hard bad je heelemaal niet kunnen worden; hoogstens een beetje heerschzuc'h- tig, een eigenschap, waar je toch niet 'hee lemaal vrij van bent gebleven", zei Nan nie glimlachend. „Wel Nannie, één van die heerscbzuch tige daden zal dan zijn van je te eisohen, dat je een dag bepaalt waarop je bij mij komt. Ik wil, dat je mijn nieuwen vriend, mijnheer Easton zult ontmoeten". „Nieuwe vriend?" herhaalde Nannie. „Ja, nieuwe vriend, ofschoon 'hij mis schien al een oude gunsteling van me was. Tot nu toe ben ik nooit in staat ge weest een vriendin voor hëEa te zijn, of hem te waardeeren als vriend. Maar om op mijn onderwerp terug te komen wanneer kom je?" „Heusch Maude, dat kan ik niet voor uit bepalen. Er is zoo veel te doen, nu ik zoo lang weg ben geweest. Esther heeft al dien tijd geen lessen gehad en moet dus weer hard aan het werk. Ik kan heusch niet veel van huis nu". „Ach, dwaasheid", riep ze ongeduldig uit. „Je kunt niet dit en je kunt niet dat. Je moet dit doen en je moet dat nog af maken. Maar je hebt net zoo goed de ver- pliohting mij op te zoeken, als om andere dingen te doen. Je bent tocb net zoo goed mijn vriendin als Esthers zuster". Nannie stond plotseling stil en keek Maude bedrukt aan. „Maude", zei ze, „dring er als je blieft niet al te hard op aan, dat ik bij je kom. Vraag me niet al te vaak want mijn plicht moet voor gaan". (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5