Pfoi, Comité A.-R. Kiesvereen. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken Telegrammen. Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen Marktberichten Finantiëele Berichten n Ideaal Laxeermiddel FOSTERs MAAGPILLEN Vandaag werd in de „Prins van Oran je" te Goes, de jaarvergadering gehouden van het Prov. Comité van A.-R. Kies- vereeningingen, met afgevaardigden van de aangesloten kiesverenigingen. De morgenvergadering Werd met Psalmgezang, Schriftlezing en gebed geopend waarna de voorzitter, de leer J, A.Domi n i cus, de aanwezi- £,.u uit de verschillende deelen van Zee land verwelkomde, speciaal de leden van het Prov. Comité en de leden en afge vaardigden van kiesvereenigingen. Vervolgens herinnerde spr. aan het plotseling overlijden van den heer D. Scheele te Terneuzen, die jarenlang een der steunpilaren van onze partij was en ook deel uitmaakte van het Prov. Co mité. Hoewel hij later gemeend heeft, de partij te moeten verlaten, willen wij toch dankbaar gedenken wat de overledene voor de A.-R. partij is geweest. Realiseeren wij het wel voldoende, zoo vroeg spr. verder, dat wij als Partij nog vrijelijk mogen samen komen? Stemt deze vrijheid ons telkens tot ware dankbaar heid? De resultaten der stembus van 26 Mei 1937 wijzen er wel op, dat ons volk gevoelde, dat er vreemde machten dreig den. Wie had durven denken, dat de A.- R, fractie zóó zou worden versterkt? Aan die versterking heeft ook Zeeland flink meegeholpen en bijgedragen. Spr. dankt hiervoor allen die hieraan hebben mee gewerkt, ook de vrouwen. Vergeleken met 1933 ging de A.R. lijst in Zeeland met ruim 5000 stemmen voor uit, wat voor een groot deel te danken is aan het vertrouwen, dat onze lijstaan voerder geniet. Nog altijd is de A.R. par tij in Zeeland in stemmental de sterkste. Vergeleken met 1933 steeg de A.-R. partij van 18.58 pet. tot 21.96 pet., de R.-K. van 18 tot 18.80, de C.-H. liep terug van 16.89 tot 15.52, de S.D.A.P. van 15.39 tot 15.18 procent. Nadat spr. de totstandkoming van het kabinet-Colijn met dankbaarheid had ge releveerd, herinnerde hij aan de gebeur tenissen in ons Vorstenhuis (het ongeval aan Prins Bernhard overkomen en de ge boorte van Prinses Beatrix). Wij hebben als volk van Nederland groote reden tot dankbaarheid. D'e troon van Oranje bleef vast staan te midden van de stormen die de volkeren beroeren. Overal zien wij on rust, zoowel buiten als in ons werelddeel. In menig land ging ook de vrijheid van geweten en godsdienst teloor. Een land als Oostenrijk werd geannexeerd. Fascis me en communisme worden nog steeds gepropageerd. Een politieke moord werd zelfs onlangs te Rotterdam gepleegd. Overal is de wereldzee fel bewogen. Gods Woord zegt ons, dat er in hel laatste der dagen zware tijden zullen ont staan en dat de oorlogen niet zullen op houden. Israël zoo heeft eens iemand gezegd i is Gods wijzerplaat op de we- reldklok. Het anti-Semietisme onzer da gen heeft ons wel wat te zeggen. De tijd waarin we leven, is ernstig. Gelukkig worden bij ons de duizenden nog gevonden, die met Gods Woord reke ning willen houden, al schijnt met 22 duizend per jaar toe te nemen het aantal dergenen die zeggen, tot geen kerk of een kerkgemeenschap meer te behooren. Laten wij bidden en werken, dat ons volk niet wegzakke. Ongeloof voert zoo gemak kelijk tot revolutie. Met het oog op de verkiezingen van 1939 wekte spr. ten slotte op tot groote activiteit. Hierna brengt de secretaris, de heer A. I. Catsman te Aardenburg, ver slag uit over het afgeloopen jaar. Hij 'herinnert aan den uitslag der verkiezin gen ivoor de Tweede Kamer der Staten- Generaal in onze provincie, doch meent, dat wij ons de ernstige vraag moeten stellen of de winst niet alleen uiterlijk is. Achtereenvolgens bespreekt 'hij: den toestand in de Centrales Zierik'see, Tolen, Goes, Middelburg, Vlissingen, Hulst en Sluis, geeft verschillende cijfers van den uitslag der verkiezingen waaruit blijkt, dat in alle centrales vooruitgang te boe ken viel, al was deze in de eene meer dan in de andere. Toch kan niet in alle centrales van een opgewekt partijleven worden gesproken. Al is de toestand ten dezen opzichte in de eene streek van Zeeland beter dan in de andere, wij' moeten op onze hoede blijven en een ernstige studie ivan onze mooie Anti-Rev. beginselen bevorderen. Daarom ook zijn onze Jeugdver., onze Propagandaclubs, onze Arjavereenigingen zoo mooi, en verdienen onzen warmen steun, opdat onze jonge menschen onze beginselen zullen leeren kennen en lief hébben. Hij verzoekt ook de besturen der kies vereenigingen om zijn werk als secretaris wat gemakkelijker te maken, hetgeen nog al eens te wenschen overlaat, en wekt op tot een warm meeleven met de Partij. Dit verslag werd na eenige bespre king goedgekeurd. Uit het verslag wan den penningmees ter, den heer A. P. d e R u y t e r te Alkeel bleek, dat het saldo bedroeg f 376.57, of f 196.91 lager dan het vorige jaar. Met kracht werd bij de kiesvereenigingen op het winnen van contribuanten aange drongen. Op voorstel van de commissie voor con trole werd de rekening goedgekeurd en den penningmeester decharge verleend. Bij de bespreking van deze verslagen en de daarna gehouden rondvraag, wer den nog verschillende punten met betrek king tot de organisatie en de propagan da ter sprake gebracht. Rede van Mr G. A. Diepenhorst. In de middagvergadering die mede werd bijgewoond door den heer J h r Mr H. A. M. van A s c h van W ij' c k, lid der Eerste Kamer, voerde het woord de heer M r G. A. D i e- p e n h o r s t, lid der Tweede Kamer, over: „E en politieke rond- b 1 i k". Eerst besprak Spr. den verkie zingsuitslag, die tot groote dankbaarheid steunt en ook voor onze kloeke ministers Golijn en De Wilde persoonlijk zoo ver heugend was. Evenzeer stemt tot blijdschap, dat we weer een rechtsch Kabinet zagen optre den, dat Gods wil en wet als hoogste richtsnoer kiest. Natuurlijk worden er nu van alle kanten vuurtjes gestookt om het dit Christelijk ministerie warm te maken. Eenerzijds wordt de voorstelling ge wekt, dat de sterke reus Golijn smadelijk het hoofd heeft gebogen voor het R.K. vierspan, terwijl anderzijds getracht wordt de gevoelens te prikkelen door uit de niet directe inwilliging van verschil lende op zich zelf wenschelijke maar nog financieel onmogelijke verlangens, de ge volgtrekking te maken, dat Goseling en Romme den rug krommen onder het juk van Golijn c.s. Natuurlijk zijn de leden van dit Kabi net niet op alle punten eenparig van ge voelen; eenheid van meening zou zeker niet versterkt zijn door het opnemen van vrijzinnigen in het Kabinet. Door de samenwerking van de drie groote chr. staatspartijen is in het ver leden veel goeds bereikt en veel kwaads tegengehouden en na een tijdperk van ver koeling verheugen we ons in het weer nauwer aanhalen van de van ouds be staande banden. De grondslag van ons nieuwe ministe- rie-Golijn is in gehoorzaamheid gekozen en op die gehoorzaamheid wil God Zijn zegen schenken. Het is jammer, dat de opleving in het vorig jaar ingezet, zoo kortstondig van duur is geweest en de crisis zich weer versoherpt onder inter nationaal zoo onzekere en onrustige ver houdingen. De Rijksbegrooting vertoont in werke lijkheid na een intering, die het millard nadert, nog een ontzaglijk tekort, terwijl de van Godswege direct opgelegde pri maire plicht tot eventueele verdediging van ons land een nieuwe last van tien tallen millioenen vergt. Een der zwaarste vraagstukken, waar voor het Kabinet zich ziet gesteld, is het indammen van de werkloosheid. De sociaal-democraten wedijveren met het Kamerlid Van Houten in het beschul digen van de Regeering, als zou zij tegen den geesel der werkloosheid niet krachtig genoeg optreden en de Regeering mede schuldig staan aan dezen ramp. Het pas gevoerde Werkloosheids-debat in de Kamer heeft het vooze van deze actie in helder licht gesteld. De Regeering doet, wat zij kan, door steun aan den landbouw, contingentee- ring, handelspolitieke maatregelen, werk verschaffing, werkverruiming, enz. enz. om zooveel mogelijk handen werk te ge ven en ons bedrijfsleven tegen de van buiten komende druik te behoeden. De Re geering heeft een open oog voor alle denkbeelden, die worden aangeprezen, mits voor verwezenlijking op den grond slag van de werkelijkheid verantwoord en bruikbaar. Zij' beseft haar verantwoor delijkheid echter voldoende om er reke ning mee te houden dat nog meerdere moeilijke jaren komen, waarin voor het intussohen aangegroeide arbeidersleger werk moet zijn en om niet lichtzinnig te speculeeren op een toekomst, die momen teel veeleer onheilspellend dan rooskleu rig mag worden genoemd. De koopkracht-theorie heeft over de ge- heele linie gefaald. Over den artist- staatsman Blum, den man van het Volks front in Frankrijk, wordt weinig meer in de roode gelederen gesproken. Zijn praktische proefnemingen met de koop- kraoht-theorie zijn op een reusachtige mislukking uitgeloopen. President Roosevelt is begonnen met een staatsschuld van 1 milliard dollar en 12 millioen werkloozen en heeft met het inspuiten van geld bereikt, dat de staats schuld thans is verdubbeld en na het uit werken van het spuitje het getal werkloo zen weer 12 millioen bedraagt. Als eenig paradijs is nu nog overgeble ven: Zweden. Inderdaad is de werkloosheid in Zwe den zeer gering. Doch de toestand daar is niet te vergelijken met dien in Neder land. Daar is verschil in grootte, bevol kingsaanwas, bevolkingsdichtheid, op bouw van de bevolking, economische strudtuuh en bovenal de aanwezigheid van grondstoffen als ertsen en hout, die door de oorlogsindustrie op enorme schaal worden afgenomen. Ijzererts is nu eenmaal meer in trek voor 'krijgsdoeleinden dan onze boter en de tijd, waarin laatstgenoemd product voor het insmeren van het dek van de oor logsschepen geliefd was, ligt reeds lang achter ons. De toestand is in Zweden gunstiger on danks het bewind van sociaal-democraten en vermoedelijk zou zonder hen de situa tie nog beter zijn. De voorstelling der sociaal-democratie hoe tot 'blijvende meerdere werkgelegen heid te komen, doet denken aan den nu al weer bijna vergeten Wardenier uit Wol- vega, die een motor meende te hebben uitgevonden, die alsmaar door liep zonder olie en benzine. In den diepsten grond deinst men met dergelijke suggesties terug voor het doen erkennen van de waarheid, dat de over heads- en volkshuishouding naar een la ger niveau zijh teruggedrongen en daaruit de gevolgtrekkingen te maken, Tenslotte wordt gewezen op de zware verantwoordelijkheid, die in dezen tijd op onze a.r. partijl rust. Zij moet voorop- gaan in den kamp tegen de gevaren, die het leven van alle kanten bedreigen en aanvaardt die verantwoordelijkheid in het besef harer roeping. Onze tijd moge vol zijn van ongedachte en diepingrijpende veranderingen, het a.r. beginsel heeft een woord voor alle tij den. Uit alle windstreken schier dreigt de mogelijkheid van politieke verwikkelin gen, maar trots alle crisis en nood: de Heere regeert en mitsdien mag de aarde zich verheugen. Wij mogen niet vreezen, maar hebben a 1,1e krachten in te spannen om temidden van de wilde kreten van revolutie en on geloof de getrouwe belijdenis van de vol strekte souvereiniteit van God ook in het leven van Staat en Maatschappij hoog te doen uitklinken boven al het rutaoer van den opstand tegen God en Zijn hei lige wet. Ernstig ongeluk op de ker mis. De drukke Zomerkermis te Bruns- sum werd verstoord door een ernstig on geluk. In volle vaart geraakte een schuitje van een z.g. trekschuitmolen los, met het gevolg, dat de vier personen, die zich daarin bevonden, op den grond vielen. Hoewel onmiddellijk met volle kracht ge remd werd, kon niet worden verhinderd, dat de andere schuitjes over de menschen heenvlogen. Twee personen werden ern stig en twee licht gewond. Het ongeluk moet worden toegeschreven aan het losraken van een kabel. door D. van den Berg gebruik doen ma- Ken van een nummerbewijs, dat aan een ander dan den eigenaar of houder van dat motorrijtuig was uitgereikt. Ingetrokken. H. D., 33 j., werkman te Bruinisse, we gens diefstal van 50 kg steenkolen ten nadeele van de Rotterd. Tramweg-Mij. Eisch f 15 of 10 d. h. en 1 mnd. gev.str. voorw. proeftijd 3 jaar, uitspr. f 10 of 5 d. a- en 1 mnd. gev.straf voorw. proeft. 3 j. v- 55 j., kleinhandelaar te Wisse- e> wegens vernieling van een gedeelte van een stuk met gerst bezaaid land, oor de daarop gezaaide gerst, welke be oorde aan L. Kramer, er uit te rijden. v^1 d. h., uitspr. f 25 of 10 H. Th. van S., 28 j., koopman te Goes, gens vernieling van eenige ruiten van het cafe van M. Zoutewelle. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. G. v. d. W., 34 j., loodgieter te Vlis- we®ens h6t riie' voldoen aan een el van een ambtenaar te Koudekerke wsch en uitspr. f 10 of 5 d. h. i T 0 0 'S e r beroep. J, G., 43 u' oopmfn te Oostkapelle, is in hooger ito sehomen tegen het vonnis van den kantonrechter te Middelburg van 25 Mei j waarbij hij wegens „openbare P kü herhaling" is veroor- eld tot 2 weken hechtenis, j G., 29 j., bakker te Vlissingen is ooger beroep gekomen tegen het von- van den Kantonrechter te Middelburg van 4 Mei 1938, waarbijl hij wegens „over treding der Arbeidswet" is veroordeeld tot f 10 of 5 d. h. G. C. G. F., 29 j., caféhouder te Krui- ningen is in hooger beroep gekomen van het vonnis van den Kantonrechter te Middelburg van 11 Mei 1938, waarbij hij wegens „overtreding der Drankwet" is veroordeeld tot f 15 of 10 d. h., met ver beurd verklaring der in beslag genomen flesschen drank. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De paarden op de a.s. landbouwtentoonstelling te Goes. Het is een vanzelfsprekend feit, dat ook op deze tentoonstelling de afdeeling paar den het belangrijkste en meest attractieve deel der geheele tentoonstelling is. Toch zijn we, als we den catalogus dier tentoonstelling doorzien even teleurgesteld geweest. Zeker, oogenschijnlijk is het aan tal inschrijvingen respectabel. Doch ge zien het feit, dat de Bond van Zuid-Be- velandsche paardenfokkers zijn 25-jarig jubileum viert, gezien het aantal deelne mers aan de provinciale premiekeurin gen, gezien het aantal inschrijvingen aan de vorige jaren gehouden veulenkeurin gen van genoemden Bond, dan kunnen we een gevoel van teleurstelling niet onder drukken bij de deelname der paardenfok kers aan deze tentoonstelling. Deze toch moest grooter zijn dan de gezamenlijke inschrijvingen van premie- en veulenkeu ringen en ze zijn kléiner. We missen bij de inschrijvingen meerdere klassedieren, welke er zeker zouden moeten zijn. Wat ook frapeert is het feit, dat de paardenfokkerij in deze streek (de in schrijvingen demonstreeren het) niet den steun en de 'leiding heeft der groote land bouwbedrijven, behalve dan een heel en kele en gunstige uitzondering. Bij onze zuiderburen is dat anders. Tot de inschrijvingen der paarden te rugkomende moeten we er helaas op wij zen dat van een deel daarvan door de slordigheid der eigenaars totaal onvol doende zijn meegedeeld de gegevens om trent stamboek en afstamming. Dat is absurd. Wat betreft het aangegeven materiaal, kwalitatief zal veel daarvan aan scherp critische eisohen kunnen voldoen. We zullen geen bepaalde dieren noemen maar kunnen er wel op wijzen, dat de grootste belangstelling zal uitgaan naar de merries van drie jaar en ouder en naar de veulens van dit jaar, in het bijzonder naar de hengstveulens, waarin trouwens ook zal bevestigd worden, dat een wer kelijk vaderpaard zich niet opzij laat schuiven. Laat men in grooten getale gaan zien wat Zuid-Beveland aan paardenmateriaal bezit. A. DE FEYTER. vormen Foster's Maagpillen, doordat zij zoo zacht en toch zoo afdoend werken. Geen 'last meer van verstopping en slechte spijs vertering, of van de eruit voortkomende hoofdpijn,humeurigheid, lusteloosheid, maag- stoornissen, enz. Alom verkrijgbaar f 0.65 Postwisselvervalscher gearresteerd. ASSEN. Na een uitgebreid onderzoek is de politie te Assen er in geslaagd, den man die de vorige week aan het postkan toor te Assen een postwissel incasseerde, waarop hij een bedrag van f 9 veranderd had in f 90, te arresteeren, toen hij in het postkantoor te Nieuwe Pekela dezelfde truc wilde uithalen. Het is een 37-jarige landarbeider uit Ter Apel. Overstroomingen in Zweden. STOCKHOLM. In het Noorden van Zweden zijn door het smelten van de sneeuw groote overstroomingen ontstaan, welke millioenen schade hebben aange richt. Honderden gezinnen verkeeren in nood. Een ander gevaar vormen de mil lioenen houtblokken, welke de bruggen bedreigen. DE STRIJD IN SPANJE. SARAGOSSA. De val van Gastelion is de bekroning van het offensief dat 23 April 1.1. is ingezet. In een maand tijd zijn de rechtsche troepen een 100-tal kilo meters opgerukt. Thans zal de strijd om Valencia beginnen. Vannacht heeft de rechtsche luchtmacht gepoogd Barcelona te bombardeeren. De sirenes gaven het alarm-signaal en de luchtdoel-artillerie opende het vuur. De aanvallers werden tenslotte gedwongen hun bommenlast buiten de stad te laten vallen, zonder slachtoffers te maken of schade te veroorzaken. Van 1013 Juni. MIDDELBURG, Getrouwd: P. Grucq, 33 j. en L. Geertse 32 j. Bevallen: G. J. Tissink geb. Pattenier z.; M. H. van Tuinen geb. van Werven z. (M. G.) Van 9—13 Juni. VLISSINGEN. Getrouwd: P. F. Heijdens, 28 j. en H. A. van Liere, 26 j.; J. Baak, 27 j. en C. J. W. van Oijen, 20 j.; W. F. Jellema, 27 j. en J. C. H. Hillen, 22 j. Bevallen: S. J. Ovaa, geb. Lijnse, d.; H. A. van Zadelhoff, geb. Naber, d. Overleden: A. M. Nugteren, 79 j., wed. van C. van Spanje; Jkv. S. H. van Doorn, 81 j.; H. D. Kroothoep, 30 j., vr. van L. K. van der Linden. (V. C.) KOLIJNSPLAAT. Geboren: 6, Krijtn Arie z.v. Leendert Cornells van den Ho ven en Blazina Aartje Meulenberg; 7, Abraham Jan Thomas Visser en Janna Bduterse. Ondertrouwd: 2, Gornelis Moerman 27 j. jm. en Maria Visser 23 j. jd.; 7, An- thonie Jan van der Weele 214 j. jm. te Delft en Helena Pieternella Jacoba de Koster 20 j. jd. Overleden: 1, Maria Maatje Serier, 5 maanden, d. v. Dingenis Serier en Ca- tharina Maria de Looff. (N.-B.) Een nieuw gemaal voor de Breede Watering bewesten lerseke. Hedenmiddag werd door het Bestuur van het Waterschap de Breede Watering bewesten lerseke aanbesteed het bouwen van een nieuw electrisch gemaal aan het kanaal door Zuid-Beveland voor het Oos telijk deel van het waterschap. Raming f 42.646. Inschrijvers: N.V. J. P. v. Eesteren te Rotterdam f41.540; J. de Vries D. Hoeve, Delft f 41.700; L. P. Korstanje, Wemeldinge f 42.640; A. J. Verjaal, Drei- sohor f 43.800; J. Haringman, Golijnsplaat f 47.000; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f46.480; A. Volker, Sliedrecht f46.200; v. Splunder, Ridderkerk f 42.620; N.V. Visser Smit, Papendrecht f43.150; A. v. d. Straaten, Hansweert f46.950; M. Kuyper, Middelburg f 44.200; L. F. Groos- mans, Middelburg f 45.300; M. Hoogeste- ger, Wemeldinge f49.860; L. J. Dekker, Vere f 43.600; P. F. Voet, Kloosterzande f 40.490; H. Soffers, Hoogerheide f 42.600; Fop. Bijl, Kethel f39.900. MIDDELBURG. Veiling van 13 Juni. Spinazie 714, postelein 58, wage- naarsboonen 4258, snijboonen 3748, tuinboonen 1322, bruine boonen 9, dop pers 1825, peulen 1533, koolrapen 1,5, zuring 27 ct., alles per kg; peen 6—12, kroten 310, uien 47, selderie 13, rabarber 1,5—8 ct., alles per bos; bloemkool 26,5, andijvie 13, kropsla 0,51,5 ct., komkommers 37 ct. alles per stuk; Pieterselie 410, kervel 4 ct. beide per bos; aardappelen Bevelanders I.46; Zeeuwsche blauwe 2,242,48, bin tjes 2.16 gld. p. 25 kg; nieuwe aardapp. groote 1821, poters 1418, kriel 12 16 ct. alles per kg, Fruit: Perziken 3 II, III 14, pruimen 1,4 ct. p. stuk; to maten A 26—28, B 25—27, G CC 18—25; blauwe druiven 9197, roode bessen 63 64 ct. alles per kg. Bloemen: Pyrethyruns 0,53, anjelie ren 0,52, lathyrus 5 ct. alles per bos, lobelia 2, geraniums 58, hortensia 33 ct. alles per pot. MTDDELBURG, 14 Juni 1938. Export- veiling. Kruisbessen f 15.9016.10 per 100 kg. GOES, 14 Juni '38. Boter: p. kg f 1.35, middenprijs, per pond 0.67Vs, part. prijs 0,77V2, 2e soort boerenboten 0,62Vs, fa- briéks'boter 0,80, afwijkende boter 0,50. Eieren: per 100 st. 3,103,30, part. prijs 4,20, eendeneieren 3,153,20, kleine eieren 2,903,05. Noteering van boter- en Bierhande laren: Boter 0,60 per pond, kip- en een deneieren f2,80 per 100 stuks. Zeer weinig vraag voor eieren. i Veilingsver. „Zuid-Beveland", afd. Centrale eierenveiling. Kippeneieren 3.08 -3,31, Eendeneieren 3,15-3,20, ganzen eieren f 5,70, per 100 stuks. Aanvoer plm. 35.000 stuks. GOES. Groote veiling van 13 Juni. Kruisbessen 15,6015,80 p. 100 kg. Kleine veiling: aardbeien 1334, dubb. princesseboonen 5056, wagenaarsboo- nen 40, doperwten 1723, peulen 2131, postelein 3,5012, tomaten 1728, nieu we aardapp. 21, drielingen 15, kriel 12, oude aardapp. 810.50 gld. alles per 100 kg.; bloemkool 27, komkommers 3 6.50, kropsla 0.501.50, tomaten 1.50 gld. p. 100 stuks; wortelen 5.5011, rabarber 16.50, kroten 7.509.50, sjalotten 2.50 3, selderie 0,70 gld. p. 100 bos. Bloemen: bol begonia's 68.50 gld. p. 100 pot; anjelieren 23.50, irissen 2.50, pioenen 2.506, korenbloemen 3 gld. p. 100 bos. KAPELLE. Veiling van 11 Juni '38: Groote veiling van 10 uur v.m. Kruis bessen 15.9016.20 per 100 kg. Veilingen van 13 Juni: Groote veiling van 10 uur v.m.: Kruis bessen 15.5016.60 per 100 kg. Kleine veiling van 1 uur n.m.: Aard beien 1332, Early Rivers 4452, Pos telein 1112, rabarber 23, kas-toma- ten 22, groene boontjes 50, alles per kg. Bloemkool 27, komkommers 46, bei de per stuk. natuursla 501 per 100 kr. Bospeen 7 per bos, radijs 95 per 100 bos. Bolbegonia's 5.5 per pot, Koolplanten 3 9 per 100 planten. KRABBENDIJKE, 13 Juni 1938. Kruis bessen f 16 per 100 kilo. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 437/4 434 Ned. Ind. Handelsbank 130 129 Philips 263)4 261/2 Unilever 149/-14 149)4 A. K. 36)4 35 Amsterd. Rubber 191 186/7 Kon. Olie 318Vi 316)4 Deli Mij. E79 276 Scheepvaart Unie 1181/» 118 Kon. Boot 106 105 '3 pet. Nederland 1938 1016/s 101)4 3 pet. Nederland 1937 100»/i. 100)4 U. S. Steel 307/a SO1/» Anaconda 17"/i« 17l/s U. S. Leather 3 3'/e Bethlehem 'Steel 827/0 32 Adj. Oh. Milwaukee 2Va 2Vs Cities Service 6/a 5/a Intern. Niclkel 32V* 31)4 Shell Union 9 87/a Kennecott 22 Vs 21 Radio 4 )4 4 Car Foundry 13 12 Tidewater 97/n 9 Midcont 'Oil 11 lOVi General Motors 22 21)4 Am. Enka 20)4 20 Am. Water Works 6V2 6)4 Republic Steel 9)4 Continental Oil 19)4 18)4 De beurs was algemeen iets lager, doch de koersverschillen bleven voor de hoofd fondsen beperkt tot 23 pet. Het artikel Rubber was te Londen iets luier en onzeker, wat de beursstemming ook geen goed deed. De N.I.V.A.S. verkocht weer 8165 ton suiker voor export, 'hetgeen echter op de suikeraandeelen zonder invloed bleef. De Amerikanen fluctueeren in overeen stemming met New-Yorlk. Zelfs de vroe ger zoo actieve 'hoeken als Steels, Ana conda's, enz. blijven verlaten. Ook op de heleggirugsmarkt ziet men geen afdoening van belang. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Juni, 2.30 uur. Berlijn 72.65—72.75. Londen 8.95Va8.96)4. Parijs 5.025.03. Brussel 30.6230.65. New-York 1.80—1.81.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3