De Japanschi EERST Radioprogramma. kamer van koophandel en fabrieken te middelburg. Stukken voor de Piovinciale Staten van Zeeland. de kersen worden duur. dinsdac Vrijdag a.s. vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw- sehe Eilanden. Benoemingen. Volgens art. 46 van de wet op het m.o., zooals die thans luidt moeten twee leden van de Commissie van Toezicht op de Hoogere Burgerscholen A en de handelsscholen worden benoemd door de Kamer van Koophandel. B. en W. van Middelburg en die van Vlissingen verzochten het bureau tot deze benoeming over te gaan. Voor \iissingen luiden de aanbevelin gen: eerste vacature: Ir H. W. van 'lijen, hoofdingenieur van de Kon. Mij. „De Schelde en de heer J. Slooves, directeur van de N.V. 1 ZEM; tweede vacature de heeren iJ. I. Hamming en H. Groenouwe, beiden lid der kamer. Voor Middelburg: eerste vacature de heeren A. jleronimus en W. Bosman; tweede vacature de heeren L. A. Stofko- per en J. Olthoff, allen lid der kamer, de beide eerstaanbevolenen tevens lid der commissie voor het handelsonderwijs uit de Kamer. Rekening over 1937. De ter vast stelling aangeboden rekening over 1937 wijst in ontvang aan f 19.769,54 en in uitgaaf f 15.907,06, alzoo een goed slot van f 3862,48, tegen f 4090,41 over 1936. Bijdragen winkelweken e.d. Van de navolgende vereenigingen of comité's kwamen verzoeken in om een bij drage voor een te houden winkelweek of etalagewedstrijd. Vereen. Handelsbelangen en de Hanze te Goes f 100; Comité Volksfeesten 's Hee- renhoek f 50; Domburgsche Handelsver- een., Domburg f 25; Vereenigde Midden standers Heinkenszand f 30, Zieriksee- sche Winkeliersvereen., Vereen. Handels belang, Kapelle, Middenstandsvereen. Re- nesse en idem Nieuwerkerk. Deze vier vereenigingen noemden geen bedrag. Aan de vereenigingen te Goes werd de laatste maal in 1932 een bijdrage van f 80 verleend. Ook thans zou het bureau dit bedrag willen toestaan. Aan de Midden stand te Zieriksee werd het laatst in 1933 f 80 gegeven. Het bureau zou dit ook thans willen toestaan. Aan het Comité voor Volksfeesten te 'sHeerenhoek werd reeds herhaaldelijk f 25 verleend. Het bureau acht geen re denen aanwezig dit bedrag thans te ver- hoogen. Hetzelfde geldt voor de vereen, te Heinkenszand, terwijl het bureau de overige aanvragers eveneens f 25 zou wil len verleenen, zooals in vorige jaren reeds een of meermalen is geschied. Door deze toekenningen zal de in totaal voor winkelweken uitgetrokken post van f 300 met f 10 worden overschreden. De commissie voor de financien zou met het oog op het feit, dat de winkelweek ge houden wordt tijdens de landbouwten toonstelling en de daaraan verbonden feestelijkheden, aan de Vereenigingen in G o es f 100 willen toestaan, temeer waar men vanuit Goes sedert 1932 geen beroep meer op de Kamer heeft gedaan. Bijdrage landbouwten toonstelling. De kring Westelijk Zuid-Beveland van de Z.L.M. verzocht voor de op 16 Juni te houden tentoon stelling een bijdrage toe te kennen. Het bureau stelt voor wederom f 100 beschikbaar te stellen en het bureau te machtigen een stel medailles toe te ken nen. Bezuiniging. Zooals het bureau reeds eerder deed uitkomen, eischt de fi nancieels toestand der Kamer reeds in het loopende jaar voorzichtigheid. Nu enkele maanden geleden de conver sie der Nederlandsche Staatsschuld van 4 in 3 pet. heeft plaats gehad, geeft dit voor de Kamer weder een inkomstenver mindering van f 575. Het is dan ook vol gens het bureau de hoogste tijd, dat maatregelen worden getroffen om de uit gaven der kamer meer in overeenstem ming te brengen met haar inkomsten. De eenige post, waarop eenigszins be langrijk kan worden bezuinigd, is „Sub sidies en Contributies". Blijkens een op- gemaakten staat is voor 1938 f 3097,50 voor lidmaatschappen en bijdragen toege staan, bij een begrootingspost van f 3100. Het Bureau wil verschillende subsidies ongewijzigd laten. Maar verschillende bijdragen wil het met 50 pet. verlagen, te weten voor het Ec. Instituut van den Middenstand van f 100 tot 50; Neder!. Organisatie Intern. Kamer van Koophandel en Zeeuwsche Luchtvaart van f 50 tot f 25; vereen. Tuin- bouwonderwijs op Schouwen van f 100 op f 50; Prov. Vereen. Vreemdelingenverkeer van f 200 tot f 100; plaatselijke V.V.V.'s van f 520 tot f 260; Vliegveld Haamstede van f 200 tot f 109. De bijdrage voor het Fonds voor Nor malisatie, A.N.W.B., Comité Cadeaustel sel en Binnenscheepvaart Congres kunnen ook lager worden gesteld dan f 25, zooals thans het geval is. Het bureau zou dei bij dragen niet geheel willen schrappen, doch een bedrag van f 10 acht het genoeg. De bijdrage voor de Vereen. Nederlandsch Fabrikaat ad f 25 zou het bureau geheel willen schrappen. Thans resteeren nog een tweetal bijdra gen van de lijst,n.l. die voor de Rijwiel- padvereen. Walcheren en die voor de winkelweken. De rijwielpaden zijn in hoofdzaak van belang voor het toeristisch verkeer. Het belang van den handel en de industrie is slechts zijdelings hierbij betrokken. Het bureau meent dan ook, dat bij een bijdrage van f25 in plaats van f 75, het belang, dat de handel bij deze paden heeft, voldoende tot uitdrukking komt. Ten slotte de bijdragen voor winkelwe ken en dergelijke. Het bureau zou het jaarlijks voor dit doel beschikbaar te stel len bedrag willen verminderen van f 300 tot f 200. Om te voorkomen, dat steeds weer dezelfde plaatsen de bijdrage ver krijgen, zou het hieraan de voorwaarde willen verbinden, dat aan dezelfde ge meente slechts hoogstens eens in de drie jaar voor genoemd doel een bedrag zal kunnen worden beschikbaar gesteld. Alles ingaande 1930. Bij' aanneming van het voorstel zal de vermindering f 860 bedragen. Hulster en Akseier Ambacht. Het Dagel. Bestuur van het waterschap Hlulster- en Akseier Ambactit heeft aan Gedep. Staten de wenschelijkheid kenbaar gemaakt dat bedoeld waterschap een keur of politieverordening met betrekking tot de waterleidingen, waarover het zijn be moeiingen uitstrekt, in het leven zou kun nen roepen. Het bestuur acht voorzieningen noodza kelijk ten aanzien van het maken van kribwerken, stappen en dammen, bruggen en duikers, sluizen en stuwen, drinkplaat sen enz.; het los laten loopen van vee op gronden, welke aan de zijde van de wa terleidingen niet behoorlijk afgeheind zijn, teneinde het stuktrappen van taluds enz. door weidend vee te voorkomen; het heb ben of houden of laten zwemmen van een den en andere watervogels in de water leidingen, met het oog op de verzandin gen, welke die vogels veroorzaken; het opstuwen van water enz. Ged. Staten stellen daarom voor in het bijzonder reglement voor het waterschap eap. bepaling in te lasschen, waardoor de algemeene vergadering bevoegd is tot het maken van 'keuren of politieverordenin gen. Tertiair wegenplan. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de Provinciale Staten een concept-tertiair wegenplan tem vaststelling aangeboden, omvattende I een staat van de bostaande en aan te leggen tertiaire wegen en II oen toelichtende kaart. Door de op dat plan geplaatste wegen worden nagenoeg alle kommen in van beteekenis zijnde gehuch ten en ook de veren en de voornaamste havens aan de wegen van het Rijkswe- genplan en het Provinciaal wegenplan aangesloten, voorzoover zij niet reeds aan een weg van een dezer twee plannen zijn gelegen. In de totale lengte van 429,46 km der wegen van het tertiaire wegenplan is de lengte der in die kommen en gehuchten gelegen wegvak'ken begrepen. Elvenals in 't Provinciaal wegenplan zijn in het onder havige plan minimum-eischen vastgelegd, waaraan wegsverbeteringen overeenkom stig het plan moeten voldoen. Aan die eischen kan dan uitbreiding gegeven wor den, waar de 'behoefte zich daaraan doet gevoelen. Het is n.l. niet wel mogelijk, thans in betrekkelijk korten tijd voor el- ken weg afzonderlijk de eischen van ver betering op te stellen. Aanleg van rijwiel paden zal bij; de verbetering der tertiaire wegen wel hooge uitzondering moeten blijven, doch het kwam Ged. Staten niet temin gewenscht voor, dat de minimum- ei'schen worden omschreven, welke bij dien aanleg in acht behooren te worden genomen. Op de kaart zijn niet aangegeven de tertiaire wegen, welke bij' het Rijk in be heer en onderhoud zijn. Daartoe behoo ren o.m. de wegen Kapelle-Postbrug-Ier- sekendam- Hansweert-Wemeldinge, Sluis- kil-Akselsche Sassing-Aksel en Aksel- Kijkuit. De stofvrije en voldoend gefundeerde verharding, waartoe ook te rekenen be strating met klinkers, keien en klinker keien in zandbed en kleinplaveisel, ver krijgt een breedte van ten minste 4.5 rn. De weerszijds aansluitende bermen ver krijgen elk een breedte van ten minste 1 m. Wear rijwielpaden worden aange legd, zijn deze óf vrijliggend aan één zijde der verharding en ter minste breedte van 1.5 m en óf weerszijds aansluitend tegen de verharding en ter minste breedte elk van 0.60 m. «■JftSiKHKl* kTjiv; mirntwmiïimW: A anrander gegrepen. Op verzoek van den inspecteur van politic te Soest heeft de politie te Amersfoort een persoon van middelbaren leeftijd in arrest gesteld, die heeft bekend zich de laatste maanden aan een groot aantal aanrandingen op de boschpaden in de omgeving van Soest te hebben schuldig gemaakt. Reeds eerder was men te Amers foort tot arrestatie van dezen man over gegaan, doch men heeft hem toen losge laten, omdat alle begane overtredingen op Soester grondgebied bleken te hebben plaats gevonden, en bij onderzoek kwam vast te staan, dat bij' de politie aldaar geen aangifte had plaats gevonden. Waar echter thans verschillende aangiften zijn geschied, heeft de politie te Soest om deze aanhouding verzocht, en inmiddels heeft deze plaats gevonden. De schuldige heeft bekend. Meisje doodgereden. Zondagavond is te Doetinchem een onge luk gebeurd, dat aan een 23-jarig meisje het leven heeft gekost. Vermoedelijk met de bedoeling te Slan genburg kermis te gaan houden, huurden eenige jongelui, waaronder de schippers knecht Brouwer, een auto, waarmede zij in volle vaart vertrokken in de richting Varsseveld. De auto werd bestuurd door Brouwer, die niet in het bezit is van een rijbewijs. Maar dit wns geen beletsel om met zoo'n vaart te rijden, dat de man bij een brug de macht over het stuur kwijt raakte. Tengevolge van de snelheid kwam de auto geheel links over den weg in de sloot terecht. Op het moment van het on geluk naderde van de overzijde per rijwiel de 23-jarige Mej. D. Goorkater. Zij werd door de auto gegrepen en zoo ernstig ge wond, dat zij op slag dood was. De on verantwoordelijke bestuurder is na het ongeluk het veld in gevlucht, maar later gearresteerd. De Sierteelt-Centrale neemt 103 roe bollen in be slag. Vrijdagmorgen heeft de heer J. de Wit aan den Nieuwen Weg naar Juliana- iorp een sensatie beleefd, die hij' niet spoedig vergeten zal. Volkomen onver wachts stopten namelijk voor zijn deur vier autobussen benevens een zware vrachtauto, gevuld met werkloozen uit Lisse en omstreken. Gok inspecteurs van de Sierteelt-Uentrale waren bij het gezel- ochap aanwezig. De komst betrof het inbeslagnemen van de op het land van de Wit gekweekte Jollen, aangezien de eigenaar daarvoor geen vergunning van genoemde centrale jou bezitten. In een goed half uur was de geheele bollenvoorraad uit het land ge rooid en konden de auto's weer vertrek ken. De bollen op het land, in totaal een 103 roe late tulpen, moesten in beslag geno men worden, aangezien de eigenaar in Beverwijk de wet inzake de Sierteelt-Cen- tale overtreden had. Veedieven gearresteerd. Een der laatste nachten zagen twee man nen van de Brigade 'iilburg der Kon. Ma rechaussee, toen zij op den Bosscheweg aldaar op surveillance waren, twee man nen loopen, die een paard aan de leidsels meevoerden. Zij vertrouwden het zaakje niet en toen zij naderbij' gekomen waren en in een der mannen een „goede beken de" ontdekten, was hun argwaan voor goed gewekt. Gevraagd naar de herkomst van het paard spraken de mannen overigens al spoedig elkaar tegen. Een en ander was voor de politiemannen aanleiding den twee mannen te verzoeken mede te gaan naar de marechausseekazerne. Daar vie len zij' al spoedig door de mand en ver klaarden het paard gestolen te hebben uit een weide aan den Poppelscheweg te Goirle. De politie heeft door deze arres tatie een goede vangst gedaan. Eén der beide arrestanten is een zeer gevaarlijk heerschap, dat gezocht wordt wegens vee diefstal te Eindhoven en dat enkele ja ren geleden ook betrokken was bij' een roofoverval te Berkel-Enschot. Ook thans werden op hem bij fouilleering enkele gevaarlijke wapens gevonden. De andere, zekere H. uit Den Haag, heeft overigens ook al geen blanco zondenregister. De twee mannen zijn op transport gesteld naar het Huis van Bewaring te Breda. PostwisselVervalsching. Op 't postkantoor te Assen heeft Zaterdag morgen een ongeveer 36-jarig mansper soon kans gezien door een vervalschte postwissel van negentig gulden zich in het bezit te stellen van dit bedrag. De man had zich een dag te voren aan het postkantoor te Gieten vervoegd met een postwissel van negen gulden, welk be drag te Assen moest worden uitbetaald. Het was den ambtenaar aldaar opge vallen dat de frankeering van den post wissel te hoog was, dan ze in het onder havige geval behoefde te zijn. De man had daarop de verklaring gegeven dat hij geen anderen postzegel had en omdat hij an ders geen weg wist met dezen postzegel, had hij dezen maar op het formulier ge plakt. Voor den goeden gang van zaken had de ambtenaar achter het woord negen nog een extra streep gezet, om eventieele fraude te voorkomen. Toen de man echter zich op het postkantoor vervoegde had hij toch kans gezien door radeering in het formulier het woordje negen in ne gentig te \eranderen. De dienstdoende ambtenaar heeft waarschijnlijk deze ver andering niet opgemerkt en betaalde den ■nan het bedrag van negentig gulden uit in 1 bankbiljet van f 50 en 2 biljetten van f 23, Toen de vogel gevlogen was kwam het feit aan het licht. In de stad heeft de nan kans gezien om het geld te wisselen, I aarna is hij op de fiets gestapt en edert dien spoorloos verdwenen. Bij het visschen verdron- k e n. In de Kromme Aar onder Alphen aan den Rijn is de 59-jarige heer A. J. V. bij het hengelen te water geraakt. Daar niemand 'het ongeluk bemerkte, ver dronk hij jammerlijk. Zijn lijk werd eerst eenigen tijd later, toen de buren hem gingen zoeken, opgehaald. Vierjarig meisje ver dronken. Gisteren is; te Kwintsheul het 4-jarig meisje M. ivan der G. bij het spelen in de Lange Watering geraakt en verdronken. Na twintig minuten werd het lichaam van het kind opgehaald, waar na een dokter nog geruimen tijd heeft gepoogd de levensgeesten door kunstma tige ademhaling op te wekken, hetgeen echter niet mocht 'baten. Uit een boom gevallen. Zon dagmiddag is de 8-jarige F. S. te Venlo uit een boom gevallen. De jongen liep ernstige inwendige kneuzingen op en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Kippendieven, die per auto kwamen. Reeds langen: tijd zoekt de gemeentepolitie van Best naar dieven, die mondvoorraad, kleeren en kippen in de wacht plachten te sleepen. Eindelijk gisternacht werd deze waak zaamheid beloond. De politie kreeg n.l. achterdocht *?gfln een in een buitenwijk Itngzasm rijdende onto, dit nu en den stopte. Zij snelde toe 9n kon juist con- stateeren, dat dieven op het erf van een boerderij 'hun slag sloegen. Ze wanen er bezig de kippen van den boer in zakken te doen, toen zij gearresteerd werden. In de auto bevond zioh reeds een zak kip pen, die men op een andere boerderij had gestolen. Ook de chauffeur werd ge arresteerd, terwijl de auto in beslag ge nomen werd. Oudste Rotterdammer overleden. Zaterdagnacht is de oud ste Rotterdammer, de heer Jan L. Pan sier, overleden. Hij werd 21 October 1836 geboren en bereikte alzoo een leeftijd van 101 jaar, 7 maanden en 20 dagen. Vergadering van landbeuw-onderwijzers In Zeeland. Zaterdag had te G o es een vergadering plaats van de landbou wonder wijzers uit Zeeland onder leiding van den rijksland- bouwconsulent Ir G. J. Droogendijk te Goes. Ir P. G. Meijers, directeur der land bouwkundige afdeeling van het Rijksland bouwproefstation te Groningen, heeft al daar gesproken over: „Eenige theoretische en practische opmerkingen over groenbe- mesting'. Gewoonlijk verstaat men onder groenbe- mesting het onderploegen van planten, die speciaal voor bemesting zijn verbouwd, 'b.v. wikken, stoppelklaver, dit is de eng ste opvatting. Het onderploegen van be weide witte klaver, lucerne of klaver met of zonder laatste snede, bietenloo-f enz. is wel de ruimste opvatting van groenbe- mesting. In den loop der tijden heeft deze wijze van bemesting steeds aanhangers gevon den. De organische bemesting komt ook steeds in oudere en dikwijls in de tegen woordige vruchtwisselingsstelsels voor. Men beoogt daarmede: stikstofverrijking, humusvermeerdering en structuurverbete ring. In de meeste gevallen is de behoefte aan organische mest verminderd, nadat de kunstmest zoo sterk in gebruik is ge komen en inderdaad kan men het daar mede vooral op de klei en zavel, zeer ver brengen. Men neemt echter toch wel tee kenen waar, dat kunstmest alleen niet steeds in staat is om aan de hooge eischen van den modernen landbouw te voldoen. 'Op de samenstelling der groenbemesting hebben verschillende factoren invloed, o.a. de ouderdom van de plant, bij het ouder worden verminderen eiwitgehalte, asch, vet enz. en vermeerdert de cellulose. Voorts is de invloed van de planten soort niet gering, de leguminosen bevat ten bijv. meer eiwit dan andere gewassen. Indien de planten in den grond gebracht worden en er is voldoende temperatuur en vocht aanwezig, dan begint het af braakproces al zeer spoedig. Hierbij spe len micro-organismen een overwegende rol, o.a. meest aerobe bacteriën (pH 6-8), voorts schimmels, Aspergittis, Fusa- rium (pH 5-6) enz. en ten slotte ook Acti- nomyceten; anaëroob gaat de afbraak langzamer. Is de plantenmassa arm aan stikstof, dan gaat de afbraak langzaam, dit doet zich voor bij de oudere plantendeelen, bv. graanstroo. Bij jonge planen en vooral bij vlinderbloemigen, die een aanmerkelijk honger stikstof gehalte bezitten, gaat de afbraak snel. Is de omringende grond rijk aan stikstofverbindingen dan ver loopt liet proces eveneens sneller dan bij arme grond. De stikstof bij' deze proces sen is noodig voor het opbouwen van het bacteriënlichaam; de koolhydraten dienen als energiebron en gedeeltelijk als bouw stof. Men zou ruwweg kunnen zeggen, dat d droge stof der plantenresten ongeveer 1.8 pet stiksof moet bevatten om het i ro- oes vlot te doen verloopen. Er zijn vele onderzoekers die hebben getracht vast te stellen, hoeveel stikstof een groenbemesting aan een volgend ge was leveren kan; de meeningen ioopen nogal uiteen. Wanneer het gewas vroeg wordt onder- geploegd, is waarschijnlijk veel stikstof- verlies in den winter te verwachten. Bij laat onderploegen zullen de gewassen meer verhout zijn en verloopt de afbraak lang zamer, er wordt dan een grooter deel van de stikstof vastgelegd als bacteriëneiwit. Sommige gewassen leveren zeer veel organische stof; bij' lupine kan het wel voorkomen, dat per ha 10 ton droge stof ter beschikking komt. Door afbraak hier van blijft slechts ongeveer één tiende over zoodat het al zeer moeilijk is om op deze wijze tot een blijvende humusvermeerde ring te komen. Voor structuurverbetering van den grond is echter een groenbemes ting van zeer groote beteekenis. Een eigenaardigheid waaraan wel eens minder gedacht wordt, is het groote vocht- verbruik van groeiende gewassen. Le vert een groenbemesting bijv. 5 ton droge stof. dan moet hiervoor 5000 maal 300 is 1.5 millioen liter of 150 mm water per ha verdampt worden. Dat komt overeen met een verlaging van den waterstand met 0.5 m. In ons klimaat is dat meest een voor deel. Gedurende de laatste jaren zijn velen, die meenden vrijwel met kunstmest hun bedrijf op peil te kunnen houden, weer meer tot toepassing van organische be mesting terug gekeerd. In het algemeen richten velen zich daarbij op stoppelkin vers die in den herfat worden omgeploegd of op nagewassen als wikken en meng sels. Zoo is in d« laatste jsrei* met Pin gpwrkt met, boppempA, Zweeds V> ba-t aard, klavermengsels en buitenlands :g roode klaver. Ook verder ter vervanging van de dure en nogal onzekere wikken, met mosterd, die omtrent 20 Aug. gezaaid' nog een forsch gewas oplevert, en waar van het zaaizaad (15 kg per ha) niet duur is. Men schrijft uit Tiel: Vrijdag zijn de kersenverkoopingen in de Betuwe aan gevangen, waarvoor zeer veel belangstel ling bestond. Van verschillende zijden hadden wij reeds vernomen, dat het ver moedelijk beschot van vele boomgaarden sterk uiteenliep. Men meende dit te mue- ten toeschrijven aan de vorstvlagen tij dens de bloei-periode. Ook moeten de stor men van den laatsten tijd veel schade aan het gewas hebben toegebracht. Insiders waren dan ook van oordeel, dat de kei en dit jaar „gouden steeltjes" zullen hebben. Dit vermoeden werd Vrijdag volaomen bewaarheid. Bracht een goed beladen jonge boomgaard f 1700 op, vele anderen daarentegen, meest oudere boomgaarden, gingen voor enkele guldens van de hand, daar enkele handerden ponden kersen zoo danig verspreid zijn, dat het plukken en vooral het bevrijd houden van schadelijk gevogelte zóóveel kost, dat daarvoor geen gegadigden te vinden zijn. Besteed werd in doorsnee circa 30 cents per kg op het hout. IndieD men nu weet, dat deze prijs van wege de hooge exploitatie^kosten de dub bele wordt in den kleinhandel, zullen de goede Meikersen circa 30 cent per pond moeten kosten. Een prijs, veel te hoog voor het groote publiek. Dinsdag 14 Juni 1938. HILVERSUM I. 1875 M. en 415,5 M. KRO-uitz. 8.009.15 Gram. (Om 1 lö Ber.) 10.00 Gram. 11.30 Godsd. causerie 12.00 Ber. 12.15 Gram. 2.C0 Voor do vrouw. 3.00 De KRO-Melod. 3.45 Ber Gram. 4.00 KRO-Kamerork. 4.45 Gram 5.00 KRiO-Ork. 5.45 Gelukw. 6.05 Gram. 6.15 Zwemles. 6.30 KRO-Melod miüv solist. 7.00 Ber. 7.15 Causerie over de pygmeeën in W.-Afrika. 7.35 Sportpr. 8.00 Ber. ANP., meded. 8.15 Sted. Ork. van Maastricht. 9.00 Reportage. 9.30 De KRO-Melod. m.m.v. solist. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Andberto en zijn Italiaan or kest. 11.2012.00 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. AViRO'-uitz. 8.00 Gram. (Om 8.30 Ber. 9.00 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gra 10.30 Ehsemble Willy Kok. 11.00 Wenken voor de huish. 11.30 Verv. conc. 12.30 Gram. 1.15 Het Lyra-Trio. 2.00 Omroep- ork. 2.40 Declam. 3.00 Jetty Cantor's en semble en gram. 4.30 Kinderkoorzami. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Omroepork. 6.15 Gram. 6.30 Omroepork. 7.00 AVRO-ork 7.35 Causerie „Intern, problemen van de zen tijd". 8.00 Ber. ANP., Meded., Gram. 8.30 Bonte Dinsdagav. trein. 10.15 Radio- tooneel. 10.45 Gram. 11.00 Ber. ANT Hierna Schaakn. D'R'OITWICH. 1500 M. 11.2511.45 Gram. 12.05 Strijkkwartet I.05 Gram. 1.502,20 Gram. 4.23 Ork m.m.v. soliste. 5.20 Zigeunerork. m.m.v. solisten. 6.00 Gram. 7.00 BBC-Harmonie- ork. m.m.v. soliste. 8.20 BBC-Theatcr- koor en -ork. en solisten. 10.00 Strijkork en solisten. 10.45 Orchestre Raymond II.35—12.20 Ork. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M. 12.2') Gram. 12.50 Salonork en gram. 1.30 Orkest. 1.502.2 Gram Ork. en gram. 6.50 Salonorkest. 11 Gram, 8.20 „The two Cavelli's" en solis'e 9,20 Nation. Ork. en solist. 10.301120 Gram. 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Sa lenerk. 1.5"— 2.20 Giam. 5.20 Viool. 6.25 Zang. 6.35 Gram. 8.20 Ork. 8.50 Koor van de Kathedraal te Straatsburg, solist en orkest. 10.05 en 10.3011.2U Gram I'EUTS HL NL SENDER. 1571 M. 7.3 Ork. en solisten. 8.20 Declam - 1 en 9.35 Orkest. 10.50 iano. 11.2' Ork en solisten. 12.20 Weenscn Kamerork 1.262.2"> Boerenkapel en citherkwartet TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van O' Juni Meest matige N.W. tot N.O. wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen re en weinig verandering in temperatuur Stand van hedenmiddag 3 uur 52e JAAR Uitgave: N. „Luctor et Ei het Bureaux Lang Postrekening 4' Bijkantoor M i j. J. F A N O Y, Directeur - Hooi Dit nummer b Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 770. Licht op voor fietsen: Dinsdag 9 u. 47 min. Anking In drie u overstrooming op Bij 'de igrootsohe de verovering van lijk doel hebben, Sjanghai gemeld dige feit voor, di op het punt staa te ontbranden, vlo rijke rol ispelen. Het is de Jeupi langs den Jangtse nenland ivan Chin oogenblik bevinden op ongeveer 300 1 de eerste maal 'h< rinechef te Sjangh legd omtrent de a< eerheden. Hij deel reeds wekenlang b mijnenvegers en v -'in ingericht voor sperringen, den 1 zuiveren. Steeds het land binnen moeilijkheden wer In een tijdsverl trok zich de bezet meldt United Pre- sche garnizoen bo stand. Dit 'heeft i gen groote bevret het strategisch bel Anking. Van Ghineesc'hi dat de Japansohe ten van Tsjangtsj door de overstroon vier zijn opgehouc geheelen terugtoch nen. Het water heeft hai-spoorweg bere zuid-oostelijke ridl De Chineezen de dijkbreuken ont: re beschieting der door de Japansch Kanton is giste tienden keer in v bombardeerd, nad; voor luchtaanvalle ven. DE BOMBARDEN st Een Japa De Nitsji Nitsji wijt van Engelani onverdedigde stede Engeland zelf toe' met het 'bombardei nen. Engeland h( bepleit van luchta steden, waarin zii gen, bevonden, terv het optreden tegen Britsc'h-Indië) bom gebruikt tegen nor is, merkt het blad stad, maar het geen door bet landsche zaken c kio herhaaldelijk Op de internati 1922-'23 in Den H het recht van 'het lucht van alle mog tingen in versterkt' 'deze hewering kra< en Britsch-Indië ir herhaaldelijk lucht onverdedigde stede af geloppen jaar in Afrika), toen no w erden uitgeroeid, maakt door Italiaa 'ber i.i. in een tijd, Japansche betoogi aanvallen in China HEVIGE straj cast Rechtschen b Lit Burgos word der recbtsche troe Castellon duurt vo Pen zijn veroverd Puebla Tornesa, Vi Ten Zuiden van rechtschen 17 km is dej en i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6