Uit de Provincie Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengc Stukken voor de Piovinciale Staten van Zeeland. MIDDELBURG. Roode Kruis. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN NOORD-BEVELAND TOLEN EN ST. FILIPSLAND. in den tijd ia, geen enkel bezwaar bestaan, doch bij de reohtsche meerderheid der Kamer bestaat nu eenmaal toch al weinig geneigdheid om tot het houden van een enquête mede te werken. Naar verluidt is de volgende week een voorstel uit de Kamer te verwachten, om den Minister van Justitie uit te noodigen de Kamer nader ten aanzien van nog op heldering behoevende punten, door een nota in te lichten en in afwachting hier van de verdere behandeling van het voor stel Wendelaar te schorsen. WIJZIGING OMZETBELASTINGWET. Amendemcnt-Grcen om fruit vrij te stellen. De heer Groen heeft op het wetsont werp tot herziening van de omzetbelas- tingwet een amendement ingediend, het welk beoogt het fruit van omzetbelasting vrij te stellen, eenerzijds omdat dit pro duct gerekend kan worden tot de eerste levensbehoeften te behooren en ander zijds, omdat door de wijze van verkoop de belasting practisch komt te drukken op de producenten, die voor het grootste deel tot den zoo zwaar noodlijdenden tuindersstand behooren. Verlaging tarieven lijn Vlis- singenTerneuzen. In de vergadering van de Prov. Staten van 14 December heeft de vergadering zich vereenigd met de motie van den heer Goossens, om gezien de verlaging op de passagierstarieven op de Prov. bootdien sten, een evenredige verlaging toe te pas sen op de lijp. Vlissingen—-Neuzen en Ged. Staten uit te noodigen zulk een verlaging door te voeren. Ged. Staten deelen thans mede, dat zij vanaf 1 Maart j.l. de tarieven voor deze lijn zoodanig hebben verlaagd, dat ten aanzien van het passagiersvervoer voor het traject VlissingenTerneuzen en om gekeerd dezelfde bedragen verschuldigd zijn als voor den OosterScheldedienst en voor de trajecten VlissingenBorssele en omgekeerd en BorsseleTerneuzen en omgekeerd dezelfde bedragen zijn ver schuldigd als voor de gesubsidieerde lij nen van den Wester-Scheldedienst. Voorts zij!n met ingang van denzelfden datum de tarieven voor rijwielen en motorrijwie len verlaagd tot de bedragen voor de an dere lijnen verschuldigd. De overige ta rieven waren reeds voor alle lijnen gelijk. Bijdrage handelsonderwijs Vlissingen. In 1930 besloten de Prov. Staten van Zeeland tot het toekennen van 5 pet. der gewone uitgaven tot een maximum van 1150 gld. aan de gemeente Vlissingen voor haar Handelsavondschool onder voor waarde o.a., dat door het Rijk ten minsto 60 pet. der netto-uitgaven wordt bijgedra gen. In 1931 werd het subsidie met 10 pet. verlaagd en dus de maximum-bijdrage op f 1035 gesteld. Tot dusver is het, aan de gemeente Vlissingen toegekende subsidie nimmer uitbetaald, daar niet aan de eerste voor waarde werd voldaan. Blijkens overgelegde stukken richtte het gemeentebestuur zich in 1934 tot den Mi nister van O., K. en W., met het verzoek voor genoemde school een Rijkssubsidie te willen verleenen, op welk verzoek af wijzend werd beschikt (ofschoon blijkens mededeeling van genoemd gemeentebe stuur overigens aan alle voorwaarden, om voor rijkssubsidie in aanmerking te komen, werd voldaan), zulks met het oog op den toestand van 's Lands financiën, niet alleen voor 1935, doch ook voor de eerstvolgende jaren. Daar de gemeente geheel buiten haar schuld niet kan voldoen aan de gestelde voorwaarden, om voor Provinciaal subsidie in aanmerking te komen, bestaat hier een onbillijkeid in vergelijking met die vereenigingen, aan welke eveneens een Provinciaal subsidie is toegekend, doch die wel aan de vast gestelde voorwaarden voldoen. Teneinde deze onbillijkeid weg te nemen stellen Ged. Staten voor, met handhaving overigens van het gewijzigde besluit, voor Vlissingen die bezwarende voorwaarde iu te trekken en dus 5 pet. tot een maximum van f 1035 toe te kennen. DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ DEN REINIGINGSDIENST IE MIDDELBURG Naar wij vernemen heeft de Officier van Justitie bij de Rechtbank te Middel burg het door hem ingestelde hooger be roep tegen het \onnis der rechtbank van 13 -npril j.l., waarbij de 53-jarige direc teur van den gemeentelijken reinigings- en ontsmettingsdienst te Middelburg, J. F. V., werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde onregelmatigheden, inge trokken. Zoomen zich herinneren zal had de officier op 8 April drie maanden ge vangenisstraf gevorderd. De directeur is nog steeds met buiten gewoon verlof. Thans zal de gemeente moeten beslissen of dit al of niet zal worden voortgezet of welke andere maat regelen ten zijnen opzichte moeten worden genomen. In vrijheid gesteld. Zekere de R., wonende te 's Graven- hage, vroeger te Zieriksee, die eenige da gen geleden ter beschikking van de Ju- sitie te Middelburg werd gesteld, als ver dacht van doodslag gepleegd op een pas geboren kind, is, naar we vernemen thans wederom in vrijheid gesteld. Het voorge vallene dateerde van ongeveer 16 jaar geleden. De Colorado-kever. De gevreesde Colorado-kever is in onze provincie o.a. waargenomen te Waar de, GroedeenZuidzande. Ook bij den landbouwer Goense te Driewegen (Z.-B.) is op een aardappel plantje een Coloradokever gevonden. In Zeeuwsch-Vlaanderen is nu in totaal dertien maal deze gevreesde kever waar genomen. Vereeniging, Ziekenhuisverpleging op Walcheren. Op 23 Juni a.s. zal het 10 jaar geleden zijn, dat alhier de Vereeniging voor Zie kenhuisverpleging werd opgericht. Het bestuur heeft daarin aanleiding gevonden de jaarvergadering wat later te houden en heeft Zaterdag 25 Juni aan gewezen voor een herdenking van het tweede lustrum en het houden der ver gadering. In de bovenzaal van het Nederlandsch Koffiehuis zal van half drie tot half vier een receptie worden gehouden, waarna om 4 uur de algemeene vergadering plaats heeft, welke te ongeveer kwart voor vijf gevolgd zal worden door een buitenge wone feestelijke vergadering, waarin het lustrum in eigen kring zal worden her dacht. Uitgenoodigd zullen o.a. worden de le den, die op de oprichtingsvergadering op 23 Juni 1928 aanwezig waren, de bodes der afdeelingen en de beide oud-voorzit ters der vereeniging. Toeristisch bezoek aan Zeeland. Op 25 en 26 dezer zal een groep van 64 leden van de afdeeling Brussel van het algemeen Nederlandsch Verbond een bezoek brengen aan Zeeland en de streek rond Brugge. Te Goes zullen de deel nemers aan deze excursie, onder wie tal rijke Vlaamsche intellectueelen en voor name leden van de Nederlandscbe kolonie te Brussel, door het bestuur van de afdee ling Noord- en Zuid-Beveland van het A. N. V. worden begroet en ontvangen Te West-Soeburg zullen bloemen wor den gelegd aan den voet van het monu ment ter herinnering aan Marnix van St Aldegonde. Aanrijding. Donderdagmid dag had op den hoek van den Seissin- gel en den Seisweg een aanrijding plaats tusschen een motorrijder, komende uit de richting Noordsingel en rijdende in de De aankomst van H. K. H. Prinses Juliana aan de sociëteit „Thalia" te Bergen op Zoom ter bijwoning der jaarvergadering van het Nederlandsch richting van Park de Griffioen en een wielrijder komende van den Seisweg. De botsing had vermoedelijk tot oorzaak, dat de motorrijder rechts geen voorrang ver leende. Deswege is dan ook tegen hem proces-verbaal opgemaakt. De wielrijder had schaafwonden aan gelaat, handen en knieën en moest zich onder doktersbehan deling stellen. Het rijwiel was beschadigd. Op Maandagavond wordt in de Groo- te- of Maria Magdalenakerk door dhr Adr. Kousemaker een orgelbespeling ge geven. Medewerking verleent de Herv. zangvereen. „Hosanna" te Ierseke. Ovezand. Gemeenteraad. Giste ren vergaderde de gemeenteraad voltallig. De rekening van den Vleeschkeurings- dienst over 1937 werd vastgesteld op f 3320.09 in ontvang en uitgaaf, en die van het Burgerlijk Armbestuur over ge noemd jaar op f 6574.82 in ontvang en op f 6389.46 in uitgaaf, alzoo met een goed slot van f 185.36. Besloten wordt evenals voorgaande ja ren een bijdrage te verstrekken voor ex tra hulp aan werkloozen, de zgn. B-steun. Ingevolge de vastgestelde verordening wordt besloten aan den gemeenteveld wachter een vergoeding voor woninghuur toe te kennen van f 150 's jaars. Met het oog op het aanstaande regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin wordt besloten een subsidie te verleenen aan de Oranjevereeniging voor een te houden kinderfeest. Kapelle. De vereeniging van oud-leer lingen van de Tuinbouwwintercursussen te Kapelle en omgeving maakte gisteren avond een excursie, waaraan ruim 60 personen deelnamen. De heer A. J. van Liere, Dir. van de Cultuur-Mij, was zoo welwillend om de fruitculture's te laten bezichtigen, maar ook om zelf van voorlichting te dienen. Al zijn de verwachtingen van de fruit- kweekers niet zoo hoog gespannen, toch viel het bij nauwkeurig onderzoek niet tegen. Peren zijn echter sporadisch, uit gezonderd de Wilhelminapeer en de Com- tesse de Paris. Hiervan waren mooi be laden hoornen. De kersen staan er over het algemeen wel goed voor. Appelen uit gezonderd de Madeleinen, zijn nog niet zoo slecht als men wel eerst meende. Er zijn soorten welke wel geen rijken oogst zullen geven, maar er toch aardig voor staan. Ook sommige perceelen prui men staan er redelijk voor, de Belle Lau- •vin was zelfs op een der aanplantingen beslist goed te noemen. Ook waren er nog aardig wat Washingtonpruimen te vinden, en Reine Victoria's. Sommige late appelsoorten vooral Goudreinetten waren niet slecht. De voorzitter dankte den heer Van Liere voor al het getoonde. Ook den heer J. Oele werd dank ge bracht, wiens aanplanting van kersen struiken met onderbeplanting zwarte bes sen en aardbeien werd opgenomen. Het was een genotvolle en leerrijke avond. Bij het Hotel „De Zwaan", „de ge vaarlijke hoek", had weder een aanrij ding plaats tusschen Dr Ph. en een motor rijder uit Den Haag, welke laatste er met lichte kwetsuren af kwam. De auto bestuurder zelf bleef ongedeerd. De beide voertuigen waren deerlijk gehavend. Niettegenstaande de verkeersspiegel en de pas aangebrachte borden vanwege de gemeente, hebben hier steeds ongeluk ken plaats. Men zij hier uiterst voor zichtig. Het Fanfarekorps „Ons Genoegen", dir, de heer W. Harthoorn uit Goes, maak te, omdat op het gehouden concours te Heinkenszand weer zulk een hoog aantal punten werd behaald, in de afdeeling Uitmuntendheid (men kan nu geplaatst worden in de Eereafdeeling), een muzi kale wandeling. (Belangeloos bericht.) Ierseke. Vrijdagmiddag waren een paar 15-jarige jongens aan het zeilen op de Schelde met een zeilbootje, toen door een rukwind het bootje omsloeg en de jon gens te water raakten. Van den wal werd zulks opgemerkt. De motor YE 120, schipper C. J. van der Endt voer ter red ding uit. Het mocht den schipper geluk ken de jongens, die reeds veel water bin nen hadden, te redden en aan den wal te brengen. i Vrijdagavond waren eenige jonge lui aan het voetballen op de straat. De 17-jarige Joh. Minnaard had daarbij het ongeluk een schop te krijgen en zijn voet te breken. Dr Polderman en Dr Ampt verleenden heelkundige hulp. Soeburg Oneerlijke steuntrek kers. De politie maakte proces-verbaal op tegen drie steuntrekkers die ver zuimd hadden inkomen tot een gezamen lijk bedrag van f 60 aan te geven. Vrouwenpolder. Gemeenteraad.. Gistermorgen vergaderde de Raad voltal lig. Besloten werd het verzoek van het Bestuur van de te Gapinge gevestigde La gere School voor onderwijs op Geref. grondslag om beschikbaarstelling van gel den tot een bedrag van f 1110 noodig voor uitbreiding en overdekking van de speel plaats dier school, in handen te stellen van B. en W. tot het uitbrengen van ad vies. Hierop kwam in behandeling een ver zoek van de Ministers van Sociale en Economische Zaken tot medewerking aan de steunverleening aan kleine tuinders. B. en W. stelden voor niet tot deze steun verleening over te gaan, aangezien ook het verzoek tot invoering steunverleening aan kleine boeren is afgewezen. Men kan eerst de werking in andere gemeenten eens nagaan en het volgend jaar beide verzoeken nog eens in overweging nemen. Aldus besloten. Goedgekeurd werd de rekening over 1937 van de Vee- en Vleeschkeurings- dienst Oostkapelle aanwijzende in ont vang en uitgaaf f 6676.26. D'e begrooting voor 1937 werd gewij zigd. Hierbij deelde de voorzitter mede, dat de achterstallige bijdragen over de jaren 1933 t.m. 1936 ingevolge de L.O.- wet alsnog aan de gemeente Vere te vol doen in totaal f 1018 bedragen. Bij de rondvraag werd door den heer Van den Bosse de aandacht van B. en W. gevestigd op den slechten toestand van de bestrating van den Gapinschen weg. De voorzitter diende van antwoord. Arnemuiden. Ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Konin gin is door de plaatselijke Oranjevereeni ging besloten op Zaterdag 10 September a.s. feest te vieren. Tevens worden pogingen aangewend om tijdens de feestweek een winkelweek met etalagewedstrijd te organiseeren. Gevonden een portemonnaie met in houd. Inlichtingen ter secretarie. Kcrtgene. De brug. De kring „N.- Beveland" van de Z. L. M. vergaderde Vrijdagmiddag alhier onder voorzitter schap van dhr J. S. de Regt uit Kats. 20 leden waren aanwezig. Door stijging van het aantal leden in den kring was er een vacature ontstaan in het hoofdbestuur. Dhr J. S. de Regt werd tot hoofdbestuurslid gekozen en nam de benoeming aan. Dhr K. J. van Lan ge- raad uit Kamperland werd tot plaatsver vangend hoofdbestuurslid gekozen. Bij de rondvraag werd door dhr J. M. Bom uit Kolijnsplaat voorgesteld om een telegram aan den minister van Water staat te zenden, waarin aangedrongen wordt op een brugverïiinding tusschen Noord- en Zuid-Beveland. Het volgend telegTam werd hierop ver zonden: „Kringvergadering „Noord-Beveland" van de Z. L. M. dringt ten zeerste aan op spoedige gunstige beslissing inzake de overbrugging van de Zandkreek". (w. g.) De Regt, voorz. De voorzitter deelde hierna mede, dat de Mi nister van Waterstaat voor nemens is, om ter plaatse den toestand eens in oogen- schouw te komennemen. Spr. kon evenwel niet zeggen, op welken datum dit zal zijn. Tolen. In de Donderdagavond gehouden vergadering der veilingsvereeniging „De Eendracht" alhier, bleek uit het verslag van den kassier, dat de vereeniging mo menteel telt 113 leden. Het verlies over 1937 bedraagt f 465.36, een en ander in verband met koersverandering stukken en verschillende noodzakelijke afschrijvin gen. Dê contributie werd weer vastge steld op f 1, het percentage op 5 en 3 pet. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. QuistGeluk en A. J. Rogge band en gekozen in de vacature C. H. A. Stoutjesdijk de heer H. Jansen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJzendoorn, J. J. Poot te Bunschoten. Té Brakel, D. Th. Keek te Staphorst. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Terneuzen en Vlaardin- gen, M. Heikoop te Utrecht. ten ook dienen voor een groot deel voor het vormen van reserves. Toen het voorstel na breedvoerige be spreking in stemming werd gebracht, bleek, dat er slechts 5 stemmen voor ontbinding waren. Met overgroote meer derheid werd tot instandhouding der ver eeniging besloten, met het doel haar later te reorganiseeren. Zondag 12 Juni 1938. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Vossers te Vlissingen, av. ds Odé (H. Doop). Hansweert, 9. 30 u. ds Dagevos van Baar land. Protesteerende Kerkvoogdijen. Op 9 Juni j.l. werd te Utrecht een al gemeene ledenvergadering gehouden der vereeniging van protesteerende kerkvoog dijen. Deze vergadering was van groot belang, omdat een voorstel aan de orde was gesteld tot ontbinding der vereeni ging. Het bleek al spoedig, dat dit voor stel weinig instemming vond. Van ver schillende zijden werd het krachtig be streden en de noodzakelijkheid bepleit, om de vereeniging te doen voortbestaan. Opgemerkt werd, dat in de meeste ge meenten de eischen zoo zwaar zijn, dat voor het onderhoud der gebouwen en de noodzakelijke belangen der gemeenten bijna niets overblijft. En deze hooge financiëele eischen, die aan de gemeen ten gesteld worden, zijn niet alleen voor de salarissen der predikanten, maar moe- Aan de Kwkeekschool St. Antonius te Dongen slaagden voor het examen o.a. de dames E. Boonman te Oostburg en E. de Borck te Sluis. Voor het examen voor het voorloopig machinistendiploma slaagden J. Stoppels en A. Meijers, beiden leerlingen van de „D'e Ruyterschool" te Vlissingen. 1 Aan de universiteit te Leiden slaag de voor het artsexamen le ged.: J. D. Fransen v. d. Putte te Goes. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Brandwijk de heer H. P. Oggel, thans tijdelijk onderwijzer aan de Ghr, Mulo-school te Terneuzen. Vereeniging voor Handelsonderwijs te Middelburg. Aan de Middelbare Handelsavondschool te Middelburg slaagden voor het eind examen, afdeeling I (drie leerjaren): P. Buys, A. de Broekert, A. D'aniëlse, A. Drost, allen Middelburg; J. Geldof, Oost kapelle; K. Goedbloed, Middelburg; V den Hollander, Oostkapelle; Tiny de Ja ger, Arnemuiden; I. van der Jagt, Mid delburg; P. Lenselink, Vrouwenpolder; P. de Munck, Nel Peene, M. Roth, C. San- derse, J. Segboer, J. Tevel, A. Vermazen, H. Verstraate, C. Westerweel, allen Mid delburg; J. de Witte, Koudekerke, afge wezen 8 candidaten. Afdeeling II. Voor diploma boekhouden slaagden: S. Barentsen, Middelburg; Lei- da Bostelaar, Koudekerke; Johanna Biondina, M. Biondina, beiden Middel burg; A. van den Broeke, Serooskerke: G. Heuvelmans, Middelburg; A. Lieuwen, Vlissingen; J. Maartense, Ghr. 0verveel, G. Rijntem allen Middelburg. Afgewezen 4 candidaten. Voor diploma Engel'sche handelscor respondentie slaagden: A. Lieuwen, Vlis singen en D. van Wolf eren, Vlissingen Afgewezen 2 candidaten. Van de eerste naar de tweede klasse zijn bevorderd: P. Boone, L. van den Broeke, J. Fastenau, M. Geerse, J. van Heijl, Catharina Hoek, H. de Lange, B. Leijnse, L. Manni, J. Nijsse, J. Pouwer, W. Quist, C. Rozemond, A. van Sluijs, Joh. Ton, Elbertha Vermeer, B. Vries man, afgewezen 5 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse: J. Bos, W. van Dort, Goedbloed, J. Gui- ran, A. Hofman, Janna Holster, A. Kla ver, Carla 'Ouwerkerk, J. Reinders, C. Roose, G. Sanderse, G. Slimmen, A. J Wagenvoort. Afgewezen 10 leerlingen. Van de 4e naar de 5e klasse, Boekhou den: G. Janse, J. v. d. Kam, G. Roose, P. Schoonackers, M. Simonse, P. Wolf, af gewezen; 4 leerlingen. Van de 4e naar de 5e klasse Nederl. Handelscorrespondentie: W. Fiegen, II Mes, C. Vroonland, M. Biondina, H. de Koning, A. Koole, Johanna de Plaa, G. J. Rijnter. Afgewezen 3 leerlingen. Bij de uitreiking der diploma's kon de j waarnemende voorzitter, Mr M. G. W. I van der Veur, welkom heeten den wet houder van onderwijs, den heer M. H. I Boasson, den heer Stofkoper, die met Mr H. Doorenbos de Kamer van Koophandel en Fabrieken vertegenwoordigde. Zich richtende tot de jongelui zeide spr., dat zij niet moeten denken, dat zij er met het diploma zijn. Na een niet te lange rust j moet men weer aan den gang en dan hoopt spr., dat zij, die nog geen betrek king hebben, er spoedig een zullen vin den. Hierna heeft wethouder Boasson de diploma's van afdeeling 1 uitgereikt, waarna Mr v. d. Veur de andere uit reikte. De directeur, Mr P. C. de Jonge, sprak vervolgens de jongelui toe en zeide, dat met deze ook hun ouders blijde zullen zijn. Spr. gaf eem voorbeeld, waaruit blijkt, dat niet alleen de kennis, maar ook Heden overleed verwachts, onze de heer PIETEH DOK in den ouderdom 89 jaar. Mede namens J. Bd Souburg, 10 Juni Kanaalstraat 13. D'e jaarvergadering van het Nederlandsch Roode Kruis, welke Vrijdag te Bergen op Zoom werd gehouden, werd bijgewoond door H. K. H. Prinses Juliana. Een overzicht tijdens de vergadering. Ma een langde dig lijden, overl zacht en kalm, oi Vrouw, Moeder, E Grootmoeder JOHANNA CAT STURM, geb. W in den ouderdom 60 jaar. Uit A. S' Kinderen en Kle Oostkapelle, 10 Je Heden overleed kalm, na een g< dragen lijden, in eeuwigen levens, de Vader, Behuwt vader, de heer JOZUA ELEI» in den ouderdom en 8 maanden. Namens C. M. I Hoedekenskerke, 1 de persoonlijkheid v het welslagen. Een drietal der korte woorden dan' leeraren. Daarbij sl< aan. Direct volgde nu dering der vereenigi v. d. Veur, deelde Harthoorn vertrokk en dat de gemeentel bestuurslid aanwee: mont. Van den heer een schrijven ingekc oog op zijn minder 15 jaar meent zij: moeten neerleggen. Hierna bracht d< J. W. Kögeler, het uit. Hieraan ontleei wordt, dat de dagsc bezocht, doch dat o\ Avondschool niet va delbare Handelsdag met 51 leerlingen. I 9 candidaten voor nieuwe cursus in I 57 leerlingen, van v 2 de school verliete school begon in 193 Voor het eindexan de 22 candidaten. 1 gon met 117 leerlin waren er nog 113. dagschool komen er delburg van die de Zorg baart 'het, d vermijden uitgaven van de subsidie wor door aan de gering vereeniging steeds den gesteld. Verhoi uit particuliere bijdi gend gewenscht. Het jaarverslag v dank goedgekeurd. De rekeningen vi ter, den heer P. W. gelande, die wegen: standigheden niet af den door den dire daarna goedgekeurd In plaats ivan dei dit jaar als bestui en die zooals bover koos de vergaderinj Boer Jr. Hierna heeft de 1 als vice-voorzitter de vereeniging huk zij voor het Handel; ook namens het ge kerde spr. verheugd steeds in staat wor te steunen. Hij hooj jaren zullen bestaar burg en zeker wan derwijs profiteeren. Hierna sluiting. Examenei en tuinbouwki schikking van den wijs, K. en W. zi. welke in 1938 belas van het examen te akten van bekwaa van lager onderwijs landbouwkunde en tuinbouwkunde, bei voorzitter I r D. S. teurvan het landboi venhage, en b. tot 1 Ir A. W. wan de eur van den tuinb< onderwijs te 's-Gra examens zul"l< Wageningen. F e11e br 5 P ij k. Gistermidda

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2