SCHOUWEN-DUIVELAND. Politieberichten. Radioprogramma. hoofdsom en opcenten op de belastingen 1936'37 ad f 819,54, was de begrooting niet meer 'kloppend te krijgen. Op voorstel van Gedep. Staten wordt besloteD f 500 reserve uit de begrooting 1938 over te brengen naar 1937. Met nog eenige an dere af en overschrijvingen wordt de wij ziging der begrooting 1937 vastgesteld. In verband met deze overheveling naar 1937 wordt de begrooting 1938 gewijzigd door sommige ontvangposten hooger te stellen en sommige uitgaafposten lager te ramen (zulks op verzoek van Gedep. Sta ten). Naar aller meening zijn hierdoor verschillende posten onvoldoende gewor den. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1937 wordt goedgekeurd in ontvang op f 4152.68 en in uitgaaf op f 3027,30, batig slot f 1125,38. Dit laatste is door bijzondere omstandigheden plm. f 500 in gekort vergeleken met vorige rekening. Kapelle. Gevonden voorwerpen. Een foxterrier; een kosteloos rijwielplaatje, een rijwielplaatje, een luxe zakmes in etui. Inlichtingen verstrekt de gemeente veldwachter. (Belangeloos bericht.) lerseke. Postduiven. Wedvlucht Postduivenvereen. Noordster, van Noyon, 225 K.M. Los 10.30 u. Z.O. wind. 1. P. Lindenberg, 2, 13 A. Vermast, 3, 5, M. de Koeyer, 4, 21, W. E. van Kogelen- berg, 6, 16, 20 M. Minnaard, 7, 11, L. Slotboom, 8, C. de Koeyer, 9, 19 J. van Es, 10, 15, 17 A. Pols, 12, 14 G. Pekaar, 18 J. van Oeveren, 22 P. van Oosten, 23 M. Lamper. Ie duif 13.15.21 u., laatste 13.51.35 u, Postduivenvereen. Stormvogels. Wed vlucht van Laro Miggenes, afstand 400 K.M. Los 5.25 u. Ie duif 10.24.13 u., laat ste 11.19.08 u. 1, 2, 12 Jan Vette, 3, 13 W. M. van Saver, 4. Joh. van Stee, 5. R. van Dam me, 6, 8, 9 Jac. Poelman; 7. D. van Bo ven, 10. M. Bom, 11. E. E verse. Bruinisse. Onder groote belangstelling werd Zaterdagmiddag het stoffelijk over schot van den in het ziekenhuis Eudo- kia te Rotterdam overleden heer W. N. Elenbaas, ontvanger-griffier en secr.-ont vanger van het waterschap en den polder Bruinisse, ter aarde besteld. Aan de groeve sprak eerst ds Mars man, Ned. Herv. predikant, die den over ledene herdacht als organist, notabele en kerkvoogd. Daarna sprak burgemeester Hage als voorzitter van het waterschap. Spr. zeide een moeilijke taak te hebben, waar de heer Elenbaas tijdens zijn leven wars van alle eerbetoon was. Hij1 was iemand niet van veel woorden, maar van daden, iemand met een vast karakter, die in toe- gewijden ijver, trouw en met onkreukbare eerlijkheid in tal van functies had ge diend. Hij; herdacht hem als gemeente weger, als gemeente-opzichter en ten laat ste als ontv.-griffier, welke laatste func tie hij tot aan zijn dood heeft vervuld. Verkeersongelukken op Pinksteren. Docden en gewonden. Zondagmiddag is een auto te Aerden- hout door een tramtrein van de N.-Zuid- Hollandsche in den linkerflank gegrepen en een eind meegesleurd. De wagen is daarna over den kop geslagen. In de auto waren gezeten de 51-jarige heer A. Wagner, wonende te Rotterdam, diens 50-jarige echtgenoote, een Siamee- sche vriend uit Indië, de heer Barbaraska en de 36-jarige chauffeur van Helden uit Rotterdam. De heer W. liep een ernstige schedel- basisfractuur op en is reeds onderweg naar het ziekenhuis overleden. Mevrouw W. bekwam een hersenschudding en in wendige verwondingen en is later ook overleden. Dte heer uit Indië kreeg eveneens een hersenschudding, maar diens toestand is niet levensgevaarlijk. De chauffeur had slechts eenige lichte verwondingen aan het hoofd. Hij werd door de politie ver hoord, waar hij verklaarde met de fam. W. een tochtje naar den Afsluitdijk te zijn gaan maken; hij was ter 'plaatse volko men onbekend en heeft het kloksignaal bij den spoorwegovergang gehoord noch gezien. Bovendien heeft hij de tramtrein niet zien aankomen, daar ter plaatse het uitzicht tengevolge van een scherpe bocht dichtbij den overgang zeer slecht is. Zondag is de 67-jarige heer S. We ver uit Utrecht te Alphen a. d. Rijn het slachtoffer geworden van een motoronge luk. D'e heer Wever keerde 's middags als duopassagier van zijn zoon van een mo tortochtje naar Utrecht terug. In een bocht slipte de motor, vermoedelijk door den gladden weg plotseling, met het gevolg, dat beiden kwamen te vallen. De heer We ver Jr. kwam er vrijwel zonder letsel af, doch zijn bejaarde vader die enkele me ters over den grond werd geslingerd, bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Hij had hoofdwonden en een borstfractuur opgeloopen. Na bij omwonenden te zijn binnengedragen, werd hem door een ge neesheer de eerste hulp verleend. Daarna is hij naar het ziekenhuis te Utrecht over gebracht, doch bij zijn aankomst bleek hij reeds te zijn overleden. In den nacht van Zondag op Maan dag is de 24-jarige motorrijder A. H uit IJmuiden, na afloop van de kermis te Nieuwe Niedorp door roekeloos rijden in aanraking gekomen met enkele fietsrij ders. D'e motorrijder verloor zijn stuur en viel voorover op het trottoir, waar hij met een zware hersenschudding bleef liggen. Het slachtoffer is in ernstigen toestand naar het rerOrap] ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Zondagochtend reden drie Amster- damsche motorrijders, ieder met duo-pas sagier, in de nabijheid van Heerhugo- waard, naast elkaar den Kruisweg op, met het doel, in Nieuwe Niedorp te gaan visschen. Bij een hoek slipte de middelste motorrijder, met het gevolg, dat hij met zijn voertuig tegen een langs den weg staanden boom reed. Het motorrijwiel sloeg over den kop, waarbij de berijder lichte verwondingen kreeg. De duo-passa gier, de heer van T. uit Amsterdam, kwam er minder goed af. Hij sloeg met het hoofd tegen den boom en bleef in bewusteloozen toestand liggen. Later is hij naar het Cen- traal-ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Zijn toestand was hopeloos. In de Gharitasstraat te Roosendaal is Zondagmiddag een ernstig verkeerson geluk gebeurd, waarbij een persoon ge dood en een ander licht gewond werd. De heer J. B. uit Bergen op Zoom reed op zijn motorfiets, met zijn zoon op de duo, achter een autobus en is, waar schijnlijk door het verkeerd begrijpen van een signaal van den autobuschauffeur, tegen een huis opgereden. De bestuurder van het motorrijwiel werd hierbij zeer ernstig gewond en is in het ziekenhuis enkele minuten na aankomst overleden. De duorijder werd licht gewond. Gezin te Delft onwel geworden. In het gezin V. te Delft zijn gisteren vier personen, de vrouw, de 75-jarige logee, een 3-jarig kind en de dienstbode na den koffiemaaltijd onwel geworden. Aangezien zich vergiftigingsverschijn selen voordeden, is een onderzoek inge steld. Vermoedelijk is gebruik van on deugdelijke kaas de oorzaak, want alle patiënten hadden daarvan gegeten en de vader, die geen kaas genuttigd had, bleef gespaard. De overgebleven kaas is in beslag ge nomen. Van den motor geslin gerd. Te Delft is de 44-jarige motorrij der J. uit den Haag door het springen van den achterband van zijn motor uit het zadel geworpen en met het hoofd op den betonnen rand van den weg te recht gekomen. Hij' werd in zorgwekkenden toestand naar het gasthuis vervoerd, waar hij is overleden. Familieveete uitge vochten. Een oude veete tüsschen twee families te Oss, die een dubbel woonhuis onder één dak bewonen, is Zondagochtend op bloedige wijze beslecht. Zij1 moesten van één drinkwaterput gebruik maken en waarover was al eenige malen oneenig- heid ontstaan. Het schijnt dat Zondag ochtend de twist opnieuw bij den water put is opgelaaid. Omstreeks elf uur hoor de een buurman gekreun en toen hij een onderzoek instelde vond hij vrouw v. Z. bij' den waterput bewusteloos liggen en hevig bloedend. Hij waarschuwde de huis- g'enooten, waarna de vrouw haar woning werd binnengedragen. Het bleek dat zij een diepe wond aan het hoofd had opge loopen. De marechaussee stelde onmid dellijk een onderzoek in, dat wees in de richting van de buurvrouw, daar men deze voor het gebeurde met het slachtof fer had samengezien. Vrouw B. werd in de marechausseekazerne opgesloten. De toestand van het slachtoffer is niet le vensgevaarlijk. Door gas vergiftigd. Te Zwanenburg bij Halfweg heeft zich een ernstig geval van gasvergiftiging voorgedaan, waarbij' de 72-jarige heer Van der H. en zijn 3%-jarig dochtertje om het leven zijn gekomen. Toen tegen 8 uur de vrouw thuis kwam, vond zij' de woning gesloten. Een buurman heeft toen met behulp van een beitel een der ramen opgeschoven. Onmiddellijk drong een sterke gaslucht naar buiten, welke het ergste deed vermoeden, Een maal binnengekomen, vond men den man en het kind bewusteloos op den grond lig gen. Dadelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Met zuurstof-apparaten trachtte men de levensgeesten op te wek ken, doch deze pogingen waren ver- geefsch. De dood was bij beiden reeds in getreden. Het staat nog niet vast, hoe het gas zich in de woning heeft kunnen verspreiden. In het zwembad ver dronken. Zondagmiddag is in het z.g. natuurbad te Roden de dertienjarige jon gen A. K. uit Groningen verdronken. Niettegenstaande herhaalde waarschu wingen had de jongen, die de zwemkunst niet goed machtig was, zich in het diepe gedeelte begeven. Kind bij1 het spel ver dronken. Zaterdagmiddag is de vijf- rige W. M. te Delft bij het spelen in de S'chie geraakt en verdronken. .Onbewaakte overweg in D u i t s c h 1 a n d. In de nabijheid van Fuessen (D.) is een reiswagen met 35 passagiers uit Stutgart op een onbewaak- ten overweg door een trein gegrepen. Ze ven personen vonden daarbij den dood; acht werden zwaar gewond in een zieken huis opgenomen. -Moord uit wraak. Uit Huizum (Fr.) wordt gemeld: Gistermorgen heeft een zekere van der Veen te Leeuwarden een moordaanslag gepleegd op zijn gescheiden vrouw, die een jaar geleden opnieuw in het huwelijk was getreden met een zekeren H. Tegen dit huwelijk had v. d. V. veel bezwaar, en dikwijls zag men hem, zonder eenige re den, voor het huis van zijn vroegere echt genoote heen en weer loopen. Gisterenmorgen zouden de echtelieden naar een feestje te Huizum gaan. Toen zij op straat liepen, kwam v. d. Veen hen achterna. Met een 'browning van zwaar kaliber loste hij plotseling eenige schoten, waardoor beiden werden getroffen. In zorgwekkenden toestand moesten zij over gebracht worden naar het Ziekenhuis te Leeuwarden, waar de man spoedig over leed. De dader, v. d. V., joeg zich vervolgens een kogel door het 'hoofd. De daders van den over val met berooving te Step pe 1 o gearresteerd. De politie te Eindhoven heeft, in samenwerking met die te Helmond, j.l. Zaterdag te Helmond een drietal personen gearresteerd, ver dacht van betrokken te zijn bij den roof overval met berooving, vorige week ge pleegd ten huize van de Wed. t. V. in de buurtschap Steppelo onder Haaksbergen (Ov.). Het zijn J. M., vroeger knecht op de boerderij' van t. V., M. S., chauffeur en H. v. W., allen te Helmond woonachtig. De aangehoudenen zijn Zaterdagavond naar Haaksbergen overgebracht, waar de Haaksbergsc'he politie het verder onder zoek geleid heeft. Alle gearresteerden hebben bekend. Het grootste deel der geroofde gouden sieraden is terecht. M. heeft bekend de vrouw geslagen te hebben, terwijl v. W. met de revolver ge dreigd heeft. De Ncderlandsche aardappelenvoorziening De gezamenlijke aardappel-importeurs hebben zich met een dringend telegram gewend tot den minister van economische zaken. Refereerend aan ons telegram met het verzoek van 7 Mei om de algëheele mono polieheffing op geïmporteerde buitenland- sche nieuwe aardappelen op te heffen, waaraan door Uwe Excellentie helaas slechts ten deele tegemoet gekomen is door den termijn van de verhoogde heffing tot 11 Juni uit te stellen, mogen ondergetee- kenden verwijzen naar het feit, dat Ne derland thans, 4 Juni, zoo goed als geheel ontbloot is van Nederlandsdhe oude aard appelen, waarvan de overblijvende, niet noemenswaardige geringe resten tegen fantasie-prijzen nu reeds tot f 10 per hl, vlot plaatsing vinden, terwijl bij het uur ■die prijzen nog stijlgen. D'e Nederlandsc'ke nieuwe aardappelen zullen door de vorst en laatstelijk door de stormschade later dan ooit in eenige behoefte kunnen voor zien. Dit alleen is reden Uwe Excellentie hoogst dringend te verzoeken de monopo lieheffing, thans den dag, op te heffen, opdat onzerzijds' maatregelen igenomen kunnen worden met buitenlandschen toe voer de schreeuwende behoefte, althans gedeeltelijk te lenigen. Opheffing van de monopolielasten zal ook de verdere afvloeiing van thans nog hier aangevoerde buitenlandsche aardap pelen naar andere streken als b.v. West- Indië enz. verhinderen. Er is ten aanzien van het aardappelen- vraagstuk inderdaad pericuum in mora. DE AARDAPPELPRIJZEN Volksvoedsel voor groote groepen onbetaalbaar geworden. Wij lezen in de Maasbode: Toen we een paar weken geleden, toen de aardappelprijzen plotseling sterk op liepen, bij een bevoegde instantie infor meerden naar de oorzaak hiervan, werd ons geantwoord, dat die stijging niet was gelegen in een dreigend tekort aan dit volksvoedsel. Er waren voorraden genoeg, doch wegens de strenge nachtvorsten wa ren de boeren huiverig om hun kuilen te openen. Dit veroorzaakt een tijdelijke sChaarschte op de markt met het nood zakelijke gevolg, dat de prijzen aantrok ken. Er is sedert dien eenige tijd verloopen, de nachtvorsten zijn practisch verdwenen, maar de verwachte ruimere toevloed van aardappelen en daarmede een prijsdaling is uitgebleven.. Integendeel, de knollen werden steeds duurder. Met sprongen gingen de prijzen de laatste week vooral omhoog en ze hebben thans een peil ne- reikt, dat ze door een groot deel van de b e v O' 1 k i n g niet meer te betalen zijn. Welk een geweldige factor de aardap pelen vormen voor onze volksvoeding is bekend; wat dus de de onmogelijkheid om ze te koopen voor tienduizenden gezinnen beteekent, ligt voor de hand. En de toestand wordt te erger, wan neer men bedenkt, dat de nieuwe oogst dit jaar tengevolge van het slechte weer aanmerkelijk later aan de markt zal ko men dan gewoonlijk. Dit feit doet uiter aard ook zijn grooten invloed gelden op den huidigen prijs. Immers wanneer de aanwezige voorraden in een normaal jaar misschien nog voldoende zouden zijn ge weest voor den tijd, die ons nog van de nieuwe aardappelen scheidt, moeten zij nu plotseling dienen voor een (betrekkelijk) aanzienlijk langer tijdperk, zoodat men zijn onze informaties juist thans met een tekort zit. De toestand is met dat al zóó, dat alles moet worden gedaan om den prijs op een redelijk niveau terug te brengen. Zijn er inderdaad te weinig binnenlandsche oude aardappelen, dan dienen ze spoedig te worden aangevuld door invoer uit het buitenland tegen niet te hoogen prijs. Enkele weken geleden heeft de minister reeds iets in deze rich ting gedaan door de aangekondigde ver hooging van de monopoüeheffing op te schorten. Thans hod raagt deze hoffmg 3 cent on z'j zou (thans met ingang van 11 Juni) worden verhoogd tot 5 cent. Daar naast drukt op deze aardappelen nog een invoerrecht van 11 pet. van de waarde. In de huidige omstandigheden schijnen ons deze lasten veel te hoog en lijkt het dringend noodig, dat niet alleen de ver hooging van de monopolieheffing op 11 Juni a.s. niet doorgaat, doch dat ook de huidige heffing zoo mogelijk geheel verval- 1 e. Op deze wijze zullen deze aardappelen, welke op het oogenblik nóg duurder zijn dan de oude, binnen het bereik komen van een grooter deel van het publiek, zoo dat de vraag naar binnenlandsche oude aardappelen vermindert en deze eveneens kans krijgen op een lager niveau te ko men, waarop ze ook voor smaller beurzen bereikbaar worden. Naast maatregelen t.a.v. de aardappe len zelf, is het voorts misschien niet on- gewensoht, dat de regeering haar aan dacht vestige op de prijsbeweging van de levensmiddelen, welke ter vervanging van aardappelen door het groote publiek zou den kunnen worden gebruikt. Opdat de menschen ook hier niet gedupeerd wor den. Bij' dit alles is spoed hoogst gewenscht, wil men bij' de voeding van een zeer be langrijk deel van ons volk, welke momen teel geheel verstoord dreigt te worden en ten deele reeds is, veilig stellen. Rebus met fraaie prijzen!! De Commissaris van politie te Enschedé maakt bet volgende bekend: In verschillende bladen komen ad vertenties voor, waarin een eenvoudig prijsraadsel ter oplossing wordt opgege ven. Er wordt daarin een groot aantal mooie prijzen uitgeloofd en verder een aantal schitterende troostprijzen. Daar onder staat vermeld: Ieder is winnaar van één der bovenstaande prijzen, indien bij de juiste oplossing toezendt. Na het inzenden der oplossingen ont vangt men geen hoofdprijs, docheen circulaire, dat men is geplaatst op de lijst der deelnemers, onder welke de hoofd prijzen verdeeld worden. Voorts bevat die circulaire de mededeeling, dat men den troostprijs in ontvangst kan nemen tegen inzending der onkosten voor verpakking, porti, enz. D'eze troostprijzen bestaan uit platen. Tegelijkertijd wordt dan een gra vure aangeboden, in dit bijzonder geval tegen den specialen uiterst lagen prijs, voor slechts f 1.08. Om den verkoop van deze gravures is het, zooals vanzelf spreekt, begonnen en zoo worden de inzenders der oplossing te leurgesteld. Hoe die hoofdprijzen zullen worden ver deeld, was niet bekend, doch indien ze zouden worden verdeeld, zal vrij zeker de Loterijwet worden overtreden en alsdan inbeslagneming volgen. Deze onderneming werd opgezet en ge ëxploiteerd door den D'uitscher August Hermann Albert Wegner, geb. te Greene (D.) 30 Sept. 1896, tijdelijk wonende te Gronau (D.), die in Enschedé twee post bussen hield en een gedeelte van een pakhuis als kantoortje bad. Nadat Weg ner over deze aangelegenheid was ge hoord, heeft hij niets meer van zich la ten hooren. Later is deze zaak door een ander, onder een anderen naam, voortge zet, die heeft verklaard biermede te zul len ophouden. Aangezien A. H. A. Wegner verklaarde, voornemens te zijn in andere plaatsen fi lialen te vestigen, zij men gewaarschuwd. Over de maand Mei. WOLF AARTSDIJK. Gehuwd: 12, Cor nells Jacob van Strien, 27 j. jm. en Ma ria Hendrika Cornelia Koeman, 21 j. jd. 19, Jacob Francois Westrate, 26 j. jm. en Francina Bliek, 24 j. jd.; 25, Hendrik Koudenburg, 22 j. jm. en Elizabeth Kloet, 20 j. jd. Geboren: 6, Geertruid Maria, d. v. Cor nelia Marinus Nijsse en Martina Korstan- je; 7, Wilhelmina Johanna, d. v. Philip- pus Reinhoudt en Johanna Jannetje Kaboord; 15, Pieternella, d. v. Willem Marinus Steenbakker en Johanna Gastel. Overleden; 13, Maria Snoep, 62 j., wed. van Joris Westerweele; 26, Pieternella de Ruiter, 63 j., echtgen. van Franciscus Verheule. SGHORE. Geboren; Aede, z. v. Aede Postma en Sijke Boomsma; 6, Johannes Arnoud, z. v. Pieter Deurloo en Jannetje van den Berge. Overleden: 21, Neeltje Josina van Loo, 59 j., echtgenoote van Marinus Wisse; 21, Jannetje Johanna Glerum, 51 j., echtge noote van Boudewijn Nieuwenhuijse; 29, Jan Meijer, 64 j., echtgenoot van Adriana Vermaire. RILLAND-B TH. Geboren: 16; Dina Jacoba, d. van W. F. van Gorse'l en J. A. 'van Baaien; 8. A'driaan, z. van P. Kodde en K. Maljaars; 11. Bastiaan Cor nells, z. van G. P. de Jager en W. C. M. Bergs; 17. Leendert, z. van A. Buteijn en K, J. Lambregtse. Gehuwd: 19. Pieter Janus Heijboer, 29 j. en Geertruida v. d. Klooster. 21 j, Overleden: 12, Jan Blok, 80 j. wed. van Jdriana Blok; 25, Willemina Jo hanna Waggelink, 44 j. echtgenoote van J. Weijers; 29. Francina Verburg, 91 j. wed. van A. de Jager. (I. C.) GRIJPSKERKE. Bevallen; D. Steyn geb. van den Broeke, z. (M. C.j MELISKERKE. Bevallen; Cath. Melse geb, Louwe, d., Levenluos aangegeven een zoon van A. Marijs en L. Dingemanse, Getrouwd: J. Dekker, 24 j. jm, en M. Jobse, 24 j. jd,; P, Labruère, 23 j. jm. en C Jasperse, 28 j. jd. (M. c.j RITTEM. Bevallen: Pa. van de Broeke geb. Roelse, d. Ondertrouwd: J. Goedbloed, 25 j. en Adr. de Pagter, 26 j. Getrouwd: M. van de Vrede, 30 j. en Cath. van Keulen, 26 j.; J. W. Machielse, 25 j. en N. Chr. van Eennennaam, 23 j (M. G.) VERE. Getrouwd: F. Giffard, 52 j. jm. en N. Wauters, 28 j. jd. Bevallen: T. S. Meerman geb. Jan- se, d. Overleden: L. J. Speelman, 69 j.; D. de Voogd, 87 j., wedn. van J. de Voogd; Z. Jobse, 74j, (M. C.j WISSEKERKE. Gehuwd: 1. Jacobus Kloosterman, '27 j. jm. te Wolfaartsdijk en Wilhelmina Verburg, 22 j. jd.; Ma rinus Jacob de Vos, 24 j. jm. en Neeltje Janna Bareman, 22 j. jd. (N. B.) KORTGENE. Geboren: 30. Pieter Hen drik Marinus, z. van Jan Dirk Meulen- berg en Cornelia Adriana Verburg. <N. B.) Woensdag 8 Juni 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. NGRV-Uitz. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftl. en medit. 8.15 Ber., Gram. 9.309.45 Gelukw.) 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Verv. van 11.15. I.30 Gram. 2.00 Zang met piano. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Piano en gram. 4.30 Gram. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gram. 6.30 Taalles en cau serie over het Binnenaanvaringsregl. 7.00 Ber. 7.15 Land- en tuinb.halfuur. 7.45— 8.00 Reportage, event, gram. 8.05 Be richten ANP, herh. SOS-Ber. 8.15 Chr. Muziekvereen. „Nil sine labore", en gram. 9.00 Lit. causerie. 9.30 Orgel. 101X1 Ber. ANP. 10.05 Voor amat.-fatografen. 10.20 Vervolg orgel. 10.45 Gymnast.les. II.00 Gram. 11.50—12.00 Schriftl. HILVERSUM II. 301.5 M. Algem. Progr., verzorgd door de VARA. 10.00— 10.20 VPRO. 11.00—11.30 en 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. Om 8.16 Ber. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Gram. 10.30 D'eclam. 10.45 Gram. 11.00 Causerie „Onze tuinen en wij menschen", 11.30 „Sylvia". 12.00 Gram. Om 12.16 Ber. 12.45—1.45 VARA-Orkest. 2.00 Gram. 3.00 Voor de kinderen. 4.30 Gram. 6.00 Orgel. 6.30 Causerie „Rassen en klassen in het Z. van N.-Amerika". 7.00 Vocaal concert. 7.30 Reportage. 8.05 Herb. SOS-Ber. 8.07 Ber. ANP. 8.15 Schaakn. 8.20 Gram. 8.30 Radiotooneel. 9.15 VARA-Orkest. 10.00 Ber. ANP. 10.05 „Fantasia". 10.30 De Ramblers. 11.00 Schaakn. 11.05 G. Steyn's accordeonork. 11.30—12.00 Orgel. DROITWICH. 1500 M. 11.20 De Continental Players m.m.v. so list. 12.05 Gram. 12.25 Uit Stockholm Tage Broström's orkest. 12.50 Gram. 1.20 BBG-Northern-orkest m.m.v. solist. 2.20 Vocaal kwartet. 2.50 Viool. 3.10 Gram. 3.35 Vocaal en instrumentaal concert. 4.205.10 Vesper. 5.20 Gram. 5.40 „The Six Swingers", accordeonorkest. 8.20 BBG-Orkest. 10.00 Zang en piano. 11.00 Gram. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Or kest. 1.502.20 Gram. 5,20 Orkest. 6.50 Gram. 7.20 Zang. 8.20 Symphonie-ork. m.m.v. solist. 10.3011.20 Gram 484 M.: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 Orkest. I.50 en 5.20 Gram. 5.40 Opera „Der Schauspieldirektor" 6.35, 7.05 en 7.35 Gram. 8.20 Orkest m.m.v. solisten. 10.30 11.20 Gram. D'EUTSGHLANDSENDER. 1571 M 7.30 Gram. 9.30 Gram. 10.50 Piano. II.20 Kleinorkest,het Boheme-kwartet en solist. 12.20 en 1.262.20 Orkest m.m.v. solist. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 8 Juni: Zwakke tot matige, Z. tot Z.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur: 768. Licht op voor fictsc». Woensdag 9 u. 45 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6