DE ZEGAM -KWESTIE. Opleiding en diplomeering van opticiens en masseurs. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. gCEWWM Uit de Provincie. MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DE TOESTAND IN TSJECHO SLOWAKIJE. Steeds maar „Incidenten". Bijna de helft van de lichtingen reser visten, die in de jongste periode van span ning in Tsjecho Slowakije waren opgeroe pen, zijn, naar men meent naar huis ge zonden, Officieel wordt uit Praag medegedeeld: „Op 29 Mei heeft een Tsjeoho Slowaaksch soldaat te Dolny Barkovice de vrouw van den Rijksduitscher Exner gevraagd 'hem de Duitsohe vlag te geven, welke in het bezit van het gezin was. De vrouw over handigde de vlag, waarop de soldaat ver zekerde, dat hij haar zou terug brengen, hetgeen hij op 2 Juni ook deed. Daar het de officieele vlag van een vreemden staat en een buitenlander betreft, heeft de mi nister van buitenlandsche zaken op eigen initiatief het Duitsche gezantsohap zijn verontschuldigingen aangeboden voor het geval, dat uit het ingestelde onderzoek zal blijken, dat men hier met een delict te doen heeft". D© bond van jonge Sudetenduitsche gymnasten deelt mede, dat 32 van de ruim 50 voor de Pinksterdagen georganiseerde jeugdkampen der Sudetenduitschers door de autoriteiten zijn verboden. MISLUKTE VOLKSTELLING IN SOVJET-RUSLAND. De aan het eind van het vorig jaar in de Sovjet-Unie gehouden volkstelling, is als gevolg van opzettelijke tegenwerking volkomen mislukt. Aldus wordt thans door Bozin, den nieuwen directeur van het bureau voor de statistiek, medegedeeld in de „Iswes- tia", waarmede deels de geheimzinnig heid is weggenomen over het feit, dat er geen uitslag van de volkstelling ver scheen. Bij het opstellen van de lijsten voor de tellers werden geheele districten wegge laten. In de republiek Kalmyk b.v. werd geen rekening gehouden met 932 dor pen en in het gebied van Sverdlof wer den ruim 900 plaatsen „over het hoofd gezien", terwijl vele gefantaseerde plaat sen werden ingelascht. Hierdoor zijn uiteraard tal van on nauwkeurigheden ontstaan, welke den uitslag waardeloos maakten. De cijfers zijn dan ook geschrapt en reeds worden voorbereidingen getroffen voor een nieu we telling in 1939. Hevige aardschok in Opper-Silezië. In het Zuidoosten van Oost-Opper-Sile- zië heeft zich een buitengewoon hevige aardschok voorgedaan. De schok was zoo heftig, dat de bevolking in paniek uit de huizen de straat op vluchtte. In het gebied tusschen Kattowitz en Eichenau werd ernstige schade aange richt. Men vermoedt, dat de aardschok een gevolg is1 van de instorting van een oude, buiten bedrijf gestelde mijngang. J 9] Wil •mwf l]gj^ H. K. H. PRINSES JULIANA NAAR BERGEN OP ZOOM. Naar wij vernemen heeft Prinses Ju liana het voornemen te kennen gegeven, de algemeene vergadering van het Neder- landsche Roode Kruis op Vrijdag 10 Juni a.s. te Bergen-op-Zoom bij te wonen. Hare Koninklijke Hoogheid zal de ver gadering, die gehouden wordt in de so ciëteit „Thalia", presideeren. ONTWERP ELECTRICITEITSy VOORZIENING. De Tweede Kamer heeft besloten, het wetsontwerp houdende algemeene rege len ter zake van de electriciteitsvoorzie- ning aan de agenda toe te voegen DE ViJFDAAGSCHE WERKWEEK. Wcrdt ingesteld hij de Koninklijke en bij het hoofdkantcor van de B.i.M. Naar gemeld wordt, zal bij de Ko ninklijke Nederlandsche Maatschappij tot exploitatie van de petroleumbronnen en bij het hoofdkwartier van de Bataafsche Import Maatschappij (verkoopkantoor van Koninklijke Shell producten) te 's Gravenhage met ingang van Zaterdag 11 Juni de vijfdaagsche werkweek wor den ingesteld. Het personeel van de Koninklijke (ruim 1000 leden) en dat van het hoofkantoor der B.I.M. (ongeveer 300) zullen derhalve van dien datum af eiken Zaterdag geheel vrij hebben. D'e arbeidsuren van den totnutoe ge- bruikelijken halven Zaterdag zullen groo- tendeels worden gecompenseerd door ver vroeging van het aanvangstijdstip op de resteerende werkdagen van 9 uur op half 9. Voor de depots van de B.I.M. in den lande blijft de bestaande toestand gelden met het oog op detailverkoop en service ten gerieve van de afnemers. DE AARDAPPELPRIJZEN. De Bond van kleinhandelaren in aard appelen, groenten en fruit in Nederland heeft zich in een adres, waarin wordt be toogd, dat de groothandelsprijs der aard appelen ver boven de financieele draag kracht van een groot deel van ons volk uitgaat, opnieuw tot den minister van Economische Zaken gewend, met 'het drin gend verzoek elk obstakel, dat een rede lijken prijs in den weg staat, weg te ne men. De varkensstapel. Van 1601 Mei zijn aangebracht 44.692 (v. j. 45.896) biggenmerken. Van de toe kenning van dit jaar zijn tot 21 Mei j.l. gebruikt 564.091 (v. j. 603.968) biggen merken. Voor een juiste beoordeeling diene, dat van 1 Januari tot genoemden datum in totaal zijn gemerkt 820.820 biggen, welk aantal voor hetzelfde tijdvak van 1937 754,107 bedroeg. Géén onbevoegden op medisch gebied. In zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de wijziging der Wet op de Geneeskunst, ontkent minister Bomme, dat bij' de vraag, hoever de be voegdheid van opticiens en masseurs gaat, geenszins het z.g. artsenmonopolie prin cipieel in het geding is. Le genoemde beroepen waren vroeger meer van technischen dan van geneeskun digen aard. Opticiens en masseurs zijn niet geëigend diagnose te stellen en the rapie aan te geven. Erkend wordt, dat het wetsontwerp in de lijn ligt van het nu eenmaal bestaande artsenmonopolie. Of dit monopolie moet worden opgeheven is een vraag, welke niet binnen het kader van dit wetsont werp ligt. Wel is hier ter zake dienende de vraag ten aanzien van opticiens, heilgymnasten en masseurs, of niet een wettelijke rege ling noodig is omtrent hun opleiding en diplomeering, en het uit te oefenen toe zicht. Aan hen zou dan bij' uitsluiting van anderen het toepassen van de optiek en van de heilgymnastiek en massage al'of niet onbeperkt kunnen worden toegestaan. De minister heeft die vraag reeds hij de voorbereiding van dit ontwerp overwo gen en is bereid haar bevestigend te be antwoorden. Hij zal ook verder aan deze quaestie aandacht schenken, waarbij' hij uiteraard met zijn hierbij betrokken ambt- genooten in overleg zal treden. Uitdrukkelijk verklaart de minister, dat het niet in de bedoeling ligt het aanraden en leveren van steunzolen en schoeisel voor afw ij'kende voeten tot bet uitsluitend domein van den medicus te brengen. Slechts indien 'n voet in zijn werking te kort schiet of een ander gebrek vertoont, behoort een arts hierin gekend te worden (en moet der halve de werkzaamheid van den onbe voegde worden beperkt tot uitvoering), omdat dan gedegen kennis althans van de anatomie en de physiologic niet alleen van den voet, maar ook van de onderste ledematen, zelfs van het geheele lichaam, een vereischte voor doelmatige behande ling is. Een nieuwe ontoelaatbare praktijk wil de minister in dit verhand signaleeren: het werken met z.g. Audio meters, ten einde na te gaan welk ge- hoortoestel bij' doofheid noodig is. Hoewel er inderdaad eenige kans be staat, dat door optreden van een opticien de kans op genezing van een oogziekte of algemeene ziekte voorbijgaat, dient met gegroeide toestan den rekening te worden gehouden. Het onderzoek met letterproeven en brillen- doos behoort reeds sedert lang tot de werkzaamheden van den opticien. In het algemeen afgezien van het gewone verschijnsel van de vermindering van het gezichtsvermogen bij oudere per sonen dient in het belang van de volks gezondheid het consulteeren van oogartsen door personen met klachten omtrent de gezichtsscherpte in de hand te worden gewerkt. Overgangsbepalingen ten behoeve van opticiens met moderne instrumenten acht de minister niet noodig. In het leveren van brillen en brilleglazen, hun voor naamste bron van inkomsten, komt door dit ontwerp geen verandering. Ten aanzien van de heilgymnas ten en masseurs zij opgemerkt, dat, indien dit ontwerp wet wordt, dezen niet meer geheel zelfstandig zullen mogen beoordeelen of de door hen toe te passen geneesmethode doeltreffend is. Dit is noo dig omdat ook de meest eenvoudig schij nende afwijking een diepere oorzaak kan hebben, die slechts door den geneeskun dige kan worden opgespoord. Overneming weg. Ged. Staten stellen aan de Prov. Staten voor van het waterschap Poortvliet 516 m. van den weg 'Oud-VossemeerSt. Annaland in beheer en onderhoud bij de provincie over te nemen, mits het water schap per jaar f 140 of ineens f 4000 be taalt. Het sigarettenpapier. Door de belastingambtenaren van Tolen en de Rijks- en Gemeentepolitie van Oud- Vossemeer werd gisteren proces-verbaal van bekeuring ingesteld tegen P. D. te Steenbergen, wegens het vervoeren van een koffer, inhoudende 437 boekjes onge zegend sigarettenpapier, van Steenbergen naar 'Oud-Vossemeer. Een muzikaal wande lingetje. Maandag zal de muziek vereniging „Excelsior" bij goed weer een muzikale wandeling maken, alvorens zij per trein naar het muziekconcours te Heinkenszand vertrekt. Gisteravond vergaderde de afdeeling Goes van „Het Groene Kruis", onder voor zitterschap van den heer L. Duvekot Czn. Uit het jaarverslag bleek, dat door ge voerde propaganda het ledental geklom men was van 476 tot 739, contribueerende f 770,25. Verschillende stichtingen van liefdadigheid konden worden gesteund. Het aftredende bestuurslid Dr H. Snoek werd herkozen. Nieuwe statuten en een huishoudelijk reglement werden vastgesteld waarop de Koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. Naar de vergadering van de Prov. Ver- eeniging „Het Groene Kruis" werd afge vaardigd de secretaris L. C. van Vijven. Medewerking wordt aan alle inwoners van Goes gevraagd om oud papier te sparen en liefst in pakken gebonden, te zenden aan den bode Verburg, 's-Heer Hendrikskinderenstraat 66. De opbrengst komt ten goede aan het doel der vereeni ging. Borsele. Gisterenavond vergaderde de luchtbeschermingsvereen. onder voorzit terschap van burgeïneester Bax. Een defi nitief 'bestuur werd gekozen, bestaande uit de heeren Busch, Dekker, van 't Hoff, De Mey en P. Slahbekoorn. Door dhr Warren, hoofd van den lucht beschermingsdienst werd aan de hand van door hem vervaardigde kaarten een dui delijke uiteenzetting gegeven van het be veiligingsplan. De vereeniging telt onge veer 100 leden, waarvan er 28 ter verga dering aanwezig waren. Ellewoudsdijk. Gemeenteraad. Donderdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den heer M. Meulenberg Jz„ waarin hij ontslag neemt als raadslid wegens ver trek naar elders. Naar aanleiding daar van wordt bij monde van den voorzitter den heer Meulenberg dank gezegd, hoe wel zijn zittingstijd zeer kort is geweest, voor hetgeen hij in het belang der ge meente deed. De rekening over 1937 van het Burger lijk Armbestuur werd goed gekeurd. De ontvangsten bedroegen f 3948. De uit gaven f 3900. Batig slot f 48. Het in een vorige vergadering genomen besluit tot deelneming in de verwaar- borgingisregeling van de vereeniging F. O. G. tot een bedrag van f 3000 werd in dier voege aangevuld, dat zulks geschiedt uitsluitend voor den algemeenen dienst der gemeente. 'Op voorstel 'van B. en W. werd met de stem van dhr Bakker tegen besloten tot het verleenen van extra hulp aan werk- loozen (z.g. B-steun). Over het loopend jaar zal dientengevolge een bedrag van f 62.70 voor kleeding, dekking en schoei sel beschikbaar gesteld worden. De geloofsbrief van het nieuw benoem de raadslid J. de Dreu werd onderzocht. Tot zijn toelating werd besloten. Vervolgens werd in behandeling ge nomen een schriftelijk ingediend voorstel van den heer Smallegange, in diens kwa liteit als raadslid, om met ingang van 1 Januari j.l. tot invoering van een woon- forensenbelasting over te gaan. Volgens den voorsteller zou deze belasting 'kun nen worden geheven van natuurlijke per sonen, die gedurende meer dan 90 dagen per jaar voor zich of hun gezin een ge meubileerde woning beschikbaar houden zonder in de gemeente hoofdverblijf te hebben. De opbrengst dezer nieuwe belas ting wordt geraamd op f 200. Nu de ge meente sinds 1 Jan. 1938 niet in staat is zonder rijksbijdrage in de kosten barer huishouding te voorzien acht hij het niet onbillijk dat de eigenaren van gemeubi leerde woningen die gedurende korteren of langeren tijd in de gemeente vertoe ven niet alleen de lusten genieten, doen ook de lasten helpen dragen. De beide wethouders verklaren zich tegen het voor stel, omdat de eigenaren dier woningen aan vele behoeftigen hulp verleenen, het geen d'en voorsteller de opmerking uit lokt dat, wanneer ook hem om die reden geen belasting wordt opgelegd, hij gene gen is f 500 per jaar onder de armen te verdeelen. De liefdadigheid 'komt op een dergelijke manier uit de gemeentekas. Het bezwaar van de wethouders, dat het opleggen van dezen belastingplicht wel eens verdwijning van gemeubileerde wo ningen tot gevolg zou kunnen hebben noemt de heer Smallegange denkbeeldig. De heer van der 'Hage geeft in overwe ging de eigenaren te verzoeken vrijwillig een belastinghijdrage te verleenen. De heer Smallegange verklaart zich daar mede te kunnen vereenigen en trekt zijn voorstel voorloopig in. Het voorstel van den heer van der Hage wordt daarna aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. De beide wethouders stemden tegen. Daarna vraagt de heer Goetheer of het juist iis, dat 'de steunregeling en werk verschaffing 19 Juni worden stopgezet. De voorzitter deelt mede, dat zulks wel in de bedoeling ligt, doch dat dit voor Ellewoudsdijk wel niet mogelijk zal zijn. B. en W. zullen in deze in elk geval tij dig hun maatregelen nemen. De heer Bakker betreurt, dat alleen steuntrekkers tot de werkverschaffing worden toegela ten en vraagt naar de reden waarom dat in andere gemeenten niet zoo is. De voorzitter zegt, dat in een gemeen telijke werkverschaffing waarop de heer Bakker doelt, die voorwaarden door de gemeente gesteld ikunnen worden, doch niet dan ten koste van het subsidiebe drag. In Ellewoudsdijk is echter sprake van een centrale werkverschaffing waar in de gemeente geen zegggen'schap heeft. In dit geval had het waterschap maatre gelen kunnen nemen voor de werkloozen uit Ellewoudsdijk en Driewegen. Heinkenszand. Donderdagavond werd de familie Walhout alhier telefonisch op de hoogte gebracht van een aan hun zoon overkomen ongeluk. Deze was tijde- DE HEER ABRAHAMSE HEEFT DE HEM AANGEBODEN VERGOEDING NIET AANVAARD. Gedep. Staten deelden in hun antwoord aan de heeren Dekker en van Gorsel o.a. mede, dat de Zegam besloten heeft den heer P. L. Abrahamse gedurende vijf jaar een uitkeering toe te kennen. Deze zou zich eigener beweging tot Gedep. Staten hebben gewend met een schrijven waarin hij zijn leedwezen be tuigt over sommige zijner gedragingen. De Vliss. Crt. meldt echter, dat de heer A. de uitkeering gedurende vijf jaar waartoe de Zegam-directie op aandrang van Gedep. Staten besloten heeft, niet heeft aanvaard. Bovendien is er geen sprake van, dat hij zich eigener beweging tot Gedep. Sta ten gewend heeft in dien zin, dat al het geen hiermede verband houdt van den heer A. zou zijn uitgegaan. Integendeel, lijk waterbouwkundig opzichter bij den rijkswaterstaat te Alblasserdam. Donder- dagisnachts is de fdmilie W. per auto ge reisd naar het ziekenhuis te Dordrecht, waar hun zoon was opgenomen. Bij hun aankomst bleek zijn toestand zeer zorge lijk te zijn. Hij was getroffen door een betonbak en inwendig zeer ernstig ge kneusd. Hij verkeert nog steeds in le vensgevaar. Vrijdagmorgen werd de familie Hirdes alhier bericht, dat hun zoon, die reeds eenige jaren op de werf „De Schelde" werkzaam is en die dagelijks per bus daarheen gaat, wegens een over komen ongeluk in het St. Jozefs zieken huis was opgenomen. Bij nadere infor matie bleek de jongen een beenbreuk te 'hebben bekomen. In verband met het te houden mu ziekconcours op 2en Pinksterdag worden door verschillende buurtvereenigingen eerebogen geplaatst en is men in ver schillende buurten druk bezig versierin gen te maken. Kortgene. Loop der bevolking over de maand Mei. Ingekomen: T'obias de Looff en gezin, van Bandoeng (Ned. Indië); Cornelia M. Marcusse, van Wissenkerke; 'Geertruida AnthonisseGeelhoed, van Wissenkerke; Krijn Janse, van Wissen kerke; Adriana T. Flipse, van Wissen kerke; Adriana Noordhoekv. Gilst, van Kolijnsplaat; Pieter J. Pennings, van Nijmegen. Vetrokken; Catharina W. Viergever, naar Oudelande; Michiel J. Salomé, naar Alblasserdam; Adriana G. Snoep, naar Kolijnsplaat; Leendert v. d. Heyde, naar S'lootdorp; Franscina J. v. Strien, naar Wolf aartsdijk; Krijn v. d. Stouwe en ge zin, naar Rotterdam. AUTO IN KANAAL GEREDEN. KRANIGE REDDER. Toen de echtgenoote van den genees heer J. P.uit Sas van Gent Vrijdagmiddag met flinke snelheid per auto langs het kanaal van Terneuzen reed, sprong plotse ling een band met het gevolg, dat zij de I macht over het stuur kwijt raakte en in het ruim negen meter diepe kanaal reed, waar de wagen geheel verdween in de diepte. D'e portier van de glasfabriek, die het ongeluk zag gebeuren, waarschuwde on middellijk een passeerend automobilist, I die zich terstond naar de plaats, des on- heils begaf. Hij sprong te water, dook en trachtte het portier te openen. Dit ge lukte hem echter niet. Eerst na drie keer duiken slaagde hij erin het portier open te maken en mevrouw P. uit den auto te trekken en op den wal te brengen, waar door de drenkelinge aan een wissen dood ontkwam. De redder bleek te zijn de 20-jarige in woner van Sas van Gent, de heer H. Uyterhoeve. De toestand van mevrouw P. is niet on gunstig. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vianen (vac. Ds Wachter), J. J. H. van der Rhee te Mijnsheerenland. (Vac. Ds Knier), toez., A. J. van Rennes te Strijen. Aangenomen naar Marum, A. Burger, em. pred. te Uithuizen. Naar Wateringen, F. J. van Steenbeek te Valkenburg (Z.H.). Emeritaat. Dr W. Meinders- ma, Ned. Herv. pred. te 's-Hertogenbosch heeft met ingang van 1 Oct. a.s. wegens meer dan 4(Ljarige ambtsvervulling eer vol emeritaat aangevraagd. Reserve veldpredikers. Benoemd tot reserve-veldprediker voor den tijd 'van oorlog bij het leger te velde de heeren Ds A. N. Tonsbeek, Ned. Herv. pred. te Appingedam; Ds J. S. Hartjes, Ned. Herv. pred. te Vlissingen; Ds P. van der Wal, Ned. Herv. pred. te Tilburg; Ds H. J. L. A. Couvee, Ned. Herv. pred. te Wel-sum; Dis J. G. Panhuise, Ned. Herv. pred. te Aagtekerke en Ds J. G. Jörg, Ned. Herv. pred. te Steenwijk. lerseke. Wegens ziekte van den heer M. J. Steketee, hoofd van school I, is tijde lijk benoemd de heer G. Zegers van Ka- pelle. de bewuste correspondentie is een gevolg van audiënties met den Commissaris der Koningin in Zeeland, die aangevraagd werden op advies van een lid van Gedep. Staten dat van te voren besprekingen met den heer A. heeft gevoerd. De lezing die Gedep. Staten ten aan zien van laatstgenoemd punt in hun meergenoemde nota gaven, ikan dus vol gens genoemd blad niet volmaakt juist worden geacht. Een en ander beteekent niet, dat de heer A. de aangeboden uitkeering gedu rende vijf jaar definitief weigert zon der meer. Het zwaartepunt ligt in een rehabi litatie. Deze zou dienen te bestaan in het alsnog verleenen van eervol ont slag en daarnaast het toekennen van een billijke geldelijke schadeloosstelling. Deze kwestie, waarvoor de Prov. Sta ten zoovele uren hebben volgepraat, is dus helaas nog niet uit. Geslaagd voor voorloopig diploma: machinisten-examen I. J. Th. Post te Vlissingen en H. Ruch te Koudekerke. Zondag 5 Juni 1938. Nod. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz (medew. kerkkoor en bazuinblazers), av, ds Lammers. M. vm. ds Odé. Wissekerke, vm. leesd., nm. ds Louwerse Geersdijk, vm. ds Louwerse (H. Doop;, n.m. leesd. Hansweert, 9.30 u. ds Plaggemars, 6.30 u. ds Baarslag. Geref. Kerken. Wissekerke, vm. leesd., nm. ds Veenstra. .Lijk opgehaald. Gistermid dag is in het vaarwater de Leede het lijk opgehaald van den 27-jarigen G. K. wo nende te Warmond, die eergisteren Lij het vullen van het benzine-reservoir van zijn boot overboord is geslagen en ver dronken. Door ondervoeding overleden. Woensdagmorgen om streeks 9 uur kwam de huisvrouw van A. K. te Oud-Beij'erland zeer opgewonden bet huis uitloopen. De beer d. V., die juist voorbijkwam, vermoedde dat er een on geluk was gebeurd. Hij liep het huis in en zag een kindje van 5 maanden dood in de wieg liggen. Een arts, die inmidde gewaarschuwd was, constateerde, dat het kind al reeds enkele uren was overleden en dat de oorzaak moest gezocht worden in ondervoeding. De politie heeft het lijkje in beslag genomen. De vrouw is naar het gemeentehuis gebracht, waar zij bekende het 'kindje door ondervoeding om het le ven te hebben gebracht. De vrouw is naar Dordrecht overge bracht en aldaar ingesloten. Middel tegen suikei- ziekte? Naar gemeld wordt, is een Ne derlandsche scheikundige momenteel be zig, in samenwerking met een Berlijn- schen professor, een nieuw middel te be proeven, om de symptomen van suiker ziekte weg te nemen. Enkele patiënten hebben er volkomen baat bij gevonden. In een ziekenhuis te Berlijn worden thans achttien personen, die lijdende zijn aan suikerziekte, volgens deze metbode behandeld, tot heden met gunstig gevolg. Mijn naam is Harders. Don derdagavond stapte aan een hotel te En- schedé een jonge man af, die opgaf Har ders te heeten en speler te zijn van het Nederlandsch elftal. Hij was aldaar ge komen, om op zijn vriend en medespeler in het Ned. elftal Van der Veen uit Al melo te wachten om samen naar Frank rijk te reizen. Maar de hotelhouder wist, dat de naam van den Ned. elftalspeler De Harder is en vond zijn gast ook ove rigens wat vreemd. Daarom belde hij de politie op en uit het door haar ingestelde onderzoek bleek, dat de man D. was genaamd en ten na- deele van zijn patroon te Arnhem een bedrag van f200 had ontvreemd. De fan tasierijke oplichter kreeg hier gratis logies. Bliksem slaat in heide op „De Hooge Veluwe". Tijdens een kort maar hevig onweer, dat gisteren boven Otterlo en omgeving woedde, is de bliksem geslagen in een heideveld van het nationaal park „De Hooge Veluwe bekend als de wildbaan van Kröller Aangewakkerd door den feilen wind, vonden de vlammen, ondanks de hagel buien, waarmee het onweer gepaard ging, voedsel in de heide. De boschbrandweer van Hoenderloo en Otterlo, militairen uit de legerplaats Hars kamp en arbeiders uit de werkverschaf fing, trachtten den brand te bestrijden, hetgeen echter door het draaien van den wind met groote moeilijkheden gepaard ging. Eerst tegen zeven uur was men het vuur meester. Niet minder dan zestig hectare heide ging verloren. Er is hoegenaamd geen wild in de vlam men omgekomen. Temmer dooreen leeuw aan gevallen en ernstig gewond.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2