Het weer in Mei. Radioprogramma. Stukken voor de Ptovinciale Staten van Zeeland. Zon tekort gekomen. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was volgens een mededeeling van het Kon. Ned. Met. Instituut in de Bilt in Mei de ochtendtemperatuur een graad beneden normaal. In de tweede decade resp. twee graden beneden, een graad boven en een graad beneden normaal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 9den en den loden, respectieve lijk vier graden beneden en zeven graden boven normaal. De temperatuur was boven normaal van den loden tot den 17den, maar overigens op vrijwel alle dagen beneden normaal. D'e gemiddelde dagelijksche maximum temperatuur was 1 Va graad, het gemid delde dagelijksche minimum een graad beneden normaal. Vooral van 8 op 9 Mei is schadelijke nachtvorst opgetreden, te de Bilt daalde de minimum temperatuur toen lager, dan sedert hot begin der waarnemingen (1897) zoo laat in het jaar is waargenomen. De neerslag was in Groningen, Friesland, Drente, Overijssel, Zeeland, Noordbrabant en Limburg normaal tot vijftien procent daarboven, in het overige deel van het land 10 tot 35 pet. beneden normaal. Te de Bilt werden 187 uren zonneschijn waargenomen, tegen 211 uren normaal. zijds naar Duitschland van stroo, bloem bollen en zuivelproducten. Hierdoor komt deze maatregel in een eenigszins gunsti ger beoordeeling. Het kwantum had evenwel nog de helft kleiner kunnen zijn. Er kunnen echter omstandigheden zijn waarin het gewenscht is een klein kwan tum vleesch in te voeren, aangezien te hooge vleeschprijzen eveneens nadeelige gevolgen hebben. Ten slotte wees Spr. op de principieele taak van den Bond, n.l. het uitdragen van de Chr. beginselen onder onze platte landsbevolking. De bond gaat uit van de overtuiging dat de Heilige Schrift en de traditiën van ons volk de grondslagen voor ons maat schappelijk leven uitmaken. We kunnen ons werk niet doen, zonder ons te binden ook in ons organisatieleven aan Gods on feilbaar Woord. Het bedrijfsleven roept al meer om principieele voorlichting. Onze Chr. Boeren- en Tuindersbond werkt onder „eigen banier", niet om zich vijandig te stellen tegenover beroeps- en vakgenooten van andere denkwijze, maar om aan eigen beginsel naar den grondslag van Gods onfeilbaar Woord den noodza kelijken invloed te geven op de ontwikke ling van ons bedrijfsleven. Samenwerking kan er alzoo zijn met andere organisaties ten opzichte van de economische aangelegenheden, doch wat j het principieele gedeelte aangaat en ook dat van het sociale terrein zijn er ver schillen aanwezig die nu eenmaal niet te overbruggen zijn. Geen politieke organisatie willen we van onzen C.B.T.B. maken. Ons Christelijk onderwijs op land- en tuinbouwgebied moet oo'k onze aandacht hebben. Ten slotte wekte Spr. allen hartelijk op tot krachtige samenwerking. Jaarverslag. De secretaris, de heer J. A. Domini- c u s, herinnerde in zijn jaarverslag aan het feit, dat een zelfstandige onderafd. op Noord-Beveland tot stand kwam, onder leiding van den heer Balkenende uit Kamperland. Zuid-Beveland moest daar door wel een aderlating ondergaan, maar ook uit dit eiland komen goede berichten, 'n Cursus in veekennis is daar gegeven en tegen den a.s. winter vroegen de jongeren te NïeuW'dorp reeds een cursus aan. De heer Bosselaar uit Aagtekerke, verhuisd I naar Ellewoudsdijk, richtte in zijn om geving een af deeling op, de eenige welke er dit jaar bij kwam. Heb aantal afdee- lingen steeg daardoor tot 18. Walcheren toonde weer een gezonde, flinke afdeeling te zijn. In Middelburg, Markt 26 klopt het hart van den Bond. Het gaat goed met het bureau. De beide heeren De Kam werken daar ijverig. Het aantal cliënten van het boekhoudbu- reau is de 70 reeds gepasseerd (vorig jaar nog geen 50) en het gaat nog steeds voor- i uit. De financiën ontbreken nog om alle schriftelijk en administratief werk over het bureau te laten loopen. Spr. roept de medewerking van allen in, om hierin ver betering te brengen. De afd. Schouwen-Duiveland deed veel practisch werk (aankoop en afzet van pcotaardappelen, handel in zaaigranen, aankoop van kunstmest, krachtvoer, enz.) En zijn daar 135 leden. Alles werd voor een zacht prijsje gedaan. De bruto winst was daardoor zeer gering. Ook de winst op de tarwe-inname liep terug (van 1100 ton in 1936 tot 800 ton in 1937), een ge volg van maatregelen van bovenaf. Een woord van dank aan den voorzitter den Boer voor zijn vele administratie hiervoor verricht. De heer Van de Vate volgde den heer Van Schelven als secretaris op. Met leedwezen werd vernomen, dat de heer Van Schelven, die naar Amsterdam ver trok, daar al -spoedig overleed. Zeeuwsch-Vlaanderen (Westelijk deel) zag ook zijn secretaris de Hullu vertrek ken. Met groote ambitie heeft hij dit werk verricht. In zijn plaats werd dhr Quaak bestuurslid van de prov. afd., terwijl dhr Ramondt secretaris der afd. werd. De vrouwen in het land van Cadzand organiseerden huishoudonderwijs, al was het zonder subsidie. De afd. van den C.B.T.B. heeft aan den Raad van Oost burg medewerking gevraagd voor een cur sus. Helaas zijn die pogingen niet met succes bekroond. Van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen geldt: Goede wijn behoeft geen krans. Veel werk doet deze afd. (graanpakhuis, poter bewaarplaats, enz.). Ook hier werd min der tarwe toegewezen (plm. 800 ton). Maar toch zal nog een kwantum van 1.6U0.000 kg kunnen worden verwerkt. Het aanbod van aardappelen voor voor- 'kieming was zoo groot, dat heel veel moest worden afgewezen. Spr. herdacht daarna het overleden oud-hoofd der Chr. Landbouwschool te Aksel, den heer Lefeber. Zijn nagedachte nis blijft in dankbare herinnering behou den. Deze school de eenige Christelijke in Zeeland telt 66 leerlingen. Het Bestuur der prov. afd. vergaderde acht maal. Het ledental bedraagt, inclu sief de jongeren, 1166. Over de samenstelling van een pacht bureau en de benoeming van leden der pachtkamers, kan nog niets worden mee gedeeld. Aan het Bestuur hebben ze veel i tijd gekost. Aan de uien-federatie werd medewer king verleend. Afgevaardigde daarin werd de lieer Wolfert te Waarde. Eveneens aan de Zeeuwsche grondverbeterings-Mij. en aan de bestrijding van de rundvee-t.b.c. I Wat de landbouwhuishoudcursussen be treft, kan worden gemeld, dat Aksel een cursus kreeg toegewezen. Ook West Z. Vlaanderen blijft in dezen diligent. Walcheren heeft een aparte tuinbouw- commissie. Ook de Prov. tuinbouw-com- missie kwam een paar maal bijeen. Dhr Valstar, regeeringscommissaris, sprak voor haar een rede uit. In de commissie voor den Zeeuwschen fruitteeltdag was de heer Wisse te Kapelle de afgevaardigde. Ook in de commissie voor de vaste lasten voor den tuinbouw was de afd. vertegen woordigd. Hagelverzekering is mede ter hand genomen. Spr. wekte de leden op, zich meer op „Ons Platteland" te abonneeren. De wensoh naar een eigen Zeeuwsch orgaan werd nog niet vervuld. Met dankbaarheid maakt Spr. melding van wat de Bond en de jongeren-organi satie ook in Zeeland doen. Dankbaar is Spr. ook voor den groei van het ledental (plm. 60), en voor wat gedaan werd. Maar op onze lauweren gaan we niet rusten. Tolen ligt nog braak voor den Bond. Ook in andere districten worden er nog velen gevonden, welke wij meenden in onze voorste gelederen te mogen aantreffen en die heelemaal niet, of ternauwernoood in de achterhoede meeloopen. Het feit, dat we klein zijn, ontmoedige ons niet. Laten we bij dit werk onszelf op den achter grond plaatsen en getrouw daarin zijn uit overtuiging, dat we een Gode welgevallig werk doen, alleen in Zijn kracht. De penningmeester, de heer J. O e 1 e teWemeldinge, meldde een ont vangst van f 2170,86V2, een uitgaaf van f 2133,15, alzoo 'n batig slot van f 37,7lV2 (vorig jaar f 167,86'/2). Ook uit deze cij fers blijkt de groei van den Bond in Zee land. Beide verslagen werden goedgekeurd. De contributie bleef ongewijzigd. Rondvraag. Dhr Louwerse te Domburg bespreekt het voor-ontwerp kindertoeslag en noemt dit een indirecten diefstal, een groote onbillijkheid. Spr. zou aan de boeren met een groot huisgezin een extra-toeslag op het te leveren graan wil len geven. De brugplannen. Dhr J. van Dis te Kolijnsplaat stelt voor namens de vergadering een telegpam te zenden aan den Minister van Water staat om spoed te maken met het uitvoe ren der brugplannen. Dhr C. P. Vogelaar spreekt zijn sympathie uit met de brugplannen. De noodzaak van een brug is ook vandaag weer gebleken. Nadere mededeelingen kan Spr. hieromtrent niet doen. De beslising ligt bij. den Minister. Daarop wachten we. Spr. steunt het voorstel-Van Dis, wat hierna wordt aangenomen. Wat de kinderbijslag betreft, zegt de voorzitter, dat de G. B. T. B. ac- coord gaat met dit voor-ontwerp, maar dat hij graag zou zien, dat beide partijen daarin betalen. Dhr V ogelaar spreekt daarna de vergadering toe. Spr. is hier niet als lid van Ged. Staten, maar als lid van den Bond en vooral als oud-voorzitter. Het Koningschap van God aldus Spr. geldt niet alleen voor ons persoonlijk en gezinsleven, maar ook voor het bedrijfs leven. Dit was ook het motief tot oprich ting van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond. Spr. verblijdt zich van harte in den groei van den Bond, maar we zullen moe ten blijven werken tot de laatste Christe lijke boer tot den Bond is toegetreden. We willen over practische kwesties met an deren samenspreken en .samenwerken, maar op het punt der beginselen geven we geen duimbreed toe. De heer Schuit, buregenieester van Kortgene, verklaart, dat B. en W. hier gaarne aanwezig zijn. Noord-Beveland en dus ook Kortgene, hebben groote belangen bij den landbouw. Spr. hoopt, dat allen aan het eiland Noord-Beveland aangena me herinneringen zullen bewaren en hij wenscht den Bond Gods zegen toe. Met de brugplannen gaat Spr. van harte accoord. Hierna wordt het volgende telegram ge zonden aan den Minister van Waterstaat: „De afd. Zeeland van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond in grooten getale in jaarvergadering te Kort gene op Noord-Beveland b ij een, verzoekt Uwe Excel lentie dringend, gezien de moeilijkheden aan den over tocht verbonden, de tot standkoming van een vaste brug met Zuid-Beveland wel te willen bevordere n". Dhr Bosselaar (vice-voorzitter), brengt den voorzitter dank voor de goede leiding dezer vergadering en voor het vele werk, dat hij voor de afd. doet. Hierna werd gepauzeerd. Middagvergadering. In de middagvergadering sprak de heer Mar ra uit Lioessens over: „De verheffing van ens platteland". Is die verheffing noodzakelijk? vraagt Spr. Is er sprake van een zakken, een afzakken? Volgens Spr. wel. We hebben ons wijs laten maken, dat de wereld op ons landbouwbedrijf was ingesteld, dat er geen vuiltje aan de lucht was. Maar God heeft ons tot de orde geroepen. De verzak king hebben we op stoffelijk gebied ge voeld en we voelen dat nog maar ook op moreel, nationaal en geestelijk gebied. Er zijn factoren gö.mporteerd op het platteland, die geestelijken en moreelen achteruitgang brachten, vooral onder on ze jonge menschen. Er is ook op het plat teland iets bezig, dat onze nationale waarden wil ondermijnen. Onze boeren worden belaagd door allerlei personen en beginselen, waartegen ze niet voldoende op hun hoede zijn. Spr. noemt in dit ver band ook Landbouw en Maatschappij en roept zijn hoorders op hiertegen waak zaam te zijn. Onze boeren worden min of meer ge ëxploiteerd door den Staat, dank zij de Overheidsmaatregelen. We zijn op weg naar de .staatssocialisatie. En van dien weg moeten we terug. Spr. wil dit zeggen zonder er doekjes om te winden. We zijn de Overheid dankbaar dat ze ons van den stoffelijken ondergang heeft gered. Maar dat is abnormaal. We had den dat zélf moeten doen. We waren niet of niet voldoende georganiseerd. We had den ons technisch gericht op den export. Maar nu worden de grenzen steeds meer gesloten. We zijn ontnuchterd. We komen er niet met de techniek. De Overheid heeft zich moeten bewe gen op een terrein, dat het hare feitelijk niet was. Ze was en ze is op verboden terrein. Zij- gevoelt dat zelf wel het meest. Maar het is de vraag, of de landbouw zich zou kunnen redden zonder Overheids- I bemoeiing. Individualistisch zal dit zeker niet en nooit kunnen. Ook technisch niet. Ook niet op „neutrale" basis. We hebben een andere basis noodig dan humaniteit, al gemeenheid of neutraliteit. We zijn toch niet de gedachte toege daan, dat onze God alleen moet worden gediend in ons persoonlijk en gezinsleven en in de kerk? Altijd en overal hebben we dat te doen. We hebben al onze Christelijke boeren noodig, die zich Christus niet schamen. Dan moeten we ons gezamenlijk te weer gaan stellen tegen de factoren, die ons platteland doen wegzakken. Maar dan staan we op een bodem, die ons dragen kan, dat is Gods onfeilbaar Woord. Wat krijgen we anders? Ja, wat hebben we feitelijk? Dat de Overheid haar hulp verleend door middel van een gedwon gen organisatie (de L. C. O.) en dat pro testen worden gehoord, als de Overheid zich wil terugtrekken. We hebben noodig een hechte grondslag en een samenbindend vermogen, zoodat een akkerbouwer uit Zeeland met een vee boer uit Friesland, een landbouwer, een tuinder, een kippenhouder en een zand boer aan één tafel kunnen zitten. Als Christenen moeten we het g e h e e 1 e platteland willen opheffen. Niet negatief gaan werken zooals in een neutrale organisatie. Niet gaan afgeven op de groote steden, op handel en indu strie. De C. B. T. B. moet positief, ombou wend aan het werk. Onze jeugd moet ge holpen worden. Daarom willen we ijveren voor Christelijk landbouw- en landbouw- huishoudonderwijs. Er is voor onze bedrijven heel wat iu de maak. Maar als dit terecht zal komen, moeten we eerst economisch gered zijn. Materieel moeten onze bedrijven om hoog, sociaal-economisch moeten we ge zond zijn, opdat we onze sociaal-politieke taak kunnen volbrengen. Daar is baast 'bij, want de Overheid wil ons de econo mische maatregelen in den schoot wer pen. Daarvoor hebben we besliste, over tuigde menschen noodig, die God willen dienen en zichzelf willen geven, die ook onze jonge menschen willen vormen. Spr. behandelde daarna de verhouding tot andere organisaties. In dit verband kwam Spr. op tegen allerlei verdachtma king. Wil men den C. B. T. B. van iets beschuldigen, dan vraagt Spr. daarvan bewijs. Het is b.v. een onwaarheid, dat de C. B. T. B. een bijwagen is van de A. R. partij. In dezen Bond vinden Chris tenen van alle kerkelijke en politieke overtuiging elkaar. We stellen God, ook in ons Bondsleven, bovenaan en daarna komt de mensch. We moeten het niet van de menschen, ook niet van de volksvertegenwoordigers verwachten. Laten we in ons bedrijfsleven met onzen C. B. T. B. pal staan voor God en Hem in gehoorzaamheid dienen. Slotwoord. Het slotwoord werd gesproken door Ds Korevaar van Z a a m s 1 a g, naar aanleiding van het laatste wooed van Ps. 75: „De hoornen des rechtvaardigen zul len verhoogd worden". We moeten het aldus Spr. niet verwachten van het Oosten of het Westen, niet van stelsels en theorieën. We moeten ons beroep zien als een Goddelijk beroep. De rechtvaardige heeft zelfs, naar de Schrift, gevoel voor zijn beesten. Zou hij het dan niet hebben voor de menschen, die hij op zijn weg ontmoet? Daaronder verstaat Spr. het gezin, maar ook de men schen, met wie wij handel doen, ook de arbeider in het bedrijf, dien wij moeten zien als onze naaste, onze broeder. Zulk een rechtvaardige is geen heilige, geen volmaakte, maar een, die in de rech tte verhouding tot God staat, die Jezus als zijn Heiland en Verlosser kent. Zoo iemand, die door het geloof leeft, niet alleen op den Zondag, maar alle da gen, ziet de opwaartsche lijn in zijn leven. Het eind zal dan voor hem zalig zijn. Ten slotte dankte de voorzitter de afd. Noord-Beveland voor de voortreffelijke ontvangst en de sprekers voor hun goede woorden. Nadat Psalm 25 6 gezongen was, ging Ds Korevaar voor in dankgebed. De aanwezigen maakten daarna een autotocht door het eiland. Het was een welgeslaagde, bemoedigende vergadering. Premiekeuring voor merries te Kortgene. Dinsdagmorgen werd een premiekeu ring van merries gehouden waarvan de uitslag als volgt luidt: 2-jarige merries geb. 1936: 1. Edith van Certain, C. J. v. d. Velde, Kamper land; 2. Kitty van Oranje, Iz. v. Malde- gem, Kortgene; 3. Boline, I. L. J. v. d. Maas, Kats; 4. Elza van Buitenzorg, P. J. v. d. Zande, Kolijnsplaat; 5. Emma, C. J. de Kam te Wissekerke. 3-jarige merries geb. '35 kleine maat: 1. Mirza, C. J. de Kam, Wissekerke; 2. Cula, A. M. v. Nieuwenhuyzen, Kamperland. 3-jarige merries geb. '35 groote maat: 1. Flora, Gebr. v. d. Sande, Kortgene; 2. Mariëtta, J. J. Vogelaar te Kortgene. 4-jarige merries geb. '34 kleine maat: 1. Calista, J. C. J. v. d. VeldeSteendijk, Kamperland; 2. Lupine, Corn. Vogelaar, Kortgene; 3. Meta, P. Wiskerke, Kolijns plaat; 4. Ina, L. M. Oele, Kolijnsplaat. 4-jarige merries geb. 1934 groote maat: 1. Julia, Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 2. Meta, C. J. de Kam, Wissekerke; 3. Hella, Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 4. Elza van Ronde Putten, J. C. J. v. d. Velde Steendijk, Kamperland. 510-jarige merries geb. '33'28 klei ne maat: 1. Mina, L. M. Oele, Kolijns plaat; 2. Meta, Gebr. v. d. Linde, Kort gene; 3. Olga van Duboishoeve, C. J. v. d. Velde, Kamperland; 4. Gora, Iz. v. Mal- degem, Kortgene; 5. Sarepta Oranje, Abr. Steendijk, Kamperland; 6. Vera, idem; 7. Ida, A. M. v. Nieuwenhuyzen, Kamper land; 8. Emma, idem; 9. Mona, A. Steen dijk, Kamperland. 510-jarige merries geb. '33'28 groo te maat: Doya, C. J. de Kam, Wissekerke; 2. Elza, Gebr. v. d. Linde, Kortgene; 3. D'ora, idem; 4. Marie, idem; 5. Elza van Oranje, J. J. Vogelaar, Kortgene. De Provincie en de wegen. Gedep. Staten deelen aan de Prov. Sta ten mede, dat zij1 ingevolge de hun ge geven bevoegdheid voor de verbetering van verschillende wegen hebben aange kocht 24.35.26 h.a. grond voor totaal f 61.809,74. Daartegenover hebben Gedep. Staten verschillende perceelen grond, die de Pro vincie niet meer noodig heeft, verkocht voor totaal f 3552,68 en een perceeltje van 59 c.a. met Westkapelle geruild voor een van 378 c.a. In verband met de plannen der ge meente Terneuzen om het wegvak dat zich uitstrekt van het beginpunt tot voor de brug over den oostelijken arm van het kanaal Gen tT erneuzen, in aansluiting met den bij het Rijk in beheer en onderhoud zijnden weg langs de oost zijde van dien kanaalarm, volledig ge schikt te maken voor het doorgaand ver keer, stellen Gedep. Staten voor dit 700 M. lang weggedeelte toe te voegen aan den weg TerneuzenAxel. Voor de to tale lengte der wegen van het plan, betee- kent dit een stijging van 646 M. Daartegenover kan worden gesteld de vermindering van 350 M„ welke verkre gen wordt door dat 700 M. weg gelegen tusschen den in aanleg zijnden Rijksweg van Kruiningen naar het Kanaal en de bestaande hoofdverbinding Schore Kruiningen zijn beteekenis als weg voor doorgaand verkeer met motorrijtuigen volkomen zal verliezen, doch rekening houdende met een vermeerdering van 350 M. bekend als 2e gedeelte Stationsweg, dat tot nu toe niet op het iJrov. wegenplan voorkomt. Gedep. Staten stellen voor overeenkom stig het desbetreffende verzoek van het gemeentebestuur van Kapelle in be heer en onderhoud van die gemeente over te nemen 1740 M. van den weg Kapelle W emeldinge en wel ingaande 1 Jan. 1939, onder voorwaarde, dat de ge meente jaarlijks f 320 aan de Provincie betaalt of ineens f9123. Betreffende de thans verbeterde 200 M. in de hoofdkom der gemeente V» o 1 - faartsdijk deelen Ged. Staten mede, dat de keibestrating van dit wegdeel steeds in onderhoud was bij1 de provincie, terwijl de gemeente Wolfaartsdijk steeds onderhoudsplichtige is geweest van het aan de rechterzijde daarvan aansluitende 2 M. breede klinkerpad, dat thans in den verbreeden rijweg is opgenomen, zulks voor rekening der gemeente. Het behoeft volgens Ged. Staten geen betoog, dat was het vroeger ook reeds wellicht ge wenscht het nu aangewezen is, dat het onderhoud van het betrokken wegvak bij één onderhoudsplichtige berust en, daar het hier een traverse geldt, de gemeente te dezen in aanmerking komt. Gedep. Staten stellen dan ook voor be doelde 200 M. met ingang van 1 Jan. '39 geheel in onderhoud te brengen bij de gemeente en het aandeel der provincie te bepalen op f 90, doch te besluiten tot af koop voor f 2250. Generaal-majoor b. d. C. J. M. Gollette te Voorburg is benoemd tot voorzitter van den Raad der vereeniging van „De Nederlandsche padvinders". Vrijdag 3 Juni 1938. HTLVEIRSUM I. 1875 en 415,5 M. Algem. Progr., verz. door de NCRV. 8.00 Schriftl. en medit. 8.15 Ber., Gram. (Om 9.30 Gelukw.). 10.30 Morgend. 11,00 Gram. 11.15 Zang met piano. In de pau zes Gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Ensemble v. d. Horst en Gram. 2.00 Gram, 2.35 Chr. Lectuur. 3.00 Zang en pian 4.00 Gram. 4.30 Orgel. 5.30 Gram. 6.30 Causerie over kamerplanten. 7.00 Ber. 7.15 D'eclam. en Gram. 7.45 Reportage. 8.05 Ber. ANP. Herh. SOS-ber. 8.15 ,\C RV-orkest en solist. 9.00 Causerie over: „Vlaanderen en de Vlaamsche kunst". 9.30 Carillonconcert 10.00 Ber. ANP. 10.05 Verv. orkestconcert. 10.45 Sportpraalje. 11.00 Gram. ca. 11.50-12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. (Om 8.16 ber.). 10.00 Mor- genw. 10.20 Declam. 10.40 Gram. 11.10 Verv. Declam. 11.30 Gram. 12.00 Gram. (Om 12.15 Ber.). 12.45 De Palladian- I.45 Muzik. causerie (met gram.). 2.30 Het Kovacs Lajos-orkest en solisten 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgel spel. 6.00 D'e Ramblers. 6.30 Pol. radio journaal. 6.50 Hammond-orgel. 7.00 Een spOTtpraatje. 7.20 Ber. ANP. 7.30 Ber. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.00 Viool en piano. 8.30 Causerie „Een nachtwande ling in de eerste week van Juni". 9.00 Gram. 9.30 VARA-orkest. 10.00 Fanta sia en solist. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondw. 11.00 Gram. 11.30 Jazz-muziek. II.55—12.00 Gram. DROITWICH. 1500 M. 12.10 Orgel. 12.40 George Elrick and his Music Makers. 1.352.20 Het Bir- minghams Philharm. Strijkork. en so list. 4.20 Gram. 5.20 Frank Walker en zijn Octet. 7.05 Viool en piano. 7.35 Or kest. 8.35 BBC-Symphonie-orkest, BBC- Zangers en .pianoduo'. 9.55 Verv. conc. 11.10 Ambrose en zijn Band. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Kleinorkest. 1.50'2.20 en 5.20 Gram 5.50 Het Gertler-kwartet. 6.35 Gram. 7.20 Zang. 8.20' Kleinorkest. 9.40 Ver volg conc. 10.4011.20 Gram. 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Sa lonorkest. 2.062.20 Gram. 5.20 Harp- kwartet. 6.00 en 6.35 Gram. 6.50 Piano. 7.35 Gram. 8.20 en 9.35 Orkest en solis te. 10.30 Gram. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M 7.30 Gevar. concert. 8.20 Duitschland- echo. 8.35 Vliegeniersorkest. 9.20 Radio- tooneel. 10.50 Concert. 11.20 Kleinork en de drie Rulands met piano. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 3 Juni In den nacht snel afnemende en krim pende wind, opklarend, weinig of geen re gen, koud. Overigens matige tegen den avond wellicht weer krachtiger Z.W. tot Z. wind, geleidelijk weer toenemende be wolking met tegen den avond kans op re gen, zachter. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 758. Licht op voor fietsen. Vrijdag 9 u. 40 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 8