Gemehci Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. Kloetinge. Zaterdagavond a.s. half acht hoopt het Muziekgezelschap „Excelsior" met medewerking van „De Echo" uit Wil- helminadorp en „Con Amore" uit Hoede- kenskerke een concert te geven in de muziektent op het Marktveld. Het programma luidt als volgt: WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Oogstvooruitzichten voor groenten en fruit. EN S' Binner regeeringsjue de kon de spanjaai amel De suatietoestand is niet goed te ma ken door de enkele uitwateringswater schappen, die destijds ter verbetering zijn opgericht maar eischen radicale verande ring in menig opzicht, waarvoor eenheid in de geheel streek noodig is. De praktijk van vele jaren heeft Ged. Staten en den Provincialen Waterstaat de voortdurende moeilijkheden inzake de afwatering over schier geheel westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen doen kennen en de noodzakelijkheid van één aaneensluitend en doeltreffend beheer daarover ernstig doen gevoelen. Ten aanzien van de dijkszorg zul len minder klachten rijzen; dit spreekt trouwens van zelf, aangezien de zorg voor de zeeweringen een vitaal belang is in ons geheele gewest; het initiatief der be trokkenen is gewoonlijk waakzaam en het toezicht van Ged. Staten let steeds op. Maar dat neemt niet weg, dat het alles zins billijk is, dat voor de zeedijken en de zeeweringen, die immers de geheele landstreek beschermen, niet alleen de in geland ep der zeepolders opkomen. Alle belanghebbenden zullen samen dien last moeten dragen. Naast deze drie hoofdbelangen zijn er nog allerlei andere, zeker niet te ver- waarloozen voordeelen aan de oprichting van één waterschap verbonden. Het waterschap zal keurbevoegdheid hebben, zoodat het vele voor de streek nuttige politiebepalingen zal kunnen ma ken, ten aanzien van het beschermen van duinen, wegen, watergangen, duikers enz. Er zullen volkomen geschoolde krach ten kunnen worden aangesteld, die enkel en alleen in de behartiging der water- schapsbelangen in hun vollen omvang een dagtaak zullen vinden, terwijl ook de Dijkgraaf, die een man van ontwik keling en van ervaring zal moeten zijn, met zijn acht Heemraden een college zal uitmaken, hetwelk voor zijn veelomvat tende en zegenrijke roeping berekend is. Dat ook voor land- en tuinbouw zeer aanzienlijke voordeelen uit het in het leven roepen van één groot lichaam ter verzorging van de reeds genoemde be langen en vele kleine daarnaast, als rei niging van polderwater, hygiëne, verlich ting, verkeersordening, aanvulling van de taak der gemeenten enz., zullen voort spruiten, is overduidelijk. Dan is er nog de quaestie der archieven. Een groot overheidslichaam moet ook dit algemeen belang naar vermogen dienen. Tenslotte mag nog gewezen worden op het feit, dat het toezicht van het Pro vinciaal Bestuur aanzienlijk in effect zal winnen door de vereeniging der polders in één lichaam. Nog een, zeker zeer belangrijk, punt rest: het finantiëele; dit is tweeledig. ■De dijkgeschotten, welke thans geheel ongelijk drukken op verschillende gebie den en gebiedjes moeten op den duur ge lijk worden. Het heeft begrijpelijkerwijze groote in spanning gevorderd, om een stelsel van regelingen en schadeloosstellingen te ont werpen, zoo, dat de geldelijke belangen van alle betrok1^n polders en waterschap pen op afdoende wijze werden in acht ge nomen. Het komt 'Gedep. Staten voor, dat het inderdaad gelukt is, dit resultaat te be reiken. Een zoodanige kapitaalsvereffening is berekend, dat de vooruitgaande polders (80 pet.) van hun vooruitgang een klein gedeelte opofferen, om de aanvankelijk achteruitgaande (20 pet.) volledig scha deloos te stellen. D'e eerstgenoemde moe ten daarom gedurende het overgangstijd perk, dat op 25 jaren is gesteld, een klei ne heffing opbrengen, zij1 het ook dat zij toch beneden het bedrag kunnen 'blijven, dat thans wegens dijkgeschot daar wordt gevraagd. De voorgestelde centralisatie zal onge twijfeld ook een aanzienlijke bezuiniging op de kosten van een en ander met zich brengen. Algemeene bestuurskosten: bestaand f 40.500', nieuw f 36.500', 'besparing f 4000; Kosten van wegen: bestaand f92.000, nieuw f 30.000, besparing f 12.000; Kos ten van waterleidingen: bestaand f55.500, nieuw f 45.000, 'besparing f 10.500; Sociale lasten: bestaand f 9700, nieuwe f 5000, besparing f 4700. Daarbij; komt dan nog de vermoedelijke besparing in rente en aflossing. In de eerste jaren zullen wachtgelden moeten betaald worden. De totale besparing, zooeven geraamd op ruim f31.200, zal dan toch in ieder geval veilig op f 20.00025.000 kunnen worden geschat. Op den duur zal de be sparing grooter worden. Bovendien zal de opbrengst van de hef fing van het gebouwd, waarmede bij; de bepaling van het toekomstig dijkgeschot geen rekening is gehouden, een ruimere kaspositie scheppen. Wat den naam aangaat, welke is geko zen, deze behoeft weinig toelichting. Vrijwel het geheele gebied, dat thans in één waterschap zal worden vereenigd, stond eeuwen lang, toen het één gezags- ge'bied was, tot aan de Fransohe revolutie bekend als ,,'s Lands van den Vrij© van Sluis" of „Het Vrije van Sluis" of „Het Sluissohe Vrije". De naam wil de herinnering aan deze eerbiedwaardige historie levendig hou den. Ook de benaming „Heemraadschap" is van het beste Hederlandsohe cachet; men treft haar, voor grootere waterschap pen buiten Zeeland, overal aan. Het vliegveld Haamstede. De 30.000ste passagier. Gisteravond is met het toestel der K. L. M. van het vliegveld Haamstede de 30.000ste passagier, Mr P. van Empel, vertrokken. Namens de K. L. M. sprak de heer J. E. v. d. Broek den heer Van Em pel toe onder aanbieding van een tien- vluchtenboekje. Hij memoreerde, dat op 20 Juni 1937 de 25.COO passagier aan kwam en binnen het jaar dus van het vliegveld Haamstede 5000 pappagiers ver voerd werden. De loco-burgemeester, weth. M. de Boer, bood namens de gemeente een souvenir aan. De heer J. S. Korteweg, directeur van de N. V. Zeebad Nieuw-Haamstede, bood den heer Van Empel een van de landhui zen van de Maatschappij ter bewoning aan gedurende het voor- of naseizoen. 1 Administratie-gebouw P. Z. E. M. Naar wij vernemen is aan het architecten! ureau Rothuizen opge dragen bet maken van een ontwerp voor het nieuwe administratiegebouw der P. Z. E. M. aan don Poelendalesingel. Eerst zal het grondwerk worden aanbesteed. Die van den bovenbouw volgt later. Bevolking. Ingekomen: C. G. Veenis, zonder beroep, van Amsterdam, Kreukelmarkt 12; J. Riemens, huishoud ster, van Middelburg, Rimmelandstraat 6; S. C. Eversdijk, zonder beroep, van Kat- tendijke, Ad. van Westerw. buurt 20; C. H. M. van Calmthout, geb. van Geel, zon der beroep, van Ginneken c.a., Keizerstr. 5; L. C. A. Reijnhout, dienstbode, van Wol- faartsdijk, Ganzepoortstraat 6; C. A. Beg- thel, dienstbode, van Wissenkerke, Groo te Markt 32; J. Ruissen, dienstbode, van Vere, Westwal 42; T. Hoekstra, volontair vruchtenbedrijf, van Laren, Wilhelmina- straat 98; D. Tiggelaar en gezin, propagan dist landarb. bond, van Utrecht, Kamper foeliestraat 47; J. Leijs, dienstbode, van Borssele, Oude Vischmarkt 12; G. B. Scheffer, geb. Cammenga, zonder beroep, van Ooststellingwerf, Zonnebloemstr. 4; H. J. Willeboer, geb. Bakker, zonder be roep, van Delft, Polderweg 2; W. Mol, liefdezuster, van Hilversum, Kloetingsche- weg 5a; J. M. Jeremiasse en echtg., tim merman, van Kattendijke, Westhavendijk 9; J. Nagtzaam, liefdezuster, van Den Haag, Kloetingscheweg 5a; A. P. van Her- tum, zonder beroep, van Yerseke, Kloe tingscheweg 5a; M. van Schaik, dienst bode, van Borssele, Stationsweg 16. Vertrokken: E. G. Nooteboom, dienst bode, van Violenstraat 23 naar Kloetinge; D. J. van Heerewaarden, monteur, van Oostsingel 94, naar Ierseke; J. C. M. de Haart, liefdezuster, van Kloet, weg 5a, naar Den Haag; C. M. de Boot, dienst bode, van Ganzepoortstraat 6 naar Kloe tinge; C. J. Nieuwenhuis en echtg., ver tegenwoordiger, van Papegaaistraat 5 naar Den Haag; A. Jongepier en gezin, winkelchef, van M. Smalleg. buurt 43, naar Leiden; C. J. van Maldegem en echtg., machinist, van 's-H. H. kind.str. 19 naar Kruiningen; M. A. Mollekens, dienstbode, van Wijngaardstraat 13 naar Dilbeek (België); G. Korstanje, mach. bankwerker, van Oostsingel 50 naar Vlis- singen; A. J. Wensvoort en echtg., boek houder, van KL Kade 35 naar Souburg; C. A. Kik geb. Trimpe, zonder beroep, van Ruyterlaan 30 naar Rucphen; J. M. Th. van Tatenhove geb. Bickelmeijer, zon der beroep, van Oostwal 55 naar Kruinin gen; M. A. Hoogesteger, dienstbode, van L. Vorststr. 84 naar Wassenaar; S. C. van Hese, dienstbode, van Piccardtstraat 48 naar Den Haag; G. Akkerman en gezin, propagandist landarb. bond, van Westwal 2 naar Utrecht; A. van Hekken, dienst bode, van Oosthavendijk 14 naar Middel burg; C. Makkenze en gezin, chef-mon teur, van Leliestr. 23 naar Kloetinge; Y. Hondius en echtg., tandarts, van Wilhel- minastraat 10 naar Amsterdam; K. M. Meerman, zonder beroep, van Oostsingel 114 naar Vlissingen; D. van Nieuwen- huizen, leerl. verpl., van Oostsingel 84 naar Amersfoort; A. de Jonge, dienstbode van Groote Markt 40 naar 's-Heerenhoek. „De Echo": 1. Emma, Marsch, A. van Leest. 2. Fleur de Mai, Ouverture, G. Tilliard. 3. Voix Roumaines, Valse de Concert, M. J. H. Kessels. 4. Taqurettes des Trés, Fantaisie, G. Ga- dene. „Con Amore": 1. Anny, Marsch, A. van Leest. 2. Brise d'Automne, Ouverture fantaisie, A. Aldebert. 3. La Reveuze, Valse de Concert, J. Bau- wens. 4. Les Lilas Blancs, Fantaisie, O. Filsfils. 5. Finale. „Excelsior": 1. Mandora, Marsch, Ord Hume. 2. Girofle Girofla, Ouverture sur l'Opera, Lecocq. 3. Aan der Schonen blauen Donau, Valse, J. Strauss. 4. Les Travailleurs, Polka, Bugel en Piston, C. von Uffelen. (Solisten: J. den Toonder en A. Mabelis.) 5. Cortège Lyrique, Grande Marsche, A. F. Rousseau. 6. Sons of the Brave, Marsch, Bidgood. Souburg. De Septemberfees ten. Het bestuur van de Oranjevereen. kwam Maandagavond met de besturen van de buurtvereen. in vergadering 'bijeen. Het volgend programma voor de a.s. Septemberfeesten werd vastgesteld: Maandag 5 September: des avonds 8 u. samenkomst in de Ned. Herv. Kerk, waar zullen spreken burgemeester Stemerding, de voorzitter van de Oranjevereen. dhr Gahriëlse en D's Spijkerboer, met mede werking van twee zangvereenigingen. Dinsdag 6 September: 's morgens om 8 uur klokgelui, daarna reveille, kinder zang; 's middags bloemencorso met twee muziekkorpsen, 's avonds concert op bet Oranjeplein; gondelvaart in het kanaal met muziek op de Loskade. Woensdag 7 September: des middags groot kinderfeest; 's avonds turnen op het Marnixplein. Donderdag 8 September: 's avonds con cert der beide zangvereenigingen. Vrijdag 9 September: des avonds Mar- nixsamenkomst in de Geref. Kerk, waar zullen spréken de heer Bulten en D's Ba- vinct. Zaterdag 10 September: 's morgens he rauten door het dorp; groote ringrijderij op Oost-Souburg, opgeluisterd door mu ziek, met als inzet de Marnix-beker; des middags de groote Marnix-herdenking, waar tal van hooge autoriteiten w.O'. waarschijnlijk eenige ministers, zullen spreken. Verder optreden der zangveree nigingen uit Westkapelle en Goes, volks dansen onder leiding van en heer Mazure, met medewerking van het Midelburgsch Muziekkorps.Een groot gezelschap Bel gen uit Antwerpen zal bij' deze herdenking tegenwoordig zijn; des avonds concert op Souburg en Rittem, sluiten met massa,- zang. Verder zal er gedurende deze feestweek een straat en gevelversiering en etalage wedstrijd worden gehouden. Vrouwenpolder. Loop der bevolking over de maand Mei 1938: Ingekomen: B. Wattel, land. knecht, Gapinge B 79 uit Serooskerke (W.). L. Francke en gezin, zonder beroep, A 44, uit Arnemuiden. F. Volmer, landb. knecht A 90, uit Oostkapelle. M. J. J. Duvekot, dienstbode, Gapinge, B 123, uit Oostka- I pelle. D. Corbijn-geb. Krijger, zonder be roep, A 15, uit Arnemuiden. A. Hoefkens timmermansknecht, A 64, uit Oostkapelle. Vertrokken: M. J. Hollebrandse, dienst bode, Gapinge B 123, naar Middelburg, Nieuwlandsche weg 5. P. Mesu en gezin, De oefeningen der genietroepen uit Utrecht en Loenen werden Woensdag door Z. K, H, Prins Bernhard bijgewoond. D'e Prins volgt de verrichtingen bij het slaan van een brug. veldarbeider, Gapinge B 113, naar Bar- neveld, Rudolphstichting. M. C. van Ta tenhove, verpleegster, Gapinge B 72 naar Schiedam, B. K. Laan 59. G. Stroo, land- houwersknecht, Gapinge B 133, naar Ar nemuiden D 4. A. Louwerse, landb. kn., Gapinge B 28, naar St Laurens A 84. J. Geschiere, smidsknecht, A 61 naar Big- gekerke, A 46. P. N. Suurmond, verpleeg ster, Gapinge B 47, naar Bergen op Zoom, Stichting „Vrederust". J. L. Dingemanse, dienstbode, Gapinge, Kruisweg B 143, n. Biggekerke B 74. Oostkapelle. Uitslag van de gehouden huishoudelijke schietwedstrijd van de Schietvereen. „Seranus" alhier ^p 27 en 28 Mei j.l. Vrije baan buks, max. 400 punten. F. G. de Roo 388 p., C. Wondergem 387, G. v. d. Harst 384, G. v. Schagen 383, J. Cij- souw 382, S. Walraven 379, J. Riemens 372, J. Koole 363, G. Francke 351 p. Vrije baan Cylinder, max. 240 punten. F. C. de Roo 236 p., S. Walraven 236, A. de Visser 233, C. v. d. Harst 233, J. Rie mens 232, G. Wondergem 230, J. Gijsouw 228, W. Vader 225, G. Francke 221, G. v. Schagen 194 p. Personeele baan Buks, max. 200 pun ten. J. Cijsouw 191 p., A. de Visser 188, C. Wondergem 187, F. C. de Roo 187, J. Riemens 185, G. v. Schagen 184, S. Wal raven 182, C. v. d. Harst 181, G. Francke 177, W. Vader 168, J. Koole 159 p. Eerebaan Buks. F. G. de Roo 97 p., G. v. Schagen 96 p. Eerebaan Cylinder. A. de Visser 58 p., J. Riemens 58 p. De wisselbeker werd gewonnen door F. G. de Roo met 96 punten, terwijl nog -extra prijzen werden gewonnen door G. v. Scha gen, J. Riemens en F. G. de Roo. St Laurens. Loop der bevolking over de maand Mei 1938. Ingekomen: A. Bosdijk en gezin, onder wijzer, B 2, uit Middelburg; P. Zwemer, landbouwersknecht, A 88, uit Meliskerke; J. M. Marijs, dienstbode, A 77, uit Seroos kerke; A. Joosse, landbouwersknecht, B 86, uit Oostkapelle; A. Louwerse, land bouwersknecht, A 84, uit Vrouwenpolder; A. de Bree, landbouwersknecht, A 96, uit Middelburg; M. Besuijen, dienstbode, A 88 uit Middelburg; J. P. van 'tHof en ge zin, B 90 c, 'boekhouder, uit Haarlem; J. H. Gahriëlse en gezin, kantoorbediende, B 15, uit Middelburg; A. 'Gerritse, ver pleegster, A 1 g, uit Botterdam; J. Pol derman, dienstbode, B 129, uit Koude- kerke. Vertrokken: A. Adriaanse, landbouwers knecht, van A 88 naar Serooskerke; S. Davidse, dienstbode, van B 74, naar Mid delburg; C. W. Verloop en gezin, vertegen woordiger, van B 90 b naar Breda; M. Geldof, dienstbode, van A 41, naar Oost kapelle; W. Dekker, dienstbode, van B 93, naar Koudekerke; M. P. Marijs, dienst bode, van A 88, naar Meliskerke; G. A. Polderman, dienstbode, van B 129, naar Koudeker'ke; C. Koole, zonder beroep, van A 46, naar Grijpskerke; M. M. Rotte, zonder beroep, van A 46, naar Utrecht; J. Sturm, lassoher, van B 171, naar Rot terdam; M. J. Rouw en gezin, garagehou der, van B 15 naar Vlissingen; J. Tram per, leerl.-verpleegster, van A 15 naar Bergen op Zoom; C. J. de Vuijst, analyste van B 16 naar 's-Gravenhage. 2 nam slap. Gemeenteraad. In de Maandagmiddag gehouden raadsver gadering was Weth. de Koeyer afwezig. Een verzoek van Joh. Buyze en andere bewoners van -den dijk bij Othène om een lichtpunt te willen plaatsen bij hun wo ningen werd met 6 tegen 4 stemmen af gewezen. Voor tot benoeming van leden van het Burg. Armbestuur wordt overge gaan, zegt dhr H. de Feijter gaarne een andere samenstelling van dit college te willen z-ien. Hij zou gaarne zien, dat het uitgebreid werd met 1 Ghr. Geref. en 1 Herv. De voorzitter en 'dhr Haak: wijzen er op, dat het soms moeilijk is om personen voor dit werk te vinden en zouden zeker geen uitbreiding willen geven. Herkozen wor den daarna dhrn J. Verpoorte en W. M. Ferdinandusse. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. om extra hulp te verleenen aan werkloozen, z.g. B-steun. Het gemiddeld aantal werkloozen is bepaald op 86, uitge geven kan worden f 490.20, ten laste der gemeente komt f 172. Hierbij' wordt door dhr Hamelink opge merkt, dat het gewenscht is, -dat alle werk loozen, ook diegenen die niet voor steun in aanmerking komen, gaan stempelen, omdat men dan tot een hooger gemiddel de zou komen. Het raadsbesluit van 15 Nov. 1937 tot deelname aan de waarboTgsregeling van de vereeniging Frauderisico-onderlinge van gemeenten wordt ingetrokken. De ge meente wordt verzekerd door bemiddeling der Incasso-Bank N. V. bij Lloyd's assu radeuren. Bij de rondvraag vestigt dhr de Visser de aandacht van B. en W. op de Polder straat, die dringend verbetering behoeft, terwijl dhr Wisse betere afwatering ge wenscht acht in de Akselsche straat. De voorzitter zegt onderzoek toe. 'Op een vraag van dhr Floxussen wan neer de steunregeling stopgezet zal wor den, antwoordt de voorzitter: vanaf Maan dag 20 Juni. Bij bespreking hierover zegt de voorzitter toe, dat, wanneer het blij ken mocht, dat er nog verschillende werk loozen zouden zijn, hij zich in verbinding zal stellen met bet departement. SCHOUWEN-DUIVELAND. Bruinisse. Gemeenteraad. Dins dagavond vergaderde de gemeenteraad. Een schrijven was ontvangen van de Waarschijnlijk niet veel fruit te wachten. Omtrent den stand der groenten- en fruitteeltgewassen op 27 Mei j.l. geeft de directie van den landbouw het volgend overzicht. Nachtvorsten in de maand April en in den nacht van 8 op 9 Mei brachten ernstige schade toe, inzonderheid aan de fruitteeltgewassen, aardbeien en vroege aardappelen. Bovendien kenmerkte de weersgesteldheid zich door droogte. De ontwikkeling der in den vollen grond ge teelde groenten werd daardoor geremd, zoodat over het algemeen de stand min der goed is dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. De onder glas geteelde groenten hebben zich beter ontwikkeld. Wat het fruit betreft, zijn de vooruit zichten over het algemeen genomen zeer matig tot slecht, hoewel met betrekking tot den stand der appelen nog niets met zekerheid te zeggen valt. Het laat zich aanzien, dat dit jaar minder fruit zal worden geoogst dan in het vorige jaar. Sla. De stand van de sla is zeer onge lijk; in Friesland, Noord-Holland en op de Zuid-Hollandsche eilanden is de stand goed, elders matig. Onder glas geeft het gewas dooreengenomen een matigen oogst. A n d ij v i e. Ook ten aanzien van dit gewas verloopt de ontwikkeling in den gewas dooreengenomen een matigen tot ,goed. Het onder glas geteelde product vertoont een goeden stand. Tomaten staan er goed voor. Meloenen vertoonen een matigen stand behoudens op de Zuid-Hollandsche eilanden, waar de verwachtingen goed ge noemd worden. Aardbeien. Ten aanzien van de aardbeien zijn de vooruitzichten, behou dens in Friesland en de omgeving van Breda, waar bet gewas er goed voor staat, matig. Van het onder glas geteelde pro duct verwacht men op de Zuid-Holland sche eilanden en in de Betuwe een goeden, elders een matigen oogst. Vroege aardappelen. Aan den Langendijk staat het gewas er slecht tot matig voor, terwijl elders de verwachtin gen matig zijn, alhoewel verbetering van den stand mogelijk is. Appelen. In verband met bet feit, dat vele appelenvariëteiten nog in bloei staan, is een oordeel over den stand der appelen thans nog niet mogelijk; over het algemeen zijn de verwachtingen echter zeer matig gestemd. Peren. Op de Zuid-Hollandsche eilanden en in den Beemster is de stand matig, elders slecht; zelfs een variëteit als précose de Trévaux belooft slechts een ipatigen oogst. Pruimen zullen op de Zuid-Hol landsche eilanden een goeden, in Zeeland een matigen, elders een slechten oogst ge ven. De vooruitzichten van de variëteit Reine Victoria zijn over het algemeen matig tot slecht, behoudens in Zeeland, waar de stand goed is; Engelsche krozen zullen in Zeeland een goeden tot zeer goe den oogst geven. Van de variëteit Dubbele Boerenwitte verwacht men een matige opbrengst. Kersen staan er in Gelderland en Limburg matig tot slecht, in Zeeland matig tot goed voor. De vooruittzichten van de Meikersen worden over het algemeen matig genoemd. Kruisbessen. Behalve in het cen trum Breda en omstreken, w^ar het ge was een goeden stand vertoont, is deze matig tot slecht. Roode en witte bessen. In de omgeving van Breda staat het gewas er goed voor, in West-Friesland matig tot goed, elders matig tot slecht. De variëteit Duitsche Zure zal een beteren oogst ge ven dan Fay's Prolific, welke zeer veel door de nachtvorsten geleden heeft en er slecht voor staat. Zwarte bessen vertoonen een ma tigen tot slechten stand. Frambozen zullen in de omgeving van Breda een goeden oogst geven; in Zeeland zijn de vooruitzichten matig, in de andere gebieden matig tot slecht. Ned. Heide-Mij, waarin werd uiteengezet, dat de vastgestelde loonen bij de werk verschaffing aan den Kramerpolder te St.-Filipsland juist waren berekend. Besloten werd om subsidie te verleenen aan een ultimo September te Zieriksee te organiseeren streektentoonstelling door de oud-leerlingen der Tuinbouw-winter- cursussen. Van de afd. Bruinisse van den Koninkl. Middenstandsbond was een verzoek in gekomen, om subsidie, waarop afwijzend werd beschikt. De begrooting voor 1938 is, behoudens enkele opmerkingen, door Ged. Staten goedgekeurd. Ged. Staten spreken hun waardeering uit over het gevoerde beleid, doch wijzen op de wenschelijkheid een reserve te vormen. In verband hiermede werd besloten den post onvoorzien te ver minderen met f2000 en deze als reserve op den kapitaaldienst over te brengen. Besloten werd een tweede schrijfmachi ne voor de secretarie aan te schaffen. Afwijzend werd beschikt op het ver zoek van de Chr. Zangvereen. „De Lof- stem", om evenals de Muziekvereen. „Nu met Hope" f50 subsidie uit de gemeente kas te ontvangen. De havenmeester, H. van Gilst, werd na een proeftijd van 1 jaar, met alg. stemmen voor vast benoemd op een pen sioengrondslag van f750. Door den Raad van State is medege deeld, dat de zaak betreffende het in- trekken van de conc( busdienst Bruinisse— de Raad in beroep is behandeld zal worden Dhr Van Oeveren si ter van Sociale Zake dat de datum van st' verschaffing en steui as juist valt in een bet landbouwbedrijf f besloten. Het motorschip Ilawner, geladen Zaterdagavond in je vluchthaven Dinsdagmiddag, een noodreparatie bergingsvaartuig brick te Maassluis vi I lading in een ander overgeladen, voorzoom zeewater is beschadig Stavcnlsse. Woensd gadering gehouden v den Nieuwen Polder a rekening werd in op f 3766,781/*, in goed slot f 1077,51 Het dijkgeschot - jaar, vastgesteld Op de staat van ming van gezworene J_._~ Jhr. rm me zin is na h ge „Zei ont1 ui tg wer op f aa: III1U£ e>~ aftreding van dhr plaatst dhrn Ghr. luk en A. W. Geluk. Besloten werd tot h geldleening, groot hoogste 3 pet., af zulks in verband buitengewone werken; van den polder. Ch Lui, f te mei Het adres van hulde de Tweede Tot leden der com voor het samensteller adres van hulde en H. M. de Koningin het 40-jarig regeerin noemd de heeren Albi gaerts, Oud en Schou DE SPOORWEGEN Naar men meldt, groot aantal voor- er op den Zaterdagmidc en op den avond van dag. In het bijzonder wo vestigd op die special Zaterdagmidda loopen en in de reis) Dit zijn treinen w zomerreisseizoen des doch bovendien reeds Zaterdag 4 Juni. Men vindt deze sn< nieuwe, op zichzelf st en aansluitingen geve: Rotterdam D.P.Vli Roosendaal, Amsterd ven, D'en Haag H.S.M. Eindhoven-Maastrichl len; EindhovenAm Haag S.S./Rotterda ApeldoornZutphen- sterdam C.S.)Amer melo-V.N unspeet Men lette bij deze nummers, waaruit me ke verbindingen, zone gemaakt en men raa „loop der rijtuigen treinen" op bladzijde gids. Ten slotte deelde cantiekaarten (voor 1 enkele reis) worden van 3 t.m. 8 Juni a.i Zooals gemeld, neej sloten de Spanjaarden te interneeren op 1 I De Spanjaarden neering zijn aangew ren naar het huis van j venhage overgebracht hun transport naar nader te bepalen Invaliden Onder de vrijstellin belasting voor motor: noemd motorrijtuige: wielen, kennelijk i Een uitspraak v voor de directe belast heeft daaronder rijtuig, voorzien steun, terwijl de anderd in een handl houder van het C®1 aamsgebreken woon motorrijtuig hee van it A dag nu „lin motorr tuiger ingei van belas ook van voet andl ver\ niet te °e overval met roo Over den overval aen nacht van Maan gepleegd op de wedu e Haaiksbergten, verr ae buit waarmede de en, be-stond uit zeven gouden dameshorloge

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6