Ned. Christen Vrouwenbond. Naar aanleiding van een en ander dee- Uit de Provincie. De buitengewone dienst meldt aan in- MIDDELBURG. pleegd föO per kalenderjaar toe te ken nen, voor zwakzinnige leerlingen van een school voor buitengewoon l.o. de helft van de vervoerkosten te betalen en wel binnen een gemeente tot een maximum van f 10 en naar een andere gemeente tot een maximum van f 20 en voor huisvesting niet in een gesticht, doch toch in verhand met het bezoeken van een school voor b.l.o. een maximum van f 30. Dit alles in werking tredend op 1 Jan. 1939. In verband met het bovenstaande stel len Gedep. Staten voor afwijzend te be schikken op het verzoek van het bestuur der Vereen, tot stichting en instandhou ding van Ghr, scholen voor zwakzinnige kinderen op Walcheren om een jaarlijk- sche bijdrage van f 400 ten behoeve van de exploitatie van de te Middelburg te stichten Ghr. school voor buitengewoon onderwijs. Personeel N.V. Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Mij. In de laatste najaarszitting van Prov. Staten diende de heer Goossen een mo tie in om f 4000 beschikbaar te stellen als vergoeding aan het ontslagen perso neel der Zeeuwsch-Vlaamsche Tranmweg- Maatschappij. Gedep. Staten, in wier han den de motie werd gesteld, adviseeren thans haar buiten behandeling te laten, daar de provincie noch op de bedrijfsvoe ring in het algemeen, noch op de dienst- voorwaarden van het persooneel in het bijzonder, ook maar eenigen invloed heeft kunnen uitoefenen, en omdat zij, voor het geen in het verleden geschied is, dus ook geen enkele verantwoording draagt. De Minister van Waterstaat heeft ten aanzien van de personeelsverhoudingen bij de Z.V.T.M. steeds een geheel andere positie ingenomen dan de Provincie. De dienstvoorwaarden van het personeel en de daarvoor geldende reglementen worden in overleg met den Minister vastgesteld en behoeven zijbi goedkeuring. Waneeer door welke omstandigheden dan ook het toekennen eener uitkeering aan het ont slagen personeel noodig of gewenscht ge acht wordt, draagt de Minister daarvoor de mede-verantwoordelijkheid. De Provincie echter niet. Hoezeer Gedep. Staten met den voor steller der motie zouden willen medewer ken om het lot van het ontslagen perso neel te verzachten, toch meenen zij ernstig te moeten waarschuwen tegen de conse quenties. Er zijn in Zeeland behalve de Z.V.T.M. nog een drietal andere tramweg maatschappijen, welke evenzeer met moei lijkheden te kampen hebben tengevolge vg.n de gewijzigde verkeersomstandighe den. Ook deze maatschappijen zullen zich wellicht in de toekomst, tengevolge van reorganisatie of misschien wel liquidatie, geplaatst zien voor de noodzakelijkheid om tot ontslag van personeel over te gaan. Voor de Provincie zou het dan moeilijk zijn niet te helpen, als zij zich nu het lot van de menschen van de Z.V.T.M. aantrekt. Ten slotte meenen Gedep. Staten er op te moeten wijzen, dat de maatschappij al leen bereid is tot medewerking aan de uitkeering, als het Rijk en de provincie een gunstige beslissing genomen hebben inzake afschrijving op de rentelooze voor schotten. De medewerking der Pro vincie is afhankelijk gesteld van het tot standkomen eener fusie met de stoom trammaatschappij! BreskensMaldeghem. Afgezien van de principieels bezwaren te gen een uitkeering ten laste van de Pro vinciale geldmiddelen, wil het Gedep. Sta ten, gezien het verloop der fusie-plannen, op zijn minst praematuur voorkomen in dit stadium daartoe te besluiten. Zij stel len voor afwijzend te beschikken op de verzoeken der betrokkenen en de motie- Goossens buiten behandeling te stellen. Wijziging bijzonder Polder- reglement. Ged. Staten van Zeeland stellen voor een wijziging te brengen in 't bijzonder regle ment voor het waterschap voor de uitwa tering door de Sluizen-bij-Nummer-Eén- in-den-Hoofdplaatpoider, en wel zoo dat de uitwateringsduiker van den Hoofd plaatpolder gelegen 'bij „Slijkplaat" wordt opgenomen onder de kunstwerken, die het waterschap moet onderhouden. Uitdiepen Havenkanaal en Zwaaiplaats te Zieriksee. Op 31 Dec. j.l. eindigde de termijn, waarvoor de Provincie het uitbaggeren van het havenkanaal naar de zwaaiplaats en het op voldoende diepte houden van die zwaaiplaats voor haar rekening nam, mits de gemeente Zieriksee jaarlijks 1000 gulden bijdroeg tot het motorschip in dienst zou worden genomen en verder f1500. B. en W. van Zieriksee hebben nu medegedeeld bereid te zijn aan den Raad voor te stellen de bestaande regeling te bestendigen, tegen een jaarlijksche bij drage der gemeente van f 1000. Op grond van de ervaring betreffende de kosten van het baggerwerk gedurende don bovenge- noemden termijti en de onmiddellijk daar aan voorafgaande jaren eh mede op ad vies van den Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat meenen Ged. Staten, dat voor de volgende periode van 5 jaren met een gemeentelijke bijdrage van f 1000 kan worden volstaan. DE ZEGAMKWEST1ES. De besprakingen welke in de najaars vergadering van de Prov. Staten v. Zee land over de N.V. Zeeuwsche Gas Maat- echappij gevoerd zijn hebben do leden Dekker en van Gorsel aanleiding gegeven enkele vragen terzake aan God. Staten te stellen, waarop zij in April nog eens gijn teruggekomen. De 19e algemeene vergadering. Heden is in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage de 19de algemeene vergadering gehouden van den Ned. Ghr. Vrouwenbond. Eenige duizenden vrouwen hadden zich uit alle deelen des lands opgemaakt naar dezen jaarlijksche toogdag, en zaal en galerijen waren dan ook geheel bezet. De presidente Mevr. A. Knoppers- Valkenier van Amsterdam, opende de vergadering met het doen zingen van Ps. 150 1, 2 en 3, Schriftlezing en gebed. Spr. heette allen welkom en deelde me de, dat, aangezien Minister Colijn verhin derd was zijn rede in de middagvergade ring te houden, hij zulks in de morgen vergadering zou doen, waarom spr. haar rede over:. „Levensverrijking" niet in deze, maar in de middagvergadering houden zou. Spr. richtte een woord van hartelijk welkom tot de velen die waren opgekomen naar deze vergadering, inzonderheid de afgevaardigden van de Federatie van Chr. vereenigingen van en voor vrouwen en jonge meisjes; van de Ver. tot behartiging van de belangen van jonge meisjes Union; Bond van Meisjesvereen. op Geref. Grond slag in Nederland; de Centrale voor de Werkloozenzorg enz. Onder luiden bijval werden telegram men van hulde en trouw verzonden aan H. M. de Koningin en het Prinselijk Ge zin. Staande werd hierna het Wilhelmus gezongen. De jaarverslagen wonden ver volgens goedgekeurd. De presidente riep een welkom toe aan den Minister-President, Dr H. Golijn, met daverend applaus begroet. Een speciaal woord richtte spreekster ook tot Mevrouw Golijn en tot Mevrouw1 Van Dijk, de eehtgeno-ote van Minister Van Dijk, welke zioh bereid verklaard had bij ontstentenis van Minister Golijn diens rede aan de vergadering voor te lezen. Vervolgens herdacht de presidente in waardeerende bewoordingen wijlen Mej. Eggink, die tal van jaren aan het Bonds- bureau verbonden was. In verband bier mede zong de vergadering; „Jezus, Uw verzoenend sterven". Daarna verkreeg Dr H. Golijn 't woord om te spreken over: „D e e e n h e i d s g e- dachte in den Ned. Gbr. Vrouwenbon d". Rede Dr H. Colijn. Spr. wilde enkele opmerkingen maken over het Woord van Jezus in Joh. 17, waarin Hij smeekt om de bewaring der discipelen en bidt, dat degenen, die in Hem gelooven, één mogen zijn. Jezus brengt de éénheid der geloovigen in ver band met de erkenning door de wereld van de Goddelijke zending van den Zoon tot redding eener verloren menschheid, wanl zegt Hij: „opdat de wereld geloove, dat Gij Mij gezonden hebt!" Eén, aldus spr., moeten we zijn als belijders van Christus en die eenheid der geloovigen moet gelijk zijn aan die van den Vader en den Zoon, d.w.z. de harmonie moet den hoogsten len Ged. Staten thans mede, dat zij het volste vertrouwen stellen in het beleid van de directie en van den raad van commissarissen. De oorzaak van het nog niet voldoende bevredigend zijn van de re sultaten, is vooral gelegen in de econo mische omstandigheden, en het mag dan ook in geenen deele aan het beleid der directie toegeschreven worden. Ged. Sta- ten twijfelen er echter niet aan of het bedrijf zal zich in de toekomst gunstig kunnen ontwikkelen. Daarvoor is het noodig dat aan het bedrijf de gelegen heid wordt geboden zich de sfeer van rust en vertrouwen te ontwikkelen. Teen de Prov. Staten besloten deel te nemen in de Z.E'.G.M. was reeds tot het voeren der procedure tusschen het per soneel en de Imperial Continental Gas Association besloten. Ged. Staten stellen ten volle vertrouwen in de rechtskundi gen, die voor het personeel zijn opgetre den en verklaren in te stemmen met de wijze, waarop deze procedure werd ge voerd. E'en lid van Ged. Staten heeft, na aan vankelijk met het voeren dezer proce dure te hebben ingestemd, naderhand zijn meening daarover gewijzigd. Het betrokken lid erkent, dat de wijze, waarop hij daarvan blijk gegeven heeft onjuist is geweest en heeft verklaard zijn optreden ten aanzien van de Zegam in 't algemeen en haar rechtskundigen raads man mr W. F. G. Baars in 't bijzonder, tu betreuren. Het hierbedoelde lid erkent tevens, dat door een en ander de belan gen der Zegam en dus ook der Provin cie niet zijn gediend. Ged. Staten leggen een nota van de diiectie van de Z.E.G.A.M. mede naar aanleiding van de vragen der genoemde Statenleden over en meenen, dat daar uit mede blijkt, dat veel van al hetgeen in den laatsten tijd rond de Z.E.G.A.M. werd gesproken en geschreven onjuist is geweest. De directie behandelt in haar nota al lereerst het ontstaan en het doel der samenwerking binnen het vennootschap pelijk verband, daarna de verwerving van het apparaat voor productie en dis tributie, de fabriek te Vlissingen enz.; en komt dan tot de aanstelling van perso neel, do pensioenregeling en de gevoerde procedures. Daarbij zet de directie in den breede uiteen, dat o.a. de betichting van groote proceskosten totaal ongemoti veerd is en. dat het voeren der processen in het belang van de provincie was. Inzake het financieel beleid geeft de directie een uitvoerige verdediging om ten slotte te komen tot de toekomstige graad van volkomenheid bereiken. Dan zal de ongeloovige wereld de waarheid móé ten erkennen van Jezus Goddelijke zen ding en dat zal er de rijke vrucht van zijn. Als spr. zijn blik laat gaan over de Christenheid van de Apostelen af tot he den toe, schijnt het bijna, dat niet een roep om eenheid, maar om verdeeldheid is gehoord. Wat brengen wij, vraagt spr., van dien gestelden eisch nu terecht en wat heeft de Christelijke wereld er in het verleden van terecht gebracht? Spr. richt allereerst den blik op de Kerk. Ook hier is het onderzoek al dade lijk teleurstellend. Reeds in haar aposto- lischen tijd ziet men hier en daar een dwaalleer opkomen. Somwijlen was scheu ring plicht, n.l. als bleek, dat bederf de bestaande Kerk had aangetast en pogin gen tot zuivering faalden; maar niet ge ring is het aantal gevallen, waarbij van scheuring en scheiding de noodzak e- 1 ij k h e i d moeilijk kan worden aan getoond. Spr. wees er in dit verband op, dat de door de Reformatie geslagen nieu we breuk in de Chr. Kerk nimmer opzet telijk bedoeld mag worden gezien. Spr. geeft toe, dat ook in de Reformatie zon-, dige trekken van verdeeldheid zijn te be speuren. Er is ongetwijfeld grond voor de klacht, dat de gezamenlijke Christenheid met den eisch van eenheid maar zelden vollen ernst gemaakt heeft en zeer vaak allerlei klein gedoe verhinderde de vrucht te aanschouwen, die Jezus Zélf in uit zicht stelde, wanneer de eenheid zou be waarheid worden: n.l. dat een ongeloovi ge wereld alsdan Zijn goddelijke zending aanvaarden zou. Hoewel dit alles grifweg moet worden erkend, moet ook op dit ter rein groote voorzichtigheid in het oordeel worden betracht. Allereerst om der cons ciëntie wil, al wordt daardoor objectief de zonde der verdeeldheid niet weggenomen. We moeten die voorzichtigheid ook be trachten met het oog op hetgeen er van die toch reeds zoo verscheurde Christen heid 'buiten de Kerk aan eenheid nog te redden valt. Spr. vordert voor de Kerk een ©ereplaats- op in het leven van ons volk, n.l. dat leven in zijn diepte, maar niet. in zijn breedte. Daarom kunnen ern stige Christenen elkaar buiten de Kerk vinden bij het verrichten Van gemeen- sohappelijken arbeid op niet-zuiver ker kelijk terrein. Spr. is van oordeel, dat men er voor moet durven vechten niet toe te geven aan den drang letterlijk alles in ons menschenleven naar kerkelijke schei dingslijnen te -gaan indeelen, al kan hij zich wel voorstellen hoe men daartoe komt, indien men opgesloten leeft in eigen kleinen cirkel. Men versta hier niet mis. De gehoor zaamheid aan een eisch van Godswege gaat altijd voorop, omdat: le. Gód het is, Die het eischt, en 2'e. gehoorzaamheid aan dien eisch altijd in het waarachtig volksbelang is. Christus' bede aan den Vader komt tot ons als een gebód. Naar mate de splitsingen op1 het kerkelijk ter rein talrijker zijn geworden moet de een heid der Christus-geloovigen op buiten kerkelijk terrein te sterker worden nage streefd. Spr. is geen vreemdeling in Jeruzalem ontwikkelingsmogelijkheden en daarbij o.a. er op te wijzen, dat indien de werk lieden hunne aanspraken op de Imperial ten aanzien van pensioenen voor zich en hunne gezinnen niet tot gelding kunnen brengen, de verleende pensioengarantie een zware last op de Z.E.G.A.M. zal leg gen, zij het dat van die garantie een derde gedeelte ten laste der gemeente Vlissingen komt. Het risico daarvan is door de samenwerkende partijen echter welbewust aanvaard. De vraag of de uit de pensioen-garantie eventueel voortsprui tende lasten door het bedrijf moeten wor den gedragen, en dus dienen te worden af gewenteld op de gasconsumenten van de Z.E.G.A.M. dan wel dat daarin op an dere wijze dient te worden voorzien, heeft bij de Z.E-.G.A.M. nog geen onder werp van bespreking uitgemaakt. Betreffende de vragen der beide ge noemde Statenleden wordt in de meeste gevallen geantwoord met een verwijzing naar het rapport van de Z.E.G.A.M, Ten opzichte van den ontslagen boekhouder Abrahamse wordt medegedeeld, dat de Commissaris der Koningin op diens ver zoek den heer Abrahamse één en ander maal in audiëntie heeft ontvangen. Als gevolg daarvan heeft deze zich eigener beweging tot Ged. Staten gewend met een schrijven, waarin hij zijn leedwezen betuigt over sommige zijner gedragin gen. Dit schrijven werd in handen ge steld van de bestuurders der Z.E.G.A.M. Hoewel deze meenen, dat de heer A. nog al te zeer blijft vasthouden aan het door hem ingenomen standpunt, hebben zij op aandrang van Ged. Staten besloten bem gedurende 5 jaren een uitkeering toe te kennen van f-1500 het eerste jaar en dan telkens f 300 minder. VLIEGVELD IN OOST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Te Terneuzen vergaderde de afd. Oost-Zeeuwsoh-Vlaanderen van de Zeeuw sche vereeniging voor luchtvaart. Gewezen werd op het feit, dat, nu er een geschikt vliegveld was gevonden en goedgekeurd, een financieel basisplan wordt uitgewerkt voor de oprichting eener N. V., die zich dan verder met de exploitatie van het vliegveld zal bezig houden. Reeds hebban Ged. Staten van Zeeland zich bereid ver klaard, bij Prov. Staten een voorstel in te dienen tot het verleenen van een rente loos voorschot van f 100.000. en weet, dat de neiging om in schelpwo ningen te huizen eer toe dan afneemt. Daarom juist spreekt hij hier. Want spr zou niet gaarne zien, dat de fluisterstem men, die ook hier splitsing begeeren te ver in het rond gehoord werden zonder dat hij een waarschuwing heeft doen hoo- renl Er zijn er, die meenen, dat Hervorm de, Gereformeerde, Ghr. Geref., Luther- sche en andere groepen van Christelijke vrouwen beter doen zioh afzonderlijk dan gezamenlijk te organiseeren. Het is zon derling de scheidingslijnen te willen trek ken langs uiterlijke grenzen van kerke lijke organisatie. Spr. wees op de ééne heilige algemeene Christelijke Kerk, die één Heer en één Doop belijdt. De Christelijke gemeenschapsgedachte is niet tot de Kerk beperkt. Er is ook een leven der natie en daar roept de nood van den tijd om demonstratie van de eenheid van alle Christusbelijders in hun opkomen tegen de vernielende krachten die het volksleven bedreigen. Spr. wees nader op den grondslag van den bond en acht het een gelukkige ge dachte, dat hij de practische politiek bui tengesloten heeft. Dat is voor de kiesver- eenigingen. Grijpt Gij, Christen vrouwen, zoo roept spr. uit, liever naar het cen trale vereenigingspunt a 11 e r P r o t. Christenen door Groen zoo voortreffelijk geformuleerd: tegen de re volutie het Evangelie! D'an zult ge een bederfwerend zout zijn, ver richt ge nuttiger arbeid en blijft ge ook dichter bij wat u van nature eigen is. Spr onderschrijft het woord van zijn ambtge noot, Dr J. R. SlotemakeT de Bruine in 1932 gesproken, dat de Ned. Ghr. Vrou wenbond een waardevol bezit in ons volks leven is. Spr. wil met dit alles niet zeggen, dat elke gedeeldheid op het terrein van het vereenigingsleven veroordeeld moet wor den. Hij onderscheidt hier b.v. tusschen jeugdvereenigingen en die van uitsluitend volwassenen. Echter elke noodelooze scheiding, die zich in de Prot. Ghr. volks gemeenschap openbaart, betreurt hij. De belofte, verscholen in Jezus' woord: „opdat de wereld geloove, dat Gij Mij ge zonden hebt", mag niet zóó maar langs ons heen gaan. Het legt op ons geslacht een gewéldige verantwoordelijkheid juist in een wereld, waarover een golf van ver- wo!estende krachten gaat en een lawine van revolutionaire begrippen zioh uit stort. De geestelijke verwarring wordt soms als medicijn geprezen. Daarom moe ten de verschijnselen van deze dagen in dit tijdsgewricht, waarin de volksgeest sterk wordt beïnvloed in anti-Christelijke zin worden gezien onder eeuwigheidslicht. De bond wil er 'het zijne toe bijdragen, dat tegenover de anti-Ohristelijke mach ten verweer wordt geboden en zulks doen ire samenwerking met allen, die het Ko^ ningschap van Christus erkennen als den grondslag van héél ons volksleven. Ver geet niet, dat ge niet alleen strijdt; dat ge Moeders zijt van het komend geslacht, dat aan Uw hand den weg naar Jezus leert kennen; dat de historie leert, dat God Gestreefd wordt thans, bij breeder lagen der bevolking voor de luchtvaart en spe ciaal voor een eigen vliégdienst belang stelling te wekken, baar „vliegrijp" te ma ken en te doordringen niet alleen van het genoegen, het geniale, het nut van het vliegen en het vliegverkeer, maar vooral van de noodzaak voor dit zoo moeilijk te bereiken deel van Nederland om door de lucht nauwer verbonden te worden met het centrum en de overige deelen van ons vaderland dan tot nu toe mogelijk was. In het 'leader dezer plannen overweegt men de oprichting van een zweefvliegtuigclub te Terneuzen. Storm en hoog water. Maandagmiddag geraakte aan 't strand te Koudekerke bij hoog water het groot- iSte gedeelte der daar geplaatste tenten, huisjes enz. aan het drijven. Enkele tim merlieden gingen tot hun middel in het water om de wegdrijvende tenten aan wal te brengen, wat, al was het bij stukken, mocht gelukken. Er is voor enkele particulieren veel schade aangericht. Dat wind en water groote kracht ont wikkelden bleek o.a. doordat tentjes van Biggekerke bij' Koudekerke terecht kwa men en gegolfde platen ver werden weg geworpen. Ook te Zoutelande is het badseizoen voor de strand-exploitanten slecht begon nen. Toegesnelde timmerlieden met hunne knechts trachtten met touwen de strand tenten bij elkander te houden, hetgeen slechs gedeeltelijk gelukte. Verscheidene geraakten, op' drift en kozen het ruime sop, achterna gezet door de timmerlieden, vaak tot het middel in de schuimende ba ren wadend. Al dan niet 'kapot geslagen, kregen de eigenaars op deze wijze hun be zit terug! D'e meeste strandtenten, die op bet badstrand overeind zijn blijven staan, bleken in die mate gehavend, dat zij moes ten worden afgebroken. (M. C.) Rekening der Provincie Zeeland. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de Provinciale Staten de rekening van in komsten en uitgaven der Provincie over 1930, teneinde deze te doen vaststellen, aangeboden. De ontvangsten bedroegen f 9.232.565,90 en de uitgaven f9.886.164,32, het kwaad slot f 633.598,36. De gewone dienst geeft aan inkomsten f2.472.105,71 en uitgaven f2.424.166,76, dus een goed slot van f 47.938,95. trouw aan onzen kant niet onbeloond laat en Hij, Die in het eind de wereld over winnen en alle verzet eenmaal breken zal, de krachten niet onthouden zal voor het volbrengen van de taak, die het geloovig Protestantisme heeft. Indien onze trouw onwankelbaar is kunnen wij 't den dichter nazeggen: Nooit kan 't geloof te véél ver wachtenI (Luide toejuichingen.) Hierna werd gezongen Ps. 103 1 en 11. De Middagvergadering. Te half drie ving de middagvergadering aan met het gemeenschappelijk zingen van het Bondslied. Hierna hield de presi dente, Mevr. A. Knoppers-Val kenier, van Amsterdam, haar rede, gg- titeld: „Levensverrijkin g". Spr. wees er op, dat de Bond is samen gekomen, niet tot protesteeren of demon- streeren, maar om met de van God ver kregen macht in het leven der vrouw te dienen in huis, kerk, staat en maat schappij. In levensverrijking ligt allereerst opgesloten levenswaardeering en dat moet worden gezegd in een tijd, die ondanks het feit, dat wetenschap en cultuur, techniek en kunst kennen en kunnen zoo hoog klim men, ook 'kent levensverachtig en levens verarming. Spr. wees er op, dat de Doo- persche Mijdinghe in velerlei kring en streek nog heersohende is. De bond nu, kiest positie, zoowel tegen levensverach ting als tegen levensverarming. "Wij Christenvrouwen, aldus spr. willen uitgaan van Christus' Koningschap op alle terrein des levens. Wij zien op naar den hemel en verkeeren op aarde en be waren zóó ons evenwicht. Worden zoo ook bewaard voor somber pessimisme, maar ook voor luchthartig optimisme. Waar ons leven door Christus en Zijn Geest wordt geheiligd, komen gehuwde, zoowel als on gehuwde VTOuwen tot levensverrijking. Al lereerst in het huisgezin. Spr. wees nader op de beteekenis van dat huisgezin, waar in Gods Woord richtsnoer moet zijn! Wij moeten, aldus spr., als Maria dat Woord bewaren en overleggen in ons hart. Spr. wees ook op de levensverrijking, die God gaf sedert 20 jaar aan de Ned. Ghr. Vrou wenbond, waarin eendrachtig wordt sa mengewerkt, ieder op haar plaats en naar haar aanleg. Dat alles moet geheiligd door het ge bed. Wie bidt, die ontvangt en daarin ver rijkt God ons leven. Tegen de machten en feiten in zeggen wij in het geloof: „Chris tus is Koning!" Wij zien Hem met eer en heerlijkheid gekroond. Voor Hem is het alles licht. Ook voor ons zal het eeuwige licht aanbreken. Dan is ons leven pas ten volle rijk, gevuld met Gods genadeschat ten. Hierna zong de vergadering Gezang 64 zers 1 en 4. Mevr. M. M. de Groot-Kuyl- m a n van Utrecht, lid van het hoofdbe stuur, sprak daarna een kort en hartelijk slotwoord. De presidente sprak hierna een woord van dank tot allen, die aan het welslagen van deze vergadering hebben meegewerkt. Met het staande zingen van Psalm 84 3 en 6 en dankgebed werd de vergadering gesloten. komsten f 6.760.460,25 en aan uitgaven f 7.441.997,56, alzoo een kwaad slot van f 081.537,31. Voor den gewonen dienst is meer ont vangen dan geraamd op verschillende pos ten f'11.787,89, en minder dan geraamd f 61.616,33, blijft dus minder ontvangen f 49.828,44, op verschillende is f 84.259,46 minder uitgegeven dan geraamd, blijft f 34.431,02, vermeerderd met den post on voorzien ad f 13.507,93, waarover niet is beschikt, maakt f 47.938,95. Bij den bui tegewonen dienst is op ver schillende posten meer geraamd dan ont vangen f 1042,23; en minder f 5.034.740,67 blijft dus minder ontvhngen dan geraamd f 5.033.098,44, doch er is minder uitgege ven dan geraamd f 4.342.101,13, maakt ook f 681.537,31. Belangen van den dienstbaren stand. Gisteren vergaderde de Vereeniging tot bevordering der belangen van den dienst baren stand onder voorzitterschap van Mr H. Pleijte, die namens de vereeniging afscheid nam van Freule S. H. van Doorn die in de vorige algemeene vergadering is afgetreden, doch wegens ziekte verhinderd was ter vergadering te komen. Hierna kon de voorzitter de volgende dienstboden een getuigschrift en bijhe- hoorende gratificatie uitreiken: Wegens 20-jarigen dienst aan Mej. Pie- ternella Vinke, dienende bij dhr C. Jonge- pier 'Gzn; en voor 10 jaar aan Mej. Maria Suzanna Zwemer, in dienst bij dhr A. van Dijk; Mej. Dora Krijger, in dienst hij de fam. De Wijs; aan Mej. Elisabeth Jose- phina Damman, in dienst 'bij de dames H- Duijts en M. J. A. G. de Cleijn Brem; Mej. Johanna Maria Crucq, in dienst bij Mevr. S. van Nederveen-de Vries en aan Mej. Suzanna Jongepier, in dienst bij Mevr. M. .H J. Koers-van Bins'bergen. Een afscheid. Gisteren ver- eenigden zich het bestuur van de afdee- ling Middelburg van het Nederlandsche Roode Kruis, de leden van de transport colonne eni die der damesafdeeling, ten einde afscheid te nemen van den heer E. Scheps, die gedurende 19 jaar com mandant is geweest van de transport- colonne en thans Middelburg metterwoon gaat verlaten. Toen de 'heer en mevrouw Scheps aan wezig waren, zijn zij toegesproken door den voorzitter der afdeeling, Jhr F. Bee- laerts van Blokland; namens de trans portcolonne door den heer J. G. Lude- kuse en namens de damesafdeeling door mevrouw Grool.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2