Politieberichten. Radioprogramma. De Tweede Werkloosl WOENSI 52e JAAI var| had nog een tweetal desiderata. Het eerste, n.l. om tot grondslag te nemen de tijd „in pensioengerechtigden dienst door gebracht" in plaats van „in vasten dienst der Provincie doorgebracht" nemen Ged. Staten over, doch niet de wensch om den geleidelijken overgang van salaris naar wachtgeld in te voeren en het minimum van 50 pet. te verhoogen. De Commissie wilde bepaald zien: de eerste drie maan den 100 pet., de volgende 6 maanden 85 pet. en vervolgens 70 pet. Cats' Hoeve onder Groede. In 1614 bouwde Jacob Cats tezamen met zijn broeder Cornelis in den door hem bedijikten polder van de Groe een hofstede, die nog bestaat, en omtrent welker bouw geschiedenis door brieven der familie Cats veel is bekend. Naar wij vernemen is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de huidige eigenaar deze door een nieuwe wil vervangen. Er worden pogingen in hel werk gesteld, om deze historische hofstede te behouden. DE POLITIEKE MOORD OP DEN COOLSINGEL TE ROTTERDAM. Moordenaar met een Russisch schip naar Rotterdam gekomen? In een interview, dat de „Msb." had met twee Oekrainers, die uit Berlijn en Londen waren overgekomen, om de Rot- terdamsche politie behulpzaam te zijn bij het onderzoek in verband met den poli- tieken moord op Eugen Konovalec, den leider van de Oekrainsche Vrijheidsbewfr- ging, is een en ander verteld over den strijd der U. N. (de organisatie van Oekrainsche Nationalisten), om het volk der Oekrainers, dat uit meer dan 40 mil- lioen zielen bestaat en waarvan het groot ste deel gebukt gaat onder de onderdruk king van den sovjet-staat, zijn vrijheid weer te geven. De twee Oekrainers waren diep getrof fen door het groote verlies, dat de organi satie van Oekrainsche Nationalisten heeft getroffen, nu haar leider door een sluip moordenaar van de Gepoe om het leven is gebracht, maar desniettegenstaande straalde er vuur uit hun oogen, wanneer zij vertelden van den strijd om de vrijheid. Er zijn 45 millioen Oekrainers op de wereld, van wie er 33 millioen staan on der de Sovjet-heerschappij, gedwongen door het roode leger, dat hen na een wan- hopigen strijd heeft overweldigd. Slechts een half procent Oekrainers is lid van de Communistische partij. En toch is de Oekraine een Sovjet-staat maar alleen door dewapenen. In 1926, toen Petljoera werd vermoord, werd Eugen Konovalec de leider der vrij heidsbeweging. Daarom waren de Sovjet autoriteiten zoo fel op hem gebeten en lie ten ze in 1934 een aanslag op hem plegen, welke aanslag echter mislukte. In de Rus sische couranten werd Konovalec als ver rader gebrandmerkt. Nog onlangs is in de radio-Moskou tegen hem gewaarschuwd. Een vraag, welke bij het onderzoek naar voren is gekomen, is: hoe kwam de moor denaar in ons land en hoe heeft hij na het volvoeren van zijn laffe daad de vlucht genomen? Men neemt aan, dat de aanslagpleger die dan in opdracht van de Gepoe heeft gehandeld, in Rotterdam is gekomen met 'het Russische schip „Menshinsky", welk schip Vrijdag 20 Mei in den namiddag ligplaats heeft genomen in de Merweha- ven en welk schip Dinsdag 24 Mei, dus één dag na den moordaanslag, de haven van Rotterdam heeft verlaten met bestem ming Leningrad. Is Waluck, aangenomen dat hij de moordenaar is, met dit schip gekomen vermoedelijk heeft hij gewoon gemonsterd en behoorde dus tot de bemanning dan zal hij ook wel met dezelfde gelegenheid ons land hebben verlaten, daar hij1 dan de minste kans liep, te zullen worden ge arresteerd. Toen het voor de politie vrij zeker vast stond, dat de aanslag op Konovalec was gepleegd door een sovjet-agent in opdracht van de Gepoe, was de „Menshinsky" reeds vertrokken. Doet het Russische schip op zijn terug reis naar Leningrad geen andere haven meer aan, en aangenomen dat de dader van den aanslag aan boord is, dan is de moordenaar ontkomen en zal hij wel nim mer gegrepen worden. Daar zal de Gepoe wel voor zorgen! Intusschen verheugt Moskou zich over het welslagen van den aanslag. Uit de berichten, welke de laatste dagen vanuit Berlijn, Parijs, Amsterdam etc. binnenkomen bij: de Rotterdamsohe politie blijkt dat de leider van de Oekrainsche Vrijheidsbeweging, Eugen Konovalec stap voor stap is bespionneerd. De spionnen van de Gepoe stonden telegrafisch met elkander in verbinding en men wist als het ware op de minuut af waar Konovalec zich bevond. De strikken van het spion- nage-net waren dan ook zóó strak rond Konovalec gespannen, dat van een ont komen aan den aanslag geen sprake meer kon zijn. Felle brand te Roosendaal. Dertig menschen werkloos. Za terdagnamiddag is door onbekende oor zaak, vermoedelijk door kortsluiting, brand ontstaan in de vilthoedenfabriek van de fa. De Schepper Zn, aan de Kade te Roosendaal, welke als gevolg van de aanwezige groote hoeveelheid licht- brandbare stoffen en materialen in korten tijd een zoodanigen omvang nam, dat weldra het geheele gebouw in lichterlaaie stond. Het gebouw is geheel door het vuur vernield, De aanzienlijke schade wordt door ver zekering gedekt. De fabrikanten zijn niet tegen bedrijfsschade verzekerd. De 30 per sonen, meerendeels gehuwde mannelijke arbeidskrachten, die aan deze fabriek werkzaam waren, zijn nu tot werkloosheid gedwongen. Boerderijen te Linden (N.-B r.) afgebrand. Tijdens een kort maar hevig onweer dat zich gister middag boven Oostelijk Noord-Brabant en Zuid-Gelderland ontlastte, is de bliksem geslagen in de kapitale boerderij bewoond door de dames R. te Noord-Linden gem. Linden-Katwijk. E'r stond een zware storm en zoo duurde het niet lang of niet alleen het woonhuis, maar ook de stallen en de voorraadschuren stonden in lichte laaie. De brandweer, die over slechts pri mitieve hulpmiddelen beschikt, kon tegen de geweldige vuurzee niets uitrichten. Intusschen werden door den wind bran dende stukken van het rieten dak ver meegevoerd en op een gegeven oogenblik had dit tot gevolg dat ook de ongeveer 100 meter verder staande schuur van de boerderij van M. v. d. G. vlam vatte. De storm wakkerde ook hier het vuur fel aan en in een oogwenk stond de heele boer derij van voor tot achter in vuur. Telefonisch werd assistentie van de brandweer te Guyk gevraagd. Dank zij het krachtig optreden van de Cuyksche brand weer mocht het met groote moeite geluk ken verdere uitbreiding van den brand te voorkomen, doch de beide aangetaste boerderijen brandden tot den grond toe af. De schade, die op f 30.000 wordt ge raamd, wordt door verzekering gedekt. Veenbrand. Gistermiddag heeft waarschijnlijk ten gevolge van het achte loos wegwerpen van een brandende siga ret een hevige veenbrand gewoed te Em mer .Erfscheiderveen. De brandspuiten uit Emmen, Emmer Erfscheiderveen en Emmer Compascuum, welke in verband met het gevaarlijke stormweer onmiddel lijk gerequireerd werden, tastten het vuur zoo krachtig mogelijk aan, en slaagden er in, geholpen door een zware onweersbui, I het vuur meester te worden. Drie arbei derswoningen, die reeds aangetast waren, konden behouden blijven. De verbrande turf was niet verzekerd. Inbreker gevlucht en aangeschoten. Een wilde achter volging, waarbij midden in de Kerkstraat te Hilversum schoten vielen, heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag geleid tot de arrestatie van een inbreker, die zich waarschijnlijk heeft schuldig gemaakt aan tal van inbraken in den laatsten tijd in villas gepleegd. Een agent van de hondenbrigade be merkte op zijn surveillance Zaterdagavond laat, een man, die zich op verdachte wijze ophield in een onbewoonde villa aan den 's-Gravelandschen weg. De agent vroeg assistentie en een rechercheur arresteerde den man, die zich echter na eenige oogen- blikken r^eds wist los te rukken, een fiets greep en weg reed. De rechercheur ver volgde den vluchteling, die den weg door het centrum van de gemeente koos. In de Kerkstraat loste de rechercheur twee waarschuwingsschoten om den man tot staan te brengen, doch deze reed uit alle macht door, zoodat de politieman hem ten slotte aanschoot. Eenigo honderden me ters verder viel de vluchteling door bloed verlies verzwakt neer. Het bleek, dat hij door een kogel in den schouder was ge troffen. Hij werd naar' een der zieken huizen overgebracht, waar chirurgisch in grijpen noodzakelijk bleek. Zijn toestand is niet gevaarlijk. Bij het onderzoek is komen vast te staan, dat de man wiens werk van groote geraf fineerdheid getuigde, aan verscheidene inbraken debet moet zijn. In aanbouw zijnde boer- derij ingestort. Door een hevige stormvlaag zijn gistermorgen te Emmer Erfscheiderveen de binten van een in aanbouw zijnde boerderij ingestort. De aannemer en zijn knechts wisten zich bij- tijds in veiligheid te stellen. Van een aan grenzende arbeiderswoning werd (le kap en de achtergevel door de vallende binten vernield. Op sphier onbegrijpelijke wijze bleef de bewoonster, die jri het achterhuis bezig was, gespaard voor de om haar neer vallende brokken steen en hout. De scha de is vrij aanzienlijk. De onbewaakte overweg. Gis termiddag is op den onbewaakten over weg te IJsselmonde de 55-jarige W. uit IJsselmonde, die te voet de spoorbaan wilde oversteken, door een trein uit Dor drecht gegrepen en op slag gedood. Het uitzicht ter plaatse is vrij, zoodat vermoed wordt, dat de man door den loeienden storm den trein niet heeft hoo- ren aankomen. Bliksem ingeslagen. Ten gevolge van blikseminslag is gisteravond te Doetincliem het dubbele huis, bewoond door de gezinnen Janssen en de weduwe Assink, totaal afgebrand. Alleen het vee werd gered. Verzekering dekt de schade. Overdreven geruchten. In West-Brabant doen de laatste weken geruchten de ronde omtrent onregelma tigheden bij den dienst der steunverlee- ning en werkverschaffing der gemeente Etten en Leur. Volgens deze geruchten zou een tekort van f 30.000 zijn ontdekt en zouden verschillende plaatselijke autori teiten bij de malversaties zijn betrokken. Vermoedelijk rvinden deze geruchten hun oorzaak in een fraude gepleegd door den administrateur van bedoelden dienst, welke administrateur reeds ongeveer 8 maanden geleden oneervol werd ontsla gen, nadat gebleken was, dat hij verschil lende steunbedragen hooger had geboekt, dan de werkelijke uitkeering bedroeg. De burgemeester van Etten en Leur de heer H. A. L. Hamilton deelde aan de N. R. Gt. desgevraagd mede, dat hem door het departement van sociale zaken het onderzoek in deze aangelegenheid was opgedragen. Hoewel dit onderzoek nog niet geheel is afgeloopen, staat vast, dat door den ontslagen administrateur inder daad in het tijdvak van 19351937 frau de is gepleegd; het bedrag waar het om gaat is, voor zoover men thans weet, niet meer dan f 2000. Van medeplichtigen is bij het onderzoek niet gebleken. Auto bij uitwijken tegen boom gereden; drie gewon- 'den. 'Je Helvpirt is gistermiddag een ongeluk gebeurd, waarbij drie personen werden gewond. De landbouwer M. uit Haren (N.-B.) die van een zijweg per rijwiel den straat weg wilde oprijden, werd door een ruk wind tegen een passeerende auto gewor pen. De bestuurder van de auto meende nog op het laatste oogenblik te kunnen uitwij ken en reed tegen een langs den weg staanden boom. Twee inzittende dames uit Tilburg bekwamen verwondingen aan het hoofd. De landbouwer liep ernstiger wonden op en kreeg bovendien inwen dige kneuzingen. Ernstig ongeluk op den Afsluitdijk. Omstreeks middernacht is op den afsluitdijk nabij Kornwerder- zand een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbijl één doode is te betreuren. Op vijfhonderd meter ten westen van Kornwerderzand stond een vrachtauto stil. De achterlichten van den wagen brandden. Uit de richting Noord-Holland reed een met aardappelen geladen vracht auto van den aardappelhandel van Per soon, te Den Haag, de vrachtauto achter op en botste er met een hevigen slag te gen aan. De schok was zoo hevig, dat de geheele lading aardappelen naar voren schoof en den chauffeur van den Haagschen wagen tegen den motor dood drukte. De storm van gisteren. De storm heeft ook te Amsterdam met groote hevigheid gewoed. Een zware, hoo- ge boom op het Museumplein sleurde in zijn val een lantaarnpaal mede en kwam bovendien terecht op een voorbijganger, die niet zoo snel uit de voeten kon ko men. De man werd met een gecompli ceerde beenbreuk opgenomen en vervoerd naar het Ned. Isr. Gasthuis. In totaal is de brandweer ongeveer dertig menl r'H.'on'kt. losgemakte dak pannen, standpijpen, schoorsteenen, to rentjes en dakkapelletjes en andere wan kele bouwsels, die gevaar opleverden, werden in orde gebracht of gesloopt. De storm heeft in de boomgaarden van West-Brabant groote schade aangericht. Terwijl de strenge nachtvorsten de vrucht zetting ten zeerste hadden belemmerd, heeft de krachtige storm van gisteren het grootste deel van de pas gezette vruch ten afgerukt, zoodat de oogstvooruitzich- ten voor het harde fruit, zooals appels en peren tot een minimum zijn terugge bracht. De veroorzaakte schade is nog niet bij benadering te schatten. Een kleine windhoos, welke te ongeveer 4 uur Breda naderde en zich vlak boven de stad oploste, veroorzaakte een zand- regen zoo dik, dat het was, alsof er een zware mist over de stad hing. Door de windhoos werd een ijscowagen opgenomen en weggeslingerd, terwijl ook een drie- wielige bakkerswagen sneuvelde. Het vliegverkeer heeft van den storm weinig hinder ondervonden. Dé toestel len, die met tegenwind te kampen had den, kregen vertraging, doch deze be droeg hoogstens een half uur. Kruiningen. Op de premiekeuring voor merrie's alhier gehouden, werden de volgende merrie's bekroond: 2-jarige merrie's: 1ste prijs Elza van Alstein, eig. C. Mol, Waarde; 2e pr. Lina van Kruiningen, eig. A. v. Hotegem, Krui- ningen; 3de pr. Ursula, eig. J. Q. C. Lens hoek, Kloetinge; 4e pr. Lucie van Rozen hof, eig. W. C. van der Werff, Rilland- Bath. 3-jarige merrie's kleine maat: 1ste pr. Koba van Kruiningen, eig. A. v. Hotegem, Kruiningen; 2e pr. Erna van Castorine, eig. J. Boone, Kruiningen; 3e pr. Gusta van Waarde, eig. C. Mol, Waarde; 4e pr. Athalia, eig. M. Geluk, Kruiningen. 3-jarigè merrie's groote maat: 1ste prijs Truda, eig. C. Mol, Waarde. 4-jarige merrie's kleine maat: 1ste pr. Certa van Castorine, eig". J. Boone, Krui ningen. 4-jarige merrie's groote maat: 1ste pr. Jans van Kruiningen, eig. A. van Hote gem, Kruiningen; 2de pr. Oranda van Sasput, eig. A. van Hotegem, Kruiningen. 5—10-jarige merrie's kleine maat: lste pr. Hilda van Kruiningen, eig. A. v. Hotegem, Kruiningen; 2de pr. Castorine, eig. J. Boone, Kruiningen; 3e pr. Ida van Kruiningen, eig. A. van Hotegem, Kruinin gen; 4e pr. Paula, eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 5e pr. Orlanda, eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 6e pr. Clara van Waarde, eig. G. Mol, Waarde; 7e pr. Koos eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 8e pr. Norine, eig. L. J. Boot, Kruiningen; 9e pr. Dora van Waarde, eig. C. Mol, Waarde. 510-jarige merrie's groote maat: lste pr. Hermine van Kruiningen, eig. A. v. Hotegem, Kruiningen; 2e pr. Meta, eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3e pr. Vlora, eig. C. Mol, Waarde; 4e pr. Deli van Waarde, eig. C. Mol, Waarde; 5e pr. Freule, eig. C. Mol, Waarde; 6e pr. Gonda van Kruiningen, eig. A. v. Hotegem, Krui ningen; 7e pr. Orza, eig. J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge. Een herinneringsmedaille werd toege kend aan Emma van Kruiningen, eig. A. van Hotegem, Kruiningen. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Gevonden en te bevragen aan het bureau van politie: Dameshandschoen, Honden penning nr 123. En vervolgens bij particulieren: Ritten- kaart tram Middelb.Vliss., Petit, Bo- gardstr. 3, Bijbeltje, W. Buys, Bijltje 6; zilv. Broche met twee foto's, N. de Rijke, Veersche singel 184; Bruine muts, L. Klercq, Vlasmarkt 46; Regenjas, Joh Mesu, N. en St. Joosland; Dozijn vogel- pieks, J. Geleijns, Sir.gelstr 3; Autostep, Jo Schellinks, 7ach Jen'-etistr VM penhouder, V. Meerendonck, Lombard str. 32; Mantelhand (bruin), A. Blokpoel, Lambr. str. 12; nikkelen spuit, de Kra mer, Bogardstr. 20; pakje inh. lapje goed, Hendrikse, K. Giststr. 8; zakmes, J. de Dreu, Noordweg 149; Damestaschje, M. Schellings, Zach. Jansenstr. 28; twee bloemenmanden, P.Z.E.M., Koepoortstr.; Port., Oldeman, Badhuis N. Haven 6; Armband (goud), Bril, Noordweg B 39; Schooletui, juffr. Brabers, Wagenaarstr. 18; streng nieuwe touw, J. Witte, Noord weg 42; kindersokje, B. Boone, Bellinkstr. 43;Broche (hondje), J. Abrahamso, N. Oosterschestr. 1; gouden ring, Walraven, Noordweg 134; Manteltje (bruin), J, Schets, Arn. Voetpad 62; Gouden broche, Pagter, Bogardtslr. 17; Port. m. inh., Schets, Arn. Voetpad 62; Doos zeep, v. Flierenburg, Volderijstr. 6; Portemon- naietje, W. Wiegel, St. Janstr. 54; Fluit, Renierse, N. Haven 39; Damesport. m. inh., A. Dekker, Korendijk 54; Kinder manteltje, Dogge, Oude Vliss. weg 10; Hondenpenning nr 307; Polderman, Sin- gelstr. 1; vulpotlood Bijloo, Blauwendijk 11; Vulpotlood, Polderman, Gravenstr. 71; Schooletui, J. Antheunisse, Kinderdijk 14; Oorbelletje, A. Nortier, Breestr. 4; Boodschappentasch, Gem. Veldwachter, St. Laurens; Belastingmerk, Dekker, St. Janstr. 66; vulpenhouder, W. de Voogd Overveldslaan E 87; Belastingmerk, V. Vermeulen, Dwarskaai; Hondje, de Vos, St. Sebastiaanstr. 19; Snoer koralen, W. Asscheman, Walonsingel 7; Port. m. inh., A. Kousemaker, Singelstr. 17. Woensdag 1 Juni 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. NCRV.-Uitz. 6.30'7.00 Onderwijsf. voor de Scheepv. 8,00 Schriftl. en medit. 8.15 Ber en Gram. Om 9.30 Gelukw. 10.30 Morgond. 11.00 Gram. 11.30 Reportage. 12.00 Bei. 12.15 Gram. 12.30 Apollo-kwintet en gram. 2.00 Voor jeugdige postzegelver zamelaars. 2.30 Vervolg van 11.30. 3.30 Holl. Kamermuz.ensemble en Gram. 4.4.") Felicitaties. 5.00 Kinderuurtje. 5.4.') Gram. 6.30 Taalles en Causerie o\er liet Eiimenuanv. reglement. 7.00 Ber. 7.15 Land- en tuinb.pr. 7.45 Reportage. 8.05 Ber. ANP, herb. SOS-Ber. 8.15 Enkra- teia-uur. 9.15 Arnh. Orkestvereen. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Voor amat.-fotografen 10.20 Verv. concert. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Verv. conc. 11.30 Gram. 1150 12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-Uit- zending. 10.0010.20 v.m. en 7.30'8.00 VPRO. 8.00 Gram. Om 8.15 Ber. 9.30 Keuken praatje. 10.00 Morgenw. 10.20 Voor Arb. in de Continu-bedr. 12.00 Gram. Om 12,16 Ber. 12.30 VARA-orkest. 1.00 Gram. 1.15 1.45 Orgel. 2.00 Knipcursus. 2.30 Gram. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. 6.15 Esmeralda-sectet. 6.45 Causerie „De oecu menische beweging". 7.00 Gram. 7.06 Vo caal concert. 7.30 Cyclus „Ons werk en ons geloof". 8.05 Herh. SOS-Ber. 8.07 Ber. ANP en VARA-Varia. 8.20 Gram. 8.50 Sylvia-Amusementsork. 9.15 Radio- tooneel. 9.30 Het Amst. Joodsche koor en solisten. 10.00 Ber. ANP. 10.05 VARA- orkest en soliste. 10.45 Gram. 11.15 De Ramblers en soliste. 11.4512.00 Gram. DROITWICH. 1500 M. 11.2011.50 Het New English Trio. 12.05 Piano. 12.45 Orkest. 1.50—2.20 Gram. 3.30 Kwintet. 4.20 Vesper 5.10 Gram. 6.20 Ber. 7.05 Orgel. 7.35 BBC- Harm.-orkest en solist. 8.20 Orkest. 10.00 BBC-Variété-orkest, koor en solisten. 10.45 BBG-orkest, 11.05—12.20 Gram. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Sa lonorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Salonor kest. 6.50 Gram. 7.20 Piano. 8.20 en 9.20 Orkest en solisten. 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 en 5.20 Gram. 6.20 en 7.05 Orkest. 7.35 Jazzmuziek. 10.30—11.20 Orkest. DEUTSCHIANDSENDER. 1571 M. 7.50 Berl. Philharm. Orkest. 9.50 Gram. 10.50 Trioconcert. 11.20 Amusementsor kest en Blaasorkest Pfleger. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 1 Juni: Aanvankelijk matige, later krachtige tot stormachtige Z. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later opklarend, regenachtig, zelfde temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Een „gewichtige" inzending op den centralen fokdag van stamboekvarkens in de overdekte veemarkthallen te Den Bosch ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Provinciale Commissie ter bevordering van de varkensfokkerij in Noord-Brabant. Stand \an gistermiddag 3 uur: 750. Licht op voor fi'tsm. Woensdag 9 u. 37 min. Uitgave: N. „Luctor et E het Bureaux L a n Postrekening - Bijkantoor M J.J.FANOI Directeur - Ho< Voortzetting De Tweede Ka handeling van c deren over de Een zevental het woord gevoer ren De Vis s Woudenberi buiten beschouwi hierover eens we dige stelsel" de strijden is. De heer Van de zich door bet lijn niet bevredi iSpr. vraagt, de regeeringspla worden gesteld, voldoende om he deren en onvoldo stijging op te ve de f 45 millioer werken zullen w< gen tot f 150 m: Het verbaast die in vroeger ja industrialisatie stelt. Spr. ziet 1 strialisatie zeker toe tot hem geen meent hij, dat ook te veel eer k middel ter bestr is het zeker niet. De politiek va den eersten stoot ring geeft hier plan, te weinig sa regelen. Dat objecten vi den duur zoudei spr. onmogelijk, afgebouwd zijn, doen? Is het door sp hoog, dat het de kist te boven gaa zegd, dat men me rekening zou mo bij zal men toch industrialisatie, jare haar vrucht De heer D e B stateert, dat de w reeds inzake de verschilt. Voor h verschaffing is g allen eerbied. Hij den niet meer in tieken op te nem De regeering zi de strijd tegen sterker moet wo definitieve ophef heidsprobleem er werkloosheidsram worden gemaakt slechts grooter wi maar dit zal vele echter is dit st_ Wat het uitvoc betreft, in die ri werkzaam. Spr. I ring thans nader aangevraagd, dar Spr. heeft ver ring, wat betreft gaat om het beh< geestelijk gezond net worde getype arbeid voor ons v vig christen-volk D r Vos (LilU tegen de werkloo^ s eciale moeilijkh ring in den land de werkloosheid c Ter juister beo te weten, hoeveel lide zijn; een daarnaar ware behooren bij een te worden onderj loosheidscij'fer be' werkloosheid te Daarenboven wo door den militai Naar sprekers 150.000 menschel loozenzorg. Spr. vraagt, d heidsbestrijding 1 de uitvoerin gedecentraliseerd het verantwoord meentebesturen h De verhooging Werkfonds en de regelen hebben di kers groep. Alleei 'L'uk willen zien 'ing van arbeider r e bedrijfsl* ken kunnen niet t geen panacee. E' doelbewuste wel welke de geldbeli

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6