Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Recfr Uit de Provincie. MIDDELBURG. VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. SCHOUWEN-DUIVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Polder Wa et op Oranjeband en Bayerkruis hoven de heer J. A. Raammakers te Maastricht. Tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Amsterdam de heer T. S. Goslinga, thans in gelijke functie werk zaam te Leiden. CHR. ULO-SCHOOL TE GOES. Wij vestigen de aandacht van belang hebbenden op een in dit nummer voor komende advertentie betreffende de aangifte van leerlingen voor de Ghr. U.L.O.-school a. d. Westwal te Goes. Deze school de e e n i g e Christe lijke inrichting voor voortgezet onder wijs in de Bevelanden, heeft een goeden naam. De resultaten van het daar gege ven onderwijs zijn van dien aard, dat zij de vergelijking met alle soortgelijke in richtingen glansrijk kunnen doorstaan. Zoo slaagden b.v. bij de in 1937 gehouden Mulo-examens alle 37 candidaten. Het hoofd der school, de heer H. C. van Donk, is gaarne bereid alle ge- wenschte inlichtingen te verschaffen. Jubilea bij de Waterleiding Mij. Zuid-Beveland. Zaterdagmiddag was het personeel van de Waterleiding Mij. Zuid-Beveland, op verzoek van den directeur, ir J. van Poelgeest, vereenigd in het kantoorlo kaal. In tegenwoordigheid van den Raad van Toezicht en directeur werden door den voorzitter van het Departement van Nijverheid te Middelburg, den heer W. Berdenis van Berlekom, aan de volgende acht leden van het personeel de getuig schriften en penning voor 25-jarigen dienst van de Ned. Mij. van Nijverheid en Handel uitgereikt: J. Moerman, G. de Graaff, A. Ossewaarde, J. Krijger en A. Nonnekes, allen te Goes; J. Weststrate te Kloetinge en A. L. Kil en J. de Bad te Ossendrecht. Centrale van hoogere ambtenaren. In de Zaterdag j.l. te Amsterdam ge houden vergadering van den vereenigings- raad van de centrale van hoogere amb tenaren werd de heer Mr M. W. G. van der Veur, gemeente-secretaris van Mid delburg, tot voorzitter gekozen. Directe belastingen. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de inspecteur der directe belastingen H. Schuurman, hoofd van de inspectie der directe belastingen te Zierikzee verplaatst naar Haar lem en toegevoegd aan het hoofd der inspectie der directe belastingen, aldaar. De Liberale Staatspar- t ijl in Zeeland. Zaterdagmiddag is te Goes een algemeene vergadering van de centrale „Zeeland" der Liberale Staats partij gehouden. Tot hoofdbestuurslid der Liberale Staatspartij, vanwege de centrale Zeeland, is gekozen dr B. D. H. lellegen Azn, te Middelburg. Aangenomen is een reorganisatievoor stel dat tot grondslag had, de eigenaar dige geografische gesteldheid onzer pro vincie. Het behelst in hoofdzaak dat voortaan ondercentrales gevormd zullen worden, grootendeels overeenkomstig de kieskringen voor de Provinciale Staten; de eenige afwijking hiervan is, dat Noord- Beveland bij Zuid-Be.veland komt, en niet bij Tolen is ingedeeld. Deze ondercentrales krijgen elk één lid in het bestuur der centrale. Boven en be halve deze zeven vertegenwoordigers der ondercentrales benoemt de algemeene ver gadering een voorzitter, eer. secretaris en een penningmeester. Ter vergadering zijn hierop gekozen: tot voorzitter de heer J. M. van Bom mel van Vloten te Goes; tot secretaris de .heer Iz. A. Brakman te Oostburg en tot penningmeester de heer H. B. J. Knoop te Vlissingen. Schoorsteenbrandje. Giste renmiddag werd de brandweer gewaar schuwd, dat een schoorsteenbrand woed de bij L., die een bovenwoning in de Oude Kerkstraat bewoont. Ten spoedigste werd ingegrepen, vooral ook omdat de hevige wind zoo licht het vuur kon aanwakke ren, Door flink optreden is echter erger voorkomen. De storm. Niet alleen een boom aan het Noordbolwerk moest het giste ren afleggen tegen den storm; bij de Koe- poortbrug maakte er ook een een tuime ling. In den branderijmolengang moest een jonge boom gerooid worden. Bij den boom, die op het huis van den heer Brevet was gevallen, is men den ge- heelen dag bezig geweest aan het weg kappen van takken, enz. Het dak, dat geheel ontzet blijkt te zijn, is voorloopig wat hersteld om te trachten den regen buiten te houden, maar de groote tak kon gisteren niet meer ver wijderd worden en stond gisterenavond nog schuin tegen het huis aan. i Bevorderingen bij de poli- t i e. Met ingang van 1 Juni zijn de agen ten van politie A. Heijstek en G. J. Reijnhoudt bevorderd tot hoofdagent van politie. De staking der bouwvak arbeiders. Van de bouwvakarbeiders op Walcheren, die in staking waren ge gaan, omdat hun patroons zich nog niet bereid hadden verklaard een collectief contract te teekenen, heeft ruim 50 pet. het werk weer hervat. Morgen zullen de besturen der bouw vakarbeiders opnieuw onderhandelen met de weigerachtige patroons van wie er vijf te Koudekerke, een te Serooskerke en vier te Vere wonen. Algemeen wordt verwacht, dat dit ar beidsconflict, dat zich beperkte tot enkele plaatsen op Walcheren, spoedig zal zijn beëindigd. Een afscheid. Zaterdagmiddag had wederom een afscheid plaats in de timmerfabriek van de Kon. Maatsch. „De Schelde". Ditmaal betrof het Johannes Cruq, hout scheepmaker, wonende te Arnemuiden, die voor eenigen tijd den 65-jarigen leef tijd had bereikt en de Maatschappij met pensioen ging verlaten. Ruim 31 jaar heeft de heer Cruq op „De Schelde" gewerkt. Hij werd door baas Sohier toegesproken. Deze wees op den afstand tusschen woonplaats en werk plaats van den scheidenden vriend. Tegen woordig is er een goede verbinding tus schen beide plaatsen, maar vroeger moest Cruq de helft altijd te voet afleggen. En toch gelooft spreker, dat hij door weers omstandigheden nooit op het werk heeft ontbroken. Hij heeft ongeveer 75.000 K.M. afgelegd in de jaren, dat hij hier heeft gewerkt. Namens bazen, ambtenaren en werklie den werd een gouden horloge met inscrip tie aangeboden. De heer Cruq bedankte den spreker voor zijn vriendelijke woorden en verder allen voor het mooie aandenken, dat hem ge schonken werd. (VI. C.) Voor de werkloozen. Ook hier worden deze week door middel van lijsten gelden ingezameld voor de Centrale voor Werkloozenzorg, waarvan men gis teravond door de radio veel heeft kunnen hooren. De regeering steunt deze werk loozenzorg, maar toch is het noodig, dat een ton wordt bijeengebracht. Deze cen tals organiseert, zooals bekend, tal van kampen voor jeugdige werkloozen (te C h a a m b.v. voor de Zeeuwsche jon gens),, internaten voor opleiding van werklooze meisjes, korte kampen voor oudere werkloozen, ontspanningsweken voor vrouwen van langdurig werkloozen, enz. Het comité van aanbeveling voor Goes en Kloetinge bestaat uit de heeren Mr R. M. van Dusseldorp, G. Zandee, resp. burgemeesters van Goes en Kloetin ge, ds P. J. Steinz, ds W. H. v. d. Vegt, ds M. v. d. Vis, Chr. Kloosterman, kapi tein Westra, pi. comm. van het Leger des Heils, allen te Goes en ds H. Boersma te Kloetinge. Excursie. Na afloop van de ver gadering der afd. Zeeland van de Ver. •van Ned. Gemeenten maakten de bezoe kers van deze vergadering gistermiddag een uitstapje per autobus naar de haven werken en het sportterrein. Vanwege d'en regen werden bij de haven de bussen niet verlaten, maar op het sportveld werd een kopje thee gebruikt, aangeboden door de gemeente Goes. Heinkenszand. Maandagmiddag ver gaderden de ingelanden van het Water schap ,,'s-Heer Arendskerke" alhier onder leiding van den Dijkgraaf Lindenbergh. Uit de rekening 1937—1938 bleek ontvan gen te zijn f22934,34 en uitgegeven f20503,23, goed slot f 2431,11. De rekening werd goedgekeurd evenals de begrooting 1938—1939 met een bedrag in ontvang en uitgaaf van f25561,34 en een post voor onvoorzien van f 1842,59. Het dijkgeschot bleef onveranderd. De bezoldiging van den ontvanger-griffier werd van f500 op f600 gebracht. Op een verzoek van het Gemeentebestuur van 's-Heer Arendskerke om een bijdrage in het omleggen van den dijk aan de sluis, werd afwijzend beschikt. Besloten werd gezamenlijk met het Waterschap van de Buitenpolders van Nisse een gedeelte van den Platendijk te verharden vanaf de woning van den heer Zonnevijlle tot den Oudekamerscheweg. Lewedorp. Tengevolge van den storm. Gistermiddag toen de vrouw van G. Moerdijk per rijwiel van het veld kwam, kwam ze door de hevige rukwin den te vallen, zoodat ze ernstige kneu zingen bekwam. Dr Gelderblom verleende heelkundige hulp. lerseke. Vannacht is de VE 50 van Gebr. de Rooy (die in het Schaar van We- meldinge was gezonken), door de Dorus Rijkers gelicht en naar het haventje van lerseke gebracht. De boot zal na voorloo pig te zijn gedicht, naar een werf in Hol land worden gebracht om gerepareerd te worden. De materieele schade is groot, maar wordt door verzekering gedekt. 's Heerenhoek. Gemeenteraad. Scherpe critiek op het Depar tement en Ged. Staten. In de Raadsvergadering was ingekomen een schrijven waarin de Minister van Economische Zaken toestemming ver gunt tot de stichting van een lagere Landbouwschool te 's Heerenhoek. Namens den Minister van Sociale Za ken deelt de Inspecteur van de Werk verschaffing in Zeeland mede, dat de steunregeling vanaf 30 Mei tot en met 18 December wordt stopgezet. De werkver schaffing zal stil liggen van 19 Juni tot 7 Augustus en van 11 September tot 20 November. De Raad wenscht wijziging in de ter mijnen. De werkverschaffingsstopzetting van 4 Juli tot 7 Augustus en van 11 September tot 6 November, in verband met den aanvang van de vlascampagne omstreeks 4 Juli, en in verband met de beëindiging van de bietencampagne in begin November. B. en W. stellen voor wederom land- bouwverlof te verleenen, in tegenstelling met voorgaande jaren. De Raad acht daartoe de laatste twee weken van Mei en de 2e en 3e week van September het meest geëigend. Ten behoeve van de extra-hulp aan werkloozen wordt uit de gemeentekas een bedrag beschikbaar gesteld van f 267.90. De Rijksbijdrage hierin wordt f 173.90. Aan de orde komen de van Regeerings- wege en door G. S. gemaakte bemerkin gen op de beg rooting 1938. Het salaris van den Ambtenaar ter secretarie moet worden verlaagd met f 300. B. en W. geven den Raad in over weging hierop niet in te gaan, daar zij van oordeel zijn, dat een volledig amb tenaar recht heeft op een volledig sala ris. De administratieve moeilijkheden van een noodlijdende gemeente met groote werkloosheid en speciale onder- wijszorgen en met een burgemeester te vens secretaris eischen tenminste twee volledige arbeidskrachten. Scherpe critiek en harde opmerkingen worden uitgebracht over de andere be zuinigingsvoorstellen. D'e Raad verwijt de betreffende Overheidsinstanties van kortzichtigheid. Niet aanvaard worden de volgende verlagingen: o.a. f 25 voor reis- en verblijfkostenvergoeding voor presentiegeld- en salarisgenietenden; f 25 voor druk- en bindwerk; f 30 van den post „onderhoud straatverlichting". Ge raamd was f 560, hiervan is reeds f 530 noodig voor het contract met de P.Z.E.M Verhanging van lampen, verplaatsen van lichtmasten etc. zal in het vervolg gratis dienen te geschieden; f 75 voor onder houd van straten en pleinen; f 100 voor onderhoud van wegen en voetpaden; f 100 voor onderhoud van rioleeringen; f 10 van het salaris van den secretaris-penning- meester van het Burgerlijk Armbestuur. De post „dag-, week- en maandbla den" ten dienste der politie moet met één (f 1) worden verlaagd. De totale ra ming bedroeg f 5. De raad stelt een verhooging van f 5 voor, wegens een duurder geworden abonnement op wetten. Met eenige bezuinigingsvoorstellen gaat de Raad accoord. O.a. met het wei geren van f 0.50 administratiekosten per leerling aan het R.K. Schoolbestuur over 1935. Dhr Menheere pleit voor het handha ven op de begrooting van f 50 subsidie voor den Middenstandshandelscursus. De voorzitter zegt, dat op de begroo tingen van noodlijdende gemeenten geen nieuwe subsidies mogen geplaatst wor den. De raad aanvaardt het verlagingsvoor- stel niet. De Overheidsinstanties willen de post inkomsten „keur- en slachtloonen" van f 450 op f 500' brengen. De raad wil dat ook graag, echter de thans geboekte cij fers geven andere uitkomsten. De huur van de woning naast de voor malige openbare school en de openbare school zelf moet worden opgevoerd. Graag, zegt de Raad, maar stuur ons een huurder. Het berouwt den raad, dat in 1936 al les eerlijk is uitgeknepen. De begrooting 1936 is te gunstig, te krap geweest. Het gaat niet aan deze begrooting in het vervolg als maatstaf te nemen. B. en W. stéllen den raad voor te be sluiten tot den bouw van een nieuw raad huis. D'e raad wenscht uitgebreide gege vens en plannen. Hij geeft toe, dat het be staande gebouw hoogst onvoldoende is. Dhr Faes verzoekt bij de rondvraag B. en W. te trachten het werkverschaffings uurloon van 22 op 24 centen te brengen, daar het contractloon voor de landarbei ders van f 12 tot f 13.20 is verhoogd. B. en W. zeggen dit toe. D'hr Verdonk heeft klachten over de rioleering op verschillende punten in het dorp. Reparatie of vernieuwing wordt toege zegd. Ovezand. De Zaterdag gehouden inge landenvergadering van het Waterschap Ovezand werd bijgewoond door 18 per sonen, vertegenwoordigende 19 ingelan den. De rekening over 19371938 werd vastgesteld in ontvang op f 9619.25Vs en in uitgaaf op f 8031.97, alzoo met een goed slot van f 1587.28V2. De begrooting voor 19381939 werd vastgesteld op f 9367.681/! in ontvang en uitgaaf, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 958.24)4. Het dijkgeschot werd be paald op dezelfde cijfers als het vorige dienstjaar, n.l. f 10 per H.A. voor de schotbare gronden en f 9 per H.A. voor de vroonen, alsmede de aanslag voor de bebouwde eigendommen van 3 pet. van I de belastbare opbrengst. De dijkgraaf L. de Winter en de ge zworene M. de Jonge werden beiden her benoemd. Schore. Auto in de sloot. Een gewonde. Vanmorgen is een taxi uit Axel, door te veel naar links uitwijzen, op ongeveer 200 M. van het café van Van der Borgt, in de sloot gereden. De chauf feur R. kwam er goed af, maar de inzit tende dame, mevr. de V. uit Axel, werd zóó ernstig gewond, dat zij naar_het Gast huis te Goes werd overgebracht. De auto is later uit de sloot gehaaid en kon weer vertrekken. De rijkskverkeersjpolitie kwam ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Westkapelle. De burgemeester had te gen Maandagavond in de openbare school een bijeenkomst belegd met het doel te geraken tot oprichting van een onderaf- deeling van de Ned. Ver. voor Luchtbe scherming. Reeds een kwartier voor den aanvang was de toeloop tot deze bijeen komst zoo groot, dat men genoodzaakt was te verhuizen naar een grootere lo kaliteit, welke men vond in het „Koffie huis" van dhr W. Westerbeke. De zaal was zeker gevuld met een 250-tal aan wezigen w.o. ook vele dames. Ook was aanwezig de heer Bierman te Middel burg. De burgemeester uitte zijn groote vol doening over de aanwezigheid van een zoo groot aantal belangstellenden. De heer Bierman gaf op zeer duide lijke wijze een uiteenzetting van lucht aanvallen en van de verschillende mid delen, welke gebezigd kunnen en moeten worden om de gevolgen voor de bewo ners zoo klein mogelijk te maken. Hij' be sprak de verschillende bommen, het ge bruik van maskers en het inrichten van schuilplaatsen, nader verduidelijkt aan de hand van lantaarnplaatjes. Na de pauze lichtte spr. nader toe de werking en het nut van de Ned. Ver. voor Lucht bescherming, welker ledental reeds geste gen is tot 45000 met 220 afdeelingen. In Zeeland bedraagt het aantal afd. thans 65. Spr. wekte ook de bewoners van Westkapelle op lid te worden van een te stichten afdeeling en beantwoordde daarop nog gestelde vragen. Er zal gelegenheid gegeven worden zich als lid op te geven. Verschillende aanwezigen gaven zich reeds op. Zieriksee. In de Zaterdag gehouden buitengewone algemeene vergadering van het Waterschap Schou we n is met algemeene stemmen beslo ten de leening voor de wegen per resto groot f 173.000 te converteeren in een leening ad 3 pet. Mededeeling is gedaan dat aan den Zuidkant van Schouwen in de buurt van Koudekerke op een plaats een groote verdieping is geconstateerd, waarvoor voorzieningen moeten worden getroffen door het zinken van stukken, ongeveer 2 H.A. groot, waarvan de kosten voor loopig op f 40.000 worden geraamd. Een nadere opgave zal volgen, waarna de al gemeene vergadering haar goedkeuring zal geven. Oostburg. De heer H. Voigt, amanuen sis-concierge aan de Rijks Hoogere Bur gerschool alhier, is aangewezen als ama nuensis aan de R.H.B.S. te Schiedam. Tolen. Postduiven. Uitslag wed vlucht „Luchtpost" Tolen, van Pont St.- Maxene. Afstand 280 km. Gelost 7.55 uur. Aankomst le duif 11.29.11. Laatste 1.8.3. A. J. Rijnberg 1. 3. 6. 9. 15; M. Schot 2. 4. 12; P. v. Beers 5. 11; B. W. Schot 7. 8; G. Soomers 10. 13. 14. 16. Zuidbroek, M. J. C. Bosscha cand. te Assen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Schèveningen, G. H. Kersten te Rotterdam. Beroepingswerk. De Ker- keraad der Geref. Kerk van Harder- b e r g heeft met algemeene stemmen de wenschelijkheid uitgesproken dat worde overgegaan tot de vestiging van een twee de predikantsplaats. D' s B. B a 1 j 0 n f In den ouderdom van 60 jaar is te Oosterbeek, waar hij zich na zijn emeritaat gevestigd had over leden Ds B. Bal jon, em. pred. van de Ned. Herv. Gemeente van Houtrijk en Polanen (Halfweg). 1 De reorganisatie der Ned. Herv. Kerk. Naar gemeld wordt heeft het provinciale kerkbestuur van Noord- Holland in plaats van een vrijzinnigen predikant den orthodoxen Dr G. Oorthuys van Amsterdam, voorstander van het reorganisatie-ontwerp in de Ned. Herv. kerk, tot lid der synode gekozen. De kansen van aanneming van dit ontwerp zijn daardoor aanmerkelijk ge stegen. Opheffing predikants plaats. De kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Amsterdam heeft beslo ten met ingang van 1 Juni a.s. de 29ste predikantsplaats op te heffen. Te 's-Gravenhage slaagden voor het diploma assistenten Openbare Leeszaal en Bibliotheek de dames J. van Pienbroek te Den Haag, vroeger te Middelburg en S. C. K. Lensvelt, te Amsterdam vroeger te Vere. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen Gemeentefinanciën, eerste deel, uitgaande van de Ned. Ver. voor Gemeen te-belangen, dhr P. Daniëlse, gemeente secretaris te Rittem. Middelburg. D'e heer L. J. Brons, on derwijzer aan de Rijksleerschool alhier, is benoemd aan een Ulo-school te Zeist De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 Juni a.s. aan J. van Almkerk eervol ontslag verleend als be zoldigd veldwachter in de gemeente Schore, zulks wegens zijn benoeming tot agent van politie te Middelburg. BESMETTE EENDENEIEREN NAAR ENGELAND? Geval van paratyphus te Londen. Bij een gerechtelijke lijkschouwing tot het vaststellen van de doodsoorzaak na het overlijden van den 28-jarigen Charles Burgess, in de Londensche voorstad Ber- mondsey, verklaarde de plaatselijke in specteur voor de volksgezondheid, dat het mogelijk was, dat de vergiftiging veroor zaakt was door het nuttigen van een een- denei. Hij kocht eenige eendeneieren in den winkel, waar de vrouw van Burgess steeds baar inkoopen deed en toonde ze haar. Zij wilde niet gelooven dat het een deneieren waren. De coroner zeide, dat Hollandsche eendeneieren, die wit zijn, gemakkelijk met kippeneieren kunnen worden verward. Hij liet twee eendeneie ren aan de jury zien met de opmerking: „Ze komen uit Nederland, zijn net zoo wit en zien er net zoo smakelijk uit als de beste kippeneieren". De uitspraak van de jury luidde: dood d'oor ongeval. Sommige bladen leggen den nadruk op het feit, dat het hier klaarblijkelijk een Nederlandsch eendenei betrof. Van be voegde zijde wordt er intusschen op ge wezen, dat alle eendeneieren, wanneer zij niet voldoende bard worden gekookt, het gevaar meebrengen van besmetting door paratyp'husbacil. Het land van 'herkomst heeft hiermede niets uit te staan. Volgens de Britsche wet moeten eendeneieren als zoodanig worden gekenmerkt en verwar ring 'bij het koopen daarvan door het pu bliek is dus alleen mogelijk indien de win kelier de bepalingen dier wet niet stipt opvolgt. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Borsele, S. J. M. Hulsbergen te Hoedekenskerke, J. P. van Steenber gen te Biezelinge en O. G. Bunjes te Sir Jansland. Beroepen te Amsterdam, D'r K. H. Miskotte te Haarlem. Te Koudum, A. A. van Ruler te Cubaard. Te Den Bommel, Dr M. H. A. L. H. v. d. Valk cand. te Hilligersberg. Te Borsele (toez), S. J. M. Hulsbergen te Hoedekenskerke. Aangenomen naar Oudenhoorn, J. A. Früke, hulppr. te Oosterbierum. Bedankt voor Papendrecht, J. W. v. d. Linden te Kootwijk. Geref. Kerken. Tweetal te Hemelum, A. Elshout cand. te Amsterdam en A. G. Luiks cand. te Leeuwarden. Te IJsselmuiden, M. J. C. Bosscha cand. te Assen en O. W. Bouw- sma cand. te Rotterdam. Beroepen te Helpman, J. W. Tunder- man te Vrouwepolder. Te IJsselmuiden, O. W. Bouwsma cand. te Rotterdam. Te Kind overreden en gedood. Gisteravond is het zesjarig dochtertje van de familie S. uit Tilburg in de nabijheid van de ouderlijke woning bij het spelen onder een met paard bespannen kar ge raakt en overreden. In zeer ernstigen toestand is het meis je naar het ziekenhuis vervoerd, waar het bij aankomst reeds bleek te zijn over leden. Oneerlijke filiaalhou ders. De heer R., wonende te Barne- veld, en eigenaar van een banketbakkers zaak te Laren (N.-H.) bemerkte den laat- S sten tijd, dat de inkomsten van zijn filiaal steeds minder werden, hoewel de zaak toch even goed floreerde. Hij kreeg daar om kwade vermoedens tegen zijn filiaal houders, het echtpaar V., en liet door een accountant een onderzoek instellen over het beheer der laatste acht maanden. De accountant kon met zekerheid vaststellen dat het echtpaar gedurende die periode een bedrag van f 2700 had verduisterd- Een aanklacht bij de politie volgde, die het echtpaar arresteerde. Man en vrouw hebben een bekentenis afgelegd, waarna zij voorloopig zijn vrijgelaten. Landbouwschool te S c h o o n d ij k e. Bij* 'het eind-examen aan de Landbouwschool te Schoondijke op Maandag 30 Mei j.l. is aan de volgen de leerlingen het diploma uitgereikt: A. O. J. Haverhoek, A. van de Ree, I. J- Haartsen (aan wien tevens de door den Bond van Oud-leerlingen uitgeloofde me- DANKBETl Hiermede betuig onzen oprechten vriendelijke bewijzi tliie en belangste: den bij het Honde onzer firma op 17 D. J. DRONi Door deze betu hartelijken dank v wijzen van deelnem lijden van onzen Man en Vador, der CORNELUS JACOl Uit al M. MALJEI Middelburg, 31 Mei ve: W( h t: De Voorzitter v van den Polder W bekend, dat op Do: 1938 eene verkiezin ben van zes Comm Polderbestuur, de de eigenaren va den eigendom, aftreding van de LAAR Szn, Mr Mr L. VAN AND EI DOORN, L. DINGE A. MALJAARS Jzi Op den dag der nen van des voor des namiddags Voorzitter, zitting Polderhuis, Abdij gaven van candid geleverd. Blanco opgaven verkrijgbaar ter Polder. Middelburg, 31 Me De Voorz H. F. LA daille als beste lei A. F. Ros en daal, A. Haak, G. F. H. F. Vercraeije, Moggré, S. de Fe T. Plasschaert, k Seheele. BOTERGEBR Nederland or Het boterverbru 1930 in de meeste men. Het Britsoh komt tot de getalh d.e staat zijn same Boteryorbruik pr Britsche Rijk Denemarken Duitschland België F rankrijk Nederland Zwitserland Nederland mat figuur in deze li, en is bovendien vergeleken met lt achteruit gegaan. Rechtbanl H o 0 g e r G-, 37 j., notarisk beroep aangeteekf zer Rechtbank va hij wegens „verdi pleegd" en „vals< veroordeeld tot c Politierech De volgende p vaard: J- R-, 19 j., wegens beleedig Eisch f 10 of d. b. S. M. V., 33 te IJzendijke, beleediging van Eisch en uit P- F. de H IJzendijke, we6C„ Maria Verstrijngi Eisch f 10 d. h. J- B., huisvr Glinge, wegi van Nerum. Eisch f 15 d. h. Tb- de M., ge (België), Wi v- d. Branden Eisch f 10 d. h. w- de K., 19 gens beleediging 11 |6 v I 1 uitspr 1 H., 2! wegen 'ijngi of t va "wegens b of f 44 wegei te of f

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2