De openbare-l Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Radioprogramma. EE RST WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. (I. G.) Licht op voor fietsen: De Waddenzee openge steld. Naar we vernemen is bij de mos selkweekers bericht ingekomen dat met ingang van 0 Juni a s (dus Don derdag na Pinksteren) de Wadden zee is opengesteld tot het halen van mosselzaad voor de Zeeuwsche kweekers. Een deel der Waddenzee is open van 9 20 Juni, een ander deel van 930 Juni. Invoer van mosselen in België verboden Naar wij verne men worden de Nederlandsche handela ren in mosselen ernstige moeilijkheden bij den invoer van hun waar in België in den weg gelegd. Op het oogenblik is zelfs de invoer geheel verboden voor Hol landers. Alleen Belgische inporteurs mogen in voeren. De vereeniging tot invoer van mosselen in België (Vermossin genaamd) wil Hollanders geen licenties verieenen. Wat dit beteekent voor de vele leurders en verkoopers in onze streek laat zich be grijpen. Ernstige schade wordt aan men- schen die reeds een leeftijd lang zuiver van dezen handel leefden, toegebracht. Hun brood wordt hun ontnomen. Natuurlijk heeft de Visscherijcentrale onderhandelingen aangeknoopt om alsnog een toelating van Hollandsche kooplui te verkrijgen. Met spanning wordt den uit slag afgewacht. Borsele. Gemeenteraad. Zater dagmorgen vergaderde de Raad. Het ar tikel 26 der Algemeene Politieverorde ning, waarover nog al het een en ander naar voren werd gebracht, houdt in, dat stieren beneden een jaar oud vrij in de weide mogen rondloopen; stieren ouder dan 1 jaar moeten buiten vastgezet wor den, zoodat ze geen gevaar kunnen op leveren. De vaststelling der vergoeding ingevol ge art. 101 der L.O.-wet 1920 aan het be stuur der vereeniging tot het verstrek ken van L.O. op Geref. grondslag, werd bepaald op f8,92 per leerling. Voor de schoonmaaksters van het gebouw der O.L. school werd een nieuwe instructie vastgesteld. De schoonmaaksters vonden hun loon van f200 niet te hoog en zagen dit gaarne gehandhaafd. De voorz. achtte dit bedrag wel wat te hoog. De raad be sloot, dat voor de schoonmaak der school een nieuwe aanbesteding zal volgen. Ook werd een nieuwe instructie voor den grafdelver vastgesteld. Het kerkhof nu in zeer netten staat gebracht met beplantingen enz., eischt heel wat meer werk dan voorheen. De voorzitter had den grafdelver verzocht opgaaf van ver langd loon in te zenden. Deze had echter niets van zich laten hooren, zoodat dit punt werd aangehouden. Een leening, groot f34000, rentende 4 werd gecon verteerd in een 3% leening. Bij de gemeentebegrooting voor 1937 werd door Ged. Staten bezwaar gemaakt tegen een post, groot f 745. Deze post zagen ze gaarne geplaatst op de begrooting 1938. Aldus geschiedde. Ook zijn Ged. Staten van meening, dat de gelden van het Burg. Armestuur gebracht moeten worden onder de fraudeverzekering. Zulks zal geschieden. Verder wordt voorgesteld om voorloo- pig niet over te gaan tot verbetering van den Molenweg, daar de kosten voor goede verbetering veel te hoog zijn. Dhr Bruinooge vraagt of er dan aan dezen weg toch wat gedaan kan worden. De voorzitter deelt mede, dat een plan in bewerking is voor een voorloopige gron dige verbetering. Op een verzoek van Gebrs Joh. en M. Krijger aangaande ga rantie voor electriciteit, waarop B. en W. voorstelden afwijzend te beschikken, werd door den raad gunstig beschikt. Het voor stel van B. en W. werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Aan mej. Everse, onderwijzeres aan de O.L. school, wordt op haar verzoek we gens aanstaand huwelijk, eervol ontslag verleend tegen 1 Juli. Getracht zal wor den een tijdelijke onderwijzeres aan te stellen, omdat de tijd voor benoeming van een vaste onderwijzeres tekort is. Dhr M. Nijsten vraagt of de wegwerker niet wat meer arbeid kan verrichten aan de wegen. Hij1 moet zich te veel bemoei en met de bloemetjes op het dorp. De voorzitter zegde verbetering der wegen toe. Verder werd in geheime vergadering overgegaan tot behandeling der onder- handsche overeenkomst tot uitvoering der herstelwerken aan de haven. Na herope ning der vergadering deelde de voorzitter mede, dat het herstellingswerk aan de haven gegund is aan dhr G. van Straaten uit Terneuzen, voor de som van f4800. Nog is f200 uitgetrokken voor een op zichter. Lewedorp. Zaterdag werd alhier een alg. vergadering gehouden van de geiten houders van Lewedorp en omstreken. De opkomst was slecht. Aan de orde kwam het benoemen van een nieuwen bokhouder. Als gegadigden gaven zich twee personen op, waarvan na stemming benoemd werd de heer J. Traas. Bij de rondvraag werd naar voren ge bracht of er op de een of andere wijze wat aan te doen was om de vergadering beter bezocht te krijgen. Voorgesteld werd bijvoorbeeld op de jaarvergadering over te gaan tot het ver loten van twee geitenlammers, wat met alg. instemming werd goedgekeurd. N.- en St. Joosland. Vrijdag werd de jaarvergadering gehouden door ingelan den van de volgende polders: Johanna: Rekening 1937'38. Ont vangsten f 366, uitgaven f 325, saldo f 41. Begrooting 1938'39. Ontvangsten en uitgaven f375,81. Dijkgeschot f 10 per H.A., evenals het vorig jaar. De dijkgraaf J. L. Hage moest periodiek aftreden en was wegens zijn leeftijd niet meer herbenoembaar, In zijn plaats werd gekozen dbr F, Kodde Lz. thans plaats vervangend dijkgraaf. In de vacature werd voorzien door de benoeming als zoo danig van den heer G. A. Polderdijk. Nieuwerkerke. Rekening 1937 '38. Ontvangsten f 449, uitgaven f 338, saldo f ill. Begrooting 1938'39. Ontvangsten en uitgaven f 483,42. Dijkgeschot f 2,50. Benoeming Dijkgraaf om dezelfde rede nen als bijl de Johannapolder. Gekozen werd de heer W. A. Kloet. Als pl.verv. dijkgraaf werd herkozen dhr G. Mesü. S u z a n n a (W.) Rekening 1937'38. Ontvangsten f 1527, uitgaven f 1329, saldo f198. Begrooting 1938'39. Ontvangsten en uitgaven f 1526,57. Dijkgeschot f 16, even als vorige jaar. Middelburgsche. Rekening 1937 '38: ontv, f 1554, uitg. f 1330, saldo f224. Begrooting 1938'39. Ontvangsten en uitgaven f 1522, dijkgeschot f 4, evenals het vorige jaar. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van den heer M. Francke te St. Laurens werd op voorstel van het bestuur besloten de aangekochte macadam ook te doen vervoeren door den vrachtrijder, evenals dit bij de andere pol ders plaats heeft. Voordien gebeurde het door ingelanden gratis. Als gezworene werd herkozen dhr E. Verlare. Hierna werd breedvoerig besproken hoe de afvoer van het polderwater vlugger zou kunnen plaats hebben. Het bestuur werd gemach tigd daaromtrent plannen en kostenbere keningen te laten maken en die in een te houden buitengewone vergadering nader te bespreken. Molen. Rekening 1937'38. Ontv. f 131, uitgaven f 128, saldo f 3. Begrooting 1938'39. Ontvangsten en uitgaven f 103,76. Dijkgeschot f 4 per H.A., 50 ct. minder dan het vorige jaar. M o r t i e r e. De rekening van 1937 '38 beliep in ontv. f 356, en in uitg. f 317, saldo f39. De begrooting voor 1938'39 werd vastgesteld op f 348,91 in ontv. en uitg. Dijkgeschot f 5,50 per H.A. Vorige jaar f 6. In alle genoemde polders werd het ambtenarenreglement gewijzigd. Wissenkerke. Gemeenteraad. Vrijdag vergaderde de raad. Afwezig de heer de Smit. Van den heer van Splunter was be richt ingekomen, dat hij zijn erfpachts- recht van een gedeelte bij zijn woning voor een bedrag van f 100 dit jaar aan de gemeente wenscht af te staan. Met de suikerfabriek D'inteloord werd voor den tijd van 18 jaren een huurover eenkomst aangegaan voor een gedeelte van het haventerrein te Kamperland voor een bedrag van f 800 per jaar. Dit geschiedde eveneens met een gedeelte van het haventerrein aan de heeren A. J. en A. Schippers voor den duur van 10 jaren voor een bedrag van f 300 per jaar. Het voorstel van B. en W. om met A. v. d. Straaten's Jr.'s aannemersbedrijf een onderhandsche overeenkomst aan te gaan tot het maken van een beschoeiing van betonpalen en betondamwand over een lengte van 125 meter voor de som van f 10.277, werd, na toelichting door den voorzitter, met alg. stemmen aange nomen. Bij de behandeling van het verieenen van een nieuwe concessie noodig ter ver grooting van de weegbrug op de haven te Kamperland, bleken de meeningen /verschillend te zijn over de vraag of de vergrooting der brug geen hinderlijken invloed op het verkeer op de haven zou hebben. Besloten werd concessie te ver ieenen, doch de weegbrugvereeniging de meening van den raad over de mogelijk heid van verkeersstagnatie kenbaar te maken. Besloten werd ten behoeve van den aanleg van een nieuwe beschoeiing op de haven te Kamperland een geldleening aan te gaan groot f 11.500 af te lossen in 20 jaar. Ter verzekering van de gemeente- en vleeschkeuringsgelden werd besloten voor een bedrag van f 7000 deel te nemen in de waarborgingsregeling van de Fraude risico-onderlinge van gemeenten. Hierop volgde behandeling van de hoekafsnijding in het belang van de ver betering en bestrating van den West- achterweg te Wissenkerke. De voorzitter zegt, dat de heer Van der Heijde 34 M2. van zijn hoveniering en 6 M2. van zijn bloementuin aan de gemeente wil afstaan, mits de gemeente zorgt voor een deugdelijke afheining. Hiertoe werd met alg. stemmen besloten. De voorzitter zegt, dat op het laatste oogenblik de heer Van Hee bereid was 11 M2. van zijn erf af te staan tegen het gebruikelijke tarief en herstelling van zijn erfscheiding, waartoe met algemeene stemmen werd besloten, zoodat de verbe- terings- en bestratingswerken van den Westachterweg kunnen worden voltooid. D'e rekening van het burgerlijk armbe stuur werd vastgesteld met een bedrag van f 3242 in ontvang en f 3482 in uit gaaf. Bij de rondvraag informeerde de heer Balkenende naar de mogelijkheid om de uitgehakte putten in den prov. goudalite- weg te doen herstellen. De voorzitter zegt toe hierover den provincialen opzichter te zullen raadplegen. De heer Kramer klaag de over de uitbreiding van de rattenfa- milie te Kamperland en informeerde naar de mogelijkheid om de hondenbelasting te verlagen. FINEERFABRIEK IN NEDERLAND IN BEDRIJF GESTELD. Aan het reeds zoo uitgebreide fabrie- i kencomplex van de firma Bruynzeel te Zaandam is dezer dagen een geheel nieuwe afdeeling toegevoegd en daar mede een voor ons land nog onbekend bedrijf, een fineerfabriek, in exploitatie genomen. In deze fabriek wordt met be hulp van zeer moderne, zware en inge nieus geconstrueerde machines uit ruwe boomstammen het dunne fineerhout ge sneden of geschild. Alvorens hiertoe wordt overgegaan, legt men de boomstammen eerst gedu rende eenigen tijd in het water, waardoor wordt voorkomen, dat het fineer welk woord men zou kunnen vervangen door plak-hout door de zon scheurt, terwijl hierdoor tevens de sappen uit de stam men worden gedreven. De stammen worden vervolgens in de lengte in stukken gezaagd en in stoom- putten gelegd. Hierdoor is het hout later gemakkelijker te snijden, hetgeen het ver krijgen van een mooie, zuivere snede ten goede komt. De stam wordt hierna langs een mes van 5.5 meter op en neer bewogen, doch zoo, dat de heele stam bij elkaar blijft. Daardoor is het mogelijk om later een ameublement of een betimmering van één stam te maken, zoodat een gelijkma tige kleur en een gelijkmatige, althans telkens terugkeerende teekening voor komt. Met de zeer zware machine, welke het hout snijdt, kan fineer van 9 m.m. wor den gesneden. Ook is het mogelijk tot 0.1 m.m. dikte te snijden, op welke dikte het hout uiteraard geheel doorzichtig is. Het fineer wordt daarna blad voor blad door een groote droogmachine ge voerd en op deze wijze gelijkmatig en op het juiste percentage gedroogd. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING TE GOES. Zal de Prins haar openen? Naar het „Dagbl. v. Z." vernam, heb ben de organisatoren van de Goesche Landbouwtentoonstelling, die op 16 Juni a.s. zal worden gehouden, Prins Bern'hard onlangs verzocht deze te openen. Op dit verzoek is nog geen antwoord binnengekomen, doch reeds uit het uit blijven van de afwijzing mag de conclusie worden getrokken, dat er veel kans be staat, dat de invitatie wordt aanvaard. ARBITRAGE IN DEN LANDBOUW. De heer J. Schouten, lid der Tweede Kamer, te Rotterdam, arbiter in het ar beidsgeschil in het landbouwbedrijf in Oost-Zeeuwseh-Vlaanderen, heeft, uit spraak doende, bepaald, dat de minimum loonen voor volwaardige arbeiders zullen bedragen f 2 per dag, in de tijdvakken van 1 April tot en met 31 Mei en 1 December tot en met 31 Maart en f 2,25 per dag voor het tijdvak 1 Juni tot en met 30 Novemebr en verder, dat het minimumloon voor het oogstwerk, zwaar werk en overwerk 25 ct per uur zal bedragen en de vrouwenloonen twee derde deel van de mannenloonen. De minister van economische zaken heeft aan de niet-georganiseerde landbou wers op het eiland Tolen verplichte ar bitrage opgelegd, met aanwijzing van prof. dr G. Minderhoud te Wageningen als ar biter. Grijpskerke. Uitslag van de keuring der geiten op 27 Mei. aangevoerd 55 ex, Lammeren, 16 stuks, 10 prijzen, toege kend: le pr. T. Jacobse; 2e pr. M. de Ligni, J. de Groot, 3e pr. J. Jacobse, A Wagenaar, J. Jacobse, L. Wagenaar, J de Groot, J. Willemsen, M. Riemens. Melkgeiten, 1 maal gelamd, 12 stuks, 7 prijzen toegekend: le pr. J. Huisman Dz.; 2e pr. M. de Ligni, Jan de Groot; 3e pr. A. Marijs, L. Wagenaar, Joh. de Wolf Wz„ W. Krijger. Melkgeiten 2 maal gelamd, 9 stuks, 6 prijzen toegekend: le pr. Joh. de Wolf Wz.; 2e pr. J. Jacobse, Abr. de Wolf; 3e pr. A. Domisse, Jan Jacobse en W. Ja cobse. Overlooper: 1 ex. aangevoerd door G Hluissoon welke een 3e pr. verwierf. Oudere geiten: aangevoerd 14 ex. waar voor 8 prijizen werden beschikbaar ge steld; le pr. Joh. de Wolf Wz. en J de Groot; 2e I. Marinussen en Abr. de Wolf; 3e pr. M. Riemens, J. Huisman, Ghr. Riemens en A. Adriaanse. Van de drie aangevoerde stamboekgei ten, ingeschreven in het Prov. Stamboek, waarvoor drie prijzen werden toegekend, verkreeg Joh. Geertse le pr., T. Jacobse 2e, en G. Huisman 3e pr. Een geit van Joh. de Wolf werd in 't Prov. Stamboek opgenomen en door de Keuringscommis sie als een zeer best dier aangewezen. Na de keuring werd een abonnement op het maandblad De Geit onder de inzen ders verloot. Hiet viel ten deel aan Ghr. Riemens. De voorzitter bracht dank aan de keu ringscommissie en aan de vele ingezete nen der gemeente voor hun bijdragen, waardoor het bestuur in staat was vele prijzen en prijsjes beschikbaar te stellen. Biggekerke. Vrijdagmiddag werd op de hofstede van dhr de Witte de jaarlijksche geitenkeuring gehouden. De jury bestond uit de heeren Versulis en Rottier. Aangevoerd waren 16 lammeren, 7 één jarige, 3 overloopers,6 tweejarige, tion oudere geiten en 1 stamboekgeit, samen 43 dieren. De prijzen werden toegekend als volgt: Lammeren: 1. P. Vliegen, 2. C. Jobse, 8. L. Harpe, 4. J. Wisleinaker, 5. P. Wijk huijs, 6. C. Jobes. 1-jar geiten: 1. J. Wijkhuijs, 2, S. Klijf- hout, 3. J. Wielemaker. Overloopers: 1. P. Vlieger, 2. J Cal jé, 2-jarige geiten: 1, C. Jobse, 2. A. Galjé, 3. L, van Keulen. Oudere geiten: 1, 2 en 3 J. Wijkhuijs; 4. W. Marijs, 5. C. Johse, 6. L. Harpe. Stamboekgeiten: 1. A. Sin'ke. Een geit, eigenaar dhr Jac. Wijkhuijse, kon in het stamboek worden ingeschre ven. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Overtreding van de „Motor- en Rijwiel- wet" en (of) van het „Motor- en Rijwiel reglement", verkeersverordeningen enz.: N. v. d. E. te St. Laurens f 2 of 2 d. h.; A. v. d. B. te Goes f3 of 3 d. h.; N. K. te Vlissingen f 1 of 1 d. h.; D. d N. te Arnemuiden f3 en f 1 of 2 maal 2 d. h.; A. M. te Vlissingen f 0.50 of 1 d. ii., H. v. d. H. te Vlissingen f 3 of 3 d. h.; J M. B. te Middelburg f 0.50 of 1 d. h.; J. W. P. te Middelburg, P. B. te Vrouwenpolder ieder f 2 of 2 d. h.; J. G. R. te Goes 2 maal f 3 of 2 maal 3d. h.; Th. v. W. te Serooskerke 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. h.; G. d. R. te Ierseke f 5 of 5 d. h.; J. M. R. te Ove- zande, J. P. te Middelburg ieder f 3 of 3 d. h.; J. v. H. te Middelburg f 1 of 1 d. h.; J. S. te Ovezande f2 of 1 w. t.sch.; G. B. S. te Middelburg f 1 of 1 d. h. Dronkenschap op den openb. weg: P. V. te Vlissingen: f 10 of 10 d. h. Idem bij tweede herhaling: E. P. v. O. te Vlissingen: 3 d. b. Overtr. Arbeidswet: M. C. te Vere f 1 of 1 d. h.j C. C. J. M„ Middelburg f2 of 2 d. h.; P. P. te 's H. Arendskerke f 6 of 6 d. h. Niet tijdig aan zijn werkgever de noo- dige inlichtingen voor bet naleven van de Arbeidswet verstrekken: G. G. V. te Mid delburg f 1 of 1 d. h.; D. v. B. te Vlis singen f 1 of 1 d. b. Uitlokken van de overtr.: Als schipper een lading vervoeren waarvoor niet een overeenkomst was gesloten, ten aanzien waarvan de tusschenkomst of goedkeu ring door een bevracbtingscommissie was verleend: J. R. te Wemeldinge: vrijspraak. In de Oosterschelde zonder concent vis- schen op een in uitsluitend gebruik ge geven perceel: G. B. te Ierseke f 2 of 2 d. b. Verschillende stukken iepenhout op een weiland laten liggen: J. B. te Nisse f 5 of 5 d. b. Vuurwapenen en munitie voorhanden hebben: J. C. K. te Wolfaartsdijk: 3 maal f 1 of Smaal 1 d. h. Een vuurwapen afleveren: J. A. V. te Vrouwenpolder f 2 of 2 d. h. Als hoofd en bestuurder van een winkel gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, van dien winkel uit iemand bedienen: C. F. D. te Vlissingen f 3 of 3 d. h. Eieren van wild vervoeren: A. P. te 's H. Arendskerke f 3 of 3 d. h., met ver beurdverklaring van de in beslag genomen eieren. Handelen in strijd met het bepaalde bij artikel 112 van het Reglement op de We gen en Voetpaden: J. F. v. 't W. te Bor sele f 3 of 3 d. b. Overtr. Ventverbod: W. C. W. te Goes, f2 of 2 d. h.; A. M. te 's Gravenhage fl of 1 d. h.; L. A. v. d. H. te Helmond, thans verblijvende te Goes, N. C. te Utrecht, thans verblijvende te Middelburg, T. J. J. v. d. P. te Ierseke ieder f 2 of 2 d. h. Te Goes op den openbaren weg zonder vergunning van den burgemeester het be drijf van muzikant uitoefenen: M. 0. te Rotterdam f 2 of 2 d. h. Te Goes op den openbaren weg voet ballen: J. M. M. en J. L. beiden te Goes, I ieder f 2 of 2 d. b. Te Goes buiten noodzaak zich op het gras van een plantsoen bevinden: J. J. B. te Utrecht f 1 of 1 w. t.sch. Van 21—28 Mei 1938. IERSEKE. Ondertrouwd: Pieter v. d. Berg, 20 j. jm. en Neeltje Bolier, 21 j. jd.; Paulus Eversdijk 30 j. jm. te Kapelle en Jacomina Jacoba Boone 25 j. jd. Geboren: Geertruida Laura Digna d.v Jacobus Nieuwenbuize en Jozina Lau- rina Geertruida van Ysseldijk. Overleden: Maria Hoogesteger 85 j. wed. van Cornelis Gunst. (I. G.) Van 19—25 Mei 1938. KRUININGEN. Geboren: Joannes Jo zef z.v. Cornelis Rijk en Adriana Dingena Lodiers; Abraham Andries, z.v. Abraham Adriaan Gerritse en Suzanna Jannetjte Hoekman; Wilhelmina Adriana, d.v. Pie ter Malgo en Henrietta Maria Bosschaart; Cornelis Jacobus, z.v. Cornelis Johannes de Raad en Maatje Paulina Christina de Dreu. Ondertrouwd: Elzo Timmer 28 j. te Schore en Cornelia Willemina Dek 23 j. Van 19—25 Mei 1938. WEIMEI/DINGEL Geboren: Wilhelmina Jacoba d.v. M. Leendertse en B. Kopuiels; Neeltje Cornelia d.v. D. Willemsen en A. Houtekamer; Adriana d.v. M. Evers- dijk en L. Zuijdwegt; Mattheus Johannis z.v. J. Zuijdwegt en G. Mol (I. C.) WISSENKERKE. Geboren: 21, Corne lis Adriaan z.v. Johannes de Bruine en Lena de Visser. Ondertrouwd: 19, Marinus Jacob do Vos 24 j. jm. en Neeltje Janna Bareman 22 j. jd. Gehuwd: 25, Ja™b OamH Lesjjd.sf'xo 26 j jm. en Jaooba Bakker 1.9 j. jd. Overleden: 19, Blazina Willemina 12 weken d.v. Abraham Pieter Heijboer en Catharina Blazina Kabboord. (N. B.) KORTGENE. Geboren: 20, Johan Jas- pert z.v. Adriaan Arie Schuit en Sophia Janna Heijnsdijk. Gehuwd: 19, Willem Lodewijk Karelse 23 j. jm. en Cornelia Broekhoven 20 j. jd (B. B.) K0LIJNSPLAAT. Gehuwd: 19, Gerard Adriaan Noordhoek 22 j. jm. te Kortgene en Adriana van Gilst 26 j. jd.; 25, Marcus Gilles Hovijn 27 j. jm. te Wissenkerke en Maria Hendrika v. d. Weele 23 j. jd. Overleden: 24, Frans Sanderse 56 j. te Ierseke. (N. B.) Over de maand April. POORTVLIET. Geboren: Jacob z.v. G. Moerland en G. W. van As; Johanna Ja coba d.v. J. J. v. d. KloosterGeuze; Ma rinus Willem, z.v. J. W. Hage en P, C. v. d. Male. Gehuwd: Willem Bolier 32 j. en Hen drika Oosdijk 28 Overleden: Adriaan Anthonisse 80 j. wedn. van G. Bijl; Machiel Geuze 2 j., z.v. C. M. Geuze en E. C. van As. (Th. C.) Dinsdag 31 Mei 1938. HILVERSUM II. 1875 en 415.5 M. KRO-U itzending. 8.009.15 Gram. Om 8.15 Ber. 10.00 Gram. 11.30 Relig. causerie. 12.00 Ber. 12.15 KRO-Melod. en solist. 1.001.20 Gram. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Gram 3.10 Declam. en gram. 3.40 Gram. 4.00 Ber., hierna: KRO-Kamerorkest. 4.45 Gram. 5.00 KRO-orkest. 5.45 Gelukw. 6.05 KRO Melod. en solist. 7.00 Ber. 7,15 Liturg, causerie. 7.35 Sportpr, 8.00 Ber. ANP, Meded. 8.15 Sted. Orkest van Maastricht en soliste. 9.15 Gram. 9.30 Causerie „Leert zwemmen". 9.40 KRO- orkest. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Lajos Ve res en zijn Hongaarsch orkest. 11.05— 12.00 Gram. HILVERSUM II. 301.5 AVRO-Uitzen- ding. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram. Om 8.15 Ber. 10.00 Mor- genw. 10.15 Gram. 10.30 Jetty Cantor's ensemble. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Verv. concert. Om 12.15 Ber. 12.30 Gram. 1.00 Omroeporkest en solist. 2.45 Knipcursus. 3.45 Lo Manna en zijn Khi- hene Hawaiians, het kwintet van de Ned. Jazz-Liga en solisten. 4.30 Kinderkoor- zang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Omroep orkest en solist. 6.30 Causerie „Leeren samenleven". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Kinderkoor „Zanglust". 7.30 Causerie „Hoe men zijn neus achternaloopt".* 8.00 Ber. ANP, Meded. 8.15 Gram. 8.30 De Bonte Dinsdagavondtr. 10.15 Disco- nieuws. 11.00 Ber. ANP. en Orkest. 11.3012.00 Robert de Kers en zijn „Ga baret Kings". DROITWICH. 1500 M. 12.05 Orgel. 1.05 Gram. 1.502 20 Or kest. 4.30 Gram. 4.50 De Radio Roman cers en solisten. 5.20 „The Alphas". 6.45 BBC-Northern orkest. 7.20 BBC-Variété- orkest en solist. 10.00 Concert. 10.30 Kamermuziek. 11.5012.20 Gram. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Sa lonorkest en Gram. 1.502.20 Gram, 3.20 Ysaye-concours 1938. 5.20 Orkest en Gram, 6.50 en 8.20 Gabaretprogr. 9.20 Orkest en solist. 10.3011.20 Gram 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Or kest. 1.502.20 Gram. 5.20 Cello en pia no. 6.35 Gram. 6.50 Orkest. 8.20 G»am. 8.50^—10.50 en 11.0011.20 Ysaye-con cours 1938 DEÜTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 A. Lutter's orkest en soliste. 8.20 Orkest en solist. 9.35 Orkest. 10.20 Ber 10.50 Trio-concert, 11.05 Ber. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 31 Mei Krachtige tot matige, tijdelijk afne mende wind uit W. richtingen, half tot zwaar bewolkt, later weer toenemende bewolking, aanvankelijk opklarend, later weer kans op regenbuien, koude nacht, overdag iets warmer. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 27 tot 't avonds 28 Mei is in Groningen en Friesland de weersgesteldheid critiek ge weest voor bet optreden van aardappel ziekte. In de omgeving van Broek op Langen- dijk critiek, behoudens te weinig dauw. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 751. Dinsdag 9 u. 30 min. DINSDAG 52e JAARG Uitgave: N. V. „Luctor et Emei het bla Bureaux Lange Postrekening 4445! Bijkantoor Al i d d J.J, FANOY, L Directeur - Hoofdr Dit nummer bes Wij hebben gister| de door Minister houden rede, een o| wat de Regeering strijding van de we] Het kwam hierop jaren gemiddeld 75| schikbaar werd gestf een bedrag van oJ gulden voor werkvel zal zijn. Minister Colijn vtj middellijk aan toe, schikbaar stellen v^ gen niet mag afleid is overgeloopen naa| die in de openbare lossing van het zien. „Als primair stelt| bestrijding van de moet worden in hetl breiding van de wc normale bedrijfsleve in zichzelf de norml het doel, waarop hel zijn, maar het is nl eenige weg, dieJ ven kan. Openbare-1 zichzelf die blijven| ople.eren." 'e aard van de brengt toch mee, het werk de werklol even groot is als bil de schuld, waarf komen, belangrijk Dit is niet slechl| v a r i n g. In verband bierr de Vereenigde Statl bare werken milliai ven, met het result| het eind van een aantal werkloozen was als toen men De zaak zou andl te doen had met eef Indien het er om van inzinking te voor een openbare-j zeggen zijn. Maar zoo is de t| ben vee] meer te schijnselen, die ir struetureelen aard] Schouwd. En daarom Dr Colijn kan politiek de finale oj loosheidsprobleem VERLEVENDIt BEDRIJl Geen openbare-w| Maar wat dan Op die vraag ia antwoord niet schu] Op de n e g a t i i onmiddellijk de Deze: dat het Nedei zich richten moet n| standigheden. De werkloosheid^ maire doelstelling van het bedrijfsleve orns.andigheden. moet de plaats inn] datgene, wat door L omstandigheden uitl <s wegge allen. Minister Colijn onmogelijk, dit doel Onze in enieurs I niet minder dan il bet benoodigde kal In deze richting f ging van den mini] den gezocht. Hier] moeten worden ge% de productieve bedrl °P te voeren, in n nu toe geschiedde, kan men, wat zijn vergelijken met eer een dorre aarde Planten weer kan liggen hier en zwarigheden. R tegenwoordige haA digheden zeer ing] een zaak die in k| kan krijgen. L lm daarmee moei v erkenpolitiek gere politiek an lan lan en adem openbare-wer enpol adem. I Er zu'ler zeker ll men in de richtinl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6