m Rechtszaken. Uit de Provincie. i»] L' Het Vrouwenhoekje Radioprogramma. uitvoerig was gesproken, omdat de grondslag van 't streven van den Bond in de laatste jaren herhaaldelijk en in 't bijzonder was besproken. Voorts wees spr. op de groote verant- woordelijikheid, welke men voor elkander in dezen tijd heeft. De G.J.M.V. zij een gastvrij huis, waar de jongeman zich thuis voelt, een veilige plek, waar hij achter alles den persoon van Jezus Chris tus ziet staan. Men zoekt in onzen tijd graag wat nieuws, een nieuwen man, een nieuwe methode. Men zij voorzichtig en ver wachte niet alles van nieuwe plannen en andere menschen. Beter is, acht te geven op de geweldige beteekenis der z.g. kleine dingen. Er zijn tal van jonge menschen, die den mond vol hebben over misstanden die er zijn in Kerk, Staat, Maatschappij, Vereeniging, die ge er nooit toe krijgt zich te wijden aan de verbetering van een klein onderdeel, waardoor de toe stand verbeteren zou. Deze bezielende rede werd meermalen door hartelijke bijvalsbetuigingen onder broken. De heer H. Gordeau, algemeen se cretaris, sprak vervolgens een propa gandistisch woord voor den Wereldbond. Eenige vacatures in het Bondsbestuur werden aangevuld. In de vacature-Ds P. Veen is gekozen D s C. J. Laarman, Velp in de vacature-Pels de heer 'G. Verschoor, Sassenheim; in de vac.- Gaastra de heer R. Klok, Smilde, en in de vac.-Hoogeveen, de heer H. G. Bosch te Ede. De heer J. Sparre- boom te Amsterdam is herkozen. Toespraak Minister H. van Boeijen* Z. Exc. Minister H. van Boeijen richtte een persoonlijk woord tot den voorzitter, Ds P. Veen, daarbij opmerkend, dat God de krachten geeft. Een vijf-en-twintig jaar geleden mocht spr. een heel klein beetje werk voor het Verbond verrichten. Het Verbond heeft gedeeltelijk de taak zijner ouders overgenomen en in spr's leven is het vaak van groote beteekenis geweest. Spr. uit zijn dankbaarheid voor het Verbond. Welk een zegen ook, dat er in ons land nog een deel is, dat zijn knieën niet buigt voor Baal, nog een overblijfsel der genade. Dat zoovelen Jezus als on zen Koning volgen, geeft hoop voor de toekomst. Spr. besluit met te wijzen op den ze gen, dat er in Nederland nog volgens ons beginsel geleefd kan worden. Dankbaar applaus volgde op deze rede. Hierna vereenigde men zich aan de koffietafel. •De middagvergadering werd te 2 uur geopend met het zingen van: „Wij loven U o God". De voorzitter deelde mee, dat de col lecte voor den Wereldbond f 1151 heeft opgebracht. Prof. Dr S. E. H. J. B erk e 1 - bach van der Sprenkel, van Utrecht, sprak daarna over: „Christus en het wereldgebeuren." Nadat het Zwolsche mannenkoor onder leiding van den heer E. van den Berg, twee liederen had gezongen, nam Ds P. Veen afscheid als voorzitter. Vooraf deelde Ds Veen mede, dat de vice-voor- zitter Dr G. P. van Itterzon te Den Haag, met algemeene stemmen tot voorzitter is aangewezen. Dat spr. gaat is louter en alleen, om dat hij van meening is: laat nu een an der het ook eens doen. Spr. dankt allen voor wat zij voor 'hem geweest zijn. Hij reikte hierop Dr van Itterzon den voor zittershamer over. Namens het Verbondsbestuur dankte de heer C. Tabak Ds P. Veen voor de zegeningen, welke genoten zijn door zijn voorzitterschap, dat steeds een besliste lijn toonde. Als blijk van de groote en onuitspreke lijke dankbaarheid werd Ds Veen namens Verbondsbestuur en N. J. V. een gouden potlood en enveloppe met inhoud aange boden. Een minuten lang applaus volgt met een driewerf hoera op den oud voorzitter. De nieuwe voorzitter sprak de verga dering toe en deelde mee, dat Ds Veen niet geheel en al zich zal terugtrekken uit het leven van het Verbond. Uit naam van het Verbondsbestuur en heel het Verbond werd Dis Veen benoemd tot eere-voorzitter van het Ned. Jonge lingsverbond. Daarop aanvaardde Dr van Itterzon met een kort woord zijn taak. Ds Veen, dankbaar voor dit eere- voorzitterschap, dankte allen, die 't hem bij zijn zware taak gemakkelijk hébben gemaakt. Gezongen werd nog: „Dankt, dankt nu allen God", waarna Ds Veen in dankzeg ging voorging. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 27 Mei 1938. Mishandeling! en bedreiging van een mosselwachter-onbez. Rijks veldwachter. W. K. 8., 44 jaar, mosselsohipper te Zieriksee, had zich te verantwoorden we gens mishandeling van P. de Jonge, mos selwachter te Kerkwerve, op 9 Maart '88, terwijl hij! vervolgens bij die gelegenheid de J. meermalen dreigend heeft toege voegd: „nu leef je geen 24 uur meer" en „je moet dood, ik er aan of jij". Vervolgens hadden zich te verantwoor den wegens huisvredebreuk, gepleegd te Kerkwerve op 9 Maart 1.1. de verdachte W. K. 9., 44 jaar, schipper; Th. D. B., 49 j., schipper, D. C. H. B., eveneens schipper, allen wonende te Zieriksee. Genoemde personen hadden zich tijdens de mishandeling van de Jonge door den verdachte 8. wederrechtelijk bevon den op het afgesloten erf in gebruik bij J. L. Boot. Verdachten waren verschenen en wer den rechtskundig bijgestaan door Mr C. J. B. du Kroo, advocaat te Zieriksee. De Officier van Justitie eischt 2 maan den gevangenisstraf. De verdediger van verdachte zegt, dat een veroordeeling wegens gebrek aan bewijs, niet zal kunnen volgen, weshalve verdediger aan de Rechtbank verzooht verdachte vrijt te spreken, subs, een geld boete of een voorwaardelijke veroordee ling op te leggen. In de zaak betreffende huisvredebreuk eischte de Off. van Justitie tegen ieder der verdachten een geldboete van f 25 of 10 d. h. De verdediger bepleitte vrijspraak, subs, een lichte geldboete. A. M., 27 j., werkman te Ierseke, had zich te verantwoorden wegens valschheid in geschrifte door dat hij te of nabij Ierseke tusschen 10 Jan. en 6 Maart de op dat tijdstip betrekking hebbende briefjes voor opgave van gezinsinkom sten valschelijk heeft opgemaakt, door daarin te vermelden dat hij geen gezins inkomsten had gehad, terwijl hij inkom sten van respectievelijk f 1,80, f 2,50, f 2, en f 30 had gehad. De Off. van Justitie eischte 2 maanden gevangenisstraf. Hooger beroep. Door E. M. B., echtgenoote van M. de B., zonder beroep te Eede, thans gedeti neerd in bet Huis van Bewaring te Mid delburg, is hooger beroep aangeteekend tegen bet vonnis der Arr.-Rechtbank van 13 Mei 1938, waarbij! zij wegens „mein eed" veroordeeld is tot zes maanden ge vangenisstraf. De Officier van Justitie is mede van dit vonnis in hooger beroep gegaan. Dambericht Z. D. B. Op verzoek plaatsen wij hier de volle dige eindstanden der Damcompetitie 1937 —'38 der Z.D.B. Ie Klasse. Afd. A. a 05 Jts a r, a a> P o cd ft Vlissingen Middelburg Soeburg Aagtekerke M O 1> 64 68 52 56 a be 56 52 68 64 6 3 3 0 9 6 2 3 1 7 6 2 13 5 6 0 3 3 3 le Klasse. Afd. B. Goes 6 4 2 0 10 73 47 Kruiningen 6 3 1 2 7 62 58 Ierseke 6 8 0 3 6 58 62 Krabbendijlke 6 0 1 5 1 47 73 Kampioen geheele le Klasse Vlissingen Goes 119. 2e Klasse. Afd. A. Soeburg 2 8 6 0 2 12 95 65 Nieuwdorp 8 5 2 1 12 93 '67 Middelburg 2 8 4 2 2 10 89 71 Goes D.I.D. 8 1 1 6 3 65 95 Vlissingen 2 8 1 1 6 3 58 —102 2e Klasse. Afd. B. Kapelle 10 8 1 1 17 125 75 Ierseke 2 10 8 1 1 17 124 76 Wemeldinge 10 4 3 3 11 120 80 Kruiningen 2 10 3 1 6 7 76 124 Goes 2 10 2 1 7 5 76 —124 Krabbend. 2 10 1 1 8 3 79 —121 Eindstand geheele Tweede Klasse: Ka pelleSoeburg 2: 4—16. 3e Klasse. Middelburg 3 4 2 1 1 5 50 30 Vlissingen 3 421 15 40 40 Soeburg 3 4 1 0 3 2 30 50 Persoonlijk Kampioenschap der Z.D.B. Eindstand Groep A. -s I o> cd o> a P o o rt fi 6 4 2 0 10 3 5 4 4 3 0 9 0 1 2 3 J. Strooband, Middelb. M. de Jonge, Kloetinge 6 3 M. v. d. Parel, Kruiningen 6 1 A. Deurloo, Nieuwdorp 6 1 J. v. Dixhoorn, Zaamsl. 6 0 W. Lente, Middelburg 6 0 Joh. Modderkreeke, Nieuwdorp 6 0 3 3 3 Eindstand Groep B. A. Kotvis, Zuidzande 6 3 3 0 9 J. de Smet, IJzendijike 6 2 3 1 7 W. Cijsouw, Vlissingen 6 2 3 1 7 D. Trieller, Domburg 6 15 0 7 A. Willemse, Aagtekerke 6 2 2 2 6 A. Bloppoel, Vlissingen 6 114 3 F. Fleurbaay, Vlissingen 6 0 3 3 3 Eindstand Finale. W. Boogaard, Middelb. 4 2 115 J. Strooband, idem 4 12 14 A. Kotvis, Zuidzande 4 0 3 1 3 De heer W. Boogaard heeft zich dus als kampioen 1938 kunnen handhaven. Dit is de eerste maal dat een Damkam- pioen in Zeeland zich wist te handhaven. |r\ ji Rundveekeuringen. Hoek. Ook hier werd dit jaar door de provinciale commissie rundveekeu ring gehouden. De uitslag was als volgt: Driejarige stieren: Tom 82,5 p. van de Stierenvereen. alhier. Tweejarige stieren: 1. Jolle 75,4 p. van J. van Hoeve; 2. Herman 75,1 p. van J Tollenaar; 3. Rinus 74,1 p. van B. Kindt te Filippine. Eerste kalfkoeien: 1. Grietje 131 81 p. Fr. Dieleman W.Gz.; 2. Tina, 79 p. van P Scheele Dz.; 3. Emma 78 p. van H. de Jonge; 4, Emma 77,8 p. van P. Dieleman W.Gz.; 5. Bert je 77,5 p. van J. Tollenaar, 6. Nellie 76,5 p. van J. DielemanRie- mens; 7. Emma 75,1 p. van P. Scheele Dieleman; 8. Hart 74,5 p. van W. Rie- mens, 9. Bontje 74,5 p. van W. de Feij- ter. Dit was een uitstekende klasse kalf koeien. Tweede kalfkoeien: 1. Mina 80,5 p. van Anth. Tollenaar; 2. Keetje 80 p. van Jan van Hoeve; 3. Jans 79.8 p. van P. Scheele Dz.; 4. Emma 78,5 p. van H. de Regt; 5. Rika 78 p. van denzelfden; 6. Marie 76 p. van W. de Feijter; 7. Anna 75 p. van K. Dieleman. Derde kalfkoeien: 1. Elza 81 p. van P. ScheeleDieleman; 2. Bertha 80 p. van Anth. Tollenaar; 3. Dora 79,5 p. van Jan Tollenaar, 4. Bonte 79 p. van M. de Regt; 5. Emma 78,5 p. van Jan Tollenaar, 6. Moor 77 p. van L. Jansen. Vierde kalfkoeien: Emma 80.5 p. van J. de Kraker; 2. Mina 80 p. van K. Diele man, 3. Bontje 78 p. van W. Riemens; 4. Bontje 77,5 p. van Abr. van Hoeve; 5. Aagje 77 p. van Corn. Dekker Fz., 6. Wit- rok 75,5 van D. Haak; 7. Elza 74,5 p. van idem. Vijfde en oudere kalfkoeien: 1. Abagiël 81 p. van P. Scheele Dz.; 2. Elza 79.5 p. van H. de Jonge; 3. Frida 79 p. van M. de Regt 4, Nellie 78,5 p. van W. de Fey- ter; 5. Emma 78 p. van P. Jansen; 6. Bles 77 p. van J. de Kraker; Anna 75 p. van D. Haak. Vaarzen zichtbaar drachtig: 1. Hart van Abr. van Hoeve; 2. Corrie van F. Dieleman; 3. Elza van Wed. Joh. Dek ker; 4. Nellie van Jan van Hoeve. Vaarzen onbekalfd: 1. Mina van Jan Tollenaar; 2. Juliana van Kr. Dieleman; 3. Mina van Anth. Tollenaar; 4. Dora van Kr. Dieleman; 5. Mina van W. Jansen. 1 K-jarige vaarzen: 1. Anna van Anth. Tollenaar; 2. Ida van D. Jansen, 3. Truus van W. de Feijiter; 4. Mina van W. de Feijter; 5. Truida van Dom. Jansen. Zaamslag. Op de weide bij de hof stede van Jac. de Klerk werd Maandag middag de jaarlijksche rundveekeuring gehouden. Met vorige jaren vergeleken was de opkomst der dieren gering en de belangstelling matig. De uitslag was als volgt: 3-jarige stieren: Friso IV 80,3 p. van de Stierenvereen. alhier. IK-jarige stieren: Bravo 74,7 p. van L. W. de Regt; Hercules Kind: de Jonge, eervol. Eerste kalfkoeien: Mina 77 p. van Adr. de Putter; Trui 76,5 p. van idem. Tweede kalfkoeien: 1. Witrok 81 p. van Jac. de Klerk; 2. Emma 80 p. van K. L. de Kraker Mrz.; 3. Bonte, 79,5 p. van K. de Kraker Kz.; 4. Jeltje 79 p. van J. A. Maris; 5. Bertha 78 p. van L. M. de Regt; 6. Marie 76 p. van G. A. Dees; 7. Bonte 75,5 p. van Jac. de Klerk; 8. Bertha 74,5 p. van I. van de Ree. Derde kalfkoeien: 1. Gerarda 79,5 p. van Kind, de Jonge. Vierde kalfkoeien en oudere: 1. Hartje 83 p. van Alex. Haak; 2. Bertha 82,5 p. van Kind, de Jonge; 3. Keetje 82 p. van A. van Es te Aksel; 4. Mina 79 p. van M. J. Scheele. 2-jarige vaarzen: 1. Assia van A. van Es voornoemd; 2. Sterre van Jac. de Klerk; 3. Hartje van idem; lV2-jarige vaarzen: 1. Martha van Jac. de Klerk, 2. Akke van A. van Es voor noemd. Kalveren: 1. Vaarskalf van C. A. Dees. BEZWAREN TEGEN KALVERTEELT- BEPERKING. Het Kon. Ned. Landbouw Comité heeft in bestuursvergadering uiting gegeven aan zijn ontstemming over den invoer van een groote hoeveelheid vleesch. Ge zien het verdwijnen van den rundvleesch- export dient de vleeschvoorziening door den eigen veestapel te geschieden, waarbij wanneer het distributievleescb betreft prijsverschillen moeten wor den betaald uit daartoe gestelde fond sen. Men was van oordeel, dat het hoe langer hoe moeilijker wordt om de teelt beperking te verdedigen en wilde zich ten aanzien daarvan in het vervolg alle vrijheid voorbehouden. Het Friesche Landbouwblad schrijft, dat de opvattingen der regeering ten aanzien van den vleeschinvoer niet te vereenigen zijn met het toepassen van een teeltbeperking. Het Groninger Landbouwblad vindt de maatregel „psychologisch totaal mis" en het voegt er aan toe, dat er weinigen meer zijn, die gelooven, dat verruiming van de teeltbeperking ongewenscht is met het oog op de zuivelpositie. „De fei ten", zegt het blad, „hebben wel uitge wezen, dat het verband, dat hier gesug gereerd wordt, niet bestaat." ONZE UITVOER NAAR BELGIg BEDREIGD? De heer Heymans, Belgisch minister van Economische Zaken, heeft een af vaardiging van het centraal politiek co mité voor boeren en tuinders ontvangen. Da afvaardiging heeft er den minister op gewezen, dat aan het bestaande han- delsaccoord met Nederland grondige wij zigingen moeten worden gebracht. In het bijlzonder in verband met den noodtoe stand van den tuinbouw hebben zij de vol gende verlangens geuit: 1. De invoer van land- en tuinbouwpro ducten uit Nederland mag alleen tot aan vulling van onze nationale productie ge schieden. Hij moet bovendien derwijze ge regeld zijn, dat onze verkoopprijzen niet tot beneden het peil gedrukt worden, waarbij zij geen normale winstmarge meer verzekeren aan den land- en tuin bouwer. 2. Invoer langs bepaalde tolkantoren. 3. Verhooging en aanpassing van som mige tolrechten. 4. Verbod van invoer van gemengde la dingen. 5. Beheer van de contingenten door België. 6. Beperking van de overdrachten en afschaffing van de anticipaties. Indien Nederland op deze gewettigde eischen van den Belgischen land- en tuin bouw niet zou kunnen ingaan, moet het bestaande handelsaccoord door België worden opgezegd. Er is een bakker voor noodig. "Wij lezen in „De Cbr. Bakkers-pa troon": Het is op zichzelf wel een zonderling verschijnsel, dat in een tijd, waarin steeds meer het werk uit handen van de huis vrouw wordt genomen, hij den bakker de vrees bestaat, dat het thuisbakken popu lair zal worden. Het steeds toenemend aantal huishoudscholen doet bet verlan gen ontstaan bet geleerde eens in de prac- tijd te brengen. Het is een nieuwtje en men vindt het wel leuk om zelf een en ander ook eens te kennen. Reeds jaar en dag worden banketbakkers en koks in hun vak bedreigd door een leger van vrouwen, dat door de huishoudschool af geleverd wordt en die zelf van alles gaan klaarmaken. En toch zijn het misschien juist deze vrouwen, die gezien hebben wat voor moeite er aan verbonden is iets goeds klaar te maken. Zijn zij' het niet juist, die meer respect hebben gekregen voor bet werk van den vakman? Iemand, die b.v. met veel moeite 'een krentenbroodje bakt en als resultaat daarvan een broodje ver krijgt, dat nog geen 5 cm boog is, kijkt toch wel een weinig beteuterd en begrijpt op hetzelfde oogenblik, dat dit bij een bak ker nooit mag voorkomen. Dan is daar den laatsten tijd bijgeko men de radio. Verontwaardigde bakkers hebben zich tot den radio-omroep gewend, waarvan zij lid zijn en hebben geprotesteerd. Al deze actie heeft echter een sterk ne gatieve kant. Wij konden beter eens na gaan wat wij zelf voor positieven arbeid kunnen stellen tegenover deze actie. Dan is daar op de allereerste plaats het bakken van brood en krentenbrood en cake, welke zóó zijn, dat de huisvrouw er niet naar kan verlangen het zelf beter te doen. D'e grondgedachte van alle propaganda ligt in het feit, dat bij de reclame,, welke men voor zijn prima artikelen maakt, men gelijktijdig de gedachte moet doorgeven, dat men daarvoor een bakker noodig heeft, al doen wij verstandig in adverten tie of circulaire of in het winkelgesprek eens een zekere erkenning uit te spreken voor het streven van de huisvrouw wat meer van de voedingsmiddelen af te we ten. Als het waar is, dat een bakker zou moeten bekennen, dat de eerste de beste huismoeder het brood evengoed bakt als hij het doet, dan geloof ik, dat deze pa troon goed zal doen met eens rustig na te kijken of zijn product werkelijk zoo goed is dat hij met overtuiging er van kan zeg gen: „Er is een hakker voor noodig". Positieve propaganda is steeds het hes- te wat men doen kan. Een minder bekend eiergerecht. Het gebruik van eiergerechten beperkt zich in ons land in hoofdzaak tot het spiegelei en reeds betrekkelijk zelden een ommelette. Toch is daarmede de keus niet ten einde, met name Engeland bezit enkele eierspijzen, die ook bij ons populair verdienen te worden, voorname lijk de gepocheerde- en roereieren. Dit laatste gerecht, dat vooial aan de ontbijt tafel opgeld doet, is voor onze begrippen voor den eersten maaltijd wel wat te machtig; beter leent bet zich voor de kof fietafel, waaraan het met een slag een feestelijk tintje geeft. Bovendien zijn de bestanddeelen, die men er voor noodig heeft zóó alledaagsch, dat de huisvrouw hij onverwacht bezoek over een fleurig extra'tje kan beschikken, waarvoor zij alles in huis heeft. Men serveert deze roereieren met brood of toast, eventueel in combinatie met ge hakte ham, bason of spek. Wie daartegen bezwaar heeft kan er sla met uitgeholde tomaten bij serveeren. Roereieren met kaas (vier personen). 4 eieren, 4 eetlepels melk, wat peper en zout, 20 gram boter, 40 gram kaas. Klop de eieren met wat peper en zout, roer er de melk door en de geraspte kaas. Laat de boter in een pannetje smelten, voeg er de geklopte eieren bij en roer het mengsel op een zacht vuur tot de eieren beginnen te stollen, steeds flink de aan gekleefde stukjes van den bodem schep pende. Neem ze van het vuur, zoodra alles dik gelei-achtig is; laat ze vooral niet droog1 en korrelig worden. Pikante flensjes. Flensjes worden bijna steeds beschouwd ais een zoet nagerecht, dat zich het best leent voor een combinatie met (poeder of vanille) suiker, jam, eventueel gember. Toch is de samenstelling van de bekende dunne eierpannekoekjes volstrekt niet op zulk een eenzijdige opvatting aangewe zen. Evenals omeletten kunnen flensjes gecombineerd worden met een hartige aanvulling, bij voorkeur in een vorm, die er zich toe leent om egaal over de geheele oppervlakte van het' pannekoekje te worden verdeeld. In die samenstelling beperkt het pikante flensje zich niet tot het dessert, het is tevens een uitnemend lunchgerecht. Een aardig voorbeeld vormt onder staand recept: Flensjes met kaasvulsel. 1 dl room, 209 g. (2 ons) geraspte belegen kaas, 1 mespunt paprika, 75 g. bloem, K 1. melk, 1 ei, wat zout, 30 g. boter. Vermeng de geraspte kaas met den room tot een smeerbare massa en roer er de paprika door. Maak van de bloem, melk, het ei en wat zout een beslag en balk hiervan in de koekepan 8 dunne flensjes. Bestrijk elk met een laagje kaas mengsel en rol het op. Het is van belang ze warm te presenteeren. Kleertjes voor baby. Men schrijft ons: Kleine witte, of zacht gekleurde kle dingstukjes, helderwitte luiers, lakens en sloopjes, met hoeveel liefde en zorg wor den ze gemaakt hoeveel droomen wor den er omheen gesponnen. Voor den kleinen wereldburger is het beste maar nauwelijks goed genoegl Neem óók voor het wasschen van baby- goed het beste:Persill Luiers moeten worden uitgespoeld; veel vuil wordt daardoor reeds verwijderd. Daarna kookt U de luiers volgens de Per- sil-Waschmethode, die op ieder pakje nauwkeurig staat aangegeven en spoelt ze eerst in heet water, vervolgens zoo dik wijls in koud, tot alle zeepdeeltjes ver dwenen zijn. Dit is van het grootste be lang, want zeepdeeltjes die in het goed achterblijven worden bard en zouden schrijnen en een rood huidje kunnen ver oorzaken. Spoelt u dus vooral tot het wa ter volkomen helder blijft. Een belangrijk punt is, dat Persil bij een temperatuur van 44 a 46 gr., dus in een lauwwarm sop, desinfecteerend werkt, wat bij jonge kinderen, die veel vatbaarder zijn voor besmetting dan oude ren, al héél belangrijk is. Bovendien blijft wollen goed in een 'koud Persil-sop zacht en soepel een eerste vereiscbte voor het teere baby- huidje. Wanneer u éénmaal Persil voor uw babywasch hebt genomen en hebt onder vonden, boe hagelwit het goed wordt, hoe frisGh het ruikt en hoe heerlijk zacht het aanvoelt, dan wilt u nooit meer een ander waschmiddel gebruiken het is in het belang van nw bahyl Maandag 30 April 1938. HILVERSUM II. 1875 en 415.5 M. NGRV.-Uitzending. 8.00 Schriftl., medit. 8.15 Ber., Gram. Om 9.30 Gelukw. 10.30 Morgend. 11.00 Chr. lectuur. 11.30 Gram. 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 De Gooiland6rs. 2.00 Gram. 2.15 Zang mét piano. 3.00 Wen ken voor de keuken. 3.30 Gram. 3.45 Bij bellezing. 4.45 Gram. 5.15 Kinderuur. G.15 Gram. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Ber. 7.15 Vragenuurtje. 7.35 Causerie „D'e reünie van het voormalig instructie-ba taljon". 7.45 Report. 8.05 Ber. ANP, herh. SOS-Ber. 8.15 Uitz. van de Centr. voor Werkloozenzorg. 9.30 Gram. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Cello, hobo en harp. 10.45 Gymnast.les. 11.00 Gram. 11.501 12.00 Schriftl. HILVERSUM n. 301.5 M. Algem. Progr. verz. door de AVRO. 8.00 Gram. Om 8.15 Ber. 10.00 Mor- genw. 10.15 Gram. 10.30 Viool en piano. 1100 D'eclam. 11.20 Orgel, fluit en hobo. 12.00 Gram. Om 12.15 Ber. 12.30 Alfredo Spezialetti's ensemble. 1.15 Orgel en cy- lofoon. 1.20 Gram. 2.00 Het Sylvestre- !rio. 2.40 Declam. 3.00 Omroep-orkest en solisten. 4.30 Causerie „Music-hall" 5.30 Het Kovacs Lajos-orkest. 6.00 Gram. 6.15 idem als 5.30. 7.00 Gram. 7.35 Cau serie „Intern, problemen van dezen tijd". 8.00 Ber. ANP, Meded. .10 Staf muziek van het 6de R. I. 9.00 Radiotooneel. 10.10 Omroeporkest en solist. 11.00 Ber. ANP, hierna tot 12.00 Gram. DROITWICH. 1500 M. 11.25—11.50 en 12.05 Gram. 12.45 Or gel. 1.20 Gram. 1.502.20 Het Philip Whiteway Ensemble. 3.203.50 Orkest. 4.20 Orgel. 4.50 Cello en piano. 5.20 Zang. 5.40 Kwintet. 6.40 Zang en vi- huela. 7.20 Cabaretprogr. 8.10 Orgel. 9.55 Orkest. 10.40 Zang en voordracht. 11.05 Trio. 11.5012.20 Gram. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 Salonork. 1.30 Orkest. 1.502.20 en 5.20, 6.50 en '/.O Gram. 8.20 en 9.20 Omroeporkest en soliste. 10.3011.20 Gram. 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Kleinorkest. 1.502.20, 5.20 en 6.00 Gram. 6.35 en 7.05 Kwartet. 7.35 en 8.20 Gram. 11.00—11.20 Accordeonmuziek. DEIUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Gram. en declam. 8.20 Weiss Ferdl mot zijn ensemble. 9.35 Amuse mentsorkest m.m.v. solisten. 10.50 Strijk trio. 11.20 Kleinorkest.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6