E i De Tweede Kamer. ZONDER PRIJSVERHOOGING HET GOUDEN JUBILEUM VAN DEN NEDERLANDSCHEN BOND VAN JONGELINGSVEREENIGINGEN OP GEREFORMEERDEN GRONDSLAG. Een festijn van Jeugd en moed en> kracht. Ruim 14.000 Jonge Calvinisten In de hoofdstad bij een. De Geref. Jongelingsbond eenmaal door wijlen Dr A. Kuyper genoemd de groeiende Deputatenvergadering ibe- staat dit jaar vijftig jaar. Dat dit feit on opgemerkt zou voorbijgaan viel niet te den ken en zou ook van snoode ondankbaar- beid getuigen. Van onmetelijken invloed is het werk van den bond geweest. In de jaren om streeks 1886 te hehben gezien wat de be- teekenis van de Geref. Jongelingsvereeni- ging kon zijn, blijft de onvergankelijke eere van wijlen Ds J. E. Vonkenberg, die met zijn trouwe vrienden, Jac. v. Over steeg en Joh. T. de Lange, tal van jaren leiding aan het werk en optreden van den Bond geven mooht. Daarbij is 't niet altijd gegaan over gebaande wegen en daarbij zijn ook wel fouten gemaakt. Maar was ooit eenig menschenwerk volmaakt? En zouden wij op deze gedenk dagen niet een open oog hebben voor de eere die voortrekkers toekomst? Tien jaar geleden vierde de Bond in het Scheveningsche Circus zijn veertigjarig bestaan. Toen ontbrak aan het span der voortrekkers reeds de heer v. Oversteeg, wijl hij mocht ingaan in de eeuwige ruste. Maar Vonkenberg, hoewel hij uit de lei ding zich terug getrokken hebbend, sprak nog zijn bezielend woord. En de Bonds- Johannes was eveneens nog in leven. Thans zijn die allen heengegaan, opge nomen in de wolk der getuigen. Maar hun werk was tot grooten en rijken zegen en thans staat de bond gereed zijn gouden jubileum te vieren. Een kleine 15.000 jonge Calvinisten hebben zich opgemaakt naar het massale R. A. I.-gebouw te Amsterdam om gedach tenis te vieren van de groote werken Gods. Vooraf werd vanmorgen in de Waal- kerk een ure des gebeds gehouden. He laas viel over deze bijeenkomst een scha duw, wijl 'het aan Ds J. K. Fernhout door zijn arts onraden was om met het oog op zijn 'hoogen leeftijd voor te gaan En zoo moesten we het doen zonder de sympathieke gestalte van dezen begaafden grijsaard. In zijn plaats werd nu de dienst geleid door D's F. C. Meyster van Rotterdam. De eerste feestvergaderingi Om 'half drie ving hedenmiddag in het RAI-gebouw de eerste feestvergadering aan. De voorzitter, Prof. Dr K. Dijk van Kampen, opende de vergadering met het doen zingen van het eerste en het tweede couplet van het Bondslied, waarna hij een kort openingswoord sprak, waarin allen, die tot het bijwonen vata de feestelijkheid ter gelegenheid van hét gouden jubileum van don bond waren uitgenoodigd, een hartelijk welkom toeriep om vervolgens het woord te verloenen aan het Tweede Kamerlid, den heer A. Z ij 1 s t r a van Groningen, oud-voorzitter van den Bond, om te refereeren over: „Onze Gerefor meerde Jongelingsvereeniging en de tijd geest". Referaat A. Zijlstra. Op dit gouden jubileum wil spr. han delen over den strijd tegen den geest des tijds, welke strijd direct voortvloeit uit de roeping die het jonge hart met geestdrift vervult; den gehoorzamen wandel in Gods weg voor gansch het leven. Laat ons er wel om denken: de tijd geest en niet de tijd. De tijdgeest, aldus Spr., haten wij, maar den tijd ons gege ven, en een anderen tijd om ons voor te bereiden voor onze taak in het leven, heb ben wij niet, moeten wij dankbaar aan vaarden. God plaatste ons in den tegen- woordigen tijd. Wij wortelen in het ver leden en willen den verleden tijd verstaan om de werken Gods er in te leeren ken nen. En ons hart strekt zich uit naar de toekomst. Ons leven omvat het begin en de historie en de toekomst en het eind. Calvinisten zijn altijd modern, alleen niet modernistisch. Modern waren de op richters van den Bond, toen zij duister- lingen werden gescholden. Zij waren hun tijd vooruit, want heel de wereld aapt se dert dien hun organisatie na. Wij Gereformeerden staan niet tegen over den tijd, want die tijd moet voor Godes dienst worden opgeroepen. En wij gaan met den tijd mee. Dat verstonden mannen als Vonkenberg en De Lange, toen zij1 in het eerste propagandageschrift van den Bond schreven: „D'e jongelings vereeniging is, gelijk elke door menschen in het leven geroepen vereeniging, onder worpen aan den invloed van tijden en omstandigheden. Zij moet dus, zal zij wer kelijk vruchten kunnen afwerpen, passen in het kader van den tijd waarin zij op treedt". En nu komt de vraag: wat is die tijdgeest en wat is hij thans voor ons? De tijdgeest, zegt Dr Kuyper, is moeilijk te omschrijven. Maar dit is zeker, dat er in allen tijd een bepaalde strooming is, die zich overal vertoont, een zekere gees teshouding, die alles aangrijpt. Willen wij den tijdgeest van de achttiende, de negen tiende en de twintigste eeuw leeren ken nen, wij moeten naar de Schrift. De Schrift teekent ons hoe de Kerk des Heeren te strijden had tegen den geest van den .tijd, toen de heidensc'he wijsheid nog heersohte. Zoo blijft het in alle eeuw. De tijdgeest komt met de rijkste beloften. Maar de ontgoocheling blijft niet uit. Wij zien thans door den tijdgeest, die alles afbrak om een nieuwe wereld te bouwen, heel het leven beheerscht. Hij spreekt tot ons in de „ideologieën" van het communisme en het fascisme. D'e strijd tegen den tijdgeest, zoo ver volgde Spr. na de gevaren van dezen tijd nader te hebben geteekend, is voor ons niet negatief, maar positief goladen. Naar Kuypers vermaning mogen we ons werk niet in apologetisohe oefeningen, hetzij theoretisoh hetzij praotisoh, doen op gaan, De wapenen, die wij soherpen, zijn onze eigen beginselen en onze trouw aan die beginselen. Wij lotton dan op wat de stichters van den bond noemden: het ka der van den tijd. In dat kader letten wij eerst op de vastigheden die gegeven wer den voor 't leven van deze eeuw. Wij 'be lijden, dat wij niet alleen de ordinantiën Gods zullen leeren met ons verstand, maar dat ons gansche hart die zal aan vaarden en onze gansche kracht gericht zal zijn op het lelijden en het beleven. De waarheid Gods moet in gansch ons ieven worden ingedragen. In eenvoud des geloofs scharen wij ons om het Woord Gods en bidden, dat wij bekwaamd mogen worden getrouwe getuigen te zijn voor de ordinantiën Gods in kerk en staat en maatschappij. Onze bodsidee heeft niets van haar kracht verloren. De inhoud van ons huidig jubileeren ip de bede, die in ons Wilhelmus zoo roerend te midden van den zwaarsten kamp werd geboden: Tot God wilt U be- gheven, Syn heylsaem Woordt neemt aan. (Daverend applaus.) De vergadering zong hierna twee cou pletten van Da Costa's krijgspsalm, waar- ra de voorzitter enkele afgevaardigden van bevriende organisaties verwel komde. Ten besluite hield D' s P. C h. v. d. Vliet, Geref. predikant te Utrecht en raadsman van den bond een opwekken de rede getiteld: „De open poort". Met het zingen van Ps. 138:1 werd de eeiste feestvergadering gesloten. Hedenavond vindt in het RAI-gebouw een meer feestelijke samenkomst plaats, waarbij de Kon. Chr. Oratoriumvereeni- ging onder leiding van Hubert Cuypers medewerking verleenen zal, een decla- matorium onder leiding van den heer F. C. v. Dorp van Rotterdam zal worden gegeven en Oud-Min. Mr H. Bijleveld bij plaatjes van Ton van Tast een woord si reken zal. In de bijeenkomsten van morgen zul len het woord voeren de heeren Prof. D r K. D ij k van Zwolle, de minister president Dr H. Co 1 ij n en het Twee de Kamerlid, de heer J. Schouten van Rotterdam. De regelings-commissie van den Bonds dag van den Ned. Bond van Jongel. Ver- eenigingen op Geref. Grondslag verzoekt ons te melden, dat de bezoekers van de vergadering morgenochtend in het R.A.I.- gebouw, die na half tien aan het Cen traal .Station te Amsterdam aankomen, gebruik moeten maken van de extra trams, die aan het Westelijk viaduct ge reed staan en elke halve minuut vertrek ken. Wanneer men van deze trams geen gebruik maakt, loopt men kans te laat in de vergadering te komen, daar de deuren van de zaal precies om elf uur worden gesloten. ringen hebben de opstandelingen reeds gedwongen hun reserves in het veld te brengen. Dit ls een feit van belang. De artillorie heoft dezen eersten dag de be langrijkste rol gespeeld. De infanterie is nauwelijks in het veld gekomen. De lucht macht was zeer actief. Tijdens een lucht gevecht waren een hondertal vliegtuigen met elkander in strijd gewikkeld. Volgens Saragossa hebben de regee- ringstroepen de aanvallen bij Balaguer gestaakt en zijn zij thans tot den aanval overgegaan bij La Baronia. De artillerie en de luchtmacht van Franco hebben den geheelen ochtend de concentraties van den vijand tusschen Bellcaire en Cervera gebombardeerd. 'Het ministerie van de landsverdediging te Barcelona heeft medegedeeld, dat gis teren biji een gevecht tusschen de lucht macht van beide partijen aan het ooste lijk front acht vliegtuigen van de op standelingen zijn neergeschoten. Twee Italiaansche vliegers zijn gevangen geno men. Vliegtuigen der opstandelingen hebben gisterochtend van half vijf tot half zeven de stad en de haven van Valencia ge bombardeerd Op de voorsteden werden verscheiden bommen geworpen. Er zou den weinig dooden te betreuren zijn; er werden 15 personen gewond. ENGELANDS DEFENSIE MAATREGELEN. Bewapening der handelsvloot In oorlogstijd. Het feit, dat Engeland, ook in oorlogs tijd gedeeltelijk afhankelijk zal zijn van het buitenland, wat betreft zijn voorzie ning van levensmiddelen, heeft de En- gelsche regeering genoopt, de Britsche handelsvloot min of meer in staat te stel len, zich zelf te verdedigen. In verschil lende Britsche havens zijn groote voorra den soheepskanonnen en andere verdedi gingsmiddelen opgeslagen, die dadelijk bij 'het uitbreken van een oorlog zullen ver deeld worden onder de Britsche vracht schepen. Het monteeren van geschut brengt ech ter eenige moeilijkheden mede. D'e dekken moet versterkt worden en ook op andere wijze moeten ivoorbereidingen getroffen worden. 'Daarom heeft de Engelsche re geering bovendien een campagne ingezet voor het verbouwen van schepen. Dit plan wordt uitgevoerd op een basis van samenwerking tusischen de admirali teit en de scheepseigenaars. Het aantal schepen, dat deze bewerking zal onder gaan, is zeer groot. Het vorige jaar is hieraan reeds 12.000 pond uitgegeven, dit jaar zeil men er naar verwacht wordt, 60.000 pond aan uitgeven en in 1939 zal een nog veel hooger bedrag worden uit getrokken. Het ligt in de bedoeling der regeering, dat op den duur alle schepen, die de oceanen bevaren, op deze wijze zullen worden uitgerust, meldt Un. Press. OPNIEUW INCIDENTEN IN PALESTINA. Gistermorgen om zes uur hebben zich te Jeruzalem op drie verschillende plaatsen incidenten voorgedaan, waarbij zes Ara bieren werden gedood of ernstig gewond. Er zijn nog twee Arabieren gewond toen buiten de poort van Damascus een bom werd geworpen. Een andere lezing is dat er op acht plaatsen in Jeruzalem met bommen of steenen gegooid is, als gevolg waarvan één Jood is gedood en twaalf Arabieren, vijf Joden en een Russische non gewond zijn. Deze incidenten zouden zich hebben voorgedaan op een halve mijl van de poort van Damascus en in de buurt van de regeeringsgebouwen. Havas beschrijft de gebeurtenissen als botsingen tusschen Arabische en Joodsche arbeiders, die naar hun werk gingen. Vol gens dit nieuwsbureau zou één Jood ge dood zijn en zes Joden en vijf Arabieren zijn gewond. Te Nabloes hebben de terroristen nieu we aanvallen gedaan op de militaire le gerplaatsen. De militaire autoriteiten hebben beslo ten om het in het noorden bestaande ver dedigingsstelsel tegen de terroristen tot het zuidelijke gedeelte des lands uit te strekken. Er zal een permanent militair kamp worden ingericht, dat de vlakte ten zuiden van Jaffa beheerscht. ONRUST OP JAMAICA. Militairen en politie hebben gisteravond tot diep in den nacht door Kingston (Ja maica) gepatrouilleerd om de orde in ver band met de staking onder de bootwer kers te handhaven. Zeventig personen zijn gearresteerd. Een groot aantal personen is voor het politiebureau saamgestroomd, waar twee arbeidersleiders zijn opgesloten. Naar verluidt worden er pogingen in het werk gesteld een algemeene staking te bewerkstelligen, teneinde een algemeene loonsverhooging te verkrijgen. BETOOGINGEN TE WEENEN VAN ONTEVREDENEN? Een particuliere correspondent van Ha vas deelt mede van reizigers uit Weenen te hebben vernomen, dat daar gisteren optochten zouden zijn gehouden, waarbij de deelnemers brood eisohten. De politie, versterkt met militairen, zou de orde hebben hersteld en vijfhonderd personen zouden naar een concentratie kamp zijn gezonden. Korte Berichten. Volgens een Reuterbericht uit Wee nen zou Dr Sdhuschnigg naar Leipzig zijn overgebracht. Uit offioieele bron wordt dit berioht tegengesproken. Schuschnigg, zoo zegt men, bevindt zich nog steeds te Wee nen en er is nog geen enkele beslissing te zijnen opzichte genomen. De Duitsche staatscourant behelsde gisteren een verordening, waarbij dj Neurenberger rassenwetten ook in Oos tenrijk worden ingevoerd. Hiermede wor den de rijksburgerwet, de wet tot be scherming van het Duitsche bloed en de wet tot bescherming van de Duitsche eer, van 10 September 1935, thans ook in Oostenrijk van kracht. Gisteren is plotseling de vulkaan Stromboli in werking getreden. Hevige ontploffingen werden gehoord, gevolgd door een aschregen en het uitstooten van lava. Een aardbeving werd evenwel niet waargenomen. Totnutoe is nog geen materieele schade aangericht en zijn geen slachtoffers te betreuren. H. M. DE KONINGIN TE ARNHEM. H. M. de Koningin, vergezeld door de Prinses van Erbach met klein gevolg, ar riveerde gistermiddag, komende van Het Loo, te Arnhem en begaf zich naar bet station, waar de Prinses per trein naar Duitschland vertrok. Er was op verschil lende punten van de stad veel publiek, dat de Koningin luide toejuichte. H. M. is na bet vertrek van den trein wederom per auto naar Het Loo terug gekeerd. DEKKING UITGAVEN VOOR DEFENSIE. Db Eerste Kamer neemt het ontwerp zonder debat aan. De Eerste Kamer heeft gisteren het wetsontwerp tot tijdelijke voorziening tot versterking van de opbrengst der inkom stenbelasting en der dividend- en tanti èmebelasting tot gedeeltelijke dekking van uitgaven voor de Defensie zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aange nomen. DE K. L. M. OP 1 OCTOBER NAAR AUSTRALIË. Afwisselende wekelijksche dienst. In verband met de berichten uit Austra lië, dat de K. L. M. thans toestemming 'heeft ontvangen om evenals de K. N. I. L. M. een luchtlijn op Australië te openen, vernemen wij van bevoegde zijde, dat na langdurige besprekingen met de Neder- landsche en Nederlandsch-Indische auto riteiten en de betrokken luchtvaart maat schappijen, overeenstemming is verkregen Het ligt in de bedoeling dat de K. L. M. met ingang van 1 October a.s. 'haar lucht lijn Amsterdam-Bandoeng, naar Sydney zal doortrekken en een wekelijkschen dienst in afwisseling en samenwerking met de K. N. I. L. M. zal beginnen. OE REGEERING WIL EEN CENTRALE LUCHTHAVEN. Plannen In vergevorderd stadium. Amsterdam zal Schiphol tot het uiterste verdedigen. D'e lang overwogen plannen tot stichting van een nieuw vliegveld zijn thans in een vergevorderd stadium gekomen, nu de regeering het besluit genomen blijkt te hebben over te gaan tot de stichting van een groote luchtvaarthaven, die on der Leiden zou moeten komen te liggen en het centrale vliegveld van Nederland zou moeten worden. Aan de groote gemeenten is reeds ge vraagd zich in de stichting van dit vlieg veld te interesseeren. Te Amsterdam i3 men over deze plan nen weinig gesticht. Immers deze plan nen bedreigen in de eerste plaats het be staan van de luchthaven Schiphol. Zou het nieuwe vliegveld tot stand komen, dan is het met Schiphol practisch afge- loopen. Het mag dan misschien nog een plaatselijk luchtvaarthaventje blijven, de groote internationale lijnen, die er thans hun knooppunten vinden, zullen Schip hol dan niet meer bereiken. Het hekend worden van het in Den Haag gekoesterde voornemen is te Am sterdam als een ernstige slag gevoeld. Men is vastbesloten, Schiphol tot het uiterste te verdedigen en geenerlei voorstel tot het stichten van een nieuw centraal vliegveld in behandeling te ne men. Voor de plannen van den minister van waterstaat worden verschillende argu menten aangevoerd. Er is een econo misch argument, volgens hetwelk de K.L.M. het vervoer naar en van een centraal vliegveld op minder hooge kos ten zou komen, terwijl voor het rijk een overweging is, dat men door de stich ting van een zoodanige luchthaven de vorming van een tweeden staf van over heidspersoneel, naast den staf, die thans op Schiphol werkzaam is, zou kunnen uitsparen. Vervolgens verwacht men, dat een centraal vliegveld attractiever is voor de groote internationale luchtlij nen, die eerder dit vliegveld zullen wil len aandoen, dan wanneer het vervoer over verscheidene minder groote lucht vaarthavens verdeeld zou zijn. Het derde argument brengt d e f e n - siebeldngen in het geding. Er is be hoefte aan een nieuw militair vliegveld, waarvoor de regeering thans Schiphol wenscht te gaan gebruiken. Thans kan Schiphol zich als militair vliegveld niet ontplooien omdat de militaire luchtvaart door de burgerluchtvaart gehinderd wordt. Zou Schiphol als burgerluchtvaart- haven in zijn tegenwoordigen omvang ge handhaafd blijven, dan zou men gedwon gen zijn een nieuw militair vliegveld te stichten, waarvoor men dan een terrein onder Katwijk op het oog heeft. Doch ten departemente blijkt men er de voor keur aan te geven Schiphol voor de mi litaire luchtvaart te bestemmen. Te Amsterdam wordt tegen het ver lengen om een centrale luchthaven te be zitten, opgemerkt, dat Nederland reeds e n centraal vliegveld heeft in Schiphol, dat gerekend -wordt tot de beste groote luchtvaarthavens van Europa te behooren en dat door zijn ligging aan de gedeelte lijk reeds voltooide, gedeeltelijk nog in aan leg zijnde nieuwe verkeerswegen naar en van de centra Rotterdam, Den Haag, Haarlem en het Gooi van alle kanten in de naaste toekomst gemakkelijk en snel te bereiken kan zijn en dus ook in dit opzicht aan alle voorwaarden voldoet, die aan een centraal vliegveld te stellen zijn. Ook te Rotterdam is men met de plan nen van de Regeering weinig ingenomen. ALGEMEENE NED. CHR. AMBTE- NAARSBOND. In 'bet Kurhaus te Scheveningen is gistermiddag de jaarlijksche vergadering aangevangen van den Gbr. Ambtenaars- bond. De voorzitter, de heer A. van Driel, beeft de bijeenkomst geopend met een re de, waarin hijt wat den bond betreft, zeide, dat er alle reden is tot dankbaarheid. Het jaar 1937 gaf een winst van 207 leden, waarmee bet ledental op 1 Jan. j.l. 4068 bedroeg. De ledenwerving houdt echter nog steeds aan en in het eerste kwartaal van dit jaar kwamen er alweer 78 nieuwe leden bij. Spr. herinnerde er voorts aan, dat de zes centrales van overheidspersoneel be treffende de actie voor de salarieering belangrijk werk hebben verricht door bet opstellen van een memorandum, dat aan de regeering zal worden kenbaar ge maakt. Bij de behandeling van bet jaarverslag en de bespreking van het bestuursbeleid werd een geanimeerde discussie gevoerd, waaraan verschillende afgevaardigden deelnamen. Amsterdam uitte verschillende deside rata. Een derde vrijigestelde acht de af- deeling zeer gewenscht. Aan de 8-uren- werkdag voor verpleegsters worde de hand gehouden. Rotterdam wees eveneens op de neiging om den arbeidsdag uit te breiden. Kan de regeering daaraan geen paal en perk stel len? Den Haag pleitte eveneens voor aan stelling van een derde vrijigestelde, die dan een wetenschappelijk geschoold man wezen moet. Spr. gaf uiting aan zijn bezorgdheid Prof. dr I. Snapper te Amsterdam, die wegens vertrek naar Peking ontslag heeft aangevraagd als hoogleeraar in de algemeene ziektekunde aan de hoofd stedelijke universiteit. over de samenwerking in de Internatio nale Federatie die Roomsch getint is, met tal van slappe figuren. Aan de discussie namen verder Loos duinen, Wolfbeze, Groningen deel, welke laatste de vraag stelde, of samenwerking met de modernen in de salarisactie wel mogelijk is, terwijl de afd. baar bevreem ding uitsprak over bet zwijgen van de G.H. en A.R. leden in de Kamer over de (lagere ambtenaarssalarissen. Ook Bus- sum nam aan de discussie deei. De voorzitter en de secretaris beant woordden hierna de gemaakte opmerkin gen. Medegedeeld werd dat bet hoofdbe stuur de zaak van een derde vrijgestelde reeds binnen de sfeer van zijn belang stelling getrokken beeft. Aan de weten schappelijke geschooldheid zal dan even eens aandacht geschonken worden. Alles is gedaan ook bij bet G.N.V. om te komen tot fusie met den bond van Gbr. belasting ambtenaren. Helaas zonder resultaat. Het 1 bondsbestuur treft bier echter geen schuld, want het was en is voor deze zaak tot offers bereid. Het categoraal optreden leidt slechts tot verslapping en versnip pering. Het hoofdbestuur wil geen samenwer king met de modernen anders dan over zuiver technische aangelegenheden. De opmerking van Groningen in be trekking tot de C.H. en de A.R. fractie en de lagere ambtenaarssalarissen is niet ge heel juist. Ook is met verschillende frac ties overleg gepleegd. Nadat de heer W. de Jong van Utrecht namens het Chr. Nat. Vakverbond de ver- j gadering vriendelijk had toegesproken, verdaagde de voorzitter om 5 uur de alg. vergadering tot hedenmorgen. EEN „EIGENAARDIG" INTERPELLANT. De Tweede Kamer heeft op haar agen da geplaatst een verzoek van den heer Rost, om den minister van Justitie te mogen interpelleeren. Een Kamerlid interpelleert de regee ring namens de Kamer. Als men nu bedenkt, zegt de „M aas- bode", dat de beer Rost een verdachte is, vervolgd vanwege de beleediging van een ambtenaar in functie, een misdrijf waar de wet vier jaar gevangenisstraf niet te licht voor acht, en als men ver der weet, dat de beleedigde ambtenaar in dit geval de minister van Justitie is, dan staat bet toch wel vast, dat we hier te doen hebben met een zeer „eigenaar dig" interpellant. Dit te meer, omdat deze zelfde inter pellant de westie, waarover bij interpel leren wil, en dus de interpellatie zelf eveneens, misbruikt tot een weerzinwek kende hetze. D'e Kamer brenge hem aan het ver eland, dat bij wel de laatst aangewezene is, om in dezen op te treden. plaatsing van advertentiön ln alle bladen. Administratie „De Zeeuw". WIJZIGING VAN DE BEDRIJFS- RADENWET. In de Tweede Kamer was gisteren aan de orde de wijziging van de artikelen 22 en 29 der Bedrijfsradenwet. De heer Bachg (R.K.) betuigt zijn instemming met bet wetsontwerp. De be voegdheid tot adviseeren in economische aangelegenheden zou den arbeidersvak bonden ook zonder wijziging van artikel 22 toekomen. Spr. meent, dat in de func tie van den bedrijfsraad als orgaan van overleg geen wijziging wordt gebracht. Het wetsontwerp introduceert geen nieuw element in ons recht. Daar de be drijfsraad kan adviseeren over een ves-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2