De ontploffing te Rotterdam. Kerknieuws. Predikbeurten. Telegrammen. Onderwijs, proces-verbaal opgemaakt. Uit bet onder zoek zal moeten blijken of en in boever er scbuld aanwezig is. lerseke. Postduivenver. Noordstar. Wedvlucht van Mons. Afstand 115 km. Eerste duif 12.06.52, laatste 12.59.15 u. 1, 6, 12, 18 A. Pols, 2 J. Zoetewey, 3, 14, 15, 17, 18, 24 A. Vermast, 4, 19 P. Lindenberg, 5 Job. Bom, 7, L. Slotboom, 8 J. v, d. Dorpel, 9 Joh. van Es, 10, 20 C. Pekaar, 11, M. Lamper, 16, 21 A. Boo ne, 22 C. J. de Waal, 23 M. Minnaard. Maandagavond vergaderde de afd. lerseke van de vereeniging tot Gbr. Krankzinnigenverpleging in Zeeland. De vice-voorzitter G. de Jonge herdacht den overleden voorz. Ds Engelsma. Ds v. Eg- mond bracht verslag uit van de algemeene vergadering te Bergen op Zoom. De pen- ningm. J. van Potten deed verslag van den financieelen toestand; ontv. f 101,88, uitg. f 96,52, batig stat f 5,36. In de vac. wegens overlijden van Ds Engelsma werd gekozen dhr G. .Schouwenburg. Afgevaar digden naar de alg. vergadering zijn dhrn J. G. Gornelisse en G. Schouwen burg. WALCHEREN. Arnemuiden. Onder leiding van dhr Langebeeke vergaderde de Kolenvereen. E. M. M. Het aantal leden bedraagt thans 376. Gedurende de winterperiode werden 509 ton kolen omgezet. De inkomsten be droegen f 8277.44; de uitgaven f 7622,53, alzoo een overschot van f 654,91. Het bezit der vereeniging steeg met f 101.37 tot f 649,48. De aftredende bestuursleden J. Lange beeke en M. Vader werden herkozen, eveneens de aftredende commissaris dhr P. Janse Gzn. Westkapelle. Maandagavond lagen in het noorden bij den ijzeren toren drie zolderschuiten, geladen met bazalt. Na dat een schuit gelost was, was de wind zoodanig opgestoken en werd de golfslag zoo krachtig, dat de beide andere schui ten niet gelost konden worden, waarop de bakken door de sleepboot weder naar Vlissingen gesleept zouden worden. Bij het Zuider kustlicht evenwel bra ken de trossen; de sleepboot poogde de schuiten andermaal op te pikken, wat bij twee schuiten mislukte, welke toen voor anker gingen liggen. Daarop bevonden zich twee schippers en één Westkappe- laar. Daar deze vaartuigen in een ha chelijke positie begonnen te verkeeren, werd het reddingstoestel gehaald. Nadat een paar keer een lijn afgeschoten was, kreeg men verbinding, waarna door de vele aanwezigen die zich inmiddels op den dijk hadden verzameld, de schuiten naar den wal werden getrokken. De drie opvarenden konden toen langs de tou wen op den wal komen, wat evenwel met gevaar ging wegens het slingeren der bakken. Met een geladen bak is de sleepboot naar Vlissingen gevaren. Onderwijl was de sleepboot „De Go liath" voor assistentie gekomen. De beide bakken waarvan dan nog een geladen, liggen thans op de glooiing. NOORD-BEVELAND. Kortgene. Maandagavond vergaderde alhier de afd. Noord-Beveland van de V. P.Z. ter bespreking van den afzet van eieren via de veiling te Goes. Door dhr Van Asperen Vervenne, rijkspluimveecon- sulent en de heer Duvekot, administrateur der veiling, werd dit punt toegelicht. Be sloten werd de eieren in kisten naar de veiling te zenden. Bij genoegzame deel name zal een ophaaldienst in het leven worden geroepen. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. Tolen. Ten gevolge van het koude weer is vorige week de botvangst weer aan merkelijk minder geweest; 12 vaartuigen kwamen binnen met een besomming vari- eerend van 40 tot 230 pond, Ofschoon op andere weervisscherijén in den Schelde- mond reeds eenige ansjovis wordt gevan gen, is de vangst op de visscherij: van schipper Baay tot op heden miniem. 's Heer Arendskerke. Voor het gehou den examen Voorber. gedeelte Bouwkun dig Opzichter B.N.A. slaagde de heer G. Beenhakker, thans werkzaam te Haar lem, vroeger alhier. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ureterp, M. G. Rosbergen te Noordwijk (Gr.) Aangenomen naar Lopikerkapel, A. E. Kolkert, cand. te Harderwijk; naar Hall, J. Bouwons, cand. te Groningen; naar Hardogarijp, J. Schmidt te Oosterlittens. Bedankt voor Medan, G. J. ,F Gymink, cand. ta Ugchelen. Bevestiging en intrede. Na des morgens te zijn bevestigd door Dis Meijnen van Visvliet deed Zondags middag Ds B. Timmer zijn intrede bij do Geref. Kerk te Wagenborgen met een predikatie over i Cor. S: 8. De nieuwe predikant werd toegesproken door den bevestiger, ouderling P. Huisman, Dis Los van Siddeburen, Ds Praamsma van Nieuwolda, Ds Klein van Woldendorp en den heer W. A. Vroogop. Ds J. G. Loor f. Zondag is te Groningen op 62-jarigen leeftijd over leden Ds J. O. Loor, Ned. Herv. pred. te Zevenhuizen. Hemelvaartsdag. Ned. Herv. Kerk. Ellewoutsdijk, 9.30 u. (O.T.) ds van Wil- lenswaard. N, en St. Joosland, vm. ds Burger. Gapinge, 9.30 u. ds Hietkamp Vrouwenpolder, 9.30 u. ds v. Duyne. Kloetinge, 9.30 u. ds Boersma. Geref. Kerken. Baarland, 9.30 (O.T.), ds Booy. Borsele, 9 u. (O.T.) ds Leene. Driewegen, geen dienst. Retaken.1 zand, 9.30 u (N.T.) ds Bremmer. Kapelle, 10 u. ds Scheele. De dader een Internationale terrorist? De politie heeft gistermiddag de twee personen, Pats en Westra, die bij de bom ontploffing zwaar werden gewond, in het ziekenhuis gehoord. Zij hebben geen enkele mededeeling kunnen doen, waaraan de politie ook maar eenige houvast heeft. Pats, een reclameschilder, en Westra, teekenaar, wonen te Rotterdam. Zij had den elkaar op den Goolsingel ontmoet, en Waren voor de Lumière-bioscoop even hlijVen staan. Achter hun rug geschiedde daarop de explosie. Op het lijk van het deerlijk verminkte slachtoffer heeft men een paspoort en een aantal hotelrekeningen gevonden. Het paspoort stond op naam van den Duit- scher Jozef Novaks. De foto, die op den pas is geplakt, ia inderdaad van het slachtoffer. Men heeft thans foto's van het slacht offer genomen en deze naar tal van poli- tie-oentrales in Europa gezonden. Men meent, dat de man eenTsjeoh was. Verscheidene brieven, die men op het lijifc heeft gevonden, wijzen hierop. H ij is vermoe del ijl t afkomstig uit Praag. Gebleken is, dat het slacht offer gedurende den laatsten tijd geheel Europa heeft afgereisd. Men heeft name lijk hotelrekeningen gevonden uit bijna alle hoofdsteden van Europa. Nog kort geleden heeft de man in Duitschland, Griekenland, Tsjecho-Slowa- kije vertoefd, en uit de gegevens die de politie tot haar beschikking heeft, trekt men de conclusie, dat Novaks een internationaal terrorist was, die aan een, over ge heel Europia vertakt oom- plot, heeft mdegewerkt. Vast is komen te staan, dat de Duit- soher Tïeben niets met de zaak heeft te maken. Het onderzoek van het gruis heeft uit gewezen, dat er geen bomaanslag gepleegd is, maar dat Novaks een pakje ontplof bare stoffen in zijn zakken moet hebben gehad, dat is geëxplodeerd. Veel waarde wordt er gehecht aan de verklaring van een getuige, die het slachtoffer des morgens met een andere vreemdeling heeft zien loopen op de Kruiskade. Naar het uiterlijk te oordeelen was ook de andere vreemdeling een Tsjech. De politie heeft in een. hotel een Tsjech gearresteerd, die er van wordt verdacht de man te zijn, in wiens gezelschap het slachtoffer van de explosie aan den Gool singel hoeft vertoefd. Gebleken is nog, dat de gearresteerde gistermiddag om vier uur een koffer in het hotel heeft afgegeven. De koffer is door do politie in beslag genomen. Er is een kans, dat deze arrestatie licht in de zaak zal brengen. De mogelijkheid is intusschen geenszins uitgesloten, dat de Duitscher op een valsch paspoort over de grens is gekomen. Want uit allerlei correspondentie, ho telafrekeningen etc. is gebleken, dat de man de laatste maanden zoowat overal heeft vertoefd en dikwijls onder anderen naam, welke andere namen moeilijk zijn te ontcijferen. Mogelijk is ook, dat twee personen met een valschen pas de grens zijn over schreden. Waar de onbekende vreemde lingen in Rotterdam hebben vertoefd is met geen mogelijkheid te zeggen. Wel wordt verondersteld, dat zij in den nacht van Zondag op Maandag te Rotterdam moeten zijn gekomen. Van alle hotels en logementen zdjln de gasten-kaarten gecon troleerd, maar de naam Nonack of No vaks komt nergens voor. De politie heeft een sterk vermoeden, dat deze heele explosie-affaire 'n zaakje ia tusschen buitenlanders, waarachter men vermoedelijk wel nooit zal komen. Van het slachtoffer is de rechterhand nog bijna, geheel gaaf teruggevonden. On middellijk zijn hiervan vingerafdrukken gemaakt, welke vingerafdrukken plu® de foto van het slachtoffer zijn doorgezonden naar de verschillende g*oote steden van Europa. De politie staat intusschen voor een moeilijke taak, want de verklaringen, die door getuigen zijn afgelegd, komen op tal van punten niet overeen, ja leveren dik wijls zeer belangrijke verschillen op. —Auto tegen boom ge botst. Eén doode, één ge wonde. Op den rijksstraatweg Heino Zwolle is gisteravond een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de heer F. J. Menko i uit Enschede is gedood en een dame uit Ommen werd gewond. Door nog onopgehelderde oorzaak is een personenauto uit Zwolle, besiuurd door den 31-jarigen heer Menko, plot seling de linkerweghelft opgereden en vervolgens met een hevigen slag tegen een boom gebotst. De heer Menko was op slag dood. De mede-inzittende van de auto, de 30-jarige mevrouw Terhorst uit Ommen kreeg een beenbreuk. De aardbevingsTamp te D o n g g a 1 a. De resident van Menado bevestigde de gebeurtenissen, welke reeds eerder omtrent de aardbeving te Dong- gala zijn gemeld. Ook de plaats Rinombo in de Tomini-bocht is zeer zwaar ge teisterd. Een vloedgolf drong honderd meter het land in, waardoor zestig wo ningen zijin ingestort. Eenige personen worden vermist. Tot dusver zijn te Parigi negen volwas senen en acht kinderen door een vloedgolf omgekomen. De verbinding tusschen Ta- waeli en Parigi is verbroken. (Aneta.) 1 Zwolsche politie slaat sen goeden slag. Aan de onzeker heid en spanning, die sinds eenigen tijd te Zwolle heerschten als gevolg van de inbiaken, die van tijd tot tijd werden ge pleegd, en waarvan de dader immer on vindbaar bleek, is waarschijnlijk een einde gekomen. Thans heeft de Zwolsche politie, n.l. den dader gearresteerd van een inbraak en aangezien de methode, die daarbij ge volgd werd in niets afwijkt van de bij alle vorige gevallen toegepaste, heeft men goede hoop den juisten man geknipt te hebben. Want wat nog nooit eerder gebeurde, deed zich thans voor: bij deze inbraak was een ooggetuige goweest. Een buur vrouw had n.l. tegen zeven uur juist haar kind naar bed gebracht en uit het slaapkamerraam had zij gezien, hoe een man het gangetje was doorgeloopen naast het huis van den buurman en daar aan de achterdeur had staan rammelen. Ze had natuurlijk gedacht, „wat moet die man daar", maar overigens had ze er geen aandacht aan geschonken. Alleen had zo goed in zich opgenomen hoe de man er uit zag. Hij droeg een beige re genjas en een ruige vilthoed. Met dit signalement gewapend trok de heer Lettinck, commissaris van politie, de Vechtstraat in. Daar sprak hij iemand die een aldus gekleed heer had gezien, die zijn fiets even tegen een sigaren winkel had. gezet en ook daar aan de deur had gerammeld, alsof hij wilde zien of hij' er iets koopen kon. D'e fiets zou de man uit vele kunnen herkennen, want het was een groene fiets, met nikkelen veilingen. Hij is met den heer Lettinck aanstonds opgestapt en langs de verschillende cafe's in de stad gereden. In de Voorstraat had de heer Lettinck geluk, want daar stond voor een café een groene fiets, met lichte vellingen. Direct werd een flinke politiemacht om het huis geconcentreerd en persoonlijk trad de heer Lettinck de gelagkamer bin nen. Daar zag hij, achter een pot bier een man zitten, die een ruige-vilthoed droeg en zijn beige regenjas naast zich neergelegd had. Het was iemand uit Venlo. De heer Lettinck arresteerde den man. De aangehoudene bleef ontkennen, doch de politie meent in hem den da der van vele inbraken te hebben. (Hbld.) Kind uit open raam geval- 1 e n. Maandagmorgen is in de Houtrijk straat te Amsterdam een jongetje van zestien maanden uit het raam van een derde verdieping op straat gevallen. Daar de gordijnen voor het venster ge sloten waren, had men er geen erg in, dat het raam open stond. Het kind was op de vensterbank achter de gordijnen gekropen en leunde naar buiten om op straat te kijken, waarbij het zijn even wicht verloor. D'e G. G. D. heeft het slachtoffertje dood opgenomen en het stoffelijk over schot naar het binnengasthuis vervoerd. i Kind in vijver verdron ken. Gistermiddag geraakte het 2-jarig zoontje van den heer A. G. te Dedems- vaart, bij het spelen in een vijver, welke achter de villa der familie gelegen is. Toen de ouders het ongeluk bemerkten, en het kind uit het water haalden, wa ren de levensgeesten reeds geweken. VEILINGSVEREEN. ZUID-BEVELAND. Jaarvers la®. In de heden te Goes gehouden algemee ne vergadering dezer veiling bracht de secretaris, de 'heer Van der Poeflt Clement te Nisse het jaarverslag uit, die dit voor de 2Gste maal deed. Was het vorige verslag begonnen met een juichtoon in verhand met het feit, dat voor meer dan een millioen werd geveild, ditmaal is deze respectabele omzet niet bereikt, alhoewel toch stof genoeg te vin den is om met tevredenheid op het afge- loopen boekjaar te kunnen terugzien. De omzet over 19371938 bedroeg f873.663,23. Hiervan is een bedrag van f216.860,56 geveild op de groote veiling, en een bedrag van f 644.804 op de kleine veiling. D'e provisie is door minderen om zet, doöh ook door lagere prijzen, dit jaar f 6880,41 lager dan het vorige jaar. Aan steun ontvingen de kweekers totaal f 12.196,67. Over 'het geheel genomen, waren de fruitprijzen lager dan in 1930, terwijl aan gewicht iets meer weTd geveild. Appels gaven, niettegenstaande minder gunstig weer tijdens de vruchtzetting een vrij goede oogst; de peren oogst was zeer gering, terwijl ook de zwarte bessen een slechte oogst gaven. De kwaliteit van het product was over het geheel genomen vrij goed, hoewel in het voorjaar, waarschijnlijk door veel nat weer, sterk tegen de schurft moest worden opgetreden. De prijs der kruisbessen en van de ker sen was goed te noemen, en veel beter dan een jaar te voren. Aardbeien, roode bessen en druiven waren iets beter, doch zwarte bessen, frambozen en pruimen iets minder. Appelen- en perenprijs was over het geheel veel minder, hoewel wij in deze streek wel geprofiteerd hebben van een tamelijk beduidend export van Zure Bel lefleurs naar België. Wat de verpakking en de sorteering be treft, hieraan wordt steeds meer zorg be steed, hoewel hierin nog veel te verbete ren valt. Het pakstation mag zich meer en meer in de 'belangstelling zoowel van de kwee kers als van den handel verheugen. Het nieuwe gebouw van het pakstation heeft nu een seizoen meegemaakt, en de inrich ting voldoet ten volle aan redelijk te stel len eischen. Door enkele bijkomende werken zijn de bouwkosten wat 'hooger geworden, dan aanvankelijk werd geraamd. Na afschrij ving staat dit gebouw nu te boek voor f 10.092,41. Werd in 1936 door 't vroegere paksta tion 1.850.000 kg verwerkt, in 1937 was dit geklommen tot 2.400.000 kg. Hieruit volgt wel, dat de behoefte aan centrale verpakking grooter wordt. De transportbaan kwam in den loop van den zomer van 1937 gereed. Hoewel de aanlegkosten niet gering zijn, is toch nu reeds gebleken dat in de toekomst veel arbeid hierdoor kon wor den bespaard, en dat ook 'het lossen van aangevoerd fruit veel vlugger en regel matiger zal kunnen plaats hebben. De koelhuis-exploitatie 'had een vrij gunstig verloop, hoewel de resultaten fi nancieel beneden verwachting zijn geble ven. Met de P. Z. E. M. is na diverse confe renties een geheel nieuw contract aange gaan. Hierbij zal in de toekomst uitgeslo ten zijn, dat nabetalingen over reeds af gesloten boekjaren moeten worden gedaan. Juist tegen het einde van ons boekjaar is op verzoek van de afdeeling Goes der V. P. Z. tot de veiling het verzoek gericht hun verkoop van eieren te willen overne men. Hiertoe is besloten. Sinds enkele weken heeft de eierenverkoop over de vei ling plaats gehad. De materiaal voorraad weid gedurende het boekjaar wederom uitgebreid. Wij kunnen over den gang van zaken op de veiling tevreden zijn, waar een to taal van f 16.960,60 kon worden afge schreven, zijnde f 10.256,04 buiten de af schrijving van koelhuis en pakstation. Met de veiling te Kapelle is in het af- geloopen jaar een overeenkomst aange gaan tot 'het instellen van grossiersveilin gen. Deze ordening werkt aanvankelijk goed. De handel en de veiling, hebben het overlijden te betreuren gehad van den heer E. Vermue, voorzitter van de Expor- teursvereeniging „O'ns Belang". Aan het einde van het boekjaar is ook overleden de vroegere afslager M. Schip per. REGEERINGSJUBILEUM VAN H.M. DE KONINGIN. DEN HAAG. Naar de Regeeringspers- dienst meldt, heeft de Regeering besloten voor zoover het Rijkspersoneel betreft, den dag waarop het regeermgsjubileum van II. M. de Koningin zal worden ge vierd Dinsdag 6 Sept.. te verklaren tot algemeenen nationalen feestdag. Prof. dr Ph. Kleintjes, t AMSTERDAM. Vannacht is in zijn wo ning te Amsterdam plotseling overleden professor dr Ph. Kleintjes, hoogleeraar in het Volkenrecht enz. De hoogleeraar had gistermiddag zijn afscheidscollege aan de universiteit te de zer stede gegeven en was daarna gehul digd. Gisteravond heeft hij aangezeten aan een intiem diner; toen hij' thuis kwem voelde hij zich vermoeid en begaf zich ter ruste. Spoedig daarna trad plotseling de dood in. DE ONTPLOFFING TE ROTTERDAM. ROTTERDAM. Het onderzoek naar de geheimzinnige ontploffing wordt met kracht voortgezet. Novack is Maandagmorgen met den Duitschen boottrein te Rotterdam aan gekomen. Hij heeft onder valschen naam een kamer in de binnenstad gehuurd. Gisteravond laat vervoegde zich aan het hotel waar N. zijn bagage had achter ge laten een man die informeerde of er ook een zekere N. was aangekomen. De man, een vreemdeling, die zei Bora te heeten, is overgebracht naar het hoofdbureau van politie. Ook B. was pas gisteren te Rot terdam aangekomen. Hij vertelde van No vack een groote som gelds te moeten ont vangen. Vermoedelijk ia B. de opdrachtgever aohter de schermen, zoodat de theorie dat N. een schakel zou vormen in een ter roristische spionnagezaak wordt beves tigd. Wat de springstof betreft, is de politie nog niet veel verder gekomen. BELANGRIJKE ORDER VAN DE NED. SPOORWEGEN. UTREQEËT. De directie van de Ned. Spoorwegen bestelde bij' Werkspoor 400 20-tons kolenwagens en bijl Beijens 100 17)4-tons rongenwagens. Hiermee is een bedrag van ruim IV» millioen gulden ge moeid. EEN WOORDJE ACHTERAF! Prof. Dr Mengelberg in 'Zeeland! De van zoo zeldzame schoonheid ver vulde middag van 21 Mei ligt al weer vele uren achter ons. Maar nóg werkt het van dirigent, so liste en orchest genotene na in de harten van allen die het voorrecht hadden te luisteren. Dat was onvergetelijk! Dit alles is onder ons bereik gekomen door de goede zorgen van een klein ge tal Kunstvrienden, die zich verbonden net risico te dragen. En het is tenslotte slechts verwerke lijkt kunnen worden, door het volhar dend en dóórzettend volhouden van en kele geestdriftigen, die zich van aan groeiende bezwaren en moeilijkheden omringd zagen. Hoe grooten dank zijn we verschul digd aan het Werkcomité, bestaande uit de dames, Mevrouw van Doorninck Bartling, Mevrouw van Woelderen Sprenger en de heeren Joh. Pilaar, D'r G F. Koch en Jhr Mr T. A. J. W. Schorer. Met name aan de groote toewijding van de eerstgenoemde en het organisee- rend talent van de beide laatstgenoem den! Zij hebben velen een weldaad bereid en het kunstlievend Zeeland een belang rijken dienst bewezen. Want ook op dit terrein 1 we hebben het Prof. Mengelberg in zoo eenvoudige, gevoelige woorden hooren zeggen be- 1 eekent het verlaten van oude paden, voor nieuwe en allernieuwste wegen, niet énkel winst- 21 Mei 1938 blijft in het Zeeuwsche muzikale leven een subliem hoogtepunt. Hoezeer ieder begrijpt, dat een dergelijk ondernemen tot de groote zeldzaamheden zal moeten blijven behooren, zoo mogen de leden van het Comité na deze wèlge- slaagde krachtproef, niet tot de conclusie zijn gekomen: „nu is het genoeg"! Mogen zij dit volbrachte werk liever beschouwen als de eerste schrede op een moeilijken weg. Wie weet.er mochten in den kring von die nü tot medewerking bereid wa ren, eens zaden van kiem- en groeikracht schuilen! Hoe dit zij, ik meende, dat er alle aan leiding was, allen die zich voor deze zaak zoo warm geïnteresseerd hebben, wat meer nadrukkelijk en rechtstreeks dan onder de omstandigheden van Zaterdagmiddag mo gelijk is geweest, te danken voor hun ini tiatief. En steunen wij, eenvoudige luisteraars, overigens het muzikale leven van allerlei aard, zooals het door „Koninklijke", dan wel meer eenvoudige vereenigingen in stad en dorp, beoefend en veredeld wordt. Steunen wij hier op Walcheren óók onze toch zoo onmisbare Concert- en Ge hoorzaal I FERNHOUT. Middelburg, 23 Mei 1938. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 414/15 417 na 423 Nid. Ind. Handelsbank 128 127 Philips 261/2 2671/! Unilever 149 150 X A. K. U 35 Va 368/S Amsterd. Rubber 181 184 X Kon. Olie 315 X 820 Dbli Mij. 274 X 275Vi Scheepvaart Unie 110 llöVe Kon. Boot 103 103 3 pet. Nederland 1938 101V» 101"/i» 3 pet. Nederland 1037 99" lu 80"/». U S. Steel 32 326/b Anaconda 18 X ie1/», U. S. Leather 3 3 Bethlehem Steel 33s/a 83 X Adj. Gh. Milwaukee 2Vie 2Ve Cities Service X 10 Intern. Nickel 83 X 835/a Shell Union 816/ ie 98/l6 Kennecott 23a/s 23"/i6 Radio 4X 4X Car Foundry 13 13 Tidewater 9Ve 9Vi» Midcont. Oil 11X 11X General Motors 22 22 Am. Enka 23 X 22 Am. Water Works 6X v 7 Rjpublic Steél 9Vb 101/» Continental Gil 17X 18 De beurs was hooger door de betere politieke berichten. Duitschland heeft thans zijn troepen tot op 40 km van de /Tsjechische grens teruggetrokken, het geen de geruststelling vermeerderd heeft. In aandeelen Koninkl. Petroleum, die op 321 pet. ongeveer 6 pet. hooger waren, ging tamelijk veel om; overigens bleef de handel gering. H.V.A. en Philips waren eveneens vast en plm. 6 pet. hooger, maar in deze fondsen ging heel weinig om. Ta bakken waren ook een paar procenten beter, evenals Amsterdam Rubber. De Scheepvaartwaarden waren niet meer dan prijshoudend zonder eenigen handel. De Amerikanen waren iets hooger maar bléven zonder belangstelling. Doordat de buitenlandsche valuta's la ger noteerden, kon de beleggingsafdeeling zich herstellen van de inzinking van gis teren. Wisselkoersen. Amsterdam, 24 Mei, 2.30 u. Berlijn 72.5572.65. Londen 8.978.98. Parijs 5.04—5.05. Brussel 30.4830.50. New-York 1.81—1.81 X.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2