Burgerlijke Stand. Radioprogramma. Grijpskerke. Gemeenteraad. Vrij dagmiddag vergaderde de raad voltallig. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Terneuzen. Gemeenteraad. On der de ingekomen stukken bevond er zich een van J, F. van Kerkvoorde, wel ke verzocht ook in aanmerking te mo gen komen voor het leveren van paar- denwerk ten behoeve der gemeente. NOORD-BEVELAND. Inbraak in de Ned. Herv. Kerk. Wissenkerke. Zaterdagmorgen ontdekte de koster van de Ned. Herv. Kerk alhier dat onbevoegden zich toegang hadden weten te verschaffen tot de kerk. Bij na der onderzoek bleek dat hier sprake was van inbraak. Twee in de kerk hangende bussen, welker inhoud bestemd is voor de zending, bleken te zijn geopend, terwijl in de consistoriekamer een kast was opengebroken, waarin een ijzeren geldkist stond, die echter geen geldwaarden be vatte en ook niet door den inbreker is opengebroken. tonnen muur gezet. Dit plan eischt na tuurlijk veel studie en zal veel geld kos ten. Een keuze uit dit tweetal is zeer moeilijk. Ook is in studie een vergrooting van de haven. De haven, zooals die nu is, blijft speciaal loahaven, terwijl dan een nieuwe haven voor de visscherij zal wor den aangelegd. De bestaande dijk vanaf de werf van Van Os tot aan het havenlicht blijft en wordt verbreed, opdat daar een goed bedrijf voor het klaar maken van pannen kan komen. Daaromheen wordt dan een nieuwe haven gelegd met haven mond aan Z. O. kant. De leden juichen dit plan ten zeerste toe, daar uitbreiding der haven zeer noodig is. Nu reeds ko men er ligplaatsen te kort en de vloot breidt zich nog steeds uit. Dhr Kooman wil, dat de Raad zich tot de betrokken autoriteiten zal wenden, met verzoek om de schippers (die mosselzaad mogen visschen) en niet mogen varen in de steunverleening zouden vallen, een extra vergunning te geven om op de Wad den mosselzaad te halen. De voorzitter vraagt of dit mogelijk is Hij zou het wenschelijk achten, om dit verzoek te doen samen met andere vis- schersplaatsen uit Zeeland. Hierna geheime zitting. Vrijdagavond is de kleine hoogaars B. Z. 4, die voor den steiger in den Har den Hoek voor anker lag, door het bre ken van een touw tegen den steiger aan gekomen. Het ruwe weer en de felle wind uit oostelijke richting waren oorzaak, dat binnen enkele minuten de boot stuk werd geslagen. Voor den eigenaar een leelijke schadepost. De arbeider A. Eversdijk had Vrij dagavond het ongeluk van de fiets te val len en zijn enkel te breken. Dr Ampt ver leende heelkundige hulp. In de Zaterdag gehouden vergade ring van ingelanden van den Nieuw 01- zendepolder werd de rekening 1937'38 vastgesteld op 10359,84 in ontvang en f 8477,08 in uitgaaf. De 'begrooting 1938'39 werd vastge speld in ontvang en uitgaaf op f 6274,82. Aanbevolen voor gezworenen werden d'hrn: 1. A. de Putter, 2. Ghr. J. Glerum, 3. Jacs Sinke Mzn. 'i'er verzekering der gemeentegelden werd besloten tot deelneming in de ver- waarborgsregeling van de frauderisico- onderlinge van gemeenten te Den Haag, ten bedrage van f 3000, waarvan f 2500 voor de gemeente en f 500 voor het bur gerlijk armbestuur. De rekening van het burgerlijk arm bestuur over 1937 wordt vastgesteld. In komsten f 1081,41, uitgaven f 812,48; ba tig slot f 268,93. Een verzoek van het bestuur van de vereeniging tot stichting en instandhou ding van scholen voor Ghr. buitengewoon lager onderwijs op Walcheren te Middel burg, om een bedrag van f 30 per jaar en per leerling, alsmede aandeel in de ver voerkosten te mogen ontvangen, wanneer leerlingen uit deze gemeente genoemde school mochten bezoeken, wordt ingewil ligd met 5 tegen 2 st. De heeren Gevaal en de Nood vreezen dat het gevolg zal zijn, dat ouders van die leerlingen, welke een dergelijke school zouden kunnen bezoeken, gedwongen zul len worden hun kind daarheen te zenden. Niettegenstaande door den voorzitter en de beide wethouders in het licht wordt gesteld, dat dit geenszins aan de orde is, het hier niet om gaat, en ook van dwang moeilijk sprake kan zijn, blijven genoemde leden bij hun bezwaar. Met alg. st, wordt besloten de gemeen tewoning, voorheen bewoond door den heer Dronkers, thans, gerekend vanaf 1 Mei 1938, tot 31 Dec. 1941 te verhuren aan den heer W. Coppoolse Dz., voor de som van f 150 per jaar, met het recht van tusschentijdsche opzegging, waarbij als dan een termijn van drie maanden in acht moet worden genomen. Met betrekking tot het plan Drinkwa tervoorziening geeft de heer Ir Dr Car rière, van Den Haag, die inmiddels ter vergadering is verschenen, een breede toelichting. Spr. staat stil bij de drink watervoorziening van een gedeelte van Zeeland in het algemeen, en bespreekt daarna in het bijzonder deze kwestie voor wat Grijpskerke betreft. Nadat deze aan gelegenheid over en weer onder het oog is gezien, blijkt, dat het algemeen gevoelen van dien aard is, dat ook voor deze ge meente toetreding tot het plan Drink watervoorziening wenschelijk moet wor den geacht, al bestaan evenwel bezwaren, waaronder die voor het stellen van een zeker garantiebedrag, waarvoor de ge meente aansprakelijk is wanneer niet vol doende drinkwater zou worden afgeno men. De toezegging, door den heer Carrière gedaan, dat te zijner tijd, als nadere ta rieven zullen zijn vastgesteld, door een deskundige, met medewerking van het ge meentebestuur, den bewoners van die per- ceelen, welke zouden kunnen aansluiten, omtrent deze zaak een bezoek zal worden gebracht, wordt gaarne aanvaard. Heeft deze rondgang plaats gevonden, dan zal nader kunnen worden overwogen, of tot definitieve toetreding kan worden overgegaan. Ten aanzien van het plan wegenverbe tering, waarin betrokken zijn de Peke- lingsche-, Loodholsehe- en Groeneweg, alsmede het Beerta's wegeling, wordt be sloten dit werk op te dragen aan Gebr. Geldof te Serooskerke, voor de som van f 19.747, met bepaling, dat ongeveer 1 October a.s. het werk moet zijn voltooid, alles behoudens nadere goedkeuring van Gedep. Staten. In verband met dit besluit wordt de be grooting voor 1938 gewijzigd en verhoogd met een bedrag van ruim f 19 000. Daarna sluiting. Koudekerke. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Marinisse B 55, v. Bigge- kerke; J. Mos B 234, van Middelburg; A. L. Ludikhuijzen, B 120, van Middel burg; D. Willeboordse, B 38, van Middel burg; A. Bommeljé, G 27, van Grijpsker ke; K. Dingemanse, B 335, van Biggeker- ke; G. J. Smits, B 219, van Vlissingen; A. Sturm, A 192, van Zoutelande; E. Janse, 'C 60, van Biggekerke; J. Koene, G 32, van Zoutelande; W. J. Wolders, D. 136, van O. en W.-Souburg; A. Wielemaker B 357, van Den Helder; J. Pleijte, E 35 van Borsele; H. Coppejan, D 128, van Middelburg; H. Meiessen, E 341, van Ber gen op Zoom; N. Schipper, B 438, van Zaandijk; J. Sturm, A 90 van Zoutelande; C. Polderman, A 90, van St. Laurens; J. van der Eijck, B 390, van Oostkapelle. Vertrokken: J. van Wezel, D 115, naar 's Gravenhage; J. Provoost, B 38, naar Middelburg; P. Fleurbaaij, E 188, naar Vlissingen; A. Jobse, G 58, naar 0. en W. Soeburg; M. Matthijsse C 62, naar Me- liskerkej. W. Louwerse A 192, naar Se rooskerke; P. N. Tanis, A 142, naar Mid delburg; C. de Witte, B 161, naar Dom burg; G. A. Verburg, E 186, naar Middel burg; D. Kousemaker E 329, naar Vlissin gen; J. G. P. de Gilde, E 401, naar Mid delburg; W. Boone, B 111, naar Melis- kerke; A. de Pagter, G 32, naar Ritthem; P. Jasperse, B 55, naar Meliskerke; C. Houmes, D 128, naar Middelburg; H. Sturm, A. 48, naar Serooskerke; J. van der Heijden, B 471, naar Vlissingen; P. Cijlvat, B 197, naar Vlissingen; M. Wijk- huys„ B 223, naar Vlissingen. (VI. G.) Na uitvoerige discussie werd besloten voor dit werk een prijs vast te stellen, en het ieder der betrokkenen op toer beurt te doen verrichten. Voorts kwam een verzoek van Ver schillende exploitanten van vrachtauto's, om in aanmerking te mogen komen voor tiet vervoer van materialen, aan de orde. B. en W. hadden voorgesteld, dit adres, als zijnde ongezegeld, ter zijde te leggen. De heer Van Hecke betoogde, dat de huidige wijze van vervoer, per ton ver voerde materialen berekend, aanmerkelijk duurder was dan wanneer het vervoer per ton zou worden aangenomen, ter wijl bovendien de betrokkene er geen brood aan verdient. B. en W. zegden toe, deze zaak nog nader te zullen be zien. Vastgesteld werd de verordening op de beffing van 75 opcenten op de ge meentefondsbelasting voor het belas tingjaar 1938/39. De vereeniging Ambachtsschool voor Terneuzen en Omstreken bood den raad een ijzeren hek aan om den boom ge plant ter herdenking van de geboorte van H.K.H. Prinses Beatrix. Besloten werd deze schenking te aanvaarden. Besloten werd verder tot het aanwij zen van een plaats voor den bouw eener nieuwe openbare lagere school te Sluis kil over te gaan en tot aankoop van den daartoe benoodigden grond. Rondvraag. Verschillende leden spraken er hun misnoegen over uit dat namens B. en W. een schrijven was uit gegaan aan de verhuurders van wonin gen, dat zij hun huurwoning moeten aansluiten aan de waterleiding. De voorzitter zette uiteen, dat dit schrijven was uitgegaan naar u, inleiding van een klacht der maatschappij, (dat sommige betrokkenen, die in den aan vang der exploitatie hadden aangeslo ten, en van de geboden tegemoetkoming hadden geprofiteerd, thans, bij verhuur van hun woningen, de nieuwe huurders niet de verplichting tot aansluiting op legden. De heer Lambrechtsen van Rittem deelde mede, dat een feestcomité is op gericht ter viering van het a.s. regee- ringsjubileum van H. M. de Koningin, en verzocht een crediet van f 1000 ten behoeve van de feestviering. Na breed voerige discussie omtrent deze kwestie werd met de stem van den heer Van Gadsand tegen, hiertoe besloten. Na bespreking van diverse aangele genheden nam de heer Duurinck af scheid van den raad. De koster stelde onmiddellijk na de ontdekking den burgemeester hiermede op de hoogte, die de hulp inriep van een rijikspolitiehond. Uit het ingesteld onder zoek bleek, dat de dader door inklim ming in de consistoriekamer zich toegang tot de kerk had weten te verschaffen. Het bedrag dat ontvreemd is kon nog niet worden vastgesteld, doch wordt geschat op pl.m. f 100. Door gemeente- en rijkspolitie wordt het onderzoek voortgezet. De aardbeving op Celebes. Ernstiger dan aanvankelijk werd vermoed. Omtrent de aardschokken op Celebes wordt nog nader vernomen, dat een landL bouwkolonie, een divisie-hoofdkwartieren verscheidene gebouwen van het Leger der Heils te Bora, Rowiga en Sibalaja ernstig beschadigd werden. Vele zaken en scholen zijn vernield. Nader blijkt, dat Parigi ernstig is ge troffen. Te Toriboeloe had een vloedgolf tot op 100 meter landinwaarts een ver nielende werking. Acht personen wor den vermist; drie lijken zijn gevonden. Veel vee, tienduizenden klappernoten enz. zijn weggespoeld. Van Toriboeloe tot Pa rigi zijn ongeveer 450 huizen ingestort. Honderden huizen zijn scheefgezakt. Ook de omstreken van Ampibabo zijn zeer ernstig geteisterd. De weg van Toriboeloe naar Parigi is zwaar beschadigd. Er zijn een massa scheuren ontstaan, loodrecht en parallel aan de kustlijn. De kust is op vele plaatsen verzakt; vrijwel alle bruggen zijn vernield of ontzet. Een grijze en gele modder is uit den grond1 geperst. De weg van Toboli naar Kobonkopo is onbegaanbaar door steenstortingen en verzakkingen; met moeite kan men op handen en voeten passeeren. De schade is aanzienlijk. Te Tawaeli zjjn dertig huizen beschadigd. Te Paloe is ernstige schade toegebracht aan de waterleiding. De wegverbinding tusschen Paloe en Koelawi is verbroken. D o o d e 1 jj 'k auto-ongeluk. Zondagmorgen is te Belfeld, op den rijks weg BelfeldTegelen, de chauffeur van den heer R. uit Luik met een personen auto, waarin mevr. R. en twee zoons gezeten waren, doordat een wielrijder plotseling den weg wilde oversteken en de chauffeur hierdoor de macht over het stuur verloor, met flinke vaart togen een boom gereden. Mevr. R. werd op slag gedood. De chauffeur en de twee zoons liepen hoofd wonden op. De slachtoffers werden naar het ziekenhuis te Tegelen overgebracht. Na verbonden te zijn, konden de chauf feur en de zoons dit weer verlaten. Het eerste ongeluk op een nieuwen Rijksweg. Nadat Zaterdag middag het gedeelte van den nieuwen Rijksweg tusschen Vianen en Utrecht voor het verkeer was opengesteld, is 'daar Zondag reeds een .ernstig ongeluk ge beurd. Uit de richting Vianen kwam van de Lekbrug af een personenauto, bestuurd door den 20-jarigen J. van Vliet, die links den weg naar Lopik wilde op draaien. Op hetzelfde moment naderde uit de richting Utrecht een motorrijwiel, dat den voorrang had, doorreed en tegen den zijkant van de auto botste. De motorrijder ,de heer H. van Ron, wanende te Vught (N.-Br.) liep hierbij een sohedelbasisfractuur en verscheidene verwondingen op. De duopassagiere, mej. S. uit Haren (N.-Br.), kreeg eveneens ernstige verwondingen. Met twee ziekenauto's zijn de beide slachtoffers naai1 de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht. Twee dagen vergeefs gra ven. Een wichelroedelooper uit Beek bergen had in den Valkenberg in het afgerasterd gebied van het gemeentelijk landgoed Berg en Bosch te Apeldoorn onderaardsche .gewelven meenen te be speuren. Een groep oudheidkundigen kreeg van het gemeentebestuur toestem ming daartoe opgravingen te doen. Ge dacht werd, dat er misschien een Ro- meinsch koepelgraf te vinden zou zjjn. Een paar dagen is men met het graven bezig geweest. Tot twintig meter diepte is gezocht, maar niets dan blank zand en water is gevonden. Zaterdag is het gat weer dicht gegooid. Dagbladbureau in de teer. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben aanvankelijk onbekende personen den voorgevel van het hoofdbu reau van den „Limburger Koerier" te Maastricht overvloedig met teer toespoten. De politie i,s er in geslaagd de daders in den loop van Zondag te arresteeren. Het zijn vier jongelieden uit Maastricht, van 2026 jaar oud, die lid zijn van Zwart Front. Zij' wilden met hun daad uiting geven aan hun misnoegen over publicaties in het genoemde blad. Kinderen speelden met vuur Zaterdagmiddag ontstond1 een zware uit slaande brand in de boerderij van de families Stapel en Bool te Hoogkarspel. Het vuur ontstond in een aschkuil achter de schuur van de boerderij, waar kinderen met lucifers aan het spelen waren. Door den vrij krachtigen wind sloegen de vonken over naar de schuur, welke spoedig in vlammen was gehuld. Een oogenblik later had ook het rieten dak van de boerderij vlam gevat, zoodat de geheel e boerenplaats in een minimum van tjj'd in lichte laaie stond. De brandweer van Hoogkarspel achtte het noodig assistentie te vragen van de brandweer te Enkhuizen. Voordat maatregelen konden worden genomen, had ook het dak van de wo ning van de weduwe K. de Boer, aan de overzijde van de straat, vlam gevat en weer eenige oogenblikken later bleek, dat de naast de boerderij gelegen woning van de familie A. Molenaar eveneens door het vuur was aangetast. De inmiddels gearriveerde motorbrand spuit van Enkhuizen, nam oogenblikkeljjk aan het blusschingsweik deel en medo dank zjj deze assistentie wist men den brand te beperken tot de boerderij, welke totaal afbrandde, terwijl van de woning van de wed. De Boer het dak werd ver nield. Het huis van de familie Molenaar kreeg geringe brandschade. De schade, veroorzaakt door het bluschwater, was echter groot. Alle schade wordt door verzekering ge dekt. Een berouwvolle inbreker? In een woning aan de Bui'g. Lefèvre de Montignylaan te Hillegersberg is dezer dagen ingebroken. Door een raam in den zijgevel gelukte het den dader zich toegang te verschaffen tot de woning, waarna hij het heele huis doorzocht. De buit waarvan hij zich meester maak te, was niet groot. In een slaapkamer stond een doos gevuld met stuivertjes, ter gezamenlijke waarde van ongeveer 30 gld. Die doos bleek bij de ontdekking van het gebeurde verdwenen te zijn, even als enkele verschillende voorwerpen, b.v. een verrekijker, een portemonnaie met eenige geldstukjes, enz. De politie werd gewaarschuwd en deze stelde een uitgebreid onderzoek in, doch dit leidde niet tot aanhouding van den dader. Gisteren bracht een der bewoners een bezoek aan een achter de woning staand loodsje en vond daar tot zijn groote ver bazing den geheelen buit terug. Ook het doosje met stuivertjes ontbrak niet en men neemt aan dat er van de stuiver stukjes geen enkele ontbreekt. Waarschijnlijk heeft de dader berouw gekregen van zijn daad en het gestolene in de loods gedeponeerd'. Een zesling geboren. De vrouw van een boer in Burma (Br.-Indië) heeft het leven geschonken aan een zes- ring, drie jongens en drie meisjes. Alle zes kinderen werden levend gebo ren, één hunner is echter later gestor ven. Van 1418 Mei. IERSEKE. Gehuwd: Pieter van Ste- vminck, 74 j. weduwnaar van Pieter- nella Jacoba Welleman en Jannetje Goeman, 63 j. jd. Geboren: Stoffelina Cornelia, d. v. Jan Pieter Duinkerke en Maria Meij- aard; Carolina Catharina, d. v. Johan- res Laurus Oele en Geertruida Moelker. (I. G.) Van 1219 Mei. KRUINENGEN. Geboren: Anna Jo- lina, d. v. Pieter Hoogstiate en Dingena van Houte. Overleden: Paulina Mahu, 71 j., wed. van Jacob Krombeen. Ondertrouwd: Jacob Marinus Kome- jan, 20 j. en Wilhelmina Maria Mulders 16 j. te Halsteren. (I. G.) Van 1219 Mei. WEMELDINGE. Geboren: Jacob To ni, z. v. J. Felius en J. A. Francke; Pieter Johannis, z. v. M. A de Groene en A M Kole; Jacobus, z. v. M. Vleu gel en A. Onderdijk. Gehuwd: P. van de Visser, 24 j. jm. en C. E. Timmerman, 25 j. jd.; J. M. van Weele, 26 j jm. en H de Schip per, 25 j jd.; J. Koeman, 23 j. jm. en A. G. Jobse, 22 j. jd. (I. G.) KOUDEKERKE. Bevallen: A. de Witte geb. Besuijen, d.; J. W. Marinisse geb. Caljouw, d.E. van der Welle geb. Pieterse van Wijck, z. Ondertrouwd: J. J. Gideonse, 27 j. en A. Nieuwenhuijze, 22 j.; J. van Keulen, 23 j, en P Maas, 21 j. Overleden: P. Jasperse, 83 j., man van T. Stroo; J. Gabriëlse, 61 j., man van J. Minderhoud; A. Wielemaker, 84 j., wedn. van L. Dingemanse; P. MoenS, j., man van A. Olijslager; G. van de Putte, 81 j., wed. van G. Versluijs; A. Leer, 73 j., man van N. Clarisse. (V. C.) WISSEKERKE, Ondertrouwd: 13, Jacob Gerard Leendertse, 26 j. jm. en Jacoba Bakker, 19 j. jd.; 14, Jacobus Kloosterman, 27 j. jm. te Woifaartsdijk en Wilhelmina Verburg, 22 j. jd. Overleden: 13, Willemina Boogaard, 87 j., wed. van Kornelis Eliza Braai. (N.-B.) K0RTGENE. Geboren: 9, Izaak Lie ven, z. v. Hendrik Boot en Pieternella Tannetje de Lange. Ondertrouwd: 5, Willem Lodewijk Ka- relse, 23 j. jm. en Cornelia Broekhoven, 20 j. jd.; Jan Izaak de Kam, 28 j. jm. te Wissekerke en Jakoba Helena Maars man, 24 j. jd. Gehuwd: 5, Jacob de Looff, 23 j. jm. te Middelburg en Janna Anna Verburg, 21 j. jd.; 12, Willem Pieter Anthonisse, 23 j. jm. en Geertruida Geelhoed, 20 j. jd. te Kolijnsplaat. (N.-B). KATS. Geboren: 11, Marcus Marinus z.v. Salomon Wiskerke en Cornelia Tan netje de Regt; 13, Maria, d. v. Marius Hansen en Maria Willemina Smith. (N.-B.) Over de maand April. OUD-VOSMEER. Geboren: Maarten Gornelis, z. v. P. v. Driel en J. J. Bout. Gehuwd: J. G. de Leeuw, 60 j. en G. Leenaarts, 49 j.; J. J. Bazen, 27 j. en M. M. Lindhout, 23 j.; Th. de Krom, 29 j en J. M. v. d. Zande, 29 j.; A. Gunst, 27 j. en A. v. Poortvliet, 30 j.; J. Aar- noudse, 22 j. en R. C. Deurloo, 19 j. Overleden: A. C. Hommel, 69 j., wed. van J. Etiënne. Levenloos aangegeven: kinderen van G. Aarnoudse en J. v. Zetten. (Th. C.) ST. ANNALAND. Gehuwd: Willem van den Boogaart, 22 j. en Pieternella Adriana Hage, 21 j. Geboren: Dina, d. v. Joh. Flipse en J. van Vossen; Jósina Cornelia, d. v Jacob Tbeumsae en Jannetje ET. Fa»u, Abraham Pieter, g, v. Joh. L. Snotp J. W. Scherpenisse. Overleden: Marinus Anthonie van Luijk, wedn. van Catharina J. de Graaf (Th. G.) SCHERPENISSE. Geboren: Leendert Jacobus, z. v. A. S. Hartog en J. van Hemert. Overleden: Cornelia van der Kloos ter, 49 j., echtgenoote van Laurens Deurloo, Gehuwd: D. van der Werff, 38 j. en M. Oudesluijs, 26 j. (Th. C STAVENISSF. Geboren: Johannes, z. v. J. Geluk en P. Smits; Willem, C. van Haaften en M. Potappel; Johan nis Abraham, z. v. A. Hendrikse en X, A. Burgers. Overleden: L. van Oeveren, 69 j., wed. van P. J. de Vos; P. M. Moerland, 76 j„ vr. van A. Struik; A. H. van der Slik' ke, 77 j, wedn. van M. G. Steendijk. Gehuwd: A. Goedegebuure, 24 j en A. Hage, 23 j.; J. Moerland, 30 j. wedn van N. van Oeveren en J. van Doeselaar 29 j. (Th. C.) ST. MAARTENSDIJK. Geboren: Ma ria Dingena, d. v. A. van Zetten en A Moerland; Wilhelmina Marina Pieter nella, d. v. W. Kloet en H. Gaakeer Getrouwd: A. N. van den Berg, 21 j jm. en M. Potappel, 18 j. jd.; J. A. Nele mans, 31 j. jm. en J. P. Nelisse, 24 j A. Knuist, 30 j. jm. en L. A. Heijboer. 27 j.Th. Moerland, 28 j. jm. en N. H Poot, 22 j. jd. Overleden: A. de Graaf, 87 j., wed van J. de Zwarte; Gath. Pipping, 52 j vrouw van Anth. Priem (Th. C Dinsdag 24 Mel 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 11 NGRV.-Uitz. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftl. en medit. 8.15 Ber., hierna gram. 9.304.45 Gelukw. 10.30 Morgend. 11.00 Gram. 11.15 Ensemble van der Horst 12.00 Ber. 12.15 Gram. 12.30 Ver volg conc. 1.30 Gram. 2.00 Zang en piano. 3.00 Chr. Lectuur. 3.20 Gram. 3.45 Orgel. 4.45 Gram. 500 „All Round"-Sextet 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanv- regl. 7.00 Ber. 7.15 Land- en tuinl uur. 7.45 Reportage, event, gram. 8.05 Ber. ANP., herhaling SOS-Ber. 8.15 Or gel. 9.10 Causerie „Het huisgezin en de geestelijke volksgezondheid". 9.40 Gram 10.0010.15 Ber. ANP. 10.15 Causerie voor amateur-fotografen. 10.30 Gram. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. 11.50 12.00 Schriftl. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-Uitz 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram Om 8.15 Ber. 9.40 Gram. 10.00 Morgenw. 10.15 Gram. 10.30 Het Omroeporkest (Opn.). 11.00 Huish. wen ken. 11.30 Lyra-Trio. 12.15 Ber. Hierna Kovacs Lajos' orkest. 1.00 Gram. 1.15 Het Omroeporkest. 2.00 Gram. 2.15 Het Om roeporkest en solisten. 2.45 Kniples. 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Causerie „Leeren sa menleven". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Trioconcert. 7.30 Gram. 7.40 Voor toeris ten. 8.00 Ber. ANP. Meded. 8.15 Bonle Dinsdagavtrein. 9.15 Gram. 9.45 Vervolg 8.15. 10.30 Disco-nieuws. 11.00 Ber. ANP Hierna tot 12.00 Louis Bannet's orkest. DROITWICH. 1500 M. 11.25—11.45 Gram. 12.05 Orgel. 1.10 Gram. 1.502.20 Kwintet m.m.v. solist. 4.20 Declamatie. 4.35 Zigeunerorkest. 5 20 Orkest. 7.00 Piano. 7.20 Orkest. 7.55 Lit. causerie. 8.45 Solisten, koren en Groot- Orkest. 10.55 Gram. 11.20 Orkest. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50, 1.30—2.00 en 5.20 Kleinorkest. 6.50 Salonorkest. 7.20 Verv. concert. 8.20 The Kilima Ha- waians en soliste. 9.20 Symphonie-Ork. m.m.v. solist. 10.3011.20 Gram. 484 M: 12.20 Gram. 1.00 en 1.30 Or kest. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram 8.20 Orkest. 10.3011.20 Vocaal concert DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M 7.30 Gtv. progr. 8.20 De Blazers var. bet Omroeporkest. 9.35 Orkest. 10.50 Piano. 11.20 Kleinorkest. 12.202.20 Nachtconcert. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 21 Mei 1938: Matige, naar W. of N. W. ruimende wind, aanvankelijk toenemende bewolking later weer opklarend, weinig of gee" regen, overdag iets koeler. Stand van hedenmiddag 3 uur Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 168. Licht op voor fietsen: Dinsdag 9 u. 26 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6