DE ZEEUW Mog, tweede blad De Indische Begrooting in de Eerste Kamer aangenomen. TANTE AILIE Elke poetsing met Ivorol (volgens nieuw recept) is een ware rnondwassching De Abdij-kwestie te Middelburg. Uit de Provincie. 1 ns i n 1 Li ZUID-BEVELAND. VAN MAANDAG 23 MEI 1938, Nr 197. NA KRACHTIGE VERDEDIGING DOOR MINISTER WELTER AANGENOMEN. De Eerste Kamer is de vorige week met de behandeling van de Indische be grooting gereed gekomen. De minister van Koloniën, de heer Wel ter, is erkentelijk voor de vriende lijke woorden jegens hem gesproken, en getuigt, dat het hier opgemerkte een be- wijis is van de algemeene en groeiende belangstelling voor Indië. Dit is zeer verheugend, evenals de nei ging van de inlandsche beweging om zich naar ons toe te wenden en samen te werken. Verheugd is spr., niet verwon derd, want 't moest komen. S'pr. prijst zich gelukkig, dat we in Indië bedachtzaam onzen eigen weg zijn gegaan. Over de verhouding van den minister en den gouverneur-generaail is hier ge sproken, evenals in de Tweede Kamer. Spr. wenscht zich te houden aan het practised staatsrecht. De regeling van innerlijke aangelegenheden moet worden overgelaten aan Indische organen. T.a.v. de financiën zal ook spr. zich zeer beperken. De begrooting ivo or 1939 zal wel een schaduw over Indië moeten werpen. De door de verbeterde conjunctuur geschapen om standigheden zullen wel tijdelijk moeten worden onderbroken. De regeering is niet blind voor de bezwaren van rubber-uit voerrechten, maar welke belasting heeft geen bezwaren? Met de belangen der groote gezin nen wordt t.a.v. de belastingen zooveel mogelijk rekening gehouden. Wat de industrialisatie betreft, moet de nadruk worden gelegd op de klein- industrie, daarin werken IV2 millioen menschen, de laatste jaarlijksc'he omzet was 70 millioen, en de regeering ver wacht dat er voorloopig jaarlijks 1520 duizend menschen meer te werk kunnen worden gesteld. Ook is noodig bevordering van den af zet, betere financiering. Door allerlei mid delen en instellingen wordt er in voor zien. Met sympathie heeft spr. de waardee ring vernomen t.a.v. het voor de volks gezondheid gedane webk. Helaas stellen de financiën grenzen. Dat er zoo groote achterstand is in de sociale wetgeving, kan spr. niet toestem men. Men moet de maatregelen plaatsen tegen den Oosterschen achtergrond. Met de vergelijkingen t.a.v. vacantie, Zon dagsrust, werkloosheidsverzekering e.d. moet men niet eenzijdig te werk gaan en zeker vallen de vergelijkingen niet altijd ten nadeele van Indië uit. 'Sipr. is be reid, krachtig aan sociale maatregelen mede te werken, doch spr. komt op tegen de voorstellen, alsof Indië achterlijk is. In vergelijking met andere Oostersche landen staat het aan de spits of maaikt althans een zeer goed figuur. Ten aanzien van de positie van den Indo-Europeaan zegt spr., dat er veel wordt gedaan voor betere opleiding. D'e grond moet in de eerste plaats worden ge reserveerd voor de bevolking. Voor den Indo zal wel wat kunnen worden gedaan op den voet van het bestaande instituut voor den kleinen land- en tuinbouw. Komende tot de n a t i o n a a 1-s 0 c i a- 1 istische beweging, zegt spr., dat de wijze waarop aan die beginselen in indië uiting wordt gegeven, anders is dan hier te lande, behoudens enkele uit zonderingen. De Minister verklaart dat de N.S.B. in 'ndië het, met de machtsregelen der re geering, niet lang zou overleven als ze 'naar^ een tiende der middelen toepaste, iie hier gebruikelijk zijn. bomende tot d e defensie, een ver- FEU1LLETON door Catharine D. Bell. (Vrij naar het Engelsch.) 77) -o_ Ze brak plotseling af en begon over iets anders te spreken, Nannie's belangstelling in haar nicht ermeerderde natuurlijk nog, zoowel door wat er niet gezegd, als door het geen er wel gezegd was. Ze bracht Lady Elisabeths uitlatingen in verband met vr jZ0 'ang: gleden gehoord had van -laude over mijnheer Nugents voorlief de voor het gezelschap van Ada Frits- gerald en het deed haar veel duidelijk worden. Nannie's laatste avond ging niet zoo vroolijk voorbij als de voorgaande. Of schoon de gedachte aan het naar- huis haar :iu en dan wel opvroolijkte, toch deed het haar leed te moeten schei den van de menschen, die zoo vriende- v°0r haar geweest waren. En ook 1 n deed het leed hun nieuwe kennis weer zoo spoedig te moeten missen. Bo venalen was het meerendeel van de hee- ren voor een paar dagen naar een ver dediging afdoende voor alle eilanden en eilandjes en zeeën is niet te organiseeren. De beste verdediging is nog altijd een mo dern en humaan bestuur, waardoor de wereld erkennen moet, dat bet niet beter kan dan biji ons. Maar toch moeten we ons zoo noodig met geweld staande hou den. "We hebben t.a.v. de defen sie geen afspraken, geen 0 o n 11 a c t e n, geen verbinte nissen van welken aard ook. We volgen een zelfstan dige neutraliteitspolitiek. Thans nemen de defensie-uitgaven een derde der uitgaven in beslag. Het drijven naar een vloot, die het veelvoud zou kos ten, is onmogelijk. We hebben een homo gene weermacht, geoefend en bewapend, die belangrijken invloed oefent. De weer kracht der vloot zal in niet onbelangrijke wijze worden verhoogd, o.m. door krach tige zeevliegtuigen, het inrichten van Am- bon als hulpsteunpunt voor de marine enz. De regeering schenkt de volle aan dacht aan de territoriale verdediging der buitengewesten. Aan de twee groepen van 39 Glenn-Martin-bommenwerpers wordt een derde toegevoegd. Spr. kan niet te zeer in details afdalen, doch er is en wordt veel gedaan voor aanschaffing ter verdediging in den luchtstrijd, voor mo derniseering van bet veldleger enz. Met ernst, toewijding en voortvaring wordt er aan onze weermacht gewerkt. (Applaus.) Na replieken wordt de begrooting aan genomen. levendige sfeer verdwijnen. Bovendien zal voor de vele vreemdelingen, die juist door de mogelijkheid van bet verblijf in deze omgeving worden aangelokt, de aantrek kelijkheid van een bezoek aan Middelburg aanzienlijk geringer worden. Weinig overtuigend achtten deze leden de door de regeering aangevoerde histo rische argumenten. De vrees, dat het hotel „De Abdij" door verbouwing zal worden verminkt, achtten deze leden geen grond voor onteigening, aangezien dit gevaar ook kan worden af gewend door plaatsing op de monumen tenlijst. Tenslotte uitten deze leden de vrees, dat de voorgestelde oplossing tot onevenre dige groote uitgaven zal leiden, omdat het hotel een levend en bloeiend bedrijf is, welks onteigening aanzienlijk duurder zal zijn dan die van panden, welke als kan toorruimte e.d. in gebruik zijn. Op grond van de hierboven weergege ven beschouwingen kwamen de bier aan het woord zijnde leden tot de slotsom, dat de regeering goed zou doen door een meer bevredigende oplossing te zoeken in overleg met alle hierbijl betrokken licha men, waaronder zeker ook Gedeputeerde Staten van Zeeland en het gemeentebe stuur van Middelburg. Een aantal leden konden zich met het voorstel, op de gronden, door de regeering aangevoerd, aanvankelijk vereenigen. De belangen van een particulier bedrijf die nen, als de noodzaak, zooals hier, dringt, voor die van den openbaren dienst te wij ken. Bovendien is de voorgestelde veran dering in het belang van 't behoud van het geheele complex. Deze leden geloof den niet, dat onteigening van het hotel voor het vreemdelingenbezoek nadeelig zal zijn. Daar komen zij aan, marschpotpourri (A. J. Maas); 2. En Bon Chemin Fantaisie (L. Weider): 3. La amitie, ouverture, (O. Filsfils); 4. Doormoosjes Bruidsvaart (Max Bode); 5. Gladiators Farewell, marsch (H. L. Blankenburg); 6. Wiener paterleben, wals (S. Translateur). (Be langeloos bericht.) Nu de werkzaamheden tor verbete ring van de haven alhier zijh geëindigd, blijkt, dat zoowel de haven als de los plaats een verbetering hebben ondergaan. De bavenkant is nu met steilen wand uitgevoerd in ijzeren constructie en de losplaats is merkbaar vergroot, zoodat meer ruimte is ontstaan voor bet opsta pelen van suikerbieten enz. Driewegen. Gemeenteraad. Vrij dag vergaderde de Raad. De voorzitter deelde o.a. mede, dat de steunregeling en werkverschaffing van 19 Juni tot 13 No vember 1938, behoudens onvoorziene om standigheden, zal worden stopgezet. De rekening 1937 van het burgerlijk arm bestuur wordt aangeboden met een batig slot van f 804.10. In het ambtenarenregle ment wordt een wijziging aangebracht, waardoor ambtenaren verplicht worden met het bereiken van den 65-jarigen leef tijd ontslag te nemen. Bij een voorstel tot wijziging der begrooting 1938 wordt o.a. een bedrag van f 175 toegestaan voor de luchtbescherming. Verder wordt f 18 be schikbaar gesteld voor extra-hulp aan werkloozen. Borsele. In een Zaterdagmiddag ge houden vergadering werd in beginsel be sloten tot oprichting eener stierenvereeni- ging. Het voorloopig bestuur bestaat uit A. W. Duvekot, P. Dekker, M. de Regt Jozs.. Toegetreden zijn 17 leden met 62 koeien. De commissie voor propaganda leidingnet een kleine wijziging aan te brengen. Dhr Kooman zou verdwijning van een leiding betreuren, daar dan alleen maar aan de machinefabriek Bakker leidingwa ter zal zijn te verkrijgen. Vooral voor de boeren die voor hun vee water noodig hebben, acht dhr Kooman het gewenscht, dat van gemeentewege de Havenmeester wordt aangesteld om water te verkoopen. De zaak zal onderzocht worden. Dhr W. Honders vraagt ontslag als controleur der steun- en werkverschaffing tegen 1 Juni a.s. B. en W. stellen voor om dit te verleenen. De eenige sollicitant is dhr A. J. Mol, volontair ter secretarie. Dhr Cornelisse handhaaft zijn stand punt, dat de raad dezen controleur moet benoemen en niet B. en W. Spr. is niet tegen dhr Mol, maar wil een oproeping van sollicitanten. Door den korten tijd is cr geen bekendheid aan gegeven. Oproep van sollicitanten kost tijd en gold, zegt de voorzitter. Naar aanleiding van deze kwestie ont staat een discussie tusschen dhr Cornelis se en den voorzitter. Dhr Cornelisse zegt, dat B. en W. het recht niet hebben om een controleur te benoemen. Volgens het Kon. besluit van 27 Sept, 1937 mag de Raad zulks doen. D'e vorige keer is het zoo geloopen met de benoeming van controleur Honders, toen zijn de sollicitaties van anderen ook ach ter gehouden, zegt dhr Cornelisse. Daartegen protesteert de voorzitter en als dhr Cornelisse zijn bewering niet te rugneemt, dan zal de voorzitter dit als een onvriendelijke daad beschouwen. Dhr Cornelisse wil dit niet terug nemen waarop de voorzitter de vergadering schorst. De wetenschap staat niet stil. De nieuwste vinding is in deze tandpasta toegepast, waardoor de tanden prachtig wit worden en de mond bijzonder frisch en rein. Tube 60 en 40 cent. Ongunstig voorloopig verslag der Tweede Kamer. Aan bet voorloopig verslag over het onteigeningsontwerp van de bureelruimte van de provinciale griffie van Zeeland en van de gelegenheid tot overbrenging van archivalia naar bet rijksarchiefgebouw in Zeeland, te Middelburg, wordt bet vol gende ontleend: Vele leden waren van meening, dat 't algemeen be lang de voorgestelde ont eigening niet vordert. Zij wilden niet ontkennen, dat de buisvesting van de provinciale griffie onvoldoende is, doch waren van oordeel, dat hierin op andere wijze kan worden voorzien dan de regeering voorstelt. Zoo zouden de rijks gebouwendienst en bet rijksarchief naar elders kunnen worden overgeplaatst, waardoor de vrijgekomen ruimte aan de griffie ten goede zou kunnen komen. Wel licht zoui bet overweging verdienen al dus enkele leden de ambtswoning van den Commissaris der Koningin, welke voor haar huidige bestemming minder ge schikt is, door een ander gebouw elders te vervangen. Men wees er voorts op, dat een aanmerkelijke uitbreiding zou kunnen worden verkregen door aankoop van de dependance van het hotel „De Abdij", tot welker verkoop, naar men meende te we ten, de hotelhouder bereid is. Hierdoor zou ook bet reeds door het Rijk aange kochte voormalige vendubuis bruikbaar worden. Voorts zou o.m. ruimte kunnen worden gevonden in de huizen „De Sta tenbijbel" en „Het wapen van Jerusalem", in de aan bet archief grenzende conciër gewoningen en in het gebouw van den pqlder Walcheren. Vele leden meenden, dat het hotel in zijn tegenwoordigen staat niet deugt als kantoorruimte voor de provinciale grif fie en zeker niet als archiefruimte. De verdiepingen iaten geen zware belasting toe. En wanneer grootendeels tot afbraak en herbouw werd overgegaan, zou men „imitatie-antiek" verkrijgen. Voorts voerden deze leden als argument tegen dit wetsontwerp aan, dat het vreem delingenbezoek aan Middelburg door den voorgestelden maatregel ernstig nadeel zal ondervinden, en wel om twee redenen: met het hotel zal uit het complex der abdijgebouwen, thans een de voornaam ste bezienswaardigheden van Zeeland, de verwijderd jachtterrein vertrokken, wat de stemming er ook niet vroolijker op maakte. Als bij zwijgende overeenkomst ging het gezelschap vroeg uit elkaar en trok zich in de verschillende slaapver trekken terug. Mevrouw Fleming ging met Nannie naar het hare. Zooals het vaak het ge val is op den vooravond van een schei ding, durfden ze elkaar haar toegene genheid openlijker toon en, terwijl ze ook openhartiger met elkaar spraken dan tot nog toe het geval geweest was. Het was een zachte, heldere avond. De maan was zichtbaar tegen de oostelijke heuvels en een poosje lang stonden ze semen naar buiten te staren in den vre- digen nacht. Een diepe, en naar het scheen pijnlijke zucht van mevrouw Fle ming wekte Nannie uit baar lieflijke droom en over Angus, die nu misschien naar dezelfde maan staarde. „U is moe", zei ze vriendelijk, „gaat u zitten, dan kunnen we op ons gemak rog wat blijven uitkijken", en ze trok ■•on grooten armstoel bij. Zelf ging ze op een van de leuningen zitten en zacht steunde ze haar hand op mevrouw Fle mings schouder. Mevrouw Fleming keek haar eenige oogenblikken aan met een vreemden, oinstigen vragenden en naar het scheen Maatschappij Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland. Zaterdagmiddag werd de jaarlijksche vergadering van vertegenwoordigers van genoemd fonds te Goes gehouden in „de Prins van Oranje", onder voorzitterschap van den heer mr J. A. Fransen van de Putte. Wegens afwezigheid van den secre taris Dr Griep kon het jaarverslag over 1937 niet worden uitgebracht. Dit werd tot later uitgesteld. Door de financieele commissie, bestaan de uit de heeren Dr Snoek en P. Kraak, was de rekening over 1937 nagezien en in orde bevonden. Het bestuur stelde mits dien voor de balans en winst- en verlies rekening goed te keuren, hetwelk met alg. stemmen geschiedde. Dé commissie werd voor 1938 herbenoemd. Hierna kwam aan de orde de regle mentswijziging, waarvan door Dr Plan- teijidt een korte uiteenzetting werd gege ven. Nadat verschillende 'vragen waren beantwoord, werden de wijzigingen in haar geheel aanvaard. Het bestuursbesluit om de leverantie van brillen aan één opticien op te dragen, hetwelk in een vorige vergadering veel discussie uitlokte, werd nu na ampele be spreking met op één na algemeene stem men goedgekeurd. Het bestuur kan nu aan één opticien de levering van bril len opdragen, wat algemeen als de voor- deeligste manier voor de leden van het fonds werd gezien. De voorzitter deed hierna nog verschil lende mededeelingen, o.a. omtrent de tandheelkundige hulp, de aankoop van een pand aan de Wilhelminastraat, het welk thans gedeeltelijk als bureau voor het Ziekenfonds is ingericht, terwijl Dr Planteydt mededeelde, dat de kwestie Röntgenologie in behandeling is. Hiervoor zal getracht worden voordeeliger voor waarden te verkrijgen. Nadat bijl de rondvraag nog verschil lende vragen waren beantwoord, werd de vergadering, die zeer goed bezocht was, gesloten. Wolfaartsdijk. Woensdagavond a.s. zal de muziekvereeniging Advendo alhier haar eerste concert geven ter opening van dit seizoen, op het schoolplein te Qostkerke. Uitgevoerd zullen worden: 1. weifelenden blik. „Nannie", zei ze eindelijk, met zachte, Ietwat nerveus klinkende stem, „er is iets, dat ik je zeggen, je vertellen wil, maar ik weet niet recht hoe te beginnen. Ik mag je erg graag Nannie. Als die dwaze meisjes het woord niet vaak mis bruikten, zou ik zeggen, dat ik veel van je houd, dat je me een lieve vriendin bent, de eenige vriendin van mijn eigen leeftijd en stand, Nannie, die ik ooit heb gehad." Een uitdrukking van pijn kwam op haar gelaat bij die woorden en ze zweeg plotseling. „Ik zou heel graag uw vriendin zijn", zei Nannie, met die eenvoud en ernst, die haar woorden altijd bijzondere waar de schenen te verleenen. „Maar soms heb ik het gevoel, dat ik u niet begrijp, zooals naar mijn meening vriendinnen elkaar moeten begrijpen." „Neen, je kunt me niet begrijpen. Het is onmogelijk, dat een eenvoudige, open natuur, als jij hebt de mijne zou kunnen begrijpen. Maar Nannie, ik stel je toe genegenheid, je achting zoo op prijs, dat ik je graag het een en ander uit mijn leven zou vertellen, dat me heeft ge maakt tot wat ik ben. Jij Nannie, heb je leven doorgebracht in een reine omge ving waar vrede en liefde en goedheid heerschten, ik in een wilde, dorre woes- bestaat uit J. Bruinooge Az. en G. v. d. Velde. Bijl den gehouden wedstrijd van den Zeeuwschen Scherpschuttersbond Pro Patria behaalde de schietvereeniging Frank van Borsele alhier de eerste prijs :n de eerste klasse, zijnde een prachtige beker. Ook behaalde in de eerste klasse bij de korpsschutters dhr J. v. Sabben alhier het hoogste aantal punten 176. lerseke. Gemeenteraad. Zeer scherpe discussies. De ver gadering geschorst. Vrij dagavond vergaderde de Raad voltallig. Medegedeeld wordt, dat op de door dhr Verboom in de vorige raadsvergadering gestelde vragen door bet college van B. en W. is geantwoord, dat de feilen in het wegdek van Spruitstraat, Nieuwe Kerk straat en Breeweg ben wel bekend zijn en op uitvoering wachten zoodra de Dam straat en de Kaaistraat gereed zijn. Wat betreft de uitbreiding der rioleering in de Schotten en Breeweg werd geantwoord, dat hieraan nog al kosten verbonden zijn, zoodat deze zaak nader overwogen moet worden, alvorens hieromtrent een offici- eele beslissing wordt genomen. D'e gascommissie antwoordde inzake losprijs steenkolen gasfabriek, dat de mazimumprijs f 0,60 per 1000 kg) tot be den niet werd overschreden. Dhr Verboom zou deze max. prijs met 10 cent per ton willen verhoogen. Daar moet nog vervoerloon af. Uit de discussie blijkt, at onderling door de werklieden goedkooper wordt ingeschreven en daar door zoo weinig wordt verdiend. Wetb. Scheele licht dit nader toe. Ook deze aanbesteding is als vele andere een kwestie van vraag en aanbod. Ook het ver voer wordt onderling aanbesteed. D'e voorzitter zet nog eens uiteen, dat er geen maximumprijs bestaat. Daarom kan de gascommissie niet adviseeren in den zin zooals dhrn Kooman en Verboom wenscben. Dhr Kooman zou een minimumprijs van f 0,70 per ton wenschen voor losloon en na ingekomen briefjes gecontroleerd te hebben, verloten wie het krijgt, of an ders om beurten. Verder schrijft de gascommissie bereid te zijn om een lantaarn te plaatsen aan de Breeweg. Ook aan den Violenpolder- dij'k zal een gasleiding worden aangelegd. B. en W. stellen voor om in het water- tenij, waar niet een licht of vroolijk plekje was om mijn hart zacht te maken, het rust te geven, het goed en gevoelig te maken. Eigenlijk is dat niet geheel waar. Eén goede, ware vriendin had ik ;n mijn kinderjuffrouw. Van haar alleen heb ik geleerd, wat goed zijn beteekent, wat een oprecht hart en onzelfzuchtige liefde waard zijn. Het is hard zoo te moeten spreken over mijn naaste ver wanten, die me dierbaarder moeten zijn dan iemand anders. Maar het is helaas de waarheid, de harde, onverbiddelijke waarheid, die mijn leven verbitterd heeft en zal blijven verbitteren. O Nannie, je kunt je niet voorstellen, wat het is geen enkele vriend te hebben in je eigen fa milie, die je kunt liefhebben en volko men vertrouwen; niemand te hebben waarvoor je achting- kunt hebben en waartegen je kunt opzien." Ze sprak haastig en opgewonden. Een oogenblik wachtte ze om adem te schep pen, toen vervolgde ze wat kalmer: „Ik weet, dat je van anderen verno men moet hebben, hoe mijn ouders en zuoters zijn en het staat niet aan mij, daar verder over uit te weiden. Maar dit moet ik je toch vertellen, dat ieder lid van ons gezin slechts een doel voor oogen had ons meisjes een goed, dat wil zeggen een rijk huwelijk te laten Na eenige minuten zegt dhr Cornelisse, dat hij' geen beleediging van den voorzit ter of B. en W. bedoelt, noch bezwaren heaft tegen den eenigen sollicitant, maar hij heeft de vorige maal die stukken (sol licitaties) niet gezien en wenscht, dat in net vervolg sollicitanten worden opgeroe pen. Spr. zal met genoegen zijn woorden terug nemen. De zitting wordt heropend. Nu wordt gestemd en wordt dhr Mol met 10 van de 11 st. benoemd.. 1 blanco. Tot lid van bet Burg. Armbestuur wordt gekozen dhr G. Hirdes met 6 van de 11 st., 4 op dhr A. de Putter, 1 op Schou wenburg. 'De voorzitter vraagt of dhr Hirdes zijn benoeming aanneemt. Met beide handen zegt deze. Zoo'n mooi 'baantje krijgt men niet eiken dag. Dhr J. D'aane uit zijn verwondering, dat nu wéér iemand buiten de voordracht is benoemd. Het Burg. Armbestuur had rekening gehouden met de wenschen van den Raad, om geen raadsleden op de voor dracht te zetten en nu nemen ze tóch een raadslid. D'hr Hirdes is dankbaar voor de verbe tering van de Damstraat en vraagt of er nu met de Kaaistraat niet gevorderd wordt. Kan men daar niet tot onteigening overgaan? De brug bij Zoetewey is een direct gevaar. Denkt aan den muur in Rotterdam! De voorzitter antwoordt spr: De ont eigening is zoo gemakkelijk niet. De raad kan daartoe wel besluiten, maar het duurt lang. Bij' de brug van Zoetewey zal zoo spoedig mogelijk een verandering komen. Dhr G. Schouwenburg vraagt naar werkobjecten, die met steun van de regee ring kunnen worden uitgevoerd. De voorzitter meent, dat die er nog wel zijn. Eerst de verbetering en verbreeding op den Dam vanaf de Postweg tot Jan van der Plasse. D'aar kan do dijk verlegd worden of anders afgestoken en een be- D.D.D. zuivert de poriën, doet de jeuk bedaren, ver- frlscht en sterkt de huid weefsels. Flacons d 75 ct, f 1 50 en f 2.50. - V» GENEESM HUI D flfl 1 D N D D E L 0 E N 1 TEGEN N GEU doen. We werden klaargemaakt en op gevoed, gekleed en opgesierd voor de huwelijksmarkt en er werd van ons ver wacht, dat we al onze gedachten en ver langens zouden concentreeren op dien giooten prijs, dat we elke gave, die we bezaten er voor zouden gebruiken, dat we door ons huwelijk hooger op zouden komen!" herhaalde ze met een uitdruk king van verachting en bitterheid, die Nannie door het hart sneed. Mevrouw Fleming vervolgde: „Het was goed voor me, dat ik een heel stuk jonger was dan mijn zusters. Voor ik oud genoeg was, dat er veel aandacht aan me besteed zou worden, was de oudste bijna volwassen, bijna zoover, dat ze in het strijdperk kon tre den, waarvoor ze haar heele leven was afgericht. Mijn ouders hielden zich te veel met haar bezig en met de twee an deren, die al een aardig eind op weg wa ren om de verlangde perfectie te berei ken om veel tijd of aandacht te besteden aan mij. Bovendien werd ik als kind als de leelijkste van het gezin beschouwd en daarom liet men mij maar liefst in de kin derkamer aan de zorgen van mijn goede, oude nurse over. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 5