LANDE lOl Een oordeel omtrent den Wereldtoestand. Kunst en Wetenschap Rechtszaken. Laatste Berichten. Finantiëele Berichten. Politieberichten Briefwisseling. Telegrammen. Bomaanslag te Rotterdam. rE i n d e 1 ij fc gesnapt. Eeni- gen tijd geleden waarschuwde de politie tegen de gedragingen van een man, die er° zijn werk van maakte te Rotterdam caféhouders op te lichten, door van hen reisgeld te leenen, waarop hij een fiets in onderpand gaf, welke fiets dan achteraf van misdrijf afkomstig Heek te zijn. Hij had altijd een roerend verhaal klaar over een zwaar zieke moeder, of een vader die op sterven lag, zoodat hij dringend naar Roosendaal, Enschedé of een andere ver af gelegen plaats moest reizen. De café houders kregen dan medelijden met den man, die geen geld, maar wel een goede fiets had en zij gaven hem reispenningen waarop zij dan de fiets als onderpand fcr&gen. Uit het onderzoek is gebleken, dat de man de fiets met hetzelfde roerende ver haal had losgekregen van een of anderen fietsenhandelaar, wien hij had beloofd de huur voor de fiets bij terugkomst te zullen betalen. Verscheidene malen heeft de man aldaar dergelijke oplichtingen ge pleegd, maar men kon er maar niet ach ter komen, wie hij was. Ten overvloede bleek ook nog, dat hij dergelijke practij- ken ook te Schiedam, in Den Haag en te Amsterdam heeft uitgehaald. Maar thans is hij te Haarlem tegen de lamp geloopen. Hij is daar aangehouden en nadat er pro ces-verbaal tegen hem was opgemaakt, is hij naar R'dam op transport gesteld. Hij is de 34-jarige timmerman A. B. J. V. Hij hepft een volledige bekentenis afgelegd. TTiji is met deze practijken begonnen, da delijk nadat hij zijn laatste straf wegens diefstal had uitgezeten, Hij is opgeslo ten. Er komen minder Ameri ka a nsche reizigers naar Euro pa. "Uit Washington meldt Reuter: Uit mededeelingen van het bureau voor het uitgeven van paspoorten blijkt, dat dit jaar minder Amerikanen een paspoort hebben aangevraagd dan bet vorige jaar. In de aïgeloopen vier maanden zijn 40.820 aanvragen ingediend, 25 pet. min der dan gedurende dezelfde periode van het vorige jaar. De reden hiervan is te zoeken in de depressie in de Vereenig- de Staten en in den onzekeren toestand in Europa. NIETS NIEUWS ONDER DE ZON. In een Amerikaansch tijdschrift treffen wij aldus het Hdhl. de volgende samenvatting aan omtrent den wereld toestand, geschreven door een bekend ex pert op economisch gebied. „Somber, ja heel duister ziet het er op het oogenblik in onze wereld uit. Nim mer was er gedurende de laatste jaren zulk een diepe, ernstige bezorgdheid om trent den huidigen toestand; nog nimmer scheen de toekomst zoo ondoorgrondelijk en onzeker als thans. „Zelfs in ons eigen land (dus Amerika) heerscht er overal onrust en onzekerheid, terwijl duizenden van onze mede-men- schen in zorg leven, daar het spook der werkloosheid in toenemende mate op- doent. „In Frankrijk dreigt de politieke hek senketel, welke op het oogenblik hevig en onrustbarend borrelt, over te loopen; de toestand in Rusfand hangt, als een zware, donkere wolk, boven den hori zont van Europa; het Engelsche Empire wordt zwaar beproefd door de zeer zor gelijke toestanden in China, en weinigen zullen een gevoel van onverschilligheid voelen opkomen, indien zij den huidigen stand der gebeurtenissen bezien! „Ten opzichte van de verwarring in ons eigen land kan worden gezegd, dat niemand de ontwikkeling en het einde daarvan kon overzien. De moeilijkheden zijn gelukkig tot nog toe slechts van com- mercieelen aard; maar, wanneer wij ons geld te verliezen hebben, zullen wij door pijnlijke armoede gedreven, wijsheid kunnen putten uit eerlijkheid, vertrou wen, medeleven en liefdadigheid, zoodat niemand uiteindelijk zal behoeven te wan hopen. „De oorzaak van deze zich ver uitstrek kende ellende is de algemeene drang die er heerscht, om zoo spoedig mogelijk machtig en rijk te worden. Ten gevolge van dit streven is het weerstandsvermo gen van onze moreele krachten, waarmede wij de heerschende nooden met succes zouden kunnen bestrijden, zoo goed als geheel vernietigd." Deze uitlatingen zijn wel van zeer pes- simistischen aard. Niettemin is deze zienswijze wel grootendeels toepasselijk op de huidige toestanden. Wij kunnen den lezer echter tot troost mededeelen, dat dit artikel niet ontleend is aan een tijdschrift van dezen tijd, doch aan de „Harper's "Weekly" van 10 October 1857, dus ruim 80 jaar ge- ledenl CONCERTGEBOUW-ORKEST TE MIDDELBURG. Prof. Dr Willem Mengelberg. Zooals bekend is, bestaat het Concert gebouw te Amsterdam 50 jaar. Zijn we reldberoemdheid heeft het orkest vooral verkregen door de groote bekwaamheid van Dr Willem Mengelberg, den huidigen dirigent. Op luisterrijke wijze is het 50- jarig bestaan herdacht. Een zeer sympa thieke gedachte was het zeker van het ^Wuwsche comité, dit orkest ook in Midr delburg te laten optreden. Daarom wap perde Zaterdagmiddag de vlag van de concertzaal in de Singelstraat en was het podium met palmen yprsierd. fir bestond voor deze uitvoering een buitengewone belangstelling. De zaal was overvol. Wel zijn door de radio de concerten van het orkest overal bekend geworden, maar weer ia gebleken, dat het meeleven met de gebrachte muziek veel intenser is, als men de uitvoering bijwonen kan. Toen Dr Mengelberg den dirigeerstok in handen had genomen, weerklonk eerst het Wilhelmus door de zaal, dat dooT allen staande werd meegezongen. Daarna werd ten gehoore gebracht de Eerste Sym phonie van Beethoven. Wat een spel en wélk een leiding. Alle epitheta, die voor ware schoonheid gevonden worden, kun nen hier worden toegepast. Er is een be hoefte en een drang naar het brengen van een hooge cultuur. Neem 'b.v. het liefelijke Andante can- tabilé con moto, bet tweede deel. Daar is een weergave van de muzikale thema's met een groote klaarheid van voordracht en phraseering. Het lijkt wel of er geen moeilijkheden zijn; de gedachte daaraan wordt geheel op den achtergrond gedron gen. Iedere verheffing wordt als het ware onderstreept. Het crescendo en decrescen do wordt met een uiterste verfijning ge bracht en toch maken Mengelberg's inter pretaties nooit, dat het architectonisch ge heel verloren gaat. De dirigent brengt gTOote spanningen aan en de virtuositeit van bet orkest kan zich ten volle uitleven. In „Der Hirt auf dem Felsen" liet de bekende sopraan To van der Sluijs zich hooren, die met rijke voordracht, dit lied van Schubert zong. Rudolf Gall bespeelde de solo-clarinet en verrukte door zijn mooie weeke toon. Aan de zangeres wer den bloemen aangeboden. Hierna trad burgemeester Fernbout naar voren, om met een korte toespraak Prof. Mengel berg te huldigen en hem een lauwerkrans aan te bieden. De burgemeester zeide o.m., dat, nu de Commissaris der Koningin verhinderd was hier aanwezig te zijn, hem de eer was toegevallen, hier een woord te spreken. In een keurige speech biacht hij aan Dr Mengelberg hulde, voor wat deze had gedaan tot verheffing van het muzikale leven in ons land en ook voor het dichter brengen van de mu ziek, zoowel bij het gansche volk, als 'bij den enkeling. Ieder talent, ook de kunst is een gave Gods. Spreker hoopt, dat Prof. Mengelberg zijn taak nog lang vol brengen mag en met zijn kunst dringen tot in het hart der menschen. Dr Mengelberg antwoordde, dat hem natuurlijk vaak complimentjes waren ge bracht, maar niet op zoo'n wijze. Deze Burgemeester moet zélf wel een kunste naar zijn, om zóó mooi te kunen spreken. Inderdaad, ieder talent is een gave Gods. Wanneer iemand iets heeft, dan heeft hij het ontvangen. Met de muziek moet men dieper dringen, dan het uiterlijke van den mensCh, anders brengt men geen ware kunst. Na de pauze werd nog gespeeld de vier de symphonie van Gustav Mahler. Dit is weer totaal andere muziek. Een geheel ander karakter; daarvoor bestaat dan ook een zeer uiteenloopende waardeering. Mahler verstond zelf het dirigeeren tot in details en gaf voor de uitvoering van zijn werken heel veel wenken. Zijn com posities stellen hooge eischen aan tech niek en spel. Veel meer instrumenten ko men er ook bij te pas. Wil men Mahlers werk goed uitvoeren, dan moet men zich geheel verplaatsen in den gedachtengang van den componist en iedere noot, die gebracht wordt, als het ware zelf ook zoo neerschrijven. Er zijn weinig dirigenten, die dat kunnen. In ons land is Dr Men gelberg voor hen de wegwijzer. Hij behan delde het werk met de uiterste zorg en grootste finesse. Bn dan het orkest. Want het moet niet uit het oog worden verloren, dat om uit voeringen te geven, die op zoo'n hoog peil staan, men moet kunnen beschikken over een orkest, als dat van het Concertge bouw. Iedere speler beheerscht de materie volkomen en allen spelen met een soepel heid en toch ook weer met een discipline, die wonderbaarlijk mag heeten, geheel ge richt op het wezen van het werk. Geen wonder dat Dr Mengelberg aan het slot van dit concert veel applaus in ontvangst moest nemen, waarin hij de zangeres en bet orkest liet deelen. Alzoo een uitvoe ring, die de Zeeuwsche muziekliefhebbers lang in 't geheugen zal blijven. TOERISTENKAMPIOEN. Wij ontvingen een exemplaar van het speciale Zeeland-nummer, dat de reeks van streeknummers, welke de Toeris tenkampioen dit jaar zal uitgeven, opent. In een zestal rijk geïllustreerde artike len wordt Zeeland van alle kanten beke ken; de redactie vangt aan met een alge meen artikel over de schoonheid van de verschillende deelen der provincie, waar na Toeriste een gansch ander, zij het niet minder pittoresk onderwerp aanroert, n.l. de Zeeuwsche 'kleederdracht en de strijd, die gevoerd wordt om deze te behouden. H. B. Wolbert geeft met pen en teeken- stift zijn indrukken weer van de bouw kundige aantrekkelijkheden, welke de eilanden-provincie bezit, terwijl de heer S. S. Smeding „een rammelend praatje" houdt over „tochtjesmogelijkheden". Bijl zonder interessant is de bijdrage van Mr A. Meerkamp van Embden, die vertelt van Zealand's worsteling met de baren en van de groote stukken land, welke in den loop der tijden vergingen, weer ingedijkt wer den en vaak wederom zijn vergaan. Zeer opmerkelijke, nog nimmer gepubliceerde illustraties versieren dit artikel. Voorts noemen we nog een bijdrage over de toe ristische bijzonderheden van Zeeuwsch- Vlaanderen. Hel /f.v. De eerste kruisbessen naar Engeland. Men meldt ons, dat vandaag door den heer A. Remijnse te Goes de eerste te Kapelle geveilde, kruisbessen naar Enge land zijn verzonden. Ook verleden jaar had de eerste verzending omstreeks de zen datum plaats. Verwacht werd, dat dit in dit seizoen later zou vallen, gezien de nachtvorsten, maar blijkbaar is de ver traging weer ingehaald. Faillissementen. J. Dingemanse, timmerman en metselaar, Middelburg. Totaal pas sief f29464.43, waarvan pref. f 16864.35. Baten: f20800 onroerende goederen, waarop hypotheek van f 16500, f 421.51 vorderingen, f3749.15 dubieuse posten, plus 2 p. m. posten. A. C. J. v. d. Berg, koopman. 'H. Arendskerke. Passief f5482.66,waar van preferent 15074.77. De haten zjjn nog niet volledig bekend. STRAFZAAK TEGEN MR ROST VAN TONNINGEN. De Haagsohe rechtbank beeft in raads kamer een beslissing genomen tegen de dagvaarding, waarbij Mr M. M. Rost van Tonningen, hoofdredacteur van het Natio nale Dagblad, wegens 'beleediging van mi nister Goseling, voor de strafkamer van de Haagsohe rechtbank was opgeroepen. De raadkamer heeft de zaak naar de openbare terechtzitting verwezen, doch tegen deze beslissing heeft Mr A. J. van Vessem, de raadsman van Mr Rost van Tonningen, hocger beroep aangeteekend. Het bezwaarschrift zal dus nog voor het Haagsohe gerechtshof worden behandeld. RIJKSWEG UTRECHT—VIANEN. Nadat de openstelling van dezen weg, welke oorspronkelijk op den lOen j.l. zou plaats vinden, niettegenstaande de weg reeds gereed was, op het vastgestelde mo ment werd uitgesteld, aldus meldt ons de A.N.W.B., is thans deze openstelling door het besluit van den Minister van den 20en Mei een feit geworden. De openstelling van dit nieuwe weg- vak beteekent dat het verkeer uit het zui den naar het noorden v.v. over de brug te Vianen thans niet meer over den ouden weg naar Utrecht met de beide tollen gaat. Deze laatste weg is nu alleen nog maar van ondergeschikt, locaal belang. [VIANEN S_1Jk» De nieuwe weg beschikt voorloopig over één rijbaan ter breedte van 6.25 M. doch tegen dat de autosnelweg Amsterdam Utrecht gereed komt, zal de tweede rij baan, waarvoor de aarde baan thans reeds wordt gemaakt, eveneens voltooid zijn, zoodat de weg van Amsterdam tot de brug bij Vianen dan een volledig auto snelwegprofiel zal bezitten. Dat de openstelling van het nieuwe weggedeelte voor geheel autorijdend Ne derland van belang is, besluit de A.N.W. B., behoeft nauwelijks gezegd. Niet alleen was het instituut der beide tollen een doorn in het oog van een ieder die voor vrij wegverkeer ijvert, dooh daarbij was de oude weg met zijln geringe verhar dingsbreedte en zijn gemengd verkeer van motorrijtuigen, bespannen voertuigen en fietsers een der gevaarlijkste trajecten uit ons land. MIDDELBURG. Op de secretarie der gemeente is werkzaam gesteld de heer W. M. van der Harst, tot nu toe volontair te Zoutelande. Prof. dr W. Mengelberg was reeds Vrijdagavond in verband met bet concert van Zaterdagmiddag, met zijn vrouw en zijn secretaresse per eigen luxe auto aangekomen, en had zijn intrek ge nomen in hotel „De Abdij", waar Zater dagmiddag een lunch door 100 personen werd genuttigd. WALCHEREN. N.- en St. Joosland. Vrijdag hield de Polder Nieuw en Sint Joosland de gewone vergadering van iingelanden. Aanwezig of vertegenwoordigd 11 ingelanden, uit brengende 16 stemmen. Voorz. de dijk graaf de heer H. Crucq. De rekening over 19371938 werd vastgesteld op f 6984,54 en de uitgaven op f 6324,76. Saldo f 659,78. De begrooting werd vastgesteld op f 3527 in ontv. en uitg. Het dijkgeschot werd opi f 10 per H.A. vastgesteld, zijnde f 1 meer dan het vorige jaar. Op de aanbevelingslijst voor gezworene wegens periodieke aftreding van den heer C. P. Reijnoudt werden geplaatst als nr 1 de aftredende, nr 2 dhr G. Markusse en nr 3 dhr G. de Dreu. Het Ambtenaren reglement werd gewijzigd overeenkomstig het verzoek van Gedep. Staten. Besloten werd een watergang, gelegen midden door den Polder, af te voeren van den staat van polderwaterleidingen, aangezien deze ge mist kan worden door de verbetering van den waterafvoer, die heeft plaats gehad. Ook werd de jaarvergadering gehouden van ingelanden van den polder Oud Sint Joosland, onder voorzitterschap van den dijkgraaf dhr M. I. Verhulst. Aanwezig of vertegenwoordigd waren 11 ingelanden uitbrengende 18 stemmen. De rekening over 1937'38 werd vastgesteld op f 5214, de uitgaven op f 5119, saldo f 95. De be- grootiag voor 1938'39 werd vastgesteld op f 1843 in ontv. en uitg. met een dijk geschot van f 6.50 per H.A. evenals het vorige jaar. Als dijkgraaf werd wegens periodieke aftreding van dhr Verhulst, gekozen dhr G. de Dreu, nadat dhr J. Dingemanse voor die benoeming had bedankt. Als ge zworene werd herkozen de heer J. Din gemanse. Het Ambtenarenreglement werd gewij zigd overeenkomstig het verzoek van Ged. Staten. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 421 414/5 Nod. Ind. Handelsbank 130 128 Philips 262/3 261/2 Unilever 15154 149 A. K. U. 35Va 3514-6 Amsterd. Rubber 18214 181 Kon. Olie 31654-7 315 54 -6 Deli Mij. 2841/» 27414-5 Scheepvaart Unie 117 54 116 Kon. Boot 105 103 3 pet. Nederland 1938 101"/i« 1015/i, 3 pet. Nederland 1937 100®/i» 997/a-15/ia U. S. Steel 32Vs 32-Vs Anaconda 18 54 18 54 U. S. Leather 354 3 Bethlehem Steel Sé1/™ 33s/8 Adj. Gh. Milwaukee 2Vs 2Vi» Cities Service 54 54 Intern. Nickel 3354 3354 Shell Union 9Via 8"/io-9 Kennecott 2354 23®/s Radio 4 Va 454 Gar Foundry 13 13 Tidewater 9Vs 9Vs Midcont. Oil 12 1154 General Motors 2254 22 Am. Enka 24 2354 Am. "Watar Woiks 654 654 Republic Steel 10Vs 97/8-16/ie Continental Oil 17Va 1754 De beurs was wat lager tengevolge van de Tjeohoslowaaksche moeilijkheden. De toestand werd echter vanmorgen te Lon den en Parijs iets minder verontrustend geacht, zoodat de beurs, hoewel lager, tamelijk rustig was en geen dringende verkooporders te verwerken kreeg. Vergeleken bij de reeds lage slotkoersen van Zaterdag vielen de koersen dan ook nogal mee en waren niet eens veel lager. Reeds na de opening ontstond beschei den vraag, waardoor enkele locale hoofd fondsen o.a. Kon. Olie en Philips iets konden oploopen. De Amerikanen waren iets lager. Veel had het niet (e beteekenen en. de omzetten Heven gering. De wisselkoersen waren vast, blijkbaar werden voor buitenland- sche saldi weggetrokken; in verband hier mede was de obligatiemarkt ook voor de Staatsfondsen fractioneel lager. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Mei, 2.30 u. Berlijn 72.60—72.70. Londen 8.988.9854. Parijs 5.02—5.04. Brussel 30.4754—30.55. New-York 1.8154—1.8154. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Aan het Bureau van Politie: huissleu tel, eenige rentekaarten, en platen, kin- der taschje, alpine muts. Bjj Particulieren: Kindersdhortje, M. d. Engelsman, Karelsgang 94; Fortemonnaie met inh., P. Pervoost, Pottenmaikt 4; Boerinnedoékje, P. Loodse, Midd. wegje 6; Belastingmerk in étui, W. Mersie, Volde rstraat 26, Vulpotlood, Bijloo, Seisweg 151; Stuk van uitlaat van motor, C. Cij- vat, Lat. Schoolstraat 9; Moer, P. C. Gel dof, Vischmarkt 1; drie klompjes, Schel- lings, Wilhelminastraat 4; Sigarettenko ker, A. van Dalen, Gravenstraat 70; por- temonnaie met inh., Davidse, Gr. Abeele 1113; veilingkist, P. Janse, Schoorst. singel 56; mantelband, W. Wolf, Koudek. weg D 98; bundeltje tuitwasschers, J. Cappon, Noordweg 27; Postduif No. 4078040, J. Spruit, Bellinkstr. 20, Post duif no. 5417277, A. Houtermans, Oude Vliss. weg E 402; Nummerbord K 6754, G. Nagelkerke, Teerp. str. 30; kinderpor- temonnaie met inh., A. Pouwelse, Lange- vielesingel D 148, vulpotlood, Kesteloo, Langevielesingel 143; kinderpistool, M. Florisse, Bagijnhof 16; Zakkammetje, P. Barto, Haringplaats 6; Stofbril motorrij der, N. Snauwse, Noordweg 87; Ceintuur, Kleuterschool, Schuitvlotstraat 3; Bloed koralen armband, M. Geldof, Lat. School straat 8; Parapluis (opvouwbaar) P. Vinke, Verwerijstraat 32; Ceintuur, B. de Jonge, Balans 27; Zilv. Vulpotlood, M. Jobse, Wal 57; gekleurd kleedje, F. Ra lier, Spuistraat 14; Broche met foto, B. de Smit, Parklaan 6; hondenpenning no. 28, Nortier, KI. Vlaanderen 73; Belas tingmerk, Jobse, Jodengang 50; Paar sier- klompjes, Ginneberge, Bogardstraat 7; Speelgoedhondje, G. C. van Vlaanderen, Verwerijstraat 30; kinderschoentje, P. de Rijke, Brakstraat; Bol katoen met prie men, A. Alewijn, KI. Werfstraat 11; Ring, Antheunisse, Oud Arn. pad 24; dames handschoen, J. Westveer, Jasmijnstraat 5; Band Regenmantel, B. Smaardijk, Seis weg 74. HEMELVAARTSDAG. In verband mei den postdienst op He melvaartsdag moet ons blad Woensdag vroeg verschlj'nen. Berichten en adverten ties dienen daarom Woensdagmorgen uiterlijk half tien in ons bezit te zijn. Eén doode en twee gewonden. ROTTERDAM. Vanmiddag te kwart over 12 heeft op den drukken Coolsingel, vlak bij het bioscooptheater Lumière, een ge heimzinnige ontploffing plaats gehad. Voor zoover bekend, zijn ten gevolge hiervan één persoon gedood en twee gewond. Men schijnt hier met een bom aanslag te doen te hebben. Op de plaats, waar de ramp heeft plaats gehad, had te voren een man met een koffer ge loopen. De bedoeling schijnt waarschijn lijk geweest te zijn een bomaanslag te plegen op den Duitscher Tiben, die hier vertoeft. De slag was geweldig en is tot ver in de omgeving gehoord. Groote wolken stol stegen op en tal van ruiten sprongen. Het verminkte lijk van den man, die met den koffer had geloopen, en de twee ge wonden zijn naar het Ziekenhuis ver voerd. De identiteit is nog niet vastge steld. De Coolsngel is tot op grooten afstand afgezet. Over Tiben, die voorloopig op het hoofdbureau van politie werd onderge bracht, is kort geleden nogal wat te doen geweest toen hij in Duitschland gevan gen heeft gezeten, verdacht van spion- nage. Ondanks het feit, dat hij beweerde Hollander te zijn, is hij toen over de grens gezet. Op hem zou de aanslag bedoeld zijn, maar hij is er goed vanaf gekomen. De identiteit van den man die werd gedood is nog niet bekend'. Hij is vreeselijk verminkt, maar het hoofd is intact gebleven. Er is ook nog een zwaar gewonde, wiens toestand ernstig wordt geacht. De kracht der ontploffing valt na te gaan uit het feit dat groote etalage ruiten van in de nabijheid gelegen ma gazijnen zijn verbrijzeld. In het Lumière- theater werd de directeur, de heer N. J. van Kessels in zijn kantoor van zijn stoel op den grond geworpen. In de foyer van het theater vlak boven de plaats van den aanslag zijn alle meu belen 'door elkaar gegooid en beschadigd. Op de straat zelf is slechts een groote brandvlek te zien, waaruit zich stralen modder en bloed naar alle kanten uit spreiden. Het gebeurde heeft op dit drukke punt een geweldige opschudding verwekt. IN TSJECHO SLOWAKIJE IS HET RUSTIG. PRAIAG. In het geheele land is het rus tig. Na de gespannen atmosfeer van gis teren is een werkelijke ontspanning merk baar. COMPLOT TEGEN STALIN? HELSINGFORS. Volgens een plaatse lijk 'blad is op het laatste oogenblik een oompiot in het Sovjet Russische leger en bij de luchtmacht ontdekt, dat de omver werping van Stalin ea Worosjilof, beoog de. Onder de garnizoenen in het eigenlijke Rusland, in Wit-Rusland en in de Oekraine zou ontevredenheid tegen tegen de leiders tot uiting zijn gekomen. Tal rijke arrestaties zouden zijn verricht. DUITSCHLAND ZOU HULP EN LEVERANTIES AAN CHINA STAKEN. HONKONG. Van betrouwbare zjjde wonlt vernomen, dat Duitschland op aan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 3