ROODE^STER Het C. N.V. en de werk loosheid. Uit de Provincie Kerknieuws. Ruilovereenkomst met Duitschland. Gemengd Nieuws wezige geïnterneerde Spanjaarden stren gere bewakingsvoorschriften te geven en te doen handhaven, zooals ook reeds tijdelijk ia geschied, zulks in overeen stemming met de maatregelen ten aan zien van andere vreemdelingen, die on der bijzonder toezicht staan. DE VORMING VAN DE VOEDSEL VOORRADEN VOOR DE DEFENSIE. Het Tweede Kamerlid B i e r e m a heeft den ministers van oeconomische zaken en van defensie de volgende vra gen gesteld: 1. Berusten de geruchten, dat de re geering overweegt voorraden voor de voeding van mensch en dier te vormen ten behoeve van de defensie, waarbij im porteurs verplicht zullen worden tot de vorming van deze voorraden, zonder dat daarvoor vergoeding zal worden gege ven, en waarbij de importeurs de kosten zullen moeten dekken door deze op de afnemers te verhalen, op juistheid? 2. Indien de eerste vraag bevestigend wordt beantwoord, willen de ministers dan mededeelen, op grond van welke bevoegdheid zij meenen, deze verplich ting aan importeurs te kunnen opleg gen? 3. Zijn de ministers, afgezien van de in de tweede vraag bedoelde bevoegd- beid, niet van oordeel, dat het verhalen van de kosten op de afnemers een een- zijdigen druk legt op de minst draag- irachtigen der bevolking en dat een re geling de voorkeur zou verdienen, waar bij de importeurs zich verplichten tegen een zekere uit 's Rijks schatkist te beta len vergoeding de gewenschte voorraden aan te houden? BROKKEN HUIZEN ORGANISEEREN ZICH. D'ezer dagen is te Utrecht gesticht een federatie van brokkenhuizen in Neder land. Er zijn pl.m. 35 brokkenhuizen in Ne derland of vereeniging en, welke op ge lijke basis weiken. De bedoeling der fe deratie is door uitwisseling van gedach ten en ruiling van goederen enz. tot nog grooter activiteit te komen, gezien de vele aanvragen in dezen moeilijken tijd, nu er weinig geld maar nog wel goede ren zijn te krijgen. Tevens zal getracht worden, twee keer per jaar over ons land een ophaaldienst te organiseeren, welke per radio zal wor den toegelicht. Het bestuur werd zoodanig samenge steld, dat iedere provincie er in is verte genwoordigd. Voor de provincie Zeeland werd ge kozen mevr. J. Ermerins te Middelburg, voor Brabant mej. W. Marchand. te Ber gen op Zoom. Tot algemeen voorzitter werd gekozen de heer H. J. Klaassens. NED. VEREEN. VAN CHR. KANTOOR- EN HANDELSBEDIENDEN. De 43e algemeens vergadering. Vrijdag is op de Ernst Sillèmhoeve te Lage Vuursche de 43ste algemeene vergadering aangevangen van de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbe dienden. De vergadering stond bij ontsten tenis van den voorzitter, den heer J. Nauta van Amsterdam, onder leiding van den heer H. v. Cittert, van Leiden, vice- voorzitter der vereeniging, die de ope ningsrede uitsprak. Het ledental steeg van 7048 tot 7173. Grootere dankbaarheid nog dan bij: het zien van een wassend ledental vervult spr. als hij de daling ziet van de uitkee- ring uit de Werkloozenkas, n.l. in 1932 1937 van rond f 64.000 tot f 34.160. Spr. riep alle leden op zich paraat te toonen, bereid om te getuigen, dat de ge rechtigheid moet worden nagejaagd, dat geluk, vrede en harmonie slechts daar kunnen wonen, waar men zich onder werpt aan Gods geboden. Spr. herinnerde aan de mutaties in het corps van vrijlgestelden der Vereen, en bracht hulde aan den afgetreden secre taris, collega Fuijikschot, die in dienst van het G.N.V. trad. Het welkom riep spr. toe aan den 5en vrijgestelde, collega D. W. Ormel, en aan collega J. M. Harthoorn. Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde. We ontleenen er aan, dat het ledental 1 Jan. 1.1. bedroeg 7173. De ver eeniging telde 70 afdeelingen en 6 corres pondentschappen. De balans sloot per 31 Dec. '37 met een eindcijfer van f 88.894,31. Naar aanleiding van een voorstel- Utrecht om over te gaan tot de aanstel ling van districtsbestuurders in bezoldig den dienst der vereeniging, siprak het Hoofdbestuur als zijln oordeel uit de tijd daarvoor nog niet gekomen te achten, maar wel bereid te zijn nader onder oogen te zien hoe het functionneeren van af deelingen van middelmatigen omvang door het nemen van bepaalde maatrege len kan worden bevorderd en deze aan gelegenheid binnenkort nader te bezien. Namens het Chr. Nat. Vakverbond sprak de heer A. Stapelkamp een woord van gelukwensch en medeleven. Nederlandsch fabrikaat. In de Mei-aflevering van het maand blad der Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat" wordt onder het opschrift: „Het Nederlandsche Product en de Cri sis" uiteen gezet,, dat een krachtige fi nancieels positie de Nederlandsche indu strie in staat stelt om goed en goedkoop te produceeTen. D. Bierens de Haan schrijft over een nog betrekkelijk jonge tak van Neder landsche nijverheid, n.l. behangselpapier, waarbij Verschillende/ afbeeldingen zijn opgenomen. Vervolgens is een uitvoerige beschou wing gewijd aan bouw en inrichting van de Nieuw-Amsterdam, bet nieuwe vlag- geschip der Nederlandsche koopvaardij vloot. Daarna wordt de belangwekkende reeks uiteenzettingen omtrent den bouw van de Maastunnel te Rotterdam voortgezet. „De kracht van den Nederlandschen Tuinbouw" geeft een helder overzicht van deze belangrijke tak van bedrijf in ons land. Adres aan den Ministerraad. Het Chr. Nat. Vakverbond heeft zich met een adres iot den Ministerraad ge wend met betrekking tot de bestrijding van de werkloosheid. Het C.N.V. meent, dat de geestelijke en materieele gevolgen der werkloosheid op de volgende wijze kunnen worden getem perd: 1. Onverminderde voortzetting van de politiek tot uitvoering van openbare wer ken. Zoo mogelijk worde daaraan nog uitbreiding gegeven. T.a.v. de voorwaar den waarop de menschen in de werkver schaffing werken, is het gewenscht deze meer te doen aansluiten aan het normale bedrijfsleven, zooals dit ook bij de werk- fondswerken het geval is. In den loop der jaren heeft het ka rakter der werkverschaffing een ingrij pende wijziging ondergaan. Werden aan vankelijk geen productieve werken uitge voerd, thans zijn de objecten meest van groot economisch nut. Niettemin blijven de arbeiders aan deze objecten werkzaam nog steeds als werkloozen geregistreerd staan. Dit laatste is, aldus het G.N.V.on juist. Wanneer ide arbeidsvoorwaarden aansluiten aan het vrije bedrijf, dan is dit moreel van groote beteekenis. Een groot aantal personen kan van de lijst der gesteunden worden afgevoerd, terwijl hun bet gevoel wordt hergeven in het belang van het gezin weer nuttig werkzaam te zijn. 2. In nauw verband met dit alles staat, dat het naar het oordeel der christelijke vakbeweging noodzakelijk geacht moet worden: Wegenfonds, Werkfonds, Werkver schaffing en wellicht de Maatschappij voor Industriefinanciering nauwer te doen samenwerken. 3. Voor wat de bestaande werkgelegen heid betreft, worde onder leiding van de Overheid krachtig gestreefd naar sprei ding dezer werkgelegenheid. 4. Het verleenen van overwerkvergun- ringen worde nog meer dan tot dusver, tegengegaan. Met nadruk wordt de aan dacht gevestigd op onvoldoende naleving van de Arbeidswet. 5. Uitbreiding van het Nijverheidson derwijs blijft zeer noodig. Meer vakkun dige scholing voor de jeugdige arbeiders moet .in het belang van het bedrijfsleven worden geacht. 6. Meer nog dan tot heden worde aan landbouw en industrie, door het verstrek ken van goedkoop crediet, exportpremies en export-crediet-garanties steun geboden opdat ziji hun afzetgebieden kunnen uit breiden of nieuwe afzetgebieden kunnen veroveren. 7. De bedrijfssteun aan den landbouw worde in sterker mate dan tot dusver ge bonden aan de voorwaarde, meer arbei ders te werk te stellen. Het G.N.V. ontveinst zich niet, dat deze maatregelen, vooral de omzetting der werkverschaffing in werkgelegenheid met meer normaler karakter een verzwaring van de lasten der werkloosheidsvoorzie ning met zich zal brengen. Deze vermeer dering van lasten is echter volledig ver antwoord. Het C.N.V. besluit dat niet be rust mag worden in de gedachte, dat de werkgelegenheid voor .duizenden valide arbeiders blijvend zou ontbreken, maar dat integendeel zonder ophouden alle krachten moeten worden ingespannen voor allen werkgelegenheid te scheppen. Gezin van den steun uitgesloten. Reeds zes weken zonder inkomsten. Enkele weken geleden werd gemeld, dat vanwege het betrokken Departement aan de vakorganisaties der landarbeiders was toegezegd, dat op de gehuwde arbeiders geen pressie zou worden uitgeoefend om naar Duitschland te gaan werken. Ons is echter een geval ter oore gekomen, waar van wij ons afvragen, of dit in overeen stemming is met de bedoeling van den Minister. Het leek ons eerst te ongeloof lijk om waar te zijn, maar bij informatie ter plaatse werd ons de juistheid van on ze inlichtingen bevestigd. Te Oud- Vosmeer is dan, naar wij vernamen, het gezin van M. G., bestaan de uit man en vrouw, nu reeds zes weken van den steun uitgesloten. En wel om deze reden: Do zoon van G. kreeg op zekeren dag aanzegging van het gemeentebestuur, dat hij naar Duitschland moest gaan wer ken. Hij maakte daartegen bezwaar, om dat hij juist de andere week in ondertrouw zou worden opgenomen. Hij ging daarom niet, deed ondertrouw en is nu sinds eeni- ge weken getrouwd. Als strafmaatregel werden de ouders van den pas getrouwden G. zonder steun gezet. Pogingen om dezen maatregel weer ingetrokken te krijgen, hebben tot heden gefaald. Zes weken lang duurt deze toe stand voort. In die zes weken is het G. niet gelukt werk te vinden. Ook het Burg. Armbestuur beweert alsof er geen Ar menwet 'bestaat mededeeling van den burgemeester ontvangen te hebben, dat het bier geen hulp mag verleenen. Het steunt zelfs niet in natura. Ten einde raad, heeft G. zich tot de diakonie van zijn kerk gewend, die hem iets heeft verstrekt. Men vraagt zich in deze gemeente af, hoelang deze toestand moet voortduren. Algemeen acht men het hoogst onbillijk, dat deze ouders gestraft moeten worden en dan nog zoo bijzonder zwaar voor bet niet gaan naar Duitschland van hun inmiddels gehuwden zoon. Moet het over de grens gaan werken op deze wijze worden bevorderd? Van een Raadsverslag. Tante Pos heeft onzen correspondent te Koudekerke en ons in de moeilijkheden gebracht. Een brief, inhoudende het Raadsverslag, idoor genoemden corres pondent Dinsdagavond laat gepost en blij kens het poststempel Woensdagmorgen 5 uur te Middelburg afgestempeld, bereikte ons.Donderdagmorgen. Daardoor hebben wij het eerste gedeelte van het ver slag (tot aan de waterleiding-kwestie) aan de Vlissingsche Crt.ontleend. Van deze vertraging is door ons te bevoegder plaatse kennis gegeven. De Commissaris der Koningin heeft benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Z u i d z a n d e, J. K. Hariot, thans agent van politie te ZaltbommeL GOES. De viering van het 40-jarig regeerings- jubileum van H. M. de Koningin. Een openluchtspel. Overal, in stad en dorp, maakt men zich gereed, om plannen te ontwerpen voor de feestviering, bij gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina in Sept. a.s. Ook het Bestuur der Goesche Oranje vereniging is actief. Het wil ditmaal niet volstaan met de heel gewone feeste lijkheden, maar wil dit keer nu eens met iets buitengewoons voor den dag komen. Goes wil toonen, dat het op een hoog staande wijze feest kan vieren. De be doeling is een groot openluchtspel uit te doen voeren, dat speelt in het begin van de negentiende eeuw, en tot titel zal dra gen: „Wij willen blijven wat wij1 zijn". Dit spel, dat geschreven is door een be kend stadgenoot, speelt van Willem V tot Koning Willem I, en geeft episodes uit het leven dezer vorsten en van de Fransche overheersching. Dit belooft een spel te worden, dat op hoog peil staat en dat ook door zijn in houd en handeling zal weten te boeien. Uit den aard der zaak zal ook de histo rische aankleeding van het geheel een groote attractie zijn. Verder is van groo te beteekenis, dat het een episode uit beeldt, die weergeeft, van welk een groote beteekenis de Oranjes voor ons land zijn, hoe innig ons volk met dit vorstenhuis en dit vorstenhuis met ons volk verbonden is. Het is ter beoordeeling gezonden aan den bekenden directeur van de Amster- damsche Tooneelschool, de heer Balta- zar van Hagen, die zeer critisch tegen over alle dillettantismc staat, maar die een zeer waardeerend oordeel over het spel gaf Bedoeling is dit spel in te studeeren onder leiding van één der beste Neder landsche regiseurs, en het op te doen voeren in den tuin van het Schutters hof, die plaats biedt aan bijna 1000 toe schouwers. Er is echter nog één zeer moeilijk punt: de financieele zijde van de zaak, want de voorbereidingen zullen eenige duizenden guldens vergen. En de kas van de Oranjevereeniging is nagenoeg ieeg. Toch zou de Oranjevereeniging liefst geen „bedelpartij" op groote schaal be ginnen. Ze meent te kunnen volstaan met het vormen van een garantiefonds. Fn van de animo voor dit garantiefonds zal het afhangen, of dit grootsche pro grammapunt uitgevoerd zal kunnen worden. Vertrouwd wordt echter, waar het hier om een uitvoering gaat, die zeker ook zeer velen van buiten naar Goes zal trekken, dat het garantiefonds „overtee- kend" zal wordenl Jubileerende boekhan del. Zaterdag vierde de boekhandel J. de Jonge (voorheen P. A. H. Pieterman) in de Lange Kerkstraat alhier zijn 75- jarig bestaan. Oprichter van deze zaak in 1863 was de heer A. A. W. Bolland, die ze dreef tot 1897. Hij werd opgevolgd door den heer Pieterman, terwijl de heer de Jonge beheerder is vanaf 1931. Nadat reeds in 1933 en 1936 eenige inwendige veranderingen hadden plaats gevonden, Ikreeg nu in dit jubileumjaar vooral het exterieur een beurt. De gevel is vernieuwd en gemoderniseerd. De nieuwe pui met bronzen luifel en dito etalages, alsmede de deur van smeedwerk doen bet uitstekend. Goes krijgt de laatste jaren wel tal van moderne zaken en daaronder mo gen de boekwinkels er zeker zijnl ZUID-BEVELAND. Kapelle. Door dhr P. van Li ore Az. is een luchtballon gevonden, afkomstig uit Roubaix in Noord-Frankrijk ter verdere doorzending. Dhr L. Hengstdijk, assistent stations dienst, wordt met ingang van 29 Mei a.s. overgeplaatst naar Goes. In zijn plaats is benoemd dhr P. Bek van VaÜcenswaard. WALCHEREN. Koudekerks. De commissie belast met de toepassing der steunregeling aan tuin ders, is in deze gemeente samengesteld als volgt: J. L. Drogmans, voorzitter; W. A. Kaan, secretaris; L. Jansen en Jao. Verhage, leden. Domburg. Vrijdagavond vergaderde de winkelieisvereeniging „Domburgs Han delsbelang" onder voorzitterschap van den secretaris M. Reynhoudt Jr. Verscheidene leden hadden den wensch te kennen gege ven om hun zaken nog tot 15 Juni des avonds om 8 uur te sluiten, hoewel de ge meentelijke verordening tot 10 uur ver- koopen toelaat. Voorstanders van dezen wensch hebben zich nu verbonden het sluitingsuur voor bun zaken voorloopig nog op 8 uur te houden. Aan de feestelijkheden van de Oranje vereeniging op 7 September a.s. zal wor den deelgenomen. Staande de vergadering werd een elftal samengesteld voor de ge- costumeerde voetbalwedstrijd, terwijl te vens besloten werd met een praalwagen aan den optocht deel te nemen. Ook zal de Oranjevereeniging gevraagd worden een etalagewedstrijd te willen organisee ren. TOLEN EN ST. FILIPSLAND. St. Maartensdijk. Ondanks de slechte weersomstandigheden was er Zaterdag morgen j.l. een groot gezelschap officiëele personen aan den zeedijk van den Muije- polder vereenigd, om getuige te zijn van de officiëele opening van de nieuwe schietbaan van de afd. van den B.V.L. Nadat Burg. W. Schüller allen een woord van welkom had toegeroepen en de wijze van totstandkoming der baan gereleveerd had, gaf hij het woord aan Luit.-generaal Duymaer van Twist, die wees op de groote belangrijkheid van het instituut van den B.V.L. Hij verheugde zich over het stichten van deze scherpe baan, waardoor de slagvaardigheid en dus de bruikbaarheid van het corps in be langrijke mate zal toenemen. Door het lossen van het eerste schot verklaarde Z.Exc. de baan voor geopend. Namens het gemeentebestuur werd het gezelschap op het Gemeentehuis officieel ontvangen in de fraaie, historische raads zaal. Burg. Schüller gaf zijn vreugde er over te kennen, dat de afd. zooveel levens kracht en enthousiasme bezit om de baan te exploiteeren. Overste Bruins wees er op, dat hoewel de afd. niet groot in ledenaantal is, er een voortreffelijke geest heerscht. Nadat de schitterende collectie prijzen en medailles bezichtigd was, vereenigde het gezelschap zich aan een lunch. Na afloop hiervan werd nog menige harte lijke speech afgestoken. Voetbal. Waarde. De Zaterdag gespeelde com petitiewedstrijd tusschen Waarde Hansweert werd door Waarde gewon nen met 83. Zeeuwsche Korfbal Bond. Middelburg. Zaterdagmiddag had al hier een competitie korfbalwedstrijd plaats tusschen Swift I van hier en Ra- pide I uit Aksel. De Middelburgers weer den zich dapper en wonnen met 31. Goes. Togo I van hier kreeg Zater dagmiddag S.S.S. uit Kolijnsplaat op be zoek voor een competitiewedstrijd te spelen voor den Z. K. B. Beide clubs deelden de punten door gelijk, 1, te spelen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ecbteld, J. J. H. v. d. Ree te Mijnsheerenland. Te Marum, A. Burger, em. pred. te Uithuizen. Geref. Kerken. Tweetal te Helpman, F. Guillaume te Klundert en J. W. Tuniderman te Vrou wenpolder. Aangenomen naar Rotterdam (Mission, dienst te Poerbolinggo) J. Verkuyl te Oegstgeest. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Enkhuizen, A. van Stui- veuberg te Benthuizen. EXAMENS MIDDENSTANDS DIPLOMA. Massale deelneming; zevenduizend candidaten. Het door de Middenstandsbonden inge stelde examen voor het „middenstands diploma" (algemeene handelskennis) zal voor het eerst in Juni worden afgeno men. Bij het algemeen secretariaat heb ben zich 2800 candidaten voor het vol ledige examen aangemeld, en 4200 voor het z.g. speciale examen voor hen, die op 1 Juli 1938 25 jaar of ouder zijn. Voor sommige examenplaatsen is het aantal candidaten zóó groot, dat men naar aan vullende localiteiten ergens in de om geving moet zoeken, waar gelegenheid zal worden gegeven, het examen af te leggen. Voorshands is vooral de belang stelling uit de zuidelijke provincies uiter mate groot; van r.k. zijde geeft men dan ook 25 jaar handelsonderwijs, dat spe ciaal opleiding voor den middenstand be oogt te zijn. In hoeverre de deelneming aan dit eerste examen een maatstaf zal zijn voor een blijvende belangstelling is nog niet te zeggen. Men krijgt wel den indruk, dat velen zich overhaast voor het ver lichte examen hebben opgegeven in de meening, dat dit examen slechts éénmaal in dezen vorm zou worden afgenomen. Dit is evenwel onjuist Ook in 1939 en 1940 zal een dergelijk spoedexamen worden afgenomen. De candidaten voor het schriftelijk examen zullen bij het vak handelscorrespondentie een woordenboek mogen gebruiken. Bij het speciale examen zal, in tegen- De zeerob stuurt met vaste hand Zijn notedopje naar den kant. Waarom verlaat hij 't ruime sop? Zijn pakje Roode Ster is op I Eerst nieuwen voorraad opgedaan! Dan kan hij weer uit varen gaan... NIEMEIJER'S 6, 10, 13 et. per half ons. Zeldzaam zacht en licht in de pijf>. stelling met de meening van velen, wel degelijk het een en ander gevraagd wor den met betrekking tot handelsrekenen en handelscorrespondentie. De spoorwegen geven een reductie aan hen, die voor heen- en terugreis van de onder de Ned. Spoorwegen ressorteeren- de vervoergelegenheden gebruik maken. Voor personen boven de twintig jaar zal het twintig-persoons-gezelschapstarief gel den, ook al reist men alleen. Voor per sonen beneden de twintig jaar zal het uitstapjestarief gelden, ook al reist men alleen. Te Amsterdam, Botterdam, Apeldoorn, Leeuwarden, Groningen, Emmen en Ter neuzen neemt de Kon. Ned. Midden- standbond de examens af, te Alkmaar, Den Haag, Utrecht, Zwolle, Enschedé, Nijmegen, Roermond en Tilburg de Ned. R.K. Middenstandsbond, en te Amersfoort, Arnhem en Dordrecht de Chr. Midden standsbond. VLEESCH TEGEN STROO, BOTER EN TUINBOUWPRODUCTEN. Uit betrouwbare bron wordt gemeld, dat met de 'betrokken Duitsche instanties een ruilovereenkomst is tot stand geko men, waarbij tegen Nederlandsche leve ring van stroo, boter en tuinbouwproduc ten Duitschland 4000 ton bevroren vleesch zal leveren. De leveringen zullen weder zijds franco geschieden. De clearing zal hierbij in geenendeele worden belast. Hoewel de eerste besprekingen hebben geloopen over een hoevteelheid vleesch van 10.000 ton, is uiteindelijk overeen stemming bereikt over een hoeveelheid van 4000 ton, voldoende om gedurende ongeveer een half jaar of iets langer in de behoeften van de distributie van bet vleesch voor werkloozen en daarmee ge lijk gestelden te voldoen. Met da wederzijdsohe leveringen zal zoo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt. De besprekingen met vertegenwoordigers der vleeschwarenfabrieken zijn reeds aan gevangen en zullen zoo spoedig mogelijk worden voortgezet. Inbrekersbende van vader met drie zoons. Zondagmorgen heeft de politie te Amsterdam een viertal per sonen aangehouden bij een poging tot diefstal in het filiaal van de firma Vroom en Dreesman aan de Haarlemmerstraat. Drie van de vier gearresteerden zijn jongens van veertien, zestien en acht tien jaar, terwijl de vierde aangehoudene de vader van deze jongens is. Reeds driemaal in korten tijd zijn in genoemd filiaal inbraken of pogingen tot diefstal geschied, die tot nog toe onop gehelderd bleven. Het is dus te begrijpen, dat de politie op haar hoede was. In den nacht van Zaterdag op Zondag be merkten surveilleerende agenten, dat er iets niet in orde was in het magazijn van genoemde firma. Een man, die in de omgeving slenter de en die ervan verdacht werd1 als waar- schuwingspost voor de inbrekers te fun- geeren, kon worden ingerekend voordat hij gelegenheid had een waarschuwings signaal te geven. Tegen zes uur wilden twee jongens met koffers, waarin zij ver scheidene voorwerpen uit het warenhuis bijeen hadden gepakt, het gebouw ver laten. Zij werden terstond ingerekend. Toen bleek, dat zich nog een of twee personen in het gebouw moesten bevin den. Deze waren echter gewaarschuwd en hadden de vlucht genomen. Het was ruim half negen toen bewoners van een der belendende perceelen gestommel hoor den op één der zolders van het maga zijn, klaarblijkelijk doordat de indringers tegen een stelling met breekbare waar hadden gestooten. De politie werd in gelicht en had thans spoedig de daders gevonden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 2