Rechtszaken. van de moeilijkheden te zijn, waarmee diepe stemmen te kampen hebben. Het publiek toonde zich na ieder deel over het gehoorde zeer dankbaar. Hooger beroep. Door P. B., 51 jaar, koopman te Vlissingen, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis dezer Rechtbank van 6 Mei 1938, waarbij hij wegens „oplichting" is veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Overneming bakkersbedrijf zonder vergunning. De Haariemsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen een bak ker uit IJmuiden, die in hooger beroep terecht had gestaan wegens overtreding van de Vestigingswet. Hij had, nadat de spertijd voor het bak kersbedrijf reeds was ingegaan, de zaak van zijn patroon overgenomen, zonder daartoe vergunning aangevraagd te hebben. De kantonrechter had den bakker ont slagen van rechtsvervolging, omdat in de spert ij dbepaling niet ge sproken wordt van voortzet ting van bestaande zaken. Overeenkomstig den eisch van het O. M. heeft de rechtbank op dezelfde gronden den bakker van rechtsvervolging ontslagen. DURFDE NIET ETEN DOOR INDIGESTIE. Nu geen oogenblik meer ziek. „Jarenlang leed ik aan indigestie en bij tijden durfde ik zelfs niets eten. Ik probeerde verschillende middelen, doch geen van alle hielp mij, tot ik een fla con Kruschen Salts kocht. Ik nam de „dagelijksche dosis" als voorgeschreven. Na twee of drie dagen voelde ik mij reeds veel heter worden en vanaf dien tijd ben ik geen moment meer ziek geweest. Hoewel ik reeds ruim 75 jaar ben, voel ik mij steeds zoo opgewekt en actief, als itder ander die 25 of 30 jaar jonger is." H. A. L. Wordt ook Uw leven vergald door in digestie? Probeer dan direct Kruschen Salts. U zult weer kunnen eten wat U wilt, zonder onaangename gevolgen. Kruschen Salts bevordert Uw spijsver- lering en spoort de afvoerorganen aan tot actievere werking. U zult zich zoo g ed voelen, dat U, gelijk vele anderen, met plezier Uw dagelijksche dosis neemt. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. (Adv). Verduistering ten nadeel e van zijn patroon. De gemeentepo litie te Blerick heeft aangehouden den 18-jarigen J. H., die zich ten nadeele van zijn patroon aldaar, hij wien hij als vertegenwoordiger in dienst was, aan verduistering van gelden heeft schuldig gemaakt. H. reisde in suikerwerken en bij afle vering van de artikelen inde hij tevens het geld tegen afgifte van een kwitantie, welke door hem zelf werd onderteekend. Op deze wijze zag hij kans gedurende ongeveer een jaar onregelmatigheden te plegen door dit geld niet of slechts ge deeltelijk af te dragen. Volgens den benadeelden patroon, moet het verduisterde een bedrag van circa f 2000 heloopen. Felle brand in Eindho ven. Gistermiddag heeft in Eindhoven een felle brand gewoed, waardoor het drie verdiepingen hooge gebouw van den houthandel „De Rietvink" der firma Van Dijck, gelegen aan den Kanaaldijk nabij de haven, in de asch werd gelegd. Plotseling stortte met donderend geraas de tien meter hooge voorgevel van den houthandel in, zoodat de langs de haven loopende straat geheel met gloeiende steenbrokken werd overdekt. Gelukkig werd niemand door bet vallende gesteente geraakt. Het gebouw brandde geheel uit. Slechts eenige geblakerde muren van de fabriek bleven overeind staan. Tegen half acht had men den brand geheel onder de knie. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De schade wordt door verzekering ge dekt. Heidebrand, Gistermiddag is brand ontstaan in de heide der ge meente Someren, gelegen langs den pro vincialen weg van Heusden naar So meren. Onmiddellijk kwam een groot aantal arbeiders uit een in de nabijheid gelegen werkverschaffing toesnellen. Vijftien H.A. heide is in vlammen opgegaan. Met veel moeite kon worden voorkomen, dat de brand oversloeg naar de aangrenzende staatsbosschen. Trailer door diesel- trein gegrepen. Bestuurder licht gewond. De Dieseltrein, die te 16.07 uur uit de richting Barneveld te Lunteren moet aankomen, heeft gister middag op den onbewaakten overweg aan den Engweg, even voor het station, een zware trailer gegrepen en vrijwel geheel vernield. Ook de Diesel .werd zwaar be schadigd, doch kon de reis met eenige vertraging op eigen kracht voortzetten. i De chauffeur van de auto, de 30-jarige J. N. uit Ederveen, werd door de botsing uit de cabine geslingerd. De man bleek eenige bloedende wonden te hebben cpge- looipen, doch was wonder boven wonder niet levensgevaarlijk gewond. G'evaar van stopcon tact. Gistermiddag stak het driejarig zoontje van de familie Romijn te Barne veld een spijker in een stopcontact, het geen kortsluiting veroorzaakte. Er ont stond plotseling een groote vlam, waarna de kleertjes van het kind in brand ge raakten. Onmiddelijk kwamen de ouders toesnel len. Zij wisten het vuur na weinige mi nuten te dooven, het ventje was evenwel geheel met brandwonden overdekt en is in levensgevaarlijken toestand naar het dia- conessenhuis te Arnhem vervoerd. Kloosterzuster gedood. Gistermiddag drie uur is zuster Wilhel- mina (in de wereld M. Noordman) van het Franciscanessenklooster te Eemnes, van de eerste verdieping van het klooster een hoogte van zeven meter ge vallen. Zwaar gewond werd zij opgenomen. Eenige uren na het ongeluk is zijl aan de bekomen verwondingen bezweken. Met twee toffees naar Congo. De politie van Nieuwpoort heeft een 21-jarigen jongen gearresteerd, die in de Noordzee werd aangetroffen aan boord van een jol, waarmee hij beweerde naar Congo te willen varen. De arrestatie geschiedde aanvankelijk op grond van het feit, dat de door de reglementen voorgeschreven signaallich- ten op dit schip ontbraken. Later is men er ook achter gekomen, dat het bootje te Lombaardzijide werd gestolen. De avonturier, wiens vorig beroep koe wachter was, had maar één roeiriem te zijner beschikking. Zijn geheel fortuin be stond uit een sommetje van frs. 115. Met zijn mondvoorraad was het echter nog 'ka riger gesteld; deze beperkte zich in het geheel tot twee toffees. Aan boord bevond zich verder ook nog een kaart van de Noordzee uit de 16e eeuw en een uit een atlas gescheurde kaart van Congo. De jonge zeevaarder be weerde dat het niet moeilijk was om zijn doel te bereiken: „Altijd maar naar het Zuiden varen", zeide hij. De politie is aan dezen mooien droom een einde komen maken. Waarom de bruidegom niet kwam. Gistermiddag is op onverwachte wijze vertraging ontstaan in het voltrek ken van een huwelijk te Weesp. Reeds waren in de woning van het bruidje alle familieleden met auto's aangevoerd; al leen de bruidegom ontbrak nog. Vóór.het gemeentehuis had zich een dichte drom nieuwsgierigen verzameld. De gemeentebode liep wenkbrauwen- fronsend door de hal van het gemeente huis en begreep er niets van. Het werd later en later, maar... de stoet liet zich wachten. Ook in de kerk, waar het huwelijk zou worden ingezegend, was de dominee reeds op post en de koster stond aan de deur; politie-agenten hielden de menig te op behoorlijken afstand. In de woning van het bruidje was lang zamerhand de spanning tot het uiterste gestegen, totdat een der broers van het bruidje op de gedachte kwam, bij de chauffeurs eens te gaan informeeren, waarom de bruidegom niet meegekomen was. De chauffeurs vroegen het elkan der af en toen... kwam aan het licht, dat men vergeten had, den in Bussum wonen den bruidegom van zijn woning af te halen. (Tel.) Een vieze dame. Reeds sedert ongeveer 20 jaar is het perceel Konin ginnegracht 17 te Den Haag bewoond door de thans 78-jarige mevr. de Wed. J. een steen des aanstoots geweest, zoowel voor de omwonenden als voor den voorbij ganger. In al dien tijd toch is er aan het huis totaal niets gedaan wat maar eenigs- zins op schoonmaken llijkt. Is dit aan den buitenkant reeds op ergerlijke wijze zichtbaar, over de toestanden binnenshuis hebben al jaren lang de wildste geruchten de ronde gedaan. In het vorige najaar zijn gemeentewerk lieden in het perceel geweest om een dak goot te herstellen, en wat zij toen bin nenshuis op het gebied van vervuiling hebben gezien, spot met iedere beschrij ving. De stank was ondragelijk. Gisteren heeft de Haagsche politie, in samenwerking met den G.G.D. en den Dienst van Bouw- en Woningtoezicht, een onderzoek ter plaatse ingesteld. Hierbij bleek, dat het perceel totaal verwaarloosd en vervuild was. Bovendien waren op verscheiden plaatsen de pla fonds ingestort. De G.G.D. oordeelde het noodzakelijk, mevr. J-. over te brengen naar een zenuwinrichting. Het perceel werd gesloten en het aanwezige geld en de geldswaardige papieren werden voor- loopig in beslag genomen. Fraude aan een ziekenhuis. De Zwolsche politie is overgegaan tot de arrestatie van den heer H. J. v. O., die zich in zijn kwaliteit van administrateur van het gemeentelijke Sophia-ziekenhuis te Zwolle zou hebben schuldig gemaakt aan frauduleuze handelingen. Het onder zoek, dat de politie thans met groote voortvarendheid ter hand heeft genomen, strekt zich uit over de laatste jaren. Inbraak in Huishoudschool. In de landbouwhuishoudschool te Ede heeft een brutale inbraak plaats gehad. Door uitsnijding van een ruit is men binnengekomen. Alles werd overhoop ge haald. Een bedrag van f300, dat voor uitbetaling van personeel gereed lag, is medegenomen. De politie stelt een onder zoek in. T e w e r k g e s t e 1 d e n vallen uitvoerder aan. Zes-en-twin tig arbeiders geschorst, hon derd v ij f t i g man in staking. Bij de uitbetaling van de weekloonen op een ontginning onder Rijsbergen, welke onder nomen wordt door de Nederlandsche Heide-Mij en in werkverschaffing wordt uitgevoerd, zijn Woensdagmiddag onge regeldheden voorgevallen, waarbij de uit voerder van het werk is gekwetst door een slag met een bijl als gevolg waarvan 26 arbeiders voorloopig zijn geschorst. De arbeiders, die in werkverschaffing werken, welke ressorteert onder de ge meente Rucphen, zijn te werk gesteld bij de ontginning van een moerassig stuk grond, waar zij de geheele week in het water staan. Zij werken op een basisloon van 22 cent, maar velen halen dit niet en kunnen slechts 16 tot 18 cent ver dienen. Bij de uitbetaling namen gister middag 26 man, die op eenzelfde plaats werken, met dit loon geen genoegen en namen bij de directiekeet een dreigende houding aan. Drie hunner wonden zich zoo op, dat zij den uitvoerder van het werk, den heer Daamen uit Rucphen, aanvielen en met een bijl aan schouders en arm wondden. Ook een voorwerker werd aangevallen, doch deze wist den slag met een schop nog juist te ontwijken. De ijlings ontboden marechaussee arres teerde de drie aanvallers van den heer Daamen, maar heeft hen later weer op vrije voeten gesteld. Een onderzoek wordt ingesteld naar de- geen, die den slag heeft toegebracht. Ook de 26 arbeiders, die hadden geprotesteerd, zijn voorloopig geschorst. Gistermorgen zijn de 150 bij de werk verschaffing te werk gestelden niet aan het werk gegaan. Te Rucphen hebben zij in de straten gedemonstreerd voor het huis van den burgemeester en dat van den uitvoerder van het werk. Tenslotte trok men naar het stadhuis, waar burge meester J. J. van Buitenen een confe rentie had met den voorzitter van den R.-K. Werkliedenbond en den Christelij- ken Werkliedenbond. Van het resultaat van dit onderhoud zal het afhangen of de geschorsten weer aan het werk kun nen gaan en of hun het volle basisloon zal worden uitbetaald. Vermoedelijk zul len de drie aanvallers van den werkuit- voerder geschorst blijven. Dag. Bestuur Z. L. M. In de vergadering van het Dagel. Be stuur der Z.L.M., die bij ontstentenis van den voorzitter werd geleid door den heer W. Kakebeeke, vice-voorz., kwamen de volgende onderwerpen in bespreking: Organisatie voor den spekexport. In verband met de mo gelijkheid om wellicht te komen tot een regeling, volgens welke niet langer de Nederlandsche Veehouderij Centrale, doch de belanghebbenden zelf den export van Sj,.ek zullen verzorgen, acht het Da- gel. Bestuur het wenschelijk, dat van te voren de zekerheid wordt verkregen, dat op den duur ook de overige bemoeiingen op het gebied der varkenshouderij aan belanghebbenden zelf kunnen worden overgelaten. Besloten werd mede te werken aan de samenstelling van een commissie, welke zal worden gevormd om het geheele com plex van crisismaatregelen voor de var kenshouderij te herzien. Vleeschkeuringswet. In verschillende gemeenten van ons land worden groote winsten gemaakt op de keuringsheffing ingevolge de Vleeschkeu ringswet en op de slachttarieven. Besloten werd bijl het Landbouw-Comité aan te dringen op verlaging en uniforme invoering van keurloonen, welke inge volge de Veleschkeuringswet worden ge heven. Ordening in den land bouw. Een der bij het Landbouw-Comité aangesloten organisaties is van meening dat de georganiseerde landbouw de ver schillende crisismaatregelen niet zonder meer van de Overheid kan overnemen en acht het voor het verkrijgen van nader vruchtbaar overleg zeer gewenscht, dat de Minister aan de landbouworganisaties een schema voorlegt, volgens hetwelk het landbouwbedrijf in de toekomst meer blij vend geordend kan worden met medewer king van het bedrijfsleven zelf. Het Dagel. Bestuur heeft zich met dit standpunt geheel vereenigd. Landbouwraad. De Minister van Economische Zaken heeft eertijds aan de drie centrale landbouworganisaties mede gedeeld, bereid te zijn te bevorderen, dat een zelfstandige instelling, door den geor- ganiseerden landbouw in het leven geroe pen, in den arbeid van den Economischen Raad kan worden ingeschakeld. Daarbij is de gedachte geuit, dat een eventueele Landbouwraad zou kunnen be staan uit de leden der Dagel. Besturen der C.L.O. Deze Raad zou dan één lid in den Econ. Raad kunnen aanwijzen. Het Dagel. Bestuur besloot zijn besluit te handhaven, daar de urgentie van de instelling van een Landbouwraad geens zins aanwezig wordt geacht. Besloten werd het bestuur van het Ned. Landbouwhuishoudcongres te verzoeken het onderwerp „Overneming van de land bouwcrisismaatregelen door den georga- niseerden landbouw" op zijn dit jaar te houden bijeenkomst te doen inleiden door twee sprekers, pro en contra. Alg. vergadering. Medege deeld werd dat de heer Ir S. L. Louwes, Regeeringscommissaris voor den akker bouw en de veehoudorij op de alg. verga dering der Z. L. M. te houden op 15 Juni G.k. te Goes oen inleiding zal houden over de huidigo positie \aa den Nederland- schen landbouw. Schade woudduiven. Ver schillende klachten werden geuit over de schade en overlast welke dit jaar in on derscheidene streken van Zeeland wordt ondervonden van de woudduiven. Besloten werd bij de Directie van den Landbouw krachtig aan te dringen op een veelvuldige afgifte tot vergunning van het schieten van dit schadelijk gevogelte. Voorts werd geadviseerd voor gevallen, dat niet tijdig een vergunning wordt ver kregen, een jager of jachtopziener te ver zoeken medewerking te verleenen tot het schieten van deze voor den landbouw schadelijke vogels. Veerdienst Hansweer t Walsoorden. Met instemming werd kennis genomen van een schrijven van het Provinciaal bestuur van Zeeland, waarin werd medegedeeld, dat met in gang van 1 Mei 1938 de tarieven voor het vervoer van personen op den dienst HansweertWalsoorden met f 0,10 per persoon voor één overtocht zijn verlaagd. Voorts werd besloten pogingen in het werk te stellen een tariefsverlaging op de veren der Wester-Schelde te verkrijgen voor 't vervoer van paarden, vee en land bouwwerktuigen daar deze volgens de meening van het Dagel. Bestuur in geen juiste verhouding staan tot de andere ta rieven. Vlassteun. Besloten werd het Landbouw-Comité te verzoeken pogingen in het werk te stellen tot het opnieuw invoeren van een repelpremie voor onbe werkt vlas. Wordt een zoodanige premie weer inge steld, dan zal dit tengevolge hebben dat veel meer vlas in het eigen land zal wor den bewerkt, waardoor de werkloosheids cijfers gunstig zullen worden beïnvloed. KUNSTMATIG DROGEN VAN GRAS. Belangrijke proef. Een belangrijke proef op het gebied van de veevoedering is gisteren begonnen: het kunstmatig drogen van gras. Reeds geruimen tijd houdt men zich in landbouwkringen met dit vraagstuk bezig. Op drie plaatsen in ons land zijn in stallaties voor het drogen van gras ge bouwd, te Leeuwarden, Burum en Stol wijk, en daarvan is het te Stolwijk ge bouwde apparaat het eerste in ons land, dat officieel in werking wordt gesteld. De methode komt hierop neer, dat jong gras door kunstmatige warmte wordt ver droogd en in pakken wordt geconserveerd Bij1 dit proces is een voorname factor, dat men niet afhankelijk is van het weer. De proef berust op jonger maaien om door kunstmatig en sneller drogen belangrijke voedingsstoffen te behouden en aldus een product te krijgen, dat een grootere voe dingswaarde heeft. Men poogt een pro duct te krijgen,, dat geen volume-product is als buikvulling, maar dat een kracht voer is. Technisch staat wel vast, dat de proef uitvoerbaar is, doch de vraag, waarop de proef een antwoord zal moeten geven is, of men er economisch uit kan, of een hoo- gere waarde van het eindproduct is te bereiken met dekking van de kosten. Slaagt deze proef, dan is voor de vee voedering een belangrijk resultaat be reikt. Naast de economische factor staat de voedingswaarde. Met de bepaling hiervan zal het proefstation te Hoorn zich be7ig houden en voorts zullen te Stolwijk proe ven in de practijk genomen moeten wor den. De resultaten van de proef zijn dus niet dadelijk vast te stellen, eerst over gerui men tijd zal men de waarde van de proef kunnen bepalen. Boternateering, De oommissienoteering voor boter is vastgesteld op 89 cent per kg (Kopenha gen 92). De 'heffing en de steunuit'keering op boter is behoudens tusschentijdsehe wijzi ging, voor de week van 19 tot 26 Mei on veranderd vastgesteld op 45 cent per kg. Zaterdag 21 Mei 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. KRO'-Uitzending. 8.00—9.15 Gram. Om 8.15 Ber. 10.00 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Ber. 12.15 KRO-orkest. 1.00 Gram. 1.15 Ber. 1.20 KRO-Melod. en solist. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Verv. conc. 3.00 Kin deruur. 4.00 Ber. Hierna: „Het lied der zee", kinderoperette. 5.30 Gram. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gram. 6.20 Journal, weekoverz. 6.45 Gram. 7.00 Ber. 7.15 Causerie „De Katholieke Kerk en het vredesideaal". 7.35 Act. aetherfl. 8.00 Ber. ANP., Meded. 8.15 Overpein zing met muzik. omlijsting. 8.35 KRO- orkest, KRO-Melod., solist en gram. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Filmpr. 10.55— 12.00 Gram. HILVERSUM H. 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.00 Gram. Om 8.15 Ber. 10.00 Mor- genw. 10.20 Voor Arb. in de Continu- bedr. 12.00 Gram. Om 12.15 Ber. 12.30 A. Spezialetti's ensemble en gram. 2.00 Concertgeb.-ork. en solist (gram.)'. 2.45 Renova-kwintet, declamatie en zang (.gram.). 4.30 Orgel. 5.00 Filmland. 5.15 Hoorbericht. 5.3U The Four Blue Stars en soliste. 5.50 Sportreport. b.OO Ber. ANP., Medod, 8.10 Sportreport. 8.30 Omroep-orkest, Ko\acs Lujus-orkest, AVRO-Girls on solisten Ii.00 Ber \N!' Hierna: AVRO-orkest. 11.40- -12.00 Gram, DR0ITWICH. 1500 M. 11.20 Gram. 11.50 BBC-Northern or kest en solist. 12.50 Gram. 1.20 Orkest 2.20 Gram. 3.20 Zang en viool. 4.00 Kwin tet. 4.30 Orgel. 5.00 Declamatie. 7.05 Or gel. 7.20 Uit Berlijn: orkest, Meister-sex tet en piano-duo. 8.20 Music.Hall-Progr 9.55 BBC-Orkest en solist. 10.50 Piano. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 en 3.20 Gram. 5.20 Piano. 6.35 Het Ebbecke-trio. 7.20 Gram 8.20 Cabaretprogr. 9.20 Symphonie-ork en solist. 10.50 Gram. 11.20—12.20 Popu lair concert. 484 M.: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Or kest. 1.502.20, 3.20 en 3.50 Gram. 4.05 Piano. 4.20 Salonorkest. 5.35 Conservat - orkest en solist. 6.40 Harmonicasoli. 7.05 en 7.35 Gram. 8.20 Orkest. 8.50 Zang. 9.05 Radiotooneel met muziek. 9.45 Gram 9.55 en 10.30 Orkest. 11.20—12.20 Gram DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Orkest, pianoduo. 9.20 Orkest 10.50 Klarinet en piano. 11.20 Kleinork en soliste. 12.202.20 Militair orkest. Zondag 22 Mei 1938. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—7.30 KRO. 8.30 Kindermis. 9.30 Orgel. 10.30 Herst, Evang. Luth. Kerkd. Na afl.: Gew. muz (Gram.). 12.15 KRO-orkest. 1.001,20 Lit causerie. 2.00 Vragenbeantw. 2.45 Gram. 3.00 KRO-Melod. en solist. 3.30 Causerie „De R.K. Milit. Vereen." 3.40 Vervolg conc. 4.15 Ziekenlof. 4.55 Gram 5.05 Ned. Herv. Kerkd. Na afl.: Orgel 7.25 Gew. muz. (Gram.) 7.50 Causerie over de Pygmeeën van W.-Afrika. 8.10 Per. ANP., Meded. 8.25 „D'e levende stil te". 8.30 KRO-orkest, KRO-Melod. en solist. 9.30 Gram. 9.45 KRO-orkest. 10.30 Ler. ANP. 10.40 Epiloog. 11.00—11.30 Es- perantolezing. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.55 VAIU 10.00 VPRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.00 Ber. 9.05 Tuinbouwpr. 9.30 Gram. 9.40 Causerie „Van Staat en Maatschappij". 9.59 Ber. 10.00 Zondag school. 10.30 Doopsgez. Kerkd. 12.00 Het woord van de week. 12.05 Filmpr. 12.30 De Twillight Serenaders. 1.15 Popul. s listenconc. 2.00 Boekbespr. 2.30 Omroep- rkest en solist. 4.00 Gram. 5.00 Gram 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Noviteiten- orkest en de Varamount-Girls. 7.00 Tus- schen Zeven en Acht. 8.00 Ber. AFP, Meded. 8.15 Popul. orkestconc. m.m.v. so listen. 8.45 Radiojournaal. 9.00 Causerie ,128.COO". 9.10 Gram. 9.20 Concertgeb- crk. 10.05 Gram. 10.15 Omroeporkest en solist. 11.00 Ber. ANP. Hierna: Piano. 11.30—12.00 Gram. DROITWICH. 1500 M. 12.50 G. Stacey's sextet. 1.20 Orkest. 2 40 Kwintet. 3.20 Gram. 3.50 Kope kwintet. 4 40 Orkest. 5.40 Het Orchestic Raymonde. 6.35 Viool en piano. 7 10 Tango-orkest. 7.40'8.10 Orgel. 8 lé Kerkd 9 25 Sectie van het BBC-koor en het BBC-Theater-orkest. 10.25 Orkest 10.50 Epiloog. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 9.25 Gram. 10.35 Bioscoop orgel. 11.20 Gram. 12.20 Orkest. 2.35 Gram. 3.20 Piano. 5.35 Gram. 5.50 Or kest. 6.50 Gram. 7.20 Zang. 8.20 Orkest, gem, koor en solisten. 10.30 en 11.20 12.20 Orkest. 484 M.: 9.22 Gram. 1020 Orgel. 10.30 Giam. 11.20 Orkest, 11.50 Piano 12.0" Gram. 12.20 Orkest. 12.50 Gram. 1.30 Verv. conc. 12.50 Gram. 3.20 Solisten, koor en orkest. 7.35 Gram. 8.20 Symplm- nie-orkest. 9.30 Cabaret-progr. 10.30 Gram. 11.2012.20 Orkest. B'EUTSCHLANDSENDEB. 1571 M 7.30 en 8.20 Orkest. 10.50 Orkest, pia noduo en orgel. 1.262.20 Nachtconcert TELEGRAFISCH WEERBERICHT Verwachting tot den avond van 21 Mei Aanvankelijk nog uiteenloopeude wind, iater matige tot zwakke N.O. tot 0. wind, overdag gedeeltelijk bewolkt, nog kans op eenige regenbuien, lichte nachtvorst, overdag weinig verandering in tempe ratuur. Aardappelziekte. In bet etmaal van 's avonds 17 tot avonds 18 Mei is in N.-Holland in de omgeving van Broek op Langenaijk de weersgesteldheid critiek geweest voor bet optreden van aardappelziekte. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 763. Licht op voor fietsen. Zaterdag 9 u. 20 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1938 | | pagina 6